DE LANGE k DE MORAflZ Credieten - Deposits - Effected LAWSESTRAAT 49 - ALKMAAR Binnenland Stadsnie&amrs fingezoncien sfukken L. FRANKENBER6, Alknaar ftiarktberichteii r Zeer zdRer zijn ere vrewesverdragen niet vol- maakt, dodi de toestand door dte vredesver- is beter dan de vroegere heden bestaan er in aille sta bescherming van dragen toestand. Mi ten en juist daarom is d!e de minderheden ingevoerd1. Hoewel die mogelijfoheid van een herziening der vredesverclragen in 1919 is erkend, is het in de eenste plaats noodiig, dat deze loyaal worde uitgevoerd, waard'oor een bet ere ver* standhouding in bet leven lean wordten geroe- Hen. ENGELAND. OE'EN STAMPVOETENDE SOLDATEN MEER. Een nieuwe legerorder bepaalt, dat de manschappen bij het verrichten van oefenin- gen, enz., niet meer met de voeten mogen stampen. Men acht dit nu opeens schadelijle voor de zenuwen van die sotdaten. Dinsdag was hlet gevolg van deze nieuwe order al te ontwaren. De garde, d!ie voor het Buckingham-paleis op wacht stond, stampte niet meer, wanneer de manschappen bij het op- en neerloopen omkeerden. Het stampvoeten is nooit officieel voorge- schreven, maar de instructeurs hebben het altijd beschouwd als een vertoon van martiale kranigheid. VIJFTIG MILLIOEN MELKFLESSCHEN WAARDELOOS. Volgens een nieuwe bepaling, die met 1 Januari van kracht wordt, zullen melkfles- schen voortaan van een stempel van de re- geering voorzien of gevuld' moeten zijn uit een officieel geijfct meet-toestel. Dientenge- yolge zullen alle thans in omloop zijnde vijf- tig millioen melkflesehen onbruikbaar wor den. Het ministerie van koophandel heeft echter ingevolge de klachten van de belanghebbenr den, laten weten, dat er een overgangsbepa- ling zal komen, opdat de flesschen gaande- weg aan den omloop onttrokken kunnen wor- den. welke wijze dan ooic, aangebracht zou worden. Bovendien zijn er d'rie personen, dte chef, de monteur en dte hulp-monfeur, verzekerd tegen onigelukken, die hen tijdtens het berijden van den motor zouden overkomen. Voor dit laatste betaalt men 120 premie, loewel dte berijders door de rijteverzekering votkomen gedtekt zijn voor ongeval'len die hen in dienst der gemeenite mochten overkomen. Heft men deze verzekering op, dan blSjft er nog te betalen als premie" een bedrag van 158 per jaar. Een der meesf btekende en soliede Neder- landisebe maatschappijen, berekent ongeveer 100 voor een gel ij toe verzekering die de ge- meente nu 158 kost. En deze verzekering wordt buiteii B. en W. otn gesloten bij den controlteur der bedrijven, tevens beeedigd ma- relaar, die toeh in de eerste plaats de getneen- te van goede adviezen most dienen, en in geen geval in tweestrijd gebracht mag worden door provisieregeling. MISDAAD IN HET SPEL? De 39-jarige mijnwerker Jcs. Scheeren, uit Bleyerheide, is door de electrisehe train overredten en gedood. Ofsch-oon men eerst aannam, dat deze dronken was geweest, helt men nu tot de meening over, dat hier mis- daad in t spel is. Het lijk toont n.l. vermin- kingen, die niet door de tram kunnen zijn toe- gebracht. Men heeft integendteel reden om aan te nemen, dat men den ongelukkige eerst miishandeld heeft en daarna naar dte rails ge- sleept. De politie stelt een. onderzoek in en meent reeds een spoor te hebben gevonden. ZIEKENHUISBOUW TE VLISSINGEN. In de gister gehouden zitting van den Raad van State, is o.m. mededeeling ged'aan van het K. B., waarbij ongegrond verklaard is het beroep van den raad van Vlissingen, ingesteld tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij1 goedkeuring is onthou den aani het raadsbesluit van 4 Juni 1926 BRANDEN. Gisterochtend werd brand cntdekt in de wagenmatoerij van de firma N. van Zand te Breda. Het gebouw stond in enkele minuten geheel in vlammcn en was, met de daarin aanwezige electro-motoren voorraden enz. hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, niet meer te redden. Echter wist de brand weer de naastbijzijnde woning, die reeds had vuur gevat, te behouden, zondter dat het huis noemenswaardige schade bekwam. De oor- zaak van den brand is onbekend. Te Waalwijk is de fabriek van houten hak- ken en celluloidbekleeding van de firma van Zwol geheel door brand vernield. Voordat de brandweer ter plaatse was, stond het ge heele gebouw reeds in lichte laaie. Een der werklieden, die het laatst in de fabriek aan- wezig was, heeft het gebouw slechts met groote moeite kunnen verlaten. ONTHULLING GEDENKRAAM TE DELFT. In de Nieuwe Kerk te Delft heeft hedem iniddag de onithulling plaats gehad van het door den faeer Edward Bok te Philadelphia geschonken gedenkraam. De voorzitter van de commissie voor bedoeld raam, Z. Exc IJhr. van Karnebeek heeft daarbij een rede uitgesproken, waarbij hij eerst in herinne- ring bracht het ontstaan van de plannen tot het aanbrengen van dit raam. Dit plan werd gevormd tijdens de restauratiewerkzaamhe- den van het koor in de Nieuwe Kerk, dat als nationaal fauldeblijk aan de koningin werd aamgeboden, bij haar zilveren regeeringsju bileum. De Amerikaan Edward Bok bood een raam aan en een commissie heeft zich van de gegeven opdracht tot uitvoering van het plan gekweten, De kunstschiider Willem van Konijnen burg ontwierp het raam en het atelier van den heer Schouten te Delft belastte zich met de uitvoering. Z. Excellence van Karnebeek noemde het raam een bezit voor ons land van histori- sche en staatkundige beteekenis, omdat de voorstelling er in gegeven wordt van de historische gebeurtenis, die voor vier jaar in ons land plaats had. Daarna sprak Prof. Dr. W. Martin, die een uitvoerige beschrijving gaf van het ge dtenkraam, dat aan de Kerkvoogdten were overgedragen. Het veertien Meter hooge raam is ver- deeld in vier opstrevende reeksen, van 15 vakken elk. De koningin wordt telkens als centrum of als bekroning ervan symbolisch voorgesteld. Voorgesteld worden o.m. het Recht, de Liefde, de Hemelsche deugden en de aard- sche deugden. Het uitgangspunt der ge- diachte is, dat onze Vorstin haar volk inspi- reert zich te laven aan de levensbronnen der maatschappelijke orde. De Koningin bindt met de Koninklijke Eenheid van Recht en Liefde de meniigvuldige arbeidsgebiedten van ien werkenden m-ensch. Prof. Martin eindigde zijin toespraak met »p te merken, dat beidten, kunstenaars en iechnici met hoofd en hand, met hart en ziel tesamen aan dit glas ruim dirie jaar iang ge- werkt hebben. DE BE LAST ING BET A L E'R IS ER GOLD VOOR! De Nieuwe Woerdensohe Ct." vertelt: Toen er dtestijtdls werd besloten tot electrifi- caitie vain Waarder en Lange Ruige Weide, werd voor het personeel van het electriciteils- bedrijf een motorrijwiel aangeschaft, waar- voor op dte begrooting enkele hondterden gul dens werd uitgetrokken voor ondterhoud, af~ schrijViag enz. enz. Oinlangs kwain men tot de ontdtekking dat het begrootingscijfer reeds yerre was overschreden, door een post van on geveer 288, zijnde de jaarpremie van een verzekering. Het mooiste van het geval is dat het Colle ge van B. en W. hitervan geheel onkundig was. Bij onderzoek bleek dat de motor verzekerd was biji den heer A„ Zon, controileur der ge- meenfe-lbedrijven. In een onderhoud1 diat wij1 met den heer Zon hadden dteelde deze ons medte dat de ver zekering dlestijidis gesloten was door den chef ivan het electriciteitshedrijf, den heer Kee Deze zon B. en W. van een en andter wel in kennis stellen, wat evenwel verzuimd is. ZooalS de heer A. Zon ons medtedeelde is dig motor verzekerd tegen alle schade, die, op c* sche werkzaamheden te verrichten en ztch op de hoogte te houden van den gang van zaken. Steeds was hij werkzaam voor de zijnen en als man van den ouden stempel was het ne men van vacantie hem vreemd. Een buiten- land'sche reis heeft hij nooit gemaakt. Alkmaar was hem lief en met voldoening kon hij spreken over de niet verwachte uit- breiding, die Alkmaar tijdens* zijn leven on- derging. Als Israeliet is hij tot zijn dood de religi- euse wetten van zijn volk trouw gebleven en juist als waarachiig godvruchtig mensch ver- wierf hij de achting van velen. De heer Prins wordt morgen te Muider- berg, waar zijn echtgenoote begraven ligt, ter aarde besteld. VOOR EEN STAL VOOR DE WOON- W AGENP AARDE N. Wij ontvingen van den heer H. M. 1. en van dten heer N. K. 0.50 ten bate van een stal voor de woonwagenpaarden. ONGEVAL. De ongeveer 16-jarige C. de W., uit Heiloo, loopjongen bij den kruidtenier Buren, op de Laat, had gistermiddlag omstreeks half vier het ongeluk een klap van em wiek van den molen aan de Molenbuurt bij den Berwerweg te krijgen. Hij werd aan het hoofd geraakt en het on- geval liet zich aauvankelijk nog al ernstig aanzien. De jongen, die niet meer loopea kon, werd door dr. Frederiks verbonden en daarna naar het St. Elisabethgesticbt ver- voerd. Hij bleek evenwel geen inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen en slechts uitwendig aan het hoofd verwond te zijn. De jongen bracht dan ook een tamelijk rustigen nacht door. LICHT OP! Hedcnavond voor rijwialen en motorrijtui- gen te 5.10 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. tot wijziging der gemeentebegrooting, strek- kende tot het sluiten eener geldleening van 420.000, ten einde daaruit de kosten te be- strijden voor den bouw van een nieuw zie- kenhuis. Het Kon. Besluit overweegt o.m., dat het feit, dat het tegenwoordige zieken'huis onvol- doeiide is en het feit, dat het gemeentebestuur emstige bezwaren heeft tegen een regeling met andere ziekenhuizen, nog niet noopt zich neer te leggen bij het zeer kostbare plan, waarop het gemeentebestuur de onderhavige begrootingswijziging heeft gebaseerd. Het K. B. vereenigt zich geheel met het gevoelen van den hoofdinspecteur der voiks- gezondheid, dat aan het belang eener be- hoorlijke ziekenverzorging in alleszins vol- doende mate zou worden tegemoet gekomen wanneer o.a. de ziekenafdeeling van het be- staande gasthuis behouden blijft voor de verpleging van ten hoogste dertig chronische patienten die geen bijzondere behandeling acodig hebben en de R.-K. zieken, die geheel of gedeeltelijk op kosten van de gemeente Vlissingen worden verpleegd, worden opge- nomen in het R. K. St. jozcf zieken huis te Vlissingen. De hoofdinspecteur achtte het voorts voldoende, dat op het daarvoor door de gemeente Vlissingen bestemde terrein een ziekeninrichiting wordt gebouwd, plaats bie- dende voor 2 eerste klasse, 8 tweede klasse en 46 derde klasse-patienten en verder dte exploitatie dezer inrichting, waarvan voor- loopig geen geneesheer-directeur zou zijn aan te stellen, op eenvoudige leest wordt ge- schoeid, zoodat de kosten per verpleegdag het bedrag van 4 niet overschrijden. Eerst dan zou tot uitbreiding dezer inrich ting overgegaan dienen te worden wanneer de uit'komsten der exploitatie bekend' zijn en op goede gronden berekend kan wordlen, wel ke financieele kosten de gemeente met een eventueele uitbreiding op zich zal nemen. OVERPLAATSING. De heer J. Rutzen, tolerk aan de strafge- vangenis alhier, wordt met ingang van 1 December overgeplaatst naar de Rijkswerk- inrichting te Veenhuizen. ARON PRINS. t Onze stadgenoot, de heer A. Prins, collec- teur van Staatsloterij, overleed gister, na een cxngesteldheid van 10 weken, in den oudier- dom van 91 jaar. Met den heer Prins is een gezien stadge noot heengegaan. De overledene was 25 jaar lid en voorzit ter van de Kamer van Kcophandtel en ridder in de Oranje-Nassau-orde. Gedurende 40 jaren was hij voorzitter van de Israelietische gemeente. Steeds bewoondte hij het huis waarin hij werd geboren. Zijin levensdoel was zijn werk. Tot voor zijn ziekte begaf hij zich dagelijks en dit ook in de laatste jaren, hoewel hij zeer bijziende was geworden, des tnorgens om 8 uur achter zijn bureau in zijn kantoor, om zijn dagelijk BRUINE HERDERSHOND WACHT OP EEN EIGENAAR. De politie verzoekt ons er melding van te willen maken, dat men op het oogenblik in het bezit is van een bruinen herdershond, een erg mak, vriendelijk cjier, dat aan het einde dezer week afgemaakt moet worden. Eventueele liefhebbers kunnen zich hedten en morgen uitsluitend1 aan het politie- bureau opgeven, waarna dte politie zal bepaien wie als eigenaar kan worden aange- wezen. BOND VAN NEDERL. ONDER- WIJZERS. Zaterd'agavond 8 uur zal bovengenoemde vereeniging een uitvoering in ,,'t Gulden Vlies" geven met zang, muziek en tooneel. O. a. wordt opgevoerd het blijspel „Taalfou- ten". J.l. Zaterdag is ditzelfde programma, ter viering van het 35-jarig bestaan van den Bond, met veel succes voor genoodigden ge geven. Voor den lagen entreeprijs zie men de ad- vertentie in dit blad. DAMMEN. Hedenavond te 8 uur wordt in het club- lokaal van W. D. O. in de zaal van den heer K. Ruiter, Waagplein, de returnmatch ge- speeld W. D. O.Oudorper damclub, het- geen een mooie dam-avond belooft te worden. Wij twijfelen niet of Oudorp zal haar ui- terste best doen en zoo stork mogelijk op- komen, gezien den uitslag van verleden week ,toen de wedstrijd tusschen beide ver- eenigingen door de Alkmaarsche Damclub werd gewonnen. Men zie de advertentie in dit nummer. SPIRITISTISCHE LEZING MEVR. GoBEL—NIERSTRASZ. Voor bovengenoemde lezing, welke Don- derdag in de Uin-ie gegeven werd, bestond groote belangstel'ling. De zaal was geheel gevuld. De heer F. de Vries opende de bij- eenkomst en heette de spreekster, die na een viertal jaren weder een lezing te Alkmaar zou geven, weikom en hoopte dat de be langstel'ling die getoond werd blijvend zou zijn. Mevr. Gobel begon haar lezing met crop te wijzen, dat de menschheid steeds getracht heeft den sluier, die over den dood hangt, op te heffen, de vraag of bij den dood het le ven ophoudt heeft altijd bestaan. De mate- rialisten erkennen geeni ziel, dooh vele recht- schapen geleerden nebben na vetel strijd de these, dat er een voortbestaan is, aanvaard. Zoowel in het Oude- als in het Nieuwe Tes tament zijin de bewijizen voor dat voortbe staan te vindten. De menschheid heeft ge tracht met de overledenen verband te zoe- ken en de duizenden manifestaties bewijzen, dat een gemeenschap mogelijk is. De bewij zen zijn er steeds geweest: klopgeluiden, het bewegen van voorwerpen en materiatisaties Bekend zijin de materialisaties bij prof. Croo- kes, waarbij deze uit het kabinet kwamen en zich door de kamer bewogen. De verschij- ning wordt gevormd1 uit een stol, die uit het lichaam van het medium vloeit en als de ver- schijning geheel voltooid is, is het mogelijk deze aan te raken. Ons stoffelijik lichaam is slechts de omhulling van het geestelijke, bij den dood1 treedt dit geestelijk lichaam uit. Doch ook bij het leven is uittreding van dit flui'dum mogelijk. Spr. zelf is meerdere ma- len uit getreden. Eens zelfs gedurende een lezing welke zij hield. De fotografie heeft het mogelijk gemaakt deze verschijnselen vast te leggen. Was vroeger duistemis noo- dig, tegertwoordig komen materialisaties ook bij een tamelijk sterk licht voor zooals spr. nader aantoonde. Dr. Richet en Dr. Bi son hebben proeven genomen met een medi um mej. Eva Camin. Na den dood van haar verloofde bleek dit meisje sterk mediamiek. Aanvankelijk gaf zij seances bij particulie- ren, later voor wetenschappelijk onderzoek. Zelf stelt zij geen belang in hetgeen ge- schiedt. Vooraf is niet te zeggen of de se ance zal slagen; de gezondheid van het me dium is ook van invloed. Als het medium het toestaat mag de stof worden aangeraakt, geschied't aanraking zonder toestemming het medium terug. Plotselinge geluiden zijn dan trekt het flu'ide zich in het lichaam van ook zeer hinderlijk. Alvorens het medium zich in kabinet terug trekt wordt zij door een tweeetal doctoren onderzocht. Zij trekt slechts een broek en een lijf aan dat bij de polsen gesloten is. De stof waaruit de mate- rialisatie is opgebouwd gelijkt op een soort gaas of tule, soms is het een sluier en ne- velachtig met onregelmatige strepen, het voelt vochtig aan, zwaar en koud. Een on- zichtbare kracht doet deze stof leven en be wegen. Hierna werden de lantaarnplaten ■vertoond. In de eerste plaats het kabinet waarin het medium heeft plaats genomen. Hierna volgden foto's van verschillende ma terialisaties. Verschijningen die zich tijdens de seances materialiseerden werden door de aanwezigen herkend. O.a. Dr. Bison, die eenige maanden tevoren overleden was. En kele malen werden geheele gestalten gefoto- grafeerd. Ook op het bloote lichaam van het medium kon de stof (ecto-plasma) worden waargenomen en vormden zich daaruit dui- delijk herkenbare gezichten. Na deze foto's werden platen geprojecteerd van opnamen gemaakt van Nederlanders, waaronder van spreekster zelf: een waarop boven haar het 'gelaat van haar overleden echtgenoot zicht- baar is en een waarop larngs den kant staat: Thess (alonicenzen) 4—13. Spr. echtgenoot haalde dikwijls bijibelteksten aan; in de op de foto genoemde staat: „doch broeders ik will niet dat gij onwetende zijt van degenen, die ontslapen zijn, opdat gij niet bedroefd zijt gelijk als de anderen, die geen hope heb ben". Zeis zijn op foto's gestalten van men- schen welke nooit gefotografeerd zijn o.a. van een tante van Mr. Kok uit Hilversum Deze plaat werd: ook geprojecteerd. Na het vertoonen der lantaarnplaten vervolgde me- vrouw Gobel haar lezing. Zij wees erop, dat zij die de gave van het mediumschap bezit- ten, dit moeten ontwikkelen en door een rein leven tot grooter kracht moeten brengen Mediums zijn er altijd geweest; in Judea wa- ren scholen voor profeten en zieners en ook bij de oude Christenen kwam het voor. Tot ongeveer 200 j. n. C. werden bijeenkomsten met mediums gehouden. Daarna raakte het in verval totdat in den lateren tijd het spiri- tisme kwam. De wetenschap bewijst de nie- tigheid van den mensch tegenover het heelal God zendt zijn gedachten uit door bood- schappers. Hoogere geesten onderwijzen de lageren De studie van hoogere dingen doet de merischen aaneensluiiten. Zij die de gave van het mediumschap bezitten moeten dit aankweeken als een van God gegeven gave Applaus. Hierna sloot de heer De Vries met een woord van dank aan de spreekster voor het- geen zij had laten zien en medegedeeld. (Buiten veranlwoordeliikheid van de Redac- tie, De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redaclie er mede instemt.) Alkmaar, October 1927. Geachte redactie! Mogen ondergeteekenden U verzoeken on- derstaande regels een pfaatsje in uw blad te geven? Door de afdeeling Alkmaar van den Ne- derl. Sigarenm. en Tabakbew. Bond wordt met toestemming van B. en W. op Zondag 30 October een openbare collecte gehouden waarbij een beroep zal worden gedaan op de hulpvaardigheid van de ingezetenen om ons Fonds te steunen, waaruit wij personen die door tuberculose zijn aangetast steunen door hen aan kleeren, ondergoed etc. te helpen, indien zij naar een Sanatorium gaan te steunen. Reeds gedurende een 10-tal jaren hebben wij een en ander gedaan terwijl wij de kos ten bestreden uit de middelen door de siga- renmakers etc., leden van bovengenoemden bond, opgebracht. Vooral de twee laatste jaren heeft dat aan ons Fonds heel veel geld gekost, meer dan de leden zelf konden opbrengen waar- aan de groote en voortdurende werkloos- heid niet vreemd is geweest. Tot dusverre hielpen wij door de pennin- gen bijeengebracht van de betrekkelijk ar- moedige loonen die onze vakgenooten ver- dienen. Thans hebben wij, na heel lang de „zelf- hulp" te hebben toegepast, huilp noodig en kunnen wij mededeelen dat een aantal vrou- wen en meisjes U daarvoor Zondag 30 Octo ber bloempjes zullen aanbieden Wellicht zult gij vragen „wat beteekent echter het verstrekken van kleeding etc. en waarom moet dat geschieden?" Gaarne willen wij daarop antwoorden en wel dit: Wanneer een onzer leden is aangetast door Tuberculose en opname in een Sanatorium noodiig en mogelijk is geworden (de opname wordt ook vaak door ons bekostigd alsmede de verpleging) dan is in de Sanatoria voor schrift dat men van diverse kleedingstukken (ook ondergoed) een zekere hoeveelheid moet bezitten. De meeste van onze leden be zitten dat niet wat ook al weer voor een deel een gevolg is van werkloosheid en min- dere verdiensten. Sedert 1919 gaven wij daarvoor uit niet minder dan 10.189.de beide laatste ja ren gaven wij ruim f 2000.meer uit dan we zelf konden opbrengen. Aan verpleging in Sanatoria betaalden wij sedert 1920 tooh nog een bedrag van 30.581.76. Ook dat bedrag brachten wij zelf bijeen. Ten einde met dit zegenrijke werk te kun nen voortgaan doen wij een beroep op uwe hulp. Wij vertrouwen dat het uwe instem- ming zal hebben en dat ruime giften ons in staat zullen stellen onze makkers, door deze vreeselijke ziekte aangetast, te blijven hel pen en verschillenden van hen weer gezond in hun gezin terug te brengen. Burgers van Alkmaar, helpt mee moed te brengen bij hen die vreezen, dat het mensch- lievende werk, door onzen bond begomnen, moet worden stopgezet. Wij vragen van ieder die ontvankelijk is voor ons verzoek een kleine gave. Die vele kleintjes maken een groote en daarmee too- veren wij naar wij hopen en vertrouwen, weer een zon in de gezinnen van onze lijden- de kameraden en hen zelf hopen wij mede met uwe hulp te brengen genezing van hun vreeselijke kwaal. Uwe Redactie een woord van dank vow de plaatsing. Hoofachtend, P. A. G LOUWS. Voorzitter A. VAN WESTEROP, Secretaris Mijeheer de Redacteur. Naar aanleidiiing van het verslag van dfc Proef- en Schooltuin te Alkmaar, voorkomend in uw blad van 26 October j.l., zult U mij zeer verplichten met een rectificatie en aan- vulling bij dat gedeeltte waar het gaat over de Engelsche vruchten. Sprekend over die soorten heb ik gezegd „Ik heb twee jaar de vruchten en booimen ge zien in Limburg. Ik heb den indruk dat net gewas mooi is, de vruchten schitterend. Zeer zeker zijn er vruchten ondter die onze collectie kunnen aanvullen en onze minderwaardige soorten kunnen vervangen. Hiermede is niet bedoeld (hoewel ik dit niet heb gezegd) dat al onze Hollandsche vruchten minderwaardig zijn. Verder heb ik gevraagd of het niet mogelijk zou zijin om ook hier een beseheiden proef te nemen (natuurlijk had ik liever een groote proef, doch de vergadtering gevoelde daarvoor toch niet veel) om te zien of ook hier in de omgeving dezelfde resultaten bereikt kunnen worden. Ik heb dan ook voorgesteld om een proef te nemen met de soorten op verschillen de onderlagen en in de vormen welke hier ge- bruikt worden, n.l. halfstam, struikvorm en zoo mogelijk ook leiboom. Met dank voor uw plaatsing, G. SMITS. (Wij hebben bovenstaand stuk niet willen weigeren, hoewel ons bij vergelijking met het bedbeldie verslag, gebleken is, dat wat onze venslaggever heeft medegedeeld, in hoofdzaak zoozeer met deze „rectificatie" overeenkomt, dat het eigenlijk niet de moeite loont daar thans nog op terug te komen. Red. Alkm. Crt.) Verhuurinrichting voor Schrijfmachines per abonnement. Onderhoud Reparatie-inrichting. RADIOFONISCH WEERBHRICHT, naar waarnemigen, verricht in den morgen 27 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meterologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.4 te Miin- chen. Laagste barometerstand 733.7 te Aber deen. Verwachtilig (geldig tot den avond van 25 October) Krachtige tot stormachtige tijdelijk wel licht afnemende zuidwestelijke tot zuidelij- ken wind, betrokken tot zwa-arbewolkt, waar- schijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets xoeler. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 26 Oct. 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl, kool le s. per 100 stuks 1419.80: Bl. kool 2e s. per 100 stuks f 8f 12; Roode Kool per 100 K G. 2.50 —f 5.70; Gele Kool per 100 K.G. 2.804.90; Worte- len per 100 bos 38.40; Aardappelen per 100 K.G. 3 206.60; Uien per 100 K.G. 7.207.90; Wortelen per 100 K.G. f 1.902.60; Slaboonen per 100 K.G. 14.2043.40; Andijvie per 100 stuks 1.202 60; Brusselsch lof per 100 K.G. 1646; Kropsla per 100 stuks f 1.50 1.70; Pieterselie per 100 bos 2.70 f 4.80; Prei per 100 bos 4 308 40; Postelein per bakje (2'A K.G.) 4053 cent; Snijboonen per 100 K.G. 60.4063.20; Spruiten per 100 K.G. f 12—26; Spinazie per bakje (2lA K.G.) 3287 cent; Selderie per 100 bos 3.10—/ 8.40; Appelen per 100 K.G. 224; Peren per 100 K.G. 2 f 28; Druiven per K.G. 4060 cent; Boe- renkool per 100 stuks 2.804.70; Bloe* mendalerkool per 100 stuks 3.20f 7.80; Groene Kool per iOO stuks 2.706.30 AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Oct. 1927. Op de he den gehouden aardappelmarkt waren de prij- zen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, 890 H.L. HOORN, 27 Oct. 1927. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 stapels kleine fabriekskaas 48; 9 stapels kleine boerenkaas 50; 6 stapels fabrieks-commissiekaas 54.50; 15 stapels boeren commissiekaas 55, totaal wegende 39292 K.G. Handel vlug. BEVERWIJK, 26 Oct. 1927. R K. Coop. Tuinbouwvereeniging „Kennemreland" Sla 12 cent; Andijvie 12Y> cent; Groene kool 3—8 cent; Bredasche gele 412 cent per stuk; Postelein 15—20 cent; Spinazie 13)420 cent; Sjalotten 4—7 cent; Tomaten 8—30 cent per K.G.Wortelen 1017 ct; Peen 1017 cent per bos. BOVENKARSPEL, 27 Oct. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 921.50; Bloemkool 2e s. 6—/ 10.50; Bloemkool 3e s. f 1.20— f 6.50; Roode Kool 3.60—/ 4.80; Witte Kool 1.80—/ 2.70; Gele Kool 4—/ 4.60; Enkele Slaboonen f 2.65—5.25; Bieten 12.80—/ 13.60; Kleine Bieten 7.20— f 8; Aardappelen: Due 2.50; Ideaal 2.30—/ 2.80; Kriel 0.70.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2