Aspirtn- antiem gezelHge gelegenheid zich tot dit doe] uitstekend leent. De heer A. Ohlen, voorzitter der afdee- iling, open-ci-e den avond met een wcord van weikom aan de aanwezigen, waarna de heer K. Sixma, de leider der zangavonden, het podium betrad ter afw-erking van zijn program. De leider had het dezen avond niet ge- makkelijk, daar de declamatrice, die ter af- wisseling mede zou optreden, door ziekte nog steeds verhinderd is, zoodat hij ook ge- deeltelijk de afwisseling voor zijne rekening had te nemen. De heer S. heeft echter vele pijien op zijn boog, hij is niet alleen een geestig conferen- cier en zangleider, doch ook zijn zang-solo's zijn de moeite van het aanhooren waard, want hij beschikt over een fraai geluid, dat zeer goed geschoold is, terwijl dit alles ge- steund wordt door een gezonde muzikaliteit en uitnemende voordracht. De aanwezigen hebben zich ongetwijf-eld geen moment verve eld, de opgewekte wijze, waarop de liedereu werden meegezongen, illustreerden dit feit voldoende. Mevrouw G. OhlenBosnian bewees doer haar voortreffelijk accompagneeren voor de zooveelste maal, welke een onmis- bare kracht zij voor Volkszang is; haar piano-solo's, die zij als deel van de afwisse ling voordroeg, deden haar bovendien als een uitstekende soliste kennen. Volkszang heeft het seizoen niet slecht ingezet; laten wij van onzen kant daaraan toevoegen eene opwekking aan alien, die voor gezonden zang gevoelen: Steunt het nobel streven dezer vereeniging, het Nederland- sche volk ontvankelijk te maken voor zijn eigen liederschat. AD INTERIM. VEREENIGDE ZANGERS". ©en 3den November g-eeft bov-enstaande vereeniging een concert in de „Harmonie". Als solisten zullen optreden mej. Hanny Scheffelaar Klots, viool, en den heer P. Matto, bariton, als accompagnateur zal fungeeren de heer L. W. D. Keereweer, alien uit Am sterdam. De nummers, waarmede het koor op het Nationaal Concours te Bergen in de 2e af deeling en Eereafdeeling, den eersten prijs behaalde, staan mede op het programma. Met dit succes komt het koor bierdoor in de eerste afdeeling uit. Men zie de advertentie in dit nummer. Provinciaai mieuws UIT WINKEL. Vergadering van den Raad dezer ge meente op 25 October 1927. Tegenwoorxiig alle ledien. De voorzitter opende met een woord van weikom. deze vergadering. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Mededeelingen. De pogingen om in de bestaanae vacaitures van onderwijzeres te voorzien, door benoeming van waclitgeldiets, worden steeds voortgezet, doch tot nu toe zonder resultaat. Met ingang van 15 October j.l. is aan de school te Winkel een cursus geopend voor onderwijs aan volwassenen en schootvrije jeugd, welke wordt bezocht door 15 leerlin gen van Winkel en 5 van Lutjewinkel. In Lutjewinkel was het aantai deelnemers te ge- ring om een eigen cursus te hebben. Dit ge- tal was bepaald op 8. Het onderwijs is opge- dragen aan het hoofd der school te Winkel. Burg, en Weth. stelden voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus be sloten. Ingekcmen was o. a. een mededeeling van het gemeentebstuur van Oterleek, dat daar nimmer een beslissing is genomen om geen schoolgeld meer te heffen, doch alleen een lid van dien Raad eens in die richting iets had gezegd. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van P. Nieuwebcer om ontheffing schoolgeld U. L. O. Door P. Nieuweboer te Winkel werd ont heffing gevraagd van schoolgeld voor zijn zcon, die einde September de L. U. O-school heeft verlaten. Burg, en Weth. stelden voor 7/12 onthef fing te verleenen. Aldus besloten. Vaststelling gemeentebegrooting 1928. De begrooting is aangeboden: Gewone dienst: ontvangst 85186.693d, uitgaaf 85186.693d; kapitaaldienst: ontvangsi 26000; uitgaaf 26000. Rapport commissie van onderzoek. Opmerking. Volgnummer 13. Jaarwedde ambtenaar ter secretarie. De heer Kamp braeht als zijne meening naar voren, dat verhooging van de wedue van den heer Van Zoonen niet gewenscht is. als, naar zijne meening niet ncodig, cmreden het vorig jaar reeds gezegd is met zijne ver hooging, dat zijne beiooning niet in overeen- stemming was met zijne werkzaamheden. Voor Van Zoonen staat steeds de gelegenheid open om te vertrekken wanneer hij iets anders heeft, en dan zou de Raad kunnen probeeren, om het werk weer door een jonger kracht te laten uitvoeren. Tegen verhooging stemden de heeren Brugman, Meurs en Kamp. Antwoord van Burg, en Weth. Burg, en Weth. wenschten hun voorstei, om het salaris te brengen op 750, te hand- haven. Na uitvoerige discusise werd met 4 tegen 3 stemmen besloten de jaarwedde te verhoo- gen. Opmerking. Volgnummer 36. Kosten brandassurantie. Nota werd genomen van de mededeeling van den burgemeester, dat Burg, en Weth. vccrstelden de premie, als aangeboden door de Assurantiemaatschappij te Oudkarspel, te aanvaarden en in dien zin op de begrooting te brengen De heer Kamp pleitte echter voor de aan- sluiting door bemiddeling van de firma Knegt en Zn. en werd hierin gesteund door den heer Brugman. De minderheid kon zich dus niet met het voorstei van Burg, en Weth. vereenigen. Burg, en Weth. weschten voor te stellen de assurantie bij de Maatschappij te Oud karspel te handhaven tegen hetverlaagde ta- rief van 50 ten honderd. Na uitvoerige bespreking werd met 5 tegen 2 stemmen besloten bij de maatschappij te Oudkarspel te blijven. Opmerkine. Volgnummer 73. Subsidie aranKcestrijctig, Wtgens ..e. ontbreken van een verzceK om j subsicue weid m overwegihg gegeven het subsidie niet ice te su.au. Antwoord: Burg, en Weth. gaan met deze opmerking accoord en namen dien post terug. Aldus besloten. Opmerking. Volgnummer 94. Onderhoud wegen, etc. Be liter Dekker bracht naar voren de wen- schelijkheid meer grint te gebruiken, hetgeen door den heer Brugman werd ondersteunu, met de tx-doeiing dus, om minder oazalt en meer grint te georuiken. Wi] gevoelen hier alien voor en stellen voor cm voortaan de beharding der wegen te doen g'cschieden met 2/3 grint cngeveer en de rest bazalt. Vcorts vinaen wij het gewenscht, dat iemand de materialen langs den weg rijdt en geiijktijdig uitstrooit. Omtrent het uiinemen van het paarden- pad verwachten wij gaarne ter zijner tijd me dedeeling welk gedeelte uitgenomen zal wor den Plannen ter verbetering van de Bosch- straat zien wij met berekening in de toe- komst als gezegd door den burgemeester, gaarne ter beoordeeling tegcinoet. Antwoord. Ten opzichte van de te gebrui ken materialen zullen Burg, en Weth. reke ning houden met den wensch der commissie, doch zullen zich aan de voorgestelde verhou- dig niet geheel kunnen binden, en zulks in verband met de gesteldheid van bepaalde wegen. 'ten opzichte van het doen brengen van bestrooii'ng over de wegen zullen burg, en Weth. zooveel mogelijk rekening houden met den wensch der commissie. Voor zooveel betreft het uitbreken van het paardenpad nemen Burg .en Weth. zich voor, daarvoor te nemen een gedeelte tussohen Lutjewinkel en de Weere, zoo groot als de uitgetrokken j 500 toelaat. Plannen voor verbetering van de straat in de Boschstraat zullen den raad te zijner tijd bereiken. Uitvoerige bespreking was het gevolg, waarbij enkele ieden de toezegging van Burg, en Weth. te vaag vonden. Opmerking. Volgnummer 99. Kosten ver betering steiger Molenkade. In overweging werd gegeven, eene los- plaats te maken aan de zuidzijde der brug, en zoo mogelijk door beschceiing en aan- harding van het alsdan viak voor de brug liggende terrein en duideiijk daarop te ver- melden: „lcsplaats voor bouwmaterialen". Antwoord. Burg, en Weth. gaan met het idee der commissie accoord en stellen zich voor deze zaak aan een nader onderzoek te onderwerpen. Opmerking. Volgnummer 102. Gemeente- reiniging. De heer Kamp bracht naar voren de wen- schelijkheid, de bezoldiging van den heer Korfi gelijk te doen zijn aan die van den heer Kaaij. Algemeen aclitle men dit billijk en werd dus voorgesteld in dezen zin den post te wijzigen. Antwoord. Burg, en Weth. nemen het voorstei der commissie over. Aldus besloten. Opmerking. Volgnummer 109. Huur van huizen. De heer Kamp sprak de wenschdijikheid uit, den heer Blokker, die tevens het gebruik van den tuin er bij heeft, ietwat meer huur te doen betalen dan vrouw Leen. Antwoord. Burg, en Weth. stelden zich voor bij het eindigen van den huurtermijn maatregelen te nemen en den tuin afzonder- lijk te verhuren. Gcedgevonden. Opmerking. Volgnummers 121, 132 en 140. Aan de commissie viel op het verschil tus- schen berekeningen inzake deelneming van leerlingen uit andere gemeenten aan onder wijs hier en omgekeerd van leerlingen hier in andere gemeenten. In het eerste geval toch is de betaling aan ons te laag en cmgekeerd is de betaling aan anderen te hcog. Is hier niet een gelijke basis aan te nemen of wel kan de verrekening niet gebaseerd worden op de kosten van het onderwijs per leerling, vcorzoover dit komt voor rekening der gemeente zelf? Antwoord. Burg, en Weth. acbten de op merking der commissie juist, doch binnen- kcrt is een algeheele herziening van school- geldbeffing te verwachten. Goedigevonden. Beschikking op het verzoek van J. van Zoonen om verhooging van salaris. Uitgetrokken 750, verhooging 100. Toegestaan. Beschikking op verzoeken om susidiie. Afdeeling Winkel van het Cenfraal Genoot- schap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies. Uitgetrokken op 75. Toegestaan. Openbare Leeszaal en Boekerij te Alk- maar. Uitgetrokken op f 10. Toegestaan. Gymnastiekvereenaging „Sparta" Uitge trokken op 50. Toegestaan. Schager Handeldrijvende en Industrieefcn Middenstandsvereeniging. Uitgetrokken op 10. loegestaan. Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" voor hare ontsmettmgsinrichtingen. Uitgetrokken op 25. Toegestaan. Winkel's Harmonie. Uitgetrokken op 100. Toegestaan. Vereeniging tot bevordering van het vak- onderwijs in West-Friesland. Uitgetrokken op 15. Toegestaan. Commissie voor de Malariabestrijding door de bevolking in Noord-Holland. Uitgetrokken op 16.60, 1 cent per inwoner. Toegestaan. De begrooting werd daarna in zijn geheel vastgesteld en na de aangebrachte wijziging op een bedrag voor den gewonen dienst van 85.150.4734 in entvangst en uitgaaf. E>e ka pitaaldienst is onveranderd gebleven. Goedkeuring begrooting Algemeen Burger- lij'k Armbestuur 1928. De begrooting is aangeboden in ontvangst en uitgaaf op f 8825.85. De commissie advi- seert tot goedkeuring. Aldus besloten. Goedkeuring begrooting gasfabrick voor 1928. De begrooting is aangeboden in ontvagst en uitgaaf op: exploitatie 62.062.94, kapi taaldienst: 24.157.26. De commissie advi- seert tot goedkeuring. Aldus besloten. Voorstei aankoop van het perceel sectie B No. 1143. Burg, en Weth. stellen voor aan te koopen het perceel sectie B No. 1143, thans eigen- dom van den heer W. Halbersma, voor 3000. Aldus besloten. Voorstei aangaan van een geldieenmg, Burg, tn Weth. stellen voar, vcor dekxing der kosten van aankoop en overschrijving van evengencemd perceel een geldleening aan te gaan tegen een rente van ten hcogste 5 pet., af te lossen in ten hoogste 20 jaren, tot een bedrag van 3500. Aldus besloten. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. UIT MIDWOUD. De dienstweigeraar J. M., dienstplichtige uit deze gemcence, is naar den KrijgSi'aad te 's-Hertogenboschverwezen. UIT CASTR1CUM. Gistermorgen werd door Burg, en Weth. publiek verhuurd de z.g.n. Warxanip onder Bakkum, in elf perceelen, om te beteelen. Als een bewijs dat de huurprijzen oploo- pende zijn, mogen we hier vermelden, dat bij ce vorige verhuring de totaal opbrengst was 468, terwijl thans de elf perceelen op- braditen f 7V7. Er was land bij dat meer dan 80 cent per roede gold. Nu de bolienkweekerij meer en meer toe- neemt, is land, dat goed is voor deze teeii, zeer gewild. Voor ae gewone koudegrend- teelt is het echter veel te duur. Maandagmorgen bemerkten de beamb- ten van het Provinciaal landgoed, dat de ge- bouwen, staande op het kampeerterrein, dat dezen zomer zoo prachtig en gei'ieflijk is m- gericht, danig zijn toegetakeld. Of hier aan diefsial cf vandalisms moet worden gedacht, is nog niet vastgesteld kunnen worden. Ech ter van de verschillende gebouwen, de ramen daarvan waren geblindeerd met luiken, zijn de hanvatten, deurknoppen en windhaken geheel verdwenen, terwijl van eenige luiken stukken zijn afgestoken. Het is zeer zeker te betreuren, dat men, nu 't kamp behoorlijk is ingericht, zoodamg huishoudt, want waarde hebben de ont- vreemde en vernielde voorwerpen maar ge- ring. Jammer is het ook, omdat toezicht, m- dien het geheel streng moet worden uitgeoe- fend, veei geld kost en dus van invloed zal zijn on de kampeertarieven. Naar ons wordt medegedeeld zijn de vorige week in de jacht van Koningduin on der deze gemeente, eigendom van de provin- cie Noordholland, op een dag ruim 350 konij- nen geschoten, terwijl onder Egmond meer dan 700 stuks wild werd bemachtigd. Wel een teeken dat de jacht niet geheel dood is. UIT STOMPETOREN. De eerste vergadering van de afdeeling Oterleek-Stompetoren van den Bond voor Staatspensionneering, die Maandagavond in het cafe van den heer Reuses werd gehou- den, was slecht bezocht. Na een woord van weikom door den voor zitter las de nieuwe secretaris, de heer P. Blom, de notulen der vorige vergadering, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. De heer J. Dekker bracht verslag uit van de vergadering der federatie Alkmaar en ontving daarvoor den welverdienden dank De ingekomen stukken hadden hoofdzake- lijk betrekking op de propaganda voor den as. winter. Na eenige bespreking werd besloten de tconeelvereeniging „Aurora" alhier uit te noodigen vcor de afdeeling een stuk op te voeren en bij het hoofdbesfuur een spreker aan te vragen, bijv. den heer Goud van Utrecht. Bij de rondvraag werd nog besloten: le. dat de bode bij de leden zal rondgaan om de jaarboekjes te verkoopen en 2e. dat op den prooaganda-avond ten gerieve van de leden weder een auto zal rijden. Hierna sluiting met dank. UIT Kennemerland. De markt op het midden van de week heeft weinig meer te beteekenen en met November zal dit althans in Beverwijk wel afge- loopen zijn. De drang van de laatsfe jaren, een nieuwe richting in de cultuur, n.l. steeds meer pro- dueten onder glas, is ook op de markt zicht- baar, want groenten die men om deze tijd van het jaar nooit zag, komen nu nog voor. Het leeuwenaandeel van de aanvoer be- stond uit andijvie en kool, terwijl ook flinke •partijen prei werden aangeboden. De handel in andijvie was stug, en was volgens onze meening de schuid van de tuinders, daar te veel andijvie werd aangevoerd welke niet •„geb!eekt" was en alleen de mooi gekleurde (gele) andijvie bracht" de prijs op, terwijl al de andere aanvoer niet veel waard was. De aanvoer van bloemkool was niet minder groot en trots de geweldige aanvoer bleef de prijs voor eerste soort op peil, tweede en derde soort stond niet op die hooge prijs als de vorige week; de noteering was 5.50 a 18.50 per LOO stuks, extra kwalitcht 20 a 22.50. Niet minder groot was de aan voer van groene kool, een zeldzaam mooi ge- zicht, welke men nergens zoo mooi ziet als in Beverwijk. De prijzen waren lager dan de vo rige week en varieerden van 3.50 tot 5.50 per 100 stuks. In roode kool was vlugge handel en op- gaande prijzen, varieerend vain 7.50 tot 13 per 100 stuks. Spinazie is een gewild artikel, prima kwa- liteit was enorm duur, de prijzen die we no- teerden, zijn van 1.20 tot 3.50 per kist. Sla begint af te loopen, ook de prijs werd laag ml. 0.60 tot 1 per kist. De sterk uiiteenloopende partijen peen waren verdwenen, de afgelooipen week wer den mooie partijen aangeboden, daarom ging de prijs in Beverwijk sterk omhoog; de no teering was 10 a 21 per 100 bos. Prei we zeiden dit reeds in het begin is een gewild artikel welke de niet onbelang- rijke prijs opbracht van 14 a 19 per 100 bos. De tamelijk groote partij'tjes spruiten zijn bijzonder in trek, de prijs van 20 a 27.50 per 100 K.G. is bijzonder hoog. De kleine partijtjes kasboonen gingen voor redelijke prijzen van de hand, doch de prijs was 1 /3 lager dan de vorige week. De aardappelenmarkt toonde een beeld van vlugge handel, veel kooplust en hooge prijzen, prijsveramdering kwam niet voor in de gangbare soorten, groot, z.g. bonken, waren iets lager in prijs. De groote aanvoer van vruchten begon te tanen, dit kwam de kwaliteit ten goede, er was ook meer aanvoer van gesorteerde vruchten en bijgevolg hooger prijzen, varieerend van 8 tot 21 voor peren en 10 tot 23.50 voor appelen, de prijs van druiven was ook iets beter, nl. 50 a 75, alles per 100 K G. De overige aanvoer ga>f geen reden tot afzonderlijke vermelding. Te veel gerookt en nu heb ik last van hoofdpijn, misselijkheid en voel mij onlekker. Dan neem ik Tabletten te baat, want zij bevrijden mij spoedig en zeker van al die narig- heid. Bovendien zijn zij volkomen onschadelijk. Weiger namaak of losse tab!etten. UIT BEVERWIJK. Alhier is opgericht een vereeniging van koopliedlen in gro'enten en fruit, een vereeni ging welke in een lang gevoelde behoefte voorziet, Wel bestond een z.g. organisatie, doch haar arbeid kwam niet in die mate naar buiten ails thans het geval is. De veiling-organisatics in Beverwijk heb ben medewerking toegezegd, doch hebben be den'kingen tegen het verplichte lidmaatschap. In over leg met de veilingen zal, ingaande 1 Maart 1928, een keurmeester worden be- noemtd. De keurmeester zal door de Kennemer Marktbond worden benoemd, doch de vereeni ging van kocplieden zal een voordracht ge- reed maken, waaruit de keuze zal gedaan wor den. De eindbeslissing is echter bij net dage- ksch bestuur In het ontworpen reglement dat door de algemeene vergadering is goedgekeurd is een bepaling opgenomen, dat men alleen mag koopen bij de veilingen (hierdoor vervalt dus het koopen uit de hand). Met algemeene stemmen is een besluit ge nomen om een uniform gewicht te kriigen voor de coili's, waarbij cp medewerking van de K.M.B. gerekend kan worden. Het leden tal is 140 of ongeveer de helfi van de kooplieden welke in Kennemerland be- kend zijn. Tot voorzitter, resp. secretaris zijn gekozen de heeren J. P. Docter en J. v. d. Kolk, bei- den te Beverwijk. OTERLEEK. October. Geboren Jennegien, d. van E. v. d. Streek en J. Zwep. Nicolaas Albert, z. van K. Muntjewerff en A. Zwart. Muus, z. v. C. Speur en W. Schermer. Petrus, z. van S. Bruijns en A. M. de Moel. Gerrit, z. v. C. Boeder en A. Groot. Margrieta Maijk., d. van J Posch en J. Kramer Glijnis. Roe- lof. z. "van F. Hansma en J. v. d. Leij. Overleden Jannetje Evers, 77 jaar echtgenoote van J. Nierop. T Daarna kv/am verder in behandeiing net ondtrweip ,,De zending en de godsdiensten". Den ochtend werd gesproken over het Chris tendom. De eerste spreker was de heer W F. Schro der, zendeling-leeraar op de Batoe-eilanden, aan de Westkust van Sumatra, over „De Gemeente in haar eerste ontwikkeling." Daarna sprak de heer J. Fortgens, oud- zendeling op Halmaheira, over ,,De gemeen te in haar verdere ontwikkeling. Des namiddags sprak de zendingsdirecteur ds. B. J. C. Reynders over de Gemeente, zoo- als zij zich openbaart in hare zendingstact. Voor de eerste maal werd de Zendingsfilm Warta Sari (het beste berichtj vertoond. Deze film is vervaardigd door de fa. Ochse te Haarlem in opdracht van een Amsterdamsch comite. Van nu af zal de film in verschillende steden worden vertoond. WEDERINVOER1NG VAN DE DOODSTRAF. Het Verbond van Actualisten heeft het volgende adr s aan de Tweede Kamer ge- onden Het Verbond van Actualisten. ten voile beseffende, welke gevaren aan net instituut van de doodstraf zijn verbonden; overtuigd van den moreelen invloed, welke als afschrikwekkend dreigen van genoemd instituut uitgaat; gezien het hand over hand toenemen van halsmisdrijven; gezien de algemeene verwording tengevol- ge van het afbrekend streven der hedendaag- sche democratic" gezien de actie tot afschaffing van de doodstraf in Nederland Oost-Indie; dringt bij uwe hooge vergadering met Idem aan om te komm tot wederinvoering van de doodstraf in Nederland. BELANGRIJKE OPDRACHT EN AAN „WE R KSPOO'R". Naar het Hbl. verneemt, heeft „Werkspoor", dat indertijd reeds opdracht had ontvangen voor de eerste bemalings-installatie, bij Deu Oever, tha-ns ook opdracht ontvangen voor den bouw van de tweede bemalingsinstaliatie voor den \Vierin.germeerpolder bij Medembil'k. Voorts heeft „\Verkspoor" weoerom een be- langrijke order ontvangen van de Anglo Saxon Petroleum Cy., n.l. om uit het motor- sehip Mar inula" de zich daarin bevindende Vickersmotoren te verwijderen en te vervan- gen door een dubbele schroefinstallatie met 3000 P.K. „Werkspoor" zescylinder enkel- werkende viertactmotoren. BinrRenland EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is thans in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Woensdag 2 November, des avonds te 8% uur. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Gisteravond tegen half zeven moist de 20- jarige knecht M. H. Koclcen, te Tiel, op straat voor de smidse eenig werk verrichten, waar bij hij een electrische looplamp gebruikte. Toen hij in een plas trapte viel hij op den grond. Hij bleek door den stroom getroffen en volgens Verklaring van dr. Jonkers was hij cogenblikkelijk overleden De politic heeft de lamp in beslag genomen. De getroffene was afkomstig uit Apeldoorn. NOODi.ANDING DUITSCH VLIEG- TUIG. Gistermidag heeft het Duitsche vliegtuig D. 991 van de Deutsche Luft Hansa, bestuuid doer Kommel, een noodlanding moeten maken bij Weesperkarspel, wegens een defect aan den linker motor. Bij het uitrollen is het vliegtuig in een on- diepe sloot geraakt, waarbij de propellers ge- broken zijn. Niemand heeft letsel gekregen De Koninklijke Luchtvaartmaatschappij heeft onmiddrilijk eenige wagens metperso- neel naar Weesperkarspel gestuurd voor hulpverleening bij het herstellen van het toe- stel. Zij heeft de passagiers en de post en goederen naar Schiphol vervoerd. AANGEHOUDEN. De man, die drie weken geleden te St Michiels Gestel de vrouw van den land'bou- wer van Schijndel met een revolver bedreig- de en ahar geld afperste, is te Eindhoven aan- gehouden. Het is een zekere J. v. K. Hij heeft bekend en heeft zich ook schuldig gemaakt aan twee aanrandingen te Vught. Hij is naar het geneeskundig gesticht te Voorburg overgebracht, waar hij met proefverlof ont- slagen was. Bij het verlaten van zijn werkzaamhe den is gisteravond door de politic te Tilburg aangehouden de zadelmakersknecht H., die uit 't magazijn van zijn partoon eenige stuk ken leer, twee roskammen en eenige bollen touw had meegenomen. Bij onderzoek in zijn woning werden nog gevonden een paarden- deken, verschillende damestasschen en zoo veel zadelmakersartikelen, dat deze op een handkar naar het politiebureau moesten wor- dlen vervoerd. De gearresteerde wilde zelf binnenkort een winkel in deze branche ope- nen. AUG. ZENDINGSCOiNfERENTIE. In de gister in het Koloniaal Instituut te Amsterdam voortgezette algemeene zen- dingsconferentie heeft na de opening der bijeenkomst mej. S. J. James Afrslag uitge- bracht van de lectuur-commissio- KNOEIERIJ BIJ VERKIEZINGEN. Gistermorgen hebben alle personen, hetzij voor- of tegensiander, die betrokken ziin bij de onregelmatigheden bij de verkiezingen te Veenendaal namens den Raad van State de mededeeling ontvangen, dat zij alle memorien en uewijsstuicken enz., die zij noodig achten, voor 5 Nov. a.s. kunnen inzenoen. De- op- rceping tot de zitting zal nader geschieden. TREINONGEVAL. Gistermorgen ontstond op de spoorlijn Am- sterdam-Amersfoort een ernstige vertragiug, doordat de locomotief van den Iwentschen sneltrein, die om 9.43 uur te Amsterdam moet aankomen, even voorbij het station Hil- versum onklaar raakte. De locomotief werd afgehaakt en door een uit ldilversum ontbo- den locomotief naar Hilversum terugge- bracht. De passagiers werden overgebracht naar een hulptrein, welke op verkeerd spoor naar Bussum werd geleid en daar^de vele passagiers voor de treinen van 9.43 uur en 10.05 opnam. Met ruim vijf kwartier vertra- ging kwam-en de Twentenaars in Amsterdam. De Duitsche D-trein 171, om 9.41 uit Am sterdam vertrokken, bleef op het station Naarden-Bussum wachten, tot de baan vrij was. PADVINDERS. Volgens het nieuwe Padvindersreglement van „De Nederlandsche Padvmders," dat zoo juist is verschenen, Wvi'dt dt padvinders- beweging thans ook in on& land overeenkom- stig de bedceling "an den stichter, Sir Robert Baden Powell, als een spel opgevat en wel: „Het Spel van Verker.nen voor Jongens. Het nieuwe reglement heer dan ook de Spel- regels van genoemd spe1. Blijkens dit reglement wordt een geheel andere organisntievorm gevolgd dan vroeger, toen de afdeelingen federatief de vereeniging vormden en het Hoofdbestuur iiozen. Thans Lenoemt't Hoofdkwartier, dat met de Inter nationale beweging in nauw verband staat, zijn vertegenwoordigers in de diverse distne- ten en machtigt het plaatseliik bestuur om, op grond der spelregels. als afdeelingen van ..De Nederlandsche Padvinders" op te tre- den. Door de instelling ,.speciale troepen" is het mogelijk gemaakt padvinaerstroepen op^ fe richten, die verbonden ziin aan fabrieken, jeugdvereenigingen, kerken, schojen etc.,_ ter wijl die corporaties dan hun eigen leiders voorstellen. HET GNTWERP-DRANKWET. De nieuwe Nederl. Bond van Koffiehuis- houders en Slijters "heeft een adres gericlit lot de Tweede Kamer, waarin eenige bezwaren tpgen het ingediende ontwerp-drankwet wor den opgesomd. O.m. dringt adr. crop aan, dat het percenta ge van 15 of meer genoemd in art. la. waarbij onder sterken drank wordt verstaan drank die voor 15 of meer volumen proeenten uit alco hol bestaat met uitzondering van wijn, wordt verhoogd tot 22. Verder wordt erop aangedrongen, dat tap- perij en slijterijvergunningen streng geschei- den blijven. Ten aanzien van het in art. 5 bedoelde aan tai vergunningen bepleit adr.., een grens te stellen aan de bevoegdheid der gemeentera- den door een niet te laag minimum aantai vergunningen te bepalen, waarender de ge- meenteraden niet zuil-en mo-gen gaan. Met betrekking tot art. 6 (plaatselijke keuze) wordt betoogd, dat de invoering ervan een noodelooze onrust zou schepi>en. Een vergunningsrecht van 5 per hi. ge- distilleerd (in art. 20 aangegeven van f 5 tot 12.50) acht adr. voldoende, gezien den toch al zeer hoogen accijns, naast de vele andere belastingen en exploitatiekosten. Adr. betoogt verder, dat geen verp-achting van vergunningen behoort te worden toege staan. Bij eventueele verwerping of intrekking van het ontwerp vraagt adr. de instelling van een •■gemengde commissie, waarin ook belangheb- Men verlange echter steeds de origi- neeie verpakking, kenbaar aan het Bayerkrnisi en den oranje band. Prijs 75 cts.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6