PrcBwswcIaa! niaaaws T el@§§s»amme£i van 27 October 1927. Opgave van Koordhollandsch Landbouworcdiet. ienden zouden moeteti zijn verteffenwoordigd, ler voorbereiding van een ander neer beantwoorc'cnde aan den ge-st iezen tijd. kamerlid hulpprediker. Tot hulpprediker bij de Ned. Hervormde Gemeente te Watergraafsmeer heeft de kerke- raad der gemeente voor den tijd van een jaar, inuang van 1 Jan. 1928, benoemd ds. J. Landman, emeritus predika-nt te Voorburg. Ds. Landman is lid van de Tweede Kamer voor de Chr. Historische Ume. LABOR ATORIU M-ONGEV AL. In het scheikundig Laboratorium aan cie Roetersstraat is op onverklaarbarewijze een glazen kolf, met vloeibaren inhoud, bi] vei; warmirig uiteen gesprongen De 21-jarigc student, die deze kolf vasthield, werd aan de linkerhand en aan beide beide oogen verwond. Hij is ter verpleging in het Luth. Diacones senhuis aan den Koninginneweg opgenotnen. DE COMMERCIEELE BETREKK1NGEN TUSSCHEN NEDERLAND EN ITALIe. Naar wij vermmen, wordt het in ltahaan- sche zakenkringen wenschelijk geacht, de Ita- liaansch-Nederlandsche handelsovereenkomst te kernieuwen. T. De Nederlandsche regeenng heeft de Itaii aansche stoomvaartlijnen toestemcmng gege ven cm kusthandel te drijven in Neder- landsch Cost-Indie. DE POSTVLUCHT UIT OOST-INDIe. Luitenant Koppen heeft gisteren uit Alep po aan het Haagsche Aneta-kantoor geseind. Wc zijn hier na een vlucht van 5 uren aangekomen. We hadden een goede revs en een vlotte landing. Morgen vertrekken wij naar Sofia. Te Soest en Soesterberg worden planuen beraamd om luitenant Koppen en zijn metge zellen Zaterdag a s. te huldigen. koninklijk bezoek aan nijmegen. Men seint ons uit Nijmegen: Het is sends de negentiger iaren, dat Ko ningin Wilhelmina officieel Nijmegen be- zoekt Tijdens den watersnood vooriyn braeht Hi H. wel een officieus doorgangs- bezoek en kwam de toezeggimg, dat de land- vorstinne binnenkort de Keizerstad officieel met een bezoek zou vereeren. Nijmegen had zich feestelijk op de ont- van^st der Koningin voorbereid. Heel cK stad, waardoor de Koningin komt, is in feesttooi, de eene straat is nog fraaier ge- pavoiseerd dan de andere. Ofschoon H. M. verzocht had uit de officieele kassen geen gelden te putten voor officieel feestelijk ver- toor., heeft de Nijmeegsche burgerij H M goed b-egrepen en geestdriftige spontaniteit getoond in de versiering der stad op eigen kosten. Zoowel in de betere als in volks- wijken waardoor de Koninklijke gast k°mt zijn eerebogen opgericht. Bovendien heeft Nijmegen groote reden tot leestvieren, wijl 'heden ook het Maas-Waalkanaal ge- opend wordt, de kortere veroindingsweg te water tusschen Maas en Waa1. waaidoor Zuid-Nederland weer dichter tot Noord- Nederland wordt gebracht en Nijmegen in deze verbinding een voornaam knooppunt werd voor handel en nijverheid* aan de Waal J H M de Koningin kwam heden, Donder- dagmorgen. omstreeks 11 uur met liaar ge voig te Nijmegen aan. Onmiddellijk reed H M. na een korte begroeting in de ver- sierde stationskamer naar de sin is van net Maas-Waalkanaal aan den Weustchenweg, welke keurig versierd was Bij de sluis werd H M. verwelkomd door den minister van Watersraat. den heer rnr. v. d. Vegte en dr. ir Wer.tholt. ontwerper en uitvoerder van het Maas-Waalkanaal. Minister van de Vegte wees hier op de beteekenis van het kanaal vcor de scheepvaart, den handel en nijverheid. Na deze rede braeht H. M de handel in beweging, waardoor de sluizen, welke het kanaal met de Waal verbinden, geopend kon- den worden. Daarna voer de Koninklijke boot door het kanaal naar de rivier en sneed het lint door dat van oever tot oever gespan- nen was. De muziek speelde hymnen, de stoomfluiten floten. Na deze piechtigh rid reed de koningin met gevoig weer naar de stad, waar zij de lunch gebruikte in haar salonrijtuig. Omstreeks twee uur reed H. M met ge voig onder klokkengelui door de versierde binnenstad naar het Raadhuis, Or.derweg werden Haar in de Molenstraat bij het Oude Burgergasthuis bloemen aangeboden. Op het Stadhuis werd H. M. verwelkomd door het college van B en W.. terwijl het kleindochtertje van den burgemeest.er. den heer F. M. A. van Schaeck Mathou, aan H M bloemen vereerde. In de versierde raads- zaal werd de koningin begroet door den vol- ledigen gemeenteraad en sprak de burge meester het welkomstwoord, dat door H. M de Konigtn wrrt beantwoord Omstreeks drie uur begon het defile van georganiseerd Nijmegen voor de Koningin, die met Haar gevoig had plaats genomen op het bordes van het stadhuis. Deputaties van 2 tot 300 Nijmeegsche vereenigingen en cor- poraties, defileerden met vlaggen en vaan- dels, met muziek en vereenigingsatributen voor H. H.. welke defile wel een uur duurde. Na dit grootsch huldebetoon ving de offi cieele rijtoer aan, welke ging door de ver- nieuwde oude en nieuwe stad. Overal waar de Koningin kwam, werd zij met groote geestdirift ontvangen. Overal. ook in lret volkswijikkwartier. de omgeving van Wii- lemsweg en Groenstraat, was de belur.gstel ling groot. De rijtoer werd aan de Byeleveldsimgel on- derbroken, waar door de Nijmeegsche schooljeugd. een kcor van 7000 jongens en meisjes H. M. werd tcegezongen met Willem van Kalmthout's Oranjelied Hie' brachten ook verschillende organisaties H M. een bloemenhrvlde. H. M. .vertrekt per extra-trein tegen zessen weer naar het Loo. KORTE BER1CHTEN. In een schrijven aan het Hbl. dringt een rijkscntvanger er op aan, dat de zoutaccijns worden opgeheven, omdat deze soort belas- ting zooveel kosten meebreng. dat die on- evenredig hoog zijn tot de baten. Een kind" van de familic Krone te De- venfer viel met een k'.nderstoel om. kreeg een ketel kolr-nde koffie over zich b>en en over- leed dientengevolge in het ziekenhuis. UIT BERKHOUT. Wegens wrijving door een drijfriem ont- stond een begin van brand op den zolder van de coop, graanmalerij alhier. Gelukkig wist men door aanwending van een D. I. C. S. I bluschapparaat verdere onheitea t® voor- komen. UIT BERGEN. „Mevrouw-Warrerts Bedrtjj." Voor de Berger Kunstkring (men zie de advertentie in dit numn?er) geeft „Het Ver- eenigd Tooneel", directie Verkade en Verbeek, morgenavond in de Rustende Jager „Mevr. Warren's Bedrijf" van Bernard Shaw. Dat de tooneelliefhebbers een mooie avond wacht bewijzen de verschillende tooneel- recentie's die wij lazen. De Opr. Haarl. Crt. schreef: „Elke too neelliefhebber zou ik willen raden deze voor- stelling in geen geval te verzuimen. Stuk en spel verdieuen een uitverkochten schouw- burg." De Telegraaf schreef: „Met een slag heeft mevr. Gusta Chrispijn—Mulder zich op 't Plein een plaats veroverd met een creatie van mevr. Warren, die sober-gewild ingeto- gen en argeloos iagezet, een sterke spanning bereikte. Een uitbeelding, waarop de zaal na het tweede bedrijff met een 'n ovatie naderend applaus reageerde en haar afsfcheid in 4 met een „open-doekje", is een niet-dagelijk- sche verschijning in den .Stadsschouwburg. Daarnaast had Verkade's spelleiding de groote verdienste van evenwichtigheid tus schen de zes zoo verschillende karakters, ook al werd de vsak „onbegrepen" figuur van Pread (Hans van Meerten) ditmaal evenmin geheel duidelijk. Nel Starns maakte vooral de cynische zijde van Visre's innerlijk aannemelijk, en Henri Eerens weet, hoe een dominee met een verle- den, gesteld dat die bestond, zich zou ge- dragen. De sir Crofts van Verkade is werkelijk een ondubbelzinnige fielt en Frits van Dijk ten- si otte zet den gemakzuchtigen charmanten Frank Gardner stevig met beide been en op den grond. Ook de andere bladen waren over het stuk enthousiast. Tijdens de pauze zal men wederom kunst- werken van Berger schilders kunnen bewon- deren.- BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Cornelis Dirk Brommer en Maria Ouwen- broek. GEBOREN Augustinus Petrus, z. van Augustinus Petrus Gaarthuis en Bregje Boos. Abeltje Wilhelmina, d. van Aaldert Bartelds en Do rothea Geertruida van del Struijs. OVERLEDEN: Aron Prins, 90 jaar. (Jedeeiietuk eeiompeerd..) TWEEDE KAMER. 's-GRAVEN'HAGE, 27 October 1927. Motie-L. Visser omtrent het treffen van maatregelen voor directe invrijhc^isielling van de Indonesische studenteli w^d ver- worpen met 5922 stemmen. De heer Cramer had tevoren verklaard dat de Sociaal-Democraten zich kosmaakten van de toelichting doch zouden voorste'llen om hun protest uit te brengen. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen o.a. de wetsontwerpen tot onteigening ten behoeve van de uitbrel- ding van de los- en laadgelegenheden van het stations-emplacement Bovenkarspel— Grootebroek met tijkomstige werken en een ontwerp tot wijziging van de wet voor de reserve pcrsonen van do landmacht 1905. Gisteren laat werd de 22-jariige dienst- bode R dienende te Wassenaar, die aan "t einde van de Bezuidenhoui, op de tram wachtte, door een smel rijdende auto ge- grepen en 70 M. meegesleurd. Ze werd levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Haar bewuste- loosheid was hedenmiddag nog niet ge- weken. De politie meent de vermoedelijke chaui- feur van de auto, die was doorgereden, in handen te hebben. OVERREDEN EN GEDOOD. KERKRADE, 27 Oct. Gisteravond is de 53-jarige van Duin uit Hahnrade door een vrachtauto overreden en gedood. TRAMONGEVAL TE UTRECHT. UTRECHT, 27 Oct. Gisteravond on- geveer 8.30 uur reden twee z.g.u. hang- wagens over den Biltsehen straatweg. Plotseiing reed de tram van den dienst Utrecht—Zeist tegen den achtersten wa- gen op. De voerman, zekere C., werd van den bok geslagen en kwam onder de tram terecht. In zeer ernstigen toestand werd hij naar de Rijksklinieken vervoerd De wagen werd totaal vernield. Het paard, dat zwaar verwond was, moest worden afgemaakt. Door den schok botste de achterste wagen tegen den voorste, waarvan de voerman eveneens kwam te vallen. Deze bekwam echter slechts lichte verwondingen. ERNSTIG ONGELUK. I wee dooden. 's-GRAVENHAGE, 27 Oct. Hedenoch- tend omstreeks half negen is een locaai- trein der Hollandsche Spoor, komende van Leiden, gaande naar den Haag, nabij Voorschote'n op een groepje wegwerkers gereden, waardoor twee arbeiders oogen- blikkelijk gedood en twee geovond werden. De lijken der omgekccnenen zijn per trein naar den Haag overgebracht en wer den daar naar het Gemeentezielcenhuis ver voerd. De Haagsche Gemeentelijke Hulpdienst rukte met een auto uit naar de plaats van het ocgeluk voor verpleging en vervoer der verwonden. De stationchef van het station Voor- schoten, die onmiddellijk werd gewaar- schuwd. liet den volgenden sneltrein uit Amsterdam te Voorschoten stoppen om verbandmiddelen tnede te geven. Een geneesheer, die zich in deze trein bevond. begaf zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeval en verleende de eerste hulp. Bij de slachtoffers kon hij slechts den dool coustateeren. Ook de gencesheeren uirkhof en Stoel, eveneens door den stationchef gewaar- schuwd, begaven zich naar de plaats van het ongeval. Zoowel de lijken als de gewonden zijn met den trein naar den Haag vervoerd. Omtrent de oorzaak van het ongeval staat nog niets vast. De bestuurder van den electrischen trein, waarmede de aanrijding plaats had, verklaarde voldoende signalen te hebben gegeven. Toen hij merkte, dat de arbeiders op den spoorweg bleven, kon hij den trein niet meer vlug genoeg tot stilstand bren gen om een aanrijding te voorkomen. De slachtoffers zijn G. Harsveld uit Voorschoten en H. V. Wierstra uit Den Eiaag. De beide spoorwegwerkers, die bij Voorschoten zijn overreden en gedood, waren gehuwd. DE AARDENBURGSCHE VERKIEZIN'GSKWESTIE. AARDENBURG, 27 Oct. De bekende Aardenburgsche verkiezingskwestie, die reeds maanden in onderzeek is, zal 11 November a.s. in het openbaar behandeld worden, door de rechtbank te Middelburg. Van de vier indertijd verdachte leden van het stembureau is er een als zoodanig ge- dagvaard terwijl de drie overigen als ge- tuigen worden opgeroepen. Vermoedelijk zal een 68 tal getuigen gehoord worden. De verdediging zal waarschijnlijk opge- dragen worden aan Mr. Mayer en mr. Houben, beiden te Breda. EEN REVOLUTIONNA1R COMPLOT. PERPIGNAN, 27 Oct. De Fransche en de Spaansche politie hebben inlichtingen gekregen over een belangrijke Cattalaan- sche beweging, die thans voorbereid zou worden en waarbij ve'le te Parijs en Brus- sel woonachtige personen betrokken moe- ten zijn. Er zijn aan de grens uitgebreide maat regelen getroffen om de samenzwering het hoofd te kunnen bieden. DE VERHOUDING TUSSCHEN BULGARIJE EN JOEGO-SLAVIe. SOFIA, 27 Oct. Het blad „Zora" weet te melden, dat aan de Bu'gaarsch-Joego- slavische grens reeds eenigen tijd op Joe- goslavisch gebied een levendige militaire activiteit heerscht De Bulgaarsche grensposten worden 's nachts door schijnwerpers belicht. Ver- der worden loopgraven aangelegd, terwijl hier en daar ook geschut in stellmg zou worden gebracht. Verder meldt het blad, dat communistl- sche boeren-benden gedurende de laatste dagen herhhalde malen getracht hebben op Bulgaarsch grondgebied door te drin- gen, doch dat zij steeds zijn teruggeslagen. DE TROONKWESTIE IN ROEMENIe. BOEKAREST, 27 Oct Na afloop van den gisteren gehouden ministerraad deeide de nTinister van justitie Popescu mede, da; bij den gearresteerden vroegeren onder- staats-secretaris Manoilescu ook een brief is gevonden van mevrouw Lupescu aan haar moeder. waarin zij mededeelt, dat zij tijdelijk van Prins Carol scheidt, opdat ze kere politieke plannen ten uitvoer kunnen worden gelegd. In de heden te houden zitting van he Kamer zal Bratianu een verklaring over de gebeurtenissen van de laatste dagen af- leggen en een stemming uitlokken. "Gisteren zijn reeds de commissies van able partijen bijeen gekomen ter bespreking van den toestand. CYCLOON: BRAZlLle. NEW YORK, 27 October. Volgens ont vangen telegrammen is de stad Ponta- grossa in den staat Parassia in Brazilie, een stad van ongeveer 2000 inwoners, door een cycloon verwoest. De materieele schade is zeer groot. Omtrent het aantal dooden en gewonden is nog niets met zekerheid vast te stellen. DE SCHAAKMATCH AL IECHIN—CAPABL ANCA. De 21ste partii door Aljechin gewonnen. BUENOS-AIRES. 27 Oct. De 21ste partij tusschen Aljechin en Capablanea is door Aljechin gewonnen. Capablanea, die wil speelde, gaf na 32 zetten op. NA HET PROCES SCHWARZBARD PARIJS, 27 Oct. Naar de „Figaro" ver- neemi werd Schwarzbard met 3 tegen 4 stemmen vrijgesproken. De vrijspraak kwam overigens in geenen- deele onverwacht, daar zij reeds sedert drie dagen ter;:moet gezien we'rd. De' commen- taren van de ochtendbladen met betrekking tot het proces, varieeren al naar gelang de politieke richting welke zij zijn toegedaan Scherpe kritiek op het vrijsprekend vonms wordt vooral uitgeoefend in de rechts ge- odenteerdpers, met name door de „Figa- ro", welk blad niet schroomt te verklaren1 „Voor politieke zaken is de doodstraf afge- schaft, maar de moord is toegestaan. Deze rechtsopvatting is gisteren bij de behande- ling van het Schwarzbard-proces door de jury leden bevestigd. Het vonnis van giste ren bewijst, dat de internationale „wrekers goed doen op de zwakheid van de Fransche jury-rechtspraak te bouwen." Een soortgelijk geluid laat Gustave Herve hooren in een artikel in de „Victoire", waarin over "klassieke vriispraak" gespro- ken word. De linksche bladen evenwel be groeten eenoadg de vrijspraak, welke, naar de ,,Oeuvi"e" verklaart, door alien verwacht werd, die in het hart nog een gevoel voor gerechtigheid dragen. De „Paris Matinal" verklaart, dat zij, die den moordenaar van Petljoera vrijge sproken hebben, de gansche menschheid een dienst hebben bewezen, welke de wereld weer waardc gegeven en het zwarte beeld der pogroms uitgewischt heeft. EEN TREIN IN EEN AFGROND GESTORT. 260 dooden? BERLIJN, 27 Oct. Volgens hier ontvan gen telegr. heeft op den spoorweg tus schen Serajewo en Mostar in Herzegowi- na een vreeselijke ramp plaats gehad. Een trein is door het instorten van een spoor- wegbrug in een vijftig meter diepen af- grond gestort. Volgens nog niet bevestig- de berichten zouden 260 personen om het leven zijn gekomen. BELGRADO, 27 Oct. Het bericht om trent het spoorwegongeva! tusschen Serajewo en Mosta is in den gemelden vorm niet geheel juist. Naar gemeld wordt heeft het ongeval zich aldus toegedragen: Een door twee locoinotieven getrokken spoorweg trein is op de spoorbrug tus schen 2 stations, doordat de brug plotse iing bezweek, in een afgrond van 51 M diepte gestort. Behalve de beide loco- motieven bestond de trein uit een elf wagons. Twee remmers werden onmiddellijk ge dood en 1 stoker ernstig gewond. Een spoorwegbeambte wordt nog ^r- mist. De spoorwegdirecties hebben onmid dellijk een ondeizoek doen instellen. De materieele schade is aanzienlij'k, daar alle in den trein vervoerde goederen vernietigd zijn. DE SCHEEPSRAMP VAN DE ..PRICES MAFALDA". LONDEN, 27 Oct. Uit Bahia wordt gemeld, dat volgens de laatste berichten in totaal 34 personen bij het vergaan van ses M gekomen. de ..Prinses Mafalda" om het leven zijn Het stoomschip is Woensdag te 12 35 uur Greenwichtijd gezonken. NEW-YORK, 27 Oct. Uit Rio de Janeiro wordt thans nader bericht ontvangen om trent de ramp van het Italiaansche stoom schip Prinzes Mafalda en over de pogingen die gedaan zijm om de opvarenden te red- Het staat nog niet vast of 5 dan wel 6 stoomschepen de Mafalda te hulp zijn ge- sneld. Volgens draadlooze berichten van het Fransche stoomschip Formosa konden alle reddingsbooten goed van het zinkende schocmschip afkomen. De reddingsbooten en de te hulp gesnelde stoomschepen ver- wijderd'en zich niet van de plaats van de ramp, voordat men zekerheid had dat alle levende opvarenden van de Maialda over- genomen waren. De hulpverleening geschiedde onder lei- ding van den kapitein van het Fransche stoomschip Formosa, die in geregelae draadlooze verbinding stond met de andere toegesnelde stoomschepen. Verder wordt gemeld dat de Kapitem van het stoomschip Mafalda toen hij het gevaar bemerkte waarin het schip verkeer- dte, nog getracht heeft met voile kracht naar Abrolhos te stoomen. Bijna onnnddelliik nadat hij bevel had gegeven voile kracht te stoomen had de eer ste ontploffing plaats. Volgens heden ontvangen telegrammen was er heden van het stoomschip niets meer te zien. Van een van de opvarenden van de Mafalda is een verhaal ontvangen over de ramp. Nadat de opvarenden zich bewust wer den van hetgeen er dreigde hebben zich aan boord hartroerende tooneelen afge- speeld. Na de eerste ontploffing brak onder de passagiers een paniek uit. Allen tracht- ten van 't schip te korrien Toen na verdere ontploffingen ten slotte alle lichten uit gin- gen, werd de toestand aan boord nog erger. Heftige tooieelen speelden zich af. De officieren trachtien vergeefs de passagiers tot kalmte te brengen, en zij moesten met geweld optreden, vooral tegen vrouwen met kinderen die de wanhoop nabij waien. De kapitein trachtte met behulp van een luidspreker de opvarenden tot kalmte te brengen en verzekerde hen dat er vol doende tijd was voor alien om het schip te verlaten. Hij liet de scheepskapel het Italiaansche volkslied spelen. Toen de reddingsbooten klaar gemaakt werden gaf de Kapitein be- vel dat de vrouwen en kinderen den voor- rang hadden, waarbij de kapitein herhaal- de dat alien het schip zouden kunnen ver laten voor dat het zonk. Toen het evenwel donker begon te wor den en de Mafalda steeds verder zonk laaide de paniek weer op. Allen die aan boord waren stortten zich op de reddings booten en zij die daarin geen plaats meer konden krijgen sprongen over boord met seheepspilanken en reddingsgordels. Door dat het weer goed was bleek het mogelijk bijna alle opvarenden van de Mafalda te redden. Het Fransche stoomschip dat het eerst op de plaats des onheils was werd met ge- juich begroet. De schepen met de geredde opvarenden worden heden te Bahia en Rio de Janeiro verwacht. Het bericht van de ramp heeft vooral in Brazilie grooten indruk gemaakt. Voordat de gereddet aan land zijn ge bracht is het niet mogelijk een juiste op gave van het aantal vermisfen te geven. De juiste oorzaak van de catastrofe is nog steeds niet bekend. cui.ruuk imaatsch. PROLONGATIE vorige WISSEl.KOERSEN AMsiEKDAM pl.m. pl.m. 2.30 2.45 93V, I 35V, ~i' pCU pl.m. 3.15 Koers op heden 3 uur BIESiASTINGZAKEiW - IS€I KStlvl TiffH/E Het A©e®MSifa8itskaistoor wan S. J. A.- KEESQWI STEEiiKNBRUG - TEL. 152. la IU Idrti JT ptioouvn i/ij (Ontvangen per draadlooze telefoon). Yorige Koers Koers van heden te STA ATSI.EENINGEN. 6 Nederl. 1923 A- 5 1919 BANKTNSTELLINGEN. kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. lOOo Resc. 1NDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. M A. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilaropen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers H. V. A. Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjane Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee HolL Oli© Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serhadiadi Silau Wai Sum Rubber lnterc. Rul' er SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine prcf. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 275 177i/8 DO Dl 123i/4 K2S/4 .301/, V 03/s vSl, 4 10/1It 1135/4 3 21/, 495 434 349 790 413 177 V, 1041/, 120 Vs 143Va 321 s/4 3455/s 2891/, 224 V, 2385/4 423 214 1491/s 2371/5 143 297 I 115/jf 82 79 1945/4 130 41/, 2465/4 457 47 b 5211/5 1361/4 b9'Vi6 277 1771/, 177 171 170J-71 172 14/ 141-21/ 235 235 10J1* 98 113 113 331-5V 380-5 >/s 494 4S5 794 410 4J8 1701/4 1761* 164 164 3451/, 344 -54 291 288-91* 225 238 212 148 143 11% 77 220 101 4V« 2471/, 2461*./ 467i* 465-6 476 476-7 522 517-J.22 133 IS6I/4 69 heden DAM pl.m. 2.— 106 Vi 233W, 112*.3 234 113.* 354-5 784-6 <03-12 344. s/4 289-J 226.7 238-J 148 10 7/1/,. 195 110 V, 131 736.8 -09 465 4741k 516.7 289 142-3 771/. 4631), 473-i(| 517.* Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New. York NIET OFFICIEEL. Italie 100 Vorige Koers 12.00 T/g 59.25 V, 9.75 V, 31.59 <7.921/, 35.10 Oti65 66.92 V, 65.37 1*, 2.48 V4 13.55 12.091 h 59.301/, 9.75 34.59 47.90 35.10 65.55 66. SV 14 65.421* 2 48 V, 13.56

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7