DE LANGE DE MORAAZ Cretan Osposiio - Effectsn LAHSESTRftAT 49 ALKMAAR Rechtszaken SiadsBiieuws DRANKWET- BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran ALKMAAR brengen ter algemeene ken- lis dat bij hun college is ingekomen een ver zoek van W. de LEEUW, alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholvrije dranken voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel VOORDAM 7. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof bij hun college in- dienen. Alkmaar, 1 November 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENuELAAR, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage zijn gelegd de aan hen ingediende ver- zoeken met bijlagen van: de Eerste Nederlandsche Rubberverfwaren- fabriek te Amsterdam, om vergunning tot het oprichten van een fabriek voor het vervaardi- gen van verven enz., met plaatsing daarin van 4 electromotoren, dienende tot het in be- weging brengen van enkele werktuigen in het perceel Schelphoek nr. 18; de Bataafsche Import Maatschappij te 's Gravenhage, om vergunning tot het op richten van benzinepompinstallaties met af- tapinrichtingen in en voor de perceelen Hei- ligland nrs. 24/26 en 38. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize dezer ge- meente mondeling op 15 November a.s. 's voormiddags te elf uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoekers en zij die bezwaren hebben ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen sehrifturen kennis nemen. Alkmaar, 1 November 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester, R. VEENDORP, loco-seeretaris. De aanr|jdin^ van den heer Lissone. Zooals men weet werd1 12 September de heer Lissone op de Oudegracbt door den be- stelauto van Vroom en Dreesmann aange reden, met het noodlottig gevolg, dat hem een been moest worden afgezet. Zooals men "weet overleed de heer Lissone een week na de amputatie in het St. Elisabeth Ziekenihuis. Heden had de chauffeur Hubertus Euge- nius Carl Bairy zich voor de rechtbank te verantwoorden. Hem was ten laste gelegd dat hij op of omstreeks 12 September 1927 te Alkmaar dloor zijn schu'ld heeft veroorzaakt, dat Fre- der-ik Carel Joseph Lissone, zwaar licha- melijk letsel heeft bekomen; hij verdachte foch reed als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig-bestelauto daarmede over den openbaren weg de Ridlderstraat richting Oudegracht; bij deze gracht gekomen reed !hij met eene groote bocht naar rechts op, zoodat hij een oogenblik links op die gracht dicht langs aldaar staande boomen kwam te rijden; daarna zwenkte hij met zijn motor- rijtuig naar rechts tot dicht langs de voor de huizen liggende stoepen, waarop hij plotse- ling zeer onoordeelkundig, gevaarlijk en roekeloos, zonder eenig daartoe strek-kend sein of teelken te geven en zonder dat het verkeer hem daartoe noodzaakte, zijn motor- rijtuig wederom naar de linkerzijde van den weg zwenkte, juist op het oogenblik dat bo- vengenoemde F. C. J. Lissone uit tegenover- gestelde richting aan de rechterzijde dus de goede zijde van den weg op een rij- wiel kwam aangereden; hierdoor reed hij dezen wielrijder aan die daardoor bekneld ge- raakte tusschen die auto en een boom, ten- gevolge waarvan diens linkerbeen werd ver- nlield en amputatie daarvan noodzakelijk werd, welke dan ook plaats heeft gehad. Als getuigen waren gedagivaard de heer !J. Meu'limk, mevrouw HarsevoortHelder- man en de heer A. v. d. Pol te Alkmaar en L. Kossen te Heiloo. Als deskundige werd Dr. J. van Dam ge- hoord, terwijl als verdediger Mr. H. A. J. M Kusters optrad. De publieke tribune was geheel met be- langstellenden bezet. In de advocatenbank zaten een zevental juristen. De rechtbank was als volgt samengesteld: Mr. Ledeboer, president; Mr. v. d. Feen de Lille, officier en Mr. Cleveringa en Mr Ubbens rechters. Als griffier fungeerde Mr. Couvee. De 20-jarige verdachte, een nette jonge man, verkiaarde reeds meermalen een auto te hebben bestuurd. Aanvankelijk had hij de Zitvershaat willen inrijdeo. Op de brug zag hij echter een wa- gen waarom hij de gracht opzwenkte en aan de linkerzijde van de gracht terecht kwam. De president wees er op, dat verdachte verplieht was geweest de bocht niet zoo 'groot te maken. Verdachte zeide, dat dit een gevolg was feweest van het feit, dat hij aanvankelijk de tlverstraat in wilde. Zijin vaart was echter niet groot geweest en hij begaf zich onmiddellijk naar de rech- terkant van de gracht, waarna hij zich naar het midden begaf. Mr. Kusters overlegde de rechtbank een situatieteekening. De verdachte verkiaar de niet te weten of hij tegen een stoep had aangereden en niet te weten hoe het -kwam. dat hij weer te ver naar links reed, met het gevolg, dat de heer Lissone werd- aangere den. Hierop volgde 'een- korte bespreking met verdachte en den verdiediger aan de groene tafel, tegenover de rechters, ter toelichting van de situatieteekening. De o f f i c i e r merkte op, dat hij meend'e te weten, dat verdachte voor den rechter- commissaris verklaard had pas Vrijdag voor het eerst een auto te hebben bestuurd! Dit bleek niet het geval. Dr. V a n D a m verkiaarde 12 September den heer Lissone onder behandeling te heb ben gekregen, wiens linkerbeen geheel ver- nietigd was. Getuige oordeelde het noodig dit been te amputeeren. De \ersplintering van het been kan zeer goed door de beknelling zijn veroorzaakt. Op een vraag van den verdediger zeide getuige, dat na ;de amputatie zeer goed een kunstbeen aangtzet had kunnen worden. Op de vraag of de heer Lissone zijn werk- zaamheden weer ten voile zou hebben kun nen verrichten, kon getuige geen positief ant- woord geven. Z. i. is men met een kunstbeen als motorbestuurder nooit ten voile 100 pCt, omdat men niet zoo gemakkelijk in en uit kan stappen en niet onder een auto kan komen. Getuige Jacobus Meelink, 64 jaar, zonder beroep verkiaarde dat hij komende uit de Riddersitraat had gezien, hoe bij de 4e boom het ongeval gebeurde. Aanvanikelijk had hij den indruk, dat de auto, die een groote bocht gemaakt had, zou doorrijden, doch spoed'ig ging de auto weer naar links. Ook deze getuige lichtte het gebeurde op de teekening aan de groene tafel nader toe. Getuige v. d. Pol, groentehandelaar, had de auto zien aankomen en geconstateerd, dat de auto een kaimen gang reed. Hij kreeg den indlruk, dat de auto zou door rijden en ging met zijn groentewagen op de brug daarom zooveel mogelijk naa-r rechts. De auto ging echter met een vrij grooten bocht de Oudegracht op. Het gebeurde werd ooic door hem op de kaart nader toegelicht. Getuige HarsevoortHelderman had eveneens gezien, hoe de bestelauto de Oude gracht op gang. ue reenter zai moeten aantoonen. waarom bij ontkenning van opzet de dader schul- d i g, toerekenbaar is. Volgens den Hoogen Raad1 zai in de eerste plaats grove schuld bewezen moeten wor den. (Zie request 25 April 1916). In de tweede plaats moet aangetoond wor den,, dat hier schuld is niet van een pater- families, maar van een gewoon mensch. Ten aanzien van schuld aanvaardt pleiter de omschrijving van Prof. Ferwerda, die meent, dat aan schuld, zoowel een subjec- tieve, ais een objectieve girondslag gelegd moet worden. Men moet zien wat voor persoon de dader is en of hij onder de omstandigheden waar- onder hij handeldte, normaal is. De mogelijkheid bestaat dat de stoep wel geraakt is. Dat de politie 2 dagen later bij ondterzoek hiervan niets kon vaststelien, zegt niets. De officier construeert de schuld uit het omgooien van het stuur naar links, doch was dit onder de omstandigheden, waaronder het gebeurde, verkeerd? Uitvoerig betoogt spr. dat dit niet het geval is. De verdlachte had de keus of tegen de hui zen op te rijden of te zwenken naar links. Terwijl hij zijn stuur omgooide, wat hij moest. do en, heeft hij verzuimd om het weer dadelijk naar rechts om te be weg en. Dit legt de officier echter niet ten laste. Was dit ^el het geval geweest, dan zou de Ook zij gaf op de kaart aan de groene tafel aan, hoe de auto had gereden. Haar indruk was, dat de auto onzeker werd bestuurd Getuige Kossen, melkventer te neiloo, bevond zich in de Ridderstraat met zijn melkfiets, rechts van den weg. De' bestel auto, die langzaam reed, kwam naast hem rijden en hij dacht, dat de auto de brug zou overgaan. De auto ging evenwel de Oude- giacht op, na signaal te hebben gegeven. Mr. v. d. Feen de Lille ving zijn requisitoir aan met een woord van deernis uit te spre- ken met den heer en mevrouw Lissone. Spr. kon zich voorstel'len, dat de verdachte daardoor in een vreeselijken toestand is ge komen, omdat hij het ongeval op zijn ge- weten heeft. De verdachte is een fatsoenlijk persoon en zai zich steeds door het ge beurde bezwaard1 moeten gevoelen. Dat de schuld van verdachte is komen vast te staan, stond z. i. uit de mededeelin- gen van verdachte en de getuigenverklarin- gen vast. Als autobestuurder kon de verdachte de bocht daar niet nemen zooals moet, doch toen hij naar den rechter kant ging, had hij daar moeten blijven. Volgens getuige Hel derman kwam verdachte op de stoep en maakte hij den indruk, onzeker te rijden. Waren er goede motievert, om van den goeden kant naar den verkeerden kant, zon der sein te geven, te gaan? NeenSpr. beschouwt het gebeurde als een gevolg van gem is aan routine en aan gemis van zelf- vertrouwen. Redenen om zoover te zwenken, dat men bij den boom terecht kwam en dit te meer, waar zich daar een wielrijder bevond, waren er niet. Het schuldelement had spr. in de dag- vaarding omschreven. Komende tot de straf oordeelde hij termen voor een voorwaarde- lijike veroordeeling aanwezig, omdat ver dachte op verzoek van zijn patroon met een bestelauto reed, wat niet zijn dageiijksch werk was. Hij had echter verklaard, het te kunnen en had den Zondag te voren nog een gewone auto bestuurd. De verantwoordeiijkheid had hij echter op zich genomen. Verdachte had zich na het on geval fatsoenlijk gedragen en berouw ge- toorad, waarom de officier 1 maand voor- waardelijk met een proeftijd van 3 jaar vor- derde en ontzegging van het recht om in drie jaar een auto of motor te mogen be- sturen. De verdediger, Mr. Kusters, sloot zich met het woord van deernis met den heer en mevrouw Lissone aan en stelde in het licht, hoe verdachte zich het ongeval terecht had aangetrokken. Spr. merkte op dat niet in het rapport van den deskundige staat, dat de dood door het ongeval is verhaasd. De officier heeft daarom schuldmisdrijf ten laste gelegd. Dit vraagstuk is moeilijk, om,dat de wet het amtwoord: op ..schuld1" schuldig blijft. In de Kamer is den minister een om schrijving van schuld gevraagd, doch deze wiilde er niet aan en wees ook de omschrij ving van de coramissie van rapporteurs af. Schuld is in ieder geval een positief en geen negatief begrip. Spr. beriep zich op Noyon, die meem, dat waar een omschrijving van schuld ten eenen- male ontbreekt, de rechter voor ieder geval de vraag heeft te stelllen, of er schuld is. Men staat echter voor de vraag: bewuste of onbewuste schuld. Men zai een bewijs moeten leveren van de schuld. dagvaarding onberispelijik zijn geweest. Nog wees spr. er met nadruk op dat uit het dteskundig rapport wel was gebleken dat het overlijden van den heer Lisone geen gevolg was van het ongeval. De officier had ver dachte dan ook het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel ten laste gelegd. Dat d'e zwenking naar links de oorzaak van het ongeval is geweest, ontkent spr. Het ongeval is een gevolg geweest van het nalaten van een h an deling en veroordeeling op deze dagvaarding is niet mogelijk. Spr. erkent dat het moeielijik was het goeae oogenblik voor het omschrijven van de schuld te geven. Zich plaatsende op het standpunt van den officier, wijst spr. er op dat toch niet bij ieder auto-ongeval schuld aanwezig is, De jonge man kon reeds een paar jaar autorijden. Een ied'er, die achter een stuur zit, overkomt wel eens een oogenblik dat men het stuur niet mieester is en zijn positieven niet hij elkander heeft. Nu kan men zeggen; „die moeten maar geen auto rijden." Doch als dlit door- gaat, rijdt er geen auto meer langs den weg. Men staat hier voor een grensgeval van toeval en schuld. Pleiter vraagt bijzondere aandacht voor het feit dat niet vast staat of tengevolge van het raken der stoep een verkeerde wending is genomen. Ook vroeg spr. aandacht voor het feit, dat niet altijd bij een ongeval schuld aanwezig is. Komende tot de strafmaat, wees spr. er op dat beklaagde hoogst fatsoenlijk bekend staat en dat de voorwaardelijke straf voor de bewuste schuld in de wet is gelegd. Spr. vraagt als er een veroordeeling moet vdgen een geldboete en doet dit omdat hij niet begrijpt waarom verdachte in geen twee jaren meer een auto mag besturen. N'ooit kreeg hij zelfs een verbaal wegens te hard rijden. Spreker conciudeerde dat op deze dagvaarding geen veroordeeling' kon volgen en vroeg, als men toch veroordeelde, in kder geval een geldboete. Mr. v. d. F e e n d e L i 11 e kwam op tegen d'e bewering van den verdediger ten aanzien van de onvoid'oendheid der dagvaarding. In de dagvaarding staat niet dat de be gging naar links d'e oorzaak is, doch dat hij zijn motorrijtuig naar de linkerzijde van den weg zwenkte en zoover dat hij' den heer Liso ne aanreed. Spr. gelooft voldoende het onnoodige van de zweking te hebben aangegeven, Zijn verwijt is juist dat hij die zwenking zoo groot heeft gemaakt, zonder dat het ver keer hem daartoe noodzaakte. Toeval was z. i. niet aanwezig. Hier geldt het inderdaad een kwestie van schuld. Of de verdediger van het tegendeel wel zoo zeker is, betwijfelde spr. aangezien dieze zich dan wet niet aan het oordeel van de Rechtbank zou hebben gereleveerd. Spr.'s oordeel is. dat inderdaad schuld aanwezig is. Ook hij is van de gedachte uit- gegaan. dat verdachte kalm reed. Als ver- zachtende omstandigheid nam hij aan, dat het zijn normale werk niet was, doch daarom kon hij niet als niet normaal worden aange- nomen. Spr. beschouwt verdachte ook op het moment van het gebeurde, als vol'komen nor maal. Des Zondags reed bij reeds lang met een luxe auto. Met het kalme vaartje waar- mede hij reed, had hij onmiddellijlk kunnen stilstaan, ook at ward door hem de stoep ge raakt. De bijzondere voorwaarden vroeg spr., omdat hij zich stelt op het stanpdunt dat menschen, die zoo gevaarlijk blijken te zijn ach'ter een stuur, met het oog op de algemee ne veiligheid een tijd van achter een stuur moeten worden verwijderd. Bij een voorwaardelijke veroordeeling moet echter minimum 2 maanaen gevansenisstraf worden gevraagd en dit vond ook spr. te lang waarom hij zijn eisch van een maand gevan- genisstraf in een maand hechtenis wijzigde Voor een geldboete gevoelde spr. echter niets, omdat hij het het voornaamste vindt, het publiek te beveiligen ,door verdachte een langen tij'd de mogelijkheid te ontnemen, achter het stuur van een auto te zitten. Mr. Kusters verzekerde, dat het de laatste maal zou zijn, zoodang d'sze officier zit'ting had, dat hij als verdediger zich zou releveeren aan het oordfeel van de rechtbank. Spr. bedoelde daar niet mede, dat het met zijn zaak mis was, doch, dat hij met gerust- heid de beslissing van de Rechtbank afwacht. Hij dqch't d'aarmede een schoone nobele daad te doen. De uitleg die de officier aan zijne dag vaarding gaf, was aardig gevonden, maar gaat niet op. Gaat men d'e teekening na, dan ziet men dat het zwenken van de auto naar den lin- kerkant van den weg p.licht van den bestuur der was, wilde hij niet tegen de huizen aan- rijden. De officier mag niet vergeten, daf het geen Citroentje was, doch een groote be stelauto. Pleiter bleef bij zijn meening, dat niet door de zwenking naar de linkerzijde, maar door het nalaten om het stuur weer naar rechts te zwenken, het ongeval is veroor zaakt. Een proef ter plaatse kan dit. vast- stellen. In gerustheid, niet met een zwak maar met een sterk gevoel wacht spr. ook in dit opzicht de uitspraak van de rechtbank af. Spr. had spij't die verdachte terug gehou- den td hebben van het afleggen van een proef van rijvaardigheid. In ieder geval hebben autoriteiten hem een bewijs van bevoegdheid verstrekt. Waarom is het een eisch van maat- schappelijke veiligheid, dat verdachte, die reeds jaren zonder eenig ongeval en zonder zelfs een prooesverbaal voor te hard rijden, in geen twee jaar een auto meer mag bestu ren, om het te verleeren en dan weer op de maatschappij te worden losgelaten. Tegen de bijzondere voorwaarden bleef pleiter zich dan ook verzetfen. De president bepaalde hierop de uitspraak op heden over 8 dhgen. De behandeling van de zaak werd door Mr. Bosman, die voor die weduwe een actie tegen de verzekeringsmaatschappij „Ocean" om schadevergoeding heeft ingesteld, ge- volgd. EEN LASTIGE WERKLOOZE. De Haarlemsche politierechter heeft gister- morgen vrijgesproken een lastige werklooze, die terecht had gestaan wegens landlooperij. Hij had het de polite zeer lastig gemaakt en zich o. m. eens geinstalleerd met zijn huis- houden in den tuin van een der Haarlemsche wethouders. Het O. M. had tien dagen hechtenis ge vraagd en een jaar opzending naar Veen- huizen. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.4 te Zurich. Laagste barometerstand 748.7 te Hapa- randa. Verwachting (geldig tot den avond van 2 November) Matige, wellicht tijdelijk krachtige zuid- westeliike tot zuidelijken, later weer ruimen- den wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets zachter. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Cornelis, z. van Johannes Smink en Neei- tje Schoppen. Levenloos aangegeven kind van Petrus Trompert en Adriana Koopman. OVERLEDEN: Femmigje Engels, wed. van Dirk Kuiper, 85 jaar. 25-JARIG JUBILEUM L. FEHRES. De heer L. Fehres herdacht heden den dag, waarop hij v6or 25 jaar bij de gemeen- telijke lichtbedrijven te werk werd gesteld. Per auto werd hij hedenmorgen met zijn echtgenoote en kinderen van zijn waning naar het kantoor gebracht, waar hij door den wethouder van de bedrijven, den heer Ringers, den directeur, den heer van Deven- ter, den boeklraouder, den heer de Jong, en het kantoorpersoneel werd ontvangen. De heer Ringers herinnerde er aan hoe aij den jubilaris voor 25 jaar als lantaarnopste- ker leerde kennen en stelde in't licht hoe de heer Fehres steeds tot voldoening van het ge- meentebestuur en den directeur werkzaam was en later als fitter en thans als meter- opnemer-geldincasseerder te werk werd ge steld. Nacnens de gemeente overhandigde spreker de gebruikelijke medaille. De directeur sprak hierna nog een woord van groote waardeering en vereerde den ju bilaris persoonlijk een bloemstuk. Het woord werd hierna gevoerd door den boekhouder, die hem namens het personeel een zilveren horloge overhandigde. Namens zijn collega's werd de jubilaris nog toegesproken door den heer Jupijn. Te zijnen huize ontving de jubilaris ver- schilende bloemstukken, waarcccr^en mooi bloemstuk van den Nationaien A^ienaars- bond, alsmrde tal van gelukwensclien. EXPLOITATIE STEDEL1JKE MUZltKTUIN. Men schrijft ons: De Stedelyke Muziektuin en de exploitatie daarvan door een aparte comnnssie is reeds meerdrxe malen „het gesprek van den dag geweest", en waar het contract met de Ex- ploitatie-Commissie op 30 April 1928 ein- digt, gaf dit een viertal plaatselijke muziek- vereenigingen aanleiding tot het houden van een vergadering op Maandag(gister)avond in het gebouw „De Unie". Deze vergadering was bezocht door afge- vaardigden van 2 muziek- en van 5 zangver- eenigingen, terwijl bovendien aanwezig wa ren de raadsleden Dekker, Schats, Veen en Westerhof. De raadsleden mej. Cards en de heeren Govers.en Tomassen hadden kennisgeving van verhindering gezonden. Na een zakelijke gedachtenwisseling sprak de vergadering als haar meening uit, dat de toestand in de toekomst met een exploits- tie-commissie niet bestendigd mag en kan blijven, gezien de verschillende onheusche behandelingen, welke de plaatselijke vereeni- gingen van de thans bestaande commissie hebben ondervonden. Vooral was dit klemmend, omreden de ge meente geen medezeggingsschap had in de exploitatie van den tuin, doch verschillende plaats gehad hebbende gevallen toch eeniger- mate een smet gingen werpen op de gestie van de getneente. Als haar meening sprak de vergadering uit, dat de Stedelijke Muziektuin beheerd en geexploiteerd behoort te worden door de ge meente en de Stedelijke Muziektuin als be- drijf bij een der gemeentelijke raads-commis- sies kan worden ondergebracht. Ten slotte besloot de vergadering aan dec Raad het bovengenoemde te verzoeken, AUTO GEBRQKEN. Hedenmorgen kwart over 12 reed een auto van de Americain Petroleum Co. uit den Munnikenweg rijden toen de chauffeur be- merkte, dat hij zijn stuur niet kon houden. Even verder brak de vooras waardoor een der voorwielen van den wagen brak. De auto stopte direct zoodat geen persoon- lijke ongelukken voorkwamen. CONCERT „VEREENIGDE ZANGERS." Men schrijft ons: Zoo zai a.s. Donderdag 3 Nov. bovenge noemde vereeniging haar concert ten uitvoer brengen Daar deze vereeniging, lang geen onbe- kende, zoowel hier ter stede, als in de onige- ving, met haren bekwamen dirigent den heer Keereweer, vele lauweren heeft geoogst, ge zien nog het groote succes op het j.l. gehon- den concours te Bergen, waarop met het ver- plichte werk „De Jachthoorn" van Jac. Bon- set en „De Gravers" van Isr. J. Olman in de 2e afdeeling en Eere afdeeling, den eersten prijs behaald werd, zullen mede op het con cert worden gezongen. Wat dit concert betreft, mag dit, als goed- staand aangeteekend worden, mecie in ver- band met het optreden van mej. Hanny Scheffelaar Klots violiste (diploma conser- vatorium Amsterdam). Deze violiste is zeer begaafd, en weet het auditorium te boeien, en de door haar uit te voeren nummers altijd verdienstelijk te spelen Onder de door haar uit te voeren nummers komt ook voor „Aria op de g snaar" van Bach. Als mede solist zai den heer P. Matto, als bariton, aria's uit verschillende opera's zingen w.o. „Saul", „Simon Boccanegra". „Thais" en „Carmen." Deze zanger bezit een van nature mooi ge- luid, breed, diep, klankvol is het, met een aangenaam donker timbre omgeven, het heeft een flinken omvang en een sprekenden in- houd. Den heer L. W. D. Keerweer, zai op de door hem bekwame wijze, de door de solisten uit te voeren nummers accompagneeren. Een bezoek aan dit concert, is dan ook ten zeerste aan te bevelen. EEN BASTAARD HERDERSHONO. De politie verzoekt ons te melden, dat een bastaard herdershond voor belangsteilen- den te verkrijgen is. Donderdag zai net dier afgemaakt worden wanneer, zich geen lief- hebbers opgeven. Zij die eigenaar van dezen hond willen worden, kunnen zich tot uiterlijk Woensdag aan het politie-bureau opgeven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen te 5 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uut later. NUTSSPAARBANK ALKMAAR. Maandoverzicht October. In den loop der maand October werd op de spaarbankboekjes ingelegd een bedrag van 105.488.90 en terugbetaald een be drag van 89.742.44, derhalve meer inge. legd dan teraugbetaald 15.746.46. In het tijdvak 1 Januari1 November werd in het geheel ingelegd 952.918.57 en terugbetaald 836.417.44, alzoo meer in-ge- GeSxaltoerde jongedame: „Jullie ouwe hii zijn net een open boek, niets van onze moderne ievensverfijning. Iedereen kan onmiddellijk zien wat juilie denkr. Oude heer: „Dan ben ik bang dat U jne erg ruw vindt". V'/LK 51 -'-j^ .sr ft -e

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2