AtKmaarsche Courant MARTIN'S VERJOUGSKUUR. FEU1LLET0N. No. 25? 1927 Hondeiii negen sn twlntigslJ Jaargang, Dinsda# 1 November. SCHOUW. BUROEMEESTER en WETHOUDERS der gemcente ALKMAAR brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dab op WOENSDAG 9 NOVEMBER dezes jaars, door den Directeur over den Hout en de Plantsoenen zal worden gehouden de JAARLIJKSCHE SCHOUW aver: De oude Zandersloot, beginnende bij het bruggetje in den Kennemersingel, benevens de Hoevervaart. De sloot langs de Egelenburgerlaan en Ropjeskuil tot den weg naar de begraaf- plaats. De ringsloot om de Cadettenschool. De Bleekersloot, loopende van den Nieuw- iandersingel af en de nieuwe Zandersloot, beide tot aan de banscheiding van Heiloo. De sloot, loopende van het Baanpad af achter langs de baanhuizen, tot het pad van Over-die. De sloot van de le Kanaalstraat af ten Zuiden van de huizen van het Zeglis tot het Kanaal De sloot loopende ten Zuiden van het wet land behoorende bij „Oostwijk" en verder tot het Kanaal. De slooten loopende langs de Zmdzijde van den Schermerweg. Wordende alle eigenaars of gebruikers van perceelen aan en langs die slooten liggende, aangemaand om van de gezegde slooten, en wel ieder voor zooverre zijn eigendom zich daar langs uitstrekt, de kanten af te maaien, het kroos en afgemaaide op te halen, alsmede die slooten uit te diepen en het zand bene vens den modder, te hunnen koste, ter weers- zijden daaruit op te halen, alles op zooda- nige diepte en onder die boete en strafbepalin- gen, als bij de bestaande verordeningen zijn vastgesteld. Alkmaar, 31 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester, R. VEENDORP, Lo.-Secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken in zake vrijslelling. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat omtrent de aanvrage om vrijsMling van den dienst- plicht wegens KOS T WIN'N'ERSCHAP be- treffendte den hieronder genoemden persoon, de uitspraak is geschied, achter zijn naam Vermel d: W. DE JONG, lichting 1924. Uitspraak: Voor goed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan binnen TIEN DAGEN na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen- woordiger b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingesehreven per- sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko- ningin te richten, moet met redenen zijn om- kleed en worden ingediend bij den Burge meester, ter secretarie dezer gemeente, afdee- ling Militaire Zaken, die voor de doorzen- ding zorgt. Alkmaar, 31 October 1927. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. Bsadio-lseekJ© Woensdag 2 November. Hilversum, 1060 M. 12.352.— Lunch- muziek door het trio D. Groeneveld, viool. A. van Leeuwen, cello. P. Jochemse, piai 34.Maak het zelf! Rubriek van Mevr. Schaake—Verkozen. 6.-7.45 Dinermuzi.k door het Kling-ensemble. 7.157.45 Gezond- heidshalfuurtje door Mevr. Dr. Chr. Ba-der, over: Kleuterzorg. 7.45 Politieberiehten. 8 10 Concert door het A. N. R. O.-orkest on der leiding van Nico Treep. Renee Regnard, piano. 10.— Persberichten. 10.10 Populair concert door het A. N. R. O.-orkest onder lei ding van Nico Treep. Operetteprogramma. Huizen, 1840 M. (Na 8 uur 1950 M.) 12.30—1.30 Concert. N. C. R. V. 5.15—6.15 Kinderuurtje N C. R. V. door Laurentius 7.7.30 Stenografieles. 8.N. C. R. V. Uitzending van uit de Zendingskapel der Herv. Stadszending te Amsterdam, Ds. A. G. H. van Hoggenhuyze, voorzitter Directeur H. S. Z. Ds. W. van Limburgh, Herv. Pred. te Amsterdam. Joh. J. van Kempen, reizend Evangelist der H. S. Z. Pred. G. Beekman, Dir. H. S. Z. Mej. C. van Hoogenhuyze, mezzo sopraan. F. Hasselaar, orgel. Onder- werp: De geestelijke nood der groote stad. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwar- tet en Radio dansband. 1.202.20 Orkest concert. 2.50 Engelsche les. 3.10 Concert. 3.20 Lezing over Shakespeare. 3 50 Daven- trykwartet. 4.05 Lezing. 4.20 Licht Klassiek concert. Daventry-kwartet en soli, piano en sopraan. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry kwartet. 6.40 Tuinbouwpraatje. 6.50 Nieuws. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Lezing: The care of the teeth. 7.35 Fransche pianosuiten van Bach. 7.45 Lezing Development of mind and character. 8.o5 Variete. 8.20 „King David", symph. psalm in 3 deelen naar een drama van Morax. Orkest, koor. E. Sudda- bay, sopraan. D. D. Orsay, alt. L. Gowings, tenor. A. S. Hibberd. 9.40 Nieuws. 9.55 (Vervolg) Concert. 10.35 Nieuws. 10.40 Actueele causerie. 10 55 Gedichten en mu- ziek. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Trioconcert, piano, viool en cello. 8.5010.50 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 11.20—12.15 Decla- maties. 1.301.50 Kamermuziek, trio en voeale soli. 4.505.50 Orgelconeert. 7.25 „Der Konig der dunklen Kammer" van Rabindranath Tagore. Orkest en koor. Daar- na concerto grosso van Handel. Konigswusterhausen, 1250 M. 11.20 7.05 Lezingen en lessen. 7.20 „Der Konig der dunklen Kammer", uit Langenberg. 9.50 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.205.20 Dansmu ziek. 5.20—6.20 Orkestconcert. 7.20 Kerkcon- cert. Vervolgens tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trioconcert, piano, viool en cello. 8.3510.35 Orkestcon cert. Frowieiciaai nieuws Door Rafael Sabatim. Uit het Engelsch door C. M. G. d. W. 74> Eindelijk zag zij in de verte iets bewegen, in de stiMe avondlucht roeende zij heel in de verte het kletteren van paardehoeven te hoo- ren. Er kwam iemand aangaloppetren, dezen kant uit. Hij kwam dus eindelijk terug. Zij kunde op de borstwering, -haastig adem- halend en zag den ruiter al grooter word'en naarmate het paard naderde Er kwam mist op boven de rivier, zoodat de gedaante moeielijk te onderscheiden was; zij verwenschte den mist die haar angst ver- meerderde, haar ongeduld deed toenemen. Toen beving haar een nieuwe vrees. Waarom kwam er maar een man aan, er moesten er twee zijn, want er waren er twee uitgereden. Wie was het die terugkwam en wat was zijn metgezel overkomen? God geve, ten minste. dat het Marius is die daar kwam aanrdjden met zulk een gevaarlijken spoed. Eindelijk kon zij hem onderscheiden Hij was nu dicht bij het kasteel, zij zag dat zijn rechter arm verbonden was en in een doek hing. En toen kon zij een kreet niet weer- houden en zij beet zich op de lip om een gil UIT WIER'INGEN. De raad vergaderde Zaterdag om 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter burgemeester Kolff. Na de opening werd de heer jb. Lont, die de vorige vergaoering door ziekte verzuimde, gemstaileerd. Mededeelingen en ingekomen stukken. De voorziter decide mede, dat de winst, gevallen op den verkoop van den zeegras- oogst 192o heeft bedragen 2952,61 uit- matcende per pak van 50 K.G. 0.43204 (vorige oogst 0.33536). B. en W. namen terug hunne voordracht tot vasisteliing van nieuwe verordeningen op die heffing en mvordering van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, daar zij nog niet voldoende zekerheid hebben kunnen krijgen over de vraag, in hoeverre de op- brengst vermindering zal ondergaan als ge- volg van de in de wet gebraehte veranderin- gen. De inspecteur meende dat deze vermin dering zeker geen derde deel zal beloopen, zooals aanvankelijk was vermoed. Mocht bovendien ot herschatting der huurwaarden worden overgegaan, dan zou vermoedelijk de te verwachten vermindering geheel worden opgeheven. Omtrent een herschatting staat, voigens den inspecteur echter nog niets vast. Door Ged. Staten waren goedgekeurd de be- sluiten tot ruiiing van grond in de Zandkuil, tot aankoop van de Gasthuissloot, alsmede de gemeenterekening over 1925het verslag van de commissie voor de malariabestrijding zal ter inzage liggen. Al deze stukken wer- den voor kennisgeving aangenomen. Aan C. Metselaar jbz. werd ontheffing verleend van hondenbelasting. De vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland verzocht, onder overlegging van bet jaarverslag over 1926, een subsidie voor 1928. B. en W. meenden, dat die vereeniging zeer nuttig werk verricht en stelden voor f 25 subsidie te verleenen. Daartoe werd bestoten. B. en W. stelden voor aan mej. B. Pot, schoolschoonmaakster te Hippolytushoef, die deze werkzaamheden gedurende ruim 30 jaren heeft vervuld en niet langer als zooda- nig in aanmerking wenschte te komen, een toelage te verleenen van 52.per jaar. Als belanghebbende als ambtenaar was aan- gesteld geweest, had zij thans aanspraak ge- had op een pensioen van 4.per week, doch dan zou zij haar invaliditeitsrente ten bedrage van 3 per week hebben moeten missen. Daarom stelden B. en W. voor van gemeentewege een toelage te verleenen, ten bedrage van het verschil. Daartoe werd be stoten. De bouw- en woningverordening werd aangevuld met eene z.g. welstandsbepaling, luidende: Het uiterlijk van een nieuw te maken ge- bouw met al wat daartoe behoort, hekken, muren en dergelijke, moet zoodanig zijn, dat het noch op zichzelf, noch in verband met de omgeving, uit een oogpunt van welstand1 aan- stoot kan geven. B. en W. zijmbevoegd te dien aanzien na- dere eischen te stellen. in te houden, want zij had het geziclit van den ruiter herkendj'het was Fortunio For- tunio en gewond Dan was Marius zeker dood! Zij kon zich haast niet staande houden Zij sioeg de hand op haar borst, boven haar hart, alsof zij het kloppen van het eene en het hijgen van haar boezem wilde onder- drukken; haar ziel leed hevige pijn en haar geest scheen te verdooven terwijil zij daa: bleef staan en de tijding verwachtte die haar angst zou bevestigen. De hoeven van zijn paard maakten een dof geluid op de planken van de ophaalbrug en bleven eensklaps stilstaan toen de ruiter zijn paard inhield op het binnen^lein beneden. Een geluid van voetstappen van mannen die te hulp schoten. Madame wou naar beneden gaan om hem te gemoet te gaan maar haar voeten schenen bun dienst te weigeren. Zij leunde tegen een der kanleelen van de borst wering, de oogen gevestigd op de plek waar hij de trap op moest komen en zoo wachtte zij hem op, met wijd geopende oogen en vertirokken gelaat. Eindelijk kwam hij slingerend op zijn bee- nen, want hij was stijf van den langen rit. Zij deed een schrede naar hem toe. En zij open- de den mond. „Welnu?" vroeg zij. Haar stem -klonk scherp en hard. „Hoe is het afgeloopen?" „Op de eenig mogelijke manier", ant- woordde hij, „zooals u gewenscht heeft." Toen dadit ze, dat ze zou flauw vallen. Vastgcsfeld werd het le suppletoire kohier der hondenbelasting. Bij de behandeling der gemeentebegroo- ting voor 1928 zeide de heer Oden o. m. dat hij binnenkort zal komen met een voorstel tot gemeentetijken woningbouw. Door de Zuider- zeewerken zijn hier n.l. vele arbeiders geko men, die tegen booge huren worden gehuis- vest in slechte woningen. De heer Oden constateerde verder nog, dat de raadsverkiezing van dit jaar een verte- genwoordiging heeft gebracht van andere richting. De arbeiders^ en visscherscandida- ten hebben n.l. de meerderheid gekregen. Bij de verkiezing van de wethouders had hij ge- dacht, dat de raad in dien geest zou handie- len, doch he compromis is afgestuit op den onwil der visschers. Het zal daarom van de houding van B. en W. afhangen of samen- werking met hen mogelijk is. De heer M. Kooij stelde voor de jaarwed- den van de wethouders met 1O0.— te ver- hoogen. Spr. merkte cp, dat vrijwel alle jaarwedden zijn verhoogd als gevolg van de meerdere werkzaamheden, behaive die van de wethouders. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen (wethc^«rr Bosker hield zich buiten stemming). De post voor de straatverlichting werd, in verband met de aansiuiting aan het P.E.N, verhoogd tot 3500. Op voorstel van den heer Oden werd de jaarwedde van den wergwerker met 100 verhoogd. Tegen stemden de heeren J. Kooij en Bakker. Bij de behandeling van het hoofdstuk On- derwijs vroeg de heer Lub of te Wester land reeds een vaste ondierwijzeres is benoemd. De voorzitter zeide, dat dit niet het geval is. Het is gewenscht een wachtgeldster te be- noemen, daar anders ook voor later, als het vereischte getal leerlingen is bereikt, de rijks- vergoeding verloren gaat. Het aantal te heffen opcenten op de hoofd som der vermogensbelasting werd op voorstel van den heer Oden met 30 verhoogd en ge bracht op 80. Tegen stemden de heeren Bosker, J. Kooij, Jn. Lont, Kaan en Bakker. De begroofing werd in haar geheel vast- gesteld in ontvangst en uitgaaf, wat betreft den gewonen dienst met 92.660,36. Bij de rondvraag stelde de heer Jn. Lont voor in deze gemeente landbouwonderwijs te doen geven. De voorzitter meende, dat het niet gemak- kelijk zou zijn daarvoor een leerkracht te krijgen. Slechts weinigen bezitten de be- vcegdheid, terwijl bovendien de groote af- st'and een bezwaar zal zijn. Het hoofd der school te Westerland is bevoegd, doch zijn gezondheidstoestand laat het geven van cur- sussen niet toe. Daarna sluiting. UIT OUDORP. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij- dagavond in voltalldge zitting. Na opening en vaststelling der notulen kwam het eerst aan de orde een schrijven van P. Kloosterboer en G. Schot, beiden wo- nende aan den Hoornschen weg, verzoekende aansiuiting hunner perceelen aan het elec- trisch net. B. en W .stelden voor hierop afwijzend te bescbikken. De kosten van aanleg worden be- grcot op 420. Het te eischen garantiebe- drag zou voor de belanghebbende te hoog worden, daar een der adressanten deze ge meente reeds heeft verlaten. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Van den heer A. Zeeman, lijnwerker bij het Gem. Electr. Bedrijf, was het verzoek in gekomen om een vaste aanstelling, om in de tcekcmst recht te krijgen op pensioen. Dit adres werd in comite behandeld. Na opening der vergadering btsloot de Raad aan d'it verzoek niet te voldoen. Om eenigszins aan 't verlangen tegemoet te ko men, zullen door de gemeente rentezegels worden geplakt. Van het gemeentbestuur van Zuid- en Noord-Schermtr was ingekomen een schrij- ven, om alsnog voor de beide aangesloten perceelen in de Schermer een bedrag van 25 te garandeeren, anders zal het perceel van den heer Bruin worden afgesloten. In verband hiermede kwam in behandeling een verzoek van de bewoners aan de Noorder- vaart ,om aanleg van electrische geleiding aldaar. De voorzitter decide mede, dat de aanleg- kosten hiervan ongeveer 3000 zullen be dragen, terwijl het voor het eleetrisch be drijf een verlies van /300 per jaar ten gevol- ge zal hebben. Toch meenden B. en W. aan dte wenschen van de adressante te moeten voldoen, omdat dat deel van de gemeente overigens weinig lasten oplegt. De heer Bruin vroeg of er geen lijn voor krachtbedrijf aangebracht kon worden. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit de kosten aanzfenlijk zou verhoogen. Voor kleine bedrijven zal de lichtlijn ook voldoen de s+room kunnen leveren. De Raad besloot hierna met algemeene Haar longen schenen te snakken naar lucht, zij deed den mond open en ademde den op- komenden mist in, maar sprak het eerste oogenblik niet, voordat zij zich voldoende hersteld had van den plotselingen ommekeer in haar gemoed. „Waar is Marius dan?" vroeg zij einde lijk. „Hij is achter gebleven om hot lichaam naar huis te brengen. Zij brengen het hier naar toe." „Zij?" herhaalde zij. ;„Wie zijn dat?" „De Franciskaner monniken van Cheylas." Er was iets in zijn toon, iets in zijn slim- me oogen, een sombere wolk over zijn knap en gewoonlijk zoo open gelaat, dat haar arg- waan opwekte en haar herleefden moed weder verminderde. Zij gxeep hem met kracht bij de armen en noodzaakte hem haar aan te zien bij het weg- stervend daglicht. „Is het de waarheid die je mij vertelt, For tunio", vroeg zijj haar stem was boos maar ook angstig. Nu zag hij haar aan, met brutale oogen. Hij hief de hand op om zijn woord'en klem bij te zetten. ,,Iik zweer mevrouw, bij het heil van mijn ziel, dat mijnheer Marius gezond en wel is." Zij was voldaan en Jdet zijn arm los. „Komt hij van avond terug?" vroeg zij. „Zij zullen morgen hier zijn, madame Ik ben vooruit gereden om het u te verteller." „Een dwaas idee van hem. Maar" en eeg stemmen tot uitbreiding van het net over te gaan, zoordat ook aan de sominatie van de gemeente Zuid- en Noordschermer geen -ge volg behoeft gegeven te worden. Hierna kwam aan de orde een verzoek van Gedeputeerde Staten, in de verordening van het Burgerlijk Armbestuur de bepaling op te nemen, dat plaatsing van arme weezen in gezinnen alleen dan plaats mag vinden, in- dien het betrokken gezin na geneeskundig on- derzoek gezond gebleken is. Op voorstel van B. en W. werd beslotcn dergelijke bepaling niet op te nemen, daar uitbesteding hier nimmer voorkomt, terwijl bij een voorkomend geval het gemeentebe- stuur de geschiktheid van het gezin wel kan beoordeelen. Aan de orde kwam nu het vaststellen van de begrooting voor 1928. De heer J. Kunst zeide, dat hij een voor loopige behandeling van de begrooting in een besloten vergadering, zooals dat de vo rige week is geschied, afkeurde en hij een volgend jaar aan dergelijke besprekingen geen edel wenscht te nemen. Verder achtte de heer Kunst het wensche- lijk, dat er een verandering wordt gebracht in den kinderaftrek bij de gemeentelijke in- kcmstcnbelasting. Tegenwoordig bedraagt de aftrek 50 voor elk kind beneden 14 jaar. Spr. gaf nu twee voorstellen in overweging: of een aftrek van 100 voor elk kind beneden 16 jaar, of een verhoogde aftrek, naar gelang het aantal kinderen grooter is, hetgeen hij met cijfers toelichtte. Ten einde aan deze vermindering van be lasting tegemoet te komen, wenschte spr. opcenten te heffen op de vermogensbelas ting, hetgeen hier tegenwoordig niet gebeurt. De heer Leering, die dit voorstel ingrijpend vond, achtte het wenschelijk dit in een vol- gende vergadering te behandelen. Do voorzitter vreesde, dat heffing van opcenten op de vermogensbelasting ten ge- volge zal hebben, dat sommigen de gemeente zullen verlaten. Ook de heer Bruin meende, dat dit de ge- gceden zal terug houden zich in deze ge meente te vestigen. De Raad was van oordeel, dat 't op het oogenbhk moeilijk is, zonder voldoende ge- gevens, de financieele gevolgen van het voor- stel-Kunst te overzien en besloot daarom het in de volgende vergadering in behandeling te nemen. Bij de verhere behandeling van de begroo ting werd beslcten den administrates van het Gem. Eleetrisch Bedrijf voor zijn werk zaamheden in Oudo-rp met 300 en voor het Ooievaarsnest met I 250 te beloonen. De bijdrage vc-or het houden van school- feesten wordt van 1 op 0.50 per kind ge bracht terwijl een post van 25 voor de Commissie van Toezicht op het Lager Onder- wijs werd geschrapt. Hierna werd de b-egrooting goedgekeurd met een bedrag van J 38.164.70K in ont vangst en uitgaaf. Met het oog op den slechten toestand der wegen in deze gemeente werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Bleeker, Leering en Bruin, om met het Bestuur der Banne in overleg te treden tot het aanbren- gen van verbetering. Bij de rondvraag informeerde de heer Kunst hoe het staat met de verplichte aan siuiting bij die waterleiding. De voorzitter antwoordde hierop, dat de- genen, die geen deugdelijk water hebben, binnen veertien dagen, nadat ze aangeschre- ven zijn, tot aansiuiting moeten overgaan. Verder vroeg de heer Kunst of het niet wenschelijk is, de borden, welke een deel van den dorpsweg voor vrachtauto's verbie- den, weg te nemen, omdat er toch de hand niet aan gehouden wordt. De voorzitter zeide, dat de vrachtauto's zich er wel degelijk aan houden. Voor het bouwen van een huis aan den Ou- derweg is verlof gegeven den weg te berij- d'en met vrachtauto's. De heer Leering zeide, dat hem klachten ter core zijn gekomen van de houtzagerij van den heer Eecen over storingen in het eleetrisch net. De voorzitter gaf den administrates van het Gem. Eleetrisch Bedrijf gelegenheid tot het geven van inlichtingen. Deze zeide, dat het net volkomen in orde is, maar dat de storingen een gevolg zijn van een onoordeel- kundig gebruik en overbelasting der moto- ren. Hierop werd de vergadering gesloten. UIT SCHOORL. Voor een in flinken getale opgekomen pu- bliek gaf de plaatselijke gymnastiekvereeni- ging „01ympia" in de zaal van den heer Schuijt een ooedgeslaagde uitvoering. We kregen wel aen indruk dat deze vereeniging onder de zoo uitstekende leiding van den heer J. van Zoonen flinke vorderingen ge- maakt heeft. Ze bestaat thans een jaar, cms het leven is nog kort, doch niettegenstaande d'it, werd een programma ten beste gegeven glimlach verhelderde haar gezich-t „wij zullen een van die monniken een nuttiger werk laten doen". Een uur te voren -had zij mademoiselile gaarne haar vrij'heid terug widen geven in ruil voor de verzekering diat Marius geslaagd was in de zaak die hem naar Savoye geroe- pen had. Zij zou het met genoegen gedaan hebben en btij zijn, dat Marius erfgenaam van Condiliac zou wezen. Maar nu ze voor haar zoon zeker was van Condiilac, moest zij nog meer voor hem hebben, haar onver- zadelijike begeerte naar zijn macht en voor- spoed liet haar niet los. Nu, meer dan ooit nu Florimond dood was moest zij La Vauvrage voor Marius hebben en made moiselle zou niet zoo moeilijk meer te buigen zijn. Het kind was verliefd geworden op dien gekken Garnache en als een vrouw tegen- gewerkt wordt in haar liefde en haar ver- driet niet wegigenomen kan worden, dan kan het haar weinig schelen met wien zij trouwt. Had zij dat niet zel ondervonden? Was het dat niet geweest de dwang van haar eigen vader om een man te bouwen zooveel ouder dan zij, den markies van Condiilac dat haar verhard had en haar gemaakt tot db vrouw die zij nu was? Zij had een man liefgehad; zoo lang die leefde, bad zij haar vader weerstand gebo- den en zich verzet tegen dat ellendige huwe- Iijk dat zij haar hadiden willen opdringen. Hij wend gedbod in een duel te Parijs; toen die j tijding kwam, had zij de handen gevouweg aat er zfjn son en dat, in aanmerking geno- men het nog zoo korte bestaan, zeer goed werd uitgevotrd. De heer van Zoonen lijkt ons een goede kracht; hij ontziet tijd noch moeite en vol- braclit hiermee de moeilijke taak om die 120 leden te brengen tot wat ze nu presteer- den. Al dadelijk imponeerde ons die entree van het groote gezelschap, dat in een ordelijken opmarsch het geh-eeie tooneel vulde, en een goed iugestudeerd vereenigingslied ten ge- noore bracht, gedicht door onze plaatsge- noote, mevr. Bernard, en getoonzet door den heer W. H. Singer uit Alkmaar. Vooits noemen wij de aardige oefeningen van de meisjes en jongens aspiranten uit de A. en B. klasse. Die goedgeslaagde vertoo- nmgen van het jonge volkje sloegen natuur- lijk in bij de talrijk aanwezige ouders. Doch ook de grooiere dames en heeren leverden mooi werk. Vooral konden ons behagen de dames-knotsoefeningen, welke nagenosg zon der fouten waren,v alsook het slotnummer: „de Rei", keurig uitgevoerd in mooie costu mes en met mooie belichting, deed het goed. Met slot dciarvan van een keurige stand. De heeren leverden goed werk op de bru» en aan het hoogrek; vooral bij het laatste deden zich enkele zeer goede krachten oo terwijl het nummer „vrije oefeningen" zeer regelmatig werd uitgevoerd. Den heer v. Zoonen werd namens de ver eeniging, bij monde van den voorzitter van „{Jlympia?>, een schildicirstukje geoffreerd wat zeker wel verdiend was. De aanwezigen hebben wel genoten van de goedgeslaagde oefeningen van deze ionue vereeniging. J s Veimelden we nog, dat bij den aanvang nog door den voorzitter, den heer K. p Zuurbier, werd kenbaar gemaakt, dat de ver. eenigmg den heer Smits, gemeente-secretaris tot beschermheer heeft benoemd en d'at laatstgcnoemde met een toespraak deze functii aanvaardde. t UIT KOEDIJK. Zondagavond had in het lokaal van den leer Jo Groot de aangekondigde opvoering plaats van het Schcorldamsche Revue-gezel- schap met de revue in 3 acten en 10 taferee- »Heb Je J- bekeken Schrijver van deze revue is de heer H. L. Laurman te Schoorl- ctam, regie en grime van den heer B C Loevens, costumes na ar on twerp van mevr! Loevens te Alkmaar. De revue is een aardia samengesteld geheel en verplaatst ons uit de onderwereld naar de oppervlalcte, waar ver- schillende toestanden ondervonden wordfen die door samensprekingen en passende zanu- nummers verduidelijkt worden, waarb;i apenkher, radio, belas-tingen, spoorwegram- i" t Ier in bloord-Holland bekende badplaatsen en gemeenten worden besprok-n en bezongen. Er waren zeer mooie en pas; sende costumes. Ook de tooneelaankleedina was goed verzorgd en d'e zangnummers hack dm bekende wuzen. Wij mogen zeggen dat de werkende leden naar hun beste krachten de voorstellende personen hebben uitgebeeld en al was't aantal opgekomenen niet groot' toch zong men uit voile borst met de wer kende leden mede. Het geheel was een gezellige avond. UIT LIMME'N. Zaierdagmiddag 2 uur werd een vergade- rrng gehouden van den raad dezer gemeente ALen tegenwoordig. De voorzitter, de heer J. J. Nieuwenhul- senbuigemeester, opende de vergadering en stelde aan de orde: 5 Een schrijven van de op 25 Augustus op- gerichte vereeniging, genaamd „Tuinbouwbe drijf Limmen" ten doel hebbende de leden te voorzien in behoefte aankoop glas- en tuinbouwartikelen. Aan het gemeentebestuur werd verzocht om steun en medewerking Uitgeloot werden 4 obligatien 1920 ten a-?' Eo-?' elk S 1001 uitgeloot no.'s 17, 30, 82 en 83. Bij missieve van Ged. St. werden de pen- sioengrondslagen voor de burgemeester se- C/otAo 6rn ,°ont^angei' vast!g«iteld op 'resp. f. 2500, 1800 en 980. Een voorstel van B. en W. om onder- handsch een terrein a. d. Rijksstraatweg te verhuren aan P. Mooij Jbz. a 20 per jaar. werd aanvaard. Bij missieve van Ged. St. werd bepaald dat -bij uitbesteding van patienten zoowel he huisgenooten, waar verpleegde wordt opge- nomen, een geneeskundig onderzoek moet plaats hebben. Een voorstel van B. en W. om de evening van het hoofd der school (de heer Bosch- man) onderhandsch te verhuren voor f 250 per jaar en voor het tijdVak van 3 jaren werd z. h. st. goedgekeurd. Voorstel vaststelling nieuwe Motor- en Rijwielverordening. De voorzitter lichtte een en ander toe en decide mede dat de afs-luiting van enkele we gen (o. m. Kerkweg en Molenweg) vervalt en de maximumsnelheid op 30 K.M. moet worden bepaald. en er zich bij neergelegd en ze was getrouwd voigens haar vaders verlangen. E^n dergelijke gedrukte stemming had zij bij Valerie opgemerkt; laten ze daar van pro- fiteeren zoolang ze duurde. Ze hadden het op Condiilac lang genoeg gedaan zonder kerkelijike plechtigheden. Morgen zouden er twee zijn om het goed te maken een hu- welijk en een begraifenis. Zij ging de trap op en Fortunio volgde haar. toen haar gediachten terugkeerden tot de gebeurtenissen te La Rochette. ,„Ging het goed'?" vroeg zij. >,Het maakte wel wat opschudding", zei hij. „De markies had mannen bij zich en had het duel in Frankrijk plaats gehad, dan had het leelijke gevolgen kunnen hebben." „Je moet er mij een volledig verslag van geven", zei ze, want ze dacht terecht, dat er nog iets was, dat nadere verklaring be- hoefde. Toen lachte zij zachtjes voor zich heen. „Ja, het was een gelukje dat hij juist te La Rochette logeerde. Florimond was on der een ongeluiksster geboren, geloof ik, en jij onder een geluksster." „Dat geloof ik ook zoover het mij betreft", antwoordde hij grimmig en hij dacht aan het zwaard dat den vorigen avond zijn wang had getroffen en zijn rechterarm dien mor een had doorstoken en hij dankte de goden jie hij in goddte-loosheid mocht erkennen, voor het geluk, dat het bewuste zwaard niet Zijn hart had getroffen. (Wordt vervolgdy, j

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5