BoeiceKi x-x Harkfber'ichten Sport Wethouder Pepping: Dus de Limmer auto- val wordt ruimer? De voorzitter: De heeren weten zeker niet dat nooit is verbaliseerd als boven 30 KM. Wethouder Valkering: Dat gelooit men oiet, vraag het maar in Hillegom. Het voorstel werd goedgekeurd, zal 31 October worden afgekondigd en op 1 Novem ber in werking treden. Voorstel klasse-indeeling in de bebouwde kom. De indeeling is voor de Rijksweg in de 3e klasse en het voorstel voor de gemeente is in de 2e klasse. De maximum-snelheid 20 (was 2000 K.M. de belasting 2400 K.G. KG.) Ter verduidelijking werd hier aan toege- voegd dat de wagen van Winder niet meer afgeladen mag rijden. Wethouder Valkering: Hoe moet het dan gaan met de wagens (verhuiswagens) van Gebr. Hoed? De voorzitter: B. en W. kunnen wijziging voorstellen (behalve op de Rijksweg) als dan moet de maximum-snelheid beperkt worden. Het voorstel werd z. h. st. aanvaardt. Voorstel kosten aansluitimg woningen van P. Mooij en C. Glorie aan het G. E. B. te Heiloo, de kosten te dragen door de gemeente Limmen. Het standpunt van den raad van Heiloo is dat een bepaalde afname moet gegaran- deerd worden, echter stellen B. en W. voor om de kosten a 145 voor rekening o'er ge meente te nemen en dit over 10 jaar op de aangeslotenen te verhalen. Goedgekeurd. Een voorstel wijziging gemeentebegrooting 1927 (zijnde sup!begrooting a 980.25 en «f- en overschrijving a 930.2b, werd con form vastgesteld. Bij de rcndvraag kwam naar voren de ge- vaariijke hoeken bij W. van de Eng en in ce Kooij bij Bonkeboer. Door afkappen van de hagen komt verbetering, ook werd voorge- steld om lichtpunten aan te brengen op de Kapelweg. De voorzitter zegde bespreking toe in de eerstvolgende vergadering van B. en W. Daarna ging de raad in comite ter behan- deling reclames H. O. UIT ST. PANCRAS. Waren de verwachtingen omtrent de oogst der bewaarkool at niet hoog gespannen, nu we midden in de eampagne zitten van „thuishalen''' blijkt dat de teelt over het alge- meen nog tegenvalt. Was het vorig jaar een opbrengst van 8001000 K.G. Deensche fwitte per snees algemeene gang, thans be- hoort een opbrengst van 500 K.G. tot de bes- ten, terwijl het met de roode winterkool nog veel minder is gesteld. Echter wordt deze soort hier niet veel verbouwd. Over het al- gemeen zal de savoyekool nog wel meevallen UIT EGMOND AAN ZEE. In de eetzaal van hotel „Welgelegen" ver- gaderde de V. V. V. onder voorzitterschap van den heer W. v. Eenennaam. In het openingswoord voegde deze een spe- ciaal woord van welkom aan het hoofd der gemeente toe, terwijl opgemerkt werd, dat het seizoen 1927 voor Egmond aan Zee voor- al in vergelijking met ander zomerplaatsen lang niet slecht geweest is. Een schrijven van de drukkerij „Egmon- den", een circ. foto-tentoonsteliing „Neder- land in Beeld" en lijst van hotels in Holland van de A. N. V. V. werd na eenige toelichting voor kennisgeving aangenomen. Tot leden der commissie tot nazien der re kening 1927 werden aangewezen de heeren H. v. d. Plas en Th. v. d. Haagen. Het bestuursvoorstel om het Informatie- bureau voor 1928 op de bestaande plaats te handhaven werd aangenomen met op twee na algemeene stemmen. Geen der aanwezi- gen had iets omtrent de gestes van dat bu reau op- of aan te merken. Bij het punt „Gids- en Badbode" deelde de voorzitter mede, dat het bestuur meende met het oog op bepaalde omstandigheden het uitgeven te leggen in handen van slechts een persoon. Deze omstandigheden waren van zeer ernstigen aard, hetgeen blijken mocht uit het feit, dat spr daarover het zwijgen zou bewaren. Het bestuursvoorstel werd aangenomen, terwijl de oplage van den Gods grooter zou zijn en de Badbode als vorig jaar verschijnen zou. De voorzitter verschafte nog eenige in- liehtingen over de wijze van verspreiding en bekencftnaking van Gids en Badbode. De begrooting voor 1928 werd, na toege- licht te zijn door den penningmeester, in ont- vangst en uitgaaf a 2025.goedgekeurd. De secretaris-penningmeester, de heer 'J. G. Bosschaart, werd als zoodanig herko- zen, waarbij op de heeren H. v. d. Plas, Th. v. d. Haagen en de Graaff respectievelijk 2, 1 en 1 stem werden uitgebracht en 1 stem bianco bleek. Op de vraag van den voorzitter, of deze benoeming weder aanvaard werd, ant- woordde de heer Bosschaart, dat deze func- ties en verdere opdrachten eigenlijk te veel arbeid vroegen. Ware het niet, dat dit voor tt algemeen be lang was, doch van particuliere instellingen, dan zou spr. dat werk stellig niet op zich nemen. Waar dit thans ten alge- meenen nutte kon strekken, wilde hij deze taak wel weer aanvaarden, totdat iemand ge- vonden werd, die haar kon overnemen. De voorzitter dankte daarvoor en hoopte niet, doch was er van overtuigd, dat de heer Bosschaart alle krachten er voor zou geven. Bij de rondvraag bepleitte de heer Pronk de wenschelijkheid, dat de Informatiebureau houder alle bestuursvergaderingen en be- sprekingen bijwoonde, daarbij. dezen functi- onaris vergelijkende bij een directeur van een visscherijschool. De voorzitter deelde mede, dat de infor matieburcauhouder wordt uitgcnoodigd, wanoeer zaken betreffende het Inf. B. be- sproken worden. De heer Davicfeon was van het oogenblik zijner salarieering af m dienst van de vereeniging. De heer Pronk zag dat anders in. De heer Bosschaart wees op het besluit van de alg. vergadering, waarbij d:e functies van bestuurslid en houder van het Inf. B. onvereenigbaar verklaard waren De heer D. had toen het laatste gekozen. Het ging niet aan, dat het bestuur nu maar ging doen, of er geen uitspraak van de vereeniginig was Deze wensch van den heer Pronk zal in het bestuur nader onder de oogen worden ge zien. De heer Pronk meende, dat de inkleeding der reclameadvertenties van de V. V. V. niet voldoende was. Spr. wenschte daarin meer en andere bijzonderheden opgenomen te zien. De advertenties bleken een onderwerp van studie in het bestuur te zijn geweest, waarna de gewraakte vormen gekozen waren. Het bestuur hield zich evenwel aanbevolen voor de uitwerking van andere denkbeelden, zoo- wel van den heer Pronk als van anderen, mits kort en kernachtig. De heer Broeksma opperde het denkbeeld enveloppen door middel van V. V. V. ter be- schikking van het publiek te stellen. Ge- tracht zal worden deze gedachte uit te wer- ken. De heer Hoppener zou het gemcentebe- stuur willen opmerkzaam maken op het be- lang van gemeentelijke reclame. De heer v. d. Plas meende een middel aan de hand te kunnen doen om het kwaad der „klaplooperij", het profiteeren van den arbeid van V. V. V. zonder in de kosten bij te dra- gen, te beteugelen. Spr. las een desbetreffend pleidooi voor, dat stellig verschillende juiste opmerkingen bevatte. De heer Bosschaart twijfelde, of het re- sultaat wel aan de verwachtingen beantwoor- den zou, en wees er op, dat zelfs vele der meest belanghebbeaden nl. de pensionhou ders en kamerverhuurders ondanks alle aan- sporingen nog te laks„zijn om bun eigen be- lang te begrijpen. Als die menschen even hard werkten aan hetgeen de V. V. V. in hun persoonlijk belang deed, als spr. het afge- loopen jaar gewerkt had voor het algemeen belang, dan stonden we er heel wat beter voor. Er zal evenwel in den geest van het door den heer v. d. Plas voorgestelde ge werkt worden. In den loop der discussies werd er door den heer Davidson gewezen op de gemeente lijke verordening, waarbij voorgeschreven is, dat ieder ingezetene de gegebens betreffende zijn gasten op het secretarie moet inlevtren De wensch werd nitgesproken, dat die veror dening krachtig gehandhaafd zou worden. De reer de Mol wees op de moeilijkheden voor het postpersoneel door het ontbreken van opgaven van badgasten. Daardoor mos- ten brieven als onbestelbaar terug gezonden worden. Alvorens daartoe over te gaan, wordt echter eerst de lijst van vreemdelingen in de Badbode geraadpleegd. Het is dus wel degelijk ook voor de gasten van belang, dat zij daarin vermeld staan. Omtrent de wandelkaart deelde het bestuur mede, dat deze aangelegenheid de voile atten- tie heeft van het bestuur en dat de kaart in een zeer ver gevorderd stadium van uitvoe- ring verkeerde. Na afloop der vergadering werd door den voorzitter onder groote aandacht een reeks lantaarnplaatjes met explicatie vertoond, al le betrekking hebbende op oud en nieuw Eg mond aan Zee. UIT BERGEN. Tot onderwijzeres met vaste aanstel'ling aan de school der Berger SchooKereeniging in deze gemeente is benoemd mej. J. T. van der Toorn, alhier. Als hlj noodgedwongen aan broer Jan zijn j echec bekend heeft, wend't hij zich huiverend af. De herfstleugen is ten einde. Op meesterlijke wijze heeft Van der Feen ons hier de verwording van een oud adelijk Zeeuwsch geslacht geteekend. Claude Debussy, door Rie van Sanfen. Uit- gave Philip Kruseman te 's-Gravenhage. Mevrouw Claude Debussy, de weduwe van den grooten meester, heeft den schrijver ge- holpen dit boek samen te stellen en ook ande ren hebben hem kostbaar materiaal ter beschik king gesteld. Waar het er op aankwam, zegt de schrijver, mede te werken aan't kleine mo- numentje, dat ik hier in Holland voor den grootsten aller moderne componisten hou-pte op te richen, al is het er dan maar eentje van wat bedrukt papier, daar waren ze alien oogenblikkeliik bereid. Met deze gegevens heeft de schrijver met suoces gepocgd ons Debussy als mensch, als sehrij'ver en bovenal als componist te leeren kennen en waardeeren en ons te doen zien hoe groot de vei-andierinigen geweest zijn, die het vexsdhdjoen van d'zen werker in de opvattin- gen der geheele muziekwereld teweegbracht. Achtereenvolgenis behasndelt de schrijver Debussy's studietijd en gaat hij na hoe deze van leerling tot meester gegroeid is. Hij bespreekt de vernieuwingen in melo- disch- en harmonisch opzicht en behandelt, na vermelding van allerki wetenswaardigs uit het leven van den meester, diens baletten, zijn orkestmuziek, de kamermuziek, zijn liede ren en nianowerken. Op 26 Maart 1918 is de groote meester der moderne toomkunst, op betrekkelijk jeugdigen leeftijd te Parijs gestorven. Zooals hij air mensch tijdens zijn leven cnopgemerkt was gebleven, zoo werd hij onopgemerkt begraven. Eerst na zijn dood is de waardeering geko- men en aan het begin van het woud van St. Germain zal zich over een paar jaar een een- voudig monument verheffen, waarvoor thans reeds de beelden en versieringen zijn ontwor- pen. In heel dit werk straalt de bewondering van den schrijver voor den grooten musicus door. Het rij'k ge'illustreerde boekweck bevat alsbijlage nog een uitvoerige lijst der door den meester gecomponeerde werken. Sparta I van Schagen speelde /.ondag to Schagen tegen Heiloo 1. De match ein- digde met eene 21—1 overwinning van Sparta. Sparta III speelde tegen Wit Geel Wit III van Helder en behaalde eene 31 over- winning. SCHAKEN. In de competitie van de derde klasse van de Alkm. Schaakclub V. V. V. kampioen van den Ned. Schaakbond werd het 2e tiental van Noord-Holland Noord. Evenzoo werd Zaandam II kampioen in haar afdeeling in Noord-Holland. 't Gevolg was dat een dubbele kamp moest plaats hebben tusschen deze beide clubs om 't kampioenschap Ille klasse Noord-Holland. Hiertoe ging Zaterdag 22 October j 1. V. V. V. II met verscheidene invallers naar Zaandam en verloor met 73. Zaandam juichte, Alkmaar keek sip. Zaterdag 29 October d. a. v. kwam Zaan dam vol vertrouwen naar Alkmaar en verloor met 7HlVz terwijl een partij be- slist moet worden. Wordt deze partij remise (en dat is voor Zaandam nog t hoogst be- reikbare) dan wint Alkmaar met 8—2, zoo- dat de totale uitslag is 11—9 voor N. V. V II waarvoor dit tiental definitief kampioen I He klasse Noord-Holland is. Z'i komt nu in 't bezit van den wisselprijs. Cnze hulde. Hier volgt de laalste uitslag: V. V V. II—Zaandam II Bij de Zaterdag ten overstaan van nota- ris van Ri-et in cafe Central te Alkmaar ge- houden publieke veiling bij afslag, is de boerderij met landerijen, eigendom van mej. de Wed. Zuurbier en gelegen aan den Groene- weg gekocht door den heer S. Schroder te Heiloo voor een bedrag van 49441.84. Herfstleugen, door A. H. van der Feen. Uitgave Van Holkema Warendcrfs Uitge- vers Maatschappij te Amsterdam. Als er een is, die het Zeeuwsche leven kent en er smakelijk van kan vertellen, dan is het Van der Feen, die on-der het pseudoniem De Sinclair reeds zooveel humoristische schetsen over het Zeeuwsche volksleven heeft geschre- ven. Als ontvanger eerst in Zeeuwsch Vlaande- ren, later in Goes en daarna in Middelburs; geplaatst, is hij met het karakter van het vote vertrouwd geraakt. Hij gaf ons heel wat ka- rakteristieke sdhetsen uit klein-burgerlijke kringen en verrast zijn getrouwen thans op het atroeve levensverhaal van de jonk'heeren Jan en"Simon van Bruelis, de laatste afstam- melingen van een oud Zeeuwsch geslacht. mannen, die door ee nlange reeks voorouders zoozeer met de kleine Zeeuwsche hoofdstad vergroeid zijn, dat zij zelfs het plaatsel'ij'k dialect hebben overgenomen.^ Twee oude jonkheeren, die, evenals hun vader en grootvacler, hun bittertje op de socie- teit St. Joris gebrui'ken en zich dan naar een der prachtige heerenhuizen begeven, eefi d'ier royale oud-Middelburgsche gebouwen op een der stille kaden, gebouwd in den tijd toen de voorvaderen der jonkheeren nog aanzienlijke en maehtige regenten waren. Zij zijn langzamerhand uitgestorven die oude regentenfamilies, zij verloren hun macht en voor een groot deel hun geld en hier en daar heeft nog een vergeten afstammding, die zijn inko-msten uit een bo'erenplaats put, er- gens ver weg in het vlakke en klei-vette Zeeuwsche, landschap. Als het de bedoeling van den schrijver is geweest, het verval dier regentenfamilies te doen uitkomen, dan is hij daarin zeker ge- slaagd d'oor bet teetoen van deze beide figuren. Ja, men mag zich zelfs afvragen o: hi] in het weergeven van hun moreele minder- waardigheid met te ver gegaan is. In alien geval'le blijkt jonkheer Jan een zeer gedegenereerd type en heeft jonkheer Simon nog d'e vitale kracht een gezonde we duwe tot vrouw te bcgeeren. Maar die weduwe is niet van Simon's stand, het dreigt een mesalliance te worden en alle nog in leven zijnde leden der famitie Van Bruelis beiiveren zich o-m dit huwelijk te voorkomen, met het minst die freules Avezaete, Letje en Clel, die op een oud buiten bij Domburg wonen. Ondanks al deze tegenwerking, waarbij ook nog de bazige Zeeuwsche huisnoudster van de jonkheeren een fol speelt, zet Simon zijn zin door. Hij vraagt de weduwe, diein haar jeugd met haar beide zusters een bekend scharrel-type was, ten huwelijk en krijgt ■een weigerend antwoord. De weduwe SteenbaehWijs is wel zeev vereexd met het aanzoek, maar viodit het ver schil in leeftijd toch te groot en wenscht in haar onbezorgd leventje geen verandering te brengen. Dat is de genadeslag voor jonkheer Simon die zich in den herfst van zijn leven nog trachtte te suggereeren, dat er nog zomersche dagen voor hem konden aanbrekem J. Withaar A. W. Tegel B. Veltman J. U. Groenland D. O udes N. Termaat J. de Ruijter A. v. Vliet A. H. Bus-cher A. de Graaf 1—0 1—0 1-0 1—0 1-0 1—0 1—0 0—1 M. Plooyer. W. Brinkman. W. Schipper A. Mars. J. Starreveld. G. J. Herbacn. S. Tilkssma. C. de Galan. Th. W. v. Veisen. G. Prinsze. X beteekent: 1%-\XA wordt beslist. Volendam 30 Oct. v. Bermuda te New-York. Westerdijk 29 Oct. v. Newport-News n. Rott. HOLLAND-AMERiKA LIJN. Blijdendijk 31 Oct, v. Rott. n. Galveston. Breedijk, v. Rott. n. New-York, 29 Oct. 30 mijl W. v. Bishcosgate. Cardiganshire, v. Rott. n. Vancouver, 28 Oct. v. Los Angeles. Grootendajk, v. de N. Pacific n, Rott., 27 Oct. v. Cristobal. Kinderdijk, v. de N. Paacific n. Rott., 31 Oct. te Hamburg. Nebraska, v. Rott. n. Vancouver, 28 Oct. te Colon. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 31 Oct. v. Carthagena te Rotterdam. HOLLAND—AFR1KA LIJN. Billiton 29 Oct. v. Mozambique n. Dar-es- Salaam. Meliskerk 30 Oct. v. O.-Afrika tie Rott. Nias (uitr.) 30 Oct. te Antwerpen. Nijkerk (iutr.) 30 Oct. v. Port-Sudan n. Mombassa. Rietfontein (thuisr.) 29 Oct. te Lorenzo Mar ques, vertr. n. Durban. Zenada (uitr.) 31 Oct. te Zanzibar. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 31 Oct. v. San Pedro n. Auk- sterdam. HOLLANOOST-AZIe LIJN. Ouderkerk (thuisr.) 30 Oct. v. Port-Said HOLLAND—AUSTRALIA LIJN. Almkerk (uitr.) 30 Oct. te Melbourne. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Kieldrecht (uitr.) 31 Oct. v. Antwerpen. Koudekerk 31 Oct. v. Rott. te Hamburg. Meerkerk (uitr.) 20 Oct. v. Madras. Bovenkerk (thuisr.) 29 Oct. te Antwerpen. Ridderkerk 29 Oct. v. Rott. n. Bombay. Schiekerk 30 Oct. v. Calcutta te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN, Aludia (thuisr.) 29 Oct. v. Santos. Poeldijk (uitr.) 29 Oct. v. Santos. Waaaldijk (thuisr.) 29 Oct. v. Bahia. Zijldijk (uitr.) 31 Oct. v. Antwerpen. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjiliwong 29 Oct. te Manila. Slavin van een Sultan door Louise Gerard. Uitgave J. Philip Kruseman te s-Graven hage. Dit van dit Engelsche boek als eens een film gemaakt werd, is zeker wel het beste bewijs, dat het verhaal heel avontuuriijk en spamnend is. Het is dan ook geen alledaagsche gescbie- denis, die hier verteld wordt. Een Fransche expeditie wordt overvallen door een Arabierenstam, de kolonel wordt ge- docd en diens jonge vrouw door den vorst der Arabieren geconfiseeerd. Als zij binnen af- zienbaren tijd een zoontje krijgt, gelooft de vorst ten ourechte, dat dit zijn kind is en laat den jcngen als Mohammedaan groot bren gen. Op een van de aanvallen op een En- gelsch fort wordt de vorst gedooid en de zoon belooft dit te zul'len wreken. Hij zcekt jaren lang naar den officier, die het doodvonnis heeft geteekend en vindt ten slotte diens doch- ter op wie hij verliefd wordt, zonder noch- tans te weten, dat zij de dochter van zijn vijand is. Als hij dit bemerkt, ontvoert hij haar en neemt ook den vader gevangen. Het meisje wordt als slavin verkocht, men voert althans die comedie op om den vader daardoor te martclen, maar ten slotte blijkt de vorst toch zoo verstandig, het meisje voor zich zelf te houden. Zij heeft hem in stilte Kef en weet daardoor haar vonnis zoolang uit te stellen,, dat een Fransche expeditie haar en haar vader komt bevrijden. Dan blijkt weldra, dat de inmiddels onttroonde vorst geen Mohammedaan maar een Franschman is, de twee gelieven „krit<ren" elkaar en alles loopt precies zoo af als de lezer het graag wil heb ben. Een boeik, welks lezing ook d'aarom iedereen voldoen zal. Tj. VOETBAL. De stand in 2 B is thans als volgt. gesp. gew. gel. verl. doelp. V. S. V. D. E. C. W.-Frisia Helder W. F. C. K. F. C. Z. V. V. H. R. C. Hollandia Alcmaria 7 7 6 7 6 7 6 6 5 5 7 5 5 3 3 2 2 1 2 1 2 2 1 2 2 3 4 4 5 5 v. t. 23—7 18—7 12—5 19—12 1012 15—9 7—20 1015 5—16 7—23 Gister speelde B. F. C. tegen Bruinzeel 2 uit Zaandam, welke wedstrijd zij won met 12—0. Rust ging in met 3—0. V. V. H. I te Heiloo speelde Zondag een uitwedstrijd tegen Schagen I en verloor met 1—2. Het tweede elftal speelde een wedstijd tegen Alcmaria 5 en verloor met 012. Het verlies van Heiloo is mede veroorzaakt doordat 2 spelers tijdens de wedstrijd uit- vielen. Tijdens de wedstrijd van Heiloo II en Alcmaria V is er een ongeluk gefeeurd. Een der spelers van V. V. H., een zekere P., liep op een anderen jongen toe en kwam tegen zijn knie terecht. Men oordeelde het noodig medische hulp in te roepen. Dr. Cohen verleende de eerste hulp en naar men ons medtedeeldte is hij in het St. Eliza bethsgasthuis opgenomen. De toestand is niet ernstig. Vrone I te St. Pancras won Zondag met den oneven goal van N. V. V van Nienwe Niedorp. B. S. V. I uit Bergen speelde Zondag- tniddag op haar terrein aan den Kerkedijk tegen Alcmaria Victrix III uit Alkmaar. De BergenaTen verloren met 23. Succes I van Wieringen speelde Zondag voor de competitie tegen H. R. C. V uit Helder. Eindstand 2—1 in het voordeel van Succes. Succes II en Succes III verloren met res pectievelijk 21 en 4—2 van S. V, S. Ill en Helder VI, STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Batoe (charter) 29 Oct. v. Hongkong te Via diwostock. Manoeran (thuisr.) 28 Oct. v. Calicut. P. C. Hooft (iutr.) 28 Oct. v. Singapore. Grotius (thuisr.) 30 Oct. v. Algiers. Sembilan 30 Oct. v. Macasser te Soerabaja. Sknaloer (uitr.) 31 Oct. te Port Said. Soemfca (thuisr.) 30 Oct. te Marseille. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Amstelstroom 30 Oct. v. Amst. te Hamburg Crijnssen (thuisr.) 31 Oct. v. Plymouth n. Havre. Erato 31 Oct. v. Kopenhagen te Amst. Hermes 30 Oct. v. Algiers te Smyrna Pollux 31 Oct. v. Dedeagatch n. Cavalla. Theseus, v. Amst. n. Danzig, 30 Oct. v. Hol- tenau. Adonis 30 Oct. v. Amst. te Rotterdam. Alkmaar 27 Oct. v. Curasao n. Cristobal. Ariadne 30 Oct. v. Messina n. Tarragaona. Baarn (uitr.) 30 Oct. v. Callao. Baralt 28 Oct. v. Panama te Cristobal. Deucalion 29 Oct. v. Rott. te Akxandrie. Erato v. Kopenhagen n. Amst., 30 Oct. v. Brunsbiittel. Hector 29 Oct. v. Cartagena n. Aruba. Hercules 30- Oct. v. Piraeus n. Candia. IIos 29 Oct. v. Gibraltar te Lissabon. Irene 29 Oct. v. Gibraltar n. Amsterdam. Iris 30 Oct. v Algiers te Malaga. Juno 29 Oct. v. Livorno n. Napels. Neptunus 29 Oct. v. Gibraltar te Patras. Nereus 30 Oct. v. Bill; o te Santander. Nero 29 Oct. v. Uddevalla te Amsterdam. Perseus 28 Oct. v. Bordeaux en 30 Oct. v. La Pallice n. Amsterdam. Pollux 30 Oct. v. Salonica te Dedeagatch. Prins Fred. Hendrik, v. Amst. n. W.-Indid, 29 Oct. v. Dover n. Madera. Proteus, v. Amst. n. Kopenhagen, 30 Oct. v. Holtenau. Saturnus 30 Oct. v. Bourgas te Varna. Simon Bolivar 30 Oct. v. Amst. te Ham burg. Strabo 30 Oct. v. Amst. n. Stettin. Stuijvesant 28 Oct. v. Curasao n. Puerto Cabello. Venezuela 28 Oct. v. Curasao n. Puerto Co lombia. Venus 29 Oct. v. Syra te Smyrna. Vesta 29 Oct. v. Lissabon n. Cadix. Zeus 30 Oct. v. Hamburg n. Amsterdam. ON. HOLL. LLOYD Gelria (thuisr.) 30 Oct. v. Las Palmas. Eemland 31 Oct. v. Amst. n. Hamburg. Gaasterland 31 Oct. v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Rijnland 30 Oct. v. Hamburg te Amsterdam. Maasland (iutr.) 30 Oct. te Teneriffe. Seheldestroom (uitr.) 29 Oct. te Dakar. Sirrah (uitr.) 30 Oct. v. Bordeaux. Vlieland (iutr.) 29 Oct. v. Duala. IJstroom (iutr.) 28 Oct. v. Warri. JAVA-BENGALEN LIJN. Ceylon 30 Oct. v. Calcutta n. lava. JAVA—NEW-YORK LIJN. Karimoen, v. Java n. New-York, 29 Oct. v Oran. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisr.) 30 Oct. te Londen. Deli 30 Oct. v. Sylney n. Brisbane. Kota Inten 30 Oct. v. Rott. te Hamburg. Tambora (thuisr.) 31 Oct. v. Sabang. Ternate (iutr.) 29 Oct. v. Colombo. Slamat (thuisr.) 30 Oct. v. Port-Said. Tjerimai (uitr.) 30 Oct. v. Colombo. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Hector, v. Japan n Rott., 28 Oct. v. Said. Melampus, v. Batavia n. Amst., 28 Oct. Port-Said Stentor 30 Oct. v, Liverpool n. Java. Agamemnon, v. Batavia n. Amsf., 30 Oct. te Bdawan. Calchas, v Japan n. Rott., 30 Oct. te Toent- sen. Dardanus, v. Japan n. Amst., 30 Oct. te Cebu Eumaeus, v. Japan n. Amst., 28 Oct. te Sin gapore. Rhesus 30 Oct. v. Amst, te Batavia. Rhexenor, v. Japan n. Rott29 Oct. te Gra- vesend. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Beemsterdijk 30 Oct. v. Galveston te Rott Rijndam. v. New-York n. Rott., 29 Oct. 610 mijl W. v. Seilly. 1eendam 29 Oct. v. Rott. te New-York. Port v. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 31 Oct. 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl. kool le s. per 100 stuks 1220.20; Bl. kool 2e s. per 100 stuks f 48; Roode Kool per 100 K.G. 2.30—/ 6.40; Gele Kool per 100 K.G. 2.505.30; Worte- len per 100 bos 3.20f 8.10; Uien per 100 K.G. 7.90—/ 8.80; Wortelen per 100 K.G. 2.50—/ 3; Slaboonen per 100 K.G. 15—/ 37.70; Andijvie per 100 stuks f 0.50 2.70; Brusselsch lof le s. per 100 K.G. f 28—/ 34; Brusselsch lof 2e s. per 100 "K G. 14—/ 20; Kropsia per 100 stuks 1.80—/ 5.20; Pieterselie per 100 bos f 4.105.8C; Prei Rer 100 bes 3.70 8.30; Postelein per bakje (2 A K G.) 42 66 cent; Snijboonen per 100 K.G 37 f 68.80; Spruiten per 100 K G. 1018: Spinazie per brkje ,(2A K.G.) 4281 cent; Selderie per 100 bos 3.307.20; Toma- ten per 100 K.G, 1.4026.40; Appelen per 100 K.G. f 224; Peren per 100 K.G. /230; Druiven per K.G. 0.36 f 0.60; Bcerenkool per 100 stuks 2.30 4.70; Groene Kool per 100 stuks 2.40 6.90; Bloemendalerkool per 100 stuks 4.80f 8.40. Blocveiling: Tomaten A 1.90—/ 1010; Tomaten B 2.40—/ 6.80; Tomaten C f 2.106.30; Tomaten CC 0.70—/5.10 per 100 pond. Aanvoer 750 pond. WARMENHUIZEN, 31 Oct. 1927. Roo de Kool le s. f 5.105.30; Roode Kool (kale) 1.70—/ 2.30; Witte Kool le s. 2.10—/ 2.50; Witte KgoI 2e s. 1.70— f 1.90; Nep 3.50; Drielingen 7.20; Uien 7.10— f 7.50; Bieten 1.80—/ 3.80; Peen 2.80. Aanvoer: 8500 K.G. Roode Kool; 34000 K G. Witte kool; 124 K.G. Nep; 550 K.G. Nep; 250 K.G. Peen; 150 K.G. Bieten. WIJDENES, 31 Oct. 1927. Veiling: Tuin- irsbelang. Peren 5—/ 10; Appelen 5 8; Tomaten f 5—8; Postelein 4— f 6; Bloemkool 412; Roode Kool 5—/ 8; Gele Kool 5—/ 8; Andijvie 2 ~.f 4- NOORDSCHARWOUDE, 31 Oct. 1927. Uien 7.90—/ 8.30; Drielingen 7.30— f 7.80; Nep 4.30; Grove Uien 8.20— 8.40; Peen 2.60—3 50; Roode Kool f 4 30— f 5.90; Gele Kool 3.30—/ 5.10; Witte Kool 2.40—/ 2.60; Deensche Witte Kool f 2.70—4.10; alles per 100 K.G.; Bloemkool le s. 5.4010.60 per 100 stuks; Bloemkool 2e s. 1.2.10; Bloem kool 3e s. 0.90 per 100 stuks. Aanvoer: 7000 K.G. Uien; 8800 K.G. Peen; 59400 K.G. Roode Kool; 12400 K.G. Gele Kool; 18400 K.G. Witte Kool; 7300 K.G. Deensche Witte Kool; 2100 st. Bloem kool. BROEK OP LANGENDIJK, 3 lOct. '27. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. f 6.40—/ 13.50; Bloemkool 2e s. 1.80— 3.60 per 100 stuks; Wortelen f 2.20— 3.40; Roode Kool le s. 5.80—/ 6.20; Roode Kool 2e s. 2.30—/ 3.60; Gele Kool le s. 2.90—/ 5.20; Witte Kool f 1.10— f 2.60; Deensche Witte Kool 2.90 3 80; Uien 8—/ 8.60; Drielingen 7.60 7.80; Nep f 4—/ 4.20; Bieten 3.80— 4; alles per ICO K.G. Aanvoer: 3700 stuks Bloemkool; 5900 K.G. Wortelen; 26000 K.G. Roode Kool; 22000 K.G Gele Kool; 95000 K.G. Deen sche Witte Kool; 9300 K.G. Uien; 4500 K.G. Bieten. BEVERWIJK, 31 Oct. 1927. Tomaten f 6__/ 23; Aardappelen 69.50; Pos telein f 18; Spinazie 10—/ 18; Uien 56; Sjalotten 3—/ 5; Appelen 6— f 18; Peen 925; Spercieboonen 36 f 38 per 100 K.G.; Bredasche groene kooltjes 47Roode Kool 6f 9 Sla 1—1-50; Andijvie 1 75—/ 2.50; Boerenkool 6 per honderd; Peen f 7— 12; Prei 5—/ 13; Stelen 3-/4; Ra- dijs 3—/ 4 per 100 bos; Boerenkool 60 ct. Spinazie 1 f 2 per bak; Druiven 34 cent per pond; Spruitkool 1220 cent. AARDAPPELMARKT. BEVERWIJK, 31 Oct. 1927. Aan de vei ling varieerden de prijzen der beste duin- aardappelen, eigenheimers 7— f 8; Mid- delslag 3.30—/ 5; Diverse zand 4.50— 7; Klei bravo's 6.50—/ 7.75; Diverse polderaardappeten 6- 5Q per H,L-.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6