DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dagelijksch overzicht. Buiteniand Ho 258. Dif numroer besfaaf nit 2 bladen. rionderd negen en twmtigste Jaargany fd2/ Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij voorultbetaling per 3 maanden voor Alksaaar franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewlysnnmmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracfen rabat. Qroote letters naar plaafsrufmfQ Brieven franco aan de N.V. Boek* en HandelsdrukkerfJ v/b HWg, G08TBR iOfffti Voordam C9. Direcleuri G. H, KRAK. Telef.nr. Adminisfrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteurj Tj. N, ADEMA* WOMSDAG Postgiro 37060. 2HOVEMBER ITALIE'S MAOHTSPOLITIEK. Het is van vrijwel algemeene bekendheidl, dat italie hardnekkig streeft naar 'het ver krijgen van de hegemonie in het Middel- landsche Zeegebied. Nu ziet het er wel niet na'ar uit, dat Mussolini er in de oaaste toe- ikomist in slagen zal deze hegemonie aan zijn vaderland te verschaffen doch waar tel- Jcens opnieuw zich feiten voordoen, die er op ■wijzen, dat men allies behalve stilzit in het rijik van den Duce, kan het geen kwaad aan dezie kwestie een beschouwing te wijden. iVooral in verband met het laatste van deze feiten. De toestand is momenteel zoo, dat tusschen Frankrijik en Spanje de onderhandelingen over het eeuwige Tanger-vraagstuk opnieuw zullen worden geopend nadat zij reeds ver- scheidene malen resultaatloos algebroken zijn. Juist dezer dagen heeft nu een Italiaansch vlooties'kader een bezoek gebracht aan Tan- ger en het opmerkelijke daarvan is dat, ter- wijl overigens niemand veel aandacht aan dit vlagvertoon schomk, de Times naar aan- leiding .hiervan met een olficieuse verklaring omtnemt die Italiaansche mediterrane politiek voor den dag komt. In deze verklaring wordt gezegd, dat de positie van Italie als belangrijkste Middel- landsche Zee-mogendlheid, welker bevolking jaarlijks met een half millioen toeneemt, de Italiaansche regeering noopt tot groote waakzaamheid met betrekking tot wijzi'gin- gen die aan de kusten der Middellandische Zee zouden kunnen plaats hebben en vooral fen aanzien van- Tangier, dat aan de toe- gamgspoort van de Middellandsche Zee is ge- legen. De Parijsche conferentie van 1923 heeft het Statuut van Tanger belangrijk ge- wijziigd, echter buiten medewerking of toe- stemming van de Italiaansche regeering. Deze heeft dan ook het Internationale sta- tuut van Tanger nooit erkend. Het bezoek van het Italiaansch eskader nu is op het oogenblik dat tusschen de Spaanscbe en Fransche regeering en nieuwe onderhande lingen over Tanger worden geopend een her- dnnering, dat dte Italiaansche regeering aan haar politiek vasthoudt en geen regeling kan aaovaardien, waarbdj ze niet is geraadpleegd, en waaraan ze niet heeft meegewerkt. De Italiaansche regeering is bereid ge- meenschappelijik met de andere mogend- heden een regeling van het vraagstuk van Tanger tot stand te brengen, maar dan al- leen op voet van volkomen gelijkhieid. Duiddij'k blijkt uit het bovenstaande, dat de fascisten er genoeg van hebben als over- bodige derde door Frankrijk en Spanje te wor den beschouwd ten aanzien van die vraag- stukken, die omitrent de Afrikaansche noordi- kust nog te regelen vallen. Het is te begrijpen, dat mien in Frankrijk door deze houdiing van Italie onaangenaam getroff-en is. Want in Frankrijk stefflt men zich op het standpunt, dat het niet nood'ig was Italie te raadplegen toen in 1923 door Engeland, Frankrijk en Italie tot wijziging van het statuut van Tanger Werd besloten. Italie immers had in 1912 met Frankrijk een overeenkomst gesloten, waarin het verklaar de geen belang bij Marokko te hebben, in ruil voor een Fransche verklaring in dezen geest ten aanzien van Lybie. Daarom was het dus onnoodig Italie te raadplegen. Niet- t-emin bestond er wel de-gelijk het voomemen om als de Fransch-Spaamsche onderhande lingen, dli-e tha-ns gaande zijin, zullen zijn be- eindigd, zoowel Engeland als Italie te ver- zoeken mede te w-erke-n aan de herziening van het Statuut van Tanger. Men weet in Italie, aldus een officieusie Fransche verkla ring, dat dit voorinemen bestaat. De fascisten wllen echter meer. Zij wen- schen als gelijkgerechtigden behandeld te worden en die fcans op verwezenlijking van dezen wensch schijnt niet buiten gesloten, wanneer men bedenkt dat Spanje, nu reedts berhaaldelijik de onmogelijkheid bleek om ten aanzien van de regeling van d-e politiekie in- vloedssferen in het i-ntern-ationale Tanger met Frankrijk tot -een vergelijik te komen, min der afwijzend tegenover Itallie's verlangens staat dan Frankrijk, welke land tot op dit oogenblik ongetwijfeld als de sterkste Mid dellandsche Zee-mog-endheid moet worden ■aangemerkt. Hoe het echter zij, het vlootbezoek en de offici-euse verklaring duiden er ten stelligste op, dat Italie voonnemens is met kracht zijn machtspolitiek door te zetten. Reeds spoedig kan blijkem of dit streven resultaat hebben zal. De Fransch-Spaansche Tan-gerconferentie zal binnen afzienbanen tijd moeten beslissen, of Italie al dan niet tot de besprekingen kan worden toegelaten. KORTE BERICHTEN. De „B. Z. am Mittag" meldt, dat de filmspeelster Lya de Putti gisteravond in haar woning van de trap is gevallen, en, doordat zij in een venster terecht kwam, ern- stig werd gewond, Zij is naar het z-ieken- huis overgebracht CHINA. DE ON'VEILIGE JANGTSE. De Britsche kanonneerboot „Cricket" is op den Jamgtse in actie geweest. Zij convoy eerde een Britsche vrachtboot en werd door Chineesche troepen beschot-en Na twi-ntig kanonschoten te hebben gelost, was de aan- val afgeslagen. Dit zal waarschijnlijk een eind'e maken aan de herhaalde aanvallien, die den laatsten tijd op de Britsche vrachtsche pen door de soldaten van de legers van Nan king en Woehoe plaats hebben. Den buiten- landschen kanonneerbooten is aangezegd, alle vuur van den wal te beantwoorden. De Jangtse wordt onveilig gemaakt doordat de legers bij hun schermutselSngen zich steeds verplaatsen. DE KOEOMINTANG. Naar uit Kanton gemeld wordt, heeft de Koeomintang in de provincie Kanton den vroegeren minister-president Wang tot voor- zitter bcnoemd. Men verwacht dat Wang zijn zetel te Kan ton zal vestigen. DUITSCHLAND. EEN SCHADEPOST. Eenigen tijd geleden is bij het nazien yan het dak van den domtaren te Schwerin ge- bleken, dat de hou-tworm zoo duchfcig had huisgehouden in het houtwerk, dat een om- vangrijke vernieuwing noodzakel'ijk was. De dakbedekking, voor den oorlog van koper, is in 1917 verwisseld voor lei en de koper en platen zijn versmolten om voor de fabricage van granaten te dienen. Het leien dak heeft zich echter slecht gehoudener vielen gedd- rig groote stukken lei naar beneden en het mag een wonder heeten dat er niemand door is getroffen. Voor de vernieuwing van het houtwerk is nu de lei weggenomen, maar voor de uit- voerig van het plan om het dak weer van koper te maken, is het geld nog niet gevom- d-en. Tot overmaat van ramp heeft men nu ont- dekt, dat de houtworm ook groote verwoes- tingen in het dak van het schip heeft aange- richt. Ook dat zal geheel vernieuwd moeten worden, maar d'aarvoor is natuurlijk heek- maal geen geld. De dom is een prachtig gothisch gebouw; vooral het hooge schip is indrukwekkend. FRANKRIJK. HET INTERN. RADICALE CONGRES. Pleidooien voor vrijhandel. Op de tweede zitting van het internationale radicale congres is het vraagstuk van den vrijhandel besproken. De Rijksdagafgevaar- digde Fischer bepleitte een dubbel tarief met de tendenz om het minimum-tarief voor een zoo groot mogelijk aantal landen te d'oen gel- den. Het Engelsche Lagerhuislid Hob-house verklaarde accoord te gaan met het denkbeeld van een gradueele verlaging der rechten, bij welk standpunt de Fransche professor Borel zich aansloot. De Nederlandsche gedelegeer- de dr. Josephus Jitta verdedigde in een uit- stekende rede het beginsel van toepassing van den onbelemmerden vrijhandel in de praktijk en toondte de mogelijkheid daarvan met een voorbeeld aan, aan de ervaring in Nederland ontleend. Het congres besloot de moties aan te hou- den voor het volgend congres, dat na een schriftelijke voorbereiding van het vraagstuk, in Juni a.s. te Londen zal word-en gehouden. DE ONTVOERDE TOURISTEN. Nog geen oplossin?. De vrijlating van de beide mei-sjes Arnaud is thans gekoppeld aan het lot der vier an dere ontvoerden. De Cai'd Ben-Daoud is tevre- de'n met't losgeld dat hij voor haa-r zal krij gen, 1.500.000 fr. Maa-r hij is met den Cal'd Ben Nacour, in wiens ma-cht de heieren Steeg en Mafllet met hun dames zijn, overeengekO'- men, de meisjes niet eerder vrij te laten, voordat over het losgeld van dfeze vier ook overeenstemming is bereikt .Dit zal nog wel niet zoo vlot gaan, omdat voor hen over de 2.000.000 frs. wordt gevraagd. De gezondheidstoestand der gevangenen is goed, behalve die van mevro-uw Steinheil; onitrent haar wordt gemeld, dat zij ziek is. Het losgeld voor Steeg's familie. Naar dte „Pet-it Parisien" meldt, verlangen de Marokkanen 6 milioen francs losgeld en politieke en militaire garanties, welke laatst- gcnoemde voorwaarden van dien aard zijn, dat zij door geen enkelen Franschma-n zijn in te willigen. Men is thans zelfs van meening, dat Steeg tusschen zijn land en zijn familie zal moeten beslissen. SCHOTEN IN EEN DANSZAAL. In den nacht van Zondag op Maandag is in een danszaal op dte Boulevard' des Batig- nolle een bezoeker zonder de geringste aan- leiding zwaar gewond. Terwijl een ieder nog lustig aan het dan- sen was, klonken eenige revolverschoten en een man viel zwaar getroffen neer. Wie de schoten gelost had, wist niemand te yertel- len. De gewondte bleek een Italia an te zijn, die in Marseille v/oonde, en eenige dagen in Pa- rijs was. Het slachtoffer kon wegens dten levensge- vaarlijken toestand, waarin hij verlceerae, niet ondervraagd worden, de drie vrienden met wie hij uit was, zijn ter beschikking der justi-tie gesteld. In ae danszaal werd nader- nand een browning gevonden. ENGELAND. EEN RE VOLUTION AIRE SAMEN- ZWERING IN BRITSCH-INDIe? Naar Reuter uit Calcutta meldt, heeft de politic daar en in het N.O. van Bengalen gisterochten-d in eenige woningen huiszoeking gehouden en bescheiden in beslag genomen, die, naar zij meent, de bewijzen zullen leveren van een zeer uitgebrei-de revolutionaire sa- menzwering. Er is niemand aangehouden. De politie te Pihar had verzocht huiszoeking te houden bij personen, wier adres zij had aangetroffen in een in geheimschrift geschre- ven document, dat verleden maand in het be- zit was gevonden van een jongen Bengalist. DE ZWEiMTOCHTEN OVER HET KANAAL. Miss OMtze wil het bewijs leveren. Miss Mercedes Gleitze, de Londe-nsche ty- -piste, die voor den volgenden zomer niet in -de gelegenbeid is, om nogmaals een pogi-mg te doen over bet Kanaal te zweimnen, heeft besloten om de zwemtocht over de St-raat van Gibraltar te ondernemen. Naar gemeld wordt, wil zij begin Decem ber naar Noord-Afrika vertrekken om tegen Kerstmis de poging te wagen. De breedte van de Straat van Gibraltar varieert van 9 mijlen tot 24 mijl doch tenge- volge van dte stroomiogen zal Miss Gleitze wel 25 mijl moeten zwemmen. DE WEDBELASTING. Mindcv bezoek op de renbanen. Nadat de belasting op weddenschappen bij dte wedrennen een jaar in w-erking is ge weest, is gebleken dat veel minder publi-ek de wedrennen heeft bezocht en dat dit jaar de toegangsprijzen op de renibanen 136.000 pond sterling minder hebben opgebracht dan in de overeenikomstige periicxie van 1925. Ook de steeds toenemende populari- teit van de honden-r-ennen is hieraan schuld Voor dten kanselier van de schatkist is deze populariteit een onveTwachte meevalller ge weest. DE GEMEENrE'RAADSVERKIEZINGEN. Er is zwak gestemd. Giisteren zijn in de m-eeste steden van En geland en Schotland gemeenteraadsverkie- zingen gehouden. In Londen werd! slechts in enkele boroughs gestemd, daar de verkiezin- gen aldaar pas het volgend jaar plaats heb ben. Tot 4 uur luidden de berichten uit de groote steden vrijwel algemeen, dat er zwak gestemd was. Slechts in enkele industri-eele centra in Lancashire, Durham en Zu-id Wales was de opkomst wat grooter. De uitslagen, die gisteravond! laat bekend wa-ren, toonden in het algemeen eenig-e winst voor de arb-eiderspartij-; maar niet in de ma te als het hoofdkwartier te Londen had ge- hoopt. Van een liberale opleviing valt nog zeer wein-ig te bespeuren, ALBANIe DE BEGRAFENIS VAN ZENA BEG. Het lijk van Zena Beg, voormalig Al- baansch gezant te Praag, is te Durazzo aan- gekomen aan boord van een Italiaansch schip. Van alle schepen in de haven hing de vlag halfstok. In de stad had men overal zwarte vlaggen uitgestoken. De minister en de leden van Kamer en Senaat waren uit Ti rana gekomen. Bij de aankomst van het schip speel-de een muziekkorps treurmarschen. Het lijk werd' in een auto naar Tirana gebracht en aldaar plechtig begraven in tegenwoor- digheid van den staatspresident Achmed Zogoe. POLEN. ER ZOUDEN RECHTERS DOOR OFFICIEREN WORDEN VERVANGEN. De nationaal democratische Ga-zetta Warc- zawska Porannja verspreidt het gerucht, dat de regeering door een decreet de door de grondwet gewaarborgde onafzetbaarheid der rechters gedurende eenigen tijd zou willen opheffen en in een aantal gevallen de rech ters door officieren uit krijgsraden zou wil len vervangen. Deze officieren zouden dan van den plicht ontheven worden om zich te ondterwerpen aan het onderzoek voor rech ters. GRIEKENLAND. DE AAN'SLAG OP KONDGERIOTIS. De toestand van den Griekschen staats president Kon-doeriotis is zooveel verbeterd dat hij naar zijn woning kon worden overge bracht. Alle Grieksche bladen, de monarchistische inbegrepen, keuren den aanslag op den pre sident af en bepleiten strenge maatregelen tegen de communist en. De dader moet, alvorens Larissa te verla- ten, aan enkele collega's hebben verteld naar Athene te reizen om Kondoeriotis te dooden. Hij wilde zich wreken op de kapitalistische samenleving die het hem financieel onmoge- lijk maakte zich aan zijn oor te laten operee- ren. De man is namelijk sinds twee jaar stok- doof en moet door zijn gebrek een menschen- hater zijn geworden. Bij het onderzoek is niet gebleken dat hij medeplichtigen had. BULGARIJE. DE COMMUNISTISCHE ACTIE. Geen nieuwe samenzwering. Het Bulgaarsch Tel. Ag. meldt naar aan- leiding van de jongste ontdekking van wa- pen- en munitie-depots, dat het hier een oude samenzwerinig betreft uit het jaar '24, toen een communiistische beweging werd voorbereid n-a den aanslag In de kathedraal. Er is dus geen sprake van een nieuwe sa- menzwering en nog minder van een com- pl-ot tegen den koninig. ROEMENle. DE RUST IN BOEKAREST TERUGGEKEERD. Naar de correspondent van de Hannover- sche Kurier te Boekarest meldt, heeft de dag van gisteren Bratianoe de overwinning ge bracht. Iedere mogelijkheid, dat de revolutie zal uitbreken, is thans buitengesloten. Thans meent men te mogen aannemen, dat prins Carol, ingeval er gunstig wordt beschikt over zijn financieele eischen, van iedere verdere actie zal afzkn. Het orgaan van de liberale partij „Litorul" verneemt, dat generaal Averescoe binnen kor- ten tijd tot algemeen troepen-inspecteur zal warden beno-emd. De besprekingen tusschen Maniolescoe en Averescoe, welke ten doel had de vorming van een eenheidsfront inzake de troonopvolgings'kwestie, is zonder resultaat gebleven. De berichten, welke melding maken van het feit, dat in Het land volledige rust en orde heerscht, worden bevestigd. RUSLAND. RUSLAND EN DE ONTWAPENINGS- CONFERENTIE. De Iswesiija legt er in een artikel over de bereidwil'ligheid van Sovjet-Rusland om deel te nemen aan de voorbereidende ontwape- ningscon-ferentie den nadruk op, dat de cleel- nemig in het geheel niet bet-eekent, dat Rus- land zich bij de besluiten van den Volken- bondsraad over ontwapening, arbitrage enz. aansiluit. De Du-itsche diplomatisch-politische Kor- respondent zegt o. a.: Met het oog op de moeilijkhed'en, die't ontbrckcn van een groo te, niet tot den Volkenbond beh-oorende militaire mogendheid tot nu reeds te Geneve geschapen heeft, moet de eerlijke medewer king ven de vertegenwoordigers van Moskou vanzelfsprekend levendig toegejuicht wor- dten. De Duitsche houding. De Duitsche publieke o-pin-ie begroet een- stemmig het besluit der Sowj-etregeering om deel te nemen aan dte onderhandelingen en besprekingen in de Voorbereidende Ontwa- peningscommissie van den Volkenbond. Men hoopt hierdoor nader tot de o-plossing van het geheele problemencomplex der veilig- heidskwestie te komen. Vooral wijst men er hier op, dat door de deelneming van Sowjet- Rusland de ve-le tegenwerpingen van Polen en de Randstaten, die gebaseerd waren op het zich afzijdig houden van Rusland, weg- vallen. Het Engelsche standpunt. De Manchester Guardian begroet het be sluit -der Sowjetregeering, om aan de voor- bereidingscommissie inzake ontwapening deel te nemen, met insfemming. De tegen- woordighei-d van Russische afgevaardigden zal volgens de Manchester zeker complicaties veroorzaken, maar het voordeel van de deel neming is, dat zij, die zich tot nu toe aan seri-euze behandeling der ontwapeningskwes- tie onttrokken hebben, omdat een paar der machtigste mogendhed-en er niet aan meede- den, zich achter de redeneering niet langer verschuilen kunnen. Rusland is sedert jaren het grootste militaire gevaar van Europa, zelfs, als zijn militaire macht in de w-erke- lijkheid minder groot moeht zijn, dan op pa pier. Als Rusland niet alleen aan het werk der commissie blijkt te willen deelnemen, ma-ar ook met de onhvapening zelf haast blijkt te willen maken, zal dit een alleszins gunst'ige uitwerkin-g hebben. De indruk in Erankrijk. „De oude vos Tsdhtitscherin wil ons dus Rusland zich bereid verklaart tot medewer king aan de Voorbereidende Ontwapenings- conferentie, heeft de Fransche rechtsgeorien- teerde p-ers geen aan-leiding gegeven tot groote vTeugde. Het Journal" b.v. sch-rijft het volgende: „De oude vos Tsschtitscherin wil ons dus wedero-m een poets bakken. Hij besluit eens- klaps tot het zenden van een gedelegeerde Een mooie affaire voor Frankrijk veiligheid te eischen van mogendheden, waarvan de eene (Duitschland) permanent streeft naar herzienin-g der bestaande verdragen en de andere (Sovjet-Rusland) de verandering der huidige ka-pitalisti:che wereldvrede prediikt. In Engeland is een sterke beweging tegen den Volkenbond gaande. Onmiddellijk wer- pen de Russen zich nu op Geneve en Frank rijk dreigt het gevaar tusschen hamer en aambeeld te geraken. DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. Twee leden geroyeerd. Het bestuur van de communistische partij heeft twee oud-lede-n der partij, Griinst-ein en Fedorova, uit de partij gezet wegens het publiceeren en doen drukken van documen- ten voor de oppositie in een geheime d-ruk- kerij in een voorstad van Moskou De secretaris van de partij verklaarde in communistische vergadering te Moskou, dat het a.s congres der commu-nisti-sche partij definitief een einde zal maken aan het optre- den der oppositie door haar voor het alter- natief te plaatsen, zich te voegen bij de mensjewiki (soc.-democraten) of zich zonder voorbehoud te onderwerpen aan de commu nistische dicipline. Hij verklaarde verder, dat de oppositie in de partij slechts weinig aanhangers heeft. SJALIAPINE. E chtscheiding aange vraagd. Sjaliapine gaat scheiden. Hij heeft bij de recht'oank te Moskou een eisch tot echt- scheiding ingediend en zijn vrouw een le- venslang jaargeld van 750 gulden per maand aangeboden. Mevrouw Sjaliapine is onider haar meis- jesnaam Tornagi vroeger verbonden ge weest aan het ballet van de groote opera te Moskou. Er zijn uit dit huwelijk vijf kinderen, alien thans volwassen en kunstenaars. DE DOODSTRAF AFGESCHAFT. Wolff seint uit Moskou, dat het centrale uitvoerende bewind besloten heeft tot afschaf- fing van de doodstraf, die door vrij'heidstraf- fen vervangen zal worden. Dit is waarschijnlijk een verder gaand be sluit, dan dat we een dag of veertien geleden publiceerden, toen o.a. voor militaire misdrij- ven en misdrijven tegen den staat de dood straf gehandhaafd bleef. AMERIKA. EEN VEROORDEELDE TWEEMAAL GEWORGD. Te Havana (Cuba) was dezer dagen juisl de gari'otta (doodstraf door worging) toege- past op een moordenaar, en het lichaam van den geexecuteerde reeds op een brancard gelegd, toen de bij dte terechtstelling aanwe- zigen opeens tot hun verbazing en schrik ontwaarden, dat de geexecuteerde herleefde en opstond. De cipiers der gevangenis wierpen zich onmiddtelijk op den man, maar hij bood een heftig verzet en pas na een verschrikkelijk gevecht slaagde men er in, hem weer tegen den worgpaal te doen plaats nemen. Daarop werd de man voor de tweede maal geexecu- teerd. Men liet ditmaal den ijzeren worgband niet minder dan 22 minuten rondom zijn hals. HET DRANKVERBOD. Een belangrijke smokkellading ontdekt. Om en nabij 10.000 vaten alcohol en 600 vaten whiskey, ter waarde van 1.500.000 dol lars, welke de lading vormden van der schoener „Prosymey", zijn door de kustwachi aan de monding van de Mississippi in beslag genomen. De kapitein en elf leden der bemanning zijn naar New Orleans overgebracht; zij worden, hangende het onderzoek, in arrest gehouden. KORTE BERICHTEN. De 13-iarige Kitty Mc Hale te Womb- well, in Yorkshire, heeft vermoedelijik het re cord in touwtjespringen behaald door zonder een oogenblik op te houden, 3028 maal door haar springtouw te springen. Zij was uitge- daagd door haar 13-jarige vriendin Grave Whike, die het 1722 maal geleverd had. Gistermiddag is in de mijn Vitzthum van de Mannsfelder A.G. fur Bergbau una Hutenbetrieb bij Eisleben door het vrijkomen van veel stikgas een ernstig ongeval gebeurd. Acht mijnwerkers en een opzichter werdten door het gas verrast en vielen bewusteloos neer. Hoewel zij spoedig van die gevaarlijke plaats werden weggebracht zijn drie mannen bezweken. Bij zes zijn de levensgeesten weer opgewekt. Met algemeene stemmen is Moestapha Kemal herkozen als president der Turksehe republiek. Bij het inrijden van het station Greven- broich (Duitschland) is een sneltrein in bot- sing gekomen met een rangeerende locomotief waardoor 17 reizigers verwond werden van welke er zeven naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. Beide locomotieven ont- spoord'en en kregen belangrijke schade. Gouverneur Adams"van den Am. staat Colorado heeft een ultimatum gericht tot de stakende mijnwerkers, waarin hij verklaart dat het posten onverwijld dient te worden ne> staakt. - ALKMAARSCHE COURANT. KSEa

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1