h i n o s i. DE LANOE DE MORAAZ Orediefen SGboawbarg Harmonle. - Effecten BinnenSand L. Frankenberg, Alkmaar. Stadsnieuws LAIiESTRJMT 49 - ALKMAAR ICainsf i w*e Mexicaansche rebehen-'Ieiders en vijlf mam der rebellen-troepen zijn volgens te Vera Cruz ontvangen berichten door de federate troepen gedood Te Koningsbergen is een rtieuw post- kantoor, dat bijna voltooid was, ipgestort. Vier arbeiders werden onder het puim begra- ven, een hummer werd op slag gedood, twee overleden tijdens het transport naar het zie- kemhuis, twee anderen zijn zwaar gewond Tusschen Framkrijk en Oostenrijk is een luchtvaairtovereemkomst gesloten, dat de be- perkimigen die aan de Oostenrijksche vlieg- tuigindustrie zijo opgelegd, opheft. ZONDAG 6 NOT. a.s. 8.15 uur, NEDERLAND8CHE REIS-OPERA Japansche Opera-Comique in een bedrijf. O.a. zullen verschillende Opera-liederen zingen: 0. Ingen Soet (basbariton) Mej.Willy Rusche(sopraan) B, Martins (tenor) Mevr. E. de Haas Struys (alt) Wilfem Overdljk (tenor) Unlformprijs 60 et. plus rechten. Zle verder kunstnieuws en groote biljetten. VOORKEUR AAN ARTIKELEN VAN i NEDERLANDSCH FABRIKAAT. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de besturen der gemeen- ten geschreven: „Ik heb de eer het volgende onder uw aan dacht te brengen: De Rijiksgebouwendienst heeft de volgende bepaling in de bestekken opgenomen: „De aannemer is verplicht, van alle bouw- materlalen ot constructiedeelen, welke hij wenscht toe te passen, op verlangen van de directie een bewijs van oorsprong over te iteggen. Indien Meruit mocht blijken, dat bedoelde materialen of constructiedeelen van buitenlamdsch fabrikaat zijn en de directie van ooredel is, dat deze in even goede kwa- liteit en tegen niet hoogeren prijs in het bin- nenland kunnen worden betrokken, zal de aannemer verplicht zijn, deze te bestellen van binnenlandsch fabrikaat, tenzij hij het aan- nemelijk maakt, dat dit wegens kwaliteif of prijs onmogelijk is". De hier weergegeven bepaling, welke even- eens reeds door verschillende gemeentetoestu- ren is aanvaard, heeft ten doel, met de noo- dige waarborgen, voorkeur te geven aan arti- kelen van Nederlandsch fabrikaat. Ik juich het streven, dat aan deze bepa ling ten grondslag Ligt, in hooge mate toe, doch ongetwijfeld zullen de resultaten, welke er mede beoogd worden, nog greater zijn, in dien allerwegen de meer bedoelde besteks- bepaling wordt aanvaard en toegepast. Zoo awerzijds nog niet tot invoering mocht zijn besloten, zou ik het op hoogen prijs stellen, indien daartoe thans wordt overgegaan". LANGDURIGE WERKZAAMHEID. Aan 17 werkiieden van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vliseingen is Dinsdag de gouden medaille der maatschap pij met bijbehoorende gratificatie uitgereikt wegens 40-jarigen dienst. Twee ambtenaren en 2 bazen ki'egen de zilveren medaille met gratificatie wegens 25-jarigen dienst, terwijl 14 werkiieden, die ook 25 jaar in dienst zijn, een gratificatie van de maatschappij kregen met de zilveren medaille met vereerend ge- tuigsehrift der Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. In totaal hebben nu 158 ambtenaren, bazen en werkiieden de gou den medaille, 82 ambtenaren en bazen de zil veren medaille der maatschappij en 602 werk- leden die van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid. krankzi nnigenwet. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft een circulaire aan de com- missarissen der Koningin gericht, waarin de wenschelij'kiheid' wordt betoc-gd, om bij toe- passing van art. 14, le lid der Krankzin- nigenwet volgens welk artikel in spoed- eisdhende gevallen krankzinnigen door den burgemeester van de gemeente van hun wer- kelijk verblijtf in bewaring kunnen worden gesteld, terwijl de burgemeester daarvan bin nen 24 uren kennis moet geven aan den offi cer van Justitie, met bijvoegimg van de be- scheiden, waaruit de krankzinmgheid blijkt, - de kennisgeving en voezendimg van be- BCheiden voortaan ook te doen geschieden aan de inspecteurs van het staatstoezicht op krankzinnigen en krankzinnigengestich- ten. DE KLEINHANDEL IN i ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN. IDe vereenigingen De Nederlandsche Dis- tillateurs en de Nederlandsche vereeniging Van distil lateurs en likeursiokers, beide ge- vestigd te Schiedam, hebben zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waar in zij ernstige bezwaren maken tegen het wetsontwenp, houdende bepalingen tot rege- ling van den kleinhandel in alcoholhoudende dranken. KLIPPERSOHEPEN BINNEN- i GEBRACHT. -Nadat gistermorgen het klipperschip On- flerneming van sdhipper Snijders van Am sterdam (een der twee aan den grond geloo- pen sdhepen) door Lemster visedhers was binnengebracht zijn gistermiddag de sleep- boot Resnove van Gebr. Ten Kate van Veen- dam en een motorboot van de reederii Berg man te Amsterdam, welke laatste te Lemmer bij de havenbaggerwerlcen dienst doet, er in geslaagd, het ijzeren klipperschip De Hoop van schipper Hukema van Wildervank de ha ven binnen te brengen met defect roer. De op- varenden van beidte sdhepen haddten een ang- stigen nadht op zee gehad, doordat de sdhepen in de branding waren vastgeloopen. DE CORRUPT IE BIJ DE GASBEDRIJVEN. Naar de Tel. vemeemt, heeft de Vereeni- jging van Gasfabrikanten in verband met hetgeen in de bladen gepubliceerd is omtrent plaaits gevonden corruptieve handelingen een brief gezonden aan de daarvoor in aanmer- king komende gemeentebesturen. De brief is geadresseerd aan Burgemeester en Wetlhouders en l'uidrt als volgt: Het bestuur der Vereeniging van Gasfa brikanten in Nederland heeft dte eer het vol- feade onder uw aandacht te brengen. Sinds et bekend geworden' is, dat enikele directeu- ren van gasfabrieken zich aan corruptieve handelingen hebben schuldig gemaakt, wordt op verschillende wijze de meening uitge- sproken: 1. dat de Vereeniging van Gasfabrikan ten bewuste kennis van corruptieve hande lingen van enkele harer leden zou hebben fedragen, v66rdat de betxeffende personen ij een verhoor, hetzij door den reehter, het- zij door B. en W. hunner gemeente, hetzij door een Raadiscommissie, bekentenis had- d)en afgelegd. 2. dat de Vereeniging van Gasfabrikan ten, die van de gemeenten subsidies geniet, de gsldenj die te harer heschdkking yiordtn gesteld zou benutten, o.a. voor het organisee- xen van feesten. 3. dat de Vereeniging van Gasfabrikan ten zou hebben bijgedragen aan de som gelds, die door haar bestuurslid Bruinwold Riedel (thans als zoodanig afgetreden) aan den gewezen gaisdirecteur Van dter Stel zou zij, ter hand gesteld." Ten opzichte van het bovenstaande merkt het bestuur dan het volgende op: Ad 1. De Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland is een zuiver tedhnische ver eeniging die, overeenkoms'tig art. 2 van haar statqten, zich uitsluitend bezig houdt met de bevordering van den Moei der gasnijvcrheid Dat er leden zijn, die zich aan ongeoorloof- de handelingen hebben schuldig gemaakt betreurt het bestuur ten zeerste, zooals ten ieder het zal! betreuren, die op een zeker oogenblik tot de wetenschap komt, die hij met personen heeft omgegaan, op wier handelin gen aanmerkingen te maken zijn. Nimmer echter is ons van een lid voor zijn schuldig bevinden ter plaatse, waar zuT'ks geconstateerd kon worden, uit eenige be- trouwbare bron bekend geweest, dat hij zich aan foutieve handelingen schuldig maakte. A1 ware ons dit ter oore gekomen, dan nog zou slechts een onderzoek door de justite of andere autoriteiten hebben kunnen leiden tot de bewijslevering van hetgeen gemompeltt werd. Ad 2. De vereeniging wordt er van be- schuldigd, dat zij gelden, die te harer be- schikking zijn gesteld en waartoe ook bijdra>- gen van verschillende gemeenten behooren, zou hebben aangewend voor andere dodein- den dan bevordering der gastechniek. Zoo wordt gezegd, dat de gelden der vereeniging waren bestemd voor het organiseeren van feesten e. d. Ons bestuur verklaart hierbij uitdTukke- lijk, dat de gelden dter vereeniging niet voor dergelijke d ode in den zijn besteed. IN DE SCHOOL VERGETEN. In een der scholen te Roermond werd geen schoolkind, maar een kapelaan vergeten, die in het schoolgebouw catechismusonder- wijs gegeven had „Zijn Eerwaarde", zoo zegt dte „L. K waaraan wij dit beridht ontleenen, „kon al- leen na een stouten klimtocht over den school- muur de veilige kapelanie bereiken." DE GLINDHORST. Naar de „St." vemeemt zal op Dinsdag 29 Nov. a.s. in het vergaderlokaal van de Boerenleenbank te Achterveld worden ver- kocht het landgoed van de vereeniging tot duurzame verzorging van minderjarigen „Dc Glindhorst". Op 29 November heeft de in- zet plaats, waarna op 13 December de toe- slag zal geschieden. HET GEVAAR VAN BENZINE. Gistermiddag is in een huis aan de Nteor- derpolderstraat te Den Haag de 35-jarige juffrouw A. J. de J., wonende te Rotterdam, bij het wasschen van het haar met benzine- aether, in brand geraakt. In haar angst wil- de de vrouw naar buiten loopen, maar zij viel daarbij door een greote ruit, zood!at zij nog verschillende snijwonden bekwam. De geneeskundige dienst bracht het slachtoffer, dat aan gelaat en handen deerlijk verwond jeep jeep rao hsod uojBpuoo nap reeu 'sea\ te laten verbinden. Laten wij U eens de BARRETT TELMACHINE Demonstreeren. Het geeft U geen verplichting tot koopen. RADIOFINSCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.5 te Zurich. Laagste barometerstand 742.5 te Thors- haven. Verwachting (geldig tot den avond van 5 November): Meest matige zuidelijke tot zuidwestelijke of westelijken wind, zwaar bewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaringen, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera- tuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind door het Kon. Nederl. Met. Instr tuut te De Bildlt, hedenmorgen te 10.05 aan de posten van Hoek van Holland tot Nieu- wersluis: „Attentiesein neer Ad 3. Door ons bestuurslid J. Ph. Bruin wold Riedel, thans als zoedanig afgetreden, is aan den gewezen gasdixecteur Van der Stel een som gelds ter hand gesteld, waar over uitvoerig in „Het Volk" is geschreven. Ons bestuur verklaart, dat aan deze som gelds op geen enkele wijze uit de kas is bij gedragen en verwijst te diem opzichte naar den desbetreffenden brief van den heer J. Ph Bruinwold Riedel. Ons bestuur steft er prijs op, nog eens nadrukkelijk te verklaren, dat het met zeer groo-t leedwezen heeft ken nis genomen van de corruptieve handelingen van sommdge leden der vereeniging, welke handelingen het ten zeerste afkeurt. Wij stellen ons echter op het standpunt, dat ons bestuur de bevoegdlheid mist om een onderzoek naar dergelijke handelingen in te stellen. De justitie is in dezen de eenige bevoegde macht. Niettemin wordt overwogen, of, zoo mogelijk in samenwerking met andere ver eenigingen, maatregelen kunnen worden ge- troffen om het geconstateerde kwaad te voorkomen. Dit schrijven is onderteekend door den voorzitter, den heer O. S. Knottnerus en den secretaris, den heer J. Rutten. MISLUKTE BERGING. Te IJmiuiden is binnengekomen de stoom- treiier Annie IJM 104, die op zee een eigen- aardig geval heeft gehad. Hij ontmoette na- melijik een Noorschen driemastmotorschoe- ner, geladen met hout, van welk schip de mo tor defect was. Met goedvinden van den kapi- tein van het Noorsche schip werd dit door de Annie op sleeptouw genomen. Bij het vast- maken van den sleepfros botste de sohoener tegen het voorschip van den treiler, die daar- door schade boven de waterlijn kreeg en wa ter maakte, wat echter met pompen kon wor den bijgehouden. De Annie heeft het Noorsche schup 9 uur lang gesleept, maar toen brak de sleeptros, en daar het naciht was geworden, kon men den tros niet meer vastmaken. Dus wachtte men op dte Annie den morgen af, maar toen de dag aanbrak, was er tot groote verbazrng van de opvarenden van den treiler niets meer van het Noorsche schip te zien. De Annie kon wegens de schade aan het voorschip niet meer ter visscherij gaan en kwam zonder visch en met schade binnen. De sdhipper van de Annie wist den naam van den Noorschen motorschoener niet. NEDERLANDSCHE REIS-OPERA. In samenwerking met den heer de Lange zal a.s. Zondagavond in de „Harmonie" bo- vengenoemd gezelschap een volksvoorstel ling komen geven, bestaande in de opvoe- ring van de Japansche Opera (een bedrijf) Mimosa" van den heer D. Ingen Soet, die met den heer H. J. Bon de directie van het gezelschap vormt Onder volksvoorstelling verstaat de di rectie een prima zangavond op zeer hoog kunstpeil staande, tegen de laagst mogelijke entreeprijzen. Aan het gezelschap hebben zich verbon- den goede jonge Hollandsche zangers en zangeressen, een klein orkest samengesteld uit leden der toonkunstenaarsvereeniging en een koor van „jonge frissche stemmen". Behalve de reeds genoemde opera „Mi- mosa", zal het programma opera fragmen- ten bevatten waaronder de beroemde trio Finale uit „Faust" en het kwartet uit „Rigo- letto". De dames Willy Rusche (sopraan) Joh. de HaasStruijs (alt), Joh. Rusche Sa- jet (piano, diploma conservatorium Amster dam), Glista Scheepmaker (als gast), Mien Bouwmeester (alt), en de heeren J. Stein- metz (heldentenor), B. Martius (Lyrisch te nor), D. Ingen Soet (bas-bariton), Jules Moes (tenor, als gast), de musicus Henk Kreeft, ook als gast, zijn de personen die met elkaar het gezelschap vormen. Karel de Jong, schreef in het Haarlemsch Dagblad1 over hen het voigen.de: In de meergencemde operafragm-enten doen de ar'emmen der zangers van de Ned. Reisopera aan die der Italianen denken. Machtige Bariton en glan- zende Tenor. Mej. Willy Rusche haalt ge- makkelijk de hooge cis en d., vooral in de trio-finale „Faust" gaven zij veel te genieten. Opr. Haarl Crt.: „Mimosa", miniatuur operacomique, was de clou van den avond. Dit was werkelijk de moeite waard en zij beschikken alien over zeer verdienstelijke stemmiddelen, die ons veel te genieten ga ven". De Telegraaf: „Een voortreffelijke comb;- natie met zilver materiaal, uitmuntend door techniek en zuiverheid". Het streven dezer jonge artisten worde hier a.s. Zondagavond beloond met een voi le zaal. A. K, CORRESPONDENTIE. aelasttngbetaler alhier. Stukken waarvan de inzender van de Redactie niet bekend is, hebben niet de ministe kans op plaatsing. Bovendien vertelt U all heel weinig nieuws. Deze corruptie-kwestie is van algemeene be- kendheid en talrijk zijn de beschouwingen daarover in het geheele land gehouden, be schouwingen, die in hoofd'zaak met de Uwe overeen stemmen. Red. Alkm. Crt. VERKIEZING GEMACHTIGDEN VOOR HET KIESCOLLEGE DER NED. HERV. KERK. Bij de Dinsdag en Wo.nsdag gehouden verkiezing van Gemachtigden voor het Kies- college der Ned. Herv. Kerk werden in het geheel 2550 stemmen uitgebracht, waarvan 2466 geldig werden verklaard. Hiervan verkregen de candidaten der Vrij- zinnigen 1536 en die der Rechtzinnigen 930 stemmen, zoodat de candidaten der Vrijzinni- gen, de heer G. W. Kloos, H. Schumer, Miedema, G. Melgers, J. G. Hazeloop, van Ammers, P. Bullooper, P. Poppen, B. Hoek, J. Ditmars, J. Zijp, K. Moknaar, L. G. J. Berman, F. Akkerman, P. W. Kam- per en J. S. Ruiter werden gekozen. De candidaten. der Rechtzinnigen waren de heeren J. v. d. Borden, C. Elks, J. Essen, A. v. Kleef Jr., N. Kuiper, P. Kuiper, J. Kui- per, J. H. W. Lutjeharms, J. H. Ooijevaar, G. Peereboom, N. v. d. Poll, F. H. Ringers, P. Schipper, K. Pander, P. G. Andree en R. W. Zaadnoordijk. A. N. G. O. B. Men schrijft ons: Bovengenoemde afdeeling hield Woensdag haar maandelijksche vergadering, die uitste- kend was bezocht. Afgevaardigden werdtn benotmd voor de najaarsvergadering der N. H. P. C., die gehouden wordt 13 Novem ber in „de Posthoorn" alhier. Het 30-jang bestaan van den Bond zal ook plaatselijk feestelijk worden herdacht, vermoedelijk be gin December. Het St. Nicolaasfeest werd geregeld. Ook dit jaar weer zal St. Nicolaas met zijn knecht, de leden en belangstellenden bezoeken per auto. Het verslag van den pen- ningmeester sloot met een klein batig saldo, het halfjaarlijksch verslag van de blad-ad- ministratie met een klein nadeelig saldo. Voor de Nieuwjaarspropaganda zullen 5000 exem plaren verspreid worden, van het biljet dat dten bond uitgeeft. Voor den radio-avond van den bond, die gehouden wordt op-19 No vember, zal de afd. trachten een zaaltje te huren, waar de leden het ook kunnen hoo ren. Voor debibliotheek werd 10 uitgetrok ken voor het aanschaffen van nieuwe boe ken. Het vaandel zal grondig vernieuwd wor den. In de plaats van den heer J. v. d. Meer die bedankte, werd als bestuurslid gekozen mej. v. d. Wal-Stapper. Als secretaris van de tentcommissie were benoemd de heer D. Klaver. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDSCH NOORDER- KWARTIER. Dijkgraaf en Hoogheemraden bieden de algemeene vergadering van het Bestuur de begrooting voor het dienstjaar 1928 aan, sluitende wat de gewbne dienst beterft, in ontvangst en uitgaaf op 1.271.830 en voor buitemgewoon van f 6.180. In den aanbiedirigsbrief wijst het college er op, dat belangrijke afwijkingen tusschen deze begrooting en die van het vorig jaar niet worden aangetrofien. De uitgave voor den huishoudelij'ken dienst kon met 2800 worden verlaagd, doordat voor 1928 oeen gelden ten behoeve van verkiezingen behoefden te worden uitge- trokken. Waar de eindcijfers der overige hoofdstuk- ken niet belangrijk van die van het vorig jaar behoefden af te wijken, was het ook thans weer mogelijk het percentage van den omslag iets te verlagen en terug'te brengen van 7 op 6.8. Ten aanzien van den technischen dienst wordt opgemerkt, dat wat de Zuiderzeedijk aangaat, behoudens onvoorziene omstancig- heden, overal met het dagelijksch onderhoud zal kunnen worden volstaan. Met de voor de Hondshossche zeewering gelegen hoofden zal ook in 1928 krachtig met de reconstruct worden voortgegaan. In het afgeloopen stormseizoen werd aan de werken van de Hondsbossche zeewering geen schade toegebracht. Ook in deze begrooting is wederom gere- kend op de voortzetting van de verbreeding der wegen. Zoo zal o.a. de verbreeding van den weg op den Waligsdijk worden voltooid, waardoor, mede tengevolge van de door de provincie in 1927 uitgevoerde verbetering van den Huigendijk en Hoogendijk, spoedig het grootste deel van den weg Alkmaar- Hcorn over Ursem zal zijn voorzien van een stofvrije verharding van 4 M. breedte. Voor- gesteld wordt een gedeelte van den weg te Oudendijk te verbeteren met spramex afdek- kin-g. Zoo is verder gerekend op verbeteringen te van Ewycksluis en Oudesluis, de eerste uit te voeren in samenwerking met den Anna Pau lownapolder, de tweede met den polder Wie- ringerwaard. Verder zijn posten uitgetrokken voor ver breeding van gedeelten van de wegen op den Amsteldijk, den Zuid-Schinkeldijk, den Wes terdijk van de Vier Noorderkoggen, den Noorderdijk van Drechterland en den Kat- wouderdijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtuf- gen te 5 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een hal uur later. VERKIEZING KAMER VAN KOOPHANDEL Bij de gister gehouden verkiezing voor leden van de Kamer van Koophande! en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier werden evenveel candidaten gesteld als er plaatsen te vervullen waren, zoodat in het district dezer Kamer geen stemming behoeft te volgen. De gekozen leden zijn de volgende Afdeeling grootbedrijfJ. Valkerimg Tzn Limmen; Mr. M. Moens, Alkmaar; C. Wage- naar Kzn., Broek op Langendijk (herkozen); D. H. Grunwald, Helder (herkozen); S. W. Arntz, Alkmaar (herkozen); H. P. Kluitman, Alkmaar. Afd. kleinbedrijf: B Kuyper, A'lk-maar; J. F. M. Ende' Alkmaar; Chr. H. Th. Schmalz, Schagen; H. de Raat, Alkmaar; Col-tof, Helder (allien herkozen). VOOR DE T. B. C. BESTR1JDING. Men verzoekt ons de aandacht er op te willen vestigen, dat bij den boekhandel thans kleine, gebonden, luxe peisgidsen verkrijgbaar zijn met denzelfden inhoud als de gewone spoorboekjes. Deze luxe gidsen kosten 0.50 en de o-pbrengst is bestemd voor de t. b. c- bestrijding onder het Nederlandsche Spoor- wegpersoneel. Een uitstekend doel dus en zeker een extra offertje waard door het koopen van een luxe reisgids. INZAMELING VOOR DEN PAAR- DENSTAL. De afd. Alkmaar van de Vereeniging tot rescherming van dieren heeft aan B. en W. toestemming verzocht lijsten te mogen laten circuleeren, om daarop van belangstellen den uit de burgerij bijdragen voor een sial voor de woonwagenpaarden te ontvangen. B. en W. hebben dit toegestaan, al zijn zij zoo vriendelijk er nog even aan te her inn e- ren dat van hen geen medewerking voor den stal te verwachten is. Te verwondteren is deze absoluut overbodi- ge toevoeging na al het gebeurde natuurlijk niet. Zij wijst er alleen maar op, dat de actie thans zoo krachtig mogelijk gevoerd zal moe- ten worden, coidat er heel wat geld bij el kaar zal moeten komen, wil men op particu- lier terrein een deugdelijken stal bouwen en deze exploiteeren. De winter staat voor de deur, maar het is nog geen tijd van felle kou, van sneeuw en ijs. Wat zou het mooi zijn, als er eens van zoo veel kanten medewerking kwam, dat vo6r de kou intreedt de stal gereed was, zoodat reeds dezen winter de woonwagen paarden een dak boven het hoofd kregen. De afd. Alkmaar van de Vereeniging tot bescherming van dieren roept in een adver- tentie in dit nummer dames op, die zich vrij- willig beschikbaar willen stellen om met een der uit te geven lijsten te collecteeren. Vo-lgens de vergunning van B. en W. moe ten dit dames boven den 16-jarigen leeftijd zijn. Wij vertrouwen er op, dat velen zich zul len aanmelden, om dit menschlievend werk zoo spoedig mogelijk tot een goed einde tf kunnen brengen. AANKOOP GROND HOEK STEYNSTRAAT-COSTERSTRAAT. B. en W. schrijven in bijlage No 128: In verband met de in voorbereiding zijnd-e plannen voor bet aanleggen van een straat la-ngs en evenwijdig aan de Bleekersloot, welke plannen door de St. Hippolytusstich- ting te Delft ov-ereenkomstig het Raadsbe sluit van 25 September 1924 zullen worden uitgevoerd, is het van veel belang te achten, dat de thans bestaande scherpe hoek van het perceel hoek Costerstraat en Steynstraat, kadastraal bekend in Sectie F Nr. 2213. eigendom van den heer J P. Mulder, wordt afgerond, door een gedeelte van den tuin van dat perceel, als op de overgelegde teekeniiig is aangegeven, bii den openbareu weg te voegen. De nieuw aan te leggeii straat langs de Bleekersloot zal daardoor een ^etere aan- sluiting verkrijgen aan de Steynstraat, ter wijl deze verruiming tevens ten goede zal komen aan het verkeer door de Steynstraat naar het z.g. Rochda!e-kwartier en omge- ce-erd. De heer Mulder heeft zich schriftelijk be- reid verklaard daartoe een stuk van zijn grond, ter oppervlakte van -omstreeks 12 M2., als op de overgelegde t-eekening aange geven, voor den prijs van 15.per M2. aan de gemeente af te staan, onder vootr- waarde, dat de kosten van overdracht voor rekeniiig der gemeente komen en dat het verplaatsen van het hekwerk, met het daar- in bestaande draaihekje, het rooien van een ijoom en hetgeen verder na de verruiming noodig zal blijken te zijn, door en voor re- kening d-er gemeente zal worden uitge voerd. De kosten der uit te voeren werken zullen omstreeks f 147,bediragen. De commissies van bijstanid voor open- bare werken en voor de finaneien kunnen zich met de onderwerpelijke af rending ver- eenigen. Met de opmerking der fi-nancieele conimissie zullen wij bij de in t-e dienen sup- pletoire begrooting rekening houden. Het verdient ook naar onze meening aan- beveling van deze aanbieding gebruik te ma ken Wij stellen Uwe Vergadering derhalve v6or te nem-en het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar, Overwegende, dat h-et voor de verruiming van het verkeer op den hoek van de Coster- en Steijnstraat gewenscht is een stuk grond aan te koopen, ter grootte van ongeveel 12 M2,, deel uitmakende van den tuin van het perceel ten kadaster bekend Sectie F on der Nr. 2213, eigendom van den heer J. P Mulder, alhier; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage Nr. 128 tot's Raads handelingen; Gelet op de art. 137 en 194 c der Ge- meentewet, alsmede op het Raadsbesluit van 30 juni 1927, Nr. 27; Besluit: I. van den heer J. P. Mulder, alhier, aan te koopen een stuk grond, deel uitmakende van den tuin van het kadastrale perceel Sectie F Nr. 2213, ter grootte van om streeks 12 M2„ voor den prijs van 15 per M2., met de bedoeling dezen grond met den openbaren weg te verheekn en onder voorwaarde, dat de kosten van opmeting en overdracht, alsmede die van verplaatsing van het bestaande hek werk en van hetgeen verder noodig is om den over te dragen grond aar, de bestaande bestrating te doen aansluiten, komen ten iaste der gemeente. II. de sub I bedoelde kosten nader te rege len bij suppletoire begrooting. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 17 Nov. 1927 een raadsvergadering te beleggen VOORZIENING IN EEN VACATURE IN DE COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. Ter voorziening in de vacature vau lid def Commissie tot wering van schoolyerzuim, f J

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2