DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het ParBement Bylteailand No 260. Dit nnmtnet besfaat uif 3 bladen, Honderd negen en twlntigste Jaargang 1927 -r n/ Deze Courant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnemenlsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaaar /2franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnnmmers 5 cents. 3il PRUS DER OEWONE ADVERTEN TlfeN* Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrulmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b HUHMs, mm lOOHi Voordam Dirscteur j Q. H. KRAK. Telef.nr. Administratis 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteuri Tj. N, ADEMA. VRIJDAO Postgiro 37060. nm in—ii»iiaiiiwn'"ri----t rm 4 NOVEMBER I- Den Haag, 3 Nov. 1927. De Eerste Kamer beeft gisteravond weder een van hare typiscbe korte vergaderingen gehouden, die wat bet openbare gedleelte be- treft, door onbeduidendheid zich kenmerfcen Gisteravond was hot eenige nummer op bet programma der openbare vergadering de beeed'iging en install atie van den nieuwbe- noemden commies-griffier, mr. A. J. de Block. De voorzitter beeft den nieuwen ambtenaar, nadat deze de vereischte eeden had aigetegd, met een vrienideidjk woord verwelkomd en hem verzocht aan zijn linkerzijde plaats te nemen. (Aan zijn rechterzijde troont de grif- fier). Den beer De Block is door de Kamer ver- gund de fumctie van secretaris der inter- departementale commissie tot reorganisatie van den dienst der genie voorloopig te blij- ven waarnemen. De voorzitter decide de Kamer mede, dat bij haar tegen Dinsdag a.s. weder tot een avondvergadering zal bijeenxoepen, maar dat dan den volgend'en dag zal worden over- gegaan tot de behandeling der beide wets- ontwerpen inzake de Maatschappij „De Schelde". Na afloop daarvan gaat de Kamer dan weer in de afdeelingen tot bespreking van de reeds door de Tweede Kainer aamge- notnen ontwerpen. Dagelijksch oversicht. RUSLAND EN DEN VOLKENBOND. De Sow jets drawn bij. Toe- nadering in zicht? De stem ming in Europa. Vrij onverwacht kwam eenige dagen gele- den het berioht, dat Rusland besloten had deel te nemen aan de bijeenkomst van de voor- bereidende ontwapenings-conferentie, die op 30 Nov. a.s. onder voorzitterschap van onzen landgenoot jhr. Loudon te Geneve zal verga- deren. Tot nu toe hadden de Sowjets, ondanks de herhaalde uitnoodigingen, dit steeds gewei gerd, zoogenaamd omdat de besprekingen plaats vonden op Zwitsersch grondgebied, gedeeltelijk echter ook omdat men met den Volkenbond niet veel op had. In de eerste helft van dit jaar werd echter het Russisch— Zwitsersch geschil, ontstaan door den moord op Worowski, op voor beide partijen bevredi- gende wijze geregeld en daardoor vielen de beweerde bezwaren tegen de deelname aan de Volkenbonds-conferenties dus grootendeels ■weg. Reeds in Me: verscheen Rusland op de economische conferentie en faoewel er toen- maals geklaagd werd over al te groote veilig- heid de beschermings maatregelert der politie schijnen hindterlijk te zijn geweest - volgt thans, opnieuw met verwijzing naar die oplossing van het geschil, de toezegging tot deelname aan het ontwapeningswerk. Sommigen willen hierin een toenaderings- poging de Sowjets zien en daardoor zou aan de koersverandering een diepere oorzaak ten grondslag liggen. Dezulken zijn van oordeel dat Stalin en zijn geestverwanten, na het be- dwingen der oppositie, zich momenteel sterk genoeg gevoelen om hun buiten'landsche poli tick door te drijven. Ongetwijfeld zou het Rusland tot voordeel strekken: het oorlogs- gevaar zou in belangrijke mate verm in der en, wanneer Rusland gezamenlijk met de dit land min of meer vijandige staten, zooals Frank- rijk en Engeland en verschillende der kleinere mogendheden, zou kunnen samesiwerken aan de bevestiging van den vrede! En in zooverre zou dus het eigenbelang bij de kanteling van het Sowjet-standpunt een drijfveer kunnen zijn. Daartegenover staat als minstens zoo be- langrijk, dat aan de West-Europeesche tegen- standers van ontwapening een zeer steekhou- dend argument waarschijnlijk uit de hand zou worden geslagen. Wanneer nl. Rusland, dat als een der sterkste en gevaarlijkste mili- taire mogendheden moet worden aangemerkt en dat weinig minder dan een voortdurende bedreiging van den vrede vormd'e, zich aan zou sluiten bij ecu eventueel te treffen ontwa- peningsregeling, gaat het niet langer aan, te beweren dat een dergelijke overeenkomst waardeloos en onuitvoerbaar is. Het is echter de groote vraag, of de Rus- sen met goede bedoelingen naar Geneve ko- men. In 1926 heeft Tsjitsjerin op tamelijk onhebbeliike wijze de uitnoodiging tot deel- neming aan het ontwapeningswerk afgeketst en men dient dus af te wachten hoe de stemming der Sowjets ditmaal zal zijn. Op de economische conferentie namen zij aanvankelijk op zeer normale wijze aan de beraadslagingen deel. Maar toch gooiden zij tegen het einde roet in het eten door tegenover verschillende dingen, ondanks een opmerke- lijke standpunts verandering, een afwijzende houdifig aan' te nemen. Zal het thans denzelfden kant uitgaan ten aanzien van dle ontwapening? Vermoedelijk zal de gang van zaken er wel niet vlotter op wordenl Men zal zich afvragen hoe West-Europa staat tegenover de deelnerning van Rusland. In Volkenbonds kringen heeft men het Mos- kousch besluit met voldoening begroet en ook in Engeland en Duitschland was over't algemeen de stemming bevredigend na het bekend worden van Tsjitsjerin's telegram aan den seeretaris-generaal te Geneve. In Frankrijk behandelt men de kwestie ech ter uit erst gereserveerd. Men staat niet afwij- zend tegenover de Russische toenaderingspo- gingen (als men daarvan ten minste spreken mag), maar redenen tot verheuging acht men toch evenmin aanwezig, wat na het geval- Rakowsky, dat de verbittering in sommige kringen tegenover de bolsjewiki niet onbeden- kelijk aanwakkerde, trouwens begrijpelijk is. Men wacht te Parijs liever af wat Rusland ter conferentie dioen zal. De bestaande ge- schillen en moeilijkheden verergeren door met een reeks agitatorische en onvervulbare eischen voor den dag te komen ofwel door oprechte verstandelijkhei-d mederverken aan de bestrijding van het oorlogsgevaar. In het laatste geval is er inderdaad reden tot juichen. In het eerste allesbehalve! VOLKENBOND. DE IN- EN UITVOERVERBODEN. Behandeling van het ontwerp- conventie. De confei'entie-Colijn tot afscihaffing van de in- en uitvoerverboden besprak gister in een openbare zitting het ontwerp-conventie zoo als dit door de rapporteurscommissie is op- gesteld. De voornaamste bijzonderheden er- van zijn, dlat dte uitzond'edngsibepaling d'ie voor de nationate verdediging geldt, zoo eng invoerverbod van kleurstoffen kan brengen, hetwelk Engeland wenscht te handhaven. Dit invoerverbod kan dus slechts onder de tijdelijke uitzonderingen vallen en uiterlijk tot 1930 worden gehandhaafd. De conventle decreteert slechts verplicbte rechtspraak voor het Perm. Hof van Internationale Justitie te Den Haag voor de minder belangrijlke bepa- limgen en dan nog alileen op verzoek van een der partijen. Intusschen heeft de Nederlandeche delega- tie een kleine voldoening gekregen door een Belgisdh amendement, inhoudende, dat sta ten bij ratificatie zidh jegens elken staat, die een gelijike verplichting aanvaardt, kunnen venbindten ook voor de uitzonderingsbepalin- gen der conventie verplicbte rechtspraak van het Perm. Hof van Intern. Justitie te erken- nen. In de slot-clausule vindi men in een zelf- den volzin vereenigd een Roemeensch voor- stel, inzake absolute tariefvrijheid dter staten, en de Nederlandscihe stelling, dat opheffing van uitvoerverboden niet gecompenseerd be- hoort te worden door hoogere uitvoerrechten. De strijd, tijidens de economische wereldconfe- rentie door Lovinck gevoerd tegen misbruik van sanitaire maatregelen bij den invoer van planten en dieren, is in de slotclausule waar- neembaar n een aabbeveling aan den Raad tot bijeenroepinig van een conferentie van des- kundigen voor een gezamenlijke actie der regcering in den strijd tegen ziekten van planten en dieren. Roemeensch incident Om het uitvoerverbod van petroleum voor altijd te kunnen handhaven. Nadat omtrent al deze punten algeheele overeens'temiininig was verkregen, liep de con ferentie nog plotseling vast naar aanleiding van een Roemeensche verzoek voor uitzonde- ringsbepaljngen inzake de Roemeensche uit voerverboden van petroleum. Roemenie wilde het uitvoerverbod1 handha ven en naar aanleiding daarvan ontspon zich een heftig debat. Daar Roemenie edhter niet wilde toegeven, bcsloot Golijn, die ook gisteren weer op voile kraciht als president was, de beraadslagingen dien avond Chet was reedfe acht uur gewor- den) maar te verdagen tot vandaag, opdat de Roemenen over die door Frankrijk voorgestel- de, niet principieele tegemoetko-ming aan hun wensch, nog eens zouden kunnen nadenken. CHINA. DE BURGEROORLOG Tegenslagen van Feng. Tsjang tsoen Tsjang deelt officieel mede dat zijn troepen nieuwe succes tegen Feng joe Sjang, de z.g. Christen-generaal, hebben behaald. De troepen van Sjantoeng benoorden de Gele Rivier hebben n.l. Weihwei vermeesterd,, na de strijdkrachten van Feng te hebben ver- slagen, welke terugtrekken naar Sinsiang De troepen van Sjantoeng die in midden- Honan opereeren, hebben Soetsjou, een be- langrijk punt aan den spoorweg Peking— Hankou, genomen. Intusschen is de hoofdmacljt der troepen van Sjantoeng nog in een verwoeden strijd gewikkeld ten westen van Tsjoengmou. Hun doel is Tsjentsjou een belangrijk knooppunt aan de spoorwegen van Peking naar Han kou eg naar Lunghai, DUITSCHLAND. NIEUWE ARBEIDSCONFLICTEN. Gister meldden wij reeds, dat in de Midden- Duitsche Tabaksinclustrie een algeheele uit- sluiting geproclameerd is. Ook overigens val len echter nieuwe conflicten te melden. In de Bruinkoolindustrie. De bij de bruinkolentarieven betrobken Midden-Duitsche arbeidersorganisaties heb ben den boycott afgekondigd over een aan- tal mijnibedrijven, die zich klaarblijikelijk niet hebben willen houden aan de bij het einde van het conflict getroffen regeling. In de Textielnijverheid. De onderhandelingen over vermijding van staking en uitsluiting in de textielfabrieken op den rechter Rijnoever in het Wupper-dal hebben geen resultaat gehad. De arbeiders in de fourniturenafdeelingen hebben daarop besloten Vrijdag in staking te gaan. De pa- troonsbond heeft echter voor dit geval met algeheele uitsluiting en stitlegging der fabrie- ken gedreigd, zoodat deze Zaterdag te ver- wachten is, tenzij op het laatste oogenblik nog een bemiddelapr optreedlt. In de betrok- ken fabrieken werken ruim 55,000 man. HET PROCES-HEYDEiBRANDT. Onder buitengewoon groote belangstel'ling is het pfoces tegen den conservatieven afge- vaardiigde v. Heydebrandt te Breslau begon- nen. Beklaagde schetste zijn overleden vrouw als een zeer arbeidzame vrouw, die op uit- nemende wijze haar landgoed beheerde. Haar karakter was onberekenbaar. Het was hem al dadelijk duidelijk geworden, dat het huwe- lijk niet gelukkig zou worden, vooral omdat hij door de grootere bekwaamheid van zijn vrouw in een inferieure rol werd gedrongen. Hij had eerst getracht de goederen tezamen met haar te beheeren, maar had diit opgege- ven, d'aar het steeds op ruzie uitloep. Bij het huwelijk werd een contract afgesloten, waar- bij hem een jaarlij.kache rente van 12.000 M. werd toegewezen, waaru.it hij ook het onder- houd van zijn eerste vrouw en zijn drie kin- deren uit zijn eerste huwelijk wide bestrij- den. Wegens de Ibetaling van die rente is het ook herhaaldelijk tot oneenigheid gekomen; tweemaal had hij met den dburwaarder moe- ten werken. Over de gebeurtenissen in den nacht van 14 Oct. (den moordnaoht) deelde beklaagde mede, dat beidea dien dag in een genoeglijke stemming waren geweest. Hij had1 reeds eeni- gen tijd geslapen, toen hij plotseling door een revofverschot wakker schrok: zijn vrouw lag dood naast hem, met het revolver (dat steeds geladen op zijn nachttafeltje lag) in de hand. Hij had zich ijlimgs aangekleed en en de huishoudster gezegd, dat zijn vrouw zich had doodgeschoten. Volgens de besdhul- diging had deze toen beweerd dat hij zijn echtgenoote had gedood, welke woorden be klaagde zich echter niet kan herinntren Daarna kwamen de getuigen aan het woord. Een hunner, de landeigenaar van Trzebin- towski gaf te kennen dat z.i. beklaagde ge- trouwd was alleeii ter wille van het geld, die wel ooren er naar gehad zou hebben om voor een afkoopsom van een 400.000 M. te schei- den. Ook had hij eens van mevrouw Heyde brandt gehoord, dat haar man haar op een boottocht zou hebben willen laten verdrmken. Een an der e vriend van de familie zeide, het voor onmogelijk te houden, dat de overledene de hand aan zich zelf zou geslagen hebben. Zij had zich zeer ongunstig tegenover hem over het karakter van haar man uitgelaten. Volgens getuige was mevrouw Heydebrandt een flinke vrouw geweest met gezond ver- stand en veel tad. DE GEZANT TE WASHINGTON. Von Prittwitz benoemd. Rijks-president von Hindenburg heeft dr. von Prittydtz, tot dusver legatieraad bij de Duitsche ambassade te Rome, tot opvolger van Ago von Malzan als Duitsch ambassa- deur te Washington benoemd. DE ARRESTATIE VAN FUCHS. Het Hessische ministerie van binnenland- sche zaken deelt mee, dat de voorloopige schorsing van den „Regierungsrat" Fuchs het gevolg is geweest van buiten dienst ge- pleegde vergrijpen waarover verder nog geen mededeeling kan worden gedaan. De referendaris onschuldig? De procureur-generaal heeft het openen van een instructie tegen referendaris Fuchs, die Zich op vrije voeten bevindt, geweigerd en alleen een politie-onderzoek toegestaan. Totnutoe zijn er nog geen verdachte feiten ten opzichte van Fuchs geconstateerd. Het berioht dat de belangrijke geheime stukken, die bij de te Mainz gearresteerde vrouw ge- vonden zijn, van den referendaris Fuchs af- komstig zouden zijn geweest, is van allert grond ontbloot. Naar de „Tagliehe Rundschau" rtiededeelf, zijn er over Fuchs' werkzaamheden op het departement nog nooit klachten binnengeko- men. DE ZUSTER VAN DEN EX-KEIZER. 18 Nov. de huweUjks-voltrekking. Het huwelijk tusschen de zuster van den ex-keizer, de 62-jadge prinses von Schaum- burg Lippe en den 23-jarigen Rus Zoebkow zal naar uit Bonn wordt gemeld op 18 No vember a.s. in het paleis van de prinses in aide stilte worden voltrokken. De kerkeraad van Bonn heeft geweigerd een kerkgebouw voor de huwelijksinzegening ter beschikking te stellen met de motiveering, dat het huwelijk wegens het groote leeftijds- verschil onzedelijk is. DE TUCHTHUISSTRAF. Blijf gehandhaafd. De sociaaldemocraten, die naar men weet een krachtige actie tegen de doodstraf voeren, hebben in de juridische commissie van den Rijksdag het voorstel ingediend om ook de tuchthuisstraf af te schaffen. Zij vonden ge- vangenisstraf al zwaar genoeg. Het voorstel werd echter tegen de stemmen der sociaal-d'e- mocraten en die der communisten verworpen. FRANKRIJK. FRANKLIN BOUILLON VERLAAT DE RADICALE PARTIJ. Met de vermetele opzichtigheid, die hem kenmerkt, heeft Franklin Bouillon het lid - maatschap van de radicate partij en de lei- ding van de Kamer-commissie voor buiten- landsche zaken neergelegd; daarvan doet hij de wereld in een pathetischen brief kond. Deze brief is een wraakneming en als apolo- gie voor dte radicate partij is hij in de eerste plaats bestemd. 25 jaar stond hij met hen op de bres, hij bl'ijft erbij, dat dte politiek van nationate een- drach't Frankrijk van een onhei! redde en dat samengaan met de socialisten oorlog binnen tien jaar beduidt, omdat zij ontruiming van het Rijnland en Oostenrijk's aanhechting bij Duitschland verlangen. De socialist Boncour wordt als zijn opvolger genoemd. Franklin's houding word't versterkt doordat de radicate federatie in het Seine- en Oise- departement zidh met hem en 23 andere ge- delegeerden solidariseert; daarmee meent ze de echte radicate lijn te vol gen. HET PARLEMENT. Ihvrijheidstelling van de vier com- munistische Kamerleden. Rege ling van werkzaamheden. De eerste zitting van de Kamer na de zo- mer-vacantiie is kalm en kort geweest. Over eenkomstig het voorstel der regeering zullen alte zi'ttingen, behalve die van Vrijdagmiddag aan de begooting gewijd zijn. In weerwil van het verzet der rechterzijde besloot de Kamer, gdbrulcmakend van haar recht, met 264 tegen 221 stemmen tot invrijheidstelling van de vier communisten, dte op grond van vro gere veroordeelingen tijd'ens het reces werden gevangengenomen. Doriot, Cachin, Lartigue en Duclos, de vier communistisdhe Kamerleden, die in de Santegevangenis zaten, zijn daarna tegen den avond in vrijheid gesteld. DE DOUANEREGELING MET DE VER. STATEN. Het Fransche antwoord. Gister meldden wij, dat de ministerraad de antwoordnota aan Amerika betreffendte de tariefs-onderhandelingen had goedgekeurd Thans volgen hier enkele bizonderheden. Frankrijk stelt voor de invoering van een voorloopig regime, totdat tusschen beide mo gendheden een handelsverdrag is gesloten. De Ver. Staten zouden ingevolge het voorloo pig accoord dezelfde rechten genieten als voor 6 Sept., behalve ten aanzien van de arti- kelen, waarvoor minder dan het minimumta- rief Wordt betaald en welke in de toekomst onder dit tarief zouden worden gebracht. In ruil daarvoor verlangt Frankrijk con- cessies van administratieven aard. Wat de defmitieve ondehhandelingen be- treft na een onderzoek naar de productiekos- ten, is Frankrijk bereid aan de Ver. Staten de clausule der meestbegunstigde natie toe te staan naar gelang Frankrijk van Washing ton nieuwe aebouohe's voor zijn producten zal verkrijgen. CAILLAUX OVER HET PLAN-DAWES. Hij bepleit een algemeene com pensate der oorlogsschulden. Caillaux, de Fransche financier en oud- minister, heeft voor het Berl. Tagebl. een ar- tikel geschreven over de Dawes-regeling. Hij komt tot de slotsom dat de toepassing daar van, vooral wegens de steeds stijgende moei lijkheden dter overdracht (transfer) op den duur moet vastloopen. Slechts een algemeene compensate van aile oorlogsschulden kan z. i. de wereld veiligheid en financieel evenwicht geven. Handhaving van een onuitvoerbai'e schuldregeling moet zoowel voor schuld- eischers als schuldenaars in een noodlottige crisis eindigen. ENGELAND. DE SPOORWEORAMP. BIJ SEVEN OAKS. De idtslag van het officleele onderzoek. Inzake het onderzoek naar de oorzaken van de spoorwegramp nabij Seven Oaks, is de jury tot de conclusle gekomen, dat de oor zaken niet konden worden vastgesteld, docb dat de machinist en de stoker geen schuld hebben Echter zegt de jury, dat de bij den verongelukten trein gebruikte locomotief niet geschikt was voor een zoo groote snelheid. daar zij dan slingerde. De met de zorg voor de locomotieven belaste autoriteiten hadden gisteren juisf verklaard, dat de machine, na het o-ngeluik buiten gebraik gesteld, weer in dienst zou worden genomen. In eder geval zal me" i.i cere uitenr-.ak de jury zich nog v/,. teens bedenken, alvorens daartce weer over te gaan. UIT DE STEENKOOL-INDUSTRIE. Belangstelling voor het coops- ratieplan. Het cooperatie-plan, dat door de eigenaar* van de kolenmijnen in Zuid-Wales is voorg©- steld, heeft groote belangstelling gewekt in mijnkringen. De bijzonderheden van het plan zijn nog niet gepubliceerd, doch zullen op een bijeenkomst van de Vereeniging van Mijneigenaars nader onderzocht worden. Cook, de secretaris van de Mijnwerkers- Federatie, begroet het plan als een schrede vooi-waarts op den goeden weg. „MONSOL". Sir Alfred Mond, de president van de En- gelsche chemische industrie, heeft te Londen voor een vergaderig van chemici en doktoren zijn aangekondigde mededeelingen gedaan over een nieuw antiseptiSch middel, dat men den naam „Monsol" heeft gegeven. Mond zeide, dat het onderzoek van een aantal producten van koolteer had uitge» maakt, dat deze eigenschappen bleken te heb ben, welke van buitengewone waarde zijn voor antiseptische doeleinden, een nieuw wapen, veel beter dan alte andere werd hier- door aan de doktoren en het publiek in han- den gegeven. Sir Arthur Sloggett verklaarde nog, dat het nieuwe middel kon worden toegediend op de huid, in de keel, het kan ingeslikt of ge- injecteerd worden en in alte gevallen kan net middiel drie kwart van alte bekende infectieff verhelpen. DE ZUID-AFRIKAANSCHE VLAG- KWESTIE. „Het Empire bestaat niet.'* Aan de „Daily Telegraph" wordt gemeld, dat dr. Malan, de Zuid-Afrikaansche minis ter van binnenlandsche zaken eenige verkla- ringen heeft afgelegd, die de aandacht heb ben getrokken. Hij zeide o.a., dat wanneer men den nu bestaanden toestand met den vroegere vergelijkt, de positie ongetwijfeld gunstiger is. De Union Jack zal nu slechts van vier openbare gebouwen gedurende het geheele jaar waaien, terwijl hij vroeger op vier dagen van het jaar over geheel Zuid- Afrika zou hebben gewaaid. Het verschil tus» schen de nationate vlag en de Union Jack is betoogde hij dat de eerste over ons waait. Wij zouaen b.v. hetzelfde met de Ame- rikaansche vlag kunnen doen indien wij op zeer vriendschappelijken voet met de Ver. Staten stonden. Op de vraag of generaal Hertzog op de Rijksconferentie een Rijksvlag zou voorstel- len, antwoordde dr. Malan: „Nee, natuurlijk niet, omdat zooiets als een Empire niet be staat. Wij zijn volkomen vrij, zoo vrij, dat als Engeland in oorlog komt, het voor ons zelfs niet noodig zou zijn ons neutraal te verklaren. De Union Jack wijst er alleen op dat wij op goeden voet met Engeland staan." KORTE BERICHTEN. Volgens een telegram uit Sydney, is een veerpont bij de Watsonbaai met het stoom- schip „Tahiti" in aanvaring gekomen. De pont was vol passagiers en werd zwaar be- schadigd. Men vreest, dat een aantal men- schen verdronken zijn. Er zijn reeds vier lij- ken gevonden. Latere berichten over het ongeiuk met een veerpont bij Sydney deeten mede, dat 150 personen te water geraakten. Er waren reeds 11 dooden, terwijl nog 26 mensehen vermist werden. Niet zonder leedvermaak stellen dte bla den van rechts vast, dat de te Darmstadt ge- schorste referendaris van politiezaken in hel Hessische departement van buiteniandsche zaken, Fuchs, sociaal-democraat is en dat hi} na de revolutie met behulp van macht%« partijkruiwagens ambtenaar is geworden. Volgens een mededeeling uit Boekarest zal overste Theodorescu, die gelijk wij dezer. dagen meldden, gearresteerd werd, voor den rechter komen. Hij wordt o.a. beschuldigd de hand te hebben gehad in de kwestie van de levering van Fokkervliegtuigen, uit den tijd toen het vliegwezen nog onder bevel stond van prins Carol. Het Volksgerechtshof te Moskou behan* delde de scheidingsaanvraag van den beroem- den zanger Sjaliapine. De advocaat van Sjai- liapine's vrouw verklaarde, dat deze gieen bezwaar maakte tegen de scheiding, noch tegen het aanbod van 300 dollars per maand. Gezien de wederzijdsche overeenstemnvin* sprak het hof de scheiding uit ALKMAARSCHE COURAHT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1