r DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Baiifegilagid Be overslrooiilsigsramp. No 262. Dif hammer besfaaf uit 2 bladem Honderd negen en twlntigste laargang 1927 Deze Couraril wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, uitgegeven. Jbonnementsprijs bij vooruitbetaiing per 3 maanden vooi Alfcaaar franco door let geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewysnnmmers 5 cents. C* PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfcNi Per regel 0.25, bij groote contracfen rabat. Groote letters naar plaafsrufmfe, Brleven franco aan de N.V. Boek- en HandelsdrukkeriJ v/h HgRWa, fO§TBft 9 HMMtt Voordam C9. Dimrteun G H. KRAK. Telef.nr. Administratis 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. HooMredaoteun Tj. N, ADEMA. DaggelijkscBt DUITSCHLAND'S FINANCIEELE POLITIEK De publicatie van Parker Gil berts Memorandum. Het ant woord der Duitsche Regeering. Eenigen tijd geleden hebben wij in een overzicht, dat getiteld was: „Het royale Duitschland" melding gemaakt van het door Parker Gilbert, den agent voor de herstel betalingen, aan Duitschland gezonden me morandum omtrent de financieele politiek van dit land. Thans heeft de rijksregeering den tekst daarvan openbaar gemaakt, benevens dien van het aan Gilbert.gestuurde antwoord. Zooals reeds gedeeltelijk bekend is, zeide Gilbert, dat hij volkomen vertrouw-de op Duitschlands goeden wil tot algeheele nako- ming van de bij de vredesverdragen opgeleg- de verplichtingen. Hij was echter van oor- deel, dat die goede wil ndet alleen door woor- den, doch ook door een deugdelijk financieel beheer tot uiting diende te komen en meende dat zulks lang ndet in alle opzichten het geval was. Zijns inziens gaf de stijgende lijn der Duitsche uitgaven aan het econo mische leven een te rooskleurigen tint, waar- door het financieel herstel opnieuw in gevaar dreigt te komen. Om dit laatste te voorkomen acht Parker Gilbert uiterste zuinigheid urgent. Hij wijst o.a. op de verhoogde bijdragen van het rijk aan de bondsstaten en gemeenten, en zinspeelt vervolgens op de ernstige en on- afzienbare gevolgen van de verhooging der ambtenaars-salarissen, de invoering der nieu- we Schoolwet, de schadevergoeding aan de Duitschers wier goederen in de Ententelan- den zijn geliquideerd en de uitkeering aan oorlogsinvalieden. A1 deze ontwerpen waarbij de rijksfinan- cien ten nauwste betrokken zijn, doen de vraag rijzen of zij niet als een gevaar voor het Rijkshuishouden te beschouwen zijn, of daartoe althans kunnen leiden? De stijgende elschen der bondsstaten geven vooral den in- druk dat er op ongezonde wijze gefinancierd wordt, waarbij het ontbreken van de noodige controle op de besteding der gelden als een ernstige leemte mag gelden. Ook de controle op de uitgaven der gemeenten en de door die gemeenten opgenomen buitenlandsche leenin- gen is zeer gebrekkig en daarnaast consta- teert het memorandum een stijging van de productiekosten, van de prijzen in den klein- handel en van het leven in het algemeen. Klaarblijkelijk, zoo zegt G., heerscht de ten- denz om de onkosten doorloopend te vermeer- deren en de uitvoercapaciteit van het Duit sche rijk te verminderen. Ten aanzien van de invloeden die storend op de crediet- en geldpolitiek der Rijksbank inwerken, zegt hij, dat de financieele opera- ties van rijk, bondsstaten en gemeenten in de eerste plaats voor de storing aansprakelijk zijn en dat die operaties in strijd zijn met de gezonde crediet-politiek die de Rijksbank voert. De wijze waarop de openbare middelen aangevraagd en gebruikt worden, leidt er toe het gezag van de Rijksbank te verminde ren. Gilbert verlangt een duidelijk, overzich telijk en uitvoerbaar plan dat een samenhan- gende politiek nopens de aanwending der openbare middelen waarborgt. In de slotbeschouwing zegt Parker Gilbert dat een ongebreidelde uitwerking van deze tendenzen aan den eenen kant een gevoeligen terugslag op het openbare economische le ven moet hebben en aan den anderen kant den indruk moet versterken dat Duitschlanc niet met voldoenden ernst aan zijn verplich tingen krachtens de herstelbepalingen denkt. De agent-generaal hoopt cat de regeering in het belang van het Duitsche economische leven in de eerste plaats, spoedig doortasten- de en verstrekkende maatregelen zal nemen om in den ontstanen toestand te voorzien. Ge- lukkig is die toestand op het oogenblik nog niet kritiek. Nog ligt het in de macht der rijksregeering om door onmiddellijk ingrijpen de nu geschetste dreigende gevaren te verhoe den en het Duitsche economische leven op nieuw in gezonde banen te leiden Tegenover deze scherpe critiek neemt de Duitsche regeering in haar antwoordnota een vrijwel afwijzende houding aan. Zij con- siateert allereerst met nadruk dat zij als vcornaamste doel van haar economische stre- ven de samenwerking van alle productieve krachten in den lande beschouwt. De stabili- seering is het beste bewijs dat het der regee ring gelukt is bij de aanwending van de uit buiten- en binnenland toege\doeide middelen een rationeele politiek te volgen. De groote schuld aan het buitenland geeft als men de oroouctiyiteit van het daarvoor verkregene in janmerking neemt, volgens de rijksregeering zolstrekt geen aanleiding tot ongerustheid. Smds de stabiliseering heeft Duitschland jffin uitvoer voortdurend kunnen uitbreiden. Db uitvoer moet nog verder omhoog en hier- >ij is in de eerste plaats van belang, de door Jen ooi log verloren afzetgebieden te herove- ?en. Dat hiervoor tijdelijk offers gebracht moeten worden, ligt in den aard van de zaak. Duitschland is zoo nauw aan zijn herstelbe- talingen gebonden, dat geen regeering een politiek zou kunnen voeren zonder die her- stelbetalingen steeds voor oogen te houden. De begrooting voor 1928, die ongeveer 400 miljoen voor herstelbetalingen eischt, is met de uiterste zuinigheid opgemaalct. Een ver- meerdering der behoefte aan buitenlandsche leeningen is niet te vreezen, en ook de uit het verleden overgenomen verplichte buitenge- wone uitgaven verminderen van jaar tot jaar en zijn op deze begrooting sterk besnoeid. Bij toetsing van de 1600 miljoen die door de ge meenten in het buitenland geleend zijn, is overduidelijk gebleken, dat deze gelden uit- sluitend voor productieve doeleinden besteed zijn. Het met de bondsstaten aangegane finan cieele vergelijk bewijst wijders dat de regee ring er ernstig naar streeft zoq zuinig moge- lij'k huis te houden. De aan het rijk toekomende rol van leider voor het openbaar financieel beheer kan al leen tot zijn recht komen als de regeering door het vertrouwen van de bondsstaten en innige samenwerking tusschen Rijk en bonds staten gedragen wordt. Dit is de basis waar op het financieel vergelijk gesloten is. Het bureau van advies voor buitenlandsche lee ningen levert een verder bewijs dat het Rijk een algeheel toezicht op de aangegane ver plichtingen wenschelijk acht en dat toezicht nadrukkelijk zal uitoefenen. Wat de afzonderlijk genoemde uitgaven aangaat, meent de rijksregeering dat de uit gaven voor de verhooging derambtenaars- salarissen veel minder hoog zullen zijn dan aangenomen wordt. Ook hier zal door doel- treffende organisatie echter nog veel bereikt kunnen worden. Het bedrag van 1 milliard dat Duitschland zijn onderdanen in het bui tenland schuldig is, wordt door een verplich- ting uit het verdrag van Versailles voorge- sohreven. Dit bedrag is echter het totaal voor de geheele toekomst en drukt op iedere jaarlijksche begrooting maar weinig. Voor de naaste toekomst zijn de kosten van het in behandeling zijnde schoolontwerp practisch heelemaal zoner invloed zooals nader aange- toond wordt. De regeering besluit met de opmerking dat zij niet kan inzien, noch toegeven, dat Duitschland bij zijn financieele politiek niet in voldoende mate rekening houdt met zijn verplichtingen uit de herstelbetalingen. De regeering wijst iedere verdaohtmaking in deze richting stellig af. Zij houdt zich ten slotte overtuigd dat het vertrouwen in de loyale me- dewerking van alle betrokken instanties on- geschokt is gebleven, en belooft harerzijds dat de goede trouw de onwankelbare grond- slag voor samenwerking in de toekomst zal blijven. Zooals gezegd: de houding der Duitsche regeering tegenover Parker Gilberts critiek is vrijwel afwijzend. Maar zoolang men niet anders voor oogen heeft dan de Duitsche be- schouwingen, is over de kwestie in haar ge- heel nog weinig te zeggen. Wij vermoeden, dat zoowel in Engeland-, als in Frankrijk, het antwoord wel critiek uit- lokken zal, critiek die wellicht lijnrecht tegen het door Duitschland beweerde in zal gaan. Wanneer dat eenmaal het geval is, zal er gelegenheid te over zijin om opnieuw uitvoerig op de Duitsche financieele politiek in te gaan. AMERIKA. Draadlooze telegrammen melden dat Jack son, de gouverneur van den staat Vermont, bij de overstroomingen om het leven is ge- komen. De omvang van de overstroo- ming. De staten Vermont, Massaschusetts en Connecticut zijn het ergste getroffen door de C'Verstrooming, die Nieuw-Engeland heeft Zaterdag reeds door ons onder Tel. gemelde geteisterd. De ontzaggelijke regens hadden zu'k een sterken druk op de rivierdammen en waterreservoirs geoefend, dat deze zwicht- ten en het water den vrijen loop kreeg. Het dorpje Becket, dat tusschen Pittsfield en Springfield-is gelegen, liep onmiddellijk on der toen een der waterreservoirs gesprongen was. De dorpelingen, die tijdig gewaar- schuwd waren, konden ontkomen, behalve drie, die in de golven omkwamen, Vierhon- derd huizen werden weggespoeld. Intusschen raasde de stroom voort en be- reikte Huntington, toen hij reeds een hoogte van 20 voet had. Eenige mijlen verder ligt de stad Westfield, welker bewoners onmiddellijk werden gewaarschuwd hun biezen te pakken. De spoorwegdienst is geheel gedesorgani- seerd. White River Junction, een van de be- langrij'kste knooppunten in de Oostelii'ke Sta ten^ is ten deele ondergeloopen, en de Witte ]?ivier zelf staat acht voet buiten haar oevers. Twee bruggen werden weggeslagen Sommi- ge treinen kunnen niet verder en staan hul- peloos in het water midden op de lijn. In het centrum van den staat Vermont is de toestand ernstig. Bij Bethel werden tien bruggen achtereenvolgens weggeslagen, Rut land is zonder licht. De groofe wegen zijn tot woeste stroomen herschapen, en honderden bewoners drijven met have en goed in booten rond. In West-Massaschusetts hebben North Adams, waar twintig huizen zijn verwoest, Lee en Rusesll het ernstigst geleden. In Con necticut richtten cle kleine rivieren groote schade aan. Dd schade. In Montpelier lijden de menschen zeer van koude. De schade bedraagt millioenen dollars. Verslaggevers, die het geteisterde gebied per vli gtuig bezochten, deelden mede, dat de uit gezonden hulp de stad niet kon tereiken Er zijn 7000 menschen dakloos. Het land is voor dertig vierkante mijl overstroomd. Het stadhuis is vernield. Het water staat in sommige straten 30 voet hoog. UITBREIDING VAN DE RAMP. Honderden dooden. Dmzenden menschen^ dakloos. Enornte scha de. De overstroomingsramip in Nieuw-Enge land neemt steeds grootere afmetingen aan. Nog zeventien dammen in Vermont en Mas sachusetts zijn doorgebroken en gevreesd wordt voor den grooten dam bij Holyoke aan de Connecticut-rivier. Te Springfield, een be- langrijke fabricksstad aan dezelfde rivier, hebben reeds 10.000 menschen hun huizen moeten verlaten. De verdere was van het wa ter vervult de bevolking met groote vrees. Bij de overstroomingen' zijn volgens de Crt. in totaal reeds 123 menschen; verdronken, ter- wijl de schade op 50.000.000, dollar wordt geraamd, waarvan in Massachusetts alleen 3!5.O0O.O0O dollar. Hier zijn echter nog vele steden en dorpen van de wereld afgesnedien, zqodat de voile omvang van de ramp nog niet vaststaat. Bruggen en wegen, spoorwe- gen, telefoon- en telegraaflijnen, alsmede de electrische centrales zijn vernield of staan diep onder water. Montpelier ge'isoleerd. Tot de steden, die geisoleerd zijn, behoort ook Montpelier, de hoofdstad van den staat Vermont, van waar gisteren tot laat op den avond niets werd vernomen, behalve dat een korte draadlooze boodschap werd1 opgevan gen, die midden in een zin werd afgebroken. Beweerd wordt, dat in deze stad 200 men schen het leven hebben verloren, doch een verslaggever, die inmiddels per vliegtuig in de stad is aangekomen, bevond, dat net aan- tal doodfen slechts 3 bediroeg. De Passumpsie, een zijrivier van de Con necticut, heeft St. Johnsbury overstroomd, waardoor meer dan 10.000.000 dollar scha de is aanigericht. Drie bruggen werdten ver nield en de sipoorlijnen van de Canadian Pacific en andere maatschappijeii zijn over grooten afstand vernield, terwijl ook een groot aantal koopmansgoederen verloren is gegaan. In deze stad zijn 200 personen dak loos ge worden. Dijkbreuken in Waterbury. Lowell 3 meter onderwater. Langs de Winoosky-rivier heeft ook de stad Barre veel te lijden gehad. In het ge heele dal van deze rivier zijn 61 menschen verdronken. De stad Waterbury werd door het plotse- linge bezwij'ken van een reservoir, dat boven de stad was gelegen, volkomen vernietigd, ter wijl Bolton eveneens zware schadte heeft gele den. Het aantal dooden in deze twee steden tezamen bedraagt voor zoover thans bekend, reeds 52. De levensmiddelen zijn zeer schaarscih, zoodat alle voorraden opgevor- derd zijn en de bevolldag op rantsoen is ge s-teld. De stad Lowell, waar een groote textiel indiustrie is gevestigd, staat naar de Crt, meldt meer dan 3 meter onder water. De fa- brieken, waar ongeveer 10.000 man arbei- den, zijn buiten bedrijf gesteld. Stroomaf- waarts van deze rivier liggen nog vele be- langrijke fabriekssteden, die, naar gevreesd wordt, eenzelfde lot zullen ondtergaan. De hulpverleeriing. In de meeste steden van het overstroomde gebied is de politiemacht versterkt en de staat van foelag afgekondigd. De politic heeft op- dracht gekregen om ieder, die zich aan plun- deren mocht schuldig maken, op staanden vo-et dooden te schieten. Door het Roode <ruis worden levensmiddelen en sera tegen typhus gedistribueerd. President Coolidge, wiens boerderij te Ply mouth, midden in het overstroomde gebied, hoog is gelegen, is daardoor voor schade ge- vrijwaard. Hij neemt echter actief deel aan 6b hulpmaatregelen. Op zijn bevel is een- compagnie cavalerie naar Montpelier gezon den, terwijl te Concord' in New Hampshire een basis voor verkenningsvliegtuigen is ge- vestigd. De autoriteiten van den staat Massachu setts hebben alien huisvrouwen verzocht, slechts voor fciuderen en zieken melk te koo- V YOVEniiKEt pen, opdat deze drank zooveel mogelijk voor de vluebtelingen gereserveerd blijft. Ook verwoestingen in Canada. Uit Toronto wordt gemeld, dat in het oos- telij'k gedeelte van Quebec ernstige overstroo mingen hebben plaats gehad, waarvan de schade op vele millioenen dollars wordt ge raamd. Vele steden zijn geheel geisoleerd en de meeste bedrijven zijn tot stilstand ge bracht. Tot dusver zijn drie menschenievens verloren gegaan. Algemeen is echter de in druk, dat het ergste reeds is geleden, daar de regen heeft opgehouden en het water alweer zakt. Groote gedeelteri van Sherbrooke zijn overstroomd, doch de groote dam in die rivier bij Magog heeft stand gehouden. Doordal de spoorbaan van de Grand Trunk Railway- over een grooten afstand is -weggespoeld, is het verkeer tusschen Montreal en de kustpro- vincies gestremd. CHINA. DE BURGEROORLOG. Feng Joe Hsiang aan de win- nende hand. De Chineesehe bladen melden, dat na we- k-en van hardnekkige gevechten he-t gros van het leger uit Sjantoenig, dat onder bevel staat van Tsjan Soen Tsjanig, door de troe- pen van Feng Joe Hsiang, den z.g. Christen- generaal, is teruggedreven, Feng Joe Hsiang heroverde Kaifeng (de hoofdstad van Honan). Zware gevechten duren voort. EEN BIOSCOOP TE SJANGHAI INGESTORT. 135 menschen doodelijk gewond. Bij de iinstorting van een bioscoop in de wijk Tsjapsi te Sjanghai zijn 135 vrouwen en kinderen doodelijk en 200 zwaar gewond, In een zaal op de derde verdieping werd een bijeenkomst gehouden van Chineesehe tex- tielarbeid'sters die een nieuwe vakvereeni- ging igingen stichten. Plotseling bezweek de vloer en de menschen stortten op de tweede verdiepiing waar de vloer en de muren even eens bezweken, zoodat alien in een wrak- hoop van ateenen, bout en ijzer werden be- dolven. Chineesehe troepen hebben de politic bij het reddingswerk geholpen. De eeniige man, die gedood is was Yen- sjin een plaatselijk arbeidersleider. DUITSCHLAND. HET PROCES-HEYDEBRAND. De bekLvgde vrijgpspraken. De heer Heyd-ebrand und der Lasa is door de rechtbank te Breslau vrijgesproken. De vertegenwoordiger van het openbaar ministe- ri-e had in zijn pleidooi gezegd, dat het p-ro- ces in ^lk opzicht gu-nstig voor beklaagde was geweest en hij dientengevolge de be- schuldiging van moord niet staande kon houden. De twee verdedigers verlangden hunnerzijds vrijspraalc. Beklaagde verzeker- de in een slotwoord, dat zijn vrouw zelf- moord had gepleegd. BALD AD ICE SCHIETPARTIJ. Vrijdagnacht werden twee jongelui uit een bierhuis gezet, omdat ze ruzie wil-den maken. Zij smeten echter de deur open, trokken re volvers en schoten in het wilde weg op de be- zo-ekers. Zij doodden 6en van hen, terwijl zij een ander zwaar wondden. Tijdens de vervolging van de onverlaten schoten deze ook op hun vervolgersi, waarbij een voorbijganger, die hen- wilde tegenhou- den, werd gedood en een jong mesije ernstig werd gewond. FRANKRIJK. UIT HET VERLEDEN. Pciincare en de Tsaar. De „Matin" publiceert eenige passages uit het werk van Po'incare, getiteld: De heilige eenheid van 1914, welke passages betrek- king hebben op Poincare's laatste onderhoud op 21 Juli '14 met den Tsaar. Deze sprak over allte hangende kwesties, maar uitte geen woord, waaruit af te lei-den was dat hij ge- -loofde aan een dreigende oorl-ogsverklaring. Zeer lang sprak de Tsaar over de moei- l'ijkh-eden mc-t Engeland, waarbij- hij den na druk legde op de noodzakelijkheid de beti'ek- kingen tusschen beide landen onveranderd te laten._ Vervolgens sprak hij over Albanie -en het zieh vrij scherp uit over de onexvaren- heid va-n den prin-s v. Wied. Tevens toonde hrj eenige ongerusth-eid over -geruchten be- tr-efifende mobilisatie in Italic -en bleek voor al geheel in beslag genom-en door het raad- sel van de h-ouding van- Oos-tenrijk. Hij: toon de zich vriendschappelijk gezihd tegenover Turkije en drong aan op een Volledige sa menwerking tusschen- Frankrijk en Rusland, welke meer dan ooi't noodig was. DE OP GRAVING EN TE GLOZEL. De ccinmissie vaji. otydprzofk ter plaatse aangekomen. De door het Internationale InStitifiit van anfhropol'ogi-e te Amsterdam benoemdC chin- miss ie, die een onderzoek moet insteHen naar de beteekenis van de te Gl-ozel opgegraven voorwerpen, is te Vichy aangekomen, van waar zij zich naar het terrein'Je Glozel be- geeft, waar de opgra-vingen zijn gedaan. i Onze lezers zullen zfc'h stellig herinneren wat wij over deze gerucht. makonde on-tdek- king schreven. Wij volstaan dus thans met even in herinnering te brengen, dat somanige vakkringen meenen hier met hoogst gewich- tige opgravingen van voorwerpen uit het s-teenen tijdperk te do-en te hebben, anderi vierkant de meening uitspreken, dat de heeh Glozel-affaire brutale bedriegerij is. ITALI8. AMERIKAANSOHE OFFICIEREN GEVANGEN GENOMEN. Volgens de New-York Herald zijn vier of- ficiere-n van de Amerikaansche oorlogs- marine gevangen genomen, omdat ze een vaandel van een peloton Italiaansche soldaten niet hebben gegroet, terwijl1 ze t-e Veneti? voor een cafi zaten. De Amerikaansche con sul is vergeefs tusschen-beide gek-omen; de betrokken officieren verklaarden, volst-rekt ni-et de bedoeling te hebben gehad, Italie it bele-edigen. DE OVERHEID STELT DE MAXIMUM PRIJZEN VAST VOOR LEVENSMIDDELEN. Aan alle provinciafc autoriteiten is dool de regeering opgedrag-eo zorg te dra-gen voor het va-ststellen van maximum prijzen voor levensmiddelen. De Italiaansch-e regee ring wil door deze maatregelen een verla- ging van de levensmidde-lenprijzen tot stand zi-en te bren-gen-; deze is noodig geworden, omdat -de stabilisatie van de mu-nt reeds een dating der loom-en ten gevolge heeft gehad, welke echter ni-et in voldoende mate g-evol-gd' is door de prijzen. EEN VORSTELIJK HUWELIJK. Een grootsche plechtigheid. Zaterdag is fo het koniniklijk paleis te Nap-els het huwelijk voltrokken tusschen den hertog van Apuli-e en prin-ses Anna van Frankrijk, de docht-er van den Hertog van Guise, Fransch troo-npretend-ent. Vier -koning-en, die van I-ta-lie, Spa-n-je, BuT- gar.ije en Grieken-land, en verteg-enw-oordigers van alle regeerende huizen van Europa heb ben het huwelij-k bijgewoond. RUSLAND. HET TIENJARIG BESTAAN DER SOW JET-REPUB'LIEK. Amnestic De Sowjet-regeering heeft ter gelegenheid van het ti-enjarig -bestaan der r-epubliek een decreet gepublioeerd, dat de doodstraf voor de veroordeelde-n verva-ngt door tien jaar, gevangenisstraf en confiscatie van hun goe deren. Aan de veroordeelden tot minder dan tien jaar gevangenisstraf wordt amnest-ie ver- leend. Er wordt een uitzonderi-n-g -gemaakt voor actieve lede-n van partijen die uit zijn op omverwerpin-g van het hui-dige regiem, zij die veroordeeld zijn wegens verduisterin-g ten nadeele van den staat en wegens omkoo ping veroordeelden. HONGARIJE. T- DE STRIJD TEGEN DE JODEN. Een studenteniuel, Als gevolg van de vijandige houding der a-nti-semieten tegen- -de Joodeche studenteni te Boe-dapest hadden twee JoodSche stud-en- ten een uitdagiin-g gezonden aan het bestuu-r der n-i-et-Joods-che Studentenvereen-iging, als vertegenwoordigende de beleedigeis. Daarna heeft in de sche-rmzaal te Boeda- p-est een duel op de sab el plaats gehad tus schen twee Joodsche stu-denten en twee lea ders der rechtsradicale studenten. Een der Joodsche studenten stelde al spoe dig zijn tegenstand-er -buiten gevecht; he! andere duel duurde geru-imen tijd, maar mo-est ten slotte beeindigd1 worden, omdat beide strijders niet meer i-n staat bl-eken he' gevecht voort te zetten. OOSTENRIJK. MONARCHiISTISCHE STUDENTEN. Naar men uit Weenen meldt, hebben mo- narchistische studenten betoogd voor de k-erk, waar een mis werd gecelebreerd voor wijlen keizer Karl. De studenten manifesteer- den onder den kreet: Weg met de aansluiting (bij Duitschland), leve de Donau-monarchie onder de heerschappij van het Huis Habs- burg. EEN STAKINGSVERBQD VOOR DE OOSTENRIJKSCHE AMBTENAREN. F Dr. Seip-el, de^ bondskanselier, heeft Zater dag een deputatie van staatsambtenaren ont- vangen en verklaarde diaarbij, dat de regee ring voor den aanvang van d-e onderhand'e- lingen over de materieele problemen den eisch stelt, dat de beambten zullen afzi-en van hun recht tot staking; dit verbod- is ook in andere landen i-ngevoerd. De deputatie zei dat hierover eerst de organisaties geraad- pleegd dienden te worden. In de kringen- der be-ambten heeft Seip-el's verklarimg groot oo- zien gebaar-d. KORTE BERICHTEN. v D-e Italiaansche grenswacht heeft Wi den Brenner 3 Oostenrijkers gevangen ge- r,o me a, waarschijnlijk omda-t ze zonder DBS over de grens vvaren gekomep. ALKMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1