DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DageSijjksch overzichf. Buitenland No 263. Dit nnmmer bestaat nn 2 bladenr Honderd negen en twintigste Jaargang •927 Deze Courant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruilbetaling per 3 maanden voor Alkaaaar /2. franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsirammers 5 cents. Direpieuri O. U» KRAK. Telef.nr. Admlnisfratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTtfJNi Per rege! 0.25bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsi^ifrhfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukftcrjj v/b mm* SOMi Voordam C 9. Hoofdredacteun Tj. N. ADEMA. D1IV§»AG Postgiro 37060. 8 AOVflliSER HET WATER VAN DEN NIJL. Belangenstrijd in Noord-Afrika. Engeland, Egypte en Abessynie. De rol van Amerika. Dezer dagen deelden wij mede, dat de re geering van het Afrikaansche keizerrijk Abes synie plannen koesterde of reeds volvoerd had om aan een Amerikaansohe onderne- ming, de White Engineering Corporation, toestemming te verleenen tot het aanleggen van een stuwdam in het Tsana-meer, daar, ,waar het uitmondt in den Blauwen Nijl. Dit bericht heeft in geheel Engeland groote iberoering verwekt en wel voomamelijk omdat alle katoenplantages in den Soedan en Egypte aangewezen zijn op den water toe voer ,van Tsana Meer en Blauwen Nijl en de wel- vaart dezer gebieden dus door het besluit van de Abessynische regeering grootendeels van vreemden afhan'kelijk worden zou. Nu bestaat er een in 1902 gesloten verdrag tusschen Engeland en Abessynie, waarbij laatst genoemd land belooft dat het nimmer een dam aan zal leggen, nog verlol zal ge- ven tot den aanleg daarvan, die dte irrigatie der Egyptische en Engelsche gebieden in ge- vaa-r zou brengen, tenzij na overleg met de Britsche regeering. Tevens zijn in dat jaar eenige nota's gewisseld, waarin Abessynie aan het Britsche rijk den voorrang gaf inge- val maatregelen zouden worden getroffen, waardoor de regeling van den watertoevoer op Tsanameer en Blauwen N'ijl ve rendering zou kur.nen ondergaan. Het is op grond van dit verdrag en deze nota's, dat Engeland meent, dat de concessie van het Tsanameer reeds in beginsel aan de Britsche regeering verleend is. En ten einde aan de ongerustheid in industrieele en politie- ke kringen tegemoet te komen heeft Engeland zijn bezwaren aan de Abessynische regeering kenbaar gemaakt niet in den vorm van een nota of protest, maar door eenvoudig, zich beroepend op bovengenoemd verdrag, toestemming te vragen tot het aanleggen van een stuwdam en het onderhouden daarvan onder Britsch beheer. Wat trouwens onge- twijfeld dte beste oplossing was. Tevens heeft Engeland echter, volgens 't bekende recept, kracht weten bij te zetten aan zijn verzoek, zooveel kracht, dat het verzoek aard'ig het karakter van een eisch heeft aan- genomen. De Britsche regeering schijnt nl. voorne- mens om, ind-ien de regeering van Abessynie bij haar voornemen blijft en het contract met de New Yorksche firma inderdaad teekent, den Volkenbond, in de zaak te mengen. Abes synie is lid van den Volkenbond en de Brit sche regeering zou den Volkenbond eventueej verzoeken, het verdrag van 1902 tusschen Groot-Brittannie en Abessynie te interpretee- ren. Groot-Brittannie zou daarbij ook in het midden brengen het feit, dat de New York sche firma het aanleggen van den dam zou doen geschieden in slaven- en gedwongen ar- beid, hetgeen voor staten, die lid van den Volkenbond zijn, verboden is krachtens de Conventie tegen de Slavemij, door deze leden aanvaard. Het behoeft geen betoog, dat een Volken- bondsbespreking over deze kwestie de ten uit- voerlegging van eenige concessie geruimen tijd vertragen zou wat noch in 't belang van Amerika, noch in dat van Abessynie kan worden genoemd. Niet alleen Engeland, ook Egypte maakt zich ernstig bezorgd over de hamdelwijze van de Abessynische regeering en de eventueele gevolgen daarvan, ja, men is zelfs van mee- ning, dat Egypte's levensbelangen bij zulk een w-erk gemoeid zijn en dat het dus niet meer dan billijk is, dit land medezegging- schap te verleenen. Nu zou men, oppervlakkig beschouwd, meenen, dat Egypte het best aan Engeland kan overlaten om te zorgen dat Abessinie aan den bovenloop van den Nijl geen rege- lende macht over de besproeii'ngen van Soe dan en Egypte krijgt en dat wat Engeland in deze kwestie ten slotte kan bereiken wel't maximum zal zijn. Voor Egypte is er echter ook een principled belang bij de kwestie in net spel. Engeland heeft in Soedan met de groote werken tot regeling van den wateraan- voer een overeenkomstige dwingende macht tegenover Egypte alleen, als Abessinie tegen- over Soedan en Egypte samen, hooger op aan den Nijl, zcuden krijgan, zoodra't bij't Tsa na-meer een stuw voitooid had. De regeering en de openbare meening van Egypte eischen iaarom ook medezeggenschap in Soedan. De Engelsche regeering wil hiervan ech ter niets weten en het meeste waartoe zij zich heeft wiillen verpliditen, is dat zij zal toe- zien dat Egypte's belang bij zijn deel van het water van den Nijl gewaarborgd wordt. Met deze belofte is Egypte voorloopig afge- scheept. In den thans door de regeering te Ka'iro gestelden eisch dat er aan den Blau wen Nijl geen vreemde staat baas zal worden over het water dat voor Egypte onmisbaar is, legt zij dus opnieuw nadruk op haar princi- pieele opvatting dat de aanwonenden aan den benedenloop van de rivier gekend behooren te worden in de verdeeling van het water die hoogerop, hetzij aan den middelloop hetzij aan den bovenloop, geregeld wordt Ondanks alle instemming die van Engelsche zijde over den jongsten stap der regeering te Kai'ro ge- uit zal worden, lijkt haar protest daarom ook een duidelijke wenk aan Engeland, om ook een ander niet aan te doen, wat het zichzelf niet wil laten welgevallen. Inmiddels blijkt, dat men in Amerika wei- nig ooren heeft naar de beweerde Britsche voorkeurrechten ten aanzien van de irrigatie- regeling en in ieder geval ontkent men ten stelligste dat een concessie aan de White En- geneering Corporation te New York een schending zou beteekenen van het verdrag van 1902. De president der maatschappij ver- klaarde n.l., dat hij de verzekering heeft ge- kregen, dat er geen enkele bepaling bestaat, die de uitvoering van het plan verbiedt, en dat er alleen een bepaling bestaat, waarbij Abessynie aan Groot-Brittannie de eerste op- tie verleent op regeeringsleeningen. Het plan tot aanleg van een dam bij het Tsanameer brengt echter geen leening met zich mede, zoodat de Britsche regeering geen bezwaar kan maken tegen de uitvoering van het werk. Men mag dus in de toekomst de ontwikke- ling verwachten van een vermoedelijk vrij he- vigen belangenstrijd tusschen Engeland, Egypte en Amerika, met Abessynie als mid- delpunt, een belangenstrijd, waarvan het ver- loop met spanning kan worden tegemoet ge- zien en wel eens beslissend zou kunnen blijken voor de welvaart van bepaalde Noord-Afri- kaansche gewc ier.. Voor nadere medledeelingen zie men de rubriek Buitenlandsch Nieuws. VOLKENBOND. IN- EN UITVOERVERBOOEN. De laatste lezing der conventie, Heden onderteekening en slidting der conferentie. De conferentie-Colijn voor de afschaffing der in- en uitvoerverboden is gisteravond na een lange zitting, die tot 9 uur duurde, ge- reed gekomen met de tweede en laatste lezing der conventie. Aan het slot der zitting vroeg Colijn de delegaties een voor een of zij bereid waren de conveotie te teekenen. Hierbij bleek, dat vijftien delegaties mor- gen haar handteekening onder de conventie zull-en plaatsen, terwijl er nog vier instructies wachtende zijn De Nederlandsche legatie verklaarde nog geen instructies te hebben ontvangen om de conventie te teekenen. Zij verwadntte gister avond nog diengaande beridht. De vraag of Nederland teekent, is van be lang in verband met het in te voeren uitvoer- verbod op beenderen'. Waar de uitzonderingsbepalingen der con ventie thans zoo zijn gesteld dat alle op 8 Nov. 1927 bestaande in- en uitvoerverboden eventueel voor erkennimg door een tweede bij- eenkomst der conferentie in aanimerking kun nen komen, heeft Nederland de keus of de conventie te teekenen of het uitvoerverbod van beenderen in te voeren en dan van toetreding tot de conventie af te zien. Dit laatste zou ons prestige in den Volkenbond niet ten goede komen. CHINA. DE ACTIE DER BOLSJEWISTEN. Een aanval op het Sovjetconsulaat te Sjanghai. Gisteravond deden te Sjanghai ongeveer drieh'onderd ,witte" Russen, die rouwbanden en in bun knoopsgat de (oudle) nationale kleuren droegen, een aanval op het Sovjet consulaat met steenen en andere projectielen Zij braken daarop het gebouw binnen, waar- op degenen, die zich in het gebouw bevonden, vuur gaven. Op zijn minst zijn een persoon ged'ood en vijf gewond, onder wie een vrouw. De politic verjoeg de indringers en bewaakt thans bet gebouw van alle zijdee. DUITSCHL AND. HET PROCES-HELDEBRANDT. Critiek. De „Regierumgsrat" v. Heydebrandt und der Lasa is dus vrijgesproken van moord op zijn vrouw In de „Voss. Ztg." wordt in een uitvoerig artikel critiek geoefend op bet verloop van bet proees en de houding van den ambtenaar van het O. M., die, volgens het blad, niet als officier van justitie, doch veeleer als verdc- diger is opgetreden, zoodat de werkelijke ver- dediger eigenlijk al heel weinig meer te zeg- gen had na diens requisitoir. Met nadruk wordt er dan op gewezen, dat geen werkelijke proef is gehouden aangaandte de vraag of inderdaad een zelfmoord ge- pleegd kon worden op de wijze zoaols nu is aangenomen, inzonderheid dan het wegne- men door mevrouw v. Heydebrandt van de revolver van het nachttafeltje. Een dergelijke proefneming had1 het blad vooral ook daar om zoo noodzakelijk geacht, omdat het zoo weinig aannemelijk is, dat de overledene tot zulk een daad zou zijn gekomen in de gege- ven omstandigheid. Daarnevens maakt het blad de opmerking, dat bij de behandeling van het proees geen zenuwarts of psychiater aanwezig was om zich op grond van de ver- klaringen van de getuigen een beeld te vor- men van den geestestoestand van mevrouw Heydebrandt. De schrijver in de ,Voss. Ztg." meent dan ook, dat het prooes en de houding van het O. M. een grondig enderzoek behoeven. DE FINANCIEELE POLITIEK EN GILBERT De geheele pers bespreekt het memoran dum van dien agent-generaal van de herstel- betalingen, zonder nochtans tot bepaalde conclusies te komen. Over het algemeen wcrdt er op gewezen, dat toon en karakter van het stuk zoo zakeliijk waren, omdat het memorandum oorspronkelijk niet voor pu- blicatie bestemd was en het resulitaat van langdurige onderhandelinigen was. De „Vossische Zeitung" zegt: Men kan twee verschillende standpunten innemen, dat van den kleingeestigen zaikenman met schul- den, die zoo zuinig" wordt, dat hij na jarer. kromliggen inderdaad zijn schuldeischers in hoofdzaak kan voldoen (mits hij lang genoeg gezond en in leven blijft); en dat van den grootscheepschen zakenman, die zich nog meer in schuld steekt, maar daardoor be- drijfskapitaal krijgt, zijn zaken omhopg brengt, en dhardoor dfe schuldeischers bin nen weinige jareni.volledig kan afbetalen. Hier hebben we het conflict Gilbert Duiitschland „in a nutshell". Gilbert, zeggen de Duitschers, wil met den kleinen zakenman te doen hebben. Wij Duit schers, willen het met de andere methode probeeren. Geeft ons de Goliath-leening. En ge zult eens zien, hoe snel ge uw geld hebt! FRANKRIJK. DE OPGRAVINOEN TE GLOZEL. De voorloopige resultaten van het onder- zoek van het terrein te Glozel bij Vichy door een internationale commissie van archeologen bevestigen de stellingen van doctor Morlet te Vichy, volgens wien men met dingen uit het steenen tijdperk te doen zou hebben. De ge- leerden laten zich echter over de vondsten nog niet uit en geven evenmin een co'mmunique uit. In geen geval is het bewijs van bedrog ontdekt. Morlet, de eigenaar van hef land; en zijn zoon. alsmede 'n tiental nieuwsgierigen, hebben gisteren het gesnuffel gevolgd. Aan- vankelijk werd slechts een naald van vijf centimeter, zonder inschrift, gevonden, maar gisteren was de buit belangrijker en wel een keisteen, waarop een rendier gegrift was, met eenige lettervormige teekens, ten tweede een phallisch motief, gelijk er meer opgegra- ven werden en ten derde een oorhanger. Morlet is volkomen gerust er op, dat de com missie dte authenticiteit dier dingen zal vast- stellen. HET NUNGESSER- EN COLI-FON'DS. Het had reeds gedurende eenigen tijd ver- wondering gewekt, dat de gelden, welke ten bate van de nabestaanden van Nungesser en Colji waren verzameld, nog steeds niet ter bestemming waren gekomen. De „New-York Herald?' weet thans mede te deelen, dat als gevolg van verschillende omstandighedien, zooals het afwezig zijn van den Franschen ambassadeur, Paul Claudel, en later van James W. Gerard, den vroegeren ambasasadeur van de Vereenigde Staten in Duitschland, het fond®, groat 32.251 dollar, bijeen gebracht door het Roxy Theatre, niet was overgemaakt. Ook de moeilijkheid, dat men nog geen beslissing had genomen, op welke wijze deze gelden zouden worden be- steed, was oorzaak van deze vertraging. DE CRISIS IN DE RADICATE PARTIJ. De stickling eener nieuwe partij. De stap van FramMin-BouiMon, die gebro- ken heeft met de radicaal-soeialistische partij, waarvan hij gedurende 25 jaar een der lei- ders was, alsmede zijn aftreden als voorzit- ter van de Kamercommissie voor buitenland- sche zaken, heeft groote ontsteMenis in de radicale gelederen gewekt. Wel trachtem de bladen van links de strekkimg van het ge- ■beurde te venkleinen, maar het feit dat Franklin-Bouillon een nieuwe partij gaat stichten, de Partie Unioniste", vervul't hun met zorg. De „Ere Nouvele" wenscht Franklin- Bouillon geen goede reis! Hij vreest dat de „reactionnairen" zich van hem meester zul- len maken en zich van hem als gijizelaar zul- len bedienen. De „Avenir" is echter van oordeel dat het onmogelij'k is zijn moed en ridderlijfcheid niet te waardteeren, die de gunstige positie, welke hij in het parlement innam en de ban- den, die hem zoo langen tijd met zijn pdi- tieke groep verbonden, opoffert aan zijn overtuiging. De „Temps" meent dat dezelfde dwaling, die de social isten aan den vooravond van den wereldoorlog dteed! zeggen dat deze nooit zou komen en dat Duitschland nimmer paci- fistischer was, deze zellde geest van ver blinding ze thans medesleept. Het blad be- wondert Franklin-Bouillon, die den moed heeft gehad het land boven de partij te.stel- len. Zijn heengaau beteekent een afsrheiding van de internationale radicaal-socialistiscae partij, en de stichting eener nationale radi cale partij ENGELAND. EEN CYCLOON IN INDIe. Driehonderd dooden. De verbinding met Nellore (ten Noorden van Madras, aan de kust) is door een cycloon verbroken. Melding wordt gemaakt van ernstige overstroomingen. Driehonderd per- sonen vonden den dood. Aan eigendommen wend groote schade toegebracht. Bijzonder- heden ontbreken, doch een officieel telegram blijkt de berichten te bevestigen. Minder slachtoffers dan ver- wacht werd. Nadere berichten over de overstroomingen bij Madras metden dat de wervelstorm ge- paard ging met een vloedgolf, die bijna 2 km landinwaarts spoelde. Daarbij zijn 20 tot 30 nienschen door het water verrast en ver- dronken, maar geen 300 zooals de eerste overdreven gissingen luidden. Later: Volgens een telegram uit Nellora aan het blad Hindoe, wordt officieel geschat. dat er tengevOlge van de ramp ongeveer 2O0 dooden zouden zijn. LLOYD GEORGE TEGEN CHAMBER LAIN. De ooievaar aan het Lago Mag- giare. Lloyd George heeft gistermiddag geant- woord op den aanvail van Sir Austen Cham berlain van 14 dagen geleden omtnent bet sluiten van den vrede. Hij trad uitvoerig in bijzonderheOen en viel Chamberlain aan over Liens politick omirent kwesties van bewape ning en keurde vooral af, dat Austen de-re kwesties niet ronduit besprak, maar weer de oude methode van geheime diplomatie trarht- te in te voeren. Hij zeidte, dat Chamberlain van de hoogten van den Olympus zijn ver- klaring aflegde en het zeer kwalijk nam als gewone stervelingen hem dan vragen durf- den stellen. De opstand van de naties in de laatste vergadening te Geneve toont wel aan, dat zulk een positie in het vervolg on- houdbaar is gewordten. Tenzij Europa na Locarno tot arbitrage en ontwapening komt, is een oorlog onver- mijdlelijk. Hij beschuldigde de gealllieerden hun beloften niet gehouden te hebben tegen over Duitschland en de andere vroegere vij- anden wat betreft de ontwapening Men wist, vervolgdie Lloyd George, hoe- veel jaren hij met Chamberlain had saam- gewerkt en niemand zou hem beschuldigen van gebrek en waardeering voor het groote werk dat de minister van buitenlandsche za ken volbracht had, maar dat nam niet weg dat Chamberlain op het oogenblik begon te gelijken op een ouden eerwaardigen ooie vaar, die op een poot stond aan de oevers van het Lago Maggiore, in fi'losofische rust omdat hij een groote snoek Locarno gevangen had. Maar daarbij kon het niet blijven en zoolang de ooievaar niet te bewe- gen zou zijn om zijn rust op te geven en met uitgespreidte vleugelen omhoog te vlie- gen naar de zon van positieve ontwapening, zoolang bletef een oorlog alt'ijd nog waar- schijnlijker dan de door alien verwachte vrede. RUSLAND. DE TIENDE VERJAARDAG VAN DE REVOLUTIE. Te Moskou is, aldus meldt de correspon dent van de Montagspost aldaar, de tiendle verjaardag van de sowjetunie met veel pracht en praal gevierd. Drie dagen lang waren alle arbeiders en ambtenaren op de been. Zij vulden de enorme pleinen der stad. Honderden gedelegeerden uit die provincie, bij wie veel boeren in hun kleurige kleeder- drachfen en Aziatische vertegenwoordigers waren voor de gelegenheid naar dte hoofd- stad gekomen. Ovcral wapperden roode vlag- gen en transparanten. De openbare gtebou- wen waren's avonds schiterend verlicht. In hun proclamaties en manifesten verkon digen de sowjetbestuurders de overwinning van het Russische proleetariaat op de kapita- listisdie uitbuiters. Teves wordt nadruk ge- legd op het internationale karakter der fees- telijkheden. Er wordt overal op gewezen, dat de Sow- jetstaat de eerste arbeidersstaat is en dat de communistische partij de voorhoede vormt van dte arbeidersheweging in de gansche we- relid. Tevens wordt de aandaeht gevestigd op de samenwerking, die tns chen arbeidters en boeren in Rusland tot stand is gekomen. Op het van Engelsche zijde dreigend oorlogsge- vaar wordt minder opmerkza-am gemaakt dan voorheen. Wteli echter wordten dte noodige venvenschingen uitgtesproken tegen dte sod- aal-democraten en ttegen dte tweede internati onale. De sooiaal-dtemocraten worden alge meen bestempeld als een steun van het kapl- talisme. De arbeiders van alle landen wor den opgeroepen niet langer te luisteren naar het misleidtende woord der sociaal democrats sche leiders, maar er aan te denken, dat met het kapitalisme ook de sociaal-democratie moet verdwijnen. Op het offideele feestprogramma stond o.a. een plechtige zitting der Sowjet van Moskou in de opera. Deze zitting die Zondag gehouden is, werd bijgewoond door talrijke autoriteiten, binnenlandsche en buitenland^ s che gedelegeerden, het diplomatieke corps en de vertegenwoordigers der Russische en buitenlandsche pers. Maandag lei het verkeer geheel stil. Het personeel van post en tram had vrijaf. Op het Roodie plein werd een parade van het roode le-ger en de roode vloot gehouden, waarna een groote optocht door de straten trok. Heden zullen dertig vliegtuigen aan de re geering worden aangeboden. Zij zijn aange- schaft uit vrijwillige bijdragen en dienen te worden beschouwd als het antwoord van Rusland op de Engelsche actie tot het vor- men van een luchteskader. 's AvondS worden in alle schouwburgen en bioscopen kosteloo- ze voorstelliin-gen voor de arbeiders gegeven. Tegenbetoogingen van aanhan- gers van Trotzki. Het Sowjet Tel. Ag. deelt mede: Tot 7 uur 's avon-ds defileerden stoeten van betoogers, wier aantal ongeveer op een millioen geschat werd, op het Roodte Plein langs den met kleurig licht bcschenen Kremlin-muur. Door de straten van de rijk geillumineerde stad bewoog zich een groote mensehenmenigte. Op enkele punten probee-rden aanhangers van Trotzki, dus leden der oppositie, de aan daeht van de betoogers op zich te vestigen. Zij werden echter met gtefluit, gelach en een algemeene vijandige gezindheid omtvan-gen en moesten zich snel uit de voeten maken. ROEMENIe. DE CAROLISTISCHE BEWEGING Het proees tegen Manoilescu. De commandiant van het tweede Roe- m-eensche legercorps Popescu heeft de dag- vaarding tegen Manoilescu onderteekend. Manoilescu wordt b-eschuldigd een poging te hebhen ondernomen, den koning van den troon te stooten en een gewelddadige revo- lutie voor te bereiden. Op deze misdaden staat als maximale straf levenslange dwang- arbeid. OOSTENRIJK. DE ACTIE DER AMBTENAREH. De Duitsche draadlooze dlienst veraeemt uit Weenen, dat de ambtenaren onderfiande- lingen met de regeering over het stakings- verb od voor ambtenaren hebben afgewezem Naar gem-eld werd, had de bondskanselier zulk een stakingsverbod als voorwaarde ge steld voor het begin van besprekingen over de materieele eischen van het ambtenaren' korp-s. BELGIe. PR'INS LEOPOLD SENATOR. Ingevolge artikel 58 der Grondwet, vol gens heitwelik de kroonprin-s van rechtswege ook senator is, heeft prins Leopold den wensch uitgedrukt den grondwettelijken eed af te leggen en zitting te nemen in de Eerste Kamer. Deze plechtigheid zal plaats hebben na de samenstelling van het bureau en a-f- handeling van eenige andere punten van huiisboudelijken aard. De prins zou tevens het plan hebben zijn eerste sen-atoriale re- dtevoering uit te spreken bij de behandeling van dte begrooting kol-onien. HET AFSCHEUR'EN VAN VLAAMSCHE BERICHTEN. Een bekrcnchtlgde vproordeeling Terwijl in een gemeente nabij Luik nog- maals twee studenten, vervolgd wegens he! afdrukken van den Nederland-schen tekst van offiicieele tweetalige stukken, door den poli- tierechter werden vrijgesproken, heeft de rechtbank te Luik een bekrachtigend vonnis -geveld inza'ke de veroordeeling, om dezelfdte reden, van drie andere Waalsdie studenten- Deze waren in appel gegaan maair de recht bank oordeelde dat de p-olitiierechter die hen tot het betalen van een geldboete van 200 frank v-eroordeelde, wel dtegelijk bevoegd was, daar hunne handeling niet als een poll- tiek dielict kan worden beschouwd. Het was wel hun bedoeling geweest een deel/van het publiek, door het afscheuren van den Vlaam- schen tekst, te bel-etten van de berichten, web ke voor alle Belgische staatsburgers bestemd zijn, k-ennis te nemen en dit wettigde die ver oordeeling. POLEN. RUSSISCHE ROOVEI«. Volgens de Po-olsche bladen is een uit 20 leden bestaande bende Russische roovers op Poolsch grondgebied doorgedrongen, waar ze drie hoeven bezetten; 9 -bewoners werden op beestachtige wijze vermoord, 17 anderen door kogels en messteken zwaar gewond. De grenswacht slaagde er ten slotte in de ban- dieten teru-g over dte grens te drijven. De Poolsche pers verlangt krachtige maatrege len tegen herhaling van dergelijke misdaden en interventie bii de bevoegdte Russische au- toriteiten. ALRMAARSCHE CODRANT. BKiBCJKL

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1