Buitenlandscii gemengd nieuws. r Markfbei*!chten Starisneeuws Sport Bioscopen ¥®©n@ei« I Bij een auto-uitstapje in den omtrek van Palermo is de tooneelschrijver Piran dello met zijn auto, waarin hij een uitstapje nraakte met eenige dames, in botsing geko- men met een vrachtauto. De schrijver werd door glasscherven aan den mens gewond, doch kon denzefden avond toch de vertoo- ning van1 zijn tocneelstuk „Biondo" bijwonen. Wij meldden onlangs, dat op een Duitsch soldatcnkerkhof bij Riga grafschen- nis gepleegd was. Naar aan de bladen mede- gedeeld werd, heeft de Duitsche gezant bij de Letlandsche regeering hiertegen geprotes- •jeerd een onderzoek en bestraffing van de daders werd toegezegd en nu is gebleken, dat dit twee jongens van 10 en 14 jaar ge- •veest zijn, waaivan de eene achterlijk was. De Nobelprijs 1926 voor letterkunde werd toegekend aan de Italiaansche schrijf- ster Grazia Deledde, die voor 1927 werd ge- reserveerd. De prijs van 1927 voor natuur- kunde werd onder de professoren Arthur Comton (Chicago) en Chares Thomson Rees (Cambridge) verdeeld. De prijs voor scheikunde 1927 werd eveneens gereserveerd. Te Portsmouth (New Hampshire) is de grootste duikboot van de wereld van stapel geloopen Zij is voor de Amerikaansche vloot als mijnenlegger bestemd. De bemanndng bestaat uit acht officieren en tachtig matro- zen. Hot Hongaarsch correspondentiebu- reau meldt uit Londen, dart een afvaardiging van de Hongaarsche liga voor herziening van de vredesverdragen lord Rothermere uit dankbaarheid voor zijn aandringen op her ziening van het verdrag van Trianon een adres heeft aangeboden van het Hongaar sche volk, d'at door 1.300.000 menschen ge- teekend is en in 25 banden is gebonden. De Zwitsersche bierbrouwersvereeni- ging heeft in haar algemeene vergadering te- gen den door de nieuwe bierbelasting gescha- pen toestand stelling genomen. De Kantonneesche regeering heeft den consul-generaal van Groot-Brittannie de ver- zekering gegeven, dat hij al het mogelijk zal doen om morgen aan den boycot van Britsche .waren een einde te maken. DE ANONIEME BRIEVEN TE GIEN. Een coup de theatre. Gisterochtend om elf uur zijn de procureur yan de Republiek en de rechter van instructie uit Orleans, met den geneeskundige van het gerecht te Gien aangekomen om er Marthe Gitton, het meisje, dat het slachtoffer van den moord-aanslag zou zijn geworden, te .verhooren. Gisteravond hebben wij reeds op de onwaarschijnlijke lichtheid van ae aan Marthe toegebracht kwetsuren gewezen. Ze konden, had een medicus uit Gien gezegd, ,wel met een speld zijn toegebracht Gister ochtend dan heeft de gerechtelijke genees kundige de „messteken" onderzocht, zoo grondig, dat er van een moord-aanslag niets overeind is gebleven en de zielige juffrouw bekend heeft zich zelf deze schrapjes op de huid te hebben toegebracht! Bovendien bestaat er ernstig vermoeden, dat juffrouw Gitton de schrijfster van de anonieme brieven is. Het in haar kamer in- gestelde onderzoek zou dit vrijwel uitwijzen. Zij heeft dus ook aan zich zelf de schandelij- ke brieven vol vuile aantijgingen toegezon- ien. ALLE GOEDE DINGEN. Kunst und Kiinstler vertelt de droeve er- raring van een Nederlandsch kunsthistoricus. Hij had in Italie een „Rembrandt" terug- gevonden, doch kon het schilderij niet over de grens krijgen. Hij kwam op het denkbeeld, er een sneeuwgezicht overheen te laten schilde- ren, oon daarna de moderne croute te kunnen uitvoeren. Thuisgekomen waschte hij't land- schap en daarmeede Rembrandt af. Nu bezit hij een portret van Victor Emmanuel. Alle „goeie" dingen bestaan in drieen. TOT NOTARIS BENOEMD. Blijkens een bericht in ons nummer van gister, werd Mr. C. J. de Lange candidaat- notaris, advocaat en procureur alhier, na igedurende 4 maanden het notariaat van wijfen zijn vader Mr. A. P. H. de Lange te hebben waargenomen, bij Kon. Besluit tot notaris alhier benoemd. Het bericht gewerd ons glister te laat, om naar aamleiding daarvan de bijzonderiieden te geven, die wij, als Alkmaarsche Courant, hadden wil'len geven, wadrom wij dit alsnog heden doen. Met deze benoeming toch wordt een sink Alkmaarsche traditie voortgezet, aangezien niet alleen de vader en grootvader van Mr. C. J. de Lange, doch ook diens overgroot- vader en betovergrootvader notaris in Alk maar waren. Ook daar voor was een lid van de familie de Lange notaris in Alkmaar. Het le lid van de familie, dat te Alkmaar tot notaris werd benoemd, was Mr. A. de Lange, die het notariaat van 1750 tot 1765 waannam. Zijn opvolger was Pieter de Lange en wel van 1763 tot 1784. Het daarop volgende lid van de familie, die tot notaris werd benoemd, was Michael Johan de Lange en wel van 1794 tot 1830 zoon van Pieter de Lange. Adrianus Petrus de Lange, eveneens een zoon van Pieter de Lange, was te Alkmaar notaris van 1805 tot 1855 en Simon Adrianus de Lange fungeerde van 1831 tot 1874 als notaris. Hendrik Jan de Lange, grootvader van Mf. C. J. de Lange, was van 1861 tot 1897 notaris te Alkmaar, terwijl Mr. A. P. H. de Lange den vader van de benoemde van 1897 tot 1927 in het bekende kantoor het notariaat waarnam. De thans benoemde Mr. C. J. de Lange werd 21 Juli 1894 te Alkmaar geboren. Na do zevenklassige lagere school te heb ben d'oorloopen, bezocht hij alhier het gym nasium en wel van 1908 tot 1914. Begin (Oc tober 1914 ging hij naar Leiden, waar hij reeds 4 April 1916 zijn candidaat-examen in de rechten deed en 14 December 1918 slaag- de voor zijn doctoraal-examen rechten. 23 Maart 1920 promoveerde hij cum laude op een proefschrift over „De huwelijksvoor- waarden in theorie en in de practijk. 11 Augustus 1920 slaagde hij voor het tweede deel notarieel-examen, en 31 October 1921 voor het derde deel notarieel-examen. Sinds Juli, was Mr. C. J. de Lange met de waaroeming van het kantoor belast, doch ook daarvoor verving hij meermalen Mr. A P. H. de Lange. Zeer zeker is door velen in Alkmaar dan ook met voldoening kennis genomen van deze benoeming. JONGEN ONDER EEN MELKWAGEN Hedenm'orgen omstreeks kwart over twaalf geraaxte op den hoek van Kievitstraat en Kanaaldijk een 15-jarigen joogen P. P. ge- heeten en wonende aan de Zes Wiekn, met zijn fiets onder den mellcwagen van zekeren C. Jonker, van den Omval. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield, ta- wijl de jongen, doordat het paard struikelde, eenige lichite ontvelilngen aan het been op- lfep. WAGEN GEKANTELD. Hedenmorgen omstreeks 9 uur kantelde een vrachtwagen van de firma Stoel, door- dat een draai te scherp genomen werd, op den Koningsweg vlak bij de plaats van be- stemming, om. De steenen en het portland cement, waarmee de wagen was beladen, rolden over de straat. WORSTELEN. Een advertentie in dit nummer kondigt een grooten worstelwedstrijd aan, die Zaterdag 12 November a.s. in „Concordia" tusschen de vereenigingen „Achilles" van Wormerveer en „Sp0!rt Staalt Spieren" uit Alkmaar zal wor- den gehouden, met als prijs een wisselbeker. C. KAINDL. TOONKUST. Het was heden voor den heer C. Kaindl, Nieuwesloot alhier, alsook voor de afdeeling Alkmaar en Omstreken van de Maatschappij „Toonkunst" een bijzondere dag. Bij gelegen- heid van de 70'-jarige herdenking van zijn ge- boortedag werd den heer Kaindl, bij monde van het bestuur, het eereiidmaatschap der afd Alkmaar en Omstreken van de Maat schappij „Toonkunst" aangeboden, als een bewijs van groote waardeering en erkentelijk- heid voor de vele belangrijke diensten, die hij gedurende een groot aantal jaren aan de af deeling bewezen heeft. Eenige jaren geleden was hij geruimen tijd lid van het afdeelingsbestuur en tevens lid der commissie tot die muziekschoolde laatste jaren was hij voorzitter der zangver- eeniging ,,Toonkunst", waarvan hij gedu rende ongeveer 43 jaren een der trouwste le- den is geweest. Dezen zomer echter gevoelde hij zich, we- gens huiselijke omstandigheden, gediron-gen, als werkend lid te bedanken Ook van andere zijden mocht de jubilaris blijken van belangstelling ondervinden. O a. werd hij, namens de zangvereeniging, de commissie dezer vereenlging met door bloemen gehuldigd en hem een blijvende her- lnnermg aangeboden. VOOR DEN STAL DER WOON- WAGENPAARDEN. Wij ontvingen in hartelijken dank 10 voor een paardenstal op het woonwagen- paik van ,,iemand die niet in de gelegenheid is op de lijsten te teekenen". P R E D IK B EU RTEN 13 November. Alkmaar. Groote kerk, 10.30 uur, Ds. Deetman Consistoriekamer Woensdagavond 7 uur Ds. Verwaal. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. Hak. Evang.-Luthersche kerk, geen dienst Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Rem. Oer. Gerrwente, hallf elf, Ds. L. B H-outgasit. Gere for merer de kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb, Cat. Zond. 9. Collecte schulddelging. HersAeld ApostcTische Gemeente, Tcus- samtstraat. Voormi-ddag 10 en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Tuinzaal liar monk, Vereen. Calvijn, Don- derdag 17 Nov. 's av. 7 uur, Ds. W Bies- haar van Den Haag. LEGER DES HEILS. Zondag zeer belangrijke samenkomsten onder leiding der Korps-Officieren. V.m. 7 uur Bidstond. V.m. 10 uur Heiligingsdienst. N.m. half vier Verblijdingssamenkomst. N.m. half acht Groote Verlossingssamen- komst. De zangbrigade zal mooie liederen zingen, het muziekkorps zal spelen. Merkwaardige getuigenissen worden ge geven. Dinsdag 15 Nov. SLldatensamenkomst. Donderdag 17 Nov. Openbare Samen- komst UIT DE OMGEVIN'G. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Ned. Rechtz. Herv. E. V. Maranatha, 10 uur, Ds. Visser van Enkhuizen. EGMOND a. d. HOEF, avond 7 uur, Ds. Spelberg (Avondmaal). GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Zil- linger Molenaar. HETLOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. Hak van Ailkiii^s I* HEERHUGOWAARD, 10 uur, Ds. Schermerhorn-. HEN'S'BROEK, avond 7 uur, Ds. Rijikx. KOEDIJK, 'sm. 10 uur, Da. Haumer- sen. O'BDAM', 10 uur, Ds. Kruizinga. OTERLEEK, 10 -uur, Ds. Loysen. OUDORP, 10 uur, ds. Heep. SCHERMERHORN, Ned. Herv. Gem. vm. 10 uur, Ds. Boerendonk. Ger. Kerk v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur de heer De Groot, Candidaat te Amsterdam. STOMPETOREN, 10 uu?', ds. Groot. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, geen dienst. ZUIDSOHERMER, voorm., Ds. Boeren donk. LEZING NEDERLAND—FRANKRIJK. De heer Edmond Jaloux heeft gister avond de serie lezingen, die Nederland Frankrijk zich voorstelt dezen winter weer te organiseeren, geopend met een causerie over Le Roman fran?ais de 1900 a 1925. De heer Jaloux is, zooals de voorzitter Mr. W. C. Bosman deed uitkomen, een bekend schrijver en criticus en de afdeeling Alk maar apprecieert het hem in haar midden SENECA 2—65 n. C.) Van den beroemden wijsgeer Sene ca, cfen leermeester van Nero, moet afkomstig zijn het gezegde: „Som- mige geneesmiddelen zijn nog erger dan de kwaal." Ook heden ten dage hoort men dit spreekwoord vaak gebruiken. Voor- al wanneer het gaat over middelen iegen verkoudheid. Hoe geheel anders is het met het nieuwe hoestmiddel ITALIANO, dat en aari de heilzame werking in aan den lekkeren smaak het succes te danken heeft. Italiano staat order medische con- trole van dr. VAN HAMEL ROOS en HARMENS. Engros bij de fa. J. F. v. LIES- HOUT en de Fa. G. KUIJPER, Alkmaar. te zien. Spreker vertelde eerst over de ge- neratie van voor den oorlog, die verdeeld is in drie groepen, de naturalistische, de traditioneele en diegenen die met Andre Gide een nieuwe psychologische richting zoeken. Hij sprak over den invloed van Gide en zijne: Nourritures terrestres, over Guillaume Apollinaire, Marcel Proust, Alain Fournier met zijn meesterwerk: Le grand Meaulme, Nog vele andere moderne schrijvers passeerden de revue, Karak- teristiek voor den roman na den oorlog is, dat de held onverschillig staat tegenover al de uitingen van het Leven, Hij is slap, wil- loos, ziet toe zonder te handelen. En dat, terwijl Frankrijk de oorlogsproef energiek heeft doorstaan. Men zoeke dan ook niet altijd in de literatuur den terugslag van den tijd, waarin zij ontstaat. Men vindt er soms het tegenovergestelde van de werke- lijkheid. Dat is de wet van compensatie. Een kenmerk van den tegenwoordigen roman is ook het zoeken naar iets nieuws, iets probeeren te zeggen, wat nog nooil ge zegd is. Spreker karakteriseerde het werk van Giraudoux, Franpois Mauriac, Paul Morand en anderen. Een leerzame causerie dus, waarvoor het talrijke publiek met applaus dankte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.45 uur licht op. NED. REISVEREENIGING. „De spaak in't wieV Donderdagavond werd in het „Gulden Vlies" door de tooneelclub van de afd Alk maar der Ned. Reisvereeniging een opvoe- ring gegeven van de comedie in drie bedrijven van jo van Amimers— Kiiller „De spaak in't wiel'En onmiddellijilc dient'hier gezegd, dat deze opvoering. in aanmerking genomen dat de executeerenden uit dillettanten bestonden, van zeer goed gehalte was. Het stuk, dat enkele opvallende onwaar- schijnlijkheden bevat, maar daar tegenover ook enkele momenten van uitstekende drama- tisch werking, komt zeer globaal op het vol gende neer: Een groot industrieel en weduwnaar Lucas Valck huwt op een gegeven oogenblik, na- dat hij jaren lang heeft samengewoond met twee zusters die in letterlijke en figuurlij- ke beteekenis verz-uurd zijn en daardoor tot caricaturen geworden en een artistiek aan- gelegden zoon, met een veel jongere vrouw, Aanvankelijk groeit er een zekere naijver tus schen die vrouw, Marie Louise en Pim, de achttienjarige zoon, omdat volgens haar Lu cas te veel aandacht aan hem, en volgens hem te veel aan haar wijdt. Ten slotte bemerken zoowel Pim als Marie Louise, dat Lucas uitsluitend voor zijn werk leeft en al het andere daarvoor verwaarloost. „Arbeid eerst" 1-uidt zijn devies, de rest komt in de tweede plaats. Marie Louise, die zelf eveneens muzikalen aanleg heeft, ontdekt dan de talenten van Pim en binnen korten tijd verandert de afkeer in groote toegenegenheid, welke ten laatste bij Pim tot liefde wordt. Die liefde wordt door Lucas betrapt, er volgt een hevige scene, met tot resultaat dat Pim uit het ouderlijk huis gezet wordt en men en vrouw tot de conclusie komen, dat er aan de machine van hun liefde heel wat man- keert en dat't zeer veel moeite zal kosten haar weer op gang te brengen Zooals gezegdt werd dit stuk op uitsteken de wijze gespeeld. De hoofdrol, die van Ma rie Louise, was in handen van mej. J. M. Roldanus. Na een ietwat aarzelend begin waardoor het aanvankelijk leek alsbf zij niet het meest geschikte „type" was voor deze zware rol herstelde zij zich volkomen en wist, mede door het keurige spel van den heer L. de Graaf, die als Lucas, haar echt- genoot, fungeerde, de toeschouwers uiter- mate te boeien. Mej. Mulder en mevr. MolenaarPiek speelden de beide caricaturale, veroude- vrijsterde zuster en het onophoudelijk gelach en de enthousiaste toejuichingen bewezen wel dat zij die taak goed onder de knie had den. Mej. M. Ruygh en mej. G. Hoek vervulden kleinere damesrollen en deden dat op lof- waardige wijze. Van de heeren noemden wij den heer de Graaf reeds als Lucas Valck. Naast en met hem dient echter vermeld de heer S. Souge, die de moeilijkheden, welke de niet lichte rol van Pim met zich brengt, over't algemeen wel wist te overwinnen. Den heer C. Ruygh als Daniel, den broer en compagnon van Lucas, komt eveneens een woord van lof toe. Resumeerend herhalen wij, dat, als dilet- tanten-uitvoering, deze avond veel te genieten heeft gegeven. Alle aanwezigen bleken trou- wens zeer voldaan en de Reisvereeniging kan dan ook op een schitterend succes terugzien. Na het derde bedrijf werden de actrices met fraaie bloemen gehuldigd en kreeg de heer H. v. d. Bogaerdse een welverdiende pluim voor zijn uitstekende regie. Een gezellig bal vormde een waardig slot van dezen alleszins geslaagden avond. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. BILJARTEN. Dat de poulariteit van de heeren Drost en v. d. Laan, billard-professoren uit Amster dam, stijgende is, heeft opnieuw hun seance, welke werd gehouden onder geweldige be langstelling in cafe „Du Passage" van den heer Molenaar, Woensdagavond, opnieuw bewezen. Genoemde profs speelden een partij billard cadre van 600 car. Het enthousiaste publiek was getuige van werkelijk kunstenaarswerk. De heer Drost kwam wederom zegevierend uit den strijd, alhoewel de heer v. d. Laan toch nog 566 car. mocht bekomen tegen den heer Drost 600. De heer Drost gaf twee subliem gespeelde series in zijn partij van respectievelijk 162 en 130, de heer van der Laan bewees zijn capaciteiten met niet minder excellent spel door twee series resp. van 103 en 153. Wat er door de rasechte aanwezige biljarters is genoten behoeft geen betoog. De eindstanti van dezen wedstrijd is alzoo: de heer Drost 600 car. in 12 beurten, gemiddelde 50; de heer v. d. Laan 566 car. in 12 beurten, ge middelde 47.17. Programmes van Vrijdag 11 November tot en met Donderdag 17 November. Theater Cinema Americain. Hoofdnummers: Buck de Vredesknokker met Buck Jones in de hoofdrol en Onbestor- ven Weduwnaars (komisch filmwerk) met Madge Bellamy in de hoofdrol. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon dag: En de roulette draait(Am. film). Hoofdrollen: Belle Bennert, James Kirks- wood, Lowell Sherman, Charlie Murraij e.a. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens- dag en Donderdag: Fringes Troelala (amu- sant). Hoofdrollen: Hans Junkermann, Dina Gralla, Lillian Harvey, Harry Halm. Victoria Theater. Hoofdnummer: Een Fatale Vrouw, drama- tisch romantisch filmwerk in acht acten. Hoofdrollen: Greta Garbo, Antonio More- na, Roy d'Arcy. De Revue-Girl. Blijspel in drie bedrijven (5 tafreelen) van David Gray en Avery Hopwood. Rott. Hofstad Tooneel. Van dit succesvolle Engelsche blijspel gaf het R. H. Tooneel gisteravond een uit- muntend verzorgde opvoering in de Harmo- nie, een opvoering, die zeer groote belang stelling verdiend had, Het stuk brengt de toeschouwers in de zeer voorname familie Lennox. De vader en vooral de moeder, een geboren Crafton, hechten zeer veel aan stand. De opvoeding die zij hun twee kinderen Marion en Bertie hebben gegeven, heeft eigenaardige gevol- gen, De jongelui geven al bitter weinig om het ouderlijk gezag, en treden bovendien de stands- en society-begrippen met voeten. Bertie wil n.l. Alice, een revue-meisje, trouwen en Marion voelt zich zeer aan<Se- trokken tot Masters, den chauffeur. Tot welke conflicten dit leidt is licht te begrij- pen, vooral als George Crafton, de broer van Mevr. Lennox zich ook met de zaak gaat bemoeien. Hij en Edward Lennox zullen gaan soupeeren met Alice en haar vriendin Millie, om te trachten het meisje van de trouwplannen met Bertie af te bren gen. Doch de situaties in het restaurant ma ken de zaak nog veel ingewikkelder. Ten slotte toont de vader zich de verstandigste. Hij begint te begrijpen, wat voor zijn kin- aeren het beste zal zijn om hun geluk te verzekeren en geeft zijn toestemming tot ds beide huwelijken. Ondanks zich zelf werkt de oom daartoe ten slotte nog krachtig mee. Het stuk amuseert van het begin tot het einde, waartoe echter de buitengewoon vlotte vertolking niet weinig medewerkt. De eersteklas bezetting heeft het stuk alle recht doen wedervaren. Hermann Schwab voelt zich in rollen als van Edward Lennox bijzonder thuis en speelt ook nu weer zoo natuurlijk, dat het idee van too- neelspel bijna verdwijnt. Mevr. Schwab als Mevr. Lennox sloot zich daarbij geheel in den toon aan. Bijzonder goed was Louis van Gasteren als George Crafton, de oom met het zwakke hart. Hoe fijn typeerde hij deze eenigszins belachelijke figuur, voor wie stand alles is. Carla de Raet en Cor van der Lugt Melsert C.Mz. waren de dochter en zoon, en gaven hun beste krachten om deze moderne jongelui uit te beelden. Nu en dan had dit sterker kunnen zijn. Fred Sterneberg was de zelfbewuste chauffeur en deze jonge acteur toonde zeer beslist vooruitgang in zijn spel. Het grootste succes van het stuk was echter voor Fie Carelsen, die zich in de rol van Millie, de geroutineerde vriendin van Alice, weer een zeer bekwame actrice toonde. Dat spel leefde en boeide. Kostelijk was haar spel in het restaurant met den oom. Aan elk tooneel, waarin zij optrad, gaf zij kleur en leven. Haar dansen was eenig en in tal van verdere kleine details deed zij zich als een artiste kennen, die men steeds met veel genoegen ziet. Zeer sympathiek en juist van opvatting was daar tegenover het meer bescheiden optreden van Kitty Posthumus in de rol van Alice. Dora Hans was zeer goed als de tante van Alice, terwijl Ru Mulder een geslaagd type maakte van Lord Rockmere of te wel ,,Rockie'Joh. Steenbergen Jr. en J. Liesting vervulden de kleine rollen in den juisten toon. Het geheel heeft de toeschouwers ten zeerste voldaan en men toonde door en- thousiast applaus het vlotte spel bijzonder te waardeeren. Aan de uiterlijke verzorging was veel zorg besteed. De dames en heeren zagen er keurig uit en een woord van hulde verdie- nen de drie tafreelen van de tweede acte. Met de speciale decors had men werkelijk iets fijns bereikt en dit verhoogde het peil van de opvoering, die de aanwezigen zich zeker nog lang met genoegen zullen herin- neren. G. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 11 Nov. 1927. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 116 sta- pels, wegende 130.000 K.G. aangevoerd. Prijzen: Fabrieks kleine met mexk f 49; Fa- brieks kleine zonder merk geen aanvoer; Fa- bnekscommissie met merk 51; Boeren kl. met merk 48.50; Boeren kleine zonder merk 47Boerencommis&ie met merk 53. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 11 Nov. 1927. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 2896 H.L. aangevoerd als: 764 H.L. tarwe 11 50 13.75; 87 H L. rogge 12f 1225; 456 H.L. gerst chev. 711.50—f 12.75" 1065 H.L. haver 11.80—/ 12.75; 271 H.l' boonen, w.o.: paardeboonen 13 50; bruin&i boonen 3140; citroenboonen f 35 38; duivenboonen 14.50—/ 16.75; witte- boonen 40—/ 50; kanariezaad 13; 21 H.L. geel mosterdzaad 22—/ 24; 21 H.L. blauwmaanzaad 43—/ 45; 22 H.L. spina- ziezaadTuinboonen 12—/ 20. 189 H.L. erwten w.o.: gioene erwten (kleine) 23.50 27; groene erwten (groote) 30—/ 44.50; grauwe erwten 25—/ 58; vale erwten 37 48, alles per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Nov. 1927. Op de he den gehouden aadrappelenmarkt waren de prijzen als volgt: zeeuwsche eigenheimers 4.705.70; Zeeuwsche Bonten 6 6.65; Zeeuwsche blauwen 5.506; Drentsche eigenheimers 4.50—/ 5; Frie- sche borgers 4.50—/ 4.70; SpUische Eigenheimers 55.25; Overige prijzen 2390 H.L onveranderd, Aanvoer 4 EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 10 Nov. 1927. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 5339 stuks Kipeieren aangeverd. Prijzen: 5860 11.60—/ 12; 61—63 12—/ 12.30; 64— 66 12.30—/ 12.50; Ong. Bruin 11.80 12.30; Wit 11.20—/ 12.30; Klein 8— 9; Gemiddeid 11.50. 531 stuks Eendeieren 6.80—/ 7. BOVENKARSPEL, 10 Nov. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 7.8010.10; Bloemkool 2e s. 4—/ 7.50; Bloemkool 3e s. 0.754; Roode Kool 4.50—5.80; Witte Kool 2.20—/ 2.80; Gele'Kool 3.80—/ 5.20: Uien 4.25; Drielingen 4.25; Nep 2.65; Bieten 9.20—/ 11.50; Kleine Bieten 7— 7.80; Aardappelen: Wildte Due 2.20— 2.30; Ninetyfold 1.70; Schotsche mui- zen 2.80; Kleine Schotsche 4.10: Kriel 0.50. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Nov. 1927. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 7 10.5015; Bloemkool 2e s. 2.104.60 per 100 stuks; Wortelen 2.303.50" Roode Kool le s. 2.80 6.40; Roode Kool 2e s. 1.90—/ 5.20: Gele Kool 2.50—/ 5.30; Witte Kool 1.60 2.40; Deensche Witte Kool 1.70 3.60; Uien 9.7010.80; Drielingen 8.7010; Bieten 3.10—/ 4.80; alles per 100 K.G. Aanvoer: 9000 stuks Bloemkool; 2950 K.G. Wortelen; 43000 K.G. Roode Kool: 33000 K.G. Gele Kool; 48000 K.G. Witte Kool; 13500 K.G. Uien; 1400 K.G. Bieten. NOORDSCHARWOUDE, 10 Nov. 1927. Uien 9.8010.30; Drielingen 9.40— 9.90; Grove Uien 8.8010: Peen 3.103.30; Roode Kool 57.70; Gele Kool 3.70—/ 5.50; Witte Kool 2— 2.40; Deensche Witte Kool 2.103.10, alles per 100 K.G.; Bloemkool 6.90 9.50; Bloemkool 2e s. 1.60—/ 2.20 per 100 stuks. Aanvoer: 7400 K.G. Uien; 5000 K.G. Peen; 55200 K.G. Roode Kool; 23000 K.G. Gele Kool; 24200 K.G. Witte Kool; 32800 K.G. Deensche Witte Kool; 2500 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 10 Nov. 1927. Roo de Kool le s. 4.606.60; Roode Kool (kale) 2.30-/ 3.80; Gele Kool 4.60— 5.10; Witte Kool 1.90—/ 2.30: Deen sche Witte Kool 3.10—/ 3.60; Uitschot 1—/ 1.70; Bloemkool le s. 12.90 13.10*, Bloemkool 2e s. 2—/ 7.90; Peen 3-/ 3.40. Aanvoer: 27000 K.G. Roode Kool; 2400 K.G. Gele Kool; 36200 K.G. Witte Kool; 7500 K.G. Deensches Witte Kool; 2275 K G. Peen; 1390 stuks Bloemkool. ZWAAG, 9 Nov. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 3744; Toma- ten 3—/ 7; Nouveau 6.70—/ 14.80; W. Louw 2.503.40; Winterjan 2— 2.20Kleermakers 5.307.60; Boeren Groen 33.30; Soldaat 8.40 16.30; Present van Engeland 9.60 10; Zoeteveen 7.908.10; Bloemkool 7—/ 11.80; Roode Kool 5.10—/ 8.10; Gele Kool 35.50; Tomaten 3.80 6.50; Uien 4; Slaboonen 2632; inijboonen 2528. UITSLAG VEILING. Gehouden bij opbod, te Alkmaar. Op Woensdag 9 November 1927 ten overstaan van Mr. C. J. de Lange, cand. not. te Alk maar, als plaatsvervanger waarnemende het vacante kantoor van wijlen Mr. A. P. H. de Lange van de volgende perceelen te Alkmaar: 1. Rentenierswoning met erf, aan den Kennemersingel no. 30, groot 85 c.a. 3030 2. Huis en erf, aan de Popelmanslaan no. 1, groot 83 c.a. 2345. 3. Huis en erf, aan de Bloemstraat no. 28, groot 42 c.a. 705. 4. Huis en erf, aan den Westerkolkstraat no 20, groot 78 c.a. 1305. 5. Huis en erf, aan de Sandersbuurt no. 16, groot 32 c.a. f 800. 6. Huis aan de Sandersbuurt no. 18, hoek Achterwezel, groot 33 c.a. 830. 7. Winkel- en woonhuis, aan de Appel- steeg no. 6, hoek Fnidsen, gr. 29 c.a. 8000. De afslag en combinatien blijven bepaald op Woensdag 16 November 1927, des avonds 6 uur, in het cafe „Het Wapen van Haar lem" van den heer N. Kerssens, aar de Nieuwesloot te Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2