o verzo;,"it aen eere-voori.Tler om "STf punt na- der toe te licliten. De eere-voorzitter zeide, dat het noodig was dat er in het r eg lenient een bepaiing komt, waardoor het met mogelij-k is aat ze- nuwpatienten voor rekening van het fonds verpieegd worden. ul de oprichtingsverga- tiering is dit punt, een initiatiefvoorstel van den heer StuilOergen, aangehouden en was besloten voorloopig die patienten wel op te nemen. Be practijk hecft geleerd, en uit me- disch-e mededeelingen is zulks bevestigd, dat men dergelijke menschen moet opnemen in een zenuw-inricbting, doch voor een fonds als dit zijn ze te bezwaarlijk. Het bestuur stelde voor om een artikel aaa het regement toe te vc-egen, waarin zulks omschreven wordt. Algemeene goedkeuring. Een ander voorstel was een tweeledig voor stel en wel het aantal ligdagen terug te brengen van 50 op 30 of de contributie ver- hoogen met 1 cent per week en per' lid, on der leden te verstaan allc huisgenoten en d'e regeling te maken van 5 op 6 cent, van 2 op 3 cent en van 1 cent op 2 cent per week, in- gaande 15 November en van bindende kracht tot 31 December, alsdan wordt het opnieuw (reglementair) vastgesteld- Het bestuur komt met dit voorstel uit nood. Vanaf de oprichting, cp 1 April, zijn 21 zieken verpeegd, waar van 7 de voile 50 dagen hebben uitgelegen, hierdoor is de schuld der vereeniging f 579.98. Hierover ontstcnd een uitvoerige diseussie, waaruit het voorstel-Ransijn werd geboren, die voorstelde het aantal ligdagen te bren gen op 40 en de contributie te verhoogen met 1 cent per week, welk voorstel door het bestuur werd overgenomen. De heer J. Liefting bepleitte een fusie van ziekenvereenigingen. Spr. wist dat Deken Rengs op de Dekenale conferentie met een voorstel zou komen en beval dit warm aan, z. i. gaf dit vele voordeelen. De eere-voorzitter uitte zijn meening en zeide, dat dit ook op bezwaren stuitte Spr. betwijfelde of dit wel de algemeene instem- ming had. Verschillende leden de meesten hoofden van groote gezinnen waren tegen contri- butieverhooging. Het voorstel van het bestuur werd aange- nomen met 4 stemmen meerderheid. De peinningmeester en bode achtten dit voor 6 weken cnuitvoerbaar, reden waarom een nieuw voorstel kwam met de be paiing om het aantal ligdagen terug te brengen op 30, welk voorstel werd aangeno men. De heer Brand stelde voor, om op de pa tienten die het tekort hebben veroorzaakt, een omslag te heffen van terugwerken-de kracht, d-och dlit voorstel werd niet aangeno- men. In de jaarvergadering zal, zoo noodig. het bestuur een omslag heffen om het te kort te dekken. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. Door B. en W. is aan den Raad aangebo- den de gemeente-begrooting voor 1928. Be- groot is in ontvangsten voor opcenten ge- bouwde eigendomimen 4735,37, id. voor on- gebouwde eigendomimen 945,84, personeele belasting 8700, dividend belasting 22 belasting naar inkomen 54000, hondenbe- lasting 500, in totaal 68101, 21 (de ont vangsten zijn in 1926 geweest 74397,68). Bij de uitgaven is begroot voor onderwijs 23789,88, jaarwedde burgesheester 3500, secretaris 3200, ontvanger 1540, onder- houd en schoonmaken raadhuis 500 (is voor 1926 geweest 43.37), onderhoud plantsoenen 500, wegen en voetpaden 4000 (in 1926 is uitgegeven 8045.62H), sproeien en vuilnis ophalen 1700, werkver- schaffing 500, aandeel in de hvade-posten (belasting) f 5000. De totale ontvangsten en uitgaven zijn begroot op een bedrag van f 120779,31, onvoorziene uitgaven 9847,44. Door B. en W. is de officieele opening van het raadhuis bepaald op 25 November 1927's namiddags 3 uur. Alhier is een commissie gevormd van de Bijizondere Vrijwillige Landstonn, die feeste- lijfeheden zal organiseeren ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Als zoodanig zijn gekozen de heeren A. B. de Rooij, J. Schuijt en G. Heijne. UIT SCHOORL. De raad vergaderde Donderdagmoxgen ten 10.30 ure. Afwezig de heer Kaag. De voorzitter, Baron van Frijdagh, dedde in zijn apeningswo-ord mode, dat B. en W. 1 Nov. met de gemeentebegrooting gereed waren gekomen, doch dat door huise- lijke omstandigheden de behande'ling 14 dagen is uitgesteld. Spr. deed hiervan mededeeting omdat Gecf. Staten naderhand geen opmerkingen zouden maken. De notulen, gelezen door den heer Smite, werden onveranderd goedgekeurd De heer Kaag kwam ter vergadering. Bij de gehouden kasopname van den ge- meente-ontvanger was overeenkomsfig de boeken aanwezig 286.92. Ook de boeken van den adiministrateur van het G. E. B. waren, in orde bevonden Van de wegencommissie van de A. N. W. B. en de K. N. A. C. was een berioht ingeko- men dat ook -deze organisaties er op hadden aangedrongen om de weg langs de duinen In het wegenplan op te nemen. P-ro-v. St. hadden het plan van Ged. Staten wel ongewijzigd aangenomen, doch de toe- zegging gedaan, dat 'het volgend jaar het plan zal worden herzien. Er is d-us kans oa,t ook deze streek recht gesehiedt, mits de actie in de Duinstreek gaande werd gehou den. Van den Bond tegen het schenden van Gods naam was het verzoek ingekomen een Vloekverbod in te stelien. B. en W. stelden voor om op het verzoek a'fwiijzend te beschikken omdat he.t een zaak van beschaving is en niet door verordenln- gen kan worden geregeld. Op verzoek van den heer Kaag zegde de voorzitter toe om een verordening ten dien aanzien uit een andere gemeente aan te vra- gen. Ingkomen was de exploitatierekening van bouwtolok B. Het exploitatietekort bedraagt 781.35. Zal worden doorgezotiden. Van den heer P. Heijnes te Alkmaar was een verzoek ingekomen om een uitweg te mogen hebben naar een atelier aan de Oucte Mclenweg. B. en W. steMen voor daartoe te besluiten, mits aaressant het houten ge- bouwtje in overeenstemming met de bouw- verordening laat verbouwen. Spr. deed de wcnsche'lij'kheid hiervan uit- komen en beicogde nog de wensche'lijkheid om een regeling te sc'heppen, dat a'Jleen daar gebouwd mag worden, waar de raad het wii. De heer Dui n was ncch voor noch tegen, doch z. i. was toestemming voor een atelier ver.'eend en dit kan blijven. De voorzitter merkte op dat B. en W. gunstig willen beschikken, mits de ver- bouwing aan te stelien eischen voldoet De heer Schcrmer vroeg of er gebouwd kan worden zonder wijziging van de bouw- verordening. In beginsel wi'l spr. aan dien weg liever geen huizea zien. De kooper wist dat daar niet gebouwd moch.t worden en spr. is dus tegen inwilliging van het verzoek. De voorzitter Icon niet ontkennen, dat veei voor het idee te zeggen was. De heer Duin meende dat adressamt maar elders moest bouwen, omdat toch het atelier tegen den grond meet. Met algemeene stemmen werd besloten het verzoek niet in te willigen. De voorzitter geloofde dat de ge meente geluk gewensoht kon worden met het besluit cm eindclijk eens te beginnen met het besc'hermen van de mcoie puntjes. De voorzitter deelde inede dat voor herkeuring bij de vleesehlceuringsdienst voortaan 10 geheven zai worden, mplaats van 25. Het huurloon van lichte varkens beneden 50 wordt van 3.50 op f 1.50 gebracht. Van het R. K. Lyceum- te Alkmaar wa.s het verzoek ingekomen om voor een leerling uit de gemeente jaarlijks 150 subsidie toe te kennen. Werd aangehouden tot het behandslen van de begrooting. Een adres van J. Modder werd ter afdo:- ning in handen van B. en W. gesteld, aan- gezien diit adres aan B. en W. geric'ht had moeten worden. Van den heer Peetoom aan den Duinweg was een uitvoerig schrijven ingekomen ovei een conflict met de electriciteiscommissie. Het geheele geschil loopt over 11 K.W.U. De motor is weggehaald geworden en aares sant zit zonder licht, hoewel hij het vastrecht had betaald en aangeboden had 6 K.W.U. inplaats van 11 te betalen. B. en W. stelden voor om de zaak in han- den van B. en W. te stelien, opdat deze adressamt en de adiministrateur lean hooren. Adresant had in ieder geval moeten be ginnen te betalen. De heer Schermer oordeelde dat van beide kantem was gefoudeerd. Spr, wil'de in ieder geval de man, hamgende het geschil, weer aansluiten, als hij de gulden betaald. Dit werd goedgekeurd. De heer Schermer rapporteerde over de begrooting van het B. A. die in ontvangst en uitgaaf werd vastgesteld op 4555.05, evenals over die van de vleeschkeurings- diensi, ontvangst en uitgaaf 3087.95. Uitvoerig rapporteerde de heer Scher mer over de begrooting van het G. E. B. ontvangst en uitgaaf 205.000. De commissie verklaarde zich tegen een uitgaaf van 100 voor den secretaris van de commissie, omdat ze oordeelde, dat de ad- ininistrateur dit werk kan doen. De heer v. L i e n e n oordeelde als voor zitter van de commissie, dat het zeer ge- wenscht is de secretaris als secretaris van de commissie te hand-haven. Steeds was de secretars sinds de oprich ting een steun voor het bedrijf en het gaat niet aan hem nu op zij te zetten. De heer Duin oordeelde, evenals de heer van Lienen, en stelde in het licht dat het be drijf zeker de 100 wel kan dragen. De heer Schermer merkte op, dat het niet cm den persoon'gaat. De uitgaaf is on- noodig. Ook de heer Schoone kan het werk doen en dus is de uitgave engemofiveera. De heer S t a or oordeelde het niet ge- wensc'ht om den secretaris, die van den aan- vang af het secretariaat in de commissie had waargenomcn, op zij te zetten. De v o o r z i 11 e r oordeelde eveneensi, dat aan een historisch geworden toestand niet getornd moest worden. Het verschil tusschen het salaris en een wachtgeld is gering en zeker is het voordeel om voor een 25 meer een secretaris te hebben greater. Als men den administrateur het secretariaat van de commissie gaat opdragen, zal men hem ook een vergoeding moeten geven. Spr. persoonlijke opvatting is dat, nu alle wegen in Schoorl aangesloten zijn, het wel mogeiijik is om de geheele commissie, onder dankzeging op zij te zetten. Dit is thans edi tor niet gewenscht. De begrooting werd' hierop z. h. st. aange nomen. De heer Schermer verzocbt aanteeke- ining tegen de 100 te hebben gestemd. Ook over de gemeentebegrooting rappor teerde de heer Schermer. Spr. zeide dat er W. C. in het ■woonwagen- park noodig is. De'voorzitter stelde voor om er dan een van be-ton te maken, wat 50 zal kosten. De heer Duin ontkende niet dat een W. C. daar op zijn plaats zou zijn Begimt men daar aan, dan zijn er ook andere plaatsen, waar een W. C. noodig is, 50 voor sen be- tonnen W. C. is bovendien onvoldoende. De heer Schermer was het er mede eens, dat op meerdere plaatsen een W. C. noodig was, doch in een woonwagenkamp is het meer noodig dan bij de sohipperij. Uit een hygienisch oogpunt mag men deze uitgave niet besnoeien. De voorzitter betoogde dat de ge meente, volgens de wet, verplicht is een woon- wagenpark te hebben. Uit een redelijkheids- oogpunt vond spr. het wel gewenscht er een W. C. te maken. Voorgesteld werd, er 50 voor op de be grooting te plaatsen en als het meer moet kosten, opnieuw bij den raad te komen. Tegen stemden ae heeren Duin en van 'Lienen. De heer Schermer deelde mede, dat de commissie voor t. b. c.-bestrijding meer wii doen. De voorzitter zeide, dat B. en W. tot uitzending van een patient besloten. De Prov. betaalt f- 50 terug en de vader 2 per maand De patient is ondergebracht voor 2.25 per dag. Voor 1928 is 300 uitgetrokken. De heer B ij 1 zeide dat gister B. en W. besloten het bedrag voor de gemeente op 200 te brengen- De heer Kaag zeide dat de commissie eenparig voor 30© was. De heer Duin gevoelde, dat men die rich,ting uiit moet. Met het oog op de gemeen- te-financien gaat spr. met het voorstel van ,B. en W. accoord, aat met 4 tegen 3 stemmen werd verwerpen. Voor stemden de wethouders en de heer en de heer Kaag. De post blijft dus f 600, waarvan 300 voor de gemeente. Ook voor bet uitzenden van kinderen naar vacantiekolonies wilde de commissie wat doen. De heer Schermer merkte op, d-at de heer Duin bij dit punt zijn zienswijze had voor- behouden. Bij het vorig punt was dit niet het geval geweest en spr. protesteerde er tegen, dat de heer Duin nu in den laad anders had ge stemd. Zoo is de commissie alle stuur kwijt De beer Duin had zich vergist, doch stelde zich op het stand-punt, dat hij in den raad onafhankelijk van de commissiever- gadering zijn stem kon uitbrengen. Aan een meerderheid vormen, buiten den raad deed hij niet mee. Behalve de beer Schermer, deelde de an dere heeren deze zienswijze. Besloten werd 50 uit te trekken voor subsidie aan de plaatselijke afdeeling voor het uitzenden van kinderen naar vacantie kolonies. De commissie stelde voor B, en W. op te dragen een bouwverord-ening te ontwerpen voor het heffen van leges-gelden voor het bouwen en wel vanaf f 1000, minimum 20. De heer Bijl wilde het minimum op 2000 stelien Besloten werd om op deze post 100 op de begrooting uit te trekken, en de zaak nader te regelen. Ten aanzien van de wegen kwam de com missie met een nieuw gezichtspunt. De commissie noodigt B. en W. uit om een plan te maken voor den Laanweg, omdat de gemeente daarvoor kans heeft op een uifkee- ring van de wegenbelasting en er kans is op een provfnciale subsidie. De weg van Schoorldam naar de Roode Leeuw is in het wegenplan opgenomen. Maakt men de weg goed, dan zal dit een aansporing zijn om de Duinweg tot Egmond ook in het wegenplan op te nemen Spr. bracht den voorzitter dank voor het- geen hij in deze deed. Voor den Laanweg bepleitte spr, een weg volgens de premitatiemethode. Bij tot standkoming vordert dit van de ge meente jaarlijks een f 700. Spr. meent, dat B. en W. gaarne de plan- nen en de kostenberekening z nil en maken, opdat men het volgend jaar kan gen-ie-ten van de Prov. uitkeering van dat jaar. De heer B ij 1 wilde afwachten, tot de subsidie vast stond. Z. i. liep de hear Scher mer te hard van stapel. Van het premitatie- systeem was spr. niet zoo'n groote bewonde- raar. De Voorzitter dankte de heer Scher mer voor zijn vvoord van dank voor de door spr. met steun van, de wethouders en de ambtenaren, op Amerikaansche wijze ge- voerde actie om de Heerenweg in het Prov. wegenplan opgenomen te krjjgen. B. en W. willen gaarne de uitnoodiging aanvaarden,-mits zwait op wit vast komt te staan, dai Schoorl een uitkeering krijgt. Zeker zal noch bet Rij-k, noch de Provincie steunen, wanneer het te maken wegdek niet aan de te stelien eischen voldoet. Wanneer bereikt kan worden, dat d,e Duinweg en de Laanweg van het gemeente- wegenplan kan worden afgevoerd, dan be reikt men al veel. f B. en W. vragen echter voor alles de uit getrokken f 5500 voor de wegen te mogen verwerken. De heer Schermer wilde geen ver- nieuwin-g wanneer er geen zekerheid van subsidie van het Rijk en de Provincie is, Komt die, dan moet men echter klaar wezen. De Voorzitter merkte op, dat ook plannen geld kosten en oordeelde een be- harding van 5 M. breedte noodzakelijk; 4 M, was onvoldoende. In Dec. weten B. en W., waartoe het Rijk en Prov. genegen zijn, en dan kan men de plannen laten maken. De heer Duin wilde dit jaar zuinig zijn. Laat men aan de bestaande prutswegen thans zoo weinig mogelijk uifgeven. Over het belastingcijfer heeft men ook nog geen zekerheid. De heer B ij 1 wees er op, dat de 5300 niet overschreden zullen worden. De heer Schermer wilde allereerst van de 5300 de kommen verbeteren. De f 5300 werden aangenomen. De heer Schermer zeide, dat de com missie het ophalen van het vuilnis wii aanbesteden met recht van optiejaren voor den pachter. B. en W. vereenigden zich met deze op- merk'inig. De heer Kaag lichtte diit voorstel nog nader toe. De heer Schermer oordeelde een wenk aan de ouders van leerhngen, die de H. B. S. en Gymnasium bezoeken, noodig, omdat de uitgaven d'e gemeente-financien te zeer drukken en er zeker ouders zijn, die er van profiteeren, die in staat moeten worden geacht vrijwiliig wat bij te dragen. De heer Duin drong aan op een actie bij de Ver. van Ned. Gemeenten. De Voorzitter zeide, dat deze reeds een commissie instelde. De heer Duin zou gaanne zien, dat Schoorl een actie ging voeren en gemeenten verzocht adhaesie te betuigen. De Voorzitter zeide, dat er aan ge- werkt wordt en wel reeds twee jaar. Wij zijn echter Nederland-ers. De heer Schermer zeide, dat de com missie voor het Muziekcorps 100 vol- doende oordeelde. De heer B ij 1 zeide, dat B. en W. voor een jaar 125 hadden voorgesteld met het oog op nieuwe instrumenfen Deze zijn er nu toch en spr. kon dus wel medegaan, om de post op f 100 te brengen. De V o o r z i 11 e r had geen bezwaar, om het op f 100 te ramen, mits bij een n-adere toelichtling door het Muziekcorps nog nader 25 uitkeert. De heer Duin vond het bittijk, diit jaar de 125 uit te keeren, als d'e financiering van het fonds diaarop gebouwd i& Z W A AR VERVOER de banddie minder kost dan hij moest kosten. N.v, „R,A-M,I." De Voorzitter stelde voor de f 125 te handhaven, doch voorloopig 100 uit te keeren en de 25 als biijkt, d-at die volgens de opzet van de financiering noodig zijn. Dit voorstel werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren v. Lienen, Duin en Gutk-er. De heer Schermer zeide, dat de com missie voorstelt aan het R.-K. Lyceum voor 1928 f 150 toe te kennen, zoolang een of meer leerling en het Lyceum bezoeken en de ouders van een der leerlingen onbemkki-eld is. De Voorzitter zeide, dat B. en W. met dit voorstel kun-nen medegaan De heer G u t k e r kon zich er niet mede vereenigen, omdat men destijds een subsidie aan de Handelsschool afwees, omdat het niet verplichtend was. Ook dit is niet verplich tend. De Voorzitter had destijds deze verwerpjng betreurd, doch men kon zich beteren. De heer Schermer was het met den heer Gutker eens. Uit billijkheidsredenen moet men echter voor stem-men. De post werd aangenomen, met den heer Gutker teg en. De heer Kaag wilde de 50 voor de Arbeidsbeurs afvoeren, omdat het practische nut nihil is. DeVoorzitter zeide, dat B. en W. meenen, dat de post nog niet geschrapt kan worden met het oog op de Rijksbijdrag-. aan werkl-cozen. De heer Kaag merkte op, dat hij be- oogde de districts-arbeidsbeurs. Het voorstel-Kaag werd met 3 tegen 4 stemmen verworpen. Voor de heeren Duin, Kaag en Bijl. De subsidie voor de V. V. V.'s bleef op 150. De Gem-eenteiijike Inkomstenbelasting was op f 34000 geraamd. Opbren-gst vorig jaar f 36000. De heer Duin oordeelde, dat men over deze post geen zekerheid had. De Voorzitter betoogde, dat ei wel eenige vogels in de lucht waren te zien, in de vorm van een rijksuitkeering. B. en W. voeren een voorzichtig b-elei-d. De begrooting ontvangst en uitgaaf 91488.005 -en een post van onvoorzi-en van f 1587.53, werd behoud-ens de aangenomen wijzigin-gen goedgekeurd. Gnvoorzie-n wordt ,met een f 600 verminderd. De Voorzitter bracht de commissie en in het bijzonder den rapporteur, een woord van d'ank. Tot leden van de commissie van het G. E. B. werden de heeren Kaag en Duin herkozen. Op de heer Schermer waren twee stemmen uit-gebracbt. B. en W. hadden de wethoude-r Van Lienen als voorzitter van de commissie aa-ngewezen. He-t volgende voorstel was om de ver ordening op het keuren van waren met de bepaiing aan te vutl-en, dat -het verkoopen van melk met een vetgehalte lager dan 752 pCt verboden is. Hiertoe werd besloten, aangezien de rni- nis'terieele machti-ging was verk-regen. Punt 6 v/as de voord-racht van B. en W. tot wijziging en opnieuw vaststellen der rooilijn- wrordening, voor de bebouwi-ng langs de verschillende wegen in d'e geme-en'e Schoorl Conform besloten. Het suppletoire kohier 1927 voor de hon- d-enbelasting werd -nog vastgesteld. Voor werkverschaffing is tot 1 Jan, 1928 noe 80 per week beschikbaar. Er zijin reeds 12' werkloozen, zoodat er voor 9 weken f 40 per week tekort is. Een crediet van- f 400 is noodiig, aangezien er van de 12 al 5 op 3 dagen terug gesteld zijin. De heer Duin wenschfce een gesloten vergadering, om de noodzakelijk te beoor- deelen ouden van dagen, wii spr. voor alles aan het werk houd'en. De heer B ij 1 zeide, dat er maar 2 waren beneden 55 jaar. Er zijn geen menschen bij, die naar elders kunnen gaan. De heer Schermer vroeg, of het vol gens de financien kon lijden. De Voorzi ter zeide, dat een batig saldo niet verwacht kan worden. De heer Schermer oordeelde, dat men deson-da-nks d-iende te helpen, waa-r het noodig was. De heer Gutker oordeelde, dat het crediet venleend moest worden De heer Kaag zag op de lijst 3 perso- nen, d-it z.i. een zoodanig inkomen hadden, dat ze wel geheel geschrapt kond-en word-en Spr. deed daartoe het voorst-et De Voorzitter: Het gaat er over B. en W. in beginsel te machtig-en, de be grooting met 400 te overschrijden. De heer D u i n De menschen, die gehol- pen moeten worden, moet men helpen. Besloten werd B. en \V. te machtigen, d< begrooting te ov-ei'schrijden en tot comity over te gaan, of er menschen van de lijst geschrapt moeten worden. Bij de rondvraag betoogde de heer Duin de wenschelijkheid van de groote water- plassen bij zware regeus af te leiden. DeVoorzitter verwacht den heer Duin dergelijke opm-erkimgen eerd-er aan de wethouders te doen. De heer S t a m vroeg naar aanl-eiding van het stukje van den heer Mutter, of het geoorloofd was, -ka-tteo te strikken. De V o o r z i 11 e r zeide, dat het hoofd van de politie gaarne Machten in ontvangst neemt. De heer Schermer drong aan op een rooster voor een duiker aan den Laanweg. Spr. had ook nog bezwaar tegen het in kaart brengen van een deel der gemeent-e Spr. wii dit niet besten-digen. Zoolang de ge meente opzichter gehandhaafd wordt, moet hii d-ergelijk werk do-en. De h-eer Kaag wist nog een wegge- deelte, waar de bermen verlaagd waren, met het gevolg, dat de bewoners nu het water in hun huizen krijgen. Spr vroeg voorzienimg._ D? wethouders v-an B en W. noteerden dit ook. waarop de voorzitter om 1.20 uur de vergadering sloot. In den nach: van Woensdag op Donder- dag verbrandde in de Buurtschap Groet't pension en winkelhuis van den heer J. tetl Boekel. Slechts een boet bleef gespaard. 't Restant verbrandde tot den grond af. De schade wordt door verzekering op beurspolis gedekt. UIT URSEM. Donderdagmid-dag omstreeks 12 30 uur reed de chauffeur van de fa. K een der auto- busdienst-ondernemers tusschen HoornAlk maar v.v., doer het naar links uithalen, te kort aan dc helling van den dij'k bij de Noor- derbu-urt in deze gemeente. De bus zakte daardoor aan een zij-de geheel van den dijk Spoedig was er hulpvaardig publiek ter plaatse. Nadat, met behul-p van palen en planken en een z.g. do-mmekracht, het voertuig eenigs- zins hooger op getild was, wist men het met vereende krachten op den weg te krijgen. Zonder eenige materieel schade kon worden verder gereden. Er zat toevallig geen publiek in de bus. UIT ST. PANCRAS. De collecte voor't tehuis voor alleenstaan- de Blinden te Wolfhezen heeft alhier opge- bracht 30.75. UIT PURMEREN'D. Onlangs maakten wij melding van een man, die gestikt was in een cafe alhier. Bij nadere berichten, biijkt dit niet juist te zijn en is de man door een hartverlamming. zeer waarschijnlijk gestorven. Nu doet zich echter het eigenaardige ge val voor, dat niemand eigenlijk weet, waar de man vandaan kwam. Hij was altijd be- kend onder de naam van P. Baklter en af- komstig uit een plaatsje in Gelderland. Als antwoord op een brief gezonden aan deze gemeente, kreeg men ten antwoord-, dat daar maar een P. Bakker bekend was en dat deze nog leefde. Zeer waarschijnlijk heeft men d-us te doen gehad met ie-mand, die om de een of andere reden, zijn werkelijken naam verzweeg en zal het wel altijd- een raadsel blijven, wie en van- waar deze man is. UIT NOORDSCHARWOUDE. De Mosselenbrug. Een stroom van bezwaarschriften is inge» komen tegen het besluit van Ged. Staten, waaruit voor Geestmerambacht (Oosterduk en Molengeersen) de verplichting zal voort komen om 5000 aan de vern-ieuwing voor de Mosselenbrug te moeten bijdragen. Behalve door de banne Noordscharwoude zelf zijn door alle onder Geestmerambacht behoorende bannebesturen bezwaarschriften ingediend, waarin op allerlei wijze op het onrechtvaardige van dit besluit wordt gewe- zen. Vergezeld van deze bezwaarschriften richt het bestuur van Geestmerambacht zich thans met een uitbreid adres tot Ged. Staten. Daarin wordt er aan de hand van de his toric op gewezen, dat het eigendomsrecht van de wateren bij banne- en dorps-bestuur berust, wat ook met het beheer der wateren het geval is. Op die wijze is het historisch te verklarert, dat Geestmerambacht ook than-s nog uitslui- tend maar maalt en dat dc bannen over sloo- ten en vaarten beheer voeren en het dus hun taak is, dat de bemaling zonder belemmering werken kan. Verschillende bepalingen van de keur too- nen, aan hoe de banne Noordscharwoude de taak vervullen kan, terwijl uit die keur duide- lijk naar voren komt, dat deze vaarten be- stemd zijn te dienen tot toevoerkanalen naar dc gemalen. Het is dus op deze hoofdbestemming, dat men in het bijzonder den nadruk wii 1-eggen. De banne draagt de veraniwoordelijkheid voor al datgene dat met haar toestemming in de vaarten wordt geplaatst. Het gaat niet aan te zeggen, dat, wanneer de stroomsnel- heid vermeerdert, om dan het bestuur van Geestmerambacht aansprakelijk te stelien voor eventueel veroorzaakte schade. Als het polderbelang een grootere stroom- snelheid vordert, d-ient de banne de belem- iiTrniTiiiiiiiiiniiiiiiriifiijnT Gebruikt voor Uw vracht- wagens en autobussen, die zwarcn arbeid moeten ver- richten, de banden, weike voor dien arbeid speciaal geconstrueerd zijn. Het mees- te voldoening geeft U de Fisk Transportation. Dit is niet een band van verzwaar- demaat, doch een zeer zware, sterke, forsche en toch elas- tiscbe band, met een breed profiel en een onverwoest- baar carcas met een grooter aantal koordlapen LEEUWARDEN Ruiterskr,-artier 37-45 - Tel. 232 AMSTERDAM: N Z. Voorburgwai 75-77 Telefoon 35397 i.ui' Depot: JAC. SLOTEMAKER, Verb Stuartstr., Alkmaar. Telefoon 1113.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6