DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dif nnmmer besfaaf uH 2 bladen, Honderd negen en twintigste laargang !927 Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Fecstdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alks&aar /2.-. franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewlpnnrnmera 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, hi] groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrufmfe, Brieven franco aan de N. V. Boek« en HandelsdrukkerlJ rjh HgRMs. COSTBfi ft IK?0P> Voordara C9. Dke^ieuri G, Ut KRAK. Telef.nr. Admlnlstrafle 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteuri Tj. N, ADEMA. MAAIDAG Postgiro 37060. *4 NOVEMBER Dageiijksch overzichf. KOLONIALE SCHANDALEN. Frankrijks koloniale politiek. Dictatoriale, verduisterende en met rebellen marchandeerende be- stuurders. Frankrijk's koioniaal prestige. Frankrijk behoont nu wel niet bepaald tot die groote koloniale mogendheden, maar be- zit in Indo-Cliina, Algiers, Marokko en Syrie toch gebieden,waarvan de beteekenis niet mag worden onderschat. Gemeenlijk hoort men behalve dan de geruchten omtrent een bij de geboorte reeds ond-erdrukt op- standje we-inig nieuws verluiden over deze ibezrittingen, gedtirende den laatsten tijd edi tor des te m-eer over hen, die als bestuurders over deze gewesten aangesteld zijn. Men moet n.l. weten, dat deze gouverneurs maninien zijin, benoemd door het linksche kar- tol en dat de rechts-georienteerde poli- tieke partijen in Franikrijk alle mogelijke moeite doen om hen ten val te brengen, wat ten gevolge heeft dat zij letterlijk geen en- kele gelegenheid voorbij laten gaan om hun optreden verdacht te maken. Geruimen tijd geleden werd door de Echo de Paris een verwoede perscampagne geopend tegen Sarrail, den hoogen com- missaris in Syrie Inderdaad werd! deze po king om den Franschen regeeringsvertegen- woordiger het beenlje te lichten met succes bekroond. Sarrail ve-rdween en klaarblijkelijk daardoor aangemoedigd keert men zich thans ook tegen de anderen. Op telle wijze oetent men critiek nit op het feit, dat het linksche karte-1 voor alle hooggeplaatste ambt-anaren geestverwanten uitzoekt en de goedbetaalde baarttjes onder de kameraden verdeelt. En mag men de Echo de Paris gelooven, dan zou er momen- teel zelfs een crisis in deze baanitjesjager-ij bereikt zijm. Want, zegt het blad, men zit midden in de koloniiaie schandalen! Na-uwelijks begon de herinnering aan den „Satraap" Sarrail te verflauwen of het schan- daal-Varenne kwam op de proppen. Varenne, gouverneur-generaal van Iindo- China, mitsgaders zijne vermoedelijk zeer Meftal'lige gade, werden er namelijk van be- schuldigd, vol'komen volgens de sotialis- tische grondstellingen, groote stukken van hun „Koniinikrijk'" onder partijgenooten te hebben gedistnibuee-rd. Zoo ernstigen om- vang name-n deze beschuldigingen aan, dat de Fransche regeering het wenschelijk oor- deelde de socialistische „Koning en Koningin" van Indo China ter verantwoor- diing naar het vaderland te roepen. De •kansen op een nieuwe zege voor de reoht- schen stondien toen dus wel buitengewoon mooi Edoch: de tortuiin was hen ditmaal min der gunstig gezind dan in hun strij-d tegen Sarrail en draaide hen op het beslissende oogenblik baloorig den rug toe. Varenne's socialistischigetint bewind vond1 genade in de oog>en der Fransche ministers en de „roode koning" van Indo China toog met een geheel en al gezuiverd zondenregister naar zijn gewesten terug, tot groote woede der rechtschen. Vervolgens is er het schandaal-Steeg. Steeg is resident-generaal in Marokko en had in- dertijd zijn benoeming te danken aan de stemmein ddr communisten. Als contraprestatie heeft hij in Marokko blijkbaar een communistische of anti-koio- niale politiek gevoerd, want volgens de Echo de Paris komen uit alle deelen van zijn ge- west berichten over de funeste gevolgen van zijn zwak en toegeeflijk bewind. Doch de kroon op dit altes wordt wel ge- zet, door het feit, dat Steeg zich niet ontzieh heeft onderhaindelingen aan te knoopen met met rebellenleiders, die eenige weken ge leden een viertal van zijn familieleden hebben ontvoerd. Daardoor heeft hij volgens de rechtschen het laatste restje van het Fran sche prestige in Marokko doen ineenstorten en natuunlijk! zichzelf onmogelijk ge- maakt Ten slotte is daar Violette, gouverneur- generaal van Algiers. Het is ongelooflijk waar die van beschuldigd wordt! Hij zou niet meer of minder hebben gedaan, dan als Lid! der commissie van financien een ont- werp verdedigd, dat was bestemd om familie- belangen te dienen en het hem mogelijk te maken een bedrag van 200.000 francs te ont- trekken aan de schatkist! Van dit schandaaltje schijnt echter iets waar te zijn, want evenate bij Sanrail heeft hun campagne tot ontslagverleening sucoes gehad. Violette gaat been, zoogenaamd otn zijn plaats in het politieke leven van Frank rijk zeif weer in te nemen Het staat niet aan ons te beoordeelen, hoe de toestand in de Fransche kolonien in wer- celiikheid is en of de beweerde schandalen f*aiit«iit zijn. Wij g-even hier slecbts weer wat de Echo Je Paris meent te mogen doen om zijn poli tieke tegenstanders te bestrijden en vermel- den deze bizonderheden niet, omd'at wij meenen, dat er zooveel waarde aan moet worden gehecht. De Echo de Pads, tenslotte, betwi]felt of een regeering waarin Herriot en Painleve (de groote schuldigen aan deze schandalen) zit- ting hebben, den rnoed zal hebben de maat- regelen te nemen, die noodlg zijn. BuifeiAlaiidi oogenblik nog rond 15O0 man gekleurde troepen in het Rijnland bevinden. FR IJK. CHINA. DE BETREKKINGEN MET SPANJE. Tsjang tso Lin zegt het handels- verdrag op. Tsjang tso Lin heeft een besluit uitgevaar- d'igd, waarbij het Chineescli-Spaansche han- delsverdag van 10 October 1864 wordt op- geheven. Hij draagt het Chineesche depart ment van buitenlandsche zaken op zoo spoe- dig mogelijk een nieuw verdrag te sluiten op den grondslag van wederkeerige gelijikheid en eerbied voor de territoriale souvereiniteit. VERWARRING TE HANKAU. De laatste paar dagen marcheeren de troe pen van generaal Tang Seng Tsji, die tot nog toe de baas was te hankau, naar Tsjangsja op, blijkbaar om te trachten de stad te iier- nemen, die onverwacht in de handen is ge- valkn van vijandige troepen van Kweitsjau. Tang Seng isji schijnt aan het eind zijner midaden en men acttt het mogelijk dat hij vanavond de vluclit neemt. De toestand ie Hankau is gespannen, er heerscht desorga- nisatie, niemand vcert het bevel. De Chinee- zen strocmen naar de wijk der concessit; in in de Franshe concessie zijn barricaden opge- worpen. HANKAU BEZET DOOR NANKINGTROEPEN. Generaal Tang Sengsji heeft vrijwillig af- stand gedaan van zijn bewind1 in Hankau - en de stad komt volgens een later bericht onder het beheer van de Nanking-regeering. Ho- tsjien, en der met de Nanking-regeering ver- bonden generaals, heeft nu de ma-cht te Han kau in handen. Naar gemeld wordt, tracht hij door strenge maatregelen de orde te Han kau te handhaven. Vijfhonderd arbeiderslei- ders zijn reeds door hem gearresteerd. De Nanking-regeering is zeer verheugd over deze overwinning, die zij beschouwt als bewijs, dat zij in staat is een militaire cam pagne te vo-eren zonder Tsjang Kai-sjek eh ■zonder steun der Russen. Door den succesvol- len strijd tegen Hankau is bovendien het mi- litair gezag van de Kwomintang weer beves- tigd; Tang Seng-sji wilde zich natnelijfc van de Kwomintang onafhankelijk maken, en trachtte te Hankau een soort feodaal bewind in te voeren. Tsjang Kai-sjek vertoeft thans te Shang hai. Hij steunt dfe partij, die reorganisatie eischt van de Nanking-regeering, doch de militaire leiders daar zijn na hun overwin ning in een zoo opgetogen stemming, dat-zij aan dezen eisch wel geen gdvolg zullen wil- len geven. Blijkens eene United Press-bericht is Tan- ge's h-oofdkwartier geplunderd. Een deel van de Chineesche stad staat in brand. DUITSCHLAND. DE SCHADEVERGOEDING AAN LUXEMBURG. Duitschland betaalt 8 mxllioen Mark. In de Luxemburgsche kanier heeft minis ter Bech medegedeeld, dat Duitschland aan Luxemburg een oorlogs-schadevergoeding van acht millioen mark heeft toegezega waarvan twee millioen direct worden uitbe- taald. Dit beteekent echter niet dat Luxem burg de tegenvordering van ongeveer negen- tig millioen mark erkent, welke Duitschland heeft gesteld voor de schade die "oortgevloeid is uit het te vroegtijdig opzeggen van het spoorwegverdrag van 1902. Het is nog niet duidelijk, hoe men deze netelige kwestie zal reg len. DE FRANSCHE RIJNPOLITIEK. De balans ervan opgemaakt door de „Koln. Volksztg. De Koln. Volksztg. schrijvende over de Fransche Rijnpolitiek van na den oorlogcon- stateert, wijzend op het volledige mislukken der Fransche pogingen tot een economische en politieke afscheiding van het Rijnland, dat Frankrijk na negen jaren nog altijd aan een politiek vasthouat, die ef op uit is om een groot volk, dat naar ware toenadering streeft, te vernederen. Ter kenschetsing van de Fransche politiek herinnert het blad aan een groote reeks maat regelen van de intergeallieerde Rijnlandcom- missie, als het radio-veibod, het verbieden van boeken, bladen en filmen en verder van de in- menging in de Duitsche rechtspraak en de partijdige vonnissen der kfijgsraden. Teh slotte wijst het blad er op, dat er zich op het HET DOUANE-VER'DR AG MET DE V. S Bokanowski deelde mede, dat de Fransch- Amerikaansche tarief-onderhandelingen tot algemeene bevredlging zijn geeindigd en dat het desbetreffende besluit onmiddellijk zal worden uitgevaardigd. - DUITSCH-E BLADEN VERBODEN. Op voorstel van den minister-president en den minister van binnenl. zaken besloot de ministerraad de circulatie, den verkoop en de verspredng der Dutsch bladen Wahrheit, Zukunft en Volksstimme over het geheele Fransche grondgebied te verbieden. DUITSCHLAND EN OO'STENRIJK. Qelijkheid op gebied van het strafrecht. Heden vertrekken 10 leden van de commis sie voor het strafrecht uit den rijksdag naar Weenen om daar met de Oostenrijksche com missie van het strafrecht te beraadslagen over de uniformiteit van het Duitsche en Oos tenrijksche strafrecht. VERVOLGING VAN PACIFISTEN, Onlangs maakten wij melding van de ar- restatie te Wiesbaden van den redacteur van het pacifistische tijdschrift „Die Menschheit" Thans meldt een telegram van het W. B., dat ook tegen prof. Foerster, een geregeld medewerker aan het blad, een bevel tot in- hechtenisneming is uitgevaardigd, op grond van landverraad. Prof. Foerster vertoeft in Zwitserland. HOOGVE R R A AD? De Berlijnsche politie heeft een inval ge daan in het bureau van de communistische partij Duitschland. Er werd een langdurige huiszoeking gdiouden, die naar verluidt in verband zou staan met de beschuldiging wegens hoogverraad tegen den schrijver van het boek „Der Weg zum Sieg." DE ARB EIDSCONF LICTE N. 130.000 tabaksbewerkers uitgesloten. De uitsluiting in de tabak- en sigarenin dustrie, die Zaterdag begonnen is, omvat in het geheel circa 130.000 man. Alg. staking bij de W.-Duitsche kanaalscheepvaart. De rijksminister van arbeid heeft de uit- spraak van het scheidsgerecht om een loons verhooging van 10 pet. vast te stellen voor de West-Duitsche kanaalscheepvaart, niet bindend verklaard. De werknemers hebben hierop het werk neergelegd. Zij weigeren zelfs, naar van werkgeverszijde wordt meege- deeld, het lossen van schepen met levensmid- delen. Het verkeer op het Dortmund-Ems kanaal ligt tot aan Ems geheel stil. De tegen- woordige loonovereenkomst loopt tot 31 De cember. Uit Bodhum wordt gemeld, dat de Deut sche Verkehrsbund heeft besloten, teneinde het omleiden van het goederentransport uit Rotterdam naar Duitschland te verninderen alle Rijnschepen, welke dergeliike vrachten vervoeren, in de staking te betrekken. Met de Nederlandsc'he organisatie van Rijmschippers, den Centralen Bond, zijn daar- over onderhandelingen gaande. De uitsluiting in de textieljabrieken, In de textielfabrieken op den rechteroever van den Rijn, waar 50.000 arbeiders zijn uit gesloten, is een overeenkomst getroffen tus schen de patroons en de vertegenwoordigers der vakbonden. Dit vergelijik behelst dat de loonett gemiddeld met 10i/2 pet. verhoogd zullen worden bij een werkweek van 48 uur Er zullen per week 3 uur overwerk verricht mogen worden. De twee partijen zullen thans m-oeten vcrklaren of zij met'dit vergelijk al dan niet accoord1 gaan. De patroons zullen het stellig aannemen, daar het overeenkomt met hun oorspronkelijke voorstellen. 1 ENGELAND. BIJ HET GRAF VAN DEN ON'BEKENDEN SOLD A AT. Boem, klonk het kanon in de ooren van de menschen die den herinneringsdienst op Wa- penstilstandsdag in de Abdijkerk van West- munster hadden bijgewoond. De twee minu- ten stilte waarin de liefderijike herinnering der levenden de dooden van de slagvelden terug had geroepen, waren voorbij. Boem, Het leek of een gouden draad ge- knakt was, toen het kanon zich weer hooren deed. De stilte sdheen te eindigen in een storm van klanken toen het or gel speelde: „0 God, Our Help in Ages Past." Onder de hooge booggewelven schetterden de trompetten de Reveille. Daarna begon de groote pelgrimstocht naar het graf van den Onbekenden Soldaat. Er stonden velen te wachten om hun ge- schenk aan bloemen op het graf neer te leg- gen. Het tuiltje van de weduwe van een jon- gen soldaat die het Victoriakruis had ver- diend, droeg het opschrift: „Uw nagedachte- nis zal ons dapper en sterk houden." Er was ook een kransje van een onbekend Duitsch meisje. Een klein cirkeltje van gele bloemen, niet in het ocg loopend, maar om de schoonheid van den geest waarin het ge- geven werd, het schoonst van alle. Met een jeugdige hand was het opschrift geschreven „Aan de Groote Onb'ekende Soldaten van alle Naties. Van een Duitsch meisje." Met was, zegt een journalist die haar de bloemen zag neerleggen, de geest van een nieuwen tijd de geest van Locarno. 1 RUSLAND. HET JUBILEUM DER SOWJETS EN DE OPPOSITIE. Zooads uit latere berichten gebleken is, heeft de oppositie bij de grootsche herdenking van het tienjarig bestaan der Sowjet-repu- bliek toch nog voor eenige ongeregeld'heden gezorgd. Het central-e comite van de communisti sche partij heeft thans aan alle partij-organi- saties een med-edeeling gericht, waarin het heet dat aan de sowjets vijandige stxaatbe- toogingen van Trotski e. a. de bezet- ting van h-et auditorium van de Moskou- s-che Teciinische hoogeschool o-m er een on- geoorloofde vergadering te beleggen, de handtast-elijkheden jegens aanhangers van het partijprogram en de in het kader van de oppositie belegde ongecorloofde vergaderin- gen, het bewijs zijn, dat de oppositie nu be- gint aan de arbeiders vijandige krachten om zich heen te trekken en nieuwe tegen de sow- jets gerichte acties voorbereidt. Het centrale comite acht een dergelijk optreden volslagen ontoelaatbaar en heeft de noodzakelijkheid er- kend, de kwestie van de laatste tegen de par tij gerichte acties van de oppositie aan de centrale controlecommissie voor te leggen. Het centrale comite noodigt alle partij-orga- nisaties uit, onv-erwijld die leden van de op positie uit dfe partij te sluiten, die in amdere dan partijvergaderingen tegen de partijpoli- tiek optreden, ten slotte geen omgeoorlo-ofd'e, door leden van de oppositie bijeengeroepen vergaderingen te dulden en in-dien zoo'n ver gadering toch bijeengeroepen wordt, ze met alle krachten der partij-organisaties en van de arbeiders te ontbinden. Moc-ht, wat niet onmogelijk is, het centrale executieve comite Let Moskousche voorstel aannemen, zoodat Trotski en de zijnen uit de partij gezet en van hun posten ontheven wor den, dan b-eteekent dat, dat Trotski verdwijnt als voorzitter van de hoofdconcessie-comimis- sie, Simowjef als lid van het praesidium van die staatscommissie, Kamencf als gezant te Rome, Belofcorodof als volkscommissaris van binn-enlandsche zaken en Jefdbkimof uit de Centrosojoes. DE STRIJD TEGEN DE OPPOSITIE IN RUSLAND. Drastische maatregelen. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de daar zetelende controle-coanmissie 7-6 opposi- tionneele partijlidmaten uitgesloten, die op de laatste Trozki-vergadering als leiders cf als sp-rekers zijn opgetreden. AMERIKA. Naar uit New-York word't gemeld, hebben 200 bandieten de Mexicaansclie stad Aquil- pam o\"ervallen en alle openbare gebouwen verbrand. Zij gingen over tot piunderingen, terwiji tal van bewoners werden neergesla- gen. Bij een gevecht met regeeringstroepen, wel ke later arrivieerden, werden 40 personal gedood; de overigen wisten te ontkomen. HET CONGR'ES VANi SOWJET- VRI EN DEN. Zaterdag werd te Moskou het driedaag. sch-e congres van „vrienden der Sovjet-Unie gehouden ter herdenking' der bolsjewistische revolutie, gesloten, nadat den Sovjet-gasthee- ren dank gezegd was door -de zeer vol dame gasten. Een der belangrijkste redevoeringen die op het congres gehouden werden, is die van Rykof. Deze verklaarde, dat het geen ge- woonte is van hoof den van regeeringen om vertegenwoordigers van andere landen reken- schap te geven van hun daden. De Sovjet- regeering acht zich echter aansprakelijk niet alleeni tegenover de burgers der Unie,J maar tegenover de geheele wereld. Zij begroet daarom do gelegenheid, om aan deze groote sym-pathiek-gezinde Internationale vergade ring verslag te doen van haar beleid in de afgeloopen tien jaar. Rykof sprak daarop een lange lofrede uit op zichzelf en zijn collega's, doch betreurde het, dat er binnenlandsche vijandeo zijn, die trachten het bolsjewistisch gebouw te onder- mijnen. Omgelukkigerwijze dwingen zij daar door de Sovjet-regeering, die alle gewelc haat, tot represailles, die voortgezet zullen worden, totdat de vijanden hun actie stakeu. Voor de sluiting van het congres werd me degedeeld!, dat de Sovjet-regeering besloten heeft dat aan een aantal van de meest waar- diige revolutionoaire kamipioenen in het bui- tenland de Orde van de Roode Vlag zal wor den uitgereikt. Voor deze onderscheiding kwamen in aanmerking Max Hollz, Klan Zetkin, Bela Kun, twee Franschen, een Chi nees en een Pool. Op het congres kwam, naar u!t Moskou wordt gemeld, herhaaldelijk de meenin-g tot uitin-g, dat „de kapitalistische staten op grond van hun innerjijke ontwildcelmg vroo ger of later noodgedwongen tot een oorlog met Sovjet-Rusland1 zouden moeten b-esluitea en dat geen Volkenbond ter wereld dit oor. logsgevaar kan verhinderen, doch alleen het internationale proletariaat dat op een gege- ven oogenblik den imperialistiscnen oorlog door gezamenlijk optreden moet verhinderen en daardoor tevens de revolutie zal ontkete- nen.' LITAUEN. EEN SAMENZWERING ONTDEKT. In Litauen zouden de autoriteiten opnieuw een geheime organisatie op bet spoor zijn g-e- komen, die een actie voorbereidt tegen het kabin-et Woldemaras. De organisatie t-elt af- deeliing-en in 10 steden en droeg een off idee- len naam Bond ter bescherming van de re- puhliek. Ze had haar zetel t-e Wilkomir. In deze stad heeft men 39 personen gearres teerd. Enkele officieren zouden eveneens bij de samenzwering betrokk-en zijn. Vier der gearrest-eerden zullen zich voor een krijigs raad te veran-twoorden hebben. In de nabiji heid van de Litausche grens is een wapen* depot ontdekt, dat aan de samenzweerder? toebehoorde. ITALI5. DE HERVORMING VAN DE KAMER Afschaffing van het algemeen kies- recht. Alleen de gdden behouden in- vloed op de candidaatstelling. Het fas- cistisch hoofdbestuur stelt de definitie- ve lijst samen. Het hoofdbestuur (Groote Raad) van de fascistische partij heeft het vraagstuk van de samenstelling van het Huis van Afgevaar- digden behand-eld en besloten, dat de vakor- ganisaties (gilden) aan de verkiezingen zul len deelnemen, doordat zij aan het hoofdbe stuur een lijst van candidaten zullen indie- nen, welke door het besiuur zal worden nage- zien en aangevuld en dan de definitieve lijst zal vormen voor het heele land, die uitslui- tend de samenstelling van het college zal be- palen. Het rechtstreeksche kiesrecht zal alleen verleend worden aan de leden der vakorgani- saties, die bij wijze van symbool op de natio- nale lijst zullen stemmen. Het aantal afgevaardigden wordt van 560 tot 400 verlaagd. De Senaat zal zijn huidige samenstelling behouden. De minister van justitie zal een dien over- eenkomstig wetsontwerp opstellen, dat het be stuur in Januari zal behandelen. ESTLAND. EEN FANTASTISCH VERHAAL. Het Finsche blad „Uusi Suomi" heeft vad zijn correspondent te Reval de sensationeele medeling ontvangen, dat te Reval een orga nisatie is ontdekt, welke zich ten doel had ge steld, een aanslag te plegen op den gezanf der sovjet-regeering in Estland, Petrowsky. Naar de correspondent van het Finsche blad verneemt, kwam de Estnische regeering bij- tijds te w-eten, welke plannen de organisatie smeedde en waarschuwde den gezant. De aanslag zou voorbereid zijn geweest door de bolsjewiki zelf, die op deze wijze een conflict tusschen Estland en de Sovjet-Unie wilden uitlokken. Het bekende Revalsche blad „Waba Maa" schrijft naar aanleiding van deze mededeelin- gen: Een zekere L., een agent van de G. P. Oe, die in de Sovjet-Unie een verantwoordelijke betrekking bekleedde, had een botsing met zijn chefs en vluchtte naar Estland. Daar knoopte hij relaties met Russische monar- chistische organisaties aan. De Komintern kwam echter te weten en zond agenten naar Estland om L. te bespionneeren en te belet- ten, dat hij den monarchisten compromittee- rende documenten zou verkoopen. Een der agenten van de Komintern knoopte met L. on derhandelingen aan en overreedde hem van zijn plannen af te zien en naar Rusland terug te keeren, waar hij vergiffenis zou krij- gen. Er werd echter 'n eisch gesteld L. moest iets doen, waardoor hij zijn gehechtheid aan de Komintern zou aantoonen. Deze dienst moest bestaan in een aanslag op den sovjet- gezant te Reval, Petrowsky. L. moest Petrowsky niet dooden. De bedoeling was alleen maar de diplomatieke betrekkingen tusschen de Sovjet-Unie en Estland, die den laatsten tijd correct waren geworden, in de war te brengen. L. nam het voorstel aan, maar de Estnische autoriteiten vernamen bij- tijds, welke plannen gesmeed werden en waarschuwde den gezant. Tegelijkertijd liet de Estnische politie den hoofdpersoon arrestee- ren. Er is echter ook een andere lezing. Het heet, dat niet de Komintern. maar de monar- ALEMAARSCHE CODRART. ■Hi

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1