G0EM00P STOKEN!!! N.V. Vereenigde Brandstoffenhandel, Bisineiiiansi Smgszcsniien stukken Sport iflarktberichten chisten den moordaanslag op Petrowsky had- den voorbereid en dit werk aan L. hebben op- gedragen. Om de eventueele onaangename -gevolgen voor de in Estland toevende emi gre's af te wenden, werd besloten het complot den vorm van een comnrunistischen aanslag te geven. De sovjet-vertegenwoordiging zou vernomen hebben, wat de monarchisten in hun schild voerden en dit aan den Estnischen minister van buitenlandsdhe zaken hebben medegedeeld. Het bleek echter, dat de Estni- sche autoriteiten reeds op de hoogte van het geval waren en op hun beurt een waarschu wing aan het gezantschap hadden gezonden De aanslag zou plaats vinden 28 October. „De „Waba Maa", het officieuse Estnische blad schrijft naar aanleiding van die geruch- ten het volgende: „Wij weten, dat deze ge- ruchten niet ongegrond1 zijn en dat iets der- gelijks inderdaad heeft plaats gevonden. De autoriteiten stellen nu een onderzoek in en er werden huiszoekingen gehouden bij de mo narchisten. In de naast toekomst zullen wij vernemen, of de aanslag het werk der monar chisten was dan wel een provocatie van de Komintem. k KORTE BERICHTEN. Noord-Jutland is door een geweldigen orkaan met hevige sneeuwbuien geteisterd. Op sommigie plaatsen ligt de sneeuw een M. dik. Het stoomschip „Diana" is aan den in- gang van de Limfjord door een sneeuwsto-rm overvallen en aan den grond geloopen. Uit Sofia wordt gemeld, dat bij 25 gra- den warmte een orkaan over geheel Bulgarije heeft gewoed, welke groote verwoestingen heeft aangericht. Te Sofia werden tal van huizen beschadigd; verscheidene schoorstee- nen stortten in. Vele telegraaf- en telefcon- lijnen werden vernield. Toen de storm be- tiiaarde, begem het ontzettend' te regenen, waarbij de temperatuur eensklaps daalde van 25 gr. tot 5 gx. In de nabijheid van Celle, ten noorden van Hannover, is een auto door een brugleu- ning gereden. Het voertuig stortte in de ri- vier de Ortze, waarij alle inzittenden, twee echtparen, den dood vonden. De exploitatie/van de petroleumvelden in de Unie van Sovjetrepublieken bracht in het afgeloopen jaar 32 millioen ton petroleum op, tegen v66r den oorlog 29 millioen ton per jaar. De benzine-productie over het alge- loopen jaar bedroeg 10 millioen ton, tegen 9 millioen in 1913. Ter gelegenheid van de feesten bij de uitbreiding van Antwerpen's havens hebben zoowel minister Jaspar als koning Albert op- timistische redevoeringen gehouden. Uit Frankrijk, Duitschland en Enge- land komen berichten over hevigen sneeuw- val. Door onvoorzichtigheid van een kind is het dorpje Ulyzno in Oost-Galicie voor een groot dieel afgebrand. Een-en-dertig huizen werden een prooi der vlammen, vijf kinderen kwamen om, de geheele oogst werd verwoest, terwijl een groot deel van den veestapel van het dorp verloren ging. Naar gemeld wordt uit Scranton, in den staat Pennsylvanie, heeft boven't dorp Fair- wort, daar in de buurt, een geweldig onweer gewoed. De bliksem sloeg in tal van schuren en doorboorde het 30 h 35 c.M. dikke beton- Jek van den grooten weg op tal van plaat sen volkomen. De internationale spoorwegconferentie te Riga gaat uiteen zonder haar voornaaimste doel: het tot stand brengen van een directe passagiers-verbinding tusschen West-Europa en Oost-Azie, te hebben bereikt. Volgens een bericht uit Moskou is (e Dalni de secretaris van het Russische consu laat door een onbekende aangevallen en met zeventien messteken verwond. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De Burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op DONDERDAG 17 NOVEMBER 1927, nam. 1 uur, ten einde te beraadslagen en te besluiten om trent de hieronder vermelde punten. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Imgekomen stukken. 2. Benoeming" van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim (bijlage Nr. 129). 3. Idem van een onderwijzeres aan de Openbare u. 1. school voor jongens en meisjes (bijlage Nr. 148). I 4. Beantwoording der door den beer Van Drunen in de Raadsvergaderi ng van 20 Augustus j.l. gestelde vrage-n omtrent het aannemen van werkkrachten bij den verbouw der voormalige Cadettenschool en in het algemeen omtrent het aanne men van personeel door hoofden van tak ken van dienst. S. Idem der door den heer Veen in de Raadsvergadering van 13 Gctober j.l. ge stelde vraag inzake den cursus voor poli- tiepersoneel. o. Idem der door den heer Veen in dezelde Raadsvergadering gestelde vraag betref fende de N. V. Alkmaarsche Exportvei ling. 7. Idem der door den heer Westerhof in de- zelfde Raadsvergadering-gestelde vraag betreffende georganiseerd overleg voor het politiepersoneel. 8. Voorstel tot hemieuwde vaststelling der voorschotten bedoeld in artikel1 103 der L. O. wet-1920, over 1926 en 1927 (bij lage Nr. 107). 9. Idem tot inwilliging van een verzoek van de afdeeling Alkmaar der A. J. C. om de haar in gebruik gegeven localiteit in de voormalige Ambachtsschool voor eigen rekening te mogen verbouwen (bij lage Nr. 118). 10. Idem inzake vervolgonderwijs aan de school voor Buitengewoon Lager Onder- wijs (bijlage Nr. 124). 11. Idem tot aankoop van een stukje grond gelegen op den hoek van de Steynstraat en de Costerstraat (bijlage Nr. 128). 12. Idem tot oprichting van een wegen-teer- distel 1 a tie- i nrich ting bij de Gasfabriek (bijlage Nr. 130). 13. Idem tot aankoop en verkoop van grond aan de Zocherstraat (bijlage Nr. 134). 14. Idem tot het verleenen van machtiging tot het doen van a!- en overschrijvingen op en het goedkeuren van suppletoire be- grootingen en rekeningen van instellin- gen en bedrijven, dienst 1926 (bijlage Nr. 13)5), 15. Idem inzake vermindering der "schuld aan de gemeente vari de N. V Exportvel- ling van Land- en Tuinbouwproducten (bijlage Nr. 136). 16. Idem inzake den aanleg' der kade langs de Bleekersloot (bijlage Nr. 138). 17. Idem tot goedkeuring eener suppletoire begrooting van het Burgerlijk Armbe- stuur voor 1927 (bijlage Nr. 139). 18. Idem inzake verbouwing en verhuring van het perceel Heiliigland nr. 2 (bijlage Nr. 141). 19. Idem betreffendie de adressen inzake de vorming van een afzonderlijke commis sie voor ondeirsteuning van werkloozen en inzake herziening van de uitkeeringen (bijlage Nr. 142). 20. Idem tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening met eene bepaling omtrent de St. Nicolaasmarkt (bijlage Nr. 145). 21. Idem tot inwilliginghet verzoek van de Vereeniging „A\v om een subsidie uit de gemeentekas vcor een door haar te houden jubileum-pluimvee-tentoonstelling (bijlage Nr. 132). 22. Idetn tot wijziging der Verordening tot heffing eener hondenbelasting (bijlage Nr. 137). 23. Idem tot wijziging der verordening op het keuren van Waren (bijlage Nr. 143). 24. Idem tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening met eene bepaling tot voorkoming van beschadiging van kade- •muren enz. door motorvaartuigen (bijla ge Nr. 146). weert, ongehuwd, die sinds twee jaren hier en daar gela kreeg en daarvoor spiritus kocht. Jenever was te duur. Hij wordt „de kromme Matties" genoemd. 's Winters sliep hij in de warme steen- ovens, doch sedert het strenge toezicht daar- op, in verband met de plaats gehad hebben- de branden, daarudt verdreven, had hij in't ontoegankelijk struikgewas zelf een hoi ge- maakt met sen schop, die gevonden werd. Zijn eten haalde hij elken dag van de kloosters in den omtrek, of aan de boerde rijen. EXAMENKOORTS. Zaterdagmorgen zou een meneer uit Hille- gersberg zijn examen doen tot het verkrijgen van een rijbewijs. Met den examinator tufk hij langs den Schiedamschen Singel te Rot terdam. Eensklaps kreeg hij opdracht, met den wagen te keeren. De examinandus, wat zenuwachtig vanwege de wetenschap, dat al zijn manipulaties nauwkeurig werden ga- degeslagen, wilde den motor uitschakelen, maar zette in plaats daarvan den wagen in de derde versnelling en als een pijl uit den boog schoot de auto ovoruit, pardoes't kille, troebele Singelwater in. Terwijl het water met stralen uit de klee- ren droop, kropen de bibberendie examinator en examinandus uit de als een baksteen ge- zonken auto. De examinator is in stijl gebleven: hij liet den examinandus voor het examen stralen als een baksteen. „WILLEM SOPHIA" Anthraciet IV af 2.20 VOLKS-ANTHRACIET II en/of III t 2,35 per H.L. FRANCO THUISBEZORGD. Koningsstraat 6. Telefoon 23 (2 lijnen.) HOLLANIDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. In de jongste vergadering van het dage- lijksch bestivur der Holl. Mij. van Landbouw is besloten aan bet Kon. Nederl. Landbouw Comite te berichten, dat het dag. bestuur zich volkomen kan vereenigen met de zienswijze van den minister van onderwijs, dat het niet gewenscht is voor kinderen van landbouwers enz., die na de lagere school een lagere land- of tuinbouwschool zullen volgen, sleChts zes leerjaren verplicht te stellen. Inzonderheid zal erop gewezen worden, dat aansluiting van het zevende leerjaar aan de behoeften van het platteland van zeer groot nut kan zijn. Voor stichting van een lagere landbouw- school zullen worden gesteund de oude en zeer goede aanvragen van Den Briel, Woer- den en Hoorn. Aan de afdeelingen zullen nauwkeurige gegevens worden gevraagd betreffende re- cognitie-verhoogingen door het rijk, de Nederl. Spoorwegen enz. Een brief van de Bedrijfscentrale der Nederl. Voertuigenfabriek over samenwer- king ter verbetering der landbouwvoertuigen werd in handen gesteld van de afd. Hoek- schewaard en van de Werktuigencommissie van Holland's Noorderhvartier, waarin de H. M. v. L. haar vertegenwoordigers heeft Besloten werd, op de agenda voor de a.s. hoofdbestuursvergadering te plaatsen een be- spreking over stichting van een mond- en klauwzeerinstituut en heffing van een zeker hoorngeld. Voorts zal aan het hoofdbestuur een defi- nitief voorstel worden gedaan tot het sluiten van een collectieve auto-verzekering voor de leden, waardoor dezen een reductie van circa 3'0 pet. zouden genieten op de in ons land al gemeen geldende tarieven. Een onderzoek naar de abattoirkosten in Alkmaar, Amsterdam, Leiden, 's-Graven- hage, Rotterdam en Dordrecht heeft het in- zicht opgeleverd, dat de tarieven niet onder- ling vergelijkbaar zijn. Ze zijn te verschil- lend opgebouwd en een goed en modern abat toir heeft hooge onderhouds- en afschrijvings- kosten en geeit zooveel meer voordeelen dan een slechte inrichting, dat een verschil in ta rieven alleszins gerechtvaardigd is. Gnbillijk wordt een tarief eerst dan als de gemeente het abattoir gebruikt tot het maken van winst Omtrent het hiernaar ingestelde onderzoek zullen nog nadere mededeelingen gedaan worden. Besloten werd de e.k. vergadering van het hoofdbestuur te houden op 24 dezer. EEN HOLBEWGNER. Door de activiteit der recherche te Venio werd Vrijdag toevallig waargenomen, dat iemand als het ware in den aardbodem ver- dWeen. Buiten de stad, ter rechterzijde van den weg langs het nieuwe kerkhof, in een valid, over een groote oppervlakte begroeid met zwaar en dicht struikgewas, werd iemand door de hem ongemerkt volgende recherche waargenomen. Tot verbazing der politieman- nen stuitten zij plotseling te midden van de struiken op een reusachtig hoi, waaiwan de ingang was dichtgemaakt met zakken. Ter zijde van den ingang lagen verscheidene le- dige brandspiritus-flesschen, alsmede de over- blijfselen van een vuur. Gesommeerd om er uit te komen, kwam niemand, zoodat de amb- tenaren, de revolvers in de hand, naar bin- nen drongen. Daar werd aangetroffen een hoi, hoog 1.70 M., breed 2 M. en diep 2% M. met afdalende treden. Op eenigie bossen stroo lag een man, breed van postuur, zwaar gebouwd, en naast hem ledige flesschen en nog een halve, met brandspiritus gevulde flesch, met opschrift: „Brandspiritus. Ge- vaarlijk voor inwendig gebruik". Meubelen waren niet aanwezig. De man werd meegenomen naar het poli- tiebureau. Vanwege de zware beenwonden, open voeten en in hooge mate verontreinigd, ging de overbrenging zeer lang langzaam. Het bleek toen, dat de aangehoudene was een 56-jarige bedelaar. ueboren te Neder- GASVERSTIKKING. Te Elst (Betuwe) had het echtpaar E. zich ter ruste begeven, na de schuif op de kachel in het slaapvertrek te hebben dichtgedaan. Den volgenden morgen werden man cn vrouw door de kinderen in bewusteloozen toestand aangetroffen; het slaapvertrek stond vol kolendamp. Het is mogen gelukken de vrouw tot bewustzijn terug te brengen, maar de 46-jarige E. E. is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. SOCIAAL HULPBETOON IN NEDERLAND. Naar de Tel. verneemt zijn in het onlangs opgerichte centraal bureau van advies voor maatschappelijik hulpbetoon in Nederland be- noemd: dr. J. H. Adriani te Utrecht, prof mr. P. A. Diepenhorst te'Amsterdam, mr. J. Everts, secretaris van den Armenraad te Amsterdam, mr. G. C. J. D. Kropman te Am sterdam, mr. M. D. K. S. van Lier te Am sterdam, mr. J. W. Lucas -ie Amsterdam, mr, M. J. A. Moltzer te Amsterdam, dr. j. P. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht, mr. A. Jonkman te Den Haag eh G. van Roekel te Arnhem. MISHANDELING OP DE KERMIS. Op de kermis te Meerssen (L.) ontstond Zondag tusschen eenige kermisgangers twist, welke zoo hoog liep, dat den 22-jarigen H. U. een zevental messteken in de borst werd toe- gebracht. In gevaarlijken toestand is de man in het ziekenhuis te Maastricht opgenomen. BRANDEN. De boerderij van j. v. d. Vegte, landtoou- wer te Streukee, bij Hasselt, gem. Zwoller- kerspel, is tot den grond afgebrand. Vee en inboedel zijn geredl, doch o. a. een groote partij hooi is verloren gegaan. Verzekering dekt gedeeltdijk de schade. Zaterdagnacht heeft een felle brand in Aalst nabij Eindhoven de groote boerderij van den landbouwer A. v. d. V. verwoest. In korten tijd stond de geheele hofstede in lichte laaie. Negen koeien, drie paarden, een bond en veel klein vee kwamen in de vlammen om. Aan redding viel niet te denken, evenmin als aan blusschen. De bewoners konden zichzelf nauwelijks redden; zij moesten in nachtge- waad naar buiten vluchten. De brand was ontstaan in een stalling, waarin de land- bouwgereedschappen worden bewaard DE CGRRUPTIE IN DE GAS BEDRIJVEN. B. en W. van Leerdam hebben een onder zoek ingesteld of de gasdirecteur zich aan corruptie heeft schuldig gemaakt. Hierbij waren tegeniwoordig de heer v. d. Stel en zijn advocaat. Het rapport in zake het onder zoek zal in de eerstvolgende raadsvergade ring in openbare zitting behandeld worden. De correspondent van de Tel. had een on- derhoud met den heer Mooy, directeur van de gasfabrieik. Hij-betreurde het, dat derge- lijke dingen waren voorgevallen. Hij meende er ecmer op te moeien wijzen, dat een groot deel van de schuld bij de overheid lag. Het salaris toch van vele gasdirecteuren is in vele gevallen te laag in verhouding tot de verant- woorddijke en zelfstandige positie die zij be- kleeden. Ook vond hij het betreurenswaardig, dat het onderzoek op vele plaatsen moet ge- beuren door personen, die moreel beslist veel lager staan dan de persoon in kwestie. DE TGESTANDEN BIJ DE LUCHTV A ART AF DEE L1NG TE SOESTERBERG. Verschenen is het rapport van de Commis sie van onderzoek naar de toestanden bij de Ludhtvaartafdeeling. De opdracht door den minister van oorlog aan de commissie verstrekt luidde: „Het noodzakelijk vindende, in verband met de bij de Luchtvaartafdeeling gepleegde strafbare feiten een onderzoek in te stellen bij genoemde afdeeling inzake: a. de administrate en het beheer van den technischen dienst in den uitgebreidsten zin; b. de maatregelen, welke worden genomen om diefstallen, in't algemeen, fraude te voor- komen c. het verrichten, gedurende de werkuren, van arbeid voor particulieren, met behulp van rijkswerktuigen en van rijksmaterialen De Commissie wijst er allereerst op, dat de administratie van den technischen dienst sinds 1919 in handen was van een adjudant- onderofficier van de militaire administratie, die echter ondeskundg was op het gebied van bedrijfsadministratie waardoor deze adminis tratie onvoldoende was verzorgd. Van kwa- de trouw was echter geen sprake. De commissie is van oordeel, dat diefstal len in den eigenlijken zin van het woord niet zijn gesehied, doch voegt eraan toe, geens- zins van oordeel te zijn, dat er nooit eens een klein stukje materiaal zou worden medegeno- men. Omtrent diefstal van waardevol mate- rieel in het algemeen is haar geen enkel feit bekend geworden. Na beschouwingen over de werkregelingen en het tdezicht en over den Snellen groei der Luchtvaartafdeeling. stelt de commissie voor, dat de tegenwoordige bedrijfsadministrateur in het thans door hem gevoerde stelsel van boekhouding ten voile Vordt gesteund; dat in pi. v. den particulieren accountant een Rijksaccountant worde aangesteld, en dat de jaarbalans, welke tot dusverre bij den C. L. V. A. bleef berusten, ter deskundig onderzoek bij het D. v. O. worde ingediend. Verdere voorstellen der commissie zijn: Den technischen dienst Ch. T. D. worde opgedragen, meer aandacht dan tot nu toe te wijden aan de economie van het bedrijf; de aanschaffingen in den vervolge te doen ge- schieden zoodanig. dat meer samenwerking bestaat met de marine en met de artillerie- inrichtingen, en dat in het algemeen de ver- schillende Rijkskrachten daarbij een rol kun- nen spelen. Het toezicht van den M. P. worde uitge- hreid/Alle arbeid van particulieren aard bin- nen het terrein der L. V. A. worde verboden. Overwogen worde, of de militaire positie van het werkliedenpersoneei gehandhaafd moet blijven. KORTE BERICHTEN. Bij het lessen van bieten sloeg de ar- beider O. te Haarlemmermeer voorover in het ruim.. Ernstig aan het hoofd verwond werd de man bewusteloos naar zijn woning ver- voerd. Zijn toestand is zorgelijk. Op den Kanaalweg te Zwammerdam reed de auto van den heer B. bij het uitwijken tegen een kilometerpaal en kwam onderstbo- ven in de sloot terecht. De twee inzittenden werden met moeite gered. Zij hadden verschil- lende diepe snijwonden opgeloopen. De gemeenteraad van Reeuwijk heeft aan de Prov. Staten van Zuid-Holland ver- zocht op de begrooting een bedrag van 200.000 uit te trekken voor de drooglegging der Reeuwijksche plassen. (Buiten verantwoordeiijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemi.) Mijinheer de Hoofdredacteur! Gaarne zoude ik plaats willen vragen in Uwe rubriek .Jngezonden stukken" voor onderstaande: Met belangstelling, ho-e zou't anders kun- nen, volgde ik de polemiek in Uw blad be treffende de bedreiging van de Schoorlsche dbinen. Gaarne was ik echter alleen belangstel- lende gebleven, ware't niet dat de heer Jansen mij heden tot weerlegging noopte van enkele uitlatingen, welke ik j.l. Zater- dagavond in zijn stu'k aantrof, speciaal waar hij 't werk van ondergeteekende niet met rust kan laten. Was dat nu maar bij alge- meenheden gebleven, dan zou d-it niets bij- z-onders hebben opgeleverd. Een feit is 't toch, dat, waar de menschen zich, achteraf bekeken, anders hadden moeten uitdrukken, of beter hadden kunnen zwijgen, de verslag- gever vaa'k de schuld krijigt van een onjuiste wedergave der dingen. Hier is echter de beer Jansen, gehed on- noodig, persoonlijk, en wil hij den sehljn wekken, dat niet hij, doch de verslaggever den heer Kri'ller en anderen om den tutn leidde, indien er althans van zooiets sprake zou zijn geweest. iNatuurlijk is er door meerderen gespro- ken over 't punt van afsluiting van ons mociste duingedeelte, doch dit laatste doet weiinlg ter zake. Een feit is, dat de heer Jansen heeft gezegd in de bewuste V.V.V.- vergadering, dat't hoofddoel van de afzei- ting van de duinpannen was: 't Stichten van een vrij vogel- en planteniteriein. De men schen moesten dit eerder waardeeren dan af- keuren, zeid-e hij, vooral wa-ar't afgesloten gedeelte slechts 5 pCt. van onze duin-en was. Nog heden sta ik voor de voile waarheid en ju-istheid v-an't korte onsch-ui'dige ver- sla-gje in. Ik begrijp geen oogenbl-ik dat, indien de heer Jans-en zich er niet m-ee kon vereenigen, hij niet dadelijk zich er tegen verzette. Als ambtena-ar had dit wel eeni-gszins op zijn weg geiegen. In de dag-en na 21 Maart 1927 zweeg hij -echter en nu een half jaar later wi-1 hij zich er uit redden door de schuld op ande ren te schuiven. Dit is een oud gebruik, doch heeft't kara-kter gekr-egen van een zwakke positie. De heer Jansien zal echter g-oed doen, om in den vervolge zijn-e tegenstanders te be- strijden op een wij-ze, waardoor hij anderen ni-et schaad-t. 't Gezelschap van d-iegenen, die 't in deze zaak ni-et met hem eens zijn, is al groot gen-oeg. Met dank, geachte h-eer hoofdredacteur, voor de welwi-llend-e plaatsing, blijf ik Hoogachtend, Uw correspondent te Schoorl. KORFBAL. K. V. K. V. I—D. E. D. I 8—0. K. V. K. V. heeft wederom een invalster voor mej. Helleman, terwijl D. E. D. eenige invallers(sters) heeft. Reeds in de eerste minuut weet K. V. de leiding te nemen door een goed schot van C J. van Beek, zoodat het lijkt of een groote overwinning behaald zal worden. Dit is ook wel het geval geweest, doch dit resultaat is pas na de rust verkregen, daar de aonval na het goede begin eerst enkele minuten voor de rust kans zi-et de stand to-t 20 op te voeren, met welken stand gedraaid wordt. Ook na rust hetzelfde spel met een flink K. V. overwicht, welk overwicht zij weet uit te drukken door een zestal doelpunten met regelmatige tusschenpoozen gemaakt door mej. van der Liet en de heeren Hop, van Zonneveld, Blom en D. G. van Beek (2), zoodat het einde komt met een flinke 80 overwinning. Door deze overwinning komen de Alk- maarders weer op de 2de plaats. VOETBAL. Onder de eenigszins zwakke leiding van scheidsrechter Snij-ders, speelde Vrone I uit St. Pancras op haar terrein tegen West- Frisia III. Uitslag 13. De rechjer: Weet U wel, dat een man, die z'n vrouw verlaat, een deserteur is? Gevangene: Nee, meneer de rechter, geen deserteur ik ben een uitgewekene. 'JPunch) AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Nov. 1927. Op de he den gehouden aardappelmarkt waren de prij- zen on-veranderd. Aanvoer 2 ladingen 2300 H.L. ALKMAAR, V Nov. 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij- zen als volgt: 53 Vette koeien f 200380; 5 Vette kal-veren 65—/ 115; Vette kalveren per ned. pond 1.35f 1.50; 21 Nuchtere kalv. (slacht) 10—/ 26; 889 Vette Varkens (zware) per ned. pond 0.610.64; Zou- ters per ned. pond 0.60. Opgave van den d-irectie der kleine mark- ten te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 7 tot en met Zater- dag 14 Nov. Kippen f 0.75—1.75; Kui- kens 0.20— f 2; Eenden 0.50—/ 1,50; Konijnen 0.30—/ 4; Eenden-eieren per 100 stuks 7; Kippen-eieren (groothandel) per 100 stuks 12—/ 13; Kippeneieren (klein- handel) per 100 stuks f 8.5013; Fa- brieksboter le s, per lA K G. 1.10—/ 1 20; Fabrieksboter 2e s. per Yi K.G. 0.95 1.05; Boerenboter le s per A K.G. 1.10 1.20; Boerenboter 2e s. per A K.G. 0.95—/ 1.05; Slachtduiven 10—20 cent; Jonge kip-pen 1.252.50. WARMENHUIZEN, 12 Nov. 1927. Roo- de Kool le s. f 4.40—/ 6.40; Rocde Kool 2e s 2.30—/ 4.30; Roode Kool (kale) 2.10 4.20; Witte Kool 2.20—/ 2.30; Deen- sche Witte Kool f 2.60—/ 3.40; Deensche Witte Kool (kale) 1—f 1.70; Bloemkool les. 7.80—/ 11.90; Bloemkool 2e s. 1.70 —f 2.40; Drielingen 9.609.80; Uien 9.90— f 10.80; Grove Uien f 10.40; Peen 3.30. Aanvoer: 54500 K.G. Roode Kool; 11200 K.G. Deensche Witte Kool; 18600 K.G. Witte Kool; 1400 K.G. Uien; 1500 K.G. Peen; 2200 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 12 Nov. 1927. Uien 10.30—/ 11.60; Drielingen 9.20— 9.80; Nep 5.30—/ 5.80; Grove Uien f 10.30—/ 10.80; Peen 3.50; Roode Kool 5.20—/ 7.90; Gele Kool 3.50—/ 4.80; Witte Kool 2.10—/ 2.60; Deensche Witte Kool 2.10—/ 3.60; Kroten f 4.40; alles per 100 K G.; Bloemkool f 7.90—/ 11.70; Bloemkool 2e s. 1303.10 per 100 st. Aanvoer: 4800 K.G. Uien; 1300 K-G. Peen; 90200 K.G. Roode Kool; 34000 K.G. Gele Koo:120300 K.G, Witte Kool; 39200 K.G. Deensche Witte Kool; 125 K.G. Kro ten en 520 stuks Bluoeinkool. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Nov 1927. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 7 8.90—/ 14.80; Bloemkool 2e s. f 1.90—/ 3 per 100 stuks; Wortelen 2.2C 7 4; Roode Kool le s. 3.70— f 7.30; Roo-de Kool 2e s. 1.30—/ 4.80; Gele Kool 2.805; Deensche Witte Kool 1 70 f 3.50; Uien 9— f 10 60; Drielingen 9.20—/ 9.40; Bieten 1 30—/ 1.40; alles per 100 K.G. Aanvoer: 3000 stuks Bloemkool; 5800 K.G. Wortelen; 45000 K.G. Roode Kool; 51000 K.G. Gele Kool; 24000 K G. Deen sche Witte Kool; 9200 K.G. Uien: 850 K.G. Bieten. BH

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2