^odepraatjas van een ParisienneT" Iiiichtvaarf. Dat benauwde gevoel BUITENL AND SCH BEZOBK TE KOOTWIJK. Zaterdag bracht de heer Toshvro Sasaki, radic-ingenieur van de Japansche draadlooze telegraaimaatschappij re Tokio (Japan) een ibezoek aan de korte-golf-centrale te Koot- W Om 10 uur, overeenkomende in Japan met 7 uur's avonds, heeft hij ongeveer 20 minu ten lang via den korte golf-telefonie-zender te Kootwijk de Japansche amateurs toege- sproken en hun verzocht, rapport omtrent bet gehoorde uit te brengen. DE S. D. A. P. EN HET COM MUNIS ME. Geruimen tijd geleden kregen wij", schrijfi de „Volkskrant", „in handen circulaires van communistische zijde verspreid, waarin den aanhangers van Moskou wordt aangeraden, zich aan te sluiten bij de S. D. A. P. Ook zijn den laatsten tijd brieven gewis-. seld' tusschen de communistische partij en »scmuiige vakbondsbesturen, waarin het plan wordt besproken, bepaalde comonunistische vakvereenigingen op te heffen en de leden Ihiervan cellen te doen vormen in sociaal-de- mocratische vakorganisaties. Bovendien is ons bekend, dat men in een geval met die cellenvorming reeds klaar is." ECHTELIJK DRAMA. Een ecMpaar, dat ongeveer twee jaar te lAnnen (Dr.) woonachtg is, ieefde reeds lang niet in harmcnie, schrijft het „Volk". Toen de kinderen zich even konden redden, gingen ze de deur uit. Veel leed was het deel der ouders. De laatste weken was er herhaalde- lij'k ruzie. Een dezer laatste dagen meet dit zoo hoog g el o open zijn, dat de man met een imes zijn vrouw van het leven trachtte te be- rooven. Hij bracht haar steken toe in hats en polsen, alsmede aan het hoofd en verliet toen de kamer. De vrouw begaf zich te bed en is daar bewusteloos neergezegen. De man ging naar de schuur en heeft door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt De politie heeft de zaak in enderzoek. De foestand der vrouw is naar omstandigheden niet ongunstig. KORTE BERICHTEN. De aid. Schiedam van de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel adviscert tot an- nexatie dier stad door Rotterdam. Een 27-jarige schippersvrouw van het •licbtersehip „Broekeleei" P. 33" uit Aniwer- pen, dat in de rivier de Nieuwe Maas hij Rotterdam gelegen was bij de fabriek van Van der Lugt, oij het aan boord gaan te water geraakt en verdrouken. Ds. Voors te Opperdoos heeft beaanfc: voor het beroep naar de herv. gem. te Sit- tard. Zaterdagmiddag zijn ds feestelijkheden ter viering van het Vide Lustrum va% den D. S. B. begonnen met een openingsrede door den Bondspraeseh, den heer J. Kets, in de Aula der Techniscne Hoogeschool. In den nacht van Vrijdag cp Zaterdag is de 49-jarige schipper T. T. Pols van het Rijnschip -„Volti Subito", liggende in de Spoorhaven te Rotterdam, bij het aan boorci gaan te water geraakt en verdronken De man was weduwnaar; hij laat acht kinderen na. In de Ned. Herv. Gem. te Ilpendam, waar een rechtzinnige predikant staat, zijn in de plaats van drie rechtzinnige notabelen, drie vrijzinnige gekozen. Zaterdagmiddag heeft de koningin de door haar geschonken nieuwe waterleiding van Hoog-Soeren geopend. Het algemeen versiag der afdeelingen uit de Prov. Staten van N.-Holland is ver- sehenen omtrent de voordracht van Ged Staten tot vaststelling van: de begrooting voor 1928, een ontwerp-besluit tot heffing van epeenten. en een ontwerp-besluit tot het aangaan van eene geldleening. De bliksem heeft het uurwerk van den toren der nieuwe r. k. kerk aan dr. Wenelce- bachstraat te Den Haag geheel vern'eld. Het behoorde aan de burgeriijke genreente. Aan den toren of de kerk is niets beschadigd. VOETBAL. De Internationale wedstrijd NederlandZweden 1 —0. (Van onzen eigen specialen verslaggever.) Wederom heeit ons Nationaal elftai het tot een overwi aning weteh te brengen. De stoere Zw-edea werden met 10 verslagen "l0Hr een eciatante overwinning, die tot enthousiasme kon stemmen was bet ook dit- maal weer niet Wanneer de Zweden met een doeipunt verschil hadden gewonnen. had dit ock' geen geflatteerde uitslag ge- weest en da m om zou een gelijk spel ten slo'tte het meest verdiende resultaat genoemd kunnen worden. De wedstrijd was spannend. Beide pioe gen hidden hetzeifde spelsysteem, n.l. een open spei. Aan beide zijden waren mooie aan- vaileii, maar in het afwerken van die aan- vallen zijn beide voorhoeden ten zeerste te kort geschoten. Nu dient opgemedkt, dat de beide achterhoeden zeer safe waren en in 't bijzonder de beide keepers waren speiers van extm klasse. Van der Meulen in 't Holi doel vvas eenvoudig niet te passeeren, en ook zijn Zweedsche collega, maakfe een bij- zonderen indruk. Her eene doeipunt van Gehring was ten slotte onhoudfraar. Het schitterende voetbalweer had weer zooveel enthousiaste liefhebbers naar het Stadion getrokken, dat weer van een uitver- kocht huis kon worden gesproken. Omstreeks een uur beg on het al aardig te loopen. Velen waren nieuwsgierig hoe het „gemeenschap- peliike zirigen" zou slagen. Men kan over deze eerste proeven tevreden zijn. Aan elk der bezoekers werd een boekje met een viertal iied;eren verstiekt, speciale sportliederen, gedicht door Antoon Bon. Deze moesten worden gezongen op de wijzen van het Turnlied, Limburgsch volkslied, 't Is plicht en de Zilveryloot. Eerst speelde het muziekkorps de wijs voor en daarna werden onder leiding van Nico v. d. Linden door alien de liederen gezongen. t Ging in't be gin nog wat onwenniig maar spoedig deden alien mee. Alleen 't geluid door de mass a voortgebi acht viel in de buitenlucht niet mee. Na elk lied klonk luid applaus. Juist toen men't laatste lied nog eens zou herhalen, kwamen de Zweden al in't veld (precies twee uur). Hun voikslied werd ge- speeid. Daar volgden de Hollanders in wit- zwart costuum. Opnieuw volkslied en ap plaus. Fotografen en operateurs deden snel hun werk en direct riep Kingscote de aan- voerders bij zich. Zweden won den toss en koos het voordeel van wind en zon. Om ruim twee uur trapte Tap af. De eerste helft is een periode geweest van wisselende kansen, met de Zweden iets meer in den aan- val. Wat telkens en teikens weer opviel, was bet fraaie kopwerk van de Zweden, en ook het steeds weer opvangen van al'le door v.d. Meulen ui2;etrapte balien door de mid- denlinie der Zweden speciaal de cen ire- half. Tap, die heel wat baKen kreeg toege- speeld, dreef wat veel en trachtte door soio- spel in schotpositie te komen Doch dat ge- lukte niet. Elfring Het weer handige staaitjes voetbai zien en plaatste keurig voor doel Maar de Zweedsche verdediging trapte en kopte alles weg. De kansen die de onzen nog kregen, wer den door slecht scbieten verknoeid. Ook de Zweedsche voorho.ede, die nog a! eens in den buitenspelval liep, kon het maar niet tor een doeipunt brengen, al drtigde het gevaar soms heel ernstig. v. d. Meulen stood aaar echter als een zekere wachter. Zoo b'even m de eerste helft de verdedigiwgen de baas over de voorhoeden en hoe gaarne het publirk ook een doeipunt had gezien, de stand was bij de rust nog 0—0. Na de pauze kwam ons elftai langzaarn maar zeker in de meerderheid. Er kwam meer enthousiasme. de halMinie steunde beter en de voorhoede maaktc het Lindberg lastiger. Elfriing kreeg een paar fraaie kan sen, dcch kon met zijn lmkerheen, niet zulke kracht ontwikkelen als rechts. Eenmaal dacht men reeds, dat hij den bal in 't doel bad gewerkt, toen Lindberg als door een wonder nog juist wist te redden. Inmiddeis kwamen de Zweden weer meer en meer in het ofiensief en hielden ons zelfs ingesloten. Maar ook dit bracht hun geen succes, want de verdediging stond pal. On geveer zeven minuten voor het einde kwam eindelijk het lang verwachte moment. Tap gaf den bal mooi door aan Gehring, die dit- maal geen fout maakte en Lindberg onhoud- baar passeerde (10). Dit -doelnunft werd met een geweldig enthousiasm.e begroet en staande werd er door alien gej.vicht. De Zweden stelden in de resteerende minuten nog alies in 't werk om ten minste gelijk te maken. Was v d. Meulen niet zoo goed ge weest, dan zou het hun ook gelukt zijn Maar nu bieef het 10 en toen de Engelsche leider het einde aankondigde, hadden wij met 10 gewonnen. De Zweden verzamelden zich en brachten sportief een hoera uit op de over- winnaars. Als voetballers stonden de Zweden hoo- ger dan de Hollanders. Hun plaatsen, opstel- leq, stoppen en vooral koppen, was beter. Het verband tusschen voorhoede en midden- liinie was goed. Lindberg bleek een uitmun- tende keeper en Aifredsson en Zackaroff waren een paar prima backs. Holmberg als sp.il was ever.eens zeer goed. De voorhoede viel wel eenlgszins teg en. Rydell was niet zoo gevaarlijk als anders. Kroon was voor de rust goed. Bromesson er na. Wat ons elftai betreft, dient de verdediging. als van ouds, met eere genoemd. v. d. Meulen, Denis en v. Kol hebben ons voor een ned.er- laag behoed. De middeniinie was minder. Van Boxtel deed soms aardige dingen, maar een fijn voetbaiier als van Heel is hij niet Massy was weer de onvermoeide spil, die behalve enkelt minder gelukkige momenten, weer een bijzonder aantrekkelijke partij heeft gespeeld, koppend en trappend in all-e stan- den Veriegh speeide linkshalf inplaats van rechts en moest eerst weer wat aan 't sa- menspei met van Kol gewenn-en. In de twee- de helft was hij goed. De voorhoede was de minste linie. Elfring was daar de beste speler. Jammer dat hij in internationaie wedstrijden nocit fortuiniijk is met het maken van doelpunten. Tap had veel 1 tijd en ruimte noodiig, doch kon met Elfring weer best opschieten, De binnenspelers wa ren wel eens zwak. Deze speiers moeten vooral leeren een bai direct te stoppen. Gehnng werd tegen het einde beter. Weber was enkeie malen gevaarlijk. Als geheel vlotte het sapienspel in de voorhoede niet altijd goed. Scheidsrechter Kingscott leidde het spel m?t vaste hand. Tal van officieele personen woonden den wedstrijd bij. Z. E. Minister Kan had tot zijn spijt be- richt van verhindering moeten sturen G. Het Elftai tegen Duitschland. De Ned. Eiftalcommissie heeft gisteren het elftai gekozen dat a s. Zondag in Keulen tegen Duitschland zal speien. Er zijn twee wijzigingen aangebracht Veriegh en Sineeis zijn vervangen, en de Commissie heeft wel de twee zwakste plekken opgespoord Van Heel is v -r in het elftai opgenomen en Ruisch bezet weer de rechtsbinnenplaats Naar wij hopen zal deze voor den rechts- buiten van wat meer steun zijn. Reserves zijn v. d. Aa, Veriegh en Smeets Tevens stelde Eiftalcommissie het Olym- pische Elftai samen, dat 20 November a.s. tegen de Middle-Sex Wanderers zal uit'ko- men. Het elftai werd aldus samengesteld: HaP.e (Go Ahead), v. Run (P. S. V.), v. d. Zahn (V. U. C.), van Nus (Voorwaarts), Vis (H. V. V.), Krom (R. C. H.), Schippers (Hera cles), v. Kesteren (H. B. S.), Kluin (A. G. O V. V.), v. d. Griendt (Hermes DVS) en van Gelder (V. U. C.). Het tenein, waarop de wedstrijd zai wor den gespeeld. zal nog nader worden aange- wezen. PUS'HiBAL-WEDSTRIJD TURNLUST ICRACHT' EN VLUGHEID. Zondagmiddag werd op het Gemeentelijk sportpark voor de eerste maali in Alkmaar en onder betrekkelijk bevredigende helang- stelling een pushbalwedstrijd gespeeld. De gym nas tickverc en ig ingtn Turnlust en Kracht en Vlugheid traden daarbij tegen elkaar in het vc-ld. Het pushbals'pel wordt gespeeld door twee pioegen, iecfer bestaande uit 8 personen, met een bal van ongeveer anderhalve meter mid- dcllijn. De afmetingen van het veld bedragen circa tweederde van die van een voetbalveld, terwijl in de breedte twee doelen zijn aange- bracht. De taak van ieder der pioegen fcestaat hier- in, dat getracht wordt den bal door het doel van de tegenpariij te arijven, waartoe deze met de handen meet worden verduwd, ver- roid of voor zoover daarvan sprake is, ge- worpen. S'aagt een der partijen er in den bal door het doel te werk,dan. beteekent dit cen winst van vier punten. Werkt men den bal over de doellijn zonder ncchtans het doel zclf te doorboren, dan worden twee winst- punten toegekend. Het spel beteekent dus voor beide pioegen een zuivere krachtmeting, waarbij alle wijzen van voortbewegen geoorloofd zijn, met dien verstande, dat het verboden is de speiers der tegenpartij vast te grijpen. Ruw spel, zooals bij voetbai b.v. nog wel eens voorkomt, is bij pushbal dus vriiwel buiten gesloten. De wedstrijdcfuur is verdeeld over twee pericdes van 15 en 2 van 10 minuten, waar- tusschen telkens een korte rust gehouden wordt. Zoodra cen der partijen twee of vier winsipunten behaald heeft, wordt van doel gewisseid. Spannende momenten^ en komische gebeur- lijkheden cntbreken bij dit spel evenmin ais bij welke andere sport dan ook. Alleen lijkt het pusjjibal ons zeer vermoeiend, waarop echter de betrekkelijke ongetraindheid der vcreenigingen voor dit spel ook wel aanlei- ding kan hebben gcgeven. Omtrent het verloop van den strijd diene het volgende: In de eerste period) van 15 minuten wogen beide achttallen goed tegen elkander op en ontwikkeide zich een aardig onderhoudend spel. Kracht en Vlugheid1 bleek ever iets langere speiers te beschikken dan Turnlust, wat cp bepaalde momenten een voordeel was. Turn lust daarentegen was als geheel krachtiger en daardcor gelukte het aan deze vereenigmg dam ook cm gaandeweg in de meerderheid te komen, wat in de tweede periode door na een spannende worsteling den bal over de doellijn te drijven. in een tweetal winstpunten wend uifgedrukt. In de derde periode nam Turnlust opnieuw de overhand en hcewel K. en V. goed partij b.'eef geven. kon niet vcorkomen worden, da: cpnieuw de bal over de doellijn werd gewerkt. In het vierde gedeelte van dsn wedstrijc wogen de partijen weer beter tegen elkaar op en nadat Turnlust den stand op 60 had weten te brengen, geraakte K. en V. zelfs in de meerderheid. Herhaaldelijk had het er veel van, dat de eer ncg gered kon worden, doch Turnlust verdedigde uitstekend en in de ver- houding kwam dan ook geen vetandering meer, De Turnlust-pilceg bestond uit de volgende speiers: J. Sehoonhoven, K. Meijer, J. Po- lsk, J. v, d. Linden, S. Wijsman, J. Mooii, D. Mooij en H. Zalm. Kracht en Vlugheid bracht onderstaande speiers in het veld: Gcbr. de Graaf, W. v. a. Pol, L. Wijdeiman. J. Blaauw, H. v. d. Berg, C, Schneiders en C. Luyten. Na afloop van dec wedstrijd, die geleid wcdoor den heer W. Beek uit Vo'endam, reikte de heer Mooij uit Purmerend met een toepassel'ijk ivoord de fraaie prijzen uit, die bestonden uit een zidveren beker en medailles. (Nadruk vedoonden). Eind October. Het mcoiste, meest flatteuse seizoen is voo'' Parijs het najaar. De charmes van deze charmantste aller steden komen, als bij een bdcooriij'ke vrouw, die niet meer heel jong is, liet beste uit, wanneer ze wat gevoileerd is De grijze nevel, die in den herfst over Parijs hangt, het gedempte licht van de lantarens geven het een bijzondere bekoring. Ook de Parisienne voelt zicii het prettigst bij 't licht van een schemerlamp of alleen maar van het knappend1 open houtvuurtje, waar zij haar vriendinnen van voor den zomer terug- vindi. Tegen Augustus stuiven we uit elkan der naar rile windsireken, maar als de trek- vogels keeren we toc'h weer trouw alien tege- lijk op het nest terug. Al zouden we niets an ders hier te maken hebben, dan todh zouden we al onweerstaanbaar getrokken worden en door „le Salon de TAutomobile", de groote auto- ten too nstelling, en door „les Collec tions", d.i. Let vertoonen van de nieuwe mo- delleii van de groote modtehuizen. Als we er tijd' voor hebben, draven we met al onze vriendinnen weer naar haar respectievelijke naaisters en modistes, neuzen d'aar alles af - cp dit punt heeft de Parisic-nne een fijn neusje! en distilleeren uit al het gezienc- wat de mode zal worden. Mijn conclusie is: 's morgens sportieve kleeding: een tailleur of petite robe van En- .gelsche stof; bij een tailleur een sweater, eigengebreid of van fantasie-tricot, met een platte band om de puntige halsuitsnijding. Kleuren: bruin, havanna, naturel, grijs, don- kergroen. Deze oohtend-tailleurs hebben bij- na t Norfolk-model ze hebben minstens twee, soms vier opgestrifcte vierkante zakken, altijd een ceintuurtje van stof of van suede of glan- zend leer, middenvoor de s'luiting, met knoo- pen van hoorn, corozo of staal. 't Rokje is kort, rondom 40 c.M. van den grond, de voorbaan in klokvorm geknipt. Tot het en semble behoort nog een ruime mantel van de- zelfde stof met raglanmouwen of wijde, laag aangezette, een groote kraag van kortharig bont b.v. bever of Aiustralisch opossum. Soms is deze jas ook nog met bont gevoerd, maar dan van minder mooie soort. De ochtendjas- sen zijn ook soms van duffel, de klassieke stof voor kinder-jekkers, maar die nu, behalve donkerblauw, ook in andere tinten: rook- grijs, donker-beige en rose-achtig- en groe- niggrijs te krijgen is. De klassieke regenman tel, die we's morgens ook in Parijs dragen, is de licht-zand'kkurige zoogenaamde „trench- coat", een raglan-jas van gabardi ne, met zakken en ceinture met gesp, en leeren knoopen, naar bet model van de Enge.sc.ir oorlogs-jassen. Ons oehtend-hoedje is van soepel vilt en het omsluit het hoofd tot d'iep in den hals, zooals ik u al eens besohreven heb. Schoenen van box-calf of krokodil'leleer, passend bij een stevige tasch; soms zijn beide leersoor- ten gemengd, zooals trouwens bij al onze schoenen het eene leer met het andere ge incrusteerd wordt. Wollen kousen met kleine figuurtjes. Handschoenen van stevig wasch- leder, model mousquetaire, d. i. met hooge kappen; een elastiekje maakt de handschoe nen sluitend om de pols. 's Morgens zijn we dus nog tamelijk jon- gensachtig gekleed; we merken dat nauwe- lijks meer op, gewend als we zijn met onze mannen en broers te kunnen ruilen van jas, trui, sporthemd (we koopen onze tailleurs- blouses in de jongensafdeeling van heeren- winkels!), sportkousen, das etc. Maar's middags is het anders, dan ont- plooien we ons in al onze vrouwelijkheid- drapes, coquilles, volans en tuniques geven ruimte en beweging aan onze silhouet. Met groote lange kragen en hooge manchetten van bont garneeren we onze mantels, die we met een hand om ons heen drapeercn. De zoom van de rok is zelden recht; langere slip- pen en drapeeringen brengen beweging in het ronde modelLGarnituren zijn gespen en motieven van verguld of verzilverd metaal, gekleurde steenen van kristal. Op de iioedjes ook steeds een metalen mc-tiefstaal of brons. Stoffen soupel, vooral zijde-fluweeleffen, bedrukt, of in kleine dessins of chiffon „geciseleerd" verder crepe satin, moire, georgette, laken. Alle donkcre tinten van groen naar blauw en van bruin naar violet, rose-achtig-beige, zwart en zwart-met-wit. lets nieuws voor middag-japonnen is „la- me", maar dan met kleine patroontjes en meestal alleen voor het bovenstuk van de japon, dat met punten, schulpen etc. in den rok van effen stof: fluweel, marocain of sa- tijn gelncrusteerd is. Een nieuwtje van dit seizoen is de eindelij- ke terugkeer van de middag-tailleurs, die do zen winter bestaat uit een japon mr' een kort manteltje, meest met bont omzoomd, een van die bontsoorten, die we ook on onze grooie middagmantels dragen, vos in alle kleuren geverfd: donkerbruin, lichtgrijs of zandkleur, maar ook in zijn natuurlijke tinten: oranje- rosa.chtig, zilvervos, Alaskavos, gekruiste vos, of zijn imitatie: haze-buikje, en verder veel bunzing en „blaireau", dat in 't Hol- landsch, meen ik, Amerikaansche opossum heet. Vail het haar van de oude blaireau wor den scheerkvvasten gemaakt (een scheerkwast un blaireau). De rok van de nieuwe middag-taillcur _cn het manteltje zijn van dezelfde stof: crepe satin, laken, fluweel; iets minder - gekleurd zijn wollen jersey, „astrakia", dunne duffel etc. Het corsage van de gekleedere tailleurs is van lame of van de stof van 't rokie in andere tint of andere kleur zelfs of ook van andere stof in dezelfde kleur, b.v. fijne ma rocain bij laken of wit met zwart, maar dan herhaalt tocht het zwart zich op het blouse- gedeelte als stiksels, n anclietjes etc. Soms vormen twee ceintuurtjcs den overgang van rok naar corsage. COL1NE. A-vanV\LKE[1BUR ALEEUVHARBEM- PECH VAN DE D 1220. O'ngeslagen tijdens start naar N. York. Het Duiische watervliegtuig D 1220 is Zcndag te Horta op de Azoren gestart voor zijn vliegtocht over den Oceaan Het vlieg- tuig slceg echter om nog voor het uit het water was opgestegen, zoodat de bemanning moest blijven zwemmen tot zij gered werd, waarna het vliegtuig naar d-e haven werd te- ruggesleept. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Het andei-e Duitsche v'iegtuig, de D 1230, dat eveneens gister had wil'len starten, heeft ziin verirek uitgesteld. Buiien veramwuo: <inijKlitia va*. at Re- dactie. De opname in den rnbriek be.vijsl geenszins dat de •edac'ie er meile. insteml.) Miinheer de Red?.cteur, Met welk.een veelheid van woorden komen de politieke partijen nog aandragenWat een dikae woorden en cijfersdie de zaak niet raken. Zij prijzen het zuinig beheer van vroegere hooidingelanden, daarmee speculee- rend op dte argeloosheid der kiezers. Maar zouden dan de kiezers niet begrijpen, dat zij door die cijfers en mooi klirikende woor den als bezuiniging enz. op een dwaalspoor worden gebracht? Zouden diezelfde kiezers niet begrijpen, dat daartegenover 6ns doel, het doel van hen, die de partij-poimek wiiien weren, enkel en alleen is te bestrijden Niet dus de menschen maar het stelsel! Di: blijkt immers uit onze actie. Onze beweging wiide aanvankelijk zeifs candidaten steunen, die door de politieke partijen zijn' gestelJ. Doch die candidaten werden gedwongen het compromis trouw te blijven, op straffe van den politieke n partijdwang te ondervinideh.' Wij, en talrijke Noord-Hollanders met ens, willen geen politieken invloed in de samen- stelling der Waterschapsbesturen. Wij willen een eigen beiang door eigen belanghebben- den beliartigd zien. Qm dit te kunnen bereiken, dwongen de politieke partijen ons tegencandidaten te stet- leii en wij' vocrden geen onbehoorlijke poli- tiek van „wip wat zit'zooals ons wordt verweien. Allereerst bereiken we, dat het spelletje van het compromis niet doorgaat: d: kiezers krijgen n.l. de gelegenheid van een vrije keuze. Waanno zouden wij, kiezers, ons de wet laten vcorschrijven door een achttal 1 ieder, die buiten onze zaken staan? Waarom zullen wii door buifenstaanders onze eigen verte- genvvoordigers laten aanwijzen?? Wij voigen geen afbreek-politiek, geven niet af op hun beheer; onze candidaten, mochten zij gekozen worden, hopen ook ernstig werk- zaam te zijn, allicht nog zuiniger, maar dit heeft rnet het kardinale punt, waar het om gaat, niets te maken. Die „argumentcn" kunnen siechts dienen om de kiezers zand in de oogen te strooien, om de hoofdkwestie te veriroebelen. De aankoop van het huis te Alkmaar wordt zelfs ais toonbeeld van zui- nigheid aangohaald. Pro ficiat, goedgeloovige kiezers. Met nog zooveel suggestieve verha- en van gun^tig feheer kunnen d" politieke voormanne niet wegredeneeren de hoofd- kwestiee de allesbciieerschende vraag in do zen De partij-politiek. in d-c-ze verkiezing door enkel politieke vcormannen tot inzet ge maakt, blijve buiten het Hoogheemraad- schap. Tot slot deze opmerking. Was aanvankelijk iedcr der leidende nolitieke figuren het eens met ens principe thans, nu dit principe de toepa.esing doer de kiezers vraagt. nu wor den wij geschoidcn voor Breebaartianen. De politick heefthier getoond in groote dingen aan kleine politick te doen Kiezers, wect dit alles naar waarde te schatten en stemr on de candidaten der Alge rnon? Kiesvereeniging v. h. Hoogheemraad- schap van Noord-Holl. NoorderD-'artier. Het 'estuur. (Men zie de advertentie in dit nummer). IPpfflwSneis®! Eeieyws UIT WIERINGER Een delegatie van de soc-dem. Kamerfrac- tie, bestaande uit de heeren Drop, Hiemstra en Stenhuis, heeft in opdracht der fractie, en oip verzoek van de afdeeling der S.D.A.P. te Wieririgen deb ehuizing en de woonkeeten der arbeiders, aan de Zuiderzeewerken werk- zaam, bezocht. De daarbij gevonden toestan- den aanleiding geven tot een bespreking bi; de waterstaasbegrooting. UIT GROOTSCHERMER. VVijrlagavond had in de kolfbaan de ver- huring plaats der landerijen, toebehoorende aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge- meent?. Over het algemeen werd er meer huur bedongen dan bij de vorige vc. huring. Pcrc. 1 22 aan Jac. Smit; perc. 2 150 aan C. Smit; perc. 3 f 125 aan C. Smit; perc. 4 70 aan B. Plooijer; perc. 5 38 aan Jb. Schram Pzn.; perc. 6/35 aan K. Plooijer; perc. 7 110 aan A. v. Tiel- Wiediik; perc. S 151 aan W. Zee; perc. 9 30 aan A. v. Tiel-Wiedijk; perc. 10 60 aan J. de Bood; perc. 11 14 aan J. Krul; perc. i2 en 13 140 aan Jac. Smit. In totaal nu f 945, tegen 911 de vorige maal. Sinte-Maarten is hier wederom door alle schcolkinderen gevierd. Vek kinderen iiepen dit jaar met zeli vervaardigde lampions, van karton of uitgeholde voerbieten. Gelukkig, dat zoo goed als ieder den kinderen wat lekker- niien gaf tn maar weinigen enkeie cenlen. Het zou wel aardig zijn het volgend jaar hier ook eens een officieele Sint-Maartens-optoch' te houden. HEILOO - (October) Gebo'cn Alida, d. van EngelbertiA van Veen en Alida Hoogeland. Nicoiaas Johannes, z van Petrus Kraakmari. en Anna Bleeker. Petronella Allegonda Clasina Maria, d. van Cornells Wagenaar en Wilhel- mina Catharina Maria van der Steen. Henny Betje Teska, d. van Isaak Cohen en Hendiika Bosenbaum. Geertruida Maria, d. van Dirk Bakker en Wilhelmina Engeiina Daans. Franciscus Aloysius, z. van Petrus van Diepen en Elisabeth Tol. Margaret ha Theresia, d. van Nicolaas Bakker en Geer truida Kraakman. Anthonius, z. van Pie- ter Winnips en Agatha Hcndrika Laan. Petronella, d. van Martinus Kuiper en Agatha Kroon. Ondertrouwd: Franciscus Baas te Alkmaar en A ride de Graaf. Leendert Cor- als gevolg van slcchte spijsvertering, zal spoe- dig verdwijnen na ge- bruik van Foster s Maag- pillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Foster's syia.»®||||»i'Ber» Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Telegrafist: Dit telegram kost u een rljksdaalder, juftrouw. Hier en daar is het wel wat te bekorten inplaats ran honderd dpizenden kussen zoudt U „duizend kussen" kunnen zetten. •Julia: Nee, ik wii hem geen kus te kort doen mis- ehien kan ik ergens anders wat bekorten. .(Passing Show)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7