DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KROBL Winlermantels en Winlerjassen stoomen. Stoomerjj en Ververq No 269. Honderri negen en twintigste Jaargang Dageiijksch overzichi. Buifeiiiasid LMf nummer oesfaaf tiff 2 bfacfen. <927 Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, aitgegeven. &bonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden vooi Alksaaar /2.— franco door bet geheele Rijfe /2.50. Afzonderlijke en bevrtjsmntimers 5 cents. PRIJS DER OEWONE A DVERTENTlfcN* Per regel /0.25, bij groote contracfen rabat. Oroote letters naar plaafsrnftnte Brieven franco aan de N. V, Boek* en HandelsdrukkerQ r/b mm A ^00% Voordam C9. OircMuri Q. U> KRAK. DII§DAG Telef.nr. Admfnistratfe 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteun Tj. N, ADEMA. VORSTENSCHOOL. Hoftoestanden in Raetnenie. De chroniqm scandaleuse van Ca rols huwelijksUven. Het proces- Manoilescu. Oaf Multatuli indertijd in zijn tooneelspel Vorstenschool zijn persoonlijke meening over de kwestie hoe een vorst moet staan tegen over zijn land en zijn volk, verschiltende thans in Europa regeerende vorstenhuizen geven aanschouwelijk onderwijs over dezelf de kwestie met dien verstande diat zij laten zien hoe men niet moet zijn of regeeren moet, Het wordt een beetje vervelend om telkens weer te schrijven over de verwordenheid van ihet Italiaansche en Spaansche Koningschap maar wat thans over de Roemeensehe hof toestanden aan het daglicht komt is zeer ze ker de moeite weer eens waard. Er blijkt uit, dat er nog al heel ved dingen mogelijk zijn, die feitelijk anders moesten wezen. Daar is bijvoorbeeld het huwelijksleven ;van prins Carol. Uit een officieele publicatie van acten en officieele stukken, cpenbaar gemaakt ter ge- legenheid van het proces Manoilescu, blijkt, dat prins Karel van Roemeniee tot viermaal toe afstand heeft gedaan van zijn rechten op den troon. Het eerst geschiedde dit den 2en September 1918 te Jassy, toen de toenmalige jcrooniprins met mevrouw Lambrino naar Odessa vertrok. Zijn huwelijk met Zizi Lam brino werd van rechtswege angel dig ver- iklaard en de prins onderteekende een ver klaring, dat hij niet tegen het vonnis in ver- zet zou komen, niettemin schreef hij den 19en .Augustus 1919 aan mevrouw Lambrino, dat hij zich nog steeds als haar eehtgenoot be schouwde en stuurde hij denzelfden dag zijn yader, den koning, een tweede verklaring van afstand van zijn rechten op den troon. Tegen het einde van 1919 slaagde men er in den 'rins te bewegen met mevrouw Lambrino te ireken. Men wilde hem een langdurige bui- tenlandsche reis laten maken, doeh de prins simuleerde een val van zijn paard en schoot zich met een revolver in den voet om in Roe- menie te kunnen blijven. Ten slotte maakte hij toch een reis naar Indie, Japan en Ame- rika en in Maart 1921 buwde hij met print ses Helena van Griekenland. Tegen het laatst van 1925 knoopte de prins, zooals het in de officieele publicatie heet, „vrijwel openlijk betrekkingen aan met een Joodsche vrouw Wolf, ge naamd Lupesco, de vrouw van een kapitein." Het schandaal was van dien aard, dat de koning tusschenbeide moest komen. De prins werd naar Londen gezonden om den koning te vertegenwoordigen bij de be grafenis van koningin Alexandra en gaf zijn eerewoord voor Kerstmis te zullen terugkee- ren. Hij ging echter na.r Venetie, waar hij mevrouw WolfLupesco ontmoette en ten derde male van zijn rechten afstand deed. 'Pogingen om den prins te bewegen tot vrouw en kind terug te keeren, faalden en uit Milaan herhaalde hij vo-or den vierden keer zijn afstandsverklaring. Deze werd officiee" aanvaard. Toen het regentsehap voor zijn zoon Michel gevormd was schreef de prins uit Milaan aan den patriarch van Boekarest: ,Sommigen denken, dat ik het slachtoffer ben geworden van een samenzwering en tot mijn besluit gedwongen ben. Ik kan verzeke- ren dat ik naar eigen wil en met vol besef van de beteekenis van mijn daad gehandeld heb". Den 4en Juli gaf koniing Ferdinand, in het aangezicht van den dood, de volgende in- structies aan den generaal, die den gewezen kroonprins te Parijs zou gaan opzoeken: „Er staat den prins slechts een weg open, conse quent het leven, dat hij zich tegen alter wil gekozen heeft, voort te zetten en de onver- mijdelijke gevolgen van zijn afstand1 van zijn rechten op den troon oprecht en zonder voorbehoud op zich te nemen. Alle propagan da in zijn naam, met of buiten zijn medewe- ten, kan slechts de dynastie verzwakken. Van eenigszins anderen aard zijn die ver- klaringen, door Manoilescu tijdens zijn ver- hoor afgelegd. Zij bewijzen wel hoe machte- loos de tragische figuur van den stervenden koning Ferdinand was tegenover den „dicta- tor" Bratianu. Allereerst verklaarde Manoilescu, dat hij zoo onschuldig was als een kind aan het heni ten laste gelegde. Naar hij zeide, was zijn doel alleen ge- weest met legale middelen langs wettelijken weg een wijziging in den regenfschapsraad tot stand te brengen, zoodat prins Carol daarva.n lid zou kunnen worden. Ook de prins zelf verlangde niets anders. Manoi lescu acht cen wijziging in de samenstelling van den regentschapsraad langs wettelijken weg constitutioneel toelaatbaar. Vervoigens gaf hij een geestdriftige be- schrijving van de persoonlijkheid van Carol, die nooit per vliegmachine of duikboot naar Roemcnie zou terugkeeren, maar openlijk in een hoftrein en in het voile bezit ziiner rech ten. Interessante onthullingen deed Manoilescu cm die beniQeiincren van koninnr - Ferdinand om nog vo6r zijn dood zijn oudsten zoon we- der in Roamenie te zien. In Januari 1.1. was een afgevaardigde der nationale boeren- partij, Michael Pogowitsi, te Parijs ge- weest, om Carol in naam van den koning voor te stellen, zijn vader formeel vergiffe- nis te vragen, waarop hij naar huis zou kun nen terugkeeren. Een brief van denzelfden inhoud ontving Carol tegelijkertijdi van den broeder des konings, prins Wilhelm von Hohenzollern. Carol had echter verklaard slechts dan te zullen terugkeeren wanneer alle politieke partijen in Roemenie dit wenschten. Bratianu heeft mij, aldus Manoilescu, in- directe voorstelen geaaan, mij met de aange- legenheden van Carol niet meer in te laten, waarvoor hjj mij een gezantschapspost te Rome, Berlijn of Londen beloofde. Op 6 Juli, dus twee dagen voor den dood des koningsv heeft Bratianu van dezen een brief ontvangen, waarin Ferdinand ver klaarde, zijn einde te voeleii naderen en aan Bratianu verzocht al het mogdijke te doen, opdat Carol ten spoedigste zou terugkeeren, daar zonder Carol de dynastie zwak was. Afg. Pogowitsj bevestigde de verklaringen van Manoilescu nopens zijn missie bij Car rol. Koning Ferdinand had hem na het ai- treden van Bratianu in 1925 gezegd, dat hij den troonafstand van Carol slechts had aanvaard, daar hij hoopte Carol aldus tot rede te kunnen brengen. Indien deze de verzekering gaf, dat hij een ernstig mensch wilde worden, stond niets zijn terugkeer meer in den weg. In Januari, begaf Pogowitsi zich op ver- langen van den koning naar Carol en deelde hem de voorwaarden des konings mede. Ca rol gaf ook aan Pogowitsj de verzekering, dat hij alleen op wettige wijze naar zijn land zou terugkeeren. Gedeeltelijk op onwil van Carol, gedeelte lijk op onwil van den dictator Bratianu ket- sten deze plannen echter af. Commentaar overbodig! Wanneer men nu weet dat koningin Ma ria, en het kind-koninkje Michael door dien zelfden Bratianu in hun bewegingsvrijheid ten zeerste worden belemmerd ja zelfs weinig minder dan gevangen worden gehou den dan is het duidelijk hoe weinig van de waardigheid van Roemenie's vorstenhus is overgebleven en hoe overduidelijk dit ge- slacht laat zien hoe men niet dient te zijn en te regeeren CHINA. DE BURGEROORLOG. Een nieuwe chaos. Moord en plundering. Hoe de toestand thans is. Uit China komen in den laatsten tijd be- trekkelijk weinig berichten en althans om- trent den toestand in Noord-China tast men, zoo schrijft het Hbld. vrijwel volkomen in het duister. Alleen sdiijnt hier, na de slagen door de troepen van Tsjang tso lin aan de leger- macht van den gouverneur van Sjansi toege- bracht, de zoogenaamde Christen-generaal Feng te zijn vooruitgerukt en aan de winnen- de hand te zijn. Maar betrouwbare mededee- lingen hier-omtrent ontbreken en hoe de situ- atie in het noorden dus feitelijks is, valt niet te zeggen. Intusschen schijnt de verdeeldheid in het Zuiden weer grooter te zijn geworden. Hier is naast de regeeringen te Hankau en te Nanking, ook weer te Kanton een nieuw be- wind gevormd. Thans echter komen er mede- deelingen van nieuwe pogingen der Nang- kinsche regeering om zich ook van het gezag te Hankau meester te maken. Aanvankelijk, naar het schijnt, met succes. De troepen van den radicalen aativoerder in Han'kau, Feng seng tsji waren gedwongen voor de troepen van Nanking terug te trekken, en zelfs werd reeds bericht, dat Tang aan boord van een Japansch schip toevlucht zou hebben ge- zocht, dat zijn onderbevelhebber Ho Tsjien zich van hem onafhankelijk had verklaard en dat deze met de Nangkinsche aanvoer- ders onderhandelingen heeft aangeknoopt. Zoo schijnt het lot van de Hankausche regeering vrijwel bezegeld. Naar de tele- grammen te oordeelen, heeft deze regeering alle gezag reeds verloren en zou Hankau vrijwel zijn overgeleverd aan een volkomen bandelooze soldateska, die plunderend en brandstichtend door de stad trekt. Er zouden dan ook alreeds Japansche en Fransche ma- riniers zijn ontscheept ter bescherming van de buitenlandsche belangen en van de buiten- landers, die in Hankau zijn gevestigd. Brit- sche mariniers worden op de schepen in de rivier in gereedheid gehouden. De toestand in Hankau is overigens nog gecompliceerd, omdat het niet alleen van de zijde der Nangkingers wordt bedreigt, maar ook gevaar zou loopen van het noorden uit, van de troepen van den noordelijken aanvoer- der Soen Tsjoean-fang, terwijl van het wes- ten uit de aanvoerder van de troepen in Szetspoean, Yangsen, die voor eigen reke- ning ageert, in de rich ting van Hankau zou onrukkeo Zoo is dus heel Zuid-China dat in den aanvang van dit jaar grootendeels, onder het gezag van de Koeomintang zich bevond, thans weer een chaos. Het heet dat Tsjang Kai Sjefk, de gewezen opperfoevelhebber der zuidelijlken, die tegen- over de Hankausche nationalistische regee ring de Nangkingsche regeering instelde, maar ten slotte toch genoopt werd tengevolge van het verzet zijner onderbevelhebbers zidi terug te trekken, weer voornemens is zich op den voorgrond te plaatsen. Hij zou alweer te Sjanghai zijn aangekomen, vermoedelijk met de bedoeling om een poging te wagen, te midden van de heerschende verdeeldheid zijn verloren gezag te herwinnen. De toestand wordt rustiger. Volgens de laatste berichten uit Hankau is de toestand, hoewel omtrent het toekomstig verloop der gebeurtenissen nog niets valt te voorspellen, eenigszins rustiger. De gemeen- telijke autoriteiten hebben de vroegere Brit- sche concessie gebarricadeerd en de politie, welke met de bewaking daarvan is belast, heeft aanzienlijke vers ;er kin gen gekregen De in de steden van Woehan woonachtige Brit ten hebben den raad gekregen, zich binnen de concessies terug te trekken. In de Chineezen- stad heerschte Zondag groote verwarring en paniek, welke nog verergerd werd door het herhaalde vuren, zoowel door soldaten als politie en door het uitbreken van branden. Generaal Hochien, die de teugels van het bewind na het vertrek van Tang Sen Chi in handen heeft genomen, ondterhandelt thans naar gemeld wordt met de strijdkrachten van Nanking, welke zich aan de buitenzijde der stad bevinden. DUITSCHLAND. EEN POLITIE-AGENT DOODGE- SCHOTEN. In het restaurant „Zentralhof" heeft Zon- dagnacht omstreeks 1 uur een hevige vechtpartij piaats gehad. Tijdens deze vecht- partij loste een der gasten op een hoofd- agent van politie vier revolverschoten. De agent werd door twee schofen in de borst ge- troffen en was onmiddellijk dood;. Het derde schot trof een der gasten, die aan het been gewond werd. De dader werd gearresteerd. HET GONFLICT IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE. De arbitrate uitspraak bindend verklaard. De arbitrate uitspraak over het conflict in de textielfabrieken op den rechter Rijnoever is bindend verklaard. Zij behelst, naar men zich zal herinneren, een loonsverhooging van 10Vz bij een werkweek van 48 uur. De werkgevers hadden de uitspraak aan vaard, de vaktoonden hadden ze verworpen. Het werk zal, na de bindend-verklaring, onverwijld worden hervat, zoodat de 55.000 man omvattende uitsluiting geeindigd is. DE WTCHELHAND. Een eigenaardige begaafdheid van een Nederlander. Te Munchen zijn dezer dagen interessante proeven genomen voor het vinden van ertsen, kolen en olie en wel met de hulp van den heer Harry Salomon, gewezen Nederlandsch consul te Zurich, wiens rechterhand de eigen- schappen van de zoogenaamde wichelroede moet bezitten. De heer Salomon moet name- lijik in staat zijn zonder hulp van instrumen- ten met zijn rechterhand de piaats aan te wij- zen waar ertsen enz. te vinden zijn. De proeven zijn genomen in tegewoordig- heid van een aantal deskundigen die vervoi gens een 22 bladzijden groot rapport hebben vervaardigdi, waarin ze de bewegingen van de hand nauwkeurig hebben omschreven. De proeven die o.a. gedaan zijn in het Deutsche Museum, zijn schitterend geslaagd, waaruit blijkt dat de heer Salomon zelfs radium dat in een omtrek van 3 meter geheel was gei'so- leerd, kon ontdekken. Opmerkelijk is wel dat de heer Salomon niets van geologic weet. Hij heeft philosophic en psychologie gestudeerd. Hij is van 1918 tot 1926 consul te Zurich geweest en heeft toen ontslag uit zijn functie genomen om zich aan zijn studie te kunnen wijden. Voor hij zich in Zwitserland vestigde heeft hij 7 jaar in het verre Oosten en 2 jaar in Amerika ver- toefd. Met zijn jongste proefnemingen houdt hij zidh sinds drie weken bezig. HH ligt in zijn bedoeling zich naar Jena te begeven om zich daar in verbinding te stdlen met de firrna Zeisz, teneinde te trachten zijn bijzondere be gaafdheid met instrumenten te toonen. Hij acht het namelijk niet uitgesloten de gewaar- wordingen van zijn hand met behulp van in strumenten te registreeren. PROF. VON M6LLER Prof, von Moller, die beschuldigd wordt bij zijn colleges heftige aanvallen te hebben •edaan op de regeering en de republiek, is in et Pruisische departement van ondterwijs aan een verhoor onderworpen. Naar aanlei- ding van de door von Moller afgelegde ver klaringen zal in het ministerie een onder- zoek worden ingesteld, of hi] van zijn func tie zal worden ontheven en of een discipli- naire vervolging tegen hem zal worden inge- steldl FRANKRIJK. KOSTBAAR SCHILDERIJ VERNIELD. Een werk der Le Nain's in het Louvre. Uit Brussel wordt gemeld, dat blijkens een uit Parijs verzonden bericht een der schilde- rijen in het Louvre van de gebroeders Le Nain, drie Fransche schilders uit de 17de eeuw, Zondagnamiddag door een slagers- jongen, Natreilte geheeten, is vernield. Het schilderij wordt geschat op een waarde van een millioen francs. Van de Le Nain's han- gen in het Louvre een tientai schilderijen, waarvan vooral bekend is het stuk, dat een boerengezin voorstelt. HAAR VADER VERMOORD. Tien jaar dwangarbeid. De rechtbank van de Seine heeft een meisje van 17 jaar, Susanne Guillemont, wegehs moord op haar vader tot tien jaar dwang arbeid veroordeeld. Susanne leefde te Gargan Livry met haar vader, een groentekoopman. Haar moeder had de echtelijke woning verlaten. Het meisje, dat haar eigen leven wilde leven, bedankte er voor haar vader in zijn zaak te helpen. Op 16 Februari verliet zij de ouderlijke woning en kocht een revolver, om haar vader te doo- den, die, zeide zij, haar ongelukkig maakte en haar geen geld gaf. Den volgenden dag ging zij naar de markt, waar zij wist haar vader te zullen vinden. Toen deze haar vroeg of zij een betrekking had gevonden, lostte Susanne als antwoord twee schoten op hem, die niet raak waren. De aangevallene vluchte achter een vracht- auto, zijn dochter achtervolgde hem en schoot hem dood. Het meisje verklaarde voor den rechter haar daad door te wijzen op het brutale ge- drag van haar vader iegens haar moeder en haar. Reeds mishandelde hij haar als schobl- kind, en de laatste jaren had zij een ondrage- lijk leven bij hem. Een wetsdokfer, als deskundige gfehoord, verklaarde, dat de beschuldigde eenigszins abnormaal was en niet geheel verdfitwoor- delijk voor haar daad gehouden kon wor den. De jury gaf na het requisitoir van het O. M. een bevestigend antwoord op alle vra gen, liet alleen verzachtende cmstandighe- den toe. De rechtbank veroordeelde haar daaron tot tien jaren dwangarbeidi i ENGELAND. HET NATIONAAL CONGRES BOYCOT DE REGEERINGSCOMMISSIE. Het Nationaal Congres boycot de regeeringscommissie. Alle partijen van het Indisch Nationaal Congres hebben zich vereenigd op een mani fest ten gunste van den boycot van de En- gelsche regeeringscommissie, die verslag zal uitbrengen inzake de politieke hervormin- gen. UIT HET LAGERHUrS. De slavernij in Sierra Leone. Gister is wederom in het Lagerhuds de 'kwestie van het bestaan van slavernij in het protectoraat Sierra Leone ter sprake ge- komen. In antwoord' op een vraag zeide de onder- minister van kolonien Ormsby Gore, dat in Juli het Hof van Appel in het protectoraat met algemeene stemmen te kennen gaf dat onder zekere omstandigheden het bestaan van slavernij in het protectoraat door het Hof zou worden erkend. Onmiddellijk wer- den er toen stappen gedaan, om die leemte in de wet aan te vulen en in September werd er een .verord-ening aangenomen, waarbij van 1 Januari af alle slavernij in het geheele protectoraat niet meer wettelij'k zou worden erkend. Dit beteekient, volgens den minister, dat aan het einde van dit jaar alle sporen van slavernij uit dit gebied verdwenen zul len zijn. De stuwdam in de Nijl. Aan Sir Austin Chamberlain werd in het Lagerhuis gevraagd of hij nieuwe inlichfcin gen had ontvangen aangaande de vermeende concessie van de Abessynische regeering aan een Amerikaansche firma tot het aanleggen van een stuwdam in de Blauwe Nijl bij het meer van Tsana, en hoe het met de onderhan delingen staat met de Abessynische regee ring om den stuwdam door Britsche of Britsch-Egyptische ondernemingen te doen aanleggen. Chamberlain antwoordde, dat hij slechts aan zijn vorige verklaring in bet Huis kon toevoegen, dat in de tusschen Sir John Har rington en dien heer Alfred Ilg in 1902 gewis- selde nota's Keizer Menelik zich verbond1 de voorkeur te geven aan de voorstellen der Britsche en Soedaneesche regeering en ver- zekerde niet voornemens te zijn aan iemand anders dan aan de Britsche, de Soedanee sche regeeringen of eon harer onderdanen ■een concessie te verleenen in verbaod met de Blauwe Nijl, 15 YOVENS1ER Wat het tweede gedeelte van de vraag be- treft antwoordde Chamberlain, dat de hui- dige stand van zaken aldus is: den 22en Sep tember deed de regent van Abessynie aan dten heer Bentinck, Britsch vertegenwoordiger te Addis Ababa, een antwoord toekomen op het voorstel, dat de Britsche regeering hem in Mei j.l. had gedaan. Onlangs heb ik Ben tinck tetegrafisch instructie gegeven, aldus Chamberlain, een nota aan Ras Taffari te overhandigen, welke over deze onderhandd- lingen loopt. STAKING TE DELHI. Onlusten tusschen Hindoes en Mahoniedarven. Ten gevolge van de werks,taking van Ma- homedanen naar aanleiding van de terecht- stelling van een Mahom^daanschen moorde- naar, zijn er onlusten tusschen de Hindoes en Mahomedanen uitgebroken. Gemeld wordt dat een' Hindoe werd gedood en 30 gewond, voor Ijet meerendeels Hindoesche winkelhouders. Twee winkels werden geplun der d, zelfs pantserwagens, die patrouilleer- den in het verstoorde gebied, waarheen een afdeeling Britsche infanterie werd gezonden. DE FILMWET. Het Lagerhuis heeft de eerste tezing vak de filmwet voltooid, waarbij het kwamtum verplichte films van Engelsch maaksel, dat ieder programma moet bevatten, wordt vast- gesteld. Kolonel Wedgwood stelde namens de arbeiderspartij intrekking van het ontwerp voor, op grond van het felt, dat het de vrije concurxentie in de ciriematografische Indus trie belette. OS'CAR SLATER VRIJGELATEN. Oscar Slater is gistermiddag uit de ge- vangenis ontslagen. Hij werd per auto alge- haald door een met hem bevrienden rabbi. Hij is grijs geworden in de gevangenis.. Toen hem gevraagd werd, wa,t hij dacht te doen inzake zijn eerherstel, antwoordde hij, dat hij dacht nu hij vrij was, tijd genoeg te hebben om zijn aandacht aan deze zaak te geven en hij voegde eraan toeik heb vrien- den, die in mij gelooven en ik zal trachten dit geloof te rechtvaardigen. Zijn invrijheids- stelling was eerst morgen verwacht. Een lid van het Lagerhuis zal bij den minister voor Schotland een verzoek indien en, om een openbaar onderzoek in te doen stellen naar Slater's schuld of onschuld". Er wordt echteT niet verwacht, dat sir John Gilmore zulk een verzoek zal toestaan. Hij zal zich waar- schijnlijk op het standpunt stellen, dat Sla ter is vrijgelaten, omdat hij zijn straftijd heeft uitgezeten en niet omdat door publiek en pers pressie is geoefend. j DE STLBX/ IN DEN BLAUWEN NIJL". De diplomatieke medewerker van de Ob server verzekert dat de Britsche regeering een plan heeft uitgewerkt om de stuw in den Blauwen Nijl bii het Tsana-meer door Brit sche ingeniers te laten uitvoeren en dat dit ook reeds geruimen tijd geleden aan de Abes- sinische regeering is voorgelegd. Men neemt daarom algemeen aan dat het contract dat met die regeering gesloten zal worden, een Britsch contract zal zijn. Het bericht over het onhvorpen Ameri kaansche contract wordt thans beschouwd als een waarin de wenseh de vader van de gedachte was. Men hoopt nu dat de Ameri kaansche onderneming haar fiasco goedwib lig zal opnemen. BELGIe. EEN ERNSTIG MIJNONGELUK. Zes dooden, In de mijn Ougree Marikaye te Renory bij Luik heeft een ernstig ongeluk piaats gehad. Een ophaailbrug was boven aangekomen met 24 mijnwerkers, toen de man, die den dienst van den ophaalbrug had, bemerkte dat de remmeo niet werkten. Op hetzelfde oogen- bli'k ging de kooi de klampen voorbij, welke haar moet en tegenhouden en sloeg om, de ongeluk'kiige mijnwerkers tegen de wanden van den schacht werpend. Vier mijnwerkers waren onmiddellijk dood, negentien anderen kregen min of meer ernstige verwondingen, terwijl er twee ver- m-ist worden. Het aantal dooden is thans zes, terwijl men vreest dat de zwaar gewonden niet alien in leven zullen blijven, ALKHAARSCHE COURANT. ■uijjJHM HES'SSi: v:;>2:-t.ecTO«MM9

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1