Ilkiumki Coniait. ■MMI—1 De grijze Pame. Honderd negen en twintigste Jaargang. Dinsdag 15 November. Radio-hoekje Stadsnieuws IK DENK ER STERK OVER, TE OAAN ADVERTEEREN! ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT. FEF1LLETON. Xo. 269 1927 Woensdag 16 November. Hilversum, 1060 M. 12.- Politieberichtem jo 352 Lunchmuziek door het trio John Helden, viool. M. van't Woud, cello. G. Verhey piano. 3.4.Maak het zeli. Ru- briek van Mevr. C- Schaake-Verkozen 6.- 7 15 Concert door het trio John Helden, viool M van 't Woud, cello. G. Verhey, oano 7.15-7.45 Gezondheidshalfuurt]e door Dr. B. H. Vos, geneesheer, dir. van het v Sanatorium te Hellendoorn: De sanatoria den strijd tegen de ^rculose. 7.45 Polibe berichten. 8.10 Concert door het A. N. R. V. orkest onder lading van Nico Treep. Wilmy Richard, piano. Hendrik Komng, bariton. Eab. Veen aan den vleugel. 9.50 10. Pauze voor Nordeich. 10.— Persberichten. Daarna populair programma. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12 30—1.45 N. C. R. V. Lunchmuziek. Mevr. Cante—van Amerongen, sopraan. Mevr. Lies van den Brink—Prakkers, fluit. Met piano- begeleiding. 5.15-6.15 Kinderuurtje N, C. R V. te Leiden, door mej. S. Groeneweg te Rotterdam. 7.-7.30 Lessen^ 7.45 N. C. R V, Sprekers: Ds. P. J- van Heest, Ev. Luth Pred te Deventer: Gelukzoekers. Ds. C va. der Zaal, Chr. Pred. te Deventer: De v..v vreugde. P. C. Tijssen, Evangelist vcoirrr.::- ger der Ned. Herv. Evangelisatie L.veu- ten Vreugde in den levensavond. Mcj. A. van Essen, sopraan. J. A. Mooy, orgcl. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwar- tet en dansband en soli, sopraan zmgende syncop 1.20—2.20 Orkestconcert. 2.50 En- gelsche les. 3.10 Concert. 3.20 Lezing. 3.50 Daventry-kwartet. 4.05 Lezing. 4.20 Licht klassiek concert. Strijkkwartet en soli, so praan en clarinet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.40 Tuinb.praatje. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Daventry-kwartet. 7 20 Landbouwpraatje. 7.35 Bach's fuges, piano. 7.45 Lezing. 8 05 Radio-favonten. K. Winter, sopraan. E. Furmedge, alt. S. Scolt- harn, tenor. D. Smith, bariton. Solloway, viool. C. Sharpe, cello. M. Cole, piano. C. Dixon, begeleiding. 9.20 Nieuwsberichten. 9 35 Lezing: Destroying History. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „The Arcadians", fant. muzik. spel in 3 acten. Orkest, koor en soli. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 Mu- ziek 12.502.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Orkestconcert. 8.50—10.50 Operafragmenten door het radio-orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 8.20—9.20 Evang. Morgenwijding. 10 3511.20 Pianosonaten van Beethoven. 12.20—1.50 Sonaten voor piano en viool. 4.50—5.50 Het Dortmunder striikkwartet. 5.50—6.50 Voorlezing. 8,20— 9.20 Orgelconcert. Konigswusterhausen,-1250 M. 8.20 Mor genwijding. 3.50—5.20 Concert door de Stei- nerkapel. 6.50 „Die Legende der heiligen Elisabeth". 9.50—11.50 Solistenconcert. Hamburg, 395 M. 3.50 Vroolijk concert. 7 20 „Das Lied von der Glocke", van Schil ler. Muziek van Romberg. Orkest en solis ten 11.10— Sluiten. Brussel, 509 M. 5.—6.20 Kamermuziek 8.35 Orkest. 9.50 Gratnofoon. 10.0510.35 Lezing. DANSGELEGENHEDEN. In bijlage no. 144 schrijft de commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen: Het verzoekschrift van F. Stap Jzn. c.s., dd. 13 Juli 1927, inzake strafbaarstei'ing van personen beneden den 18-jarigen leeftijd bij het bezoeken van dansgelegenheden werd in Uwe Vergadering van 25 Augustus j.l in handen gesteld van de Commissie voor de strafverordeningen om bericht en raad. Ten aanzien van het ondcwerpelijke adres wenschen wij het volgende op te merken Adressanten kan worden toegegeven, dat er wel eens twijfel zal bestaan omtrent den leeftijd der bezoekers en bezoeksters, doch in dergelijke gevallen zullen de zaalhouders verstandig doen tot niet-toelating te beslui- ten. De leeft.dsgrens van de personen, welke dansgelegenheden mogen bezoeken, is door den Burgemeester in de vergunningen voor dansen en muziek tot dusverre gesteld op 18 jaar. Wij gevoelen er voorshands weinig Voor, nu van ontoeiaatnare dingen tiiel !s 1 gebleken, om deze grens hooger te stellen. Voorts zal de sanctie op niet-voldoening aan dte voorwaarden door de zaalhouders d.i. intrekking der vergunning gehand- haafd moeten blijven, omdat de controle van de zijde der zaalhouders niet gemist kan wor den. Het ligt voor de hand, dat het niet doenlijk voor de politic is om regelmatig het publiek, dat de dansgelegenheden bezoekt, te controleeren, nog afgezien van de vraag of hiervoor altijd het noodige personeel beschik- baar zoude zijn. Om den zaalhouders tegemoet te komen schijnt het ons gewenscht daarenboven een strafrechtelijke sanctie vast te stellen tegen te jeugdige bezoeekers(sters) die ten onrechte in dansgelegenheden aanwezig zijn. Daaraan zouden wij evenwel willen toe- voegen een strafbepaling ten opzichte der zaalhouders, die zoodanige personen toela- ten. Op deze wijze is vrijwel verzekerd, dat het voorschrift omtrent aen leeftijd stipt zal worden nageleefd. Behalve deze aangelegenheid is in Uwe Vergaderingen van 17 en 18 Maart 1927 ook ter sprake gekomen de beperking van het aantal dansgelegenheden bij verordening. Thans zijn door den Burgemeester ingevolge artikel 137 der Algemeene Politieverorae- ning (Gemeenteblad nr. 975) een 3-tal dans vergunningen verleend. Wij zijn van oordeel. dat deze zaak ook voortaan aan de prudentie van den Burgemeester kan woiden overgo laten. De Burgemeester is_ niet voornemens om uitbreiding aan het aantal vergunningen ,te geven, terwijl hij voor vermindering van dit aantal geen termen aanwezig acht, zoo- lang het in de localiteiten der zaalhouders behoorlijk toegaat. Wij stellen U diensvolgens voor de Alge meene Politieverordening aan te vullen met j een artikel 138a met betrekking tot de aan- wezigheid van jeugdige personen in lokalen I v/aar gedanst wordt, voorts een kleine redac tiewijziging aan te brengen in art. 137 door het woord „danspartij" te vervangen door ,;gelegenheid tot dansen" en daartoe te ne- men het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar besluit vast te stellen de volgende VERORDENING tot wijzi.ging der algemeene Politieverordening (Ge meenteblad nr. 381) gelijk deze sedert is gewijzigd. Artikel I. Artikel 137 der Algemeene Politieverorde ning wordt gelezen Het is aan herbergiers, behoudens het be- paalde bij de Wet van 1 Maart 1815 (Staats- blad Nr. 21) en de Wet van 23 Mei 1899 (Staatsblad Nr. 128), verboden openbare muziekuitvoeringen, die door middel van automatische toestellen daaronder begrepen, gelegenheden tot dansen, tooneelvoorstellin- gen, of andere vermakelijkheden of feesten aan te kondigen, te houden, te geven, of in zijn huis of op zijn erf toe te laten, zonder vergunning van den Burgemeester. Artikel II. Tusschen de artikelen 137 en 138 der Al gemeene Politieverordening wordt inge- voegd Artikel 137a. Onverminderd het bepaalde in het voor- gaande artikel is het aan herbergiers verbo den tot de in dat artikel bedoelde gelegen- Jieden tot dansen toe te laten personen, die den leeftijd van 18 jaar nog niet bereikt hebben. Het is aan personen, die den leeftijd van 18 jaar nog niet bereikt hebben verboden bij de in het voorgaande artikel bedoelde gele genheden tot dansen aanwezig te zijn. Deze verboden zijn niet van toepassing op gelegenheden tot dansen, gehouden bij uit- voeringen door vereenigingen, en voorts niet in bijzondere gevallen, waarvoor de Burge meester onder door hem te stellen; voorwaar den ontheffing heeft verleend. Artikel III. E>eze verordening treedt in werking op den derden dag na dien barer afkond'iging. aan het dafiseft mogen deeraemen. Zooals het er nu staat mogen zl], zelfs on- der geleide, het cafe niet bezoeken. Menschen van: buiten, die Zaterdagsavonds per auto naar Alkmaar komen. en na het winkcltn b.v. I nog een kop thee in de „Toelast" wilku drin- ken, zijn dus verplicht de bij hen behoOrcnde j kinderen buiten te laten wachten, of ten lo- caliteit te zoeken welke hun minder wensche- lijjc voorkomt. Het zal zeker aanbeveling verdienen een uitzondering te maken voor de nier achttien- jarigen de een localiteit onder geleide bezoe ken. Wat men bereiken wil is voldoende door een dansverbod voor bedoelde mmderjarigen te verkrijgen. Red. Alkm. Crt.) (Wij kunnen ons begrijpen wat eigenlijk bedoeld wordt, maar de redactie van art. I is alles behalve duidelijk. Bedoeld wordt natuurljjk, dat herbergiers de genoemde festiviteiten niet zonder meer in hun huis of op hun erf mogen geven, hoewer huis en erf alken worden genoemd in ver- band met het niet toelakn van een en an der. Verder is het ons niet duidelijk waarom herbergiers een en ander ook niet zonder spe- ciale toestemming mogen aankondgen. Zoo als het er nu staat zou een schouwburg- eigenaar eigenlijk geen voorstelling door een advertentie of aanplakbiljet kunnen aankon- digen zonder ook daarvoor toestemming van den burgemeester noodig te hebben. En wat ten slotte de niet 18 jarigen be treft, de bedoeling zal wel zijn, dat deze niet VERMINDERING DER SCH'ULD VAN DE N. V. ALKMAAR'SCHE EXPORT- VEILING VAN LAND- EN HJIN- bouwproducten. B. en W. schrijven in bijlage No 136: Het is U bekend, dat de N. V. Alkmaarsche Exportveiling van Land- en Tunbouwpro- ducten pogingen in het werk stelt om doo- reorganisatie de veiling tot bloei te brengen. De uitbreiding van den tuinbouw in deze streek, gepaard gaande met een grootere intensiviteit van de culturen, steU aan de veiling hoogere eischen, doch geett tegelijker- tijd grond voor de verwachtng, dat, wanneer de N. V. aan de eischen het hoofd weet te bieden, zij met vertrouwen -de toekomst kan tegemoet gaan. Dank zij ccne verandering in de wijze van verkoopen en eene wijziging in de organisatie der veiling, is reeds thans een belangrijke toeneming van den aanvoer te constateeren. Van den omzet geeft het vol gende een overzcht 1920 260 000; 1921 251.000; 1922 191000; 1923 204000; 1924 266000; 1925 289000; 1926 262000 en 1 Jan. t/m. Sept 1927 264000. Zal de N. V in staat zijn de grootere hoe- veeUeid producten rumor'ijr te verwerken, dan dient" het Veilinglokaal te worden ver- bouwd en de emballage-voorraad te worden vergroot. Flet is echter niet mcgelijk de groo- te lasten, die reeds op d^e N. V. drukken, met de kosfen van deze maairegelen te verzwa- ren Wil derha've de veiling in het vervolg aai haar doel beantwcoiden, dan is het noodig aan de N V. eeiv nieuwe financieele basis ten grondslag k leggen. De leden der N V. btbben zch ber.'id vctkiaard hieraan mede te werken, door de nominale waarde van hun. aandeelen met 60 pet. te verminde- ren Hierdoor zal wel de aandeelenschuld van 35550.— tot rond 14000.— zijn te- ruggebracht, doch voor het sluitend maken van den nieuwen financieekn opzet biijkt dit offer niet voldoende te zijn. De N. V. heeft zich miisdien bij adres van 24 October j.l. tot Uwe Vergadering gewend met het verzoek om de vordering, welke de gemeente terzake 'van geieend kapilaal op haar heeft, te veT- minderen van 46560.— tot 24000.— Ten aanzien van het bedrag der sehula merken wij op, dat de N. V. krachtens raads- besluit van 28 October 1919, Nr. 7, f 40000.en krachtens raadsbesluit van 30 Juni 1920 9000.— van de gemeente ter leen heeft ontvangen. In 1924, 1925 en 1926 is van deze bedragen telkens 1000.en 225.— afgelost, zoodat de schuld per 1 Januari 1927 f 35325.— bedroeg en met 46550.gelijk het adres aangeeft. Trek- ken wij hiervan af de in 1927 verschijnende aflossingstermijnen ad 1000.en j 225, dan is het restant van elk der voorschotten per 1 Januari 1928 resp. 30000.— en 8100.—, totaal 44100. De gevraagde vermindering bedraagt derhalve 20100.—. Wat overigens de strekking van het adres betreft, moeten wij erkennen, dat het verzoek ons zeer verklaarbaar voorkomt. De N. V. he eft zich, tengevolge van de op haar rus- tende zware financieele verplichtingen, slechts mei moeite staande weten te houden De mogelijkheid, om voor de veiling alles te doen, wat voor haar bloei bevorderlijk was, heeft daardoor vrijwel geheel ontbroken. Daarom valt te waardeeren, dat de N. V. wil trachten verbetering in den toestand te bren gen en, door zelf mede een offer te brengen, tot reorganisatie te komen. Wij meenen, dat de gemeente met het oog op het belang, dat zij bij de instandhouding en den bloei van de veiling heeft, de plannen der N. V. tot ver- wezenlijking moet helpen brengen. Verminde ring van schuld lijkt ook on®, voor het ver krijgen van een meer gezonden grondslag, de aangewezen weg. A1 moge deze gang van zaken eenige teleurstelling wekken en al blijft de financieele positie voorshands nog zwak, men b-edenke, dat in het doen voortdu- ren van den tegenwoordigen toestand geen waarborg is gelegen voor een volledige te- rugontvangst van het in de N. V. gestoken kapitaal, terwijl na het tot stand komen der reorganisatie ten aanzien van het vermin- Niet Ianger over denken, Mijnheer, DOEN! Ook niet tegen de kosten opzien, adverteeren is absoluut niet duur, integen- deel, het is zelfs zeer winstgevend. Begint U nu eens met een paar plaatsingen, U zult zien, uw zaak gaat er door vooruit. Uit het Engelsch van Henry Seton Merriman. 6) Hij sprak wat langzaam op de manier van iemand, die vroeger veel gezwegen heeft en eerst op rijperen leeftijd meer mededeelzaam werd. Het jongmensch, zijn toehoorder, keek eenigzins benauwd, het scheen hem moeite te kosten zijn lachlust te bedwingen. Overigens had de jonge man een vrij on- beduidend coorkomen in kleeding en uiterlijk was hij echter onberispelijk. Hij had een gladgeschoren gezicht, en had men in hem niet duidelijk den gentleman gezien, dan zou hij een huisknecht kunnen zijn. Hij had blijkbaar de gewoonte om zijn kin vooruit te steken ten einde er met zijn voorvinger, na- denkend op te krabben. Deze elegante bewe- ging moest waarsehijnlijk verbijstering te ken- nen geven, of, in ieder geval een kleine mys- tificatie hij deed het nu inzake de Spaansche taal. „Wel", antwoordde hij ernstig, „als ge aan het ontleden gaat, durf ik wedden, dat er evenveel inzit als in iedere andere taal als men haar kent wel te verstaan." „Ja", mompelde de kapitein, uiterst vol- daan over zijn eigen conversatietalent. Hij yoelde dat hij aardig op v/eg was een man van de wereld te worden. „Maar", vervolgde de „peer", „het is las tig verauiveld lastig. Ik heb nog nooit zulk een massa akelige onregelmatige werkwoorden te doorworstelen gehad. Toch schiet ik er al aardig mee op Het ergst van alles is, moet u weten, dat, als ik er een zin naar behooren heb uitgebracht, met zijn werkwoorden en wat dies meer zij, ik niet in staat ben het antwoord te snappen." „En dan zit je in de knel", opperde kapi tein Bontuor. „Ja". Lord Seahampton trok zijn hals weer bin nen de perken van zijn vlekkeloos witte boord en ging voort zich te bedienen van zijn vierde lamscotelet. „Blijft u hier lang?" vroeg hij. „Neen, niet lang", antwoordde kapitein Bontuor langzaam, alsof hij nadacht; toen plotseling kwam zijn geschiedenis. „U moet weten," zeide hij, „ik begin al op leeftijd te komen, en ik ben er den man niet naar om buitenlandsche reisjes te maken. Het maakt mij wat gejaagd, wat verlegen Ik ben er te oud voor. Ik ben hier niet voor mijn plezier, zict u. Dit gezegde deed Lord Seahampton in som ber gepeins verzinken heel diepzinnlg was het blijkbaar niet. Hij keek, alsof hij wel eens zou willen weten of hijzelf in Barcelona was voor plezier of niet. „Neen", mompelde hij aanmoedigend. derde kapitaal die waarborg redelijkerwijs geacht kan worden wel aanwezig te zijn Wij steiien U mitsdien, onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand voor de Financien, voor: a. de schuld van de N. V. Alkmaarsche Exportveiling van Land- en Tuinbouw- producten met ingang van 1 Januari 1928 vast te stellen op 24000. b. te bepalen, dat elk jaar, voor of op 31 December, voor het eerst in 1928, op de sub a bedoelde schuld ten minste 1 GOO zal moeten worden afgelost; c de rente van de sub a bedoelde schuld of *Viet onafgeloste gedeelte daarvan te be palen op 6 pet. per jaar; d. ons te machtigen met de N. V. ter uitvoe- ring van Uw besluit eene overeenkomst aan le gaan, waarvan de kosten komen voor rekening van de N. V. SUBSIDIE PLUIMVEETENTOON- STELLrNG „AVES". Het Bestuur der Vereeniging van pluun veeliefhebbers vocr Alkms-sr en Ornstrckun, genaamd .,Aves", goedgekeurd bij Koninklijk besliut van 12 December 1903, heeft zich tot B en W. gewend met het verzoek aan ge noemde Vereeniging, ten behoeve van eene op 6 en 8 Januari a.s., ter gelegenheid van de herdenking van het 25-jai"ig bestaan cher Ver eeniging, te houden jubileum-tentoonstelling, een "subsidie te verieenen van 100. Waar d;e Raad meermalen van hare be- langstelling in deze Vereeniging heeftdoen blijken door het toekennen van een subsidie voor de door haar gehouden tentoonstellm- gen, aanvankelijk van 1 25, later van J 50, stellen B. en W. voor,. het verzoek in te willi- gen en derhalve aan de Vereeniging van pluimveeliefhebbers voor Alkmaar on Om- streken, genaamd „Aves", voor hare op 6 en 8 Januari a.s. te houden jubileumtentconstel- ling een subsidie te verieenen indien en voor zoover dit ncedig is om de door ons goed te keuren uitgaven voor de tenteoonstelling te dekken, tot een maximum van 100, nader te regelen bij suppletoire begrooting. uDat nrouveert zeer voor haar", zeide Lord Seahampton met een dwaas gezicht en een flikkering in zijn oog. „En stierf." „Wel, wel!" r „Ja, vervolgde de kapitein, zij stierf negen- tien jaar geleden, een klein meisje achterla- tend Nu is hij gestorven Mr. Challoner. Hij was mijn zwager, maar ik noem hem Mr. Challoner, omdat hij boven mij staat." „Dat zou ik ook meenen", zeide Lord Sea- hamton, vroolijk, met een blik naar het ge- schilderd plafond. „Dat geloof ik ook." De kapitein lachte inwendig. „Ik bedoe op den maatschappelijken ladder", verklaar- de hij. „En nu hij dood is, staat zijn dochter Eva geheel aileen in de wereld, en heeft zij om mij getelegrafeerd. Zij woont op het eiland Majorca." „Ach!" De vriendelijke oude blauwe oogen blikten stralend in het gelaat van zijn makker. „Kent ge het?" De peer stak zijn kin vooruit, waardoor hij er niet op zijn voordeeligst uitzag. „Neen maar ik heb er veel van gehoord. Ik ken een vro een dame, die daar groote be- zittingen heeft een zekere Mrs. Harring ton." „De Honorable Mrs. Harrington is nog verwant aan mijn nichtje, Miss Challoner. Ik noem haar Miss Challoner, ofschoon zij mijn nichtje is, omdat zij boven mij staat." Het heerschap wierp weer een blik naar de zoldering. „Ik bedoel, dat zij een dame is. En nil ga ik naar Majorca om haar te halen. Tenmin- ste ik wil probeeren daar te komen maar ik ARBEIDSBEMIDDEL1NG VOOR HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN. B. en W. schrijven in bijlage No. 140: Het dagelijksch bestuur van den Nationa- len Bond van handels- en kantoorbediendcu ,Mercurius" te Rotterdam heeft zich onder dagteekening van 30 September 1.1., tot uwe vergadering gewend met een adres, waarin het groote belang eener doelmatig ingerichte arbeidsbemiddeling ook voor handels- en kantoorbedienden wordt betoogd en waarip de medewerking uwer vergadering wordt verzocht voor de aanstelling van bedrijfs- kundige ambtenaren aan het hoofd eener doelmatig ingerichte vakafdeeling en de aan- wijzing van vertegenwoordigers uit de werk- gevers- en werknemerskringen voor het ge ven van advies en het oefenen van toezicht. Omtrent dat adres, hetwelk wij ter lezing hebben nedergelegd, aanstonds dienende van advies, deelen wij u mede, dat particu- liere bureaux, waarvan in het adres sprake is, in deze gemeente niet voorkomen, zoodat het gevaar dat werkzoekenden de dupe zou den worden van de handelingen van zoodani ge bureaux voor deze gemeente niet bestaat. Die gemeentelijke dienst der arbeidsbemid deling alhier is, ook voor wat de handels- en kantoorbedienden betreft, ten voile in staat, gevraagde bemiddeling te verieenen. Eeni ge meerdere medewerking van de zijde der werkgevers zou wel gewenscht zijn, doch vanwege den dienst wordt bij voortduring daarop aangedrongen. In de Commissie van advies hebben als werkgevers reeds enkele vertegenwoordigers uit handelskringen zitting. De aanwijzing van vakkundige vertegenwoordigers van werknemerszijde zal kunnen geschieden, in- dien de plaatselijke afdeelingen der vakcen- tralen daarmede bij het indienen hunner aan- bevelingen aan Uwen Raad ter vervulling van ontsiane vacatures rekening zouden wil len houden. Wij stellen Uwe Vergadering derhalve voor aan het genoemde bestuur, naar aanleiding van zijn bovenaangehaald adres te berichten, dat Uwe Vergadering geen termen aanwezig acht om ten opzichte van de arbeidsbemidde ling voor handels- en kantoorbedienden, die in deze gemeente goed is ingericbt, bijztf dere maatregelen te nemen. AANLEG KADE LANGS DE BLEEKERSLOOT In bijlage No. 138 schrijven B. en W. Bij Uw besluit van 25 September 1924, waarbij vergunning werd verleend tot den aanleg van een openbare straat, t. w. een ka- de met bijkomende werken, goprojecteerd uit het verlengde der Juliana van Stolberglaan en loopende langs en evenwijdig aan de Blee- kersloot ot aan de Cosfersiraat, werd n. m. de voorwaarde gesteld, dat de aan te leggen werken met inbegrip van alle materialen na goedkeuring van Burgemeester en Wethou- clers voor rekening van de St. Hippoiytus- stichting te Delft aan de gemeente Alkmaar in eigendom moesfen worden overgedragen. In het adres van het bestuur der St Hi;p- polytusstichting verzoekt dit de kostelooze overdracht van den grond te doen plaats heben, alvorens met den aanleg van straat en kade begonnen wordt, zulks ten einae on- noodige kosten te vermijden. Daar de gemeente zich contractueel ver zekerd heeft van den aanleg der in uitzicht gestelde werken, behoeft tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar te bestaan. De Directeur van de gemeentewerken en van het bouw- en woningtoezicht geven ook in over- weging om aan den wensch der Stichting te voldoen, wanneer eenige bierna omschreven voorwaarden worden in acht genomen Er bestaat vrij groote waarschijnlijkheid, dat de St. Hippoiytusstichting den aanleg der kade voor haar rekening door den dienst van gemeentewerken zal laten uitvoeren In dit geval zal deze kade tot stand kunnen komen tegelijk met den aanleg der Van Hou- tenkade. Om den aanleg van de kade te bespoedigen stellen wij U daarom voor het verzoek in ie willigen en het desbetreffende besluit it nemen. snap niet, hoe dat met die booten zit. Zij gaan niet geregeld, zoo't schijnt, en dat dwaze gekakel brengt mij heelemaal in de war. Wat hebben we hier nu? He? Is dit pud ding? Het lijkt er niet op. Neen, dank u!" De arme oude man was direct van streek, door de kleinste kleinigheden, en nadat hij zich even door deze uitbarsting had lucht ge- geven, staarde hij, met een zonderling roe- rende uitdrukking voor zich uit en moest hij weer tot zich zelf komen. Toevallig was Lord Seahampton een goed- aardig jongmensch, met een week hart, zooals de meeste paardenliefhebbers bezitten. Er was iet® in kapitein Bontuor, dat hem trof, de een of andere eigenschap van den Brit, die hem hier, in den vreemde, aangenaam aan- ,,Kijk eens", zeide hij, „ik zal straks met u meegaan, om alles over de boot te weten te komen, uw kaartje te nemen, en de heele zaak te regelen." „Dat is heel vriendelijk van u", begon de oude, zeeman aarzelend. Verlegen frommel- de hij, met zijn verweerde handen, eenige oogenblkken aan zijn dasje. Maar ik wil geen misbruik maken van uw tijd. Ik veron derstel, dat u voor uw pleizier hier bent?" Lord Seahampton giiimlachte. „Ja, ik ben hier voor mijn pleizier, daar voor alleen ben ik in de wereld." Nog aarzelde kapitein Bontuor. „U zou misschien uw vrienden tegen kun nen komen", begon hij, „op straat, bedoel ik." Hij hield op en keek naar zijn eigen han den een stak hij er in de hoogte, om de ta- toueering te laten wen in zijn handpalm. „Ik VOORMALIG TOLHUIS SCHERMER POORT (HEILIGLAND 2). Bij den aankoop van het voormalig tol- huis nabij de Schermerpoort werd door den raad besloten dit pand in het openbaar :e verhuren. Inmiddels hebben zich eenige huurders aangemeld, waarvan M. L. Walen, gepensionincerd brugwachter alhier, bereid is de hoagste huur te beakn n.l. 6.50 per week, mits aan het huis eenige verbeteringen worden aangebracht. Dit is zeker noodig, omdat de woning niet voorzien is van gas, electriciteit en duinwa- ben maar een ruw zeevaarder," ging hij voort. „Zij mochten het eens zonderling vin- den zich er over verbazen als zij u in mijn gezelschap zagen." De onherispelijke halsboord scheen te knel- len. „Het is altijd mijn gewoonte geweest," bromde Lord Seahampton, vrij onsamenhan- gend, „mijn vrienden te laten denken, voor de drommel,- wat zij willen. Mag ik uw naam vragen?" „Mijn naam is Bontuor. Kapitein Bontuor uw dienaar." „Mijn naam is Seahampton." Kapitein Bontuor staarde hem aan. „Ja ik ben Lord Seahampton." „0!" riep kapitein Bontuor nauw hoor* baar, uit. Zijn gemakkelijkheid in den om- gang reikte nog niet zoo hoog. „Zoodra gjj klaar zijt," vervolgde zijn makker haastig, zullen wij uitgaan om die menschen van de stoomboot te spreken. Mis Challoner zal er zeer naar verlangen, u zoo spoedig mogelijk bij zich te zien." „Ja, ja!" De kapitein legde zijn servet naast zich en begon weer teekenen van verlegenheid te ver- toonen. „Zij beet Eva; zeide hij op een toon, die iets ontroerds had. Maar ik weet nog niet hoe ik haar zal noemen. Arm jong ding! als zij bedroefd is over den dood van haar vader en dat zal natuurlijk het geval zijn dan zou het wel wat koud klinken om haar Miss Challoner te noemen. Wat dunkt u Mr.- och - hm - Lord mijnheer?" (Wordt vervol'PxiV iiiiiiiiuuiuiuwuiuiiuiiiaiiuiuuiHiuiiiukumuuuuiiiuuuuuiiAiiiiHwiiiiitiiiiitiMuiiH iimmnnwnmiHitinftii iiiiiiiiiMiiiiimtiiitiiiiiiiiiniinniui

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5