Iitgozondlen stukken ®flaHktteeri©hten ma van Leeuwarden, een persooniljke uihng van genegenheid en aanmoediging tot den ■predicant en de gemeente, waarna dr. Van teeuwen op verzoek van den heer Sytsma werd toegezongen psalm 119 9. In de geref. kerk in het verband der Syno- de trad op ds J. H. Kuiper, van Draehten. IBii het begin van den dienst las deze net ai- zettingsbesluit voor, waarna de dienst veider het gewone verloop had. DREIGENCG STAKINGEN. De riiksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse, fioudt hedenmiddag twee conferenhes, een -e Raamsdonkerveer en een te Veldhoven. De eerste conferentie heeft plaats tusschen ae direetie van de papierfabriek „De Maasmom en vertegenwoordigers van den K. K. ia- brieksarbeidersbond en den Christelijken Bond van fabrieksarbeiders; de laatstbe- doelde conferentie gaat tusschen de direetie van de schoenfabriek def firma Sambeek tc Veldhoven en den R. K. fabneksarbeiders- b°Aan beide fabrieken dreigt een arbeids- conflict. LOONDORSCHERS EN WEGEN- BELASTING. In het begin der vorige maand is, naar men zich zal herinneren, door de centrale landbouw-oxganisaties een verzoek geriait tot den minister van financien, om de loon- dorschers, gelijk de boeren, vrij te stellen van de wegenbelasting wat betreft hun land- bouwtractors en aanhangwagens. Op dat verzoek is thans het volgende ant woord ingekomen van den minister: „Naar aanleiding van uw schrijven van 6 October 1927 heb lk de eer u mede te deelen, dat i'k ;;een termen kan vinden te bevorderen dat a:, i loondorschers onder bepaalde voor- waarden vrijstelling van wegenbelasting voor de door hen gehouden tractors wordt verleend, daar uit de geschiedenis van de Wegenbelastingwet blijkt, d!at het ndet in de bedoeling heeft gelegen deze vrijstelling te verleenen voor motorrijtuigen die verhuurd worden in dienst van het landbouwbedrijf". DE REIZIGER MET HONDERD KOFFERS. De gouverneur van West-Java, de heer W. P. Hillen, heeft het beroep van den Oosten- rijkschen tandarts Petkovic, wien door de immigratiecommissie den toegang was ontzegd, afgewezen. hieid de neer sneevnei eene rcdevoertng over Het schrikbewind in Indonesia Hij uitte het denkbeeld om bij de a.s. algemeene Kamerver- kiezingen uit te komen met een lijst waarop wordien gezet de namen der gearre3teerde Indische studenten en van hen, die naar Di- goel verbannen zijn. Ten slotte heeft de heer E. Bouwman ge- sproken over het dreigende oorlogsgevaai. DOOR EEN AAP GEBETEN. De ,Deli Crt." meldt, dat in een Batak- schen kampong, nabij de gouvernements- ondememing Majang, een Lanipongaap een anderhalfjarig kind doodbeet, terwijl dte moe- der op een aTstand van vijftig meter op een ladang werkzaam was. De veldpolitie legxle den aap neer. HET COLLECT IE VE CONTRACT IN DE BOUWVAKKEN. Gister is te Amsterdam de eerste conferen tie gehouden tusschen vertegenwcordigers van patroons en arbeiders in die bouwvakken, in verband met de vernieuwing van de col- lectieve arbeidsovereenkomst. In deze confe rentie hebben partijen hun standpunt to-ege- licht en verdedtigd. tot Indi2 DE KONINKLIJKE FAM1L1E. De Koningin wordt Vrijdag per auto in den namiddag van het Loo te Den Haag ver- wacht voor haar winterverblijf aldaar. De Prins zal Zaterdag van zijn reis naar Duitschland terugkeeren. CHINA. ARTIKEL 40 VOOR DEN RECHTER De Centrale van N-ederlandsch Overheids- personeel zendt ons een brochure ter ken- nisnarne, getiteld Art. 40 voor den Redder, geschreven door Mr. H. P. Mar chant, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Zooals in den aanhef dezer brochure reeds wordt gezegd is Art. 40 van het Bezoldi- gingsfoesluit zoo vermaard geworden, dat ieder weet welke bepaling wordt bedoeld, wannieer over dit artikel wordt geschreven en gesproken. In dut geschriftje is het verloop der aange- legenheid voor dien Rechter en de beteekenis der einduitspraak nog eens uitvoerig uiteen- gezet. TROUWE KOE. Een veehandelaar te Herwijnen had een Jcoe gekocht op de markt te Gorinchem van een boer uit Schelluinen. Hij bracht het beest m de weide en ging na een paar dagen eens kijken. Het beest was echter verdwenen, en bij onderzoek bleek, dat het beest naar de oude wgide te Schelluinen was teruggekeerd. een afsfand van ruim 3 uur. Daarbij moet de Koe de Linge en de Keulsche voort overge- zwommen zijn, om zoodoende de oude weide weer te bereiken. EEN ERN'STICE BESCHULDIGING Door het Aoisterdamsche raadslid, den fleer Klaas de Vries, zijn de volgende schrif- telijike vragen tot B. en W. van de hoofdstad gericht. 1Is het B. en W. bekend dat in de Alge meene Gids •«oor Amsterdam" van 1 Nov. j.l. onder den titel„Corruptie", de vraag wordt gesteld: „Of het heele gezwendel in erf- pachtsgronden .geen corruptie is", terwijl dan als voorbeeld wordt aangehaald dat: „een architect, die door de gemeente werd- aangewezen om een bouw te projecteeren, van de gelegenheid gebruik maakte om een ge- schikt persoon te zoeken die als aanvrager van erfpachtsgronden optrad, om dan met deze den erfpachtsgrond te verkoopen en voor zijn portie duizend gulden opstreek?" 2. Zoo ja, zijn B. en W. bereid, ten aanzien van deze publiekelijk gedane verklaring een onderzoek in te stellen en aan den Raad de resultaten daarvan mede te deelen?" DE KOLENVOORRAAD IN ZUID-LIMBURG. Tot nu toe werd als vaststaande aangeno- hren, dat de kolenvoorraad der Domaniale mijnen te Kerkrade nog 20 a 21 millioen ton steenkool zou bedragen. Maar nu heeft in een vergadering van de St. Augustinusvereeniging, te Heerlen ge houden, pater Bouman, leeraar aan de R.-K. H. B. S. te Heerlen, verklaard, in een lezing over het Limburgsche kolenbekken, dat het vaststaat, dat de Dom. Mijnen niet na del ving van 20 a 221 millioen ton steenkojen zullen zijn uitgeput. Onder de z.g. steenknip bevinden zich, zoo zeide hij op bereikbare diepte ncg ten minste 20 millioen ton kolen, die de mijn zeker zal ontginnen. De tweede schacht is er volgens pater Bouman reeds op ingericht. HET DEMONSTRATIEF CONGRES VAN HET N. A. S Zondag is in „Bellevue" te Amsterdam het demonstratief congres van het Nationaal Ar beids Secretariaat, waarop ook het Ned. Syn- dicalistisch Vakverbond vertegenwoordigd was, voortgiezet. De heer Sneevliet heeft in de ochtendzitting een redevoering gehouden over de Neder landsche vS'kbewcging, de heer De Klerk over de ;,Nederlandsche reactie". In den namiddag GEHEIME DIST1LLEERDERIJ ONTDEKT Uit verschillende omstandigheden kon de politie reeds geruimen tijd geleden afleiden, dat in de gemeente Nederhorst-den-Berg een geheime distilleerderij moest zijn. Hetgeen de politic echter dezer dagen ter core kwam, was van dien aard, dat zij Zondagavond on der leiding van den brigade-commandant der Rijksveldwacht te Weesp, in tegenwoord'ig- heid van den loco-burgemeester, wethouder Nieuwendijk, een invai bij een veehouder aan den Machineweg in den Horstermeerpol- der deed. In de veestalling en in een op het land staande schuur werd een vol led ig distil- leertoestel aangetroffen. Vermoedelijk zijn twee pcrsonen in deze zaak betrokken. DE CORRUPTIE IN DE GASBEDRIJVEN. Van gas-dirccteur tot baas-jitter. Ged. Staten van Friesland hebben geen genoegen gencmen met de benoeming van den heer A. Muller, vroeger directeur, tor baas-fiter aan de gasfabriek te Workum. Op verschillende gronden wordt de factor „mt- delijden", die den raad heeft bezield bij her nemen van dit besluit, stellig afgekeurd. He; algemeen belang heeft geen plaats voor me- delijden. Een dergelijk ambtenaar komt niet meet" in aanmerking voor een betrekking, waarin leiding wordt gegeven, in welken vorm ook. Een vroegere waarschuwing ver- zwaart de zaak. Ged. Staten verzochten spoedig antwoord en mocht de raad zijn standpunt willen volhouden, dan zal het col lege van Ged. Staten niet schromen het be sluit ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen. De heer Muller heeft inmiddels ontslag ge- vraagd als baas-fitter, zoo mogelijk met in- gang van 15 Januari a.s. Hij vraagt tot dien dag ziekteverlof. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. heeft de raad hem ontslag verleend en hem drie maanden ziekteverlof toegestaan met behoud van traktement als baas-fitter. ook op viotte wijze op de pijlers gelegd. i Hiercfoor reeds zijn de Brakantsche en Oel- dersche oever dus verbenden. DE SCHEEPVAARTVERBINDING AMSTERDAM MET DEN RIJN. Door het gemeentebestuur is een schrijven gericht aan den minister van waterstaat in- zake de scheepvaartverbinding van Amster dam met den Rijn. Dit schrijven is met een antwoord op de missive van den minister van 29 Juni j.l., waiarin gevraagd wordt aan B. en W. in te stemmen met de conclusie van het rapport Wentholt. Het uitvoerig schrijven aan (ten minister concludeert, dat bij uitvoering van het trace Wijk-bij-Duurstede noch een stuw, noch den aan leg van een geheel nieuw kanaal p and Utrecht—Vreeswijk noodig zal zijn, doch volstaan kan worden met den bouw van een nieuwe sluis benevens den aanleg van een kort verbindngskanaal met den Vaartschen Rijn, ter voorziening in de onmiddellijke be- hoefte aan meer schutgelegenheid. Het ver- schil in kosten tusschen de beide plannen is alsdan zoo gering, dat het geen punt van overweging behoeft uit te maken. De door den minister gestelde vraag wordt dus beantwoord, dat met den meesten aan- drang aan den minister in overweging wordt gegeven, stappen te nemen dat het plan Wiik-bij-Duurstede doch zonder stuw worde uitgevoerd. De K. v. K. en F. te Amsterdam heeft in een uitvoerig schrijven den minister van waterstaat verzocht de verbinding van Am sterdam met den Rijn te doen geschieden door een kanaal over Wijk-bij-Duurstede naar Tiel en dit werk met groote voortvarendheid te doen geschieden. (Baden veranUvoordtlijkheld van de Re due tie. De opname in deze rubriek tnwijsi f>eenszins dat de edactie er mede instemt.) D E AMiSTE'LVEENSCHE TOR EN In verband met het instortingsgevaar van den Amstelveenschen Kerktoren er komen steeds nieuwe barsten is Zondag in de Ned. Herv. Kerk geen dienst gedaan. Ten spoedigste zal thans met de afbraak een be gin worden gemaakt. De voorzorgsmaatregelen welke genomen werd'en zijn niet vrij van primitiviteit, meent bet Hbl. O.a. is om den toren een touw ge- spannen en naast de kerk vastgemaakt, ter wijl in het afgezette gedeelte de jeugd --1- vermaakt also'f er geen gevaar lucht is. zich aan de DE KLOMPENINDUSTRIE VRA'AGT HULP. Vrijdag heeft het comite tot behartiging der belangen van de bedreigde klompenin- dustrie te' Arnhem vergaderd. Algemeen was men ontevreden over de wijze waarop de regeering zich" tegenover de bedreigde klompenindustrie houdt en men meende niet meer't minste vcrtrouwen in ministerieele toezegingen te kunnen stellen. Besloten werd, dat men zich nu tot alle Kamerfracties zal wenden met verzoek de industrie te hulp te komen. ONINBARE BOETEN. Op het kantoor van den Landrechter te Weltevreden heerschen ongewenschte toe- standen als gevolg van personeelsgebrek. £r is groote achterstand en het totaal bedrag der onibare boeten sedert 1923 is opgeloo- pen tot ongeveer 1 Vc ton, terwijl het zonder mgrijpende maatregelen te verwachten is dat dit groote nadee! voor het gouvernenieru zich niet in gunstigen zin wijzigen zal. De tegenwoordige Landrechter moet er bij de afdoening van zaken goed achterheen zitten. Het merkwaardige is echter, dat de achter stand aan boete-inningen vermeerdert, hoe meer zaken er worden afgedaan, een gevolg van de omstandigheid dat de fiscaal-gri'ffier op het kantoor het alleen niet af kan. Pro- centsgewijze bedraagt deze achterstand ]aar- lijks ongeveer 20, in 1923 zelis 50 procent. EEN OPLICHTER. In een hotel te Deventer kwam verleden Maandag een keurig gekleede dame met groenen mantel en bruineri hoek, die voor enkele dagen pension vroeg voor een rust- kuur, zooals zij beweerde. Zij liet het zich aan niets ontbreken, bestelde dubbele rum- groc, die voor een ouden zeerob wel sterk genoeg zou zijn geweest, zat verder aan de kletstafel van het hotel te midden der be- zoekers en sprak daar over allerlei onder- werpen van den dag. In de nachtlijst stond zij ingeschreven als te zijn L. Prins, 43 jaar, zonder beroep, af- komstig uit Den Haag. De dame maakte groote verteringen en verdween plotseling met haar bagage. Mevr. Prins liet alleen over in haar kamer een nagelschuiertje, een doosje met tandpoeder, een nummer van de „Haagsche Post" en van de „Weltspiegel". De politie is thans bezig deze dame te zoe ken. De rekening is naturlijk onbetaald. BRANDJE IN EEN BIO'SCOOP. Toen Zaterdagavond pl.m. kwartier over elven in de Edisonbioscoop op de Elands graeht te Amsterdam een film zou worden afgedraaid, geraakte deze door de hitte van de cabine in brand. De operateur wist nog tijdig het brandje te blusscnen, en een andere film WeTd ihgezet,'die echter tusschen het radierwerk beklemd, raakte en dientengevolge eveneens vlajn vatte en verbrandde. Het publiek in de zaak heeft van een en a aider alleen dit gemerkt, dat te kwart over elven onverwacbt de vcorstelling werd be- eindigd. Dank zij de goede sproei-inrichting bleef het ongeval tot een klein brandlje beperkt. DE „POTEMKIN"'-FrLM TE EDAM GEWEIGERO. De burgemeester van Edam heeft gewei- gerd vergmining te verleenen voor het ver- toonen aldaar van de veel besproken Rus- sische „PantserkTuiser Potemkin". DE MAASSTUWWERKEN TE GRAVE. „Werkapoor" heeft Zaterdagmorgen niet- tegenstaande hevige sneeuwbuien en donker Weer de eerste der beide 65 M. lange mon- tagebruggen met behulp van een 100 tons KORTE BERICHTEN. De plechtigheid voor de honderdste uit- gave van den Bijbelschen Almanak door het Tractaatgenootsehap is vastgesteld op 26 November te Amsterdam. Gisterochtend omstreeks half zeven is een auto, waarin drie merischen gezeten wa- ren, in de Kostverlorenvaart gereden bij de Overtoomsche schutsluis te Amsterdam. De drie inzittenden konden op het droge worden gebracht; de auto werd later druipende op den wallekant gehaald. Het water in de Waal heeft bij Tie! een hoogte bereikt van 7.14 M. N. A. P. De gierpont is van de reep genomen. De overtocht naar Wamel heeft voor voertuigen en personen plaats met stoomboot en kleine pont. In de Pretoriusstraat te Amsterdam is gistermiddag een jongetje van zeven jaar overreden en gedood. Het jochie liep achter een wagen aan, liet deze plotseling los en holde naar links de straat over, waar het on- verwacht voor een vrachtauto kwam en over reden werd. Doordat een vrouw, wonende Sarphati- park 140 te Amsterdam, zich, bij het haar. wasschen met benzine, te diep over een bran- dend gascomfoor boog, vatte het haar vlam. De brandweer bracht de eerste hulp, waarna de vrouw naar het Binnengasthuis overge- bracht werd. Gistermiddag heeft prof. dr. F. G. Schel- tema, benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der rechten van de Amsterdamsche Univer- siteit, zijn nieuwe ambt aanvaard met het uitspreken van een inaugureele rede over „Werkelijkheid, Recht en Gerechtigheid". BEHOUD VAN NATUURSCIIOON. Mijnheer de Redacteur, Nu de Grootmeester in de .,Orde van het palet en penseel", de wereldberoemde Ber- gensche schoonheidscriticus, de incarnatie van al wat schoon en goed is, de nederbui- gende gbedheid heeft gehad om te lezen wat ik in de Alkm. Courant schreef, nu dez: Grootmeester zoo welwillend is geweest om rnij naast een behoorlijke afstraffing tevens een lesje in natuurschoon te geven, nu buig ik als schuldbewuste zondaar deemoedig het hoofd en erken, dat ik van natuurschoon niet het minste begrip meer heb. Tevens hied ik aan den Grootmeester mijn nederige excuses aan voor de door mij begane zonde om in het publiek onzinnige vragen te stellen. Plechtig beloof ik, dat ik zulks in het vervolg zal nalten. De vrees voor de striemende zweep van den Grootmeester is de beste waarborg, dat ik deze belofte zal nakomen. Verder beloof ik de hatelijke borden om het Ganzenveld op te ruimen binnen 24 uren na dat ik d'aartoe de cpdracht ontvang van mijn lastgevers, Zon- en feestdagen nietmede gere- kend. Na deze biecht van schuldbewusthcid en belofte van beterschap, zult U mijnheer de Grootmeester wel niet meer van mij verlan- gen, dat ik inga op Uw uitdaging, want n. Uw uiteenzettingen ten ik overtuigd niet een zoodang persoon te kunnen vinden als U vraagt (wie zou het durven hestaan Uw striemende zweep het hoofd te bieden) en bo vendien ben ik zeer bevreesd, dat ik dan als een stoute jongen nog meer voor mijn broek krijg. Als verontschuldiging voor mijn enzm- nige vragen, verzoek ik U, mijnheer de Groot meester, wel het volgende te willen aanvaar- den. In mijn onwetendheid liet ik mij door menschen, die ik op het gebied van natuur schoon verre boven mij verheven achtte, wijs maken, dat voor de hoogste schoonheid in de natuur, naast (of zelfs voor) de oneindigheid in de afwisseling, noodig was de harmonic van het geheel. In mijn1 eenvoud kon ik er niets aan doen, dat bij mij die zwarte pick- ken steeds een gewaarwording opwekten, die ik mij voorstel, dat de koordirigent moet ken- nen zoodra enkele valsche noten de schoon heid van de geheele voordracht bederven Heusch mijnheer de Grootmeester ik kon het niet helpen, dat ik in die brandplekken steeds' weer moest zien, iets onwezenlijks en onna- tuurlijks te midden van de natuur en dat er altijd een gevoel van dankbaarheid in mij op- kwam als ik later mocht aanschouwen, dat de immer levende en werkzame natuur weer bezig was te herstellen wat onder invloed van den mensch was vernield. Thans weet ik beter en heb ik geleerd hoe ik die plekken be- hoor te zien en weet ik tevens, dat Bergen zich feitelijk gelukkig mag achten als de von- ken uit de locomotief of het weggeworpen peukje sigaar of sigaret weer zorgen voor vermeerdering van de afwisseling in de dui- nen. Mochten nochtans later de oude gewaar- wordingen bij mij weer boven komen, dat zal ik leeren zwijgen en er mede volstaan om in de eenzame natuur aan mijn boschwachters- gebedje toe te voegen de stille bede, dat ons volk op dit gebied mag worden behoed voor de hooge schoonheidsopvattingen van den Grootmeester en zijn orde, opdat niet een- maal de dwarsboomen en de bordjes van ver- boden toegang mogen worden verplaatst naar de ingangen der duinen. Ook U mijnheer de Redacteur past deemoed en beseheidenheid, ook U zult veel hebben ge leerd. Nog werd Uw onderschrift onder mijn artikel niet opgemerkt door het speurend.e oog van den Grootmeester, maar mocht gij bij het eerstvolgende duinbrandje weer dur ven spreken van vernietiging van natuur schoon, dan zal ook U de zweep van den Grootmeester niet meer ontzien. Met dank voor de plaatsing. fh. E. JAN'SEN, S taatsboschwachter, Schoorl. wagenfje waren, dat door de manachappen zeli bekos'tigd is, is wel te begrijpemWij kwamen toen voor het geval te staan: waar moet de auto geplaatst worden? Daar wij een commandant hadden die nooit rustic alvorens de zaak in orde was en ook nog al bekend was met verscheidene vooraanstaande personen, heeft hij het voor elkaar weten te krijgen met toezeggm^ van bevoegde autoriteiten dat ons wagenfje in een der panden van de Waag geplaatst werd. Wij konden niet beter verlangen, een plaats in de Waag, in het centrum van de stad, brandweermannen die er vlak bij wonen, dus bij het alarm zoo spoedig mogelijk ter plaatse trachten te zijn. Het was algemeen beljend dat de wagen lang niet nieuw meer was wat betreft de motor, dus wanneer ons destijds was gewaarschuwd wees voorzich- tig (wat je als brafldiweerfflan toch al bent) haddfen wij ons dat kunnen begrijpen. Na 'n paar jaar lief en leed met, ons oud wagentje gedeeld te hebben (zonder ongelukken in de Waag) zijn wij van meening geweest dat wij met de oude wagen niet konden volstaan en werden er plannen gesmeed om een nieuwe of althams een betere wagen aan te schaf- fen. Na een geldelijk offer van de man- schappen en veel wikken en wegen is dat ten slotte tot stand gekomen. Een zegetocht met onze nieuwe auto door de stad. Gelukwen- schen van het gemeentebestuur em daarna de oude er uit en de nieuwe in de Waag. Geruimen tijd is dit goed gegaan, tot voor kort een bericht kwam: Jongens de auto moet uit de Waag! Waarom, was onze vraag. Nu, mijnheer de Redacteur, de auto moet daar vandaan niet het oog op brandgevaar. Nu vraag ik U, zijn dat motieven en is het dan niet gevaarlijk wanneer er kachels in de Waag branden en er overal electrisch licht is, behalve in de brandweerwagenstal- liiig? Hoeveel branden ontstaan er niet in huizen waar geen mensch in is en waarvan kortsluiting de schuld krijgt? Wordt er in de Waag dan niet gerookt? Het eenige ge vaar, zou schuilen in het benzine-laden, maar dat gebeurt nimmer in de Waag maar altijd in de hoofdpost. ITopende langs dezen weg hulp te mogen krijgen van de gemeente of wie dan ook, dat wij'weer in de waag terug kunnpn keeren, wat ten slotte volgens mijn bescheiden mee ning toch in het belang is van de geheele ge meente, dank ik u inmiddels voor de ver- leende- plaatsruimte. Hoogachtend, Een Brand weerman. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de na- volgen.de voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 10, 11, 12, 13 Nov. 1927: Mesje, ledige portemonnaie, jongenspet, portemon- naie met hond'enpenning, ledige portemon naie. Aatiwezig en te bevragen bij de navol- gende iogezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 10, 11, 12 en 13 Nov. 1927: Belastingplaatje in etui, C. Bakker, Stat-ionsweg 174; belastingplaatje, H. Wiitsen, Eikelenbergstraat 64; koperen gewichtje, R. Hoogeboom, Nieuwlander- singel 4a; geld, A. Ulirich, Gashouderstraat 9; jonge hond, A. Kosfer, Langestraat; bruine'sjaal, M. de Jong, Kievitstraat 4; jonge houd, Dikkeboom, Koningsweg 63; jonge hond, A. Genefaas, Langestrfiat; col lier, J. van Amstel, Emmastraat; bankbiljet, G. de Wit, Magdalenenstraat; boek, P. Hoek- meijer, Achterstraat; foto, R. v. d. Peet, Ko ningsweg 43; broche met portret, M. Boots, Baanpad 9; ledige boterfijn, J. de Boer, UitenbosChstraat 44; rozenkrans in etui. G. Stroet, Bergerweg 70; medallion, J. Bier- man, Schoutenstraat 4; rijwielbelastmgmerk, P. Punt, Paternosterstraat 6c.; hondenpen- ning, J P. Koolwijk, Liefdelaan 28; wit wollen kinderwantje, D. Schrieken, Overdie- straat 15; damestasch, Telegraafkantoor, Ned1. Spoorwegen, Stafionspeinpantoffel, F. Swart, Lindengracht 4; gymnastlekschoen, C. Swart, Lindengracht 4. Wanneer men weder in het bezi't is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht h;er- van kennis te geven aan het Bureau van politio- (Het debat begint langzameihand wat ai te zakken. Het zijn niet zoozeer meer de Schoorlsche duinen dan wel bewoners van Schoorl en Bergen, die het onderwerp van be- spreking worden. Wij gelooven dat deze kwestie thans van zooveel kanten bekeken is, dat wij de discussie daarover gevoegelijk kun,- nen sluiten. Red. Alkm. Crt.). Alkmaar, 14 Nov. 1927. Mijnheer de Hoofdredacteur. Beleefd vraag'ik u eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad. Ongeveer 5 jaar geleden werd er door het Vrijwillig Brandweerkorps Kracht en Vlug- heid een automobiel aangeschaft, Deze wa gen is destijds door de jongens zelf omge- bouwd zoodat deze dienst kon doen als manschappenwagen en vervoer van dat ma- terieel wat het eerst bij een brand aanwezig behoort te zijn. Dat wij alien trots op ons ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 14 Nov. 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl. (ool le s. per 100 stuks 15.6025; Bloemkool 2e s..per 100 stuks 3.20f 9; Roode Kool per 100 K.G. 1.806; Gele Kool per-100 K.G f 3.10—/ 4.60; Uien per 100 K.G. f 9.701050; Wortelen per 100 K.G. 2.10—/ 3.20; Andijvie per 100 stuks 0.60—/ 2; Brusselsch lof le s. per 100 K.G. 18—/ 27; Brusselsch lof 2e s. per 100 K.G. 8— f 14; Kropsla per 100 stuks 0-80— f 4.20; Prei per 100 bos 2.30—/ 6.30; Postelein per bakje (2'A K.G.); Spruiten per 100 K.G. f 413; Spinazie per bakje (2 A K.G.) 0.58 0.66; Selderie per 100 bos f 1.404.20; Druiven per K.G. f 0.440.76; Boeren- kool per 100 stuks 2.20—/ 6.10; Groem Kool per 100 K.G. 2.106. Z A AND AM, 14 Nov. 1927. Veiling „Dt Zaanstreek." Andijvie 20—38 cent per kist; Peen 6—20 cent per bos; Groene Kool 5 1014 cent per stuk; Prei 712)4 cent per bos; Boerenkool 0.90—/ 1 per kist; Selde rie 29 cent per bos; Pieterselie 510 cent per bos; Zoete appelen 38 cent per pond; Zure app. 2)4— 8 cent per pond; Sla 20—50 cent per kistje; Knolselderie 514)4 cent per bos; Goudreinetien le s. 8 cent per pond; Zoete Beltefleur 2e s. 4-4)4 ct. per pond. WARMENHUIZEN, 14 Nov. 1927. Roo ds Kool le s. 5.406.20; Roode Kool 2e s. f 3.70—/ 4.40; Roode Kool (kale) 3.50—/ 3.70; Witte Kool le s. 2.10— 2.30; Witte Kool 2e s. 1.60; Deensche Witte Kool le s. 3.60; Deensche Witte kool (Uitschot f 1Nep f 4.80.) Aanvoer: 8000 K.G. Roode Kool; 120G K.G. Deensche Witte Kool; 21800 K.G. Witte Kool; 50 K.G. Nep. BOVENKARSPEL, 14 Nov. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 14f 20.50; Bloemkool 2e s. 6.80—/ 10.50; Bloemkool 3e s. 0.75 4.20; Roode Kool 3.40— f 5.90; Deen sche Witte Kool 2.20—/ 2.70; Gele Kool f 4.20—/ 5.30; Uien 4.60—/ 5; Drielin- gen 4.50; Nep f 2.60; Bieten 10.80 f 12.60; Kleine Bieten f 7,508.20; Bl. aardappelien 2.20; Kriel 0.45. „Wel lieve, we hadden geen heerlijker land kunnen inden voor een wandeltocht dan Zwitserland!" „Nee vrouwtje behalve Holland".- (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7