f De grljze Dame. ABVEHTEEBT IN BE ALKMAABSCHE COBMANT8 Stadsnieuws FEUILLETON. Woensda^r 1© November. Radio-hoekje I eehtszaken No. 279 1927 Honderd negen en IwinBgrie Jaargang. Donderdag 17 November. Hilversum, 1060 Af. 12.— Politieberich- en 12.35—2.Lunchmuziek door het trio John Helden, viool. M. van 't Woud, cello. G. Verhey, piano. 3.-4.— Uurtje voor de Wees- en Ziekenhuizen door Mevr Ant. van Dijk. 4.—4.30 Huisvrouwenhalfuurtje. 5.30 7 15 Concert door het A. N R. O.-orkest onder leiding van Nico Treep. Het 2e gedeelte bestaat uit oude dansmuziek. Soliste: Jacque line Verlinden, sopraan. 7.15 Engelsche les voor meergevorderden. 7.45 Politieberichten. 8.10 Concertgebouwconcert. Aansluiting van Concertgebouw te Amsterdam. Orkest onder leiding van Pierre Monteux. 10.30 Persbe- richten. In de studio zingt Mevr. Menage Challa. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1.30 N. C. R. V. Lunchmuziek, Hr. Charlenry, cello. Hr. M. Koning Jr., bariton. 4 5Ziekenuurtje te Leiden door Ds. A. C G. den Hertog te Rotterdam. 6.-7.— N. C. R. V. Cursus Paedagogiek, les 3. 7.— 7.30 Lessen. 7.30—8.— Spr. N. C. R. V. De beer H. J. Bekkering, accountant te Amster dam, lid van het adviesbureau voor de mid- denstand. 8.— N. C. R. V. Concert. Het Dra- perkwartet te Enschede (D. A. G. Draper, lcviool. M. Draper, 2e viool. A. Draper, alt. Agnes Draper, cello. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventrykwartet en solisten, piano en sopraan. 1.20—2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lezing. 3.20 Vesper j. d. Westm. Abbey. 4.05 Lezing. 4 20 Or kestconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert 5.20 Concertorgel bespeling. 5.35 Kinderuur- tje. 6.20 Dansmuziek 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Berichten. 7.20 Lezing: New Vovels. 7.35 Fuge's van Bach, piano. 7.45 Lezing 8 05 Kamermuziek. Brosa, strijkkwartet. M Raphael, bariton. 9.20 Nieuwsberichten 9.35 Lezing: Arnold Bennett. 9.50 Nieuws berichten. 9.55 Variete. 10.50-12.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris"1750 Al. 10.50 11.Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Koersen. 8.5010.50 Concert. Fragmenten uit een opera-comique. Orkest, soli. Langenberg, 469 M. 12.301.50 Orkest concert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35 Bonte avond. E. Musselli, sopraan. J. Beroe, tenor. H. Schnepf bariton. P. v. d. Osten, declamatie H. Probst en P. Halting, decla- matie. K. Martseller, harp. H. Klauenberg, dierengeluidenimitator. Schrammelitrio. Tot 11.20 Dansmuziek. Ronigswusterhausen, 12.50 M. 1.507.30 Lezingen en lessen. 8.20 Mozart-avond. Sym- phonie-orkest onder leiding van G. Szel. 9.50 Dansles en daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Voeaal concert. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Vroolijke muziek. 7.20 „Jugendfreunde", klucht in 4 acten van Fulda." Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Kinderuurtje. 8.35—10.35 Concert door het radio-orkest. SUPPLETOIRE BE G ROOT INGE N, AF- EN OVERSC'H'RIJVINGEN EN REKENINGEN VAN INSTELLIINGEN EN BEDRIJVEN. In bijlage no. 135 schrijven B. en W.: Onderstaande instellingen en bedrijven hebben suppletoire begrootingen, af- en over- schrijvingen en rekeningen ingezonden. Het onderzoek heeft tot geen opmerkingen aanlei- ding gegeven. Wij stellen U derhalve, onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand voor de financien, voor, deze suppletoire be grootingen en rekeningen goed te keuren bij het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage Nr. 135 tot's Raads handelingen; Besluit: 1. a. machtiging te verleenen aan Regenten van het Stadsziekenhuis tot het ver- richten van de gevraagde af- en over- schrijvingen op de begrooting voor 1926 tot een bedrag van 6939 32; 6. goed te keuren de suppletoire begroo- Uit het Engelsch van Henry Seton Merriman. 1) „Wel ik geloof, dat ik haar Eva zou noe- men het is een mooie naam haar onder mijn hoede nemen, en, ja, ik geloof, dat ik haar een ..us zou geven. Voorai als zij een meisje was, dat er goed uitzag" voegde hij er tot eigen persoonlijke stichttng bij, terwijl hij zijn metgezel voor ging naar de hal. Onder het loopen zocht hij in den achter- zak van zijn korte jas. In de hal keerde hij rich om. „Hebt ge ook wat te rooken?" vroeg hij kortaf, als werd hij in het spreken belem- merd door den snit van zijn halsboord. De oude man bracht beschroomd enkele sigaren te voorschijn in een lederen koker, die nooit van groote waarde was geweest, zelfs niet in de iang vervlogen dagen van zijn jeugd. „Ik wil ze u eigenlijk liever niet aanbie- den,zeide hij langzaam. „Z - ze zijn niet duur, en ik kon de jonge vrouw, die ze mij verkocht, niet uitleggen, wat ik wenschte." „Toch zien ze er heel goed uit", zeide Lord Seahampton, terwijl hij er een uitnam, en met blijkbare wellust, het puntje afsneed. s Jongenmans reputatie voor persoonlijke dapperheid was spreekwoordelijk op het jachtveld. „Oude zeelui", vervolgde hij, „we- ten gewoonlijk, wat goede tabak is." En al dien tijd had hij een half dozijn van de beste manillia's in zijn zak. Het een of 5. ting van die inslelling over 1926 tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van 16961.62; c. goed te keuren de rekening van dit in- stelling over 1926, sluitende in oht- vang en uitgaaf op 95228.37, met een gemeentelijk subsidie van 56315.42; 2. a. machtiging te verleenen aan Regenten van het Stadsziekenhuis als beheerders van de nalatenschap van wijlen Me- vrouw M. van der Oord, tot het doen van de gevraagde af- en overschrij- vingen op de begrooting voor 1926 be- treffende deze nalatenschap, tot een be drag van 506.32; b. goed te keuren de rekening van bedoel- de nalatenschap over 1926, sluitende in ontvang op 6035.9414, in uitgaaf op 5382.381/2, derhalve met een voor- deelig saldo van 653.56; 3. a. machtiging te verleenen aan het Bur- gerlijk Armbestuur tot het doen van dc. gevraagde af- en overschrijvingen op de begrooting voor 1926, tot een be drag van 5212.38; b. goed te keuren de rekening van die in- stelling over 1926 sluitende in ontvang en uitgaaf 158667.921/^, met een ge- gemeentelijk subsidie van f 154608.27 goed te keuren de suppletoire begroo ting voor 1926 van het gemeente- slaehthuis in baten en lasten op 57647.84, in kapitaalsinkomsten en uitgaven op 2394.79; goed te keuren de suppletoire begroo ting voor 1926 van het bedrijf der Plantsoenen, in baten en lasten op 20295.27; goed te keuren de rekening der Ver- eeniging Kinderbewaarplaats over 1926, sluitende in ontvang op 2993.04V2in uitgaaf op 3035.581/2, nadeelig saldo 42.54, met een ge meentelijk subsidie van 1634.94; goed te keuren de rekening van de Ver- eeniging voor kindervoeding over 1926, sluitende in ontvang op 3482.39, in uitgaaf op 3555.86, nadeelig saldo 73.47, met een gemeentelijk "subsidie van 3255.14; goed te keuren de rekening van de Ver- eeniging voor Algemeen Voorbereidend Lager Onderwijs over het tijdvak 1 Mei 1926 tot en met 31 December 1926, sluitende in ontvang op 8750 86, in uitgaaf op 8657.40; voordeelig saldo 93.46. met een gemeentelijk subsidie van 5316.—. OP RIGHTING WEGENTEER- DISTILLATIE-rNRICHTING. B. en W. schrijven in bijlage no. 130: Met instemming van de Commissie van bij stand voor de Lichtbedrijven verzoekt de Di- recteur van dien tak van dienst ons machti ging tot het oprichten van een wegenteer- dishllatie-inrichting. Door het oprichten van een dergelijke inrichting zal men in staat'wor- den gesteld de kwaliteit teer te leveren welke voor het teren van wegen wordt vereischc Uit de door den Directeur ingediende renta- biliteits-berekening blijikt, dat het voordeelig zal zijn voor de gasfabrek om een eigen teer- distillatie-inrichting in werking te hebben. In deze rentabiliteits-berekening worden de aan- legkosten geschat op 12.000, terwijl het tevens noodzakelijk blijkt een aantal vaten aan te schaffen voor emballage, welke aan- koop op 5000 wordt geraamd. De jaarlijk- sche kosten van exploitatie, aankoop van teer en van emballage zuilen f 14.000 bedragen welke uitgave naar de Directeur verwacht, ruimschoots door de ontvangsten zal worden gedekt. Het verdient ook naar onze meening aanbe- vehng, aan het bedrijf een inrichting als door den Directeur voorgesteld, te verbinden. Wij stellen Uwe Vergadering derhalve voor: a. ten behoeve der gasfabriek op te richten een wegenteer-distillatie-inrichting; b. voor de daarvoor benoodigde gelden ten laste van dat bedrijf een crediet te ver leenen van 17.000, nader te regelen bij suppletoire begrooting. OROND AAN DE ZOC HER STR A A T. Aan de Zocherstraat bezit de gemeente een Mean terrein, gelegen nabij de Visscherslaan en groot ongeveer 130 M2. Daaraan grensf een strook grond van de Vereenigi-ng voor Volkshuisvesting Alkmaar, welke ongeveer 40 M2. groot is. De Vereeniging voor Volkshuisvesting Alkmaar wil de haar toebehoorende strook aan de gemeente verkoopen voor den prijs van 4.50 per M2., onder eenige weinig bezwaarlijke voorwaarden. ander instinkt, waarvoor hij veel te praktisch was om het te bepalen en waarschijnlijk te dom, om het te ontdekken, zeide hem, dat dit een van die gelegenheden was, waar het veel zaliger is te ontvangen dan te geven. „En dus vervolgde kapitein Bontuor, toen zij aan den schaduwkant liepen van de druk- ste straat in de wereld, de Rambla; en dus zopdt u haar kortweg Eva noemen, als ge mii waart?" „Ongetwijfeld." „Maar bedenk, dat zij een dame is. Een volslagen dame." „Dat bedenk ik," herhaalde de peer nuch- ter, „en juist daarom zou ik doen wat ik u daareven zeide." Kapitein Bontuor slaakte een zucht van verlichting, alsof een van de vele moeilijkhe- den van hem was weggenomen. Tegelijkertijd keek hij tersluiks naar de goedkoope sigaar, die duideldjk, zij het dan ook eenigszins over- dreven, genot verschafte. Zij wandelden samen door de breede straat naar de kade, terwijl kapitein Bontuor heel minzaam en op zijn gemak liep te praten over de palmboomen, de trams, en andere za- ken van plaatselijk belang, met den eersten peer die hij ooit in levenden lijve had gezien. Uit louter goedhartigheid, en met een on- bestemd gevoel van nieuwsgierigheid, of Miss Chailoner wist, wat voor soort hulp zij had ingeroepen, verkreeg Lord Seahampton de noodige inlichtingen geen gemakkelijke zaak in dit land en nam hij het benoo digde kaartje. Kaartje en inlichtingen beide werden verstrekt door een gewichtig heer, die een sigaret rookte en die de honneurs van zijn klein kantoor waarnam alsof het een pa- leis was geen behoefte scheen te voelen het kaartje te verkoopen, en het gelid aannara, Het komt ons gewens'cht voor, dat de ge meente van deze aanbieding gebruik maakt, waartoe ook de Commissie van bijstand voor het grondlbedrijf adviseert, wier advies wij bij de stukken ter inzage leggen. Temeer is daartoe aanleiding, nu de gemeente van den heer J. Apeldoorn het verzoek heeft ge- kregen, hem het geheele terrein van 170 M2. als bouw-terrein te verkoopen tegen een prijs van 10.per M2^. Ook met de inwil- liging van dit verzoek kan de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf zich vereeni- gen. B. en W. stellen den Raad in bijlage No. 134 voor het desbetreffende besluit te nemen. WJJZIGING HONDENBELASTING. In de verordening op het heffen eener belasting op de honden (Gen;, b'ad nr. 933) ontbreekt, aldus bijlage No. 137, een bepa- ling, die het mogelijk maakt, dat aan elgena- ren van honden, die in de eerste helft van het belastingjaar de gemeente metterwoon verlaten, ontheffing wordt verleend voor de helft der belasting. Dit is een onbillijke leem- te, daar de eigenaars in de nieuwe gemeente opnieuw plegen te worden aangeslagen. Het komt ons derhalve gewenscht voor, dat de verordening op dit punt wordt bewijzigd. Onder mededeeling, dat de Commissie van bijstand voor de financien zich met onze mee ning heeft kunnen vereenigen, geven wij Uwe Vergadering in overweging vast te stellen de volgende Verordening tot wijziging der ver ordening op het kef fen eener belas ting op de honden in de gemeente Alkmaar (Gem. blad nr. 933). Artikel I. Artikel 7 der Verordening op het heffen eener belasting op de honden (Gemeenteblaa nr. 933) wordt gelezen Voor een hond, voor welken de belasting reeds door den vorigen houder is betaald, is in hetzelfde jaar niet opnieuw belasting ver- schuldigd door den nieuwen houder, mils deze van den overgang van den hopd, binnen 14 dagen daarna, aan het kantoor van den gemeentecotroleur kennis geeft onder over- legging van de kwitantie van den vorigen houder en van een door dezen geteekende verklaring betreffende den overgang. Aan den eigenaar, die met zijn hond de ge meente voor 1 Juli van het belastingjaar metterwoon heeft verlaten, of wiens "hond voor 1 Juli van het belastingjaar sterft of overgaat in handen van een buiten de ge meente wonenden houder. zonder in den loop van dat jaar te worden vervangen, wordt voor de helft der belasting ontheffing ver leend, mits deze ontheffing binnen 30 dagen na het plaats grijpen van een dezer omstan- digheden worde aangevraagd aan Burge meester en Wethouders, het feit voldoende aannemelijk worde gemaakt en het kenteeken worde overgelegd. Artikel II. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1928. INBRENG ZANDERSLOOT TERREIN B R A NDSP UITHUIS B. en W. stellen den Raad voor: I. de kosten van het dempen der Zan- dersloot ten laste van het grondbedrijf te brengen en deze te bepalen op 2200. II. aan het grondbedrijf een bedrag van f 350.uit te keeren, zijnde de waarde van het uit het grondbedrijf genomen terrein; waarop de bergplaats voor brandbluschmid- delen is gebouwd; III. de uitgave, sub II vermeld, te rege len bij suppletoire begrooting. BESOHER'MINO KADEMURE'N. De commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen schrijft in bijl. no. 146: Wij stellen den Raad voor vast te stellen de volgende VERORDENING tot wijziging der Algemeene Politievefordening Gemeenteblatl nr. 381gelijk deze Ordert is gewijzigd. Artikel I. Tusschen de artikelen: 81 en 82 der Alge- meene Politieverordening (Gemeenteblad nr. 381) gelijk deze sed'ert is gewijzigd, wordt ingevoegd: Artikel 81a. Het is verboden een vaartuig in de Oude- gracht, de Lindegracht, het Verdronkenoord, de Mient, het Luttik Oudorp, de Zijdam, de Voordam, de Kaarsemakersgradit, het Afge- sneden Kanaalvak het ver'engde van de Oudegracht naar 't Groot-Noordhollandsch Kanaal, de Schelphoek en de Zand'ersbuurt voort te bewegen met een grootere snelheid dan van 75 Meter per minuut. In gemeentewateren mag de schroef van alsof het een bijzondere gunst was. De boot vertrok dienzelfden avond, en Lord Seahampton zond zijn verheugden protege terug naar het hotel om te pakken. Toen schonk de jeugdige peer het overblijfsel van den goedkoopen sigaar aan een arrnen man en stak zelf een van zijn eigen manilla's op. Hij was er volstrekt niet van bewust een goede daad te hebben gedaan. Zulke daden heeten hun eigen belooning met zich te bren gen, maar ondervinding leert, dat het het best is niet te rekenen op iets van tastbaren aard. HOOFDSTUK IV. Purgatorio. Tijd: Vijf uur in den middag. Vijf uur, dat is te zeggen volgens spoortijd. Er is nog een andere tijd in Barcelona de Stadstijd na- melijk die ongeveer dertig minuten ver- schilt met het uur van den ijzeren weg. Maar de stadstijd is Spaansch, dat wil zeggen, dat niemand er notitie van neemt. Want in het SpaansChe leven komt de tijd er bitter weinig op aan. Als iemand een trein wenscht te pakken maar tusschen twee haakjes, in Spanje pakken wij den trein niet, daar nemen wij hem een fijn verschil als wij dus een rein willen nemen, komen wij aan het station drie kwartier voor het uur van vertrek, en dan nemen wij daar met de noodige waar- digheid onze maatregelen. Priester en broer, de dame uit de groote vreemde talen 6preken, een Arabischen klank heeft, en ons zegt, dat <fit, de mooiste wande- ling van de wereld, eenmaal de zandige bed ding van een rivier was. Hier wandelt d« ernetige caballero van den vroegen morgen tot laat in den avond. een vaartuig niet werken op een afstand van minder dan 3 Meter uit den walkant of uit brughoofden. Voorts is het verboden vaartuigen met be- hulp van windassen of dergelijke werktuigen door de gemcentebruggen te halen. Artikel II. Deze verordening treedt in werking op den derden dag na dien harer afkondiging. SUPPLETOIRE BEGROOTING 1927 BURGERLIJK ARMBESTUUR. In bijlage No. 139 schrijven B en W.: Van het Burgerlijk Armbestuur ontvingen wij eene suppletoire begrooting voor 1927, waarbij een nader subsidie wordt aange vraagd van 15.900.Dit bedrag is noo- dig om de posten „Bedeeling in geld" en ,,(5nvoorziene uitgaven" respectievelijk me: 14.600.— en 1300.te kunnen verster- ken. Uit de bijgevocgde Memorie van toe- licbting blijkt, dat het Burgerlijk Armbe stuur, ondanks zijne pogingen daartoe, nle: bij machte is de uitgaven op deze posten tot de in de oorspronkeiiike begrooting toegesta- ne credieten te beperken. Wij meenen derhal ve, dat de gemeente in deze omstandigheden we! niet anders zal kunnen doen dan bet sub sidie inwilligen. Als gewoonlijk zal de uit gaaf naderhand bij suppletoire gemeenteoe- grooting zijn te regelen. In overeenstemming met de Commissie van bijstand voor de finanden, wier advies wij aan U overleggen, stellen wij U voor de aanvraag in te willigen bij het volgende be sluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage Nr. 139 tot's Raads handelingen; Keurt de suppletoire begrooting voor 1927 van het Burgerlijk Armbestuur goed in ont vang en uitgaaf op 15.900.en ken.t aan deze instelling over 1927 een nader subsidie uit de gemeentekas toe van 15.900. (Zullen B. en W. zonder meer ook van meening zijn, dat men niet anders zal kunnen doen dan het subsidie inwilligen, als andere gesubsidieerde lichamen, vereenigingen e d. neuwe gelden aanvragen onder mededeeling dat zij met het bun toegestane niet rond konden komen? Red. Alkm. Crt.) VOOR DEN POLHTERECHTER. Strafzitting van Maandag 14 November. AANGEHOUDEN ZAAK. Heden werd voortgezet een zaak contra H. v. O., die op 23 Augustus j.l. terecht stend. Gehoord werd de heer Wiggers. als rap porteur der reclasseering. Verdachte is mo- menteel werkeloos. Geadviseerd werd een voorwaardel irke straf. Eisch 5 maanden voorw. gev. met 3 jaar proeftijd ter zake rij- wieldiefstal. Vonnis conform den eisch. ALS VOREN. Ook werd verder behandeld1 een zaak contra Jozef P., ter zake eenvoudige beleedi- ging. E)eze zaak is voor 6 maanden door den Politierechter behandeld en aangehouden, ten einde een reclasseeringsrapport af te wac'n- ten. De officier requireerde tbans 10 boete of 10 dagen hecht. Vonnis 5 boete of 5 da gen hecht. DIEFSTALLETJES. De 21-jarige naaister Sara v. d. S. te Hel- Priester en broer de dame uit de groote wereld en de man, die u een glas water ver- koopt voor een centimo, gaan hier rakelings voorbij elkaar. De groote dame is in het zwart gekleed, zooals alle Spaansche dames, en op haar hoofd draagt zij de van ouds be- kende mantilla, die onzen tijd nog wel duren zal en ook die van onze kleinzoons. De een- voudiger vrouwen uit het volk dragen schit- terenide zakdoeken inplaats van de mantilla, voor hun kleederen kiezen zij heldere kleuren. Bij de ernstiger sekse is de grenslijn even duidelijk. Men treft er den man met de boe- ren blouse en den man die den mantel draagt Met een wan deze laatsten hebben wij te doen een groot emstig man, met rustige oogen en spitse kin. Het is kil in de lucht; en de zwarte mantel van deze man wandelaar is goed over zijn schouder geslagen en ver- toont de veering van helder kleurig fluweel, de eenige verlichting die de Spanjaard in zijn donker uiterlijk aanbrengt. Het gelaat van den cabajlero is bruin, als van iemand, die niet altijd onder schaduw- rijke boomen heeft gewandeld. De uitdruk- king is vervalscht. Men ziet de geschiedenis van een land in de gelaatstrekken van zijn mannen. In deze ligt de geschiedenis van een tijd, die voorbij is, het is het gelaat van een man, die in het verleden leeft. Met ernstige verbazing merkt hij het belan^rijke van het oogenblik op, maar zijn leven hgt achter hem. Deze man heeft die bedachtzame belang- stelling in een kleinigheid, den Spanjaard eigen. Hij blijft staan om te letten op het groote aantal musschen, zoo dicht als blade- ren op de boomen. Voorzichtig ontvouwt hij zijn mantel, trekt even aan het losse eind, en werpt het behendig over zijn schouder, eoodat het kruiselings over zijn rug valt. en, der heeft in haar naaihuizen kans gezien verschillende voorwerpen en ook geld weg te nemen. Zoo ontvreemdde zij ten nadeele van ge- tuige La Febre een giro-zilveren vork en le- pel, die zij uit een linnenkast heeft wegge nomen. Getuige, mej. v. Lier, huisvrouw van H. de Vries, heeft gemist een paarkmoeren torn- mesje, een naaldenkoker en een portemonnaie met 3. Verdachte erkende den diefstai yan deze voorwerpen en van het geld. Eindelijk heeft zij ontvreemd ten nadeelt van getuige Deen een bedrag van 6.50. Getuige heeft meer geld gemist, terwijl verdachte een totaal bedrag van 100 niet tegen spreekt. Het meisje pleegde deze dief stai len niet uit armoede of broodsgebrek. Zij naait thans thuis. Eisch 3 maanden voorw. gev. met 3 jaar proeftijd. Vonnis conform den eisch met de verpliehting tot schadeloosstelling der bena- deelden. DIEFSTAL VAN EEN FLESCH PORTWIJN. De 30-jarige tuinder A. J. K., uit Heems- kerk, stond terecht ter zake diefstai van een flesch, gedeeltelijk met wijn gevuld, ten na deele van den cafehouder Dekker te Aker- sloot, welk feit gepleegd is in den nacht van 2 Augustus. Verdachte beweerde gemelde fesch cadeau te hebben gekregen van iemand met den voomaam Henk, hoe hij verder beet wist hij niet. De kastelein zeide, dat de flesch in de tapkast stond. De ke 11 ner-mcfselaar-tuinbouwer P. Trcmp werd gehoord als getuige a decharge. Hij wist niet of hij de flesch wijn aan iemanc verkocht heeft. Rijksveldwachter Leegwater zeide, dat ver dachte zeer slecht bekend staat. Hij is meer- malen verdacht van diefstai en eenmaal we- gens inbraak. De zaak werd aangehouden tot a.s. week, ten einde nog twee getuigen te hooren. SMAAD. De 56-jarige arbtider Dirk van D. te Ber gen heeft op 3 September, volgens dagvaar- ding, de eer en goeden naam aangerand van getuige mej. v. Noort, omtrent wien hij minder vleiende praaties heeft verkocht te- genover het echtpaar Tamis. Hij moet onder meer gezegd hebben, dat bedoelde juffrouw een oplichtster was. Verdachte werd verdedigd door mr. Wijn- ne, advoeaat en procureur. Verdachte zeide, dat het zijn doel is ge weest het echtpaar Tamis te waarschuwen tegen deze vrouw, omdat zij hem voor 20 heeft afgezet. Als getuige a decharge werd op verzoek van verdediger gehoord de schoonzoon van verdachte. De officier verwierp het beroep op alge meen belang en eischte 10 boete of 10 da gen hecht. Mr. Wijnne ontkende dat het ten laste ge- legde bevat het element van artikel 261, daar de opzet niet heeft bestaan om aan de zaak ruchtbaarheid te geven. Het algemeen belang kan ook gelden speeiaal voor eenige bepaalde# personen. Pleiter concludeerde vrijspraak. Re- en dupliek. Handhaving der respectie- ve meeningen. Vonnis vrijspraak op juridi- sche gronden. MISH ANDELING. De niet verschenen verdachte C. P. M. terwijl het daar hangt, de heldere voering vertoont. Hij blijft staan om te zien hoe het afloopt, als er een klein kind valt. De kleine staat zelf weer op en veegt het stof van de miniatuurrokjes met al den ernst van de vroegste jeugd. En de cavalier wandelt ver der. Dit alles met statige houding en ernstig nadenken, grooter zoo niet beter dingen waardig. Op den straatweg, naar de breede prome nade, volgde hem een rijtuig met twee paar- den rijtuig en paarden waren prachtig, zelfs in dit land van paarden. Want dit was Cipriani de Lloseta de Mallorca, een groot man in Barcelona, zoo hij wilde, grooter op zijn eigen klein eiland Majorca, of hij wilde of niet. Vanaf deze betooverde Rambia, naar links, in de richting van de ondoordringbare ves ting. Juich eenmaal slechts werd er in doorgedrongen en toen was het de schadelijke Engelschman, zooals gewoonlijk naar links dus, is de Calla de la Paz. In de straat van den vrede is een huis, ook aan de linker- hand, waar men wel zou kunnen binnen rij- den met een koets met vier paarden, zelfs met een vracht stroo. Bovendien zou de koetsier er bij kunnen gaan slapen en de paarden hun gang laten gaan, want er is ruimte in overvloed. Dit is de Casa Lloseta. sinds on- heugelijke tijden het officieel verblijf in die stad van de familie van dien naam. Men vindt er bedienden bij de deur, bedienden op de breede marmeren trap, bedienden overall Want de Spanjaard is ongenaakbaar in de hooge kunst om de zaken aan anderen over te laten. In de patio, of marmeren binnen- plaats, spuit een eentonige kleine fonteii vreedzaam wegplassend de zonnige uren. (Ongecoixigeerd.) 4. 6. 7. 8. Als ge alios Debt beproefd en de energte voor uw zaak U nog niet de resultaten heeft gebracht, die Uzich hadt voorgesteld. besluit dan tot het nemen van een regelcontract In een goed, door alle standee gelezen dagblad. Wij twijfelen niet, ot dit zal U zeer zeker brengen tot het gewenschte succes. Het zal blijken HET MIDDEL te zijnl

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5