Binnenland Psoriasis, eczeem en tal van andere ftuTcf 1 aandoeningeu zijn bcsmettelijk en men moet trachten om uitbreiding der kv/aal teg en te gaan. Zoodra dergelijke kwalen zieh vertoo- nen, dienf men ze te behandekn met Foster s Zalf. Gij bespaart u zoodoende veel last en ongemakken. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1.per tube. heeft op 19 September den chauffeur van Rooij in het gelaat geslagen, welk feit is ge- pleegd te Hoorn op het Breed. Getuige van Rooij was niet verschenen. Tusschen verdachte en deze getuige heerscht geen aangename verstandhouding. Verdach te is vechtlustig en onverschillig. Eiscli 30 boete of 30 dagen hecht Vonnis f 20 bcete of 20 dagen hecht. MISHANDELING VAN EEN VROUW. De 21-jarige werkster Helena S. te Enkhui zen is op 20 September mishandeld door haar echtgenoot Pieter D„ welke man zij om de voortdurende mishandelingen, die zij van hem ondervond, heeft verlaten. Hij heeft haar op den bewusten datum geslagen, op den grond geworpen en bij de beenen over de straat gesleurd. Ook de vorige week stond deze onverlaat teredkt en werd wegens mishandeling van zijn echtgenoote veroordeld tot 1 maand ge- vangenisstraf. Eisch 1 maand gov., vonnis conform den eisch. VERNIELING. De niet verschenen verdachte Pieter D. te Enkhuizen heeft in den nacht van 18 op 19 September in cafestemming een tweetal pa- len aer Harddraverijvereeniging vernield, schade 3. Eisch 12 boete of 12 dagen hecht. Von- nis 10 boete of 10 dagen hecht. MISHANDELING. Een zaak, waarin noch verdachte noch getuige was verschenen, werd evenwel toch behandeld. Het betreft een ruzie tusschen patroon en knecht. Verdachte, een schippers- knecht, was door zijn schipper ontslagen. Vonnis 15 boete of 15 dagen hecht. HAZARDSPEL. De koopman J. P. G. te den Haag heeft op 22 September in het cafe v. d. Zee te Enk huizen gelegenheid gegeven tot een verb odea hazardspel. Hij liet een persoon uit het pu- bliek 10 zetten op een kaart in een spelle- tje, dat genoemd wordt „Mijn en Dijn". Ver dachte zeide, dat het een spelletje betrof on- der elkandcr en niet voor publiek. De officier was van andere meening en vorderde, rekening houdend met het hooge bedrag waarcra is gespeeld, 40 boete of 40 dagen hecht. Vonnis a.s. week. MISHANDELING MET EEN i BIERFLESCHJE. De polderwerker Egbert M., geboren te Nieuwwolda en verblijvende in een polder- keet te Medemblik, heeft in den nacht van 18 op 19 September in het cafe v. d. Hart den getuige J. Doesbuxg zoo dan ig met een bier- fleschje op het hoofd geslagen, dat hij een bloedende wond bekwam en zich onder ge- neeskundige behandeling moest stellen. Ver dachte heeft die doktersrekening betaald, doch ontkende nu het feit gepleegd te heb- ben. De mishandelde zeide, dat hij verdachte pertinent herkende als de dader. Getuige Dekker zeide, dat verdachte met een bierfleschje tegen Doesburg z'n kop heeft gegooid. Een mede-polderjongen zeide daarentegen dat verdachte niet gegooid of geslagen heeft. Een tweede grondwerker verklaarde, dat wel met een fleseh is gegooid en men Dces- burg aan het hoofd raakte. Wie gooide wist getuige niet. De officier noemde het een eenigszins duistere zaak, doch hield zich aan de twee eerste getuigen. Verdachte staat gunstig be- kend. Eisch 35 boete of 35 dagen hecht. Von nis: verwijzing naar de meervoudige straf- kamer. VERBODEN WE'DDENSCHAP. De ineasseerder Pieter E. te Beverwijk heeft op de draverijen der Kennemer Sport- club te Alkmaar aan den getuige de Groot uit Zaandam gelegenheid gegeven tot hazard- spel, welk feit is gepleegd op 2 October. De Groot heeft 10 gewed op ,0 m eg a" en jammerlijk verloren. De officier vorderde 30 boete of 30 da gen hecht. Verdachte vond het wel wat hoog. Hij kon dat geld niet uit zijn huisgezin missen. Uitspraak 60 boete of 30 dagen hecht. WEDERSP ANNIGH EID. De ongehuwde arbeider Anton M. te Alk maar heeft zich in beschonken toestand op Zondag 2 October met geweld verzet tegen den agent van politie v. d. Brink, die hem ter ontnuchtering naar het arrsstantenlokaal wenschte over te brengen. Verdachte is thans lid van het Kruisver- bond. Eisch aanhouding vaor onbepaalden tijd. Wordt alzoo aangehouden tot 16 Januari. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De heer Izak B., reiziger te Rotterdam, heeft op 22 Augustus in den optischen win- kel van den heer P. Lauwers den getuige Meulenburg beleedigd, door hem te kwalifi- ceeren als een oplichter, wiens particuliere leven ook niet veel was. De heer Meulen burg is grossier te Rotterdam. De geincrimi- neerde woorden zijn gebezigd tegenover d'en heer Lauwers en zijn dochter, mej. C. C. Lau wers. De heeren reizen in hetzelfde handels- irtikel. Verdachte beweerde het niet over den per- soon van Meulenburg, doch over de firma te hebben gehad. Eisch 25 boete of 25 dagen hecht. Von nis 40 boete of 40 dagen hecht. MISHANDELING. De landman Arien T. te Helder heeft op 29 September den niet verschenen getuige Tha- lens gestompt. Dicns hit deed zich tegoed aan de groenten die in den tuin van ver- dachte's vader aanwezig waren. Eisch 30 boete of 30 dagen hecht. Vonnis conform den eisch. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. Jeitgdleciuar. Tegen Sint Nicolaas komt er heel wat kij- ken cp het gebied van jeugdlectuur voor elken leeftijd, vanaf de uit onverscheurbaar iinnen gemaakte prentenboeken voor de baby tot de gesoigneercle uitgaven voor den jonge- ling met den baard in de keel em het nuffige bakvischje, dat zich eigenlijk al te groot voor kinderboeken vindt en stiekum in moeders boekenkast naar verboden lectuur snuffejt. Evenwel tusschen de baby en dte oudste doch ter des huizes is menig gezim nog met een reeks spruiten van onderling weinig verschil- 1 en den leeftijd gezegend en "het is voor deze kinderen voornamelijk, dat tal van Neder- landsche uitgevers elk jaar voor Sint'Nico- laas weer een uitgebreide serie kinderboeken verkrijgbaar stellen. Bij de firma Gebr. Kluitman te Alkmaar verseheem o.a. een nieuw boek van den beken- den Brielschen archivaris Joh. II. Been, ge- titeld De Dubbelgangers, de geschiedenis van 'n bcerenjongen van het eiland Voorne, die sprekend gelijkt op een jeugdigen bandiet en die, als hij dienst heeft genomen bij de vloot van admiraal Tromp, voor zijn dubbel- ganger aangezien wordt. Hij beleeft met dien dubbelganger ten slotte allerlei avonturen en wordt zoo grondi'g met hem verwisseld, dat deze als zoon des huizes op de boerderij op Voorne terugkeert en hij zelf als een be- drieger in het cachot gestopt wordt. Alles komt ten slotte natuurlijk terecht, de schrij- ver laat den verstokten misdadiger zelfs be- rouw over zijn zonden krijgen en het boek is daarom niet alleen boeiend, maar bezit daar- naast een groote opvoedkundige waarde. Tjeerd Bottema zorgde voor karakteristieke illustraties. Bij dezelifde uitgevers verscheen Ton en Kees op 'n sleep boot naar Singapore, door J. G. Kramer, de geschiedenis van twee jongens, die met een Scheveningschen vis- scher naar Engeland varen, maar onderweg schipbreuk lijden en opgepikt worden aoor een vrachtboot die naar Indie gaat. Zij va ren met die boot verder mee, maken uitstap- jes op de Afri'kaansche kust en zien allerlei interessante dingen, die alleen zij kennen, die al eens de groote reis naar onze rijkste kolonien gemaakt hebben. Een leerzaam jongensboek, dat door Pol Dom prettig geillustreerd is. 'De firma G. B. van Goor Zonen te Gouda blijft dit jaar niet achter. Bij haar verscheen een serie goed verzorg- de -en niet kostbare jongens- en meisjesboe- ken. Een der beste is De gelukkige eilanden, door J. J. Groenewegeen boek met een Zuid Afrikaansche voorrede waarin vertelc wordt van twee geleerdem, die el'kaar op het eiland Teneriffe ontmoeten en beiden op zoek gaan naar een vogel, welke volgens alle ge- leerde verhandelingen tot een voorwereldlijk tijdperk behoort. De Hollandsehe professor schiet ten slotte den vogel in de buurt van Las Palmas cp de Canarische eilanden en het verhaal wordt besloten met een liefdesge- schiedenis tusschen de dochter van den Amerikaanschen professor en den gids van diens eollega, die zich als een rijk man met wetenschapipelijken aanieg ontpept. Cor van Ossenbruggen vertelt in een van haar nieuwe boeken over De tweelingen Flip en Henk, twee dokterszoontjes die allerlei prettige avontuurtjes beleven en o.a. met hun ouders in een hotel in Bergen aan Zee gaan logeeren. Aan het eind1 van het verhaal zijn de jongens zco ver, dat zij. naar de H. B. S. v gaan. In een vervolgverhaal Hoe't Flip en Henk verder ging, geeft de schrijfster den verderen levensloop van dit tweetal. Zij zijn dan op den kwajongensleeftij'd en proiiteeren er van, dat hun tante Saar met een van hun leeraren gaat trouwen. Hier eindigt de geschiedenis met hun eindexamen, waarna Henk voor dok- ter gaat studeeren en Flip zijn voornemen te kennen geeft, leeraar in de plant- en dier- kunde te worden. Welliicht komen wij uit een volgend boek nog eens hun avonturen op de academie te weten, maar het wordt dan wel wat moeiiijk ook dat nog onder de kinderlectuur thuis te brengen. Tj Msilemlers. Van do firma Weenenk en Snel, uitgevers te 's-Gravenhage. ontvangen wij een viertal kalenders ter bespreking De B ij b e 1 s c h e geillustreerde k a 1 e n d e r bevat een 53 reproducties naar schilderijen van Rembrandt, alle bijbelsche tafreelen voorstellende. Bij de reproductie is afgeweken van de veeigebruikte bruine kleur. De afbeeldimgen zijn gehouden in een do.n- k-er soms te donkeren effen toon, die over't algemeen een goede weergave moge- lijk maakte. De toelichtende bijschriften zijn van de hand van ds. P. Deddens, predjkant te Rijs- wij'k en beperken zich niet tot een toelich- ting, maar omvatten tevens een korte be- schouwing over de gereprod'ueeerde schil derijen. De Vogel kalender vap dezelfde uitgeversfirma is voor velen reeds een oude bekemde en vele vogelliefhebbers zullen de goede kwaliteiten der door den heer R. Tepe uit Apeldoorn verzamelde foto's en te'ksten naar waarde weten te schatten. Het wil ons voorkomen, dat van deze kalender ook een groote opvoedende kracht voor de jeugd1 kan uitgaan. De fraaie uiitvoering is dezelfde van an dere jaren: alle foto's zijn in bruin gerepio- duceerd Slechts in het dekblad is eenige wij- ziging gebracht. De kalender Ons E i g e n La n d verschijnt thans voor den twaalfden keer, en de kalender bevat wederom een keur-collec- tie van de kiekjes uit g eh eel Nederland. De uitvoering in koperdiepdruk mag geslaagd worden genoemd. Het groote verschil tusschen dezen kalen der en de vorige uitgaven bestaat in de uit voering van het schild, dat tot heden toe een tikje ouderwetsch was gehou den, doch nu in een modern Weed verschijnt naar een houtsnede van H. Wits. De eenvou- dige versiering vormt een stemmige omlij- j ning van het blak. Ten slotte vetscheen bij de firma Weenenk en Snel de bekende S p o r t k a 1 e n d e r, waarvoor vermoedelijk met het oog op die a.s. Olympiade wel veel belangstelling zal bestaari Tot nu toe is deze kalender steeds als volksuitgave tegen z<jo laag mogelijk ge- stelden prijs verkocht, waardoor aan uiter- lijke versiering niet veel ten koste kon wor den gelegd. Het jaar 1928 vormt echter een hoogtepunt voor den Nederlandschen Sport- llefhebber, zoodat de uitgevers hebben ge- meend ook dezen kalender in een feestkleed te moeten steken, ondanks een kleine prijs- verhooging welke hiervan het gevolg moest zijn. H. Wils ontwierp ditmaal een toepasse- lijke houtsnede voor schild en dekblad. __evEN> Een meerkol zocht met spiedend oog 't Hcut in't rond. Een grasmusch keek naar nesiiplaats uit, En zocht en vond. Daar schiet de roover plots omlaag, Hij grijpt en doodt Den zanger nu. De nestplaats werd Van bioed zoo rood! Zoo'n dief Een ekster, op een tak zoo stil Gezeten, wist 'n Eendenwijfje in't hooge gras. De booswicht mist Z'n prooi thans niet, want nauw is d' cend Mef leggen klaar, Of 't'ei is buit en leeggeslurpt. Is dat niet naar? Zoo'n dief! Een hermelijn, op bloed belust, Sluipt over't veld. Een jonge haas, zes weken oud, Vreest geen geweld'. De carnivoor schiet met een sprong Op wat hij vindt; En zwelg.t met teug bij teug het bloed1 Van 't lampekind. Zoo'n dief! Een boschfazant, een kloeke hen, Heeft bij het woud Een nest vol eiers tusschen't ruig Is 't wel vertrouwd? Een booze jongen maakt, zoo juist En opperbest, 't Geluid eens haans. De hen, zij knort En weg is't nest. Zoo'n dief! J. DAALDER Dz. 5T k"'e MIGR ATI ECONGR E S Maandagmorgen 11 uur is in de Twee Steden te Den Haag het R. K. Eniigratie- congres geopend. Aanwezig was als vertegenwoordiger der rcgeering de heer A. Folmer, directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering. Voorts waren aanwezig oud-minister Aal- berse, eenige Eerste en Tweede Kamerleden en vele geestelijken der R. K. kerk. Uit Canada was overgekomen rev. Morrou, president of the Catholic Settlement Associa tion en gedelegeerden van den aartsbisschop van Toronto. Mr. H. van Haastert, voorzitter van het congres, sprak het welkomst- en openings- woord. Ir. M. C. J. Borgaerts hielid een rede over het emigratie-vraagstuk, bezien van econo- mische zijde. Aan de besprekingen hierover namen verschillende heeren deel. Prof. Aengenent uit Warmond leidde in het onderwerp: Het emigratie-vraagstuk, be zien van de godsdienstige zijde. Ook op deze rede volgde eenige gedachtenwisseling. Hierop volgde sluiting van het congres. ZONDERLINGE EVANGEL IS AT IE - ARBEID. Reeds geruimen tijd bestaat te Amster dam de reddingsbrigade, welke zich van de Heilsbrigade wegens verschil van meening in de leiding heeft afgescheiden en zich evan- gelisatie-arbeid1 ten doel stelt. De politie ver trouwde echter de reddingsbrigade met, temeer waar aan het hoofd er van een per- soon stond, die reeds enkele malen met de politie in aanraking was geweest. Zij hield dan ook nauwlettend toezicht. Zoo kwam haar ter oore, dat een der leden van de bri gade van het perceel aan de Amsterdamsche Veerkade alle koperen en looden voorwerpen had gestolen en voor 500 aan een opkooper verkocht. Vermoedelijk had hij het gedaan in gezelschap van drie andere leden der briga de. De politie arresteerde de vier personen. Een van hen, een 22-jarig jongmensch, werd in verzekerde bewaring gesteld, de overigen zijn bij gebrek aan bewijs vrij gelaten. DE CORRUPTIE IN DE GASBEDRIJVEN. Te Enkhuizen. B. en W. van Enkhuizen hebben besloten, een onderzoek in te stellen naar den gang van zaken bij de gemeentelijke liehtbedrijven afdeeling gas, doch zoo'n onderzoek tevens te doen plaats hebben bij de overige gemeen telijke bedrijven. Ook Lot hem? Maandagavond was op verzoek der soci- aal-democratische fractie een spoedeischende raadsvergadering belegd naar aanleiding van een ingezonden stuk in het „Deventer Dagblad" van den heer Van der Stet, waarin het wenschelijk werd genoemd ook te Lochem een onderzoek in te stellen naar de gasfa- briek. De voorzitter deelde mede, dat naar aanleiding van dat stuk door B. en W. reeds een onderzoek was ingesteld en dat door hen de zaak ernstig en langdurig is besproken. B. en W. zijn van meening, dat de persoon Van der Stel geen vertrouwen inboezemt, dat er geen werkelijke aanklacht is gedaan, dat Van der Stel zich niet heeft gewend tot B. en W. of tot den burgemeester als hulpoffi- cier van justitie, noch tot den raad, maar zich bepaald heeft tot verdachtmaking van een der beste ambtenaren, een ijverig en kun- dig man. Spr. had een officieel bezoek ge bracht aan den officier van justitie te Utrecht, die zeide, dat er geen enkel blij'k was, dat een ambtenaar uit Lochem zich schuldig heeft gemaakt aan het aaanemen van giften. B. en W. achten derhalve een commissie van onaerzoek niet uoodig. Mocht de raad dit 'echter wel ncodig yinden, dan zou spr dat wensclier. cp te dragen aan het financieel bureau van de Ver. van Ned. Ge- meen'ten. De heer Beumkes verklaarde, dat niemand van de scciaal-demccratische fractie den directeur der gasfabriek schuldig acht, doch dat de fractie na rijp beraad besloten heeft om deze vergadering te verzoeken opdat de directeur van de op hem geworpen felaam ge- zuiverd wordt en vrij uitgaat. De heer Franken noemde het een pijnlijke bespreking over iemand, die algemeen hoog wordt geacht en dat ter wille van een per soon, die zelf niet d'eugt. Toch wenschte spr. een onderzoek voor de eer van den heer Houwing. De heeren Lubberdink en Beumkes wensch- ten een andere commissie dan die door B en W. voorgesteld en daarin opgenomen te zien den heer Van der Stel. De voorzitter verklaarde zich hier ten sterkste tegen. Spr. wilde met een persoon als de heer Van der Stel, iemand die derge lijke ellendige praktijken. uitoefent. niets te doen hebben. Ten slotte werd zonder hoofd'elijke stem ming besloten een onderzoek te doen insiel- len. Het voorstel-Beumkes, om in de plaats van den heer Van der Stel, diens raadsman mr. Nothorn te Zutphen in de commissie te benoemen werd met 7 tegen 4 soc. dem. stem- men verworpen. Het voorstel van B. en W. om het onder zoek op te dragen aan het financieel bureau van de Ver. voor Ned. gemeenten werd d'aar- op z. h. s. aangenomen. Te Vaats. Gisteravond heeft de gemeenteraad van Vaals behandeld een voorstel van B. en W. om den burgemeester te machtigen tot het in- stellen van een rechtsvordering tegen den heer H. J. de Groot, vroeger directeur van het gasbedrijf te Vaals, en tegen d'e firma Gautsch te Amsterdam, welke firma aan het gemeentegasbedrijf heeft geleverd. Nadat een der leden had weergegeven, wat de heer Van der Stel in een geheime zit- ting over den heer De Groot had meegedeeld, ■en over de kwestie eenigen tijd was gediscus- sieerd, werd het voorstel van B. en W. zon der hoofdelijke stemming aangenomen. EEN BENIJDENSWAARDIGE GEMEENTE. In de j.l. Zaterdag te Oirschot (N. Br.) gehouden raadszitting deelde de voorzitter mede, dat na de verlaging der gemeentelijke inkomstenbelasting van het vorige jaar thans opnieuw een verlaging van het vermenigvul digingscijfer van 1.6 op 1.4 zijflde dus wederom 12 K kan worden voorgesteld. DE EERSTE SNEEUW. Te Heerenveen en omgeving is Zondag- nacht de eerste sneeuw gevallen. EEN VETERAAN. Op 26 November e.k. zal de heer Adr. Leyten, te Eindhoven-TongeLre, zijn 75-jarig lidmaatschap van het St. Catharina-gilde herdenken. De oude heer is op 16-jarigen leeftijd tot het glide toegetreden en is thans 91 jaren oud. tenige feestelijkheden worden ter "huldiging van den a.s. jubilaris voorbe- reid. Als een bijzonderheid moge nog dienen dat de heer Leyten, een eehte jachtliefhebber, nog dagelijks veld en boscli doorkruist, om het wild te verschalken en niet zonder succes. HOOG WATER. Het water in Rijn en Lek is de laatste da gen hard aan het wassen. Maandagmorgen was de waterstand bij Wijk bij Duurstede 5.53 m pi. N.A.P. De lage uiterwaarden staan reeds onder water. EEN VROUWENKE'RK. Omdat gebleken is, dat vele vrouwen op Zondag minder gelegenheid hebben om de kerk te bezoeken dan op -en anderen dag, is ds. H. Britzel, doopsgezind predikant te Wormerveer, voornemens een proef te nemen met een godsdienstoefening op Donderdag- middag van half 3 tot half 4. In zijn Gemeenteblaadje, waarin hij van dit plan mededeeling doet, schrijft ds. B. o.a. „Wij stellen ons voor ons samenzijn wat gemoedeliiker in te richten dan de min or meer plechtige wijze van eered'ienst op den Zondag. Ik sta achter den lessenaar en kom niet met witte das met den- kerkeraad uit de kerkekamer. De broeders-diakenen zijn door hun werk verhinderd, maar de diaconessen zullen den kerkeraad vertegenwoordigen. Het tweestemmig koorfje van den Zusterkring verleent medewerkine, en het orgel wordt be- speeld door onzen organist, den heer Klaas Baker. Aan den uitgang zijn de gewone bussen voor gemeente en zending. 'k Ver- trouw op veler medewerking, en 'k hoop Don- derdagmiddag velen te zien EEN ONEER1IJKE CURATOR. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde gister den 33-jarigen advocaat aldaar, kan- toor houdende te Woerden, wegens verduis tering van gelden, gepleegd als curator in een faillissement, tot vier maanden gevange- nlss'rat met aftrek der prevenfieve hechtems. De tir.ii was geweest tien maanden even- tens met aftrek, EEN VERDWIJNEND VERVOER MIDDEL. Evenals Palembang heeft Medan het vraagstuk van de afschaffing der hongkongs (rickshaws) op te lossen gehad. In de raadsvergadering der gemeente Me dan van 27 October 1926 werd besloten in principe tot de geleidelijke afschaffing van deze „menschonteerende" vervoermiddelen over te gaan. Thans, een jaar later dus men concludeere hieruit niet een tragen gang van zaken op de gemeentesecretarie te Me dan: het vraagstuk is van groot belang en diende van alle kanten bekeken te worden! komen B. en W. met het voorstel in de hongkongverordening op te nemen dat van 1 Januari 1928 af geen nieuwe vergunningen aan honghongtrekkers noch inschrijvingsbe- wijzen meer afgegeven worden, lezen wij in de „Sum. Post," Het aan tal dezer voertuigen bedraagt thans rond 650 en ruim 100 daarvan verwis- selen per jaar van trekker. Als de raad het voorstel aanneemt laat het gevolg zich raden; na ongeveer zes jaren zal het eerzame gilde der hongkongtrekkers, benevens het niet minder eerzame, maar lu< cratiever gilde der hongkong-verhuurders uit Medan verdwenen zijn. EEN BRABANTSCHE „LIGA"? In de Maandag te Tilburg gehouden ver gadering van de Kamer van Koophandel was o a. ingekomen een schrijven van het directo- rium der „Limburgsche Liga" te Maastricht, inzake de mogelijkheid tot oprichting eener Liga voor Brabant. „In verband met de huidige moeilij-kheden in Brabant en Limburg, voortspruitende uit de door Nederland gevolgde handetepolitiek, meent het direetorium der Limburgsche Liga, dat ook voor Brabant een Liga onontbeerliik is Door de oprichting eener Brabantsche Liga zouden, in samenwerking met Limburg, de gevaren, die deze beide provincien bedreigen, afgewend kunnen worden en getracht naar een nieuwen bloei op cultured en economisch gebied." Op voorstel van het bureau der Kamer is besloten om aan adressante mede te deelen, dat het niet ligt op den weg van een officieel liichaam als de Kamer van Koophandel, om de oprichting van particuliere organisaties ter hand te nemen. Overigens werd door den heer C. Pierson de meening uitgesproken, dat de oprichting van een Brabantsche Liga indien zij van particuliere zijde wordt ondernomen zon der twijfel grooten aanhang zou vinden, orr op die manier te kunnen komen tot krachtiget sieun van de economische acties in Brabairi DE WERKVERSCHAFFING IN DRENTE. Aangeboden arbeid geweigeri. De minister van binneniandsche zaken en landbouw heeft met het oog op de toenemende werkloosheid, op verzoek van het gemeente- bestuur van Coevorden, machtiging verleend aan den Rijksinspecteur voor de Steunverlee- ning in Drente, de werkverschaffing tot een beperkt getal arbeiders voor die gemeente weer open te stellen. De Rijksinspecteur heeft daarop bepaald dat de arbeiders uit Coevor den zouden worden geplaatst bij de ontgin- ningswerkzaamheden te Witteveen. B. en W. dier gemeente hebben Maandagmorgen aan een aantal arbeiders medegedeeld dat zij ge plaatst konden worden bij de werkverschaf fing te Witteveen. De betrokken arbeiders hebben dezen arbeid geweigerd, op grond dat,naar hun meening de afstand te ver was om des mcrgens en des avonds naar huis te kunnen gaan, en verblijf in de woningen al daar, bij de bestaande Iconen, niet redelijk was te noemen. De arbeiders die tijdelijk in dienst der gemeente werkten, zijn daarop ter- stond ontslagen. EEN VRACHTAUTO MET BANKEN OF STOELEN IS GEEN PERSONENAUTO. De minister van binneniandsche zaken eft landbouw heeft den volgenden brief aan de burgemeesters gezonden: Ik heb de eer u mede te deelen, dat de mi- n is ter van financien rnij in kermis heeft ge steld met de volgende tot de ambtenaren der dirrcte belastingen enz. gerichte circulaire: „Een vrachtauto, waarop tijdelijk banken of stoelen worden geplaatst om in bijzondere gevallen te worden gebezigd tot het vervoeren van personen, is naar mijne meening niet i n- g e r i c h t voor personenvervoer en behoort derhalve te worden belast als een motorrijtuig vallende onder de omschrijving van artikel 3, eerste lid, letter d, der Wegenbelastingwet." U gelieve in voorkomende gevallen met bo- venvermelde interpretatie rekening te houden KORTE BERICHTEN. De commissie van beroep uit het chriS' te'lijk volksondervijs heeft op formeele gron- den de schorsing van den heer Blom als di recteur van de Hervormde Kweekschool op den Marienburg te Leeuwarden vernietigd, doch het ontslag bevestigd. Boer: Hoe komt het tooh dat Je altijd te laat bent, terwijl je hiernaast woont, en Kees, die een uur weg woont, altijd op tijd is? j Krelis. Wel, zie je, baae, hij het de gelegenheid om hard to loope astie loat is en da h8'k niet. (Passing Show)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6