Leesboeken Adres: Pa. G. M. WITTE, Kunst VAN PUITEN OORTMEiJER, Payglop Marktberieltten GRANEN& ZADEN. Bierkade ABkmaar. Telefoon No. 86. "Mninen. beneik gebracht van een groot dee! dier bevolking, al blijft hier en daar eenig vooroordeel te ov-erwinnen en al heeft men hier en daar te rekenen met het Noord- Hollandsch vernuft;, dat tusschen verplich ting tot aansluiting en verplichting tot ge bruik een zeer wezenlijk oniderscheid heeft ontdeki. De Gezondheidscommissies zijn veelal be- trok'ken in de beoordee'ling der aanvragen om ontheffing van de verplichting tot aanslui ting. Ik zou thans willen vermelden de vele be- moeiingen met dat deel der openbare hygiene dat men gewoonlijk aanduidt als de hygiene van bodem, water en lucht. Aanhoudend en velerlei zijn de pogingen, aangewend om ver betering te verkrijgen van de soms middel- eeuwsche toestanden die op het gebied van waterafvoer, verwijdering van faecalien en rioleering heerschten en nog heerschen. Al vroeg hebben de commissies ook hieraan haar aandacht gewijd. Het is een geschiedenis, die zich vrijtvel steeds herhaalt. Tusschen den toestand van 25 jaar geleden (en het ware te wenschen dat we van een voltooid verleden tijd konden sprekentoen op het platteland vrijwel ailerwege privaten boven de slooten waren aangebracht, met gevolgen die hier niet nader behoeven te worden aangeduid, en dien van de moderne waterclosets in de ste- den, met aansluiting al dan niet via septic tanks op een rioolstelse', ligt een groote af- stand van tijd, een groote sprong in de ontwikkeling der denkbeelden, een groote vooruitgang in openbare meening. Het blijft dntusschen ook bij het meest moderne stelsel een van de moeilijkste vraagstukken, aange- zien de verontreiniging van de openbare wa- teren op zichzelf eveneens een verschijnsel is, dat zorg baart en dat bij toepassing van een riool-systeem weer scherper op den voorgrond treedt dan bij toepassing van het in de steden langzamerhand verdwijnende tonnenstelsel het geval is. De verontreiniging van slooten is het, die, begrijpelijkerwijs, steeds in het bijzonder ook bij het publiek een reactie wekt. De vox populi is op dat punt prijzenswaard duidelijk en actief. Talrijk zijn de klachten, waarmee men juist op dat punt de Gezondheisdcommissies weet te vinden. En talrijk ook zijn de succes- sen die de commissies door overleg met de Gemeentebesturen in dit opzicht hebben we- fen te bereiken. Hetzelfde geldt voor klach ten over mestverzamelingen, stank van fa- brieken, roetval uit schoorsteenen enz. Afzonderiijk, vermelding verdienen de po gingen om verbetering te verkrijgen in de zuiverin-g van afvalwater van zuivelfabrie- ken. Tegen verontreiniging van openbaar water moest in bijzondere mate worden gewaakt wanneer daarvan werd gebruik gemaakt b.v. voor zweminrichtingen. Ook hiermede hadden enkele commissies (Helder, Alkmaar) reeds herhaaldelijk bemoeiingen. Ik zou voorts aandacht willen vragen voor hetgeen de commissies deden in het belang van allerlei andere voorzieningen ten behoe- ve van de volksgezondheid t. w. de ziekenver- pleging kraamvrouwenverzorging, zuigelin- genverzorgingen en eerstehulpdienst bij on- gelukken. Ook op deze punten werden her haaldelijk gevraagde en ongevraagde advie- zen verstrekt. Met deze opsomming, die uit den aard der zaak slechts zeer kort kon zijn en zich tot de voornaamste onderwerpen moest bepa- len, heb ik even in herinnering willen bren- gen, dat de arbeid der commissies zich over allerlei met de volksgezondheid in ruimen zin verband houdende vraagstukken heeft uitge- strekt. Dikwijls had haar arbeid succes. Na- tuurlijk niet steeds, vooral niet als kostbare maatregelen daarvan het gevolg moesten zijn, een factor die in het bijzonder ten plattelande de totstandkoming van veel dat wenschelijk zou zijn, bemoeilijkt of verhindert. Intusschen was de belangstelling gewekt, al droeg die niet onmiddellijk vruchten. De gedachtengang, die de wetgever in 1901 aanleiding gaf de commissies in het leven te roepen, schijnt echter thans niet langer in- stemming te vinden. Wij behoeven ons in de oorzaken van de veranderde zienswijze niet te verdiepen. Wij behoeven ons niet ermee Le- zig te houden of hier ten slotte niet, zonder dat men zich ervan rekenschap geeft, werk- zaam is een factor, die, vooral in den tegen- woordigen tijd, zwaar weegt, het ontbreken n.l. van een „electoralen achtergrond." Niet dat ik die voor de Gezondheids-commissies zou begeeren, doch het beginsel van vrijwil- lige medewerking aan de publieke zaak door ingezetenen buiten de vertegenwoordigende colleges, voorzoover die niet bestaat in het zitting hebben in commissies met besturend karakter, heeft moeite, zich staande te hou- den. Dit kwam reeds tot uiting in 1919 bij de behandeling van de Gezondheidswet van dat jaar, die de wet van 1901 heeft vervangen. Het bleek ook bij de schriftelijke behandeling van het wetsontweip tot instelling van Ge- zondheidsdiensten, ingediend in 1920 gewij- zigd in 1922. Wordt dit ontwerp wet, dan zal de verplichting tot instelling van gezond heidscommissies worden opgeheven en aan de gemeenten worden overgelaten te beslissen of zij zelfstandig tot instelling van commis sies zullen overgaan. Vooral ten plattenlande, waar gewoonlijk alleen door samenwerking van gemeenten een gezondheidscommissie in den tegenwoordigen trant zou zijn samen te stellen, zou dit dus waarschijnlijk de genade- slag voor de commissies beteekenen, in het bijzonder daar de kosten dan door de ge meenten geheel zouden moeten worden gedra- gen. Het is trouwens niet te ontkennen dat, bij aanneming van het ontwerp, waardoor de gemeentelijke bevoegdheden practisch aan- merkelijk zouden worden ingeperkt, een ge zondheidscommissie slecht bij de dan te tref- fen organisatie zou passen. Toch is het van belang, tegen over de voor de Gezondheidscommissies weinig hoopvolle geluiden te wijzen op een andere uiting. Ik heb het oog op het standpunt van het hoofd- bestuur der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, dat blijkens zijn in 1923 aan den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid verzonden adres de waarde der Gezondheidscommissies zeer groot acht „Aan de Gezondheidscommissies", aldus „het adres, heeft de gemeenschap talrijke ad- „viezen en voorlichting te danken over ver ontreiniging van bodem, water en lucht; „over woningverbetering en woningbouw, „over keuring van voedingsmiddelen, verzor- „ging van zuigelingen, bestrijdihg en vermi]- „ding van besmettelijke ziekten. Niet alleen „door samenwerking met gemeentebesturen, ,,door klachten uit het publiek te onderzoeken „maar ook door zelfstandig werk heeft meni- „ge gezondheidscommissie de hygiene van „ons volk op hooger peil gebracht." Het Hoofdbestuur heeft in plaats van op- heffing vermeerdering van invloed der com missies aanbevolen. Men zal het mij vergeven, wanneer ik van deze gelegenbeid gebruik maak om dien wensch te onderstreepen. Zoolang in de orga nisatie van het Staatstoezicht geen algeheele wijziging is gebracht (en over de opportuni- teit daarvan, noch over het systeem van het zooeven vermelde wetsontwerp laat ik mij thans uit) hebben de gezondheidscommissies naar mijn overtuiging een taak te vervullen waarvan, althans in de laatste iaren, de be- teekenis niet steeds op de juiste waarde is geschat. Is dit verschijnsel een gevolg van den geringen ruggesteun, dien de commissies van de wet ondervinden (en er is eenige reden om dat te vermoeden sedert de gezondheids- dienst van 1919 ten opzichte van het inwin- nen van adviezen wijziging bracht) dan zou de weg ter verbetering aangewezen zijn, n.l. door wetswijziging, welke de vroegere om- schrijving herstelde. Ik voor mij echter zou er verre de voorkeur aan geven, zoo niet door dwang van bovenaf, docn door toenemende belangstelling der openbare meening de Ge zondheidscommissies, zoolang haar een be- staan gelaten wordt, konden zijn en blijven een middelpunt, waar de belangen der volks gezondheid in haar breedsten omvang in nauwe samenwerking met de gemeentebestu ren aan een geregelde, nauwgezette succes- volle overweging worden onderworpen. Dit zij zoo. Ik heb gezegd. (Applaus.) De burgemeester noodigde hierna de aan- wezigen uit om als gasten van de Alkmaar- sche commissie in de Polderzaal verversohin- gen te ge'bruiken. 1a5 HEBBEN WIJ EEN ENORME SORTEERING IN ALLE PRIJZEN. UITSLAG VERKIEZING HOOFDINGELANDEN EN T,, HOOEDINGELANDEN-PLAATS- VERVANGERS. District H o o r n. Uitgebracht 10324 stemmen, geldige stem- men y957. Volstrekte meerderheid 4979 st. Plaatsvervangende Hoofdingelandenuit gebracht 10324 st., geldig 97031, volstrekte merderheid 4866. Hoofdingelanden H. J. Avis 2998; A. Barten Pz. 6667; J. Best Nz. 7607; D. Breebaart 2507; Jhr. H. van Foreest 2085; P. Groot Jz. 7094; j. Hoek Spaans Pz. 2437; C. Rood 6191. Plaatsvervangende Hoofdingelanden A. Ccmmandeur 6686; W. J. Karssen 1667; W. Kooijman Jr. 3260; J. Kroonen- bunrg 6170; P. Pluister Szn. 7223; P. Pij- per ljzn. 7553; A. Schrooder 1929; W. van Slooten 2338. District Purmerend. Uitgebracht voor IToofdingeland 8822 st., geldig 8385 st., volstrekte meerderheid 4193 stemmen. C. de Boer Jzn. 4244; D. de Boer Dzn. 5153; J. J. Groot 4452; G. Haremaker 3974; J. Koning Azn. 2857J. van Meerveld Hzn. 4126; J. Schipper Jr. 3357; J. Wals Klzn. 2748. Gekozen de heeren C. de Boer Jzn, D. de Boer Dzn. en J. J. Groot, en herstem- ming tusschen de heeren G. Haremaker en J. van Meerveld Hzn. Hoofdingelanden-Plaatsvervangers: Uitgebracht 8822 st., geldig 8166, volstrek te meerderheid 4084. J. Apeldoorn 4360; C. Berghouwer Czn. 3089; J. J. de Boer 5194; j. C. Dijksen 3020; C. P. Hartog 4289; G. Kraaij Gzn. 4038; G. Uitentuis 3277; D. Vels Jzn. 2961. Gekozen de heeren J. Apeldoorn, J. J. de Boer en C. P. Hartog, en herstemmmg tus schen de heeren G. Kraaij Gzn. en U. Ui tentuis. Wij hebben op het Hoogheemraadschap een blik kunnen werpen op cie staten van de stemmingen in de verschillende gemeenten en kwamen tot de conclusie, dat het de ka- thoiieken zijn geweest die het compromis hebben gered. Dit behoeft geen verwondering te wekken als men weet, dat de R. K. zich op het stand punt hebben gesteld, dat de neutralen, door- dat zij geen Kathoiieken candidaat stelden, geen R. K. bekwaam oordeelden voor de func- tie van Hoofdingeland. Wie weet hoe het met de candidaatstelling door de neutralen gegaan is, weet cok, dat in de vergadering waarin de candidaten ge steld werden, ook de heer H. Klaver is ge- noemd. Dat d?ze niet gecandideerd werd, kwam uitsluitend, omdat niemand zekerhe:<l kon geven, dat de heer Klaver een Candida- tuur zou aanvaarden, terwijl de tijd ontbrak om naar candidaten te zoeken, als de heer Klaver het niet aannam. Dat de neutralen, smalend door de leidets van het compromis de Breebaardianen ge- noemd, het tot zulke hooge stemmencijfers brachten, wijst er wel op, dat de leiders van het compromis ten onrechte beweerden, dat het hier een actie van 75 tegen 1000 gold. Deze uitslag is wel een bewijs, dat alle verbonden politieke partijen een droevig fi- guur hebben geslagen en dat de ingelanden voor het samenstellen van het bestuur van het Hoogheemraadschap geen prijs stellen op een leiding van de politieke partijen. Verwacht mag worden, dat de politieke partijen deze les hebben begrepen en een volgend maal wel zoo verstandig zullen zijn om deze zaak aan de ingelanden over te la- ten. Hetgeen in de vergadering van het Gewest Noord-Holland der D. A. P. over deze aangelegenheid werd besproken, wijst er ook op, dat er een volgend maal van een compro mis wel geen sprake meer zal zijn. GESLAAGD. Geslaagd als typiste Nederlandsch is mei. T. Boerwinkel. alhier AANBESTEDING Namens de besturen der vereentglng „St. Jozeph" werd hedenmorgen te half twaalf in de R. K. Jongenschool aan de Koornlaan, door den heer Nic. Molenaar Sr., aanbe- steed: De rioleering en zandverhooging der Ver- lengde Koornlaan te Alkmaar. Mededeeling werd gedaan, dat ingekomen waren 9 biljetten, waarvan drie eenige minu- ten na den tijd van inlevering, over welker al dan niet geldigheid later een beslissing ge- nomen zal worden. Ingeschreven werd als volgt: J. O'bdam, Heiloo 3.430.—; Hoonhout en Brouwer, Haarlem .3.632,v. d. Wal, Den Haag 3.200,Bot Heerhugowaard 3.400, de Moel en Hermes, Heiloo 3.1000,—. De volgende biljetten te laat ingekomen; J. Huiberts Jr., Alkmaar 3.450,J. Mul der, Noord-Scharwoude 3.140,Kuip en de Waard, Broek op Langendijk 3.406, De gunning is aangehouden. NED. VBREENIG1NG VOOR DEN VOLKSZANG. AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Maandag 21 November a.s. tweede zang- avond in ae Dancing van de Harmonie. Half acht gaan de deuren open en staat 't bestuur klaar om de zanglustigen met open armen te ontvangen. Zij, die den vorigen zangavond hebben bijgewoond, weten, dat de Dancing van de Harmonie een buiter.gewoon goede gelegen- heid is om te zingen, de accoustiek is er goed en men zit er in een gezellig intiem mterieur Het programma klinkt als een klok, de heei K. Sixtna leidt weer den avond, dus het zaakje i3 in goede handen, terwijl mevrouw G. A. Elte-de Ruijter, van vroegere avonden wel bekend, eenige nummers voor viool zal voordragen. De zaal moet vol, dat kan best, als ieder- een maar medewerkt door anderen op te wek ken ook eens te komen luisteren, heusch ze zullen er geen spijt van hebben. Denkt er vooral aan, de ingang is in de Lombardsteeg. UITVOERINGEN. Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan geeft de Arbeiders-Muziekvereeniging „Ex- celsior" op Zondag 20 November en Zondag 27 November a.s. een muziekuitvoering in de groote zaal der „Harmonie", aanvangende om half acht. Een welverzorgd programma, met mede werking van de bekende Heilooer tooneel- vereeniging „Falkland", die dan een een- acter van Herm. Heijermans zal opvoeren, waarborgt den bezoekers een aangenamen avond. Voor verdere bijzonderhteden verwijzen wij naar een advertentie in dit nutnmer. DE ONTWIKKELING DER AVIATIEK. De heer A. J. Elte heeft Woensdagavond in „De Unie" voor een groot aantal belang- stellenden een lezing over bovengenoemd onderwerp. De inleider had zeer veel werk gemaakt van de lezing, kleine modellen wa ren o.a. aanwezig. Een mooie serie lichtbeelden, waarbij prachtige luchtfoto's van Alkmaar genomen door de K. L. M. werden geprojecteerd. Van het bedrijf van de K. L. M. kreeg men door de mooie beelden een uitstekenden indruk. Ook de Fokkerfabrieken werden in beeld ge bracht. De aanwezigen volgden den heer Elte met groote belangstelling en stemden gaarne in met het woord van dank, dat de voorzitter van Alcmaria den inleider aan't slot bracht voor zijn leerzame lezing. PR E DIK B E URiTE N Zondag 20 November. Alkmaar. Groote kerk, 11) uur, Ds. Hak. Jeugddienst. Avond half 7, Dr. F. W, A. Korff van Heemstede. Ccnsistoriekamer Woensdagavond 7 uur, Ds. Baar. Kapel, half elf, Ds. Baar (Herdeniking van cien marteldood van Wendeimoet Claes- dochter, de eerste Hollandsche martelares voor het Protestantisme. Avond 0 uur, Ds. Verwaal. „Waakt en Bidt", Woensdagavond 7 uur, Ds. Hak. EvmgeUsdi-Luthersclte kerk, 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Mej. Haumer- sen van Koedijk. Kemonstrantsch-Gerefornmnbe kerk, 10.30 uur, Ds. Houtgast. Geref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zond. 10. Colkcte zending onder de Joden. Herstetd Apastoiische Genteenbe, Taus- sointstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond1 8 uur dienst. Tuirizaai Harmonie „W/1een. Caivijn", Donderdag 24 Nov. a.s. des avonds 7 uur de 'heer de Reddijkheid, Ned. herv. godsdienst- onderwijzer. LEGER DES HEILS. Zondag 20 Nov. a.s. zeer belangrijke bij- eenkomsten. 7 uur v.m. bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 uur n.m. Verblijdingssamenkomst. 7.30 n.m. groote Verlossingssamenkomst zangbrigade zingt, 't muziekkorps zal spelen Dinsdag 22 Nox. Soldatensamenkomst. Donderdag 24 Nov. Openb. samenkomst. LJIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKE'RSLOOT, 10 uur, Ds. Spelberg van Egmond-Binnen. BERGEN, 10 uur, Ds. Deetman van Alkmaar. Ned. Rechlz. Herv. E. V. Manmatha, 10 uur, de heer H. Scholz van Amsterdam. Ned. Herv. Evmg. „Eooft den Heer", Ka>- pel Karel de Grootelaan 9, 10 uur, de heer de heer H. Stavenga. 6 uur, verschillende sprekers, w.o. een der Haagsehe straatpredikers. EGMOND-BINNEN, 's av. 7 uur, Ds. Spelherg. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatlelokaal, 10 uur, Ds. A. Ver waal van Alkmaar. HENS'BROEK, 9.30 uur, Ds. Rijkx. KOEDIJK, av. 7 uur, Da. Haumersen. OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OTERLEK, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. Ger. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Leesdienst. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. URSEM, 10 uur, Ds. Spaargaren. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Horn- stra. DIRK SCHaFER. Te Rotterdam 25 Nov. 1874 geboren, be- gon voor Schafer de ernstige muziekstudie eerst op 14-jarigen leeftijd. Hij werd leerling der Rotterdamsche Toonkunstmuziekschoof, en zette vanaf 1890 met een regeeringssub- sidie de studie voort aan het conservatorium te Keulen. Met de hoogste onderscheiding voor pianist en componist verliet hij in 1894 deze inrichting om den 29sten Sept. van dat- zelfde jaar te Berlijn uit 25 mededingers van verschillende natien den eersten Mendels- sohnprijs als pianist te behalen. Hij vestigde zich in den Haag en later in Amsterdam, ondernam concertreizen en com- poneerde klavierwerken, liederen, een klavier kwintet, strijktrio, sonaten enz. Ondanks verschillende schitterende aan- biedihgen uit het buitenland is Schafer tot heden zijn vaderland getrouw gebleven. Naar aanleiding van zijn 500ste concert is de kunstenaar een tournee gaan ondernemen en kwam gisteravond in Alkmaar. Zijn pro gramma bestond uit werken van Ph. Em. Bach, Dom. Scarlatti, Hummel Schubert, Ravel, Busoni en een nog in manuscript be- staande compositie van hem zelf. De drie eerstgenoemde componisten waar- onder Hummel, dien men voor goed vergeten waande althans op het concert-podium kon men beschouwen als min of meer een inleiding voor de Wanderer fantaisie van Schubert. „La Kenophone" van Bach was vol fijne klankgeving, de sonate van Scar latti en het Rondo van Hummel vereischten al meer techniek, doch daarna werd't hoog- tepunt bereikt door de machtige uitbeelding van Schubert's fantaisie. Na de pauze een zeer modern werk van Ravel „Gaspard de la Nuit", drie stukken: Ondine, Le Gibet en Scarbo, stukken ge- inspireerd door gedichten van Aloysius Bertrand, juweelen van klankengespeel en teere, de teerste nuancen. Daarna 'n aardig nummer „Gait6" van Busoni, en tot slot vari- atie's op de wals „Wiener Blut" van Strauss, van den cencertgever. Wat in de uitbeelding van al die muziek voor mij het meest bewonderenswaardig was, dat was de enorme verscheidenheid van klanknuancen hoe groot de techniek ook is het spreekt van zelf dat een meester als Schafer een vaardigheid heeft, die voor niets terugdeinst zijn tallooze nuanceerin- gen zelfs in de fijnste, de teerste kleuren wa ren voor mij des kunstenaars grootste gave, nog eens ten toon gespreid in de als extra nummer gegeven „Berceuse" van Chopin. Den Meester heeft het aan bijval niet ont- broken, maar de zaal van de Harmonie had vol moeten zijn. Dat was zij lang niet. Alk maar heeft zich op dezen avond niet erg schitterend gehouden, gerekend de belang- stellenden van buiten de stad, was die van Alkmaar miniem. En een kunstenaar als Schafer mogen wij toch tot de groote Neder- landers rekenen, niet waar? A. K. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 18 Nov. 1927. Op de heden gehouden kaasmakt waren in totaal 145 sta- pels, wegende 113043 K.G. aangevoerd. Prij- zen: Fabriekskaas: Kleine met merk 50; Commissie 50; Boerenkaas met merk 48.50; zonder merk f 48; Commissie met merk 53. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 18 Nov. 1927. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 2163 H.L. aangevoerd, w.o.: 794 H.L. tarwe 12 14; 60 H.L. Rogge 12.8134; 390 H.L. gerst chev. 11.8134 f 13.25; 656 H.L. haver 11.5013.25; 68 H.L. boonen, w.o.: paardeboonen f 14; bruineboonen 30.5040; citroenboonen 3040; duivenboonen 15.50f 16.75; witteboonen 4045; 43 H.L. mosterzaad, geel 24 f 26; 1 H.L. karwijzaad, 9 H.L. blauwmaan- zaad 42.5044; 8 H.L, Diversen. 134 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 2528groene erwten (groote) f 34 f 40; grauwe erwten f 44—/ 56; vale erw ten 36—/ 43.50, a lies per 100 K.G. unuuuinniun i mu V°°r AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Nov. 1927. Op de he den gehouden aardappelmarkt waren de prij- zen onveranderd.Aanvoer 3 ladingen 1975 H.L. WARMENHUIZEN, 17 Nov. 1927. Roo- de Kool les./ 55.80; Roode Kool (kale) 1.90—/ 3.50; Gele Kool le s. f 4— f 4.60; Gele Kool (kale) 1.50—/ 2.40: Witte Kool /2.10—/2.40; Bloemkool le s. 15; Bloem- kool 2e s. 1.60; Deensche Witte Kool f 2.60f 3.40; Deensche Witte Kool (kale) 1.302; Drielingen 8.10; Uien /9.40; Peen 3.50—/ 3.70. Aanvoer: 20900 K.G. Roode Kool; 1900 K.G. Gele Kool; 22700 K.G. Witte Kool; 7500 K.G. Deensche Witte Kool; 1200 K.G. Uien; 1700 K.G. Peen; 160 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 17 Nov. 1927. Uien 9.20—/ 10.30; Drielingen 7.70— f 8.20; Nep 6.10; Grove Uien 8.70 9.70; Peen 3.50—/ 3.70; Roode Kool 5.206.90; Gele Kool 3.50—/ 4.60; Witte Kool 2.50—/ 2.60; Deensche Witte Kool 2.303;alles per 100 K.G.; Bloem kool le s. 12.3015.70; Bloemkool 2e s t 0.90—/ 3.50 oer 100 stuks. Aanvoer: 9400 K.G. uien; 3400 K G. Peen; 63800 K.G. Roode Kool; 11400 K.G. Gele Kool; 7500 K.G. Witte Kool; 34200 K.G. Deensche Witte Kool; 1800 stuks Bl. kool. BOVENKARSPEL, 17 Nov. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 1725.50; Bloemkool 2e s. 813; Bloemkool 3e s. 4.806; Deensche Witte Kool 23; Gele Kool 4/5.80; Uien 4.60f 4.75; Drielingen f 4.50Bieten 12—/ 13; Kleine Bieten 8 9; Geldersche Schotscne 2.90; Ideaal f 2.10. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Nov. 1927. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 15.10—/ 20.10; Bloemkool 2e s. 46 per 100 stuks; Wortelen 4.10; Roocfe Kool le s. 3.10f 6.90; Roode Kool 2e s. 1.50-/ 4.90; Gele Kool f 2.50 4.20; Witte Kool 1.60—/ 2.10; Deen sche Witte Kool 1.50—/ 3.20; Uien f 9.30 10.60; Drielingen f 6.90; Bieten 5.10, alles per 100 K.G. Hoeveelhedlen: 3200 stuks Bloemkool; 1600 K.G. Wortelen; 32000 Kg. Roode Kool; 56000 Kg. Gele Kool; 30000 Kg. Witte Kool; 4300 Kg. Drielingen; 2350 Kg. Bieten. UITSLAG VEILING, gehouden bij opbod, te Heerhugowaard, op Woensdag 16 November 1927, ten over- staan van mr. C. J. de Lange, notaris te Alk maar, van eene boerenwonmg met erf en eenige perceelen weiiand en bouwland, aaa den Middelweg, nabij den Kruisweg te Heer hugowaard, te zamen groot 6.55.50 H.A., welke is geveild in de navolgende perceelen: 1. Weiiand, gr. 0.63.90 H.A. 27 snees a 95 2565. 2.'Bouwland, gr. 0.22.50 H.A. 914 snees kf 40, f 380. 3. Bouwland, gr. 0.18.50 H.A. 8 snees, 4 56 f 448. 4. Weiiand, gr. 0.17.00 H.A. 7 snees, 55 385. 5.'Weiiand, gr. 0.17.00 H.A. 7 snees, 4 55 385. 6. Weiiand, gr. 0.17.20 H.A. 7 snees h 58, 406. 7. Weiiand, gr. 0.19.90 H.A. 814 snees f 69, f 586,50. 8. Bouwland, gr. 0.21.50 H.A. 9 snees 42, 378. 9. Bouwland, gr. 0.17.40 H.A. 714 snees h 45, 337.50. 10. Bouwland, gr. 0.16.50 H.A., 7 snees h 42, 294. 11. Bouwland, gr. 0.15.90 H.A. 614 snees a 42, 273. 12. Bouwland, gr. 0.17.60 H.A. 114 snees a 42, 315. 13. Bouwland, gr. 0.17.00 H.A. 7 snees h 59, 413. 14. Weiiand, gr. 0.83.00 H.A. 35 snees a 62, 2170. 15. Huis en erf, gr. 0.12.40 H.A., 560. 16. Weiiand, gr. 0.58.00 H.A. 2414 snees, a 55, 1347,50. 17. Bouwland, gr. 0.39.50 H.A. 16 lA snees a 49, 808.50. 18. Bouwland, gr. 0.33.20 H.A. 14 snees k f 42, 588. 19. Bouwland, gr. 0.33.65 H.A. 14 snees a 56, 784. 20. Bouwland, gr. 0.34.75 H.A. 14^ sne.s h 56, 812. 21. Bouwland. gr. 0.36.75 H.A. 15 snees a 52, 806. 22. Bouwland, gr. 0.42.35 H.A. 18 snees A 62, 1116, Totaal 16158. De afslag en cccnbinatien blijven bepaald op Woensdag 23 November 1927, des namid- dags 1 uur, in het cafe „de Zwaan", van den heer A. Rus, aan den Middelweg te Heer hugowaard. UITSLAG VERKOOPING, gehouden door Johann W. C. Kroon, Nota ris te Zuidseharwoude, op Dinsdag 15 No vember 1927, des namiddags 6 uur, in het cafe „Marktzicht" te Broek op Langendijk. Onder Broek op Langendijk: 1. Een Huis en Erf, aan de westzijde van de straat. Kooper Jn. Rus voor 3935. 2. Een akker Bouwland, aan de Breede- sloot (8). Kooper Wm. Balder Jbz. voor 200.per sn. 3. Een dito aan de Dempsloot (9). Koo per C. Kruk Cz. voor 96.per sn. 4. Een dito „Schimmelkoog (5). Koo per C. Kruk Cz. voor 102.per sn. 5. Een dito in Jan de Vetting (3). Koo per Abr. Bakker voor 120.per sn. 6. Een akker Weiiand, „Jan de Waal" (2). Kooper Abr. Bakker voor 49.per sn. Onder Sint Pancras: 7. Een akker Bouwland, „Nieuwland" "l7Kooper W. Balder Jbz. voor 207.— per sn. Onder Heerhugowaard: 8. Een perceel Bouwland, aan den Zuid- dijk (91) in gedeelten. Eigendom van den heer Jb. Kansen Dz. Kooper Alb. Bloot- hoofd voor 48.04 per snees. Aanvaarding land met Kerstmis en huis en erf op 1 M& aanstaande. Onder Broek op Langendijk: 9. Huis, Schuur en Erf, aan de westzijdt van de straat. Behoorende tot de nalaten- schap van wijlen Krijn Schoon. Kooper P. Otto voor 1960. Te aanvaarden 1 Mei aanstaande. UITSLAG VEILING, bij opbod gehouden op Woensdag 16 No vember 1927, ten overstaan van notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de na volgende perceelen, alle gelegen in de ge- meente Alkmaar: 1. Een huis, erf en steeg aan de Oude- gracht no. 39, groot 2.05 Aren, 3980. 2. Een pakhuis met afzonderiijk boven- huis en open erf aan de Oudegracht nos. 37 en 37a, groot 4.85 Aren. 5200. 3. Een gebouw aan de Heerenstraat no. 10, hoek Torenburg, groot 1.63 Aren, 9500.—. 4. Een woonhuis en erf aan de Oude gracht, no. 68, groot 31 c.A. 1800. 5. Een woon- en winkelhuis met erf aan de Oudegracht, no. 70, groot 25 c.A. 2000. 6. Een huis en erf aan het Verdronken- oord no. 75, groot ongeveer 2.15 Aren. 7180.—. De afslag en combination blijven bepaald op Woensdag 23 November 1927, des avonds te 7 uur, in het cafe „Het Gulden Vlies" van den heer W. Mooij aan de Choorstraat te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10