Alkmaarutiii Comant. m De grijze Dame. FEUILLETON. Honderd negen en twintigste jaargang. Jlaamiasj 21 movembec-. Badio-hoekje Een meening, die men vele malen hoort: Adverteert in de Aikmaarsche Courant! SCHEI-VEEMARKT. De Directeur van het M arktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter ge legenheid van de Scheiveemarkt op Woens- dag 23 November a.s. het vee, hetwelk men niet per vaartuig naar de markt brengt, al- leen aangevoerd mag worden langs _den HFIDERSCHEN WEG, over de HEI- LOOeRBRUG, de SCHERMERVLOT DRUG Of over'de FRIESCHE BRUG. Aanvoer van vee over de Bergerpoort, de Emmabrug, de Nieuwlandersingelbrug of de beide rustieke voetbruggen is verboden. Het vee vanaf den SchffmOTeg naar de markt gebracht moet over de SCHERMLK- VLOTBRUG en den ACHTERWEG worden vervoerd. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee mogen gelost worden aan de Handelskade; de Havenmeester zal de ligplaatsen aanwij- zcn Het vee langs den Helderschenweg en per vaartuig aangevoerd aan de Handelskade mag alleen naar de markt worden gebracht over de KORTE NIEUWESLOOT van de 'Handelskade af. Bij de Schermervlotbrug, de Friesche brug, de Heilooerbrug en aan de Korte Nieu- wesloot zal het aan te voeren vee deskundig worden onderzocht en zal het verschu'ldigac marktgeld moeten worden voldaan. In het algemeen mag men geen vee ter markt brengen zonder voorafgaand deskun- dig onderzoek en betaling van het marktgeld. Voor des morgens zeven uur wordt geen vee ter markt toegelaten. De Directeur voornoemd, D SCHENK. Alkmaar, 21 November 1927. 12.30—1 30 K. R. O. Concert door Trio Win-1 stuk geloopen in de Wilhelminastraat bi) het kels. 6.30—7 Esperantoles door den heer station en achtte daar plaatsing van een 7.30 Engelsche GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politic, te bevragen op alie en 1 uur, de navoi- gevonden gedepo- in etui, rozen- Langestraac, en aldaar weradagen lusschen 11 gende voorwerpen, als neerd. nondenriem, rijwielplaatie krans. Hanwfczig en te bevragen bij de navolgen- de mgezetenen, onderstaande voorwerpen, ais gevonden aangegeven op 14, 15, 16, 17 en 13 November 1927 Boekentasch met boeken, J. Slikker, Baan- singel 32a; witte handdoek, L. Balenkamp, Baansingel 40; portemonnaie met inhoud J. Boeiwinkel, Kennemersingd 26; zakmes, P. Slikker, Baansingel 32a; heerenrijwiel, fir- ma Messelaar, Oudegracht; drie boeken, L. Madder, Overdiestraat 29; double ring, W. Schut, Uitenboschstraat 40; wode reflec tor, J. Koot, Rcchdalestraat 27alpineimuts, J. Boom, Laat 219; jongensmuts, J. Mote- naar, Laat 45; insigne, M. Asyee, Bruinvis- straat 15; rentezegelkaart, A. J. van Straa- ten, Heerenweg, Heiloo; portemonnaie met inhoud, C. Wijker, Noorderstraat 62, Egmond aan Zee; kinderhandschoentje, R. Berkhout, Wagenmakerstraat IS; kinderschoentjy, M. Bak, Schermerweg 50; herdershond, L. Mors, 2e Landdwarsstraat 6; padvinders- riem, J. van Engelen, Boomkampstraat 6. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie. Dinsdag 22 November. Hilversum, 1060 M. 12.Politieberich- ten. 12.352.Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool. A. van Leeuwen, cello P. Jochemse, piano. 3.4.Knipcursus. 5.30715 Concert door het A. N. R. O- orkest. Annie van BeekRietjouw, sopraan. Hendrik van Beek, aan den vleugel. 7.15 7.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politiebe- richten. 8.109.N. O. V. Lezing door Th. Thyssen: Over boeken voor kinderen. 4e Le zing over letterkunde, georg. door Herman de Man o. d. ausp. v. d. Bijenkorf. 9.Af- wisselend programma van lichten aard. Het Hawaiian-kwintet (Chris de Vos Jr., Ha waiian guitaar. Eug. Scholten, Hawaiian guitaar. Jan de Vos, has guitaar. Fernades, bas guitaar). Chris Seeger, Ukulele. Voor- dracht door Piet Holman, conferencier. 10. Persberichten. 10.10 Vervolg Afwisselend programma. 10.30—12.— N. O. V. Concert in Restaurant Saur Den Haag. Roemeensche orkest onder leiding van Cornelius Codolban en de Francis Flustering Five. Huizen, 1850 M. (Na 6 uur 1950 M.) Uit het Engelsch van Henry Seton Merriman. HOOFDSTUK VI. Een tooneelspeler verdwijnt van het tooneel. P. Heilker. 7—7.30 Engelsche les. 7.30— 8.Kerklatijn door Leo Speet. 8.—10.30 Arnhemsche Radio-avond. K. R.O. in de con- certzaal van Musis Sacum. Dubbelmannen- kwartet onder leiding van Jac. J. Ruygrok, W. Osterman, Th. Schiebergen, A. Daniels, V. J. Elemans, A. G. Groeneveld, A. Wijman, A. Wolf en Leo Dikse. De dames Miep Vroe- men en Rie Kleyn met begel. van den heer C. Christiaans. R.K. Volkszangkoor Amhem c.a. 40 kinderen, onder leiding van P. Fre- quin. Begeleiding door het „Carolus strijkje", met den heer Jep. Pellmann. B. Verhoeven, declamator. Een trio, L. Roosen, viool. J. Hoelen, cello. F. Kox, piano. Het muziekcorps Harmonie „St. Gregorius" onder leiding van Willem Roussel. Jac. Oremus, carillonneur (Stadsbeiaardier). Openingswoord door den Zeereerw. Heer F. Stockman, Deken van Amhem. Slotwoord door kapelaan Naber. Daarna persberichten. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwar- tet, Slydei Octet en solisten, piano, sopraan bariton en viool. 2.50 Muziekles. 3.35 Fran- sche les. 4.05 Concert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Bcekenpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Lezing. 6.50 Nieuwsbe- richten. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Out door life in Germany. 7.35 Bach's fuges, piano. 7.45 Lezing: Rome and the building of an Empire. 8.05 S. Logan, bariton. 8.50 Victor Olof Sextet en C. Curzon, piano. 8.20 —8.50 Lezing: Men and Machines. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsberichten. 10.De „Roosters", con- certpartij. 10.50—12.20 Dansmuziek. Par its Radio-Paris"1750 M. 10.50 11.— Concert 12.502.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Orkestconcert. 8.50—11.20 Con cert. Opvoering van een opera-comique, frag ment en. Langenberg, 469 M. 12.301.50 Orkest concert. 5 20—6.20 Orkestconcert. 7.45 „Das Romantieesche Diisseldorf". 9.40 Sluiten. Konigswusterhausen, 1250 M. 11.20 7.05 Lezingen en lessen. 7.50 Declamaties van A. van Hatzfeld. 8.50 Sonate A-moll. Reger. Prof. Graudan, cello. H. Freundberg, piano. Hamburg, 395 M. 3.35 Voorlezing. 7.30 ..Vergessen Sie nichtradio-revue van Sirr en Freund. Daarna tot 11.20 Orkestcon cert. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek 8.35 Orkestconcert. 8.50 Gramofoonmuziek 9.05 Orkestconcert. 9.20 Dansmuziek. 9.50 Causerie. 10—10.35 Dansmuziek. 11) De priester begon het eerst te spreken. „Gij zijt zijn vriend, ik ook; maar wii zijn fan verschillende naties." Hij hield een oogenblik op, om het laken over het gelaat van den doode te trekken Hij behoorde niet tot mijn kerk. Gij hebt uw eigen gebruiken; wilt ge de noodige maat- regelen nemen?" '4?".'. an^wo°rdde Fitz eenvoudig, „zooals u wilt." „Het is beter zoo, mijn zoon" de padre nam een snuifje „omdat hij niet van mijn kerk was. Blijft gij hier, gij en uw wiendin. Zij, de senorita Eva, kan niet al leen gelaten worden, met haar verdriet". Hij sprak Spaansch, hij wist, dat de En- gelschman het verstond. Zij trokken de jalouzieen naar beneden en gingen op het terras, waar zij langzaam been en weer wandelden, onder het snreken UIT EGMOND AAN ZEE. (Vervolg mad'sverslag.) Alvorens tot de rondvraag over te gaan, deelde de voorzitter als antwoord op de in de vorige vergadering gestelde vragen me- de: le. dat B. en W. geen behoefte gevoJen voor een lantaarn in de Gravenstraat; 2e, dat er geen verordening op het dansen bestond; 3e. dat B. en W. geen geschikte regeling kunneu vinden om tegemoet te komen aan de bezwaren der door den heer v. d. Garde be- doelde vrouw wat waterberekening betreft, dbch gaarne een idee van den heer v. d. G. zouden vernemen; 4e. dat het voordeelig saldo '26, waarover de heer Snoeks nadere mlichtingen verzocht, voor 1700 te danken was aan minder ren te, voor 500 aan meer leges, 600 aan ■meer strandhuur, voor 2000 aan besparing secretarie, samen 4SOO. De rest der 8000 was door bezuiniging op allerlei klei ne posten verkregen. De heer Snoeks: „Dan is vroeger het geld weggegooid. De pluim aan den ouderraad is niet verdiend, die heeft mee helpen morsen. Volgens deskundigen is het een onmogelijk- heid om op de gewone uitgaven 4*000.— over te houden. De voorzitter wilde wel alle posten nagaan en opschfiiven. De heer Snoeks: „Als 't werkelijk zoo is, dan maak ik mijn compliment en zie in de toekomst de gemeente heel gauw zonder be- lasting." De voorzitter stak alvast dit compli ment op, ook voor B. en W. De heer v. d. P o 1 wees op het versohrik- kelijke stuifgat bij de reddingschuur. Er zou zoo spoedig mogelijk wat aan gedaan wor den en de voorzitter deelde tevsns mee voor- nemens te zijn het heele gat dicht te gooien, nu er toch een geschikte weg naar het strand bij de Werf gemaakt wordt. Verder opende de heer v. 4- P o 1 nog een discussie over de gevraagde lantaarn en in- 6inueerde, dat die weggenomen was ten ge- rieve van wethouder K. de Graaff. Deze had echter er niets mee te makem, de lantaarn was verplaatst voor betere lichtverdeeling. De heer H a r t m a n bad zich den buik van Eva en van de over den toekomst Casa d' Erraha. In Spanje, evenals in andere Zuidelijke landen, maakt men haast met het wegbrengen van den vertrekkenden gast. Twee dagen later lag Edward Cha!loner naast zijn vader en grootvader op Let kleine kerkhof in het dal onder de Casa d; Erraha. Fitz had getelegrafeerd naar het eenig overgebleven familielid van Eva, kapitein Bontuor, en het was Fitz, die in de Casa d' Erraha bleef, tot die zeeman zou zijn aan- gekomenwant de dokter was genoodzaakt naar zijn schip te Port Mabon terug te kee- ren, en de priester sliep nooit ergens anders dan in zijn eigen kleine pastorie. En wat intusschen werd afgespeeld in de Casa d' Erraha, was tragi-comisch. Fitz achtte het correct, Eva zooveel mogelijk te vermijden, en Eva, van haar kant, zich een- zaam en ongelukkig voelend, had behoefte aan het gezelschap van den eenvoudigen jon- gen zeeman.. „Waarom gaat ge mij toch steeds uit den weg", vroeg zij plotseling, op den avond na de begrafenis. Hij was naar buiten, op het terras gegaan, en daar was zij hem gevolgd in haar onschuLdige verontwaardiging, zon der bijgedachten. Zij stond voor hem, haar slanke, witte handen gevouwen, rustend te- gen haar zwart kleed, een sombere, heel jonge gedaante in het maanlicht, die hem met ver- wijtende oogen aankeek. Hij aarzelde een oogenblik voor hij haar antwoordde. Zij was pas negentien, geboren en opgevoed1 in de VaUei der Rust, tusschen lantaarn meer gewenscht, hetgeen beaamd werd. De heer S noeks wilde gaarne bij de be- grooting een raming zien va-n de kosten van de voorgenomen rioleering en de verharding der Wilhelminastraat. Zal in overweging genomen worden. Verder wees spr. op het doorbranden der automatische lantaarns en de houten wonm gen op het Vlak, welke hij niet bevorderlijk achtte voor de badiplaats. Op welken grond weken B. en W. van de bouwverordening af door hiervoor toestemming te verleenen? De voorzitter merkte op, dat de raad vroeger den bouw van houten woningen had toegestaan en dat de gesignaleerde gebouwen achteraf geiplaatst waren om ruimtc te laten voor steenen. De heer v. d. Garde drong aan op het verstrekken van goedkoope cokes. Na eenige discussie meende de heer Hart- man het dan beter ten post voor het B. A. uit te trekken. Dan werd het verdeelde phl- lantropisehe werk meer gecentraliseerd. De heer v. d. Garde vroeg naar het wegenplan en den tol. De voorzitter merkte op, dat voor het eerste alleen te letten was op goede wegen, terwijl voor den tol slechts de halve op- brengst op de begrooting g-plaatst was, waarin opgesloten lag, dat er op gerekend werd, dat die 1 Juli '28 zou verdwijnen. Voorts werd gediscussieerd over de wijze van bestrating en de gebruikte steenen. D- heer H ar tm a n meende, dat het voorgenomen wielerpad langs den Hoever- weg de gemeente geen cent behoefde te kos ten, daar de Provincie en de A. N. W. B. dat wel zouden betalen. De heer K. d e G r a a f f wees er echter op, dat geen subsidic- gegeven wordt voor fiets- paden langs bestaande wegen. De heer Hartman informeerde of bij den burgemeester of bij B. en W. een justi tioneel schrijven was ingekomen, dat hier gascorruptie gepleegd was. De voorzitter: „Neen". De heer Hartman kwam terug op zijn vraag van de vo-rige vergadering betreffende het schrijven van den burgemeester aan den Commissaris der Koningin, waarin beweerd was, dat de heer Hartman door de V. V. V. was geroyeerd als onwaardig lid, dat door den burgemeester diens philantropisch werk aan den kaak gesteld was, dat de heer Hart man niet kon oordeelen over hetgeen voor zijn tijd in de gemeehte was voorgevallen, enz. Spr. verzocht wederom, of die burge meester dit terug wilde nemen. De v o o r z i t e r Neen, daar neem ik geen woord van terug. De heer Hartman vroeg, of dat aan den kaak stellen soms gebeurd was: le. toen uitkeeringen aan visscners van 3 tot 1 teruggebracht waren; 2e. teen aan een ouden vissclier den raad gegeven was te gaan varen; 3e. teen aan een andier, bijna blinden vis- scher, zijn toelagen cntnomen werd. Inderdaad had V. V. V. hem geroyeeru. De onmiddellijke oorzaak was een stuk in de Telegraaf over Egmondsche toestanden, ter wijl wethouder de Graaff, die op wel 50 sicchter woningen wees, niet geroyeerd were. De voorzitter wees er op, dat de heer Hartman er geheel naast was. A1 wat er met de uitkeeringen gesehied is, is niet op spr.'s advies gebeurd. Er was een algemeen onder zoek gedaan langs de gsheele kust over den toestand der gesteunden, met gedrukte for- mulieren, die floor spr. naar waarheid waren ipgevuld. Wie boven zekere grens kwam, kon geen uitkeering van het Doris Rijkersfonds krijgen. Aan den man, die niet goed zien kon, is juist op spr.s' advies uitkeering verleend. Later ging die man varen en toen hebben anderen zich daarop beroepen en hebben ook bij het D. R. fonds aangeklqpt. Gevolg: on derzoek en intrekking van uitkeering. De heer Hartman vond dat treurig. Een generaal, die duizenden menschen op zee om laat brengen, krijgt pensioen, een minis ter na vier jaar ook. „U kunt er dan moge lijk niets aan doen. U heeft Uw opgaven naar eer en geweten verstrekt". De voorzitter merkte op, dat het D. R.-fonds geen pensioenen uitkeert, alleen steun aan oudte behoeftige redders. Iemanc met zeker in komen heeft geen vergoeding. De person en, die verminderd waren, waren niet door spr. aangebracht, doch hadden dit te danken aan anderen, die vroegen: „Waar- om ik dan ook niet". Het D. R.-fonds moet in verband met zijn middelen grenzen trekken. De heer Hartma n U wilt Uw woor- den niet terug nemen. U zoudt ver'iangen. dat ik een aanklacht tegen U indien bij den Offi- cier van Justitie? De voorzitter Dat mag U doen. De heer Hartman Aan den man die hier een onderzoek instelde heeft U wel ver- ,lk niet te advertee- dat behoef als ik er voor zorg, m'n etalages steeds aantrek- kelijk en verzorgd blijven" Zij, die dit zfggen, hebben ongelijk, het publiek moet tot jj de etalage komen, de annonce jjj echter komt tot het publiek. jj Om een grooten kring van j| menschen in Noord-Holland te bereiken is er een manier: klaard, dat onze Egmonders vreeselijk aan den drank waren, om van te rillen. Nu, als er niet gauw meer gedronken wordt gaan al le cafehoud rs op de flesch. De vooiiitter: „In hetzelfde stuk van dien man staat, dat er in dat jaar, 34 personen in Egmond aan t. b. c. gestorven zijn. We hebben het nagegaan en't warep er precies 4, waarvan 1 van 80 jaar. Overigens vallen al deze dingen buiten den raad. Ik heb U gelegenheid gegeven U uit te spreken en heb voor mijzelf het gevoel mij niets te verwijten te hebben". De vergadering ging in geheime zitting voor het fcehandelen van belastingzaken. BLOEMBO'LLENVEELING. Te Bovenkarspel heeft Donderdag de bloembol lenveilingsvereeniging W est-F ries- land haar laatste veiling in dit seizoen ge- houden. De aanvoer bedroeg 2.500.000 stuks gladiolen, die vlot werden verkocht. De prij- zen waren over het geheel niet minder dan de vorige week. UIT SCHAGEN. De polder Geestmer-Ambaclit (Oosterdijk en Molengeersen) verkoos tot hcofdingeland van het Ambacht Geestmer-Ambacht den heer F. de Boer te Oudearspel. De Weerepolder koos tot lid van het be- stuur (Molenmeester) den heer J. Spaans te Winkel. De Holpolder, van Oude Niedorp, ont- staan uit den Ocsterkamperpolder, den Wes- terkamperpolder en den Leijerpolder, wegens bemalingsgemeenschap, heeft thans een be- stuur gekozen. Het bestaat uit de heeren J. Wit Isn. Sr., voorzitter Westerkamperpol- der, H. Wit Jr., Leijerpolder, Jb. de Wit, Oosterkamppolder, P. Meurs, Westerkamp- polder en J. Ligthart, Leijerpolder. Secretaris en penningmeester zullen later verkozen worden. Ons werd medegedeeld, dat in den pol der Het Kqegras een geval van miltvuur bij een rund is voorgekomen. De noodslager, tie heer St., die het rund slachtte, is aan bloed- vergiftiging overleden. UIT ZIJPE. De dienstplichtige J. C. Veter, uit deze ge meente, is met paspoort uit den militairen dienst onislagen. UIT SCHERMERHORN. Tot Hoofdingelanden van het Heemraad- schap Mijzen zijn herbenoemd: Voor de ban- ne Ursem de heer J. Hoogewerf; voor Scher- merhorn de heer G. Klaver en voor Avenhorn de heer D. Muntjewerff. UIT CASTRICUM. Nadat Zondag reeds een uitvoering ge geven was in „de Rustende Jager", voerde Donderdagavond in de tooneelzaal van „Duin en Bosch" de tooneelvereeniging „Ons Ver- maak" voor de patienten hun stuk „Vrou- wenlist" op. Het uit vier bedrijven bestaan- de blijspel werd vlot gespeeld, zoodat alle aanwezigen hebben kunnen genieten van de krachten van „Ons Vermaak Een aardige gedachte was het, thans wederom een uit voering te geven voornamelijk voor de pa tienten van de ziekenhuisinrichting. Woensdag a.s., van 3 tot 4 uur, zal in school No. 1 gelegenheid bestaan tot het kos- teloos vaccineeren en hervaccineeren door den geneesheer. De ouders van daartoe in de ter- men vallende kinderen gelieve hiermede re kening te houden. De vorige week geraakte des nachts de hond los van de wed B. Het dier inspecteer de in de buurt bij verschilende personen het kippenhok, zoodat menig slachtoffer viel. In totaal werden meer dan 20 kippen en eenige de eenvoudige eilandbewoners. Zij kende niets van de wereld en haar gebruiken. En Fitz, gedrukt door het voile gewicht van de- zen wonderlijken toestand, waarin hij zoo plotseling was geraakt, wilde niets liever in zijn jeugdige ridderlijkheid, dan alles vermij den, wat haar, als vrouw, bij het terugzien in latere jaren, onaangenaam zou kunnen zijn. Hij was teederlijk bezorgd voor de ge- voelens, die later zouden komen, ofsehoon zij er nu niet waren. „Omdat", antwoordde hij, „ik mij niet goed kan uitdrukken. Ik weet niet, hoe ik je zeggen moet, hoezeer het mij voor je spijt." Hij wendde zich af en staarde over de heu- vels aan de andere zijde van het dal, een on- gelijke lijn tegen de lucht. „Maar," zeide zij zac'ht, „ik weet dat al les, zonder dat he4- mij gezegd is." Een zonderlinge glim'ach trok over zijn door de zon verbrand gelaat, alsof zij zonder opzet en onschuldig, de zaak nog moeilijker voor hem had gemaakt. „En", vervolgde zij, het is, o, zoo een- zaam." Zij maakte een bijna onmerkbaer beweging in zijn richting. Kind als ze nog was, smachtte zij naar sympathie en troost. „Dat weet ik dat weet ik," zeide hij. De uitwendige omstandigheden waren te gen Fitz. Een heldere, geurige Spaansche nacht, de maan aan het opkomen achter de pijnboomen, een liucht, vervuld van duizen- derlei droomerig tropisch geuren. En Eva, half in tranen, heel beminnelijk, v66r hem, onschuldiur tredend op gevaarlijken grond, konijnen verscheurd, terwijl bij de eigenaresse nog eenige dieren het leven lieten. De wedu- we zal de schade vergoeden, doch achtte het raadzaam, om meerdere onheilen te voorko- men, den al te wreeden viervoeter maar te la- ten afmaken. UIT ST. PANCRAS. Vrijdagavond werd door de afdeeling van „V»!ksonderwijs" in het lokaal van den heer Gerritsen een lichtbeeldenavond gehouden toegankelijk voor de kinderen der 3 hoogste klassen. Tevens waren uitgenoodigd de ouders en leden van „VolksondeJ"wijs". Echter betoonden deze laatsten weinig b»- langstelling voor dezen avond, wat uit een oogpunt van propaganda zeker te betreuren viel. Eerstens werd vertoond het sprookje van Reintje de Voss waarna volgde: Met de „Gelria" naar Noorwegen, waarin wij een fraai beeld kregen van het prachtige natuur- schoon van dit land, ben wens een inzicht in de zeden en gewoonten van het volk. Een en ander werd toegelicht door den heer Sin jewel. Tot slot nog „Sneeuwwitje" waarna men, en vooral de kinderen, hoogst voldaan huiswaarts keerden. - We vernemen dat onze plaatsgenoot, de heer P. Kok benoemd is tot directeur van het mannenkoor „Alkmaar's mannenkoor" te Alkmaar. UIT HOORN. Onze stadgenoote, mej. C. A. C. Best, slaagde te 's-Gravenhage voor het exeamen wiskunde M. O., akte K. 1. Hedenmorgen arriveerde de sneltrem uit Haarlem hier met 20 minuten vertraging. Bij Uitgeest was de locomotief warm geloo pen, zoodat men er met modte in slaagde het station Alkmaar te bereiken, waar de trein van een anderen locomotief werd voorzien. - Door het bestuur van den Bond tegen het schenden, door het vloeken van Gods Heiligen Naam is tot den Raad het verzoel gericht om een vloekverbod in te stellen. nl overeenstemming met de commissie voor de strafbedreigende verordeningen steler B. en W. voor op het verzoekschrilt afwij- zend te beschikken. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond voltailig. Uit Noordseharwoude was bericht inge komen dat voor het bijzonder onderwijs moet worden bijgedragen voor het gewoon 682.96Js en voor het vervolgonderwijs 158,40, terwijl in de scbolenbouw moet worden bijgedragen 1653,64 en 921,47. De rekening en verantwoording van de schoolbouw was tevens ingekomen. Op een verzoek van den bond tegen het schenden van Gods heiligen naam werd al- wijzend beschikt omdai een artikel in de po- litieverordening in de practijk niet uit te voe ren is. De begrootingen kwamen hierna aan de orde. Deze is nagegaan door de heeren Zeeman, Kramer en Dijkhuizen. Ze hebben op de be grootingen van de lichtbedrijven geen bijzon- dere opmerkingen, alleen dat ze ook van deze begrootingen voortaan gaarne een uittreksel aan de raadsleden uitgereikt zagen. De voorzitter zal met deze opmerking reke ning houden. De heer du Burck pleitte nog eens voor tOvlating van de pers op de commissie-verga- deringen en vroeg verder of Ged. St. het voorstel tot uitkeering van winst zoo maar toegestaan hebben of dat ze nog bedenkingen gemaakt hadden. De voorzitter deelde mede, dat met Ged. Staten correspondentie gevoerd was waarbij argeloos vragend om zijn liefde. Zij, bijna volwassen rein als de bloemen des velds, onwetend, een kind, vermoedde in 't minst niet wat zij deed. Zij gaf slechts uiting aan het instinct, dat in haar groeide het instinct, dat haar dreef tot dezen man om een beroep te doen op zijn kracht, zijn tee- derheid, zijn bekwaamheid, hem gegeven voor haar gebruik en voor haar geluk. „Je moet mij niet alleen laten," zeide zij „Waarom doet ge dat? Heb ik iets gedaan dat je niet aangenaam is? Ik heb' niemand om tegen te spreken. niemand, die begrijpt, behalve jou. De paare is er natuurlijk wel en nurse, maar zij begrijpen niet. Zij zijn zoo oud! Laat mij hier bij je blijven, tot het tijd is om naar bed te gaan, mag ik?" „Natuurlijk", antwoordde hij rustig. „Als je dat gaarne wilt. Ik denk, dat wij morgen bericht van je oom zullen krijgen. Hij zal we' komen met de boot, die morgenavond van Barcelona vertrekt. Het zal goed zijn als hij dat doet, want ik moet weer naar mijn schip terug, zie je." „Je zeide,dat het niet klaar zou zijn om in zee te gaan, voor de volgende maand." „Neen, maar er moet ook rekening gehou den worden met discipline." Hij keek langs haar heen, op naar de ster- ren, met vorschend zeemansoog ze herken nend, noemde hij ze in zichzelf. Haar oogen, gevaarlijk, geladen met tranen, wilde hij niet ontmoeten. „Wat scheelt er toch aan," zeide zij. „Je bent zoo anders. Ja, je hoopt, dat mijn oom overmorgen komt r- ie wilt weggaan, naar Mahon, zoo gauw als je kunt. Ik o Fitz, ik wil geen lafaard zijn!" Zij stond voor hem, met kleine toegeknepen vuisten, met geweld terughoudend de tranen, die in het maanlicht glinsterden. „Ik wil geen lafaard zijn als je maar spreekt. Als je mij maar wilt zeggen wat er is" Toen vertelde Fitz zijn eerste moedwillige leugen. „Ik heb slecht nieuws gehad", zeide hij, „over mijn broer Luke. Ik maak mij vreeselijk bezorgd over hem." Het ging hem heel goed af, want zijn mo- tief was goed. Het meisje zweeg een oogenblik en vehgde toen bedaard de tranen uit haar oogen. „Wat ben ik afschuwelijlc zelfzuchtig ge- weest!" zeide zij. „Waarom heb je mij dat niet eerder verteld? Ik heb alleen aan mijn er en droefheid gedacht sinds sinds mijn arme vader ik ben een zelfzuchtig wezen! Ik haat mij zelf! Vertel mij wat van je hroer." En terwijl ze langzaam op en neer wan delden, op het met mos begroeid terras al leen in dezen wonderbaarlijken tropischen nacht vertelde hij haar de kleine tragedie van zijn leven. Hij vertelde haar de gesehie- denis eenvoudig, met hier en daar een karak- teristiek hiaat, dat haar eigen verbeeldings- kracht kon aanvullen. 'Wordt vervolod i 97 HO. 2(4 ren

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5