SUZE KUIIPER n Dienstbode, Lingerienaastsrs •n Leerlingen. Bioscopen Binneniand iltiveptentien Oankbetui^in^. Oankbetuiging. gianzenu en gaat moeten wezen met vast en 1 dicht op elkaar liggende schubben. Zoodra deze schubben niet vast aansiuiten, maar eenigzins opgeheven van elkaar staan, is het exemplaar oi reeds overiarig of, wat erger is, aangetast door de-kalkbeenmijt. Het komt voor dat zelfs halfjaarlijksche dieren dit vieze euvel reeds geerfd hebben van hun P'eeg- moeder of verkregen van een besmet verblijf, waar de dieren hun eerste levensweken heb ben doofgemaakt. Jonge hennen met die lout behept, staan in waarde bij reeds oudere die ren met gave beenen ten achter. Dit is een zoo belangrijk punt, dat wij er nog op willen wijzen dat de besmettende mijt zich het aller- eerst vertoont aan het ell-eboogsgewricht en juist daar waar de vier teenen hun spreiding beginnen. Verder lette men op de oogen. Deze moeten tintelend en vurig van uitdrukking zijn, vo-1- komen cirkelrond en liefst wat uitpuilend. Snleetvormige oogleden, d;us meer amandel- vormig van model, deugen niet. Ze zullen honderd tegen een vochtig, schuimachtig zijn in de hoeken. Kam en lellen, zoowel van haan als hennen behooren volkcmen vrij te zijn van witte bcpoedering en kankerachtige verwon- dingen, al schijnen deze geheeld. Aangezicht frisch rood, zonder geelachtige tint. Bij de opening van den snavel moeten keel en tong blijken vrij te zijn van slijm en dus blank van kleur, zonder stippels of puistjes. Veel heeft het voor de eventueel aan te koopen dieren vrij te zien loopen en bewegen Men zegt well koop geen kat in den zak maar men zou evengoed moeten zeggen: koop geen kip in de mand. Op de markt kan dat nu eenmaal met an ders en het zou onrechtvaardig wezen te be weren dat alle marktkippen minderwaardig zouden zijn. t Verder geve men adit op den beenstano, geen O of X-beenen, noch bij hanen, noch bij hennen. Ook moet de ruglijn zijn al naar het ras, afloopend, opgaande, lang of kort. Maar een bult- en vischrug kan nooit deugen. Het borstbeen moet goed bevleesd zijn en de buik behoort soepel en week aan te voelen, niet ge- spannen. Als laatste punt van onderzoek komt de neus aan de beurt, of beter gezegd de neus gaten. Als men er met den duim op drukt mag geen vocht voor den dag komen. Ook ruike men aan den geopende snavel, waarbij een walgelijke reuk wijst op storingen in de ademhalingsorganen en vooral in de longen Noodig is het verblijf voor de nieuw-koopjes in de puntjes gereed te hebben en ze daar bij aankomst liefst op zachtvoer te onthalen en later pas met wat graan te beginnen, echter weinig te gelijk, om kropovervulling te voor- komen. Een verkeerde behandeling, ook bij de ver- zending, kan vaak cnverdiend den verkooper in een verkeerd daglicht stellen. Dat wordt maar al te gauw gedaan en men vergeet, dat elke haan of hen min of meer reageert op elke verplaatsing, al komen ze in nog beteren toestand dan ze al waren. Dat leggende hen nen in zoo'n geval tijdelijk stil gaan staan is overbekend. eersten en tweed en November vrijaf zouden hebben. Het eerste duel dier mededeeling was een antwoord op de vraag, door sommige ouders gesteld, of herfstvacantie zou worden gegeven, en was in overeenstemming met de regeling; het tweede deel was eveneens in overeenstemming daarmede, voor zoover 2 November betrof, en t. a. v. 1 Nov. in over eenstemming met een gebruik van oudsher. Het is niet met j u is the id bekend, hoeveel kinderen van de openb. school behooren tot eenige Protestantsche gezindtevolgens me dedeeling van het gemeentebestuur kan nun aantal echter zeker op 80 pCt. worden ge steld. De minister verklaart voorts, dat in deze niets onregelmatigs is geschied. DE OPHEFFING VAN DEN VAN GEND EN LOOS-DIENST. De directie van het kantoor van Van Gend en Loos te dezer stede verzoekt ons, nu het tijdstip weldra zal aanbreken, dat in dezen expeditiedienst een groote verandering zal ge- bracht worden, nog eens duidelijk uiteen te willen zetten, waarop die veranderingen voor- eerst zullen neerkomen. Het bedrijf van Van Gend en Loos za. worden opgelost in de A. T. O. en het ligt in de bedoeling van de spoorwegdjrectie al.e bij het bedrijf'in dienst zijnde geemployeer- den over te nemen. De nieuw getroffen over- eenkomst ontstond uit de vrees, dat wanneei het bestaa.nde contract tusschen de Spoorwe- gen en Van Gend en Loos afgeloopen zou zijn, laatstgenoemde het bedrijf geheel zou opheffen, waardoor velen gedupeerd zouden worden. Men achtte het daarom wenschcjijk een overgangsperiode in te stellen in dien zin, dat Van Gend en Loos als zoodanig niet geheel zou verdwijnen. Voorloopig zal de toestand nu zoo worden, dat de bestel- en afhaaldienst aan de A. T. O. komt. Van Gend en Loos behoudt voorloopig het expedi- teurs- en kassierswerk en her publiek za, daardoor van den gewijzigden toestand voor loopig niets bemerken. Het is dus op het oogenblik een zaak van de Spoorwegen, dc A. T. O. en Van Gend en Loos. Op den dntir zal de A. T. O. vermoedelijk ook het expedi- teurs- en kassierswerk krijgen, maar het per- soneel zal daarvan geen last ondervinden Het is mogelijik, dat er in de toekomst een nieuwe N. V^Spoorwegen-A. T. O. Van Genu en Loos zal worden gesticht, maar op dit oogenblik is daarvan nog niets met zekerheid te zeggen. Dat het werk van Van Gend en Loos tot nu toe wel gewaardeerd werd kan blijken uit een adres van de K. v. K. voor Oostelijk Noord-Brabant te Eindhoven, die aan de di rectie der Nederl. Spoorwegen het volgende adres heeft gezonden: De Kamer enz. kennis genomen hebbende van het berieht, dat de Ned. Spoorwegen aan de Alg. Expeditie-onderneming Van Gend en Loos het bestaande contract heeft opgezegd per 1 Juli 1928, voelt zich gedrongen hier- over haar leedwezen uit te spreken. De Exp. Ondern. Van Gend en Loos, die ons land haar bedrijf uitoefent nagenoeg DE DUBBELE MOORD TE AMSTER DAM. In verband met het justitieel ond-erzoelc zullen de heer en mevrouw Pisuisse niet zocals aanvankelijk in het voornemen lag mcrgen begraven worden. De teraardebestelling is thans bepaald op Donderdag op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag. De stoet zal onr 1 uur van het woonhuts van de familie Pisuisse aan de Johan van Oldenbarneveldtlaan vertrekken. DE MOORD TE VALTERMOND. Met betrekking tot den moord te Valter- mond (zie telegrammen in ons nummer van gister) wordt nog het volgende gemeld: De verslagene had eenigen tijd geleden on- der kennissen gezegd: „Als ik P. ontmoet, zal ik hem den kop afsnijden". Toen nu vrienden van den verslagene in een cafe den dader hoorden schimpen op 't meisje van B., gingen dezen naar de ouderlijke woning van B. en vertelden hem, dat P. beleedigend over zijn meisje had gesproken. B. ging daarop terstond met zijn twee vrienden mede om P. te straffen. Deze was echter op de ontmoe- ting voorbereid en had ook twee vrienden bij zich. Verslagene en dader waren met mes- sen gewapend. Bij de ontmoeting sneed P. zijn vijand onmiddellijk den halsslagader door, zoodat de dood direct intrad. De dader, die in hecbtenis is genomen, heeft bekend. Beiden waren te Valtermond bij hunne ouders woonachtg. WAARSCHUW1NG. De commissaris van politic te Hilversum waarschuwt tegen de zich noemende nievr. Daarna voigcte me], H. Orobt en me]. T. Groot—-Bas met „Moeders van 1926" en de Surprise, waarvan vooral het laatste een meer dan gewone aandacht eischten. Ten slotte nog D. Leegwater met ?,Oudejaars- avond", wat met nog eenige liedjes een mooi slot van dezen avond wera. UIT SCHAGEN. De pluimveevereeniging „West-Friesland' alhier besloot dfe vereenigingen te Alkmaar, Helder en Hoorn uit te noodigen tot eene bespreking van aller belangen. Zij zou gaar- ne tot een wederzijdsche actie komen, die in het voordeel van de pluimveefokkerij en van d'e organisatis zou kunnen zijn. Herkozen tot Molcnmeester van den Hooglandspolder, lid van het bcstuur, de heer K Jonker te Alkmaar en tot Molenmeester van den Kaagpolder de heer D. Blaauboer te Barsingerhorn. De heer D. Timmerman alhier werd ge- kozen tot lid van het bestuur van den polder en de banne Schagen, Sparta I speelde Zondag een competi- tiewedstrijd tegen Zeevogels I te Egmond, De partij eindrgde met 5—0. Sparta dusverre in de cotnpetitiewedstrijden niet geslagen. Sparta 2 speelde tegen Succes 1 van rlugen. Uitslag 3—2 in het voordeel Sparta. U!T NOORDSCHARWOUDE Men deelde ons mede, dat ten huize is tot nog Wie- van Oolc "daartoe werd goedkeuring gevraagd en verleend. Vooral de Zuid-Zijperweg, waarvan de beharding slechts 2 Meter is. wordt niet toe- laatbaar geacht voor het tegenwoordig ver- keer. Wanneer er van de grasbermen 75 c.M. wordt afgestoken, verkrijgt men een weg- breedte van VA M. met nog een mooie krum- breedte van 5 A M. Dan volgde een uitgebreide discussie over het stofvrij maken der wegen, wat op ver- schillende manieren kan gesch-ieden. Wan neer dit gedaan wordt, zal dit nog van in- vloed zijn, dat een hoogere subsidie wordt toegekend. De dijkgraaf deelde nog mede, dat Wierin- gerwaard op de wegenlijst voorkomt voor 5870 Meter. (Wordt vervolgd.) Greve, oud ongeveer,43 iaar, die personen en hotels bczoekt en vertrekt zonder te betalen. Signalementlang ongeveer 1,70 M., slank postuur, grijztnd haar, gekleed in donkeren mantel, draagt een klein taschje, waaraan aan beide einden een tulen srrook. DIE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gistermiddag omstreeks 5 uur is op den onbewaakten overweg tusschen Olsen en Riel (N.-Br.) een auto, die passeeren wilde, dcor den trein van Baarle-Nassau gegrcpen. Een der inzittenden, de heer H. J. E., is gedood. De heeren J. D., H. v. D. en L. uit lilburg zijn zwaar gewond naar het gasthuis te Til- burg vervcerd. De chauffeur van H. en de heer R., beiden uit Tilburg, zijn licht ge wond, evenals de heer P. B. uit Chaanr. BRANDEN. Het machinegebouw, tevens machinisten- woning, van het waterschap Het Eendeveld, onder de gemente Veen (N.-Br.) is tot den gTond afgebrand. Van den inboedel kon weinig gered worden. AUTO IN BRAND. Zaterdagmiddag geraakte op de stoompont tusschen Nijmegcn en Lent een auto van den vertegenwoordiger van den Micirelin-banden- handel te Amsterdam in brand, ijlings werd de auto naar den Lentscljen oever van de Waal gesleept, waar de auto zoo goed als geheel uitbrandde. ACTIE RIJN- EN BINNENVAART. Door de Nederlandsche federatie van trans- portarbeiders, vakgroep Rijn- en Binnenvaart werd na 'n inleiding door de voorz. der vak groep Rijnvaart besloten een actie op touw te zetten ter bevordering van 1. doorvoering van sociale maatregelen tot beteugeling van den langen arbeidstijd en voor meerdere veiligheid; 2. voor loonsver- hooging, 3. meer nachtrust en 4. meer ivrije dagen. BRAND. Tegen tweeen hedennacht zagen voorbij- gangers rook komen uit den winkel van den heer van Kleeff, van Woustraat 97, te Am sterdam. De winkel bleek in brand te staan. De bewoners konden door een achteruitgang het huis verlaten. De winkel en de voorraa^ goederen brandden voor het grootste gedeelte uit. Het echtpaar van Kleeff was ongeveer half twaalf thuis gekomen en had in den win kel niets bespeurd. UIT DE OORLOGSJAREN. Het Haagsche Gerechtshof heeft arrest ge- wezen in de zaak tusschen de wed uwe B. Nijssen en den Staat. De weduwe Nijssen had voor zich en voor haar kinderen vergoe- diing gevraagd voor schade, geleden door het feit, dat nu wijlen haar man B. Nijssen op 16 November 1914 om het leven is gekomen bij het helpen uemonteeren van een te West- Kapelle aangespoelden en toen ontplofte zee- mijn, welke werkzaamheid van hem was ge- vorderd in zijn dienst als torpedomaker-ma- joor bij de Kon. Ned. Marine. De Haagsche Rechtbank was van meepin; dat ten deze van schuld bij den Staat niet gebleken is, en ontzegde de ingestelde vorde- ring. Het Gerechtshof heeft dit vonnis bevestigd TREFFEND STERFGEVAL. Tijdens de godsdienstoefening van Zondag- avond in de R.K. kerk aan het Spaarne te Haarlem is pastoor J. F. G. Sanafort door een hartverlamming getroffen en onmiddellijk daarop gestorven. De ontstellende gebeurte- nis veroorzaakte grooten schrik ondei' de aan- wezigen. Pastoor Sandfort was wel lijdende aan een hartkwaal, doch juist den laatsten tijd had hij zich bijzonder goed gevoeld. DE O. L. SCHOOL TE GINNEKEN. Vrijaf op 1 en 2 Nov. l.l. _Op de vragen van het Tweede Kamerlid Lingbeek betreffen^e het vrijaf geven op 1 en 2 November aan de kinderen der openbare school te Ginneken in plaats van herfstvacan tie, heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetepschappen a. i. geantwoord: In het leerplan van de openb. school te Gin neken is geen herfstvacantie opgenomen. Voor de regeling der vacantiedagen wordt daarin verwezen naar den rooster van lesuren. Daar op staat sedert 1 April 1922 onder de rubriek vacantiedagen o.m. vermeld: 2 November. Hemelvaarsdag, tweede Pinksterdag en- 1 November (Allerheiligen) komen niet als va cantiedagen in het leerplan en in den rooster van lesuren voor en worden niettemin als zoo danig beschouwd. Deze gewoonte is ook ten aanzien van Allerheiligen een gebruik van oudsher. Het is juist, dat het hoofd der school aan de leerlingen heeft medegedeeld, dat zij geen 'icrstvacantie zouden krijgen, tnaar op den in de HEKELSTRAAT. Ijet op de liicht-Heelanie.^- zoolang de spoorwegen hier bestaan, zelfs op menige plaats een kantoor vestigde voordat die gemieente een spcorverbinding had, heett in al die jaren op uitnemende wijze haar be drijf uitgeoefend. Naast het expeditjfcbedrijf, dat zich uit- strekt over alle goederenvervcer, beoefent zi] tot groote tevredenheid van Handel en Nrj- verheid het incasso-b&drijf en het informatie- wezen, en zijn beide laatstgenoemden een on- misbaar onderdeel geworden, zoowel voor groot- en kleinhandel, als voor groot- en klein-industrie. Elke vertegenwoordiger van een bandeis- of industrieele onderneming vindt bij dc 124 kantcren hier te lande van Van Gend en Loos een betrouwbare en hplpvaardige bron van inlichtingen op elk gebied. Voor zendingen naar en van het burtenland wordt de meest bereidwillige bemiddeling yer" leend tegen alleszins billijke tarieven bij de vervulling van de douane-formaliteiten. De besteldienst van goederen heeft zij pit- gebreid en aangepast aan de behoeften van iedere plaats, waardoor zij bij het ppibliek eene zoodanige populariteit geniet, dat zij een bijna onmisbare echakel is geworden van de gemeenschap. Door deze overwegingen geleid en m aan- merking nemende de moeilijkheden, die zon der twijfel met het vervangen van eene zuo ingeleefde organisatie verbonden gaan, ver- oorlocft zich de Kamer er met de pieeste idem bij Uwe Directie op aan te dringen tot het on- verkort behoud dezer door handel en ipdustnc zeer gewaardeerde instelling te willen mee- werken. Een afschrift van dit adres werd verzon- den aap den minister van Waterstaat, den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, en de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland. KINDEREN BESTOLEN. rechtbank te Middelburg b.eeft te- ge Th. v. d. W., hebben schuldig ge- van geklen aan den ZIJN Voor de rccht gestaan de 52-jarige Th. v. d. W., pit Terneuzep, die zich zou aan onttrekkinj boedel na het overlijden van zijn vrouw. Toen zijn vrouw was overleden, heeft hi] bij nctaris Callenfels 500 gedepeneerd. Bij de eedsaflegging maakte hij een zeer weife- knden indruk. Twee zcons en een schoon- zoop, die mede erfgenamen waren, wisten dat er 4000 aan contanten moest zijn; zij von- den het geld in een jaszak van verdachte en hebben ook later zich nog een paar maal overtuigd, dat het bedrag daar was. Toen verdachte liertrouwd was, was ook het geld verdwenen. Hun moeder had voor haar heen- gaan verzekerd, dat het bedrag er moest zijn. Verdachte hield ook nu vol dat er maar 500 was. Wegens meineed vorderde het O. M. 8 maanden gevangenisstraf, mede omdat ver dachte door zijn handeling zijn kinderen be- stolen heeft VERKOOP VAN ASPIRINE. Voor het kantongerecht te Deventer ston- den gisterep veertien drogisten terecht we gens het verkoopen van -hoeveelheden aspi ripe als gepeesmiddel bdpedeu het wettelijk voorgeschrevep kwantum. Als hun gevol- machtigde trad op de secretaris van den Ned. Drogistenbond, die de ten laste gelegde feiten erkende, maar de strafbaarheid voor de wet ontkende. Eisch 3 boete subs. 3 dagen hecbtenis. Ujtspraak 5 December. KORTE BERICHTEN. Een 65-jarige militaire invalide is in het Kon. Miliair Invalidenhuis te Leidep in bev/usteloozen tQiestand gevonden met een diepe snede in den buik. In het Academisch Ziekenhpis is de man overleden. Een 35-jarige man heeft zich bij de Am- sietdamsche politie genreld, onder mededee ling dat hij in het laatste halfjaar als collec- tant eep bedrag van 300 heeft verduisterd ten nadeele van een instellipg van liefdadig- heid. De marechapssee van Hoensbroek heeft gearresteerd zekeren v. d. I. uit Heerlen, die, voor zoover kon worden nagegaan, in de mijnstreek een 10-tal rijwielen heeft gesto- len, evenals in Belgisch-Limburg, in de buurt van Maeseijc. De stoomboot Dokkum II is gelicht en lret vaartuig is voor ene groot deel naar bin- te Enkhuizen binnengebrachf. De bodem van pengedrukt. Men. is bezig de rest van de la ding te lossen. dP&aovgnc§aaB vai@uws UIT HENSBROEK. Vrijcag hield het Nut zijn tweedte bijeen- komst, welke door 22 leden was bezocht. De voorzitter, de heer Kamp, sprak het ope- ningswoord. Breedvoerig werd gediscussieerp over het al dan niet toetredfen als lid van het Depar- tement, waarna ten slotte aangenomen werd, dat dezen winter nog op denzelfden voet zou worden voortgegaan als tot dusver en daar na tot lidmaatschap van het Departement tot Nut van 't Algemeen over te gaan. De volgende Nutsavond zal warden gehoudfen op Dinsdag 22 Dec. Na het zingen van gemeenschappelijk lied, werd eerst aangevangen met de lezing door mej. Is. de Boer met eenige fragmenten uit Heijerman's Allerzielen. Met groote aan dacht werden deze vlot voorgelezen stukken van dit tooneelwerlc door de aanwezigen ge- vqlgd en een welverdiend applaus yolgde. Na eenige liedjes kon de heer db Haan aan- vangen met de voorlezing van „Het krieken- de Kriekske", een in Geldersch dialect voor- gedragen stuk, wat aandachtig werd ge- volgd, maar door het reeds late uur gedeel- telijk tot de volgende maal achterwege moest blijven. van den heer S. alhier wedercm is ingebroken, nu reeds voor de derde maal. Nu moet een bedrag van 300 meegeno- men zijn uit dezelfde slaapkamer waar het echtpaar S. eenige cogenblikken tevoren ter ruste lag. Het echtpaar S. had denzelfden avond Vrijdag een Nutsavond bijgewoond. UIT WIERINGERWAARD. Maandag heeft bij den heer H. van der Woude alhier een biljartwedstrijid plaats ge- had, waarvan de uitslag was als volgt; le pr. de heer A. Rot te Wkringerwaard; 2e pr. de heer K. Jongejan te Anna-Pau- lowna; 3e pi', de heer Joh. Constant te lulia- nadorp; 4e pr. de heer D. de Gra.'tf te Julia- nadorp. Hoogste serie had de heer.Jon. Constant, voornoemd, met 29 caramboles. De' prijzen bestonden uit kunstvoorwer- pen. Maandagmiddag vergaderden om half drie Dijkgraaf en Heemraden met Hoofd- ingelanden onder leiding van den heer P. Kaan. Allen waren aanwezig. Medegedeeld werd, dat het opschrift en wapenbord aan het Polderhuis is aange- bracht. De Dijkgraaf hoopte, dat de uitvoering, zooals die is gebeurd, de goedkeuring van de Ingelanden kon wegdragen. Verder zeide de Voorzitter, dat hij dezen morgen bezoek had gehad van den Ingenieur van den Prov. Waterstaat, en dat deze zijn voile goedkeuring had gegeven aan de af- werbing der bruggen in de Kleine Buurt Dit was ook de reden geweest, dat het Dag. Bestuur in verband met de verleende machtiging van de Ingelanden ook weer aan den heer Dekker opgaaf had gevraagd van de kosten van het verbreeden en verlagen der brug in de Groote Buurt. Dit bedrag, zijnde 1167, was beneden de raming, zoo dat dit werk ook aan den heer Dekker is op gedragen Het Dag Bestuur hoopte a.s. Donderdag het verkeer te kunnen openstelten. De heer Groneman noemde de verande ring aan de bruggen in de Kleine Buurt een prachtige verbetering, doch wilde toch even wijzen op de draagbalken, die geen mooi cachet aan de bruggen geven. Waarschijn- lijfc zouden deze nog wat bijgewerkt kunnen worder waardoor het aanzien mooier werd. De Dijkgraaf zegde toe, ter gelegener tijd daaraan aandacht te zullen schenken. De Dijkgraaf zeide, dat het een zeer be langrijk besluit is geweest, wat betreft het veranderen der bruggen en het verbreeden van de Sluiserweg, dit is gedaan voor het verkeer, dat zich steeds pjtbreidt Het heeft bij den Prov. Waterstaat een prettigen indruk gemaakt, dat voor de ver andering der bruggen 3000 en voor de verbreeding der wegen 2500 is gevoteerd. Wanneer nu straks zal worden voorge- schreven van links en rechts rijden, waartoe onzen Polder zich uitstekend leent, en wij doorgaan met verbetering aan te brengen, heeft dit zeker gunstig gewerkt op het be sluit, dat wanneer onze wegen zullen vol1- doen aan de eischen, deze wegen voor een bepaalde lengte op de wegenlijst zullen g.e- plaatst worden voor een nader te bepalen bedrag als subsidie uit het Rijkswegenfonds. waarvan 30 pCt. aan de Provincien wordt toegestaan, n.l. 15 pCt. in verhouding tot het aantal kilom-eters en i5 pCt. verband houd,en met de opbrengst van de motorbe- lasting in Noord-Hoilaud. In korten zin komt het hierop neer, dat Wieringerwaard een zeker bedrag zal ge- nieten uit het wegenfonds. De Voorzitter was daarom blij, dat des- tij-ds dit besluit met algemeene stemmen is genomen en dat Wieringerwaard vooruit is geloopen. Dat kan voor de Provincie een waarborg zijn, dat we niet zullen gaan zit- ten op de centen, die we zullen krijgen. De groote vraag is nu: Hoe moeten we de wegen zoo goed mogelijik krijgen, zonder al te groote offers uit onzen kas. De Ingeni eur heeft nu zijn voile goedkeuring gehecht aan het profiel door den opzichter gemaakt, wat betreft de verbreeding van den Sluiszer- Alkmaarsch Bioscoop Theater. De lifteigem van den Czaar. De eerste voorstelling van deze Russischi film werd gisteravond gegeven voor een uit. verkocht A. B. T. Het geheel geeft een in* drukwekkend historisch beeld van de onrnen- schelijke toestariden in het Russische rijk ten tijde van Iwan den Verschrikkelijke (2e helft 16e eeuw). Hoe de lijfwacht van den Czaar optrad tegen de Bojaren, die zelf ook dik- wijls niet anders deden dan rooven, moor- den en plunderen. Hoe de gevreesde Czaar speelde met menschenlevens en bij de minste- verdenking zelfs de Czarina met eigen hand doodde. In de film komt bovendien een fan- tastisch uitvinder voor, die toen reeds vlieg- pogingen deed en zich door dit bovenna- tuurlijk werk, de toorn van velen op zich laadde. De bijzondere aandacht, die de Cza rina aan dezen uitvinder schonk ontging den gevrcesden Czaar niet. Regie en spel van deze film zijn meester- lijk. De regisseur Jury Taritsch heeft pracht- werk geleverd. De belichting van sommige tafreelen was bijzonder. En wat een prachti ge typen kwamen er in de film voor. En wat ten zeldzame acteurs en actiices. Leonidoff was geweldig als Czaar Iwan, sterk en so ber. Kloekwin, de uitvinder en Sonja Garrel als zijn verloofde dienen naast den gevrees- den Bojaar met lof genoemd. De film schonk opnieuw de overtuiging, dat de Russen wel heel sterk filmspel kun nen geven, Voor hen, die dit spel weten te waardeeren is de film iets bijzonders. Een journaal, een leuke twee-acter vol bokssport, en een zeer interessante Charles- tonles gaan aan het hoofdnummer vooraf. G e b o r e n NORA, dochter van H. M. LUGTHART en S. M. L- LUGTHART— ZONNENBE.RG. Oudorp, 29 Nov. 1927. Friescheweg 8. Voor Uwe deelneming ondervon- den bij het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder betuigen wij onzen hartelijken dank. G. WITTE MAN en Kinderen. Alkmaar, Nov. '27. Voor de vele blijken van belang- stelling, ons betoondi bij het overlij den van onze geliefde tante Mej. Wed. C. BIERSTEKER geb. STRUIJF, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de fam., J. BROUWER. r Alkmaar, 29 November 1927. weg. De teenplank thans aangegeven 2.30 onaer A. P., kan teruggebracht worden tot 2.50. De schoeiing kan dan bestaan uit 2 deelen van 20 c.M. en dan krijgen we 5 Meter behar ding, 6 Meter 25 kruinbreedte, het beloop der berm is dan 2/1. De Dijkgraaf vroeg nu of de Ingelanden konden goedvinden, dat het Dag bestuur op zoodanige wijze als zij meenen het voordee- ligst voorkomt, het werk uit te voeren. Daar- mee kunnen we tweeerlei doel b-evorderen, n.l. verbetering wegen en werkloosheid te gen te gaan. Dan werd in bespreking gebracht de brug bij den Walingsweg, de bocht aan beide wegen, en de beide wegen vanaf de bocht naar den Slikkerdijk Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank voor de vele blijken van belangsteliing bij ons 40-jarig huwelij'ksfeest ondervonden. FAM. DE JONG, van Leeuwenhoekstraat 33. i. Voor de vele bewijzen van deel neming ons betoond bij het over lijden van onzen geldefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader den Heer A. PRINS Az., betuigen wij uitsluitend langs dezen weg onzen hartelijken dank. Namens de familie, Mr. A. PR INS, Amsterdam. Alkmaar, 28 November 1927. Faillissement KLAA8 KONING, kruidenier en groentenboer te Alkmaar. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst, is dit faillia* sement geeindigd. Alkmaar, 28 November 1927. Mr. C. H- BOSMAN, curator. VROOM EN DREESMANN viaagt bekwame Zich aan te melden avonds van 76 uur Nieuwbouw. Voor direct gevraagd een flinke voor dag en aacht of DAGDIENSTBODE. Adres Mevrouw HARTLAND, Kennemersfcraatweg 124 in oicifikt

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3