N.V. Boektiandel v.h. HERMs. COSTER ZOON FEIJILLETON. De grljze Dame. Ko. 281s 1927 Jonderii Negen en Twintigste Jaarpng, ttinsdag 29 November. GEVON'DEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen op a'le werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 23, 24 en 25 Nov.: hond, poesje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen onderstaande voorwerpen ais gevonden aangegeven op 23, 24 en 25 Nov. 1927: rijwielhandwarmer, mej. Schuit, Uiten- boschstraat 7; belastingmerk, J. H. Geels, Ritsevoort 23; groen bruine handschoen, C. Blankendaal, Eikelenbergstraat 76; bos sleutels, P. Tavenier, Eikelenbergstr. 54; paar motorhandischoenen, J. Schouten, Kooy- meerlaan 82muts, C. Zwart, Lindegracht 4; portemonnaie met inh., J. Leegwater, Hoogstr. 1; maandabcrmement, H. Boom, Koningsweg 36; wit mesje, J. Stokman, Fa- brieksweg 8; ledige kinderportemonnaie, J. Noom, Snaarmanslaan 66; zweep, P. Joon, Handelskade 36; rijwielbelastihgmerk, Jb. Wagenaar, Stationsweg 56; ring, Ii. HOp- man, Verb Landstr. 17; hond, J. C. Pot, Snaarmanslaan 86; passer F. Reek, Nieuwe- sloot 71; leerboek, J. Godijn, p. a. Dirks, Ramen; glace kinderhandschoeri N. van El- Iburg, Druivenlaan 50. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politie. Hamburg, 395 M. 3.35 Celloconcert. 4.zO Dansmuziek.5.20 Concert. 7.20 Bandonion en mandolineconcert. A. Hafeler, cither 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.5010.35 Orkestconcert onder lei ding van Flor. Alpaerts. Binnenlantil Radio-lioekje Woensdag 30 November. Hilversum, 1060 M. 12.— Politieberichten 12.352.Lunchmuziek door het trio Dick Groeneveld, viool. A. van Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 5.307.15 Dinermuziek door het A. N. R. O.-orkest. Jaap Strocmen- berg, bas bariton. Egb. Veen aan den vleugel. 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje door Jan van Zutphen: Nazorg en arbeidstherapie bij de t. b. c.-bestrijding, 7.45 Politieberichten. 8.V. P. R. O. Feestavond ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den Vrije Ge- meente te Amsterdam in het Gebouw van den Vrije Gemeente te Amsterdam. 9.30 Buiten- gewoon concert van Engelsche zang door be- kende Engelsche zanger. Het Engelsch vo- kaal kwartet onder leiding van Stewart Wil son. Elsie Suddaby, sopraan Astra Desmond, alt. Stewart Wilson, tenor. Arthru Cranmer, bariton. Mrs. Percy C. Hull, begeleiding. 10.— Persberichten. 10.10 Voortzetting con- cert. Huizen 1850 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1.45 N. C. R. V. Concert door het Trio Lauenroth. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. Scager, viool. Mevr. J. Hehl, cello 5.15—6.15 N. C. R. V. Kinderuurtje onder leiding van G. Ingwarssen te Amsterdam. 7.7.'30 N. C. R. V. Lessen. 7.308.— Spre- ker N. C. R. V. Derde les in Pluimveeteelt door den heer Joost Sluis. 8.N. C. R. V. Spr. Prof. Dr. Eekhof te Oestgeest: Belijde- nissen van Augustinus. Tabe Bas, tenor. Met pianobegeleiding. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwar- tet en London radio dansband. 1.202.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing. 3 10 Concert. 3.20 Lezing. 3.50 Daventry-kwartet. 4 05 Le zing. 4.20 Licht klassiek concert. Strijkkwar- tet en solisten, piano en sopraan. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Concert-orgelbespeling. 6.40 Tuinpraatje. 7.05 Concertorge'bespeling. 7.20 Causerie in Sussex dialect. 7.35 Men- delssohns songs without words, piano. 7.45 Lezing: What society means 8.05 St. Andrew- evond. Schotsch programma. City of Aber deen Police Pipe band. Hall Russell's man- flenkoor. Schotsche en Gaelic duetten. Or- cest. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Hr. L. Feuchtwanger: Indrukken van Engeland. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Tilly of Blooms- Dury, ccmedie in 3 acten van Ian Hay. 11.20 —12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Orkestconcert. 8.5010.50 Con cert. Orkest en solisten. Gevarieerd pro gramma. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkest concert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35 Svm- phonieconcert. Werag-orkest en K. H. Pill- ney, piano. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen1250 M. 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.20 Orkestconcert onder leiding van F. Adam uit Miinchen. 9.50 10 50 Winterconcert. Orkest en A. Henke, tenor. Uit het Engelsch van Henry Seton Merriman. 18) Agatha had juist gezegd", bemerkte de corpulente dame, tusschen de kapjes der kaar- sen flurend, „dat wij graaf de Lloseta in zulk een langen tijd niet gezien hadden. Was dat niet gisteren, lieve? Agatha stemde toe. „Het verlies", antwoordde de graaf, „was aan mijn zijde. Maar het is meer dan goed gemaakt door het bericht, dat mijn korte af- wezigheid werd cpgemerkt. Ik ben buitens- lands geweest." Mrs. Harrington aan 't eind van de tafel keek onderzoekend op en enkele druppels soep vie!en hoorbaar van haar opgeheven lepel. „In Spanje?" vroeg zij. „In Spanje." HOOFDSTUK IX. Geknipt voor partners. E'en wijs man heeft van Cipriani de Lloseta gezegd, dat, ware hii geen graaf geweest, hij stellig een groot musicus zou zijn geworden Hij had dat eigenaardig gemak in het bespe- !en van ieder instrument, dat somtijds gege- ren is aan muzikale personen, ter vergoeding van hun gebrek aan stem. GEEN VLAGGEN OP KONINGIN- NEDAG. Bij de behandeling van de gemeentebegroo- tng van Zaandam stelde de heer Bosman (communist) voor, te schrappen den post „kosten voor volksfeesten, waaronder een bedrag is begrepen voor het uitsteken van de vlag op verjaardagen voor het Koninklijk Huis." Dit voorstel werd met 10 tegen 9 stemmen aangenomen. Voor: de soc.-dcm. be- nevens het Comm. lid, tegen de burgelijken met uitzondering van den wethouder Van Mever (V. D.), die bij de stemming de zaal had verlaten. De heer Linzel (A.-R.) was afwezig. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De 24-jarige G. S., in dienstbij den land- bouwer H. te Oostwinde, keerde Zaterdag- avonds tijdens een dichte mist met een door hem bestuurden wagen huiswaarts en moest daarbij tusschen de halten Kerkweg en Oosteinde den onbewaakten overweg van de loeaalspoorweg Amsterdam—Aalsmeer pas- seeren. De wagen was slechts met een paard bespannen, terwijl een paard naast het voer- tuig was gespannen en em er achter. Op het moment, dat wagen en paarden zich midden op den spoorweg bevonden, zag de voerman piotseling een personentrein naderen. Door de paarden met groote kracht aan te sporen raakte het achter den wagen gespannen paard juist los op het moment, dat de an- dere paarden den overweg waren gepas- seerd, De voerman kon zich redden door van den awgen te springen. De wagen werd door den trein gegrepen en ongeveer 100 M. mee- gesleept en totaal vernield. Als door een wonder bleven vc-eiman en paarden onge- deerd. De trein kwam uit de richting Aals meer. TOON.EELSPEELSTER- WINKELJUFF RO UW EN Het publiek heeft zich Zaterdagmidd'ag verdrongen voor de modemagazijnen van Gebr. Gerzon, waar de winkeljuffrouwen vervangen waren door actrices en acteurs, die door de directie in de gelegenheid ge- steld waren nu eens hun handelstalent te toonen. En laat ons onmiddsllijk vaststellen dat er onder de Nederlandsche tooneelspeelsNrs en spelers vele waren, die als verkoopsiers en verkoopers geen slecht figuur sloegen. Allen de&n hun best in de wetenschap, dat hoe meer er verkocht werd, hoe grooter het bedrag zou worden, dat in het suppletie- fonds van de tooneelisten zou worden ge- stort. De directie der firma Gerzon had n.l. toegezegd tien procent van de recette aaa het suppletiefonds af'te staan. Annie en Cor van der Lugt— Melsert ver- kochten gelukspoppen, Cees Laseur wist vele dames te bewegen tot het koopen van dure odeur, Louis de Vries deed parapluies cn waddelstokken voor een zacht prijsje van de hand en mevrouw Mann— Bouwmeester toonde een zeker flair bij het passen van handschoenen, die gretig aftrek vonden. Zoo zouden we kunnen voortgaan met een opsomming van de verschillende artikelen, die de vertegenwoordigers van Neerland's tooneel aan den man trachtten te brengen. Het lijdt geen twijwel dat hun pogen een groot succes is geworden voor het steunfonds ten behoeve van de oude tooneelisten, wier kvensavond, dank zij het royale gebaar van de firma Gerzon er door verlicht zal kunnen wooden. Naar wij vernemen zal vermoedelijk als resultaat van den „artistieken verkoopmidi- dag" een bedrag van ruim 3500 aan het suppletiefonds der tooneelisten opgedragen kunnen worden. KEURINGEN OP PAASCHTENTOON- STELLINGEN. Te Amsterdam is eene vergadering ge- houden van afgevaardigden van Paaschten- toonstellingsbestuien, grossiers- en slagers- vereenigingen, mesters, veehandelaren, jury- leden en verdere belanghebbendon, die druk bezocht werd. Van de Paaschtentoonstellin- gen waren vertegenwoordigdAmsterdam, Breda, Rotterdam, Tiel, Schagen en Zaan dam. Het doel dezer bijeenkomst was het be- spreken van het tegenwoordig' stelsel van bekroningen en het ontwerpen van een pun- tenstelsel in den geest van den heer S. Cohen te Amsterdam, voorzitter van den Neder- landschen Grossiersbond,, dat meer aan de belangen van de slagers, het publiek. en de De graaf sprak als iemand, die zingen kon, maar zijn keel was zwak, en zoo verloor de wereld een groot zanger. Over de meeste in- strumenten sprak hij met nauwverholen min- achting. Maar van de viool zei hij niets. Hij was er den man niet naar, om het gesprek te brengen op onderwerpen, die hemzelf tot middelpunt zouden hebben gemaakt. Altijd vergezelde hem de viool naar Gros- venor Gardens, als mrs. Harrington hem, op haar bevelende wijze, te dineeren vroeg. Mrs. Harrington accompagneerde hem gaarne op de piano. Haar muziek was van de orde om te accompagneeren. Zij was gevoelloos en correct. Mogelijk zijn er onder ons wel, die vrienden hebben van deze orde, die, evenals mrs. Harrington's muziek, op zichzelf noch belangwekkend, noch aangenaam zijn. De piano stend in het k'eine salon en daar- heen begaven zich de graaf en mrs. Harring ton, nadat de heeren zich weer bij de dames hadden gevoegd. In de groote ontvangkamer. daaraangrenzend, was Luke zoo gelukkig een plaats te veroveren naast Ajatha heel dicht naast haar, en ver van mrs. Ingham- Baker, die een dutje deed na het diner in een grooten fauteuil. Hij wist niet precies, hoe dit zoo geschikt was het scheen vanzelf te komen. Vermoe- d?lijk wist Agatha het. Mrs. Harrington sloeg een accoord aan en begon het voorspel van een stuk, dat zij beiden goed kenden. „Waarom heb je mij niet verteld, dat je naar Spanje ging?" vroeg zij wat kortaf, quasi door haar spel. „Had ik geweten, dat het u interesseerde", mesters zal voldoea Nadat de nadeelen van het bestaan van het systeem lang en breed waren besproken en de voordeelen van het nieuwe stelsel in een duidelijk licht waren gesteld, besloot te trachten het nieuwe plan geleidelij'k in te voeren. Eene proefbekroning zal voorai- gaan, die waarschijnlijk te Breda gehouden zal worden. VRIJZI N'NIG-DE MOCR ATI SCH E BOND. Zondagochtend werd de openbare vergade ring van den Vrijz. Democr. Bond te Leeu- warden heropend. Vooraf was een wijdings- stond gehouden bijgewoond door ruim zeven- tig leden, onder leiding van ds. P. Canne- gieter. Allereerst was het woord aan mr. H. P. Marchant voor het houden van een redevoe- ring over den algemeenen politieken toestand. Als leden van het hoofdbestuur werd met algemeene stemmen mr. P. J. Oud her- kozen, terwijl gekozen werden in de vac.-Bre - dewout en Kooiman, beiden niet herkiesbaar, de heer J. J. G. S. Falkena te Oosterwolde en na een herstemming tusschen de heeren A Kelderman en mr. G. J. C. Schilthuis de heer Kelderman. Daarna kwam in behandeling het rapport der commissie van advies in zake wijziging der wetgeving op het lager onderwijs. De commissie ging er van uit, dat het Grondwetsartikel intact moest blijven; daar- naast liet zij de mogelijkheid open, dat wets- wijziging noodzakelijk zou blijken. De uitvoering der gelijksteliing heeft in de. kringen der voorstanders van het openb. ond. een zoodanige ontevreden'heid opgewekt, dat getracht moet worden middelen te vinden om thans een werkelijke gelijksteliing te verkrij- gen, zegt het rapport. Het is noodzakelijik: lo. het z.g. stopwetje permanent te maken, welke regeling dan in art. 73 kan worden op- gen omen. 2o. den Raad bevoegd te verklaren eene aanvrage af te wijzen op grond van de bruik- baarheid van het gebouw, waarin de bestaan- de school is gevestigd, odk voor scholen, die op1 Jan. 1921 nog niet in gebruik of aan- bouw waren; 3o. deze bevoegdheid uit te strekken op grond. van de bruikbaar'heid van de bestaande inrichting van het gebouw, of van de schoo'.- meubelen, de leer- en hulpmiddelen. Art. 73, dat bedoelt waarborger. te schep- pen, teneinde d'e stichting van te kleine of niet werkelijk noodige scholen te voorkomem behoeft grondige herziening. In art. 73 3e lid is ten onrechte in 1923 verzuimd eene verklaring te eischen, waarbij de vereeniging zich verbindt om ook bij ver- andering vair inrichting van een bestaand sdioolgebouw of bij aanschaffing van school- meubelen, de leer- en hulpmiddelen daaron- der begrepen, een waarborgsom te eischen. Art. 72 Duidelijk dient in de wet opgeno- men te worden, dat de aanvrage moet ge- sehieden, voordat tot den bouw of de aan schaffing wordt overgegaan. Art. 101, jo. art. 55. Algemeen is de klacht, dat art. 55 sub. o., „andere uitgaven ter ver- zekering van den goeden gang van het on derwijs" veel te vaag is en tot allerlei mis- bruiken aanleiding geeft. Een scherpe om- schrijving is noodzakelijk. Ten slotte zal het 9e lid van dit artikel ge- wijzigd moeten worden. Bij de berekening van de vergoeding voor vakonderwijs komt het voor, dat de gemeen- ten wegens den financieelen toestand geen vakonderwijzers voor lich. opv. hebben en maar zeer zeker weinig vakonderwijzeressen voor nuttige handwerken. Het ware gewenscht, wanneer de gemcenten het onderwijs in lich. oef. niet door vakleera- ren doen geven, dezen ook niet te v-ergoeden aan de bijz. scholen en voor de nuttige hand werken slechts het gemiddelde per uur in dat vak. Voorts acht het rapport nog deze wijzigin- gen noodig: Art. 17. Het komt wenschelijk voor het be- grip belang-hebbende in dit art. uit te breiden tot ingezetenen." Art. 191. Het K. B. van 2 November 1925 Stbl. 436, waarbij de eenige openbare school te Peursum werd opgeheven, niettegenstaande vast stond, dat de Raad dier gemeente niet genegen was een overeenkomst als bedoeld in lid a'met eene naburige gemeente te sluiten, doet de wenschelijkheid zien om in plaats van „in elke gemeente" in lid 1. te lezen „binnen de grenzen van elke gemeente". Daarnaast kan in lid 2 van dit art. tevens ook voor het openb. u.l.o. een beschermende bepaling wor den neergelegd, analoog aan die voor het ge- woon openbaar 1. o. Art. 22 en 23. Voorkomen m-oet worden, dat, zooals dikwijts geschiedt, eene o. 1. s. wordt opgeheven, voordat in hoogste instan- mompelde de Lloseta, terwijl hij ziin strijksto-k spande. Er was een zonderlinge schittering in zijn oog. De schittering, die men ziet in het oog van een hond, -die afgeranseld is en die den wijzen vertelt, dat eenmaal de beurt aan den hond komt. „Ik stel altijd belang", zeide de grijze da me langzaam, „in Spanje en zelfs in Malorca." Zij sprak den Spaanschen naam van het eiland uit met dat zacht rollen in de keel, dat slechts enkele Engelschen zich kunnen eigen maken. De Lloseta was gereed en tuurde met op geheven strijkstok, langs haar grijs hoofd, naar de muziek. Zij keek hem aan, over haar schouder heen, met die wreede uitdrukking in haar oogen, a's die van een kat, belust op martelen neiging ook wel onder menschen voorkomend. En het was een wijs besluit der Voorzienigheid, aan deze vrouw in 't grijs verleden geen kind te schenkenweerloos zou het door sarren tot wanhoop zijn gebracht. De Spanjaard legde zijn tooverstok tegen de snaren, het aan haar overlatend hem te volgen. Met een liefkoozende beweging van zijn kin drukte hij de viool tegen zijn kraag en na enkele oogenblikken scheen slechts de stem van zijn instrument voor hem te bestaan. Er zijn enkele musici, die de viool kunnen doen spreken haar een geschiedenis kunnen doen vertellen; geen vroolijk verhaal, veeleer een geschiedenis, zooals honden ons soms ver tellen een geschiedenis, die heel logisch schijnt, volkomen duidelijk voor den verteller, doch voor ons slechts ten deele begrijpelijk, zooals een verhaal, dat ons in Reside Een mime ke&aze vindt U isi de !?©©p«2asirB 3 Hikmaan tie een besluit daarover is gevallen. De mogelijkheid bestaat toch anders, dat zonder noodzakelijkheid de kinderen gedwon- gen worden een andere school te bezoeken. Art. 77 Somtijds komt het voor, dat zoo- lang met de stichting eener school wordt ge- treuzeld, dat die ten slotte gesticht wordt op grond van verklaringen van ouders van leer- lingen, die misschien den leerplichtigen leef- tijd reeds lang hebben overschreden. Het is dus noodig een termijn op te nemen waarbin nen het b^tek met beschrijving aan den in- specieur moet zijn ingezonden. Bij dit artikel ware voorts aan de besturen der bijz. sch. de verplichting op te leggen om als regel alle gegaaigden in de gelegenheid te stellen mee te dingen bij den bouw van scholen, en de levering van schoolmeubelen en leermiddelenwaar de gemeenschap de kosten draagt, behooren alle burgers te kun nen mededingen. Art. 79. Teneinde den wantoestand te be- strijden, dat herhaaldelijk bij de aanvrage tot stichting verklaringen worden overgelegd van ouders, die geen plan hadden hun kinde ren werkelijk naar die school te zenden, ware te bepalen, dat indien bij de opening blijkt, dat er geen redelijke overeen3temming be staat tusschen de bij de aanvrage opgegeven adspirant-leerlingpn en die welke de school werkelijk bezoeken een evenredig deel van de waarborgsom aan de gemeente vervalt. Art. 205. Overwogen behoort te worden, oi het tweede lid van dit art. niet in verband met de inmiddels veranderde omstandigheden herziening behoeft. Na eenige discussie over het rapport zei de voorzitter, dat het hoofdbestuur zich me* de beteekenis ervan als grondslag voor de partij vereenigt. De vergadering vereenigde zich hiermee. Aan de orde was daar het voorstel-Baarn de vergadering draagt de vrijz.dem. Tweede Kamerfractie op, al het mogelijke te doen, dat het Fransch als leervak op de lagere school weer mag worden onderwezen. Van Amsterdam was een voorstel van orde ingekomen, dat, als de afdeeling Baarn haar voorstel niet intrekt, Amsterdam zal voorstel- len het voorstel van de agenda af te voeren Mr. P. J. Oud sprak als zijn overtuiging uit, dat de meeste ouders het Fransch op de lagere school wiilen. Dat is de grondoorzaak van de misere. Als voorstander van de invoe ring raadde hij Baarn aan het voorstel in te trekken, omdat de Kamerfractie niet mag worden gebonden. Baarn trok nu haar voorstel in, de Kamer fractie zal zich er over beraden. Aan de orde kwam toen een vc-orstel van de afdeeling Tjerksteradeel, dat deV. D. Bond een commissie zal benosmen ter bestu- deering van het vraagstuk der Fransdie taal. Aangenomen werd, dat de Friesche kies- kring federatie een rapport aan het hoofdbe stuur zal uitbrengen. Na eenige discussie trok de afdeeling Olst haar voorstel in, waarin de Kamerfractie werd uitgenoodigd cen wetsvoorstel in te die- nen tot regeling der schade bij natuurrampen en wel door deze schade te vergoeden uit de schatkist en aldus op de belastingbetaler te verhalen. Hierna volgde slutting der vergadering. PROVINCIALE STATEN VAN N'OORD HOLLAND. De voorzitter der Prov. Staten deelt mede, dat hij voornemens is de vergadering van de najaarszitting, te houden op Dinsdag 6 December des voormiddags, niet, zooals aan- vankelijk aangekondigd te 11 li ure, maar te 10y* ure. In de najaarszitting zullen o.m. in behan deling komen: taal wordt gedaan. De houding van den graaf onder't spelen was kalm, rechtop, niet zich krommend in edelen waanzin, met rollende oogen, want dat zijn teekenen van een wanhopig pogen, aan- gewend door den man, die de geschiedenis heeft gehoord, en tevergeefs tracht haar zelf weer te geven. Ook Luke scheen meegesleept, zelfs Agatha was getroffen. Na een kleine poging om zijn aandacht weer tot haar te be palen, liet zij hem met rust, wachtend tot hij terug zou keeren tot haar. Zelf luisterde zij nu ook naar de muziek, maar die scheen haar niet te bereiken. Klank stijgt en reeds was deze haven Agatha Ingham Bakers hoofd. Toen het stuk uit was, koes mrs. Harring ton een ander. „Ben je niet overgestoken naar Malorca?" vroeg zij zacht, om niet in de an dere kamer te worden gehoord. „Neen", antwoordde hij, „ik stak niet over naar Malorca". Hij deed een stap achter- waarts om een stoel te verzetten, die hem hin- derde, en hierdoor werd het haar onmogelijk het gesprek te vervolgen, zonder haar stem te verheffen. Eensklaps stond zij op, legde de muziek ter zijde en sprak: „Ik ben te moe om voort te gaan. Je moet Agatha vragen, je te accom- Eagneeren. Zij speelt prachtig. Haar moeder eeft mij dat verteld." Even nog bleef mrs. Harrington staan en keek in de andere kamer, waar Luke en Aga tha in geanimeerd gesprek schenen gewik- keld. _„Ik heb het druk gehad den laatsten tijd", _=kre zii on den cebruikelijken conversatie- Benoeming van leden der commissies van bestu-ur van de Prov. Ziekenhuizen en van den Raad van 'I cezicht op de provinciale be- drijven. Voorstel-D. Wijnkoop en G. A. Vader in zake wijziging van het reglement van orde voor de vergaderingen der Prov. Staten. Voorstel in zake gelijksteliing op 'het punt van pensionneering van de voor 1 Juli 1922 in vasten dienst aangestelde griffie- ambtenaren met overige provinciale ambte- naren. Voorstel tot wijziging van bet Salarisre- glement 1920. i Verschillende subsidie-aanvragen. Voorstel ten aanzien van nadfere ma aire gc- len, te nemen tot steun van den tuinbouw in Noqrd-Holland. Voorstel tot herziening van de regeling betreffende het verfcenen van bijd-ragen aan de gemeenten in de kosten van verpkging van on- en minvermogende tuberculose-pa. tien ten. Voorstel tot het sluiten van een nieuw con tract met de Vereen, tot Christ, verpleging van Krankzinnigen in Nederland, betreffem de de verpleging van patienten uit Noord- hoiland in de gestichten van deze vereeni ging. Voorstel tot liet sluiten van een nieuw con tract met de Vereeniging der Broeders van Liefde te Venraij, betreffende de verpleging van patienten uit Noord-Holland in het Sint Bavo-Gesticht te Noordwijkerhout. Voorstel ten aanzien van eene aanvrage van B. en W. van Amsterdam om subsidie ten behoeve van de gemeentelijke openlucht- sehool aldaar. Vaststelling van eene zevende suppl. b-e- grcoting der provinciale inkomsten en uit gaven voor 1926, en van een tweede suppl. begrooting der provinciale inkomsten en uit gaven voor 1927en tot het aangaan van geldleeningen. Tweede Suppl. Begrooting 1927. Verschenen is een tweede suppl, begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor 1927, aanw'ijzcnde in totaal een bedrag van 14.468.367.97 aan inkomsten, en 14.408.761.17 aan uitgaven. Geldleeningen, Ged. Staten stellen voor hen te machtigen ten laste van de prcvincie aan te gaan geld leeningen tot zoodanige nominale bedragen als noodig zullen blijken om een som te ver- krijgen ter voldcening van: f 232.COO we gens kosten van uitbreidingswerken ten be hoeve van het Prov. Electriciteitsbedrijf 9ICO wegens kosten van buitengewone werken in het prov. Ziekernhuis Duinenbosch te Bakkum; 75.000 wegens kosten van den aanleg van een werkspoor en van den aan- koop van perceelen, noodig voor de verdedi- ging van de bij de provincie in beheer zijnde Ncmrdzeekust bezuiden Kamperduin; en te bepalen, dat deze leeningen zullen worden aangegaan tegen eene rente van ten hoogste 5 pet. 's jaars, dat de aflossingen als volgt zullen geschieden, onderscheidenlijk in 40, 15 en 20 jaar, en dat met de aflossingen zal worden begonnen in het jaar, volgende op dat, waarin de leeningen werden gesloten. Onvoorziene uitgaven. Ged. Staten stellen voor hen te machtigen de volgende bedragen te b'rengen ten laste van den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor. 1927: 10.000 wegens bij- dragen ten behoeve van School- en Werktui- nen; f 1081.98 wegens aanvullende bijdrage aan de gemeente Urk voor de jaren 1924, 1925 en 1926 ten behoeve van den aanleg en de exploitatie van een waterleiding-installa- tie in die gemeente; 3000 wegens bijdrage ten behoeve van het herstellen van het kerk- gebouw der Ned. Hervormde gemeente te Uit- geest; 48.000 wegens bijdrage ten behoeve toon. „Misschien is het je opgevallen, dat ik deze Earners opnieuw heb laten schilderen?" Hij keek de vertrekken rend met een lach, waarin de grootst mogelijke verachting. „Allerbekoorlijkst", zeide hij. „Het is door een uitstekend vakman ge daan, en het kost een aardige som geld." Zij hield op en keek hem spottend aan. „Inder- daad heb ik geld noodig. Mijn balans aan de bank is niet zoo gunstig als ik kon wen- schen." De donkere oogen van den graaf rustten op haar gelaat, met in hun diepten die kleine flikkering, waarvan reeds vroeger werd mel ding gemaakt. „Veel verstand van zaken heb ik niet," zei de hij* „Maar voor zoover ik mij kan her- inneren, zijt gij reeds boven onze „Dat is mogelijk." „En, tenzij mijn geheugen mij bedriegt, is er een duidelijke belofte gegeven, dat dit niet weer zou voorkomen. Misschien, de belofte van een dame „Dat is mogelijk." De graaf vergenoegde zich met in zichzelf te lachen en wachtte, tot zij weer zou begin- nen te spreken. Dit deed zij, terwijl zij zich naar de andere kamer begaf. „Ik denk, dat vijfhonderd pond voor't oogenblik wel voldoende zal zijn. Agatha vervolgde zij, haar stem •verheffend, „ko® eens hier om het accompagnement voor den graaf te spelen. Ik doe het van avond niet naar zijn zin." „Neen. Ik stelde alleen maar een weimo- pi u lento! voor. Ge doet het te vlug." (Wordt yervolgd-X

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5