I* Een Werkster W Binnenland VOCE ST. NICOLAAS. Hdverfeniiln WONING, korten tijd daarovear met Spanje tot een oplos- sing zou komen. Betreffende het incident in Marokko ver- Iklaarde Bria-nd, dat de jongste m-oord be- straffing vereischte, evenwel niet in den ,vorm van een militaire expeditiie. DE HONGAARSCHE OBLIGATIES. Naar de bladlen uit Weenen Hidden zouden twee te Parijs wonende advocaten, een Franschman en een Duitscher, ten gevolge van de vervalsching der Hongaarsche obliga ties gecompromitteerd zijn Hun aanhouding zou spoedig zijn te verwachten. Het honorarium, dat de Duitsche advocaat Bchijnt te hebben on-tvang-en bedraagt 60.000 francs. In de safe van Blumenstein te Weenen is door de politie beslag gelegd op juweelen en coupons ter waarde van 500.000 francs. Gistermiddag is door de Parijsche politie gehoord een vroegere vriendin van Tovbini, die belangwekkende bijzonderheden over het particuliere leven en de bezigheden van Tov- Ukii zou hebben mediegedeeld. RUSLAND. EEN SPOORWEG-ONGELUK. De Siberische expres loopt op een personentrein. Volgens berichten uit Moskou is de Siberi fche expres WladiwostokMoskou op het Transbaikal-traject nabij Uruga op een an- deren personentrein geloopen. Naar verluidt hebben tal van rei/ ers den dood gevonden Nadare bijzonderhecten ontbreken echter nog. V ITALIe. D'E TOREN VAN PISA. Voorloopig geen gevaar. De twee ccmite's, benoenu1 om rapport uit te brengen aangaande den ioestand van den scheeven toren van Pisa, zijn tot het besluit gekomen dat er voorloopig geen gevaar va.i instorten bestaat. De toren, zoo lezen we in „G>maedia", helt per jaar slechte een milli meter en zal eerst bij een helling van 20 cm zijn evenwicht verliezen. Men zou dus nog 200 jaar kunnen wachten, alvorens met af- broken te beginnen, indien men ten minste vddr die tijd geen middel vindt om het monu ment te redden. EEN OUD-MINISTER 1 GEARRESTEERD. Aah de „Quotidien' wordt gemeld, dat de hertog Colonna di Cesaro, Kamerlid en lid van het eerste kabinet van Mussolini, te Pa lermo gearres+eerd is, naar men gelooft in vert nd met de jongste maatregelen der re- geerjng tegen leden der oppositie. De hertog was een nieef van baron Sonnino, de Italiaan- sche minister van buitenland&che zaken, die het verdrag van Versailles teekende. Na den opmarsch naar Rome sloot die hertog zich bij 't fascisme aan en werd minister van poste- rijen. V6or de verkiezingen van 1924 trad hij af, meenende dat d'e tijd gekomen was om weder een grondwettige regeering in te voe- ren. Gedurendte de crisis na den moord1 op Matteotti sloot hij zich bij de oppossitie aan, waarin hij een belangrijke rol speelde. ROSSI BIJ VERSTEK VEROOR- DEELD. Een Exchange-bericht uit Rome meldt, dat lie oud-chef van het persbureau van Musso lini, Caesare Rossi, tot tien maanden gevan- genistraf en een boete van 1000 lire is ver- ocrdeeld wegens het schrijven van beleedi- gende opmerkingen over den premier aan Farinacci, den oud-secretaris-generaal van de iascistische partij en twee bestuurders dier vartij, die hem verrieden. Rossi bevindt zich V Frankrijk. LITAUEN DE SPANNING IN LITHAUEN. Geen af stand van Wilna. Volgens een bericht uit Kowno aan de „Voss. Ztg." is aldaar Dinsdagavond onder roorzitterschap van staatspresident Smetona •en ministerraad gehouden, waarin met alge- neene stemmen werd besloten onder geen om- itandigheden van Wilna afstand te doen en rodlang dit gebied niet is teruggegeven geen aormale betrekkingen met Polen aan te knoo- pen. POLEN. DE SPANNING IN LITHAUEN. Een aanval van Pilsoedski op Woldemaras. IVlaarschalk Pilsoedski heeft in een onder- lioud met een vertegenwoordiger van het Poolsche Telegraaf-Agenitschap te Warschau aaar aanleiding van de Poolsche nota aan de mogendheden zijn hart gelucht over den ioestand aan de Lithausche grens. Deze staat /an oorlog, aldus Pilsoedski, is op het Dogenblik zonder weerga in de wereld. Het zrensgebied verkeert in een absoluut abnor- nalen toestand, er heerscht voortdurende on- rusT, net verxeer is er ontwrlCTit, normare ar- beid is er niet mogelijk. Polen had verwacht, dat de tijd aan deze situati eeen eind zou maken, toen de zaak, niet op Poolsch initiatief, voor den Volken- bond werd gebracht en Woldemaras in zijn nervositeit tot mobilisatie overging. Polen volgde dit voorbeeld niet, het wachtte het ant- woord van den Volkenboiidsraad op zijn nota af, ofschoon de omstandigheden het nemen der beslissing om niet te mobiliseeren uiterst moeilijk maakte. De geestestoestand van Woldemaras, aldus Pilsoedski, doet mij het ergst-e vreezen, want ik acht hem niet verant- woordelijk. Toen hij werd genoodzaakt met Polen te onderhandelen, verklaarde hij met ons in staat van oorlog te zij.n en dat Polen, om aan dozen toestand1 een einde te maken. concessies moest doen, alsof de oorlog reeds voor ons zou zijn verloren. Men had aan een onbeschaamdheid kunnen denken, maar deze gaat zoo ver, dat Woldemaras beweert, dat Pilsoedski door zijn reis naar Wilna (waar hij: geboren is en waar zijn familie woont) het bestaan van den Lithauschen staat be* dreigde. Pilsoedski gaat vervolgens over tot een felien persoonlijken aanval op Woldemaras, die volgens hem een tijdlang Rus is geweest, daarna Duitscher en ten slotte weer Lithauer Hij doet ten slotte een beroep op zijn land- genooten om hun kalmte te bewaren en vraagt hun den Lithauschen uitgewekenen gastvrij'heid te verleenen. ROEMENIe. DE POL IT IE KE TOESTAND. Mania om somenwerking verzocht. De premier Bratianu heeft aan d - der nationale boerenpartij Maniu, een voor- stel gedaan tot samenwerking. Maniu zal Zaterdagmiddag daarop ant- woorden. TURKIJE. EEN HALF MILLIOEN TURKSCHE VROUWEN ZONDER MAN. Het resultaat der Turksche volkstelling van 28 October is thans officieel bekend gemaakt. Turkije heeft 13,649.945 inwoners. Tevens is gebleken, dat Tnurkije tot de landen met een overschot aan vrouwen behoort. Er zijn n.l. 7.065.541 vrouwen tegen 6.584.404 mannen. Derhalve zijn 481.137 vrouwen door het lot gedoemo zonder man door het leven te gaan, nademaal de veelwijverij is afgeschaft. TSJECHO-SLOWAKIJE. HET GESCH1L MET DE SPOORWEG- ARBEIDERS IN TSJECHO-SLOWAKIJE BIJGELEGD Een extratje voor Kerstmts Naar men uit Praag meldt, is het geschil tusschen de regeering en het spoorwegper- soneel daar thans de-finitief bijgele-gd. De re geering trekt vijf-en-tachtig millioen kronen uit voor salarisverbetering van het perso- neel. Nog voor Kerstmis zal er 50 millioen aan bijslagen uitbetaald worden. DANTZIG. HET CONFLICT MET POLEN. Een beslissing van den Volken- bondscommissWis. In het conflict tusschen de vrije stad Dan zig en de Poolsche regeering, ontstaan we gens de weigering van de Poolsche regeering om de overeenkomst van 1922 over de spoor- tarieven te ratificeeren, heeft thans de Vol- kenbondscomimissaris voor Danzig een be slissing genomen, volgens welke eene-rzijds Polen niet kan worden gedwongen om de overeenkomst tegen zijn wil te ratificeeren en anderzijds den beiden partijen op het hart wordt gedrukt alles te do-en om zoo spoedig mogelijk tot een bevredigende regeling van de tariefkwestie te geraken. Luxe Bureauartikelen. Actetasschen. Portefeuilles. Portemonnaies. Van Putten Oortmeijer, Payglop. AMERIKA. VULKANISCHE U1TBARSTING. De vuurspuw-en-de berg Llaima, in d-e pro- vi-ncie Cautin, in het Zuiden van Chili, is volgens bericht uit Te-muco gister-avond) h-e- vig uitgebarsten. De berg braakt asch en lava. Hemelh-oog stijgen vlammen uit den fcrater, die op grooten afstand kunnen wordfen gezien. Onder de bewoners van de streek heerscht groot-e ontsteltenis. EEN LYNCHPARTIJ. Een menigte van 200 personen heeft giste- ren te New York den neger Leonard Woods gelyncht, die beschuldigd werd van moord op Marshall Deaton, een blanken voorman bij de Elkton Coal Company te Fleming (Kentucky). Deze Deaton weigerde Zondag jl. Woods en twee vrouwen toestemming te geven met zijn automobiel uit rijden te gaan en den volgenden dag vond men zijn lijk met doorschoten hersenen op den weg liggen. Woods werd spoedig gearresteerd. De pub-lie- ke verontwaardiging was groot en gisteren hielden niet minder dan 150 auto's stil voor de gevangenis waar Woods was ingesloten. Eenige mannen zaagden, de trades door en sloegen een ketting om den hals van den ne ger, die vervolgens naar de bergen werd ge- voerd, waar men hem dood schoot. Tenslotte plaatste men het lijk op een platform, over goot het met petroleum en stak het in brand WEER EEN ONTVOERING. Woensdagavond hebben bandieten den Amerikaanschen mijndirecteur Thomson uit zijn woning nabij Copala ontvoerd. Zij heb ben een losgeld van 5000 pesos in goud ge- eischt. Dit bedrag is hun heden gezonden, zoodat Thomson waarschijnlijk nog heden in vrij-heid zal worden gesteld. Federale troepen zijn uitgezonden om de bandieten te achter- volgen. KORTE BERICHTEN. De sociaal-democraten, dje als sterkste fractie uit de jongste verkiezingen te Dantzig zijn te voorschijn gekomen, hebben het initia tief genomen om een regeering te vormen Zij hebben onderhandelingen geopend met het Centrum, waarbij zij echter op ernstige moei lijkheden stuiten. Om een einde te maken aan het bezigen van het graf van den onbekenden soldaat door personen, die reclame voor zichzelf wil len maken, heeft de Parijsche politie drasti- sche beperkende bepalingen uitgevaardigd. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLL AND. In de gister onder voorzitterschap van den commissaris der koningin jhr. mr. dr. A Roell voortgezette vergadering van de Prov. Staten werden de algemeene beschouwingen over de begrooting vervolgd. De beer Van der Waerden (S. D.) maakte als rapporteur enkele opmerkingen en wees vervolgens op hetgeen de heer van de Vail heeft gezegd over den tuinbouw. De Prov. Staten 'kunnen naar spiv's meening in de richting gaan door den beef"van de Vail aan- gegeven. Spr. ging vervolgens in op bet betoog van den heer Miedama over -de commissie voor de uitbreidingsplannen en zei, dat het werk van deze commissie in geen opzicht aanleiding geeft tot de door den heer Miedema geuite vrees. De opmerking, gemaakt over het behoud van molens, beantwoordt spr. met de verkla- ring, dat -het electriciteitsbedrijf geen blaam kan treffen. In deze provincie heeft men, wat de molens betreft, geen rechtmatige critiek tegen dit bedtijf kunnen voeren. Noord-Hol - land is juist een provincie, waar de tarieven. zoo zijn ingericht, dat eeil molen voor de be- maling kan behoud-en blijven. Spr. bestreed, hetgeen de heer Wiinkoop over de werkloos- heid en het Nederiandsch fafcrikaat heeft ge zegd. Volgens spr. kan men de werkloosheid niet bestrijden zonder het Nederiandsch fa- brikaat te hevorderen. Maar zoover als de heer Asscher is gegaan, is in de Staten nie- mand gegaan. Spr. o-ntkent, dat deze vraag staat buiten vrijhan-del en protectie en zet uitvoeri-ng uiteen, dat alleen die theorie go-ei is, die is opgebouwd uit de praktijk. Het weren of bijna weren van buitenlandsche leveranties beperkt den correspondeerenden export. Spr. is voor Nederiandsch fabrikaat, maar hij is er tegen, dat het vrije verkeer zal worden bemoeilijkt. Antwoord van Gedep. Staten. De heer Bomans (R. K.), lid van Gedep. Staten, begon met de beantwoording van een klacht van den heer Kl.de Vries over stel- selloosheid bij -de subsidie-verleening. Spr. be- toogde, dat daarvan geen sprake is, maar het Rijk heeft sinds eenigen tijd een bevriezings- methode toegepast, waarmee spr. het niet eens is, doch waarin de provincie moet volgen. Wij hebben echter het Rijk losgelaten, zei spr., juist volgens een bepaald systeem. Dit gaat uit van de gedachte, dat als het Rijk weer volgens de oude methode gaat subsi- dieeren, de provincie op den gevolgden weg zonder storing kan voortgaan. De heer Vos had aan Gedep. Staten het verwijt gemaakt, dat de provincie niet verder is gegaan met verlaging van de tarieven voor de gem-eenten voor krankzinnigenverpleging. Spr. verbaast zich over deze opmerking van een lid van den Vrijheidsbond, terwijl het vorig jaar de heer Asscher, voorzitter der fractie, Gedep. Staten een aanmerking heeft gemaakt over het geven van geld aan de ge- meenten, juist in verband met deze aangele- genheid. Waar twee zulke uiteenloopende ge- uiden vernomen worden, kunnen Gedep. Sta ten geen rekening houden met de adviezen van den Vrijheidsbond op financieel gebied. De beer Asscher had spr.. ook verweten, dat hij gedreigd heeft met belastingverhoo- ging, maar spr. heeft' gezegd: Wij- hebben in onze bezuinigingsmethode de grene begrepen van de bezuinigmg. Spr. had v-erder gezegd: er dreigt belastingverhooging, wanneer de zaak blijft zooals nu, in 1929, misschien in 1930, zeer waarschijnlijk in 1931. Spr. ver- dedigde de handhaving der vijf opcenten en zei dat Gedep. Staten volgens den heer Polak het zoo somber met den financieelen toestand voorstellen, opdat maar geen geld zal wor den uitgegeven. Doch Gedep. Staten hebben niets uit te geven. Het zijn de Staten, die over de financien beschikken. De Thorbecki- aansche wetgeving staat nog altijd overeind en de bescherming der middelen is aan de Staten en niet aan Gedeputeerden. De h-eer Polak had gezegd, dat Gedep. Sta ten steeds dit batige saldo willen behouden, maar spr. wees er op, dat indien dit saldo thans verdwijnt, de opcenten belangrijk zou den worden verhoogd, misschien tot vijfien Spr. ging na, waaraan't batig saldo is toe te schrijven en betoogde, dat de groote bedrei- ging voor de provinciale financien is het op- houden van het batig saldo. Er moet van dat saldo worden losgekomen en daarna moet worden getracht de belasting te verlagen. Spr. zette uiteen, dat Noord-Holland een pro vincie is met de meest krachtige provinciale werkzaamheid van alle provincies. Hij ging na, wat op verschillend gebied wordt gedaan. Spr. kon den toestand niet dreigend inzien, maar er blijft een dreiging van het verdwij- nen van een batig saldo. Gedeputeerde Staten hopen gedurende een reeks van jaren de ni- vePeering van de belasting te kunnen hand- haven, welke betreft de heffing van vijf op centen en zij hopen op den steun der Staten De heer Michels (S.D.), lid van Gedep. Staten, besprak de gezondheidszorg in de provincie. Het is niet mogelijk, overal een demonstratie-bedrijf te stichten, zei spr. zij zullen slechts gesticht kunnen worden op de meest bedreigde punten. Organisaties, die buiten de provinciale regeling kom-en, kunnen geen financieelen steun van Gedeputeerden krijgen. E)e provincie kan niet de gezinnen van kostwinners gaan steunen, die in sana toria verpteegd worden. Dit is een zaak der Armenwet en volgens deze wet is de regeling gemeentelijfc. Sinds 1924 is een wijziging gebracht in de malariabestrijding, waarbij de muggen-ver- delging niet meer rechtstreeks door de pro vincie geschiedt. Het college is ten aanzien van de gezondheidszorg te groote passivi- teit verweten. Reeds eenige jaren komt deze zaak in de Staten ter sprake o.m. in 1921, toen met overgroote m-eerderheid Gedep. Sta ten gemachtigd zijn op den ingeslagen weg voort te gaan7 n.l. door gemeenten financiee' te steunen. Dientengevolge is men in de ge meenten voor de gezondheidszorg veel meer gaan doen. De sterftecijfers in Noord-Hol land zijn niet ongunstig. Spr. ging de wet geving op het gebied der gezondheidszorg na en wees op het voordeel van plaatselijk op- treden, n.l. het snel en krachtig ingrijpen. Dit snel ingrijpen kan alleen plaatselijk ge schieden, doordat de bevoegd'heden der ge meenten daartoe recht geven. De motie-Polak vroeg aan Gedep. Staten een onderzoek naar de ors:anisatie van de ge- zdnaKeicTszOrg. Er is, en dit zei spr. in ant woord aan den heer De Hartog'i een orga- nisatie, al is zij niet provinciaal. Er is op dit gebied veel versnipp-ering. Spr. had geen en- kel bezwaar tegen een onderzoek, op welke wijze verbetering di-ent te worden aange- bracht; Gedep. Staten nemen de motie-Polak dan ook over. In dit verzoek kan ook be- trokken worden een onderzoek naar de schopl- arisen-diensten. Hierna we-rd gepauzeerd. -- De heer Kooiman (Ged. Staten) dankte voor de hulde, aan de commissies van bestuur en het personeel van de ziekenhuizen ge bracht. Ged. Staten kunnen zich ten voile met die hulde vereenigen. Ged. Staten voelen er voorloopig nog niets voor, om het bestuur van de drie ziekenhui zen onder een voorzitter te brengen, omdat zij die niet noodig achten. Wat het Nederiandsch fabrikaat betreft, vertelde spreker, hoe het hiermee met de drie ziekenhuizen gesteld is. Over de jaren 1925 en 1926 te samen is voor een bedrag van 1.250.000 aan Nederiandsch fabrikaat uit gegeven, tegen slechts 17.000 aan buiten- landsoh fabrikaat. Ged. Staten hebben op het oogenblik geen reden om de provinciale bij- dragen in de verpleging van armlastige krankzinnigen te verhoogen. De heer Van Lennep (Ged. Staten) gaf de verzekering, dat men de grootste belangstel- ling en aandacht heeft voor de bestrijding der werkloosheid. Spreker vestigde er de aan dacht op, dat verschillende gemeenten veel tot bestrijding van de werkloosheid doen. zonder een cent subsidie aan de provincie te vragen. De heer Van Lennep noemde o.a. Heemsted-e, waar veel kostbare werken wor den uitgevoerd, die uit eigen kas betaald wo> - den. Spr. bracht hiervoor een wcord van hul de aan wethou-der dr. Droog, die als Staten- lid aanwezig is. Ged. Staten wezen de moties -van de heere-n Wijnkoop en Van der Glas af. De heer Hendrix (Ged. Staten) wees er op, dat verschillende gemeentebesturen en water- schappen geweigerd hebben een bijdrage vooi' het Friesche kanalenplan te geven. De to-tale bijdrage bedraagt 1/6 van d-e dertien mil lioen gulden. Afgewa-cht dient te worden, hoe de einduitslag is van de pogingen der com- missie-Van Aalst. Ged. Staten stellen zich echter op het standpunt, dat belangheb-ben den bijdragen moeten geven. Wat de opmerkingen betreft over bevoor- rechting van het Ned. Fabrikaat, zei spr dat het standpunt van Ged. Staten niet wordt gedekt door het betoog van -de heeren Ketelaar en Van der Waerden. Spr. gaf enkele cijfers over gegeven opdrachten in binn-en- en bui- tenland, en zei dat er buiten de kwestie van vrijhandel of protectie die buiten Ged Staten omgaat bij Ged. Staten neiging be staat om aan de Nederl. industrie een he'lpen- de hand te geven. De regel, dat de prijs al leen beslist, wordt dus door Ged. Staten niet toegepast. Er is, o. a. door den heer Ankersmit, ge- vraagd of de provincie geen steun kan verlee nen voor wegen, die niet op het wegenplan staan. De eerste jaren zal de begrooting wor den belast met een bedrag van 750.000 voor den aanleg van een net van primaire wegen. Maar wanne-er nu niets vast staat over het rijkswegenplan, kan het zijn, dat er een bedrag vrijko-mt. Dan kan men minder beschikbaar stellen of meer werken uitvoe- ren. Misschien zal dit laatste wel worden voorgesteld. Het is ten aanzien van wegen- beheer en wegenaanleg zoo doctrinair inge richt, dat niets met zekerheid kan worden ge zegd; maar het is volstrekt niet onmogelijk. dat ook nog steun buiten het plan wordt ver- leend. Het is inderdaad vaak moeilijk om snel te hand-elen nu het wegbeheer in zoovele han-dcn is. In zoover het mogelijk is, vereenvoudiging in het be-heer te bewerken, zullen Ged. Staten daartoe m-edewerken. Wat de uitvoering van werken betreft, zul len Ged. Staten in de contracten de voor- waarden doen opnemen, waarop de heer Van der Wal de aandacht heeft gevestigd. Spr. ging uitvoerig in op de kwestie, ont staan over den weg bij Castricum, en zei, dat Ged. Staten door het lang hangen van deze kwestie genoodzaakt zijn geweest de aanvan- kelijk gegeven t-oezegging aan mevr. Aukes -Timmers in te trekken. Er moet nu spoed "worden gemaakt. De voorzitter deelde mede, dat was ingekomen een motie-Kupers, waarbij Ged. Staten worden uitgenood'igd een kleine com missie te benosmen om te onderzoeken wat vanwege de provincie, betzij direct, hetzij in direct ter bestrijding van de werkloosheid in Noord-Holland kan worden gedaan. D'e com missie heeft in de eerstvolgende zomerzitting dfer Staiten verslag uit te brengen. Verder is ingekomen een motie-Thomassen cs-, waarin wordt uitgesproken, dat in 8 jaar tijds slechts 51 H.A. van het prov. land- goed Castricum beboscht is, dat in rapporten van d-e Ned. Heide-Maatschappij en van het Staatsboschbeheer een zeer uitgebreide be- bossch-in-g wordt aanbevolen, dat het mede in verband met de bestrijding der werkloosheid wenschelijk is, oo-k van provinci-e-wege werk te verschaffen, redenen waarom Ged. Staten worden uitgenoodigd de bebossching van het landgocd in sneller tempo dan tot nu toe te ondernemen en d'aarbij zCoveel mogelijk de tewerkstelling van werkloozen te bevordereft. De voorzitter verdaagde nu de verga dering tot Dinsdagmorgen half 11; dan zul len de overige punten der agenda aan de or- de worden gesteld1. UIT DE POSTERIJEN-BEGROOTING. Blijken-s de Memorie van Antwoord inzake de Begrooting der P.T.T. voor 1928 is in overweging een portverlaging voor de ge- drukte st-ukken, benevens wede'rinvoering van een verlaagd tarief voor locale brievem en briefkaarten. Het voornem-en bestaat tot verlaging der telefoontarieven in locaal, interlocaal en in- ternationaal verkeer. EEN SCHOORSTEEN OPGEBLAZEN. Op het terrein van de gemeentelijke drink- waterleiding bij de Oude Plantage te Rotter dam stond cen ongeveer 40 meter hooge schoorsteen, welke overbodig was geworden en in verband met uitbreidingsplannen in den weg stond. Besloten werd de schoorsteen op te ruimen en de genie werd met dit werk belast. Vijf kilogram springstof .werd op 13 ver schillende olaatsen in den schoorsteen ere- Fracht en deze ladingen werden met slag koord verbond-en. Er is van te voren uitgere kend, waar de schoorsteen terecht zou komej en daar is zand gestort, om onnoodige be schadigingen te vermijden. Eergistermiddaa heeft men den schoorsteen doen spring en Het gcdaante kwam precies daar terecht, waar men dit had gewild. Aan de gebouwen in de buurt is niets beschadigd. De doffe slag van de explosie is tot of groote afstand gehoord. DE PHILIPS FABRIEKEN. Gisteren, juist een maand nad'at dt lO.OOOste arbeider in de Philips fabrielcen fesetelijk werd ingehaald, heeft de ll.OOOste arbeider zijn intrude gedaan. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen teg-n Dinsdag 13 December, des avo-nds te 81/, uur. KORTE BERICHTEN. D-e Alg. Ned. Pluimvee Vereeniging heeft dezer da-gen besloten, een commissie in te stellen tot bestud-eering van verkoopvoor- waarden, met dien verstande, dat, indien zij goedgekeurd worden door de commissie en het bestuur, zij geen bekrachtiging der alge meene vergadering meer zullen behoeven. In de aula van het Kennemer Lyceum te Bloemendaai was Woensdagavond een groot aantal beraRgstellenden samengeko- men ter herdenking van Herman Gorter. Te Haamstede (Z-eeland) is overl-eden, 82 jaren oud, d-e heer W. Boot Wzn ge- meenteontvanger dier gem-een-te. De over- ledene heeft 55 jaar onafgebroken in g^ meentedienst doorgebracht. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. Ma lenders. ZAKKALENDER ROTTERDAMSCHE LLOYD. Evenais vorige jaren geeft ook voor 1928 de Scheepvaart-Maatschappij Rotterdamsche Lloyd, directie Win. Ruijs en Zonen te Rot terdam, een in fraai lcder geb-onden zak- agenda uit, bevattend-e een mailtabel, een vlootoverzicht, vermeldende d'e vracht- en passagiersbc-oten, cpgave graaf- en vrachttarieven buitenland en Ned-Indie, Chr. feestdagen enz, cnz. Een sierliike reclame! post-, tele- binnen- en d? van voor opgave van Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot- vader, de Heer I). WAGENAAR, in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, Wed. D. WAGENAAR— GUTKER. Burgerbrug, 30 Nov. 1927. Heden overleed onverwachfs onze innig geliefde Man en Vadcr, de Heer II. VAN BEITSEKOM, in den ouderdom van 39 jaar. Alkmaar, 2 Dec. Waagplein 28. W. VAN BEUSEKOM STEKELBOS. JANNY VAN BEUSEKOM. D-e teraardebestelling zai plaats hebben Maandag 5 Dec., des nam. 2.30 uur, van- af het sterfhuis, op de alge meene begraafplaats te Alk maar. Heden overleed, na een langdurige ongesteldheid, on ze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader en Oom, de Heer JACOB SCHOLLEE, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Alkmaar, 30 Nov 1927 Kinheimstraat 28. Uit aller naam, T. SCHOLLEE—BAKKER. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag v.m. 11 uur vanaf't Stadszie- kenhuis op de Algemeene Be graafplaats. Inplaats van kaarten. Ver1o o f d BETS KOiR'STANJE en NIC WILLEMS. Stationsstraat 71. Noordirkade 3. Alkmaar, 4 Dec. 1927. gevraagd voor 2 week. Fa. KEG. middagen per Amibtenaar, zonder kinderen, zoekt tegen 1 Februari of eerder, een Huiurprijs 500 a 600 's jaars. Br. fr. lett. G aan DUINKER'S Adv. bur. Helder. Onder het gOede, dat ons omringt, zoeken wij toch nog gaame naai het besle. Te alien tijde, heeft hetgeen boy.en het gemiddelde uitstak, de aandacht getrokken, Noemen wij den leeuw niet den koning det dieren? Geldt de nachtegaal niet als de beste zanger? Hetzelfde kunnen wij op STER- TABAK toepassen. ROODE STER is wegens gelijkmatige samenstelling, onovertroffen kwaliteit en technisch volmaakte wijze van bereiding, een product dat iederen tabaksrooker dwingt tot de erkenning; .,dit is het beste onder het goede". AIV. Theodorus Niemeijei Gronfngtn en RolterJaa GROOTE KEUZE. LAGE PRIJZEN.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2