ITAUANO N.V. Boekhandel v,h. HERMs. COSTER ZOON Een puime keuze Zeefljdgngen verdwenen; ae prijzen bewogen zich In da- lende lijn. De aanvoer van kool was als de vorige week, veel prijswijziging kwam niet voor; al- leen rocd-e kool, mite klein van stuk, was ge- wild, Vruehten werden in mooie partijtjes aange- voerd; de prijzen waren hooger dan de vo- rige week. De overige aanvoer geeft geen reden tot af- zonderlijke vermelding. UIT AKERSLOOT. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag om half twee voltallig Ingekomen stukken. Beschikking van r'en minister van onder- wijs, kunsten en wetenschappen, dat het R.-K: schoolbestuur a 1 hier te weinig heeft ontvangen f 274. Dit bedrag zal worden uitbetaald. Een schrijven van het Polderbestuur van de Schermer, dat overeenstemming is be- reik-t wat betreft de overspanningen van het electrisch net aldaar. Van Ged. Staten goedgekeurd terug ont vangen de vefordening op de Hondenbelas- ting en de invorderingsverordening. Goedgekeurd door Ged. Staten de suppl. begrooting 1927 en de gemeentebegrooting, dienst 1928. Ingekomen een schrijven van den heer D Keesom, dat hij bedankt als lid en voorzitter van het Burg, armbestuur. B. en W. stellen voor dat ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen met dankbetuiging voor het vele werk aan het Burg, armbestuur ver- leend. In ver'oand met de te houden tuin- bouwcursus, bemestingleer en vervolgonder- wijs wordt aan den raad een suppl. begroo ting voorgelegd van de kost-en die. algemeen werden goedgekeurd. In de vacature Keesom en de periodieke aftreding van den heer Hel der als lid van het Burg, armbestuur wordt op de voordracht geplaatst in de vacature Keesom, no. 1 de heer J. H. Bettinger, no. 2 P. v. Duin; aftreding Helder no. 1 de heer S. Helder, no. 2 de heer W. Schermerhorn. Benoemd werden de heeren Helder en J H. Bettinger. De heer Helder neemt zij-n be- noeming aan. De heer Bettinger zal er mee in kennis worden gesteld. Ingekomen een verzoek van den Bond tot het niet eidel gebruiken van Gods heiligen naam om een bepaling in de polderverorde- ning op te nemen, het z.g. vloekverbod. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. Alzoo besloten. Een verzoek van de Kon. Ned. Politie- hondvereeniging te Breda om van gemeente- wege een subsidie van minimum f 10 te mo- gen ontvangen. B. en W. stellen voor, temeer daar het Rijk en Provincie de subsidie tot de helft heeft teruggebracht, afwijzend op dit verzoek te beschikken. Alzoo besloten. B. en W. stellen voor om aan den volo-n- tair ter secretarie de Boer een gratificatie te verleenen van 100. De heer Schermerhorn vraagt daar hij er niet mee bekend is of de volontair ook safaris geniet. Met algemeene stemmen werd deze gratificatie verleend. Voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van diverse verbeteringen aan gemeente- wegen. De voorzitter zei, dat B. en W. van de veronderstelling zijn uitgegaan, dat wegen- verbetering systematisch voortgang moet hebben. De Kerklaan en Julianaweg zijn met het leg-gen der waterleiding gedeeltelijk door de provincie en ook door de gemeente verbeterd, die zich in goeden staat bevinden. In aansluiting daarmede stellen B. en W voor de draai bij Zijp, de Meerweg, de Kerk laan vanaf de straatweg tot het witte hekje, vandaar tot de Strammer, van de O. L. school langs Deijhen tot de hoek van Tambach en de Buurtweg vanaf de hoek Tambach tot de pastorie van de Ned. Herv. kerk. De bedoe- ling is de wegen te beharden met klinker- puin en steenslag afgedekt met sproeifalt- mortel en dan inwalsen. Het onderhoud is dan in 2 of 3 jaren afgeloopen,behoudens eenige toevoeging van spramex. In eerste instantie zonder het stuk langs Deijlen zou- den de kosten f 12000 bedrag en. Nu het stuk langs Deijlen er bij is gekomen worden de kosten geraamd op 13600. B. en W. heb ben dit plan uitgewerkt met den gemeente- opzichter. De jaarlijksche kosten en onder houd wegen zijn f 6000. Bij het aanleggen dezer Wegen wordt het onderhoud minder, zoodat de kosten van rente en aflossing ge- vonden kunnen werden, doordat de jaarlijk sche kosten over het algemeen minder zijn. B. en W. achtten een geldleening in deze de beste oplossing, omdat dan ook het nage- slacht er me aan kan betalen. Dit ter toelich- ting op dit voorstel. De heer Mul: Is het zoo noodig, deze wegenverbetering? De wegen zijn goed. De voorzitter zeide, dat de Kerklaan er al heel verkeerd bij ligt. De heer Berkhout: Het is een groote uit- gave, waar ik niet direct voor ben. Want het is begroot op ruim 13000. Maar daar komt nog wel wat bij. De heer Schut: Ik heb op het convocatie- biljet gezien de geldleening die hiervoor wordt aangegeven. De vorige vergadering is de verbetering van de Buurtweg, wat de wallen betreft, aangenomen. Laat dit uitgevoerd worden over 1 of 2 jaar. De wegen zijn niet slecht, als de kan- ten worden afgestoken en geregeld grint wordt opgebracht en hier en daar verbreed, dan kan het wel. De uitgaven zijn door het voorstel van B. en W. te groot. De voorzitter: Bazalt en grint moet er op gerehen worden, hetgeen groote uitgaven eischt, terwijl het verkeer zoo veel anders is als vroeger. De bochten zijn met bazalt en grint niet bij te houden. B. en W. hebben dit voorstel gedaan omdat zeer zeker de kosten minder zullen zijn per jaar. De heer van't Hof: Wanneer de water- afvoer goed geregeld wordt is de toestand veel verbeterd. De heer Helder: De geldleening wordt aangegaan voor 14 jaar. Als er riolen komen zoo hier en daar dan krijgt men afdoende verbetering De heer Schermerhorn: Een bazaltweg is niet goed te krijgen. Stratenaanieg is afdoen de, maar hier komen de kosten achteraan. De voorzitter: Riolen aanleggen op som- mige plaatsen is duur en toch noodig Men vervalt van het een in het ander. Jaarlijksch zou het een uitgaaf vorderen van f 1500, zoodat men er nog mee uitwint De heer Mul: De financieele positie der gemeente is juist zeer gunstig te noemen en kan best de critiek met andere gemeenten doorstaan. De heer Schut: Geheele stukken weg zijn goed en verder zou ik wenschen, dat het onderhoud gewoon doorgaat. De voorzitter: B. en W. hebben dit voor stel gedaan niet omdat het noodzakelijk is, maar gewenscht. De heer Groot acht het goed, wanneer het paardepad van de Kerklaan opgehaald wordt en aangevuld met puin en bazalt. Gestemd wordt over het voorstel van B. en W. niet, maar besloten het gewone onderhoud uit de begrooting te voldoen, zooals de heer Schut aangeeft met verbetering van hoeken en hier en daar een stuk bestraten. Verzoek van J C. Beemsterboer om de akker van P. Schuring te mogen huren. B. en W. zijn van meening, dat dit verzoek kan worden toegestaan onder voorwaarde. dat P. Schuring en de borgen -'erantwoorde- lijk blijven. In behandeling komtde gemeente- rekening tot een kleine administratieve wijzi- ging, welke wordt aangebracht.' Geheime vergadering. Na heropening werd met algemeene stem- men besloten de heffing en de invordering op de begrafenisrechten aan te nemen, Rondvraag. De beer Berkhout vroeg verbetering van den weg bij B. Groen. Hierin zal worden voorzien. Hierna sluiting. Woensdagavond werd een openbare uit- voering gegeven door de zangvereeniging „Zanglust", directeur de heer Boon van Wormerveer in het cafe Groen. De opkomst was niet groot te noemen. De verschillende zangnummers werden op uit- stekende wijze uitgevoerd, terwijl door leuke voprdrachten van de led en der ver eeniging de pauze's werden bekort. In zijn slotwoord merkte de directeur op, dat het zoo hoog noodig was, dat zich meerdere leden aansloten, wil de vereeni ging niet dezelfde weg opgaan als de muziek- vereeniging daar de vereeniging wegens de financien wanneer die niet versterkt worden, niet zal kunnen blijven voortwerken, hetgeen zeer te betreuren zou zijn. Een gezellig bal besloot den avond. ili kih errand TERUGGEVONDEN IN EEN KIP- PENHOK. Te Helder was sinds Vrijdagavond een jongen spoorloos verdwenen. Politie en par- ticulieren waren er op uitgetrokken, can te trachten hem op te sporen, zelfs was per ra dio het bericht wereldkundig gemaakt, maar a lies tevergeefs: de jongen was en bleef weg. Door een toeval is hij thans gevonden, n.l. in een kippenhok, waarin hij zich verborgen had. De jongen was thuis meermalen bang gemaakt voor de politie en uit angst daar- voor was hij weggeloopen en had zich vijf dagen en nachten in dit verblijf schuil gehou- den, dun gekleed en zonder eten of drinken te gebruiken. H'ij was, toen men hem vond, ge- heel uitgeput en zelfs niet meer in staat te loopen. EEN KIND OP DEN WEG. Dinsdag kwam op den weg tusschen Venio en Horsteen auto uit de richting Venlo. De wagen moest uitwijken voor een kind dat on- verwachts achter een boom vandaan kwam De auto reed tegen een boom en werd groo- tendeels vernield De inzittenden werden al ien min of meer ernstig gewond, doch nie- mand gevaarlijk. Het kind werd door een spatbord gegrepen, weggeslingerd en be- wusteloos naar huis gebracht, waar een lichte heTsenschudding geconstateerd werd. De toestand van het kind is ernstig, doch niet levensgevaarlijk. VEERTIGJARIG TOONEELJUBILEUM VAN ADRIAAN VAN DER HORST. Naar aanleiding van het 40-jarig tooneel- jubileum van A. van der Horst werd den ju- bitaris Maandag door Dr. Jan Walch en A. Defresne een album aangeboden, dat door Dr. J. Walch samengesteld was en waar alle Nederl. tooneelschrijvers, waarvan A. van der Horst stukken opgevoerd heeft, medege- werkt hebben. EEN JUBILe AAN HET „HAARLEM's DAGBLAD". Heden viert de heer J. C. Peereboom, te Haarlem, zijn 40-jarig jubileum als directeur van „Haarlem's Dagblad". In zijn serie dadgelij'ksche artikelen „Om Ons Heen" reeds tot no. 3709 geklommen bewees de heer Peereboom een veelzijdig journalist te zijn, die de gave heeft zijn lezers te boeien. Hoewel de jubilaris meermalen een candi- datuur voor den raad weigerde, heeft zijn meening in de ,,Brieven van het boventallige Raadslid1" en de overzichten van de raads- zittingen, geuit, steeds gezag gehad Ook nadat de heer Peereboom in Jan 1926 afgetreden was als hoofdredacteur, zette hij de serie „Om Ons Heen", de rubriek „Haarlemmer Halletjes", 't Zaterdagavond- plaatje van Fidelio, regelmatig voort. De heer Peereboom was vele jaren voorzit ter van den Haarlemschen Joumalistenkring. Thans is hij eerelid. Voorts is de jubilaris vice-voorzitter van de Vereeniging „De Nederlandsche Dag- bladpers" en penningmeester van de Fede- ratie van Werkgevers in het Boekdrukkers- bedrijf, afd. Haarlem, terwijl hij tevens eeni- gen tijd lid was van het hoofdbestuur van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Hedenmiddag van 3 tot 414 uur zal de heer Peereboom receptie houden te zijnen huize, Adriaan Pauwlaan 12 te Heemstede. ZAKKENROLLERIJ Op 15 October 1.1. heeft een Pool een jongsten bediende, die een bankbiljet van f 1000 geind had bij de Handel Mij. aan de Zuid-blaak te Rotterdam, op de Zeevisch- markt aldaar dat biljet ontrold. Gistermor- gen heeft die Pool zich voor de Rotterdam- sche rechtbank te verantwoorden gehad. Hij ontkende, verklarende dat hij het bankbiljet op straat had zien liggen, waarna hij het op- raapte. Toen hij het daarna aan den jongen terug wilde geven, had deze zoo'n lawaai ge maakt, dat verdachte de vlucht genomen had, bang voor een zakkenroller te worden aangezien. Bij het getuigenverhoor verklaarde de loopjougen, de 15-jarige v. d Wal, dat hij gevoeld had hoe i em and in ziin zak from- melde. Onmiddellijk daarop miste hij het bankbiljet. Hij zei tegen den man, die naast hem stond, het geld terug te geven, hetgeen deze direct deed om daarop de vlucht te nemen. Na verder getuigenverhoor requireerde de vertegenwoordiger van het O. M. mr. E. D. H. Schutter een gevangenisstraf van vier jaar tegen den verdachte. Deze eisch maakte dusdanigen indruk op den verdachte, dat hij in snikken uitbarstte en een volledige bekenteois aflegde. DE JUWEELENDIEFSTAL TE AMSTERDAM. De politie acht het niet onmogelijk, dat de beide arrestanten ook betrokken zijn ge- weest bij andere inbraken, welke tot nu toe onopgehelderd zijn gebleven. Zij zijn des- wege reeds aan eenige bureaux gehoord Mocbt de medeplichtigheid der mannen aan andere misdrijven niet worden bewezen, dan kan de politie hun toch voldoende ten laste leggen. Want de inbraak in de Reguliers- bi eestraat was op zichzelve een geraffineerd stukje, Nu de politie gelegenheid heeft gehad de in de jassen der inbrekers teruggevonden kostbaarhedenTe overzien, is gebleken, dat een flink deel van het gestolene is gered. rn- tusschen is de derde inbreker er nog met een gedeelte van de buit van door. VRIJ GRENSVERKEER BIJ FEESTELIJKHEDEN. Naar de „N. Venlosche Ct." meldt, heeft de Dui-tsche regeering goedgevonden, dat bij feestelijikheden het vrije grensverkeer zoo- danig zal opgevat worden, dat er geen for- maliteiten meer noodig zijn. Op een voor waarde echter: dat ook Den Haag een even ruim stand,punt zal innemen Wanneer deze regeling er komt, zullen de organisaties voortaan niet meer de kaarten elders moeten gaan verkoopen, terwijl ook anderen dan zij, die naar de betreffende fees- telijkheden of uitvoeringen willen, de grens vrij over kunnen. EEN INBREKER AANGEHOUDEN. Te Den Haag is in zijn woning aan een zijstraat van het Bezuidenhout een man aan- gehouden, verdacht van even te voren een poging tot inbraak te hebben gedaan in een perceel aan de Joan Maetsuickerstraat. Een nachtwaker had gemerkt, dat een persoon trachtte in te breken in bedoeld perceel. Hij ging er heen, doch werd opzij geduwd door den inbreker, die er daarop op zijn fiefs van- door ging. Een voorbijganger volgde hem en deze zag den inbreker verdwij-nen in een woning in de zijstraat van het Bezuiden hout. De aangehoudene ontkende, maar in zijn woning werd een fiets gevonden, welke aan een bepaald kenteeken door den nacht waker werd herkend als de fiets van den man, die had willen inbreken DE STRIJD TEGEN VERVALSCHINGEN kan door de overheid worden aangemoedigd en gesteund, doch moet toch in hoofdzaak wor den gevoerd door het publiek zelf. Men heeft er bi) zijn inkoopen eenvoudig op te letten. dat men inderdaad dat- gene ontvangt, waar- voor men betaak. Wilt U genieten van de heilzame werking en den iekkeren smaak van dan heeft U een waar- borq van echtheid in bovenstaande verpak- king, waarin dit nieuwe hoestmiddel a 20 cts. per ons wordt verkocht. Let dus op de ITALlANO-zak|es. De fabrikancen van Kmg-pepermunu Is in de bekende iTALIANO-zakjes h 20 ct. per ons en in roilen A 10 ct. bij Uwen winkelier verkrijgbaar. Engros bij de fa. J. F. v. LIESHOUT en de fa. G. KUIJPER, Alkmaar. vindt I in de Weopdam 6 9 - Alkmaar SCHAKING. De Vierde Kamer der Amsterd. rechtbank heeft den werkman, die zich te verantwoor den had ter zakc van schaking van een 16- jarig meisje, dat hij op de motorfiets naar Belgie en terugvoerde, veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijid van drie jaar. Het O. M had vijf maanden gevangenisstraf gevor- derd Bij de strafoplegging nam de recht bank als verzachtende omstandigheid aan, dat het voorstel om samen te vertrekken, van het meisje is uitgegaan en dat verdachte reeds twee maanden in voorloopige hechte- nis heeft doorgebracht. Tevens beval die rechtbank de opheffing van de voorloopige hechtenis. VOORNAMEN IN EEN ACTE. De procureur-generaal bij den Hobgeni Raad mr. Tak, heeft geconcludeerd tot ver- nietiging van een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij een notaris te Stop- peldijk is veroordeeld tot een geldboete van f 3 wegens het in een acte niet opnemen van alle voornamen van een bij het opmaken dier acte betrokken persoon. Mr. Tak concludeerde verder tot verwij- zing der zaak naar het gereehtshof te 's-Gra- venhage. De Hooge Raad zal 29 Dec. as. recht wijzen. KOSTPRIJS EN OPBRENGST VAN BODEMPRODUCTEN. Bij de behandeling van Hoofdsiuk V der Staatsbegrooting is de wenschelijkheid ge- opperd, om door een Staatscommissie te doen onderzrvUep. welke de oorzaken zijn van de wanverhouding in land- en tuinbouw tus schen kostprijs en opbrengst van het pro duct. De minister van binnenlandsche za-ken en landbouw heeft onverwijld het initiatief ge nomen tot insteMing van zoodanige com- missie. Naar het Hbl. verneemt zal het Kamerlid dr. Deckers als voorzitter optreden en is de uitnoodiging aan den laatste reeds verzon- den. BRANDEN. Te Venlo ontstond brand in eenige ouae krotten, eigendom van de erven Peeters, gele- gen in de Lohufstraat. Een gedeelte der krot ten brandde totaal af. Een paard werd met moeite door de politie gered. Gistermorgen is het winkelhuis, be- wcond 'door den heer P. de Kriek te Veen- dam, geheel uitgebrand. Het huis is het ei gendom van den heer J. Slager te Gromingen. VECHTPARTIJ OP HET KANTON- GERECHT. Een inwener van Wcrkendam die met zijn gescheiden vrouw voor den Leidschen kan- tcnrechter moest verschijnen voor de rege ling der voogdij der kindere-n, werd bij het weerzien van zijn vrcegere kvensgezellin zoo nijdig, dat hij haar te lijf ging. Vier rijksveldwachters moesten er aan te pas ko men om hem tot kalmte brengen. DE NIEUWJAARSDRUKTE BIJ DE P. T. T. De heer Duymaer van Twist lid van de Tweed-e Kamer heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: Kan de minister mededeelen, of door het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Tekfonie reeds maatregelen zijn getroffen, om Zondag 1 januari 1928 geheel buiten de Nieuwjaarsdrukte te houden? Zoo ja, is de minister dan bereid deze maatregelen aan de Kamer mede te deelen? Mo-et de eerste vraag n-og ontkennend worden bearftwoord, wil de minister dan ais- nog tijdig de in die vraa£ bedoelde maa^ regeleii doen treffen? HET AARDEWERKWETJE. De „Ned. Ver. van Handelsagenten heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, hevattende een aantal fcezwaren tegen het wetsontwerp tot tijdelijke verhooging va-n het linvoerr-echt op huishoudelijk aardewerk, por- celein en glaswerk en op enkele soorten tegels". Adressant verzoekt de Kamer, het ontwerp te verwerpen, in elk geval te schrappen ce bepaling omtrent de minimum-waarde, daar die, volgens adressant, hoogst onrechtvaar- dig zou werken en den handel grooten last veroorzaken. DE SCHULD EN DE LOTERIJ. Een kastelein in het noorden van Rotter dam was op het idee gekomen om ten ple- ziere van zijn vaste klanten een fiets te ver- loten. De geheele loterij berustte op een vernuftig uitgedacht plan: in 't geheel wa ren er honderdvijftig loten. Nummer een kostte een cent, nummer twee twee enzoovcon totdat nummer honderd en vijf tig een daal- der moest opbrengen. Zo-oals zich laat begrijpen was het aantal loten vlug verkocht en kort daarna schreet de waard een opgetogen briefje aan een klant uit Ridderkerk,, waarin hij hem geluk- wenschte met het feit, dat op een van zijn lootjes en wel op no. 15 de prijs ge- vallen was. Niet lang liet de gelukkige win- naar op zich wachten en toen hij in het cafe verscheen, zei de waard: Kijk eens k-erel, ik krijg nog 25 van je. Je kunt het karretje wel krijgen, maar eerst moet ik de 25 van jou hebben." Vol geestdrift heeft de Ridderkerker bij vrienden en kennissen het vereischte bedrag ingezameld en trotsch verscheen hij daarop we-er in zijn stamkroeg. Hij gaf de f 25 over. De waard: Ja, weet je, eigenlijk is de prijs heele- maal niet op jouw nummer gevalien. Het was maar een trucje van me om die 25 eindelijk eens van je te krijgen." Groot was de verontwaardiging van den klant. Onmiddellijk ging hij naar de politie om den kastelein aan te klagen wegens op- lichting. Daar vertelde men hem, dat hier van geen oplichting sprake was, maar men zou die loterij eens aan een nader onderzoek onderwerpen. Een rechercheur ging naar het cafe, daar werden de lo-otjes vodjes papier met enkel een geschreven cijfer en de fiets in be- slag genomen; de kastelein werd ontboaen om te vernemen, dat tegen hem wegens over- trcding van de loterijwet procesverbaal wordt opgemaakt. DE GASCORRUPTIE. De soc.-dem. raadsleden te Schoonhoven hebben een voorstel bij den raad ingediend om te onderzoeken of ook de directeur der gasfabriek aldaar zich aan corruptee heeft schuldig gemaakt. In verband met de beschul-digingen van den heer v. d Stel heeft de Raad van Slie- drecht besloten een onderzoek bij de gasfa briek aldaar in te stellen. Ook de directeur der fabriek had in een schrijven op instelling cener commissie aangedrongen. KORTE BERICHTEN. In de gasfabriek te Wassenaar is een hulpstoker door een drijfricm gegrepen. Eerst nadat hij eenige malen was rondgeslingerd, werd hij, ernstig gewond, bevrijd uit zijn ge- vaarlijke positie. Te Velsen is onder groote belangstel- ling het nieuwe St. Antonius-ziekenhuis ge- opend. De inwijding werd verrdcht door den heer M. P. J. Mollmann, vicaris-generaal van het bisdom Haarlem. Een firma te Dcetichem heeft als afre- kening uit een faillissement een postwissel vaneen cent ontvangen (postkosten 10 cent) met verzoek op de strook om kwitantie in te zenden (porto 7V2 cent). De derde kamer der Haagsche rechtbank heeft de voorloopige gevangenhouding van den gewezen kerkvoogd te Katwijk aan Zee, die verdacht wordt van verduistering van 20.000 ten madeele van de Ned. Herv. Kerk, met 30 dagen verlengd. Het gouden jubikum van de Vrije Ge meente te Amsterdam is in't gebouw aan de Weteringschans aldaar gevierd in een feeste- lijke bijeenkomst. De 67-jarige K. Hooijberg te Mdddelie is in de Purmerringvaart te water geraakt en verdronken. STOOMVAARTLIJNEN. STOOM V A ART-MIJNEDERLAND. Komngin der Nederlandtn 30 Nov. v. Bata- via n. Amsterdam. Grotius (uitr.) 1 Dec. te Genua. Kambangan (uitr.) 1 Dec. v. Suez. Roepat (thuisr.) 30 Nov. te Marseille. Salabangka (thuisr.) 29 Nov v. Singapore KON. NED. STOOMBOOT-MIJ Allonaar 29 Nov. v. Talcahuano n. Corral. Aurora 30 Nov. v. Oran te Patras. Ulysses 30 Nov. v. Bremen n. Amsterdan: Venus 1 Dec. v. Amst. n. Hamburg. Baralt 28 Nov. v. Guyaquil n. Cristobal. Adonis 30 Nov. v. Fiume u. Gravosa. Calilsto 30 Nov. v. Ast. n. Trinidad. Clio 30 Nov. v. Varna te Constanza. Deucalion 30 Nov. v. Algiers n. Amst. Juno 1 D.c. v. Rott. te Amsterdam. Diana 30 Nov. v. Tarragona te Valencia. Eeos 30 Nov. v. Gibraltar n. Amsterdam. Ganymedes 1 Dec. v. Amst. te Rotterdam. Hebe 30 Nov. v. Melilla n. Barcelona. Iris 30 Nov. v. Malaga n. Valencia. Medea 1 Dec. v. Amst. te Rotterdam. Orestes (uitr.) 30 Nov. te La Guyra. Orion (uitr.) 30 Nov. te San Juan de Porta Ricc. Perseus 1 Dec. v. Bilbao n. Santander. Proteus 30 Nov. v. Amst. te Kopenhagen. Strabo 30 Nov. v. Kopenhagen n. Stettin. Tellus 30 Nov. v. Cadix n. Genua. Van Rensselaer 30 Nov. v. Barbadaos it Plymouth. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Palembang (uitr.) 1 Dec. te Sydney. Aagtekerk 30 Nov. v. Hamburg n. Rotterdam, Almkerk (thuisr.) 30 Nov. v. Sydney.' ROTTERDAM—ZUIIAAMERIKA LIJN, Alwaki 1 Dec. v. Hamburg te Antwerpen. Poeldijk (thuisr.) 30 Nov. v. Santos. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Bovenkerk 1 Dec. v. Hamburg n. Antwer pen. Sommdsdijk (thuisr.) 1 Dec. v. Port Said. Andijk 1 Dec. v. Rotterdam n. Britsch-Indie. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjikembang 1 Dec. v. Batavia n. Hongkong. Tjibodas 29 Nov. v. Shanghai n. Chinnampo, Tjisogjlari 1 Dec. v. Batavia te Shanghai Tjikampek 29 Nov. v. Kobe te Batavia. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Albireo (uitr.) 30 Nov. te Dakar. Texel (thuisr.) 30 Nov. v. Ko-ko. IJstroom 1 Dec. v. Burutu te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. O-uderkerk (uitr.) 1 Dec. v. Algiers. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi 1 Dec. v. Batavia te Rotterdam. Buitenzorg 1 Dec. v. Rotterdam te Batavia. Indrapoera (thuisr.) 1 Dec. te Marseille. Kerstosono 1 Dec.' v. Hamburg n. Bremen. Patria (uitr.) 30 Nov. te Belawan. Slamat (uitr.) 1 Dec. te Southampton. Tabanan (uitr.) 30' Nov. v. Port Said. Tjerimai (thuisr.) 1 Dec. v. Colombo. jAVA-NEW-YORK LIJN. Madioen, v. New-York n. Java, 29 Nov. v. Sabang. Tapanoeli, v. Batavia n. New-York, 28 Nov. te Belawan. HOLLAND1AMERIKA LIJN. Dinteldijk, v. Rott. n. de Pacifickust, 30 Nov. te San Francisco. Edam, v. New Orleans n. Rott., 30 Nov. v. Havana. KON. HOLL. LLOYD. Gelria (uitr.) 1 Dec. v. P-ernambuco. Orania (iutr.) 1 Dec. te Southampton. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Calchas, v. Japan n. Rott., 29 Nov. v. Co- lembo. Eumaeus 1 Dec. v. Japan te IJmuiden. Polydorus 1 Dec. v. Amst. n. Rotterdam. Rhesus, v. Batavia n. Amst., 1 Dec. v. Pa- dang. Tantalus 29 Nov. v. Kobe n. Amsterdam. Teiresias, v. Japan n. Amsterdam, 1 Dec. te Belawan. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Gil'kerk 30 Nov. v. East London n. Durban. JAVA—BENGALEN LIJN. Bondowoso, v. Batavia n. Calcutta, 30 Nov. te Belawan. Jongens- en Meisjesboeken

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6