IlilllllliEllE twill Nieuwjaarswenschsn. feu!,mm 0© grijze Dam@. ne?en en fwintissie Jaargang. Radio-hoekje Vflor feipsvroiiw. Stadsnieuws KERSTMSS, OUDEJAAR,NIEUWJAAR! ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT No. 287 1927 ©iiBscSaa;' O December. IN HEX NUMMER, DAT ZATERDAG 31 DECEMBER VERSCHIJNT, ZAL WE- DEROM GELEGENHE1D BESTAAN TOT HET PLAATSEN VAN NIEUW- JA ARSWENSCHEN, a 50 CENT a CON- TANT. DE DIRECTIE. Woensdag 7 December. Hilversum, 1060 M. 12.— Politieberiehten. j2.35—2 Lunchmuziek door het A. N. R. O -trio. 3—4 Maak het zelf, door Mevr. C. Schaake—Verkozen. 5.30—7.15 Dinermu- ziek door het A. N. R. O.-trio. 7.15—7.45 Ge- zondiheidshaifuurtje door Dr. H. H. T. Be- ken-kamp. Inspecteur <v. d. volksgezondheid: Wij-kverpleging. 7.45 Po'itieberichten. 8.10 Opera-concert. Een avond gewij-d aan den componist Albert Lortzing. Lotti Muskens— Sleurs, sopraan. Jules Moes, tenor. Anton Dirks, bariton. Het A. N. R. O.-orkest onder lei-ding van Nico Treep. 10.— Persberichten. H w.zen, 1840 M. (Na 6 aur 1950 M.) 12.301.45 N. C. R. V. Concert. Mevr. Ina Mulder—Bels-er, alt. Mevr. S. Brautigam— Ides, sopraan. Mej. Lies an Mourik, piano. 5.15—6.15 N. C. R. V. Kinderuurtje onder leiding van P. de Zeeuw Jzn. Hoofd eener school m. d. bijbel te Nijkerk. Mevr. van der PoortWissels, zang. 7.7.30 N. C. R. V. Lessen. 7.30—8— N. C. R. V. Causerie over Pluimveeteelt door den hesr Joost Sluis te Weesp. 8— N. C. R. V. Concert. Dameskoor „Zang veredelt' te Lcen-en, onder leiding van H. j.^van Maurik te Utrecht. Spreker: Prof. Dr. J. A. Cramer te Utr'echt: Het werk van den wereldbond van de Kerken. Daarna pers berichten. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry, Ra-dio- dansband en soli, mezzo, sopraan en banjo. I.202.20 Crkes+concert. 2.50 Engelsche les. 3.10 Concert. 3.20 Shakespeare, Richard 11. 3.50 Daventry kwartet. 4.05 Lezing. 4.20 Klassiek concert. Daventry-strijkkwartet en solicit en piano.) 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Davenlrykwartet. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Gezondheidspraatje. 7.35 Mendelssohns pianomuziek. 7.45 Kimgsley Martin: What society means. 8.05 Madrigalen. De Wireless singers. 8.20 Debat fusschen Rebecca West en Ben Greet: Why act Shakespeare? 0.20 Nieuws'. 0.40 Pcpulair orkestconcert. 10.13 „OhKay!", ope'rette van His Majesty's theater. 11.1L20 Populair orkestconcert. 11.2012.20 Dansmuziek. Pariis „Radio Paris", 1750 M. 10.50 11.Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert Pcpulair muziek door orkest. 8.5011.20 Orkestconcert. Langenberg, 469 Ni. 12.251.50 Orkest concert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35 „Op Hoop van Zegen", -visscherstragedie in 4 a-c- ten van Herman Heyermans. Daarna tot 11 20 Dansmuziek. Konigswasterhausen, 1250 M. 11.207.50 Lezingen en lessen. 8.20 Pianoconeert. v. M van Zadora. 8.50 Concert. C. Gronsgeest, baidton. B. Se-i-dlerWinkler, piano. 9.50 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Volks-orkestconcert. 10.50 11.50 Dansmuziek. Kapei! Francesco Scar pa? Melrose. Brusscl,509 M. 5.206.20 Trio-concert, piano, viool en cello. 8.3510.35 Orkestcon- cert. Een clubje dames vroeg voorts om hand- werkpatronen b.v. voor theemutsen, eierwar- mers en derg-elijke nuttige zaakjes. Kunt u guimpehak-en? Ik denk het wel; doch voor de enkelen, die den slag nog niet hebben, even een kleine aanw-ijzing. U heeft er een hoefijzervormig omgebogen metalen of houten staafje voor noodig en een haak- naald op de m-aat van de wol of zij, waar- mede u werkt. De eenvoudigste guirnpe- sreek is een smal bandje te maken: u vormt een lus, legt die over het rechterbeen van het hoefijzer en haalt dan den draad met een Uit het Engelsch van Henry Seton Merriman. U Bei-den waren zij zich bewust, dat deze ontmceting na jaren van afwezigheid, niet was wat zij zijn rnoest. Zij hadden een o-nbe- stemd gevcel van teleurstelling. Er scheen iets tusschen hen te staan. Luke, met zijn karakteristiek pessimisme zag dit het eerst voelde de ki'ile, ontast- bare tcgenwcordigheid, nog voor zijn minder scherpzinnigen breeder. Toen zag Fitz het, en zonder aarzeien, zooals zijn gewoonte was, ging hij er op in. „Oude jongen!" begon hij, „ik ben blij je te z;en. Lang geleden, niet waar, sinds wij el- kaar het laatst zagen? Je moet met mij rnee- gaan en met ons de lunch gebruiken. De manner, zullen geducht blij zijn, kenn-is met le te maken. Je kunt het schip dan eens be- kijken, ofschcon er niet veel aan te zien is, weet je! Het haalt niet bij dit. Dit is een mooie boot, Luke! Hoeveel kan zij loo-pen?" „Zij loopt haar twintig mijl." „Ja, daar ziet zij naar uit. Wel, kun je nu neegaan?" Luke schudde zijn hoofd. „Neen", antwoordde hij hierna barsch, „ik ;an het schip niet verlaten." Kettingsteek door dc lus. Draai nu het hoef- ijzer om, zoodat er een draad om het andere j been komt te liggen en werk vervolgens op den voorsten draad van de eerste lus een j vaste. Wat ik in dezen laatsten zin zei vanaf: „Draai" moet nu voortdurend worden her- haald. U dient er vooral goed op te letten, dat de haaksteken precies in het midden tus schen de beide beenen komen te liggen, an- ders zouden de lussen misschien niet even lang worden. Als bet hoefijzer wordt omge- dr-aaid moet de haakmaald naar voren wor den gebracht, daar de vaste steeds van voren over de vorige lus gewerkt moet wor den. Is het hoefijzer geheel gevuld, dan haalt u de lussen er ai en neemt alleen de twee laatst gemaakte lussen weer op het hoef ijzer. Zoo kunt u een band'je maken van de lengte, die u noodig heeft. Nu het patroon voor een theemuts in guimpe-haakwerk. U heeft hiervoor noodig 65 gr. citroen- en 65 gr. o'kergele zephirwol; inplaats van geel kunit u ook twee tin ten paars, groen, rose, grijs of wat ook nemen Dat hangt van uw theeservies- en kamer- kleur af. Voorts heeft u nog wat bont- gekleurde draden noodig voor een toefje bloemen, dat, bijwijze van lus op de mats gezet wordt. De muts is 32 c.M hoog en aan de onder- zijde 36 c.M. breed. Maak eerst een goed model theemuts (naknippen van eem bestaand model!) van okergeel satijn, zijde of dts- noods satinet. Voer deze met waten en ka pok goed warm op en bedek dan het model met elf horizontale, over elkander vallende bandjes in guimpehaakwerk. Ieder bandje moet 4K c.M. breed zijn en u moet zorgen voor om de ander een iicht- en een domker- gee! bandip. Werk ieder bandije langs een zijde af met en toer vasten door teikens twee lussen met een vaste te verbinden. Hierdoor krijgt de reeks lussen „vastigheid". Met een rijgsteek in de vasten hecht u daarna de bandjes op uw tbeemutsmodel Als de muts klaar is, gaat u haar versiefen met veefkleu- rike blcemen, groot en klein dooreen en ge- maakt van guimpehaakwerk. Dat gebeurt zoo: u verbindt de bandjes tot een ronding en haalt aan de binnenzijde de lussen dicht ineen; dan vormen de buitenste los uiteen. vallende lussen de bloemblaadjes. Wilt u klokvormige blcemen maken, dan verbindt u de buitenste lussen twee aan twee door vas ten. Grootere bloemen vormt u door in el- kaar gelegde tot een ronding verbonden bandjes. Als meeldraden kunnen dan draad- jes dienen, waarin aan het uiteiinde een knoop gelegd wordt of draadlussen of een lusje van lossen. Denk er om, dat de meel draden steeds in een afste'kende kelur moeten zijn. Ook melk- en eierwarmers worden in guimpehaakwerk gemaakt. •twee kleuren of tinten noodig en van ieder in Voor een melkkanwarmer heeft u eveneens zephirwol 20 gram. Haak twaaif bandjes van 20 c.M. lengte; zes van eene kleur, ieder 5 c.M. breed en zes van een andere van een andere van 3 c.M. breedte. Werk ook hier om het ander bandje in dezelfde kleur en verbindt ze met halve vasten door den draad teikens door twee lussen van de eene en twee lussen van de andere kleur te halen. Het handvat en de tuit moeten te voorschijn ko men, dus daar laat u openingen voor; dat kunt u doen door de lussen op die plaatsen met halve vasten af te werken. De bandjes van den melkwarmer vallen verticaal, dus juist in een andere richting als die van de theemuts. Voor den bodem van de melkkan haakt u het werk mat in met twee toeren vasten langs den onderrand. In den tweeden toer moet u dan ste-eds een steek overslaan. Dan haakt u een bandje in de eerste kleur, dat 11 c.M. lang is en 4 c.M. breed; dat sluit u tot een ronding en haakt het met halve vasten, steek voor steek vcrbindend, aan de vasten. De lussen aan den anderen karri van het bandje werkt u dan met drie en vier tegelijk met halve vasten af. Dan is de warmer goed slui- tend onder langs de kan.. „Wat! Niet meegaan om de „Kittiwake" te zien?" Fitz keek teleurgesteld. Hij scheen zich niet te kunnen voorstellen, dat iemand, zonder murmureeren, de gelegenheid om de „Kitti- wake" te zien, kon laten voorbijgaan. „Neen, ik vrees van niet. Wij hebben ook onze discipline weet je. Bovendien, wij heb ben wel iets van spoorwegconducteurs Wij moeten op onzen tijd passen. Om twee uur zullen wij op weg zijn." Fitz drong er niet verder op aan Van zijn jeugd af was hij met discipline grootgebracht bovendien was hij knap op eenvoudige manier en hij had ontdekt, dat het voor I uke geen pleizier, maar een verdriet zou zijn, om te komen aan boord van een schip, waar de witte vlag wapperde. „Kan ik aan boord blijven om met je te lunchen?" vroeg hij ongedwongen. „De hemel mag weten, wanneer wij elkaar weer tege-n het lijf zullen loopen Het was loutc toevai. Wij zijn gisteravond pas binnenge- loopen. Juist was ik aan land gegaan om te rapporteeren, toen wij de „Croonah" zagen binnenkomen. Daarom", hij hield even cp. trok zijn mantel dicht „ben ik in groot tenue! Wij gaan regelrecht naar huis." „Blijf vooral", zeide Luke. Fitz knikte. „Ik geloof", voegde hij er bij, „dat ik mrs. Ingham-Baker mijn opwachting moet ma ken?" Luke's gelaat vethelderde plotseling Fitz had klaarbliikelijk vergeten, dat Agatha er ook was. Voor d-e afwerking van boven, haakt u eerst een toer halve vasten, dan een toer vas ten. Daarna haakt u met de andere kleur een 46 c.M. lang bandje van 4 c.M. breedte en hecht dit met halve vasten aan het overtrek van de kan. U moet hierbij van de overtrek- vasten ieder keer een lus nemen en dan van het bandje twee. De andere zijde van het bandje werkt u af met een toer halve, vasten in de eerste kieur, gebruik dan iedere lus af- zonderlijk. Door bet bandje van de tweede kleur rijgt u een dubbel gekleurd koordje, waaraan u kwastjes rafelt en uw melkkan warmer is gereed. Niet moeilijk, he? Eierwarmers zijn ook geen heksentoer Haak b v. een rood guimpebandje van 10 c.M. lengte en een geel van 15 c.M.; beide bandjes moeten 3 c.M. breed zijn. Sluit de bandjes tot een ronding en haak ze aan el kaar zoo, dat u teikens van het gele bandje twee en van het roode een lus gebruikt. Den onderrand laat v los hangen. Haak nu langs den bovenrand een toer gele vasten en maak in telken drie roode lussen een- stokje. Voor de punt bovenaan haalt u den draa-d teikens door twee vasten; ten slotte houd-t u a lie steken op de naald en werkt ze alle tegelijk af. Dan haakt u uit den laatsten steek een koordje van een paar kettingsteken en vas ten, waardoor u een oogje krijgt om den -eierwarmer aan op te tillen. VERZOEK VAN WERKLOOZEN. Ond-erstaand adres is gister aan den Raa-d dezer gemeente gezonden: Geven te kennen J. Boerman, voorzitter en H. Steur, secretaris van't Werkloozencomite, gevestigd A-chterom 15 Alkmaar, en als zoo- darnig optredende namens en in o-pdracht van de bij het comite aangesloten werkloozen, dat de gemeentelijke bulpverleeniing aan werkloozen, in het bijzonder met betrekking tot de werkversdiaffing hoogst onbillijk en ontoereikend geregeld- is, docrda-t de werk loozen, w-elke alien jegens d-e overheid dezelf de plichten opgelegd zijn en volgens de Ne- dferlandsche grondwet o-ok alien gelijke rech- ten hebben, op volkomen ongemotiveerde wijze in bevoorrechte groepe-n ingedeeld zijn en een bepaalde groep, zoo dan al niet prin cipled, dan toch in feiten zoo goed als prae- tisch van te werks-telling bij de werkverschai- fing uitgesloten en in elk geval volkomen on- rechtmatig bij andere groepen ten achter ge- steld is, dat de directe financieele ondersteuning aan werklooze arbeid-ers ten eenenmale on- vold-oende geacht moet worden en de d-esbe- treffende arbeiders en hunne gezinn-en niet in staat stelt hierm-ede aan de elementairste eischen d'es leven-s te voldo-en, dat de directe steunnitkeering aan de hiei bedoelde groep bdangrijk la-ger is, dan in vele ongeveer met Alkmaar te vergelijken an dere gex*ne-enten waar de levensstandaarri vast niet hooger is dan te Alkmaar, dat het zich laat aanzien, dat de werkloos- beid i-n de komende maanden nog bdangrijk ■in Alkmaar zal toeneraen en het nemen van verstrekloende maatregd-en om in den nood- to-estand van d: werkloozen te voorzien, drin-gend noodzakelijk is, dat de mate waarm tot dusverre de hulp- verken-inig aan werkloozen toegepas-t wordt, zoowel voor wat het verstrekken van produc- tieven arbeid als wat den financieelen steun betreft, geheel onve'doende is en in zeer ster- ke mate het karakter van een geringe bedee- ling als gunst draagt, dat zij t-egen deze onvoldoen-de hul-pverlee- nin-g en het daarbij toegepaste beginsel for med protest aan eekenen, omdat o-nomstoote- tijk vaststaat, dat ieder mensch en dus ook ieder arbeider, onder alle omstandigheden h-et onvervreemdbaar recht op de levensvoor- waarden behoudt en heeft en dat daarbij wil- lekeur en onbillij'ke bevoorrechting uitges-cha- keld dienen te zijn, dat zij op grond van vorenstaand-e er bij Uw College op aanhringen, maatregelen vast te stellen, zoodat de hulpverleening aan all-e werkloozen op voldoende wijze ter hand genomen word-; met uiischa-kelinig van alle bestaande bevooi'rechE'nig en onbillij-kheden, dat zij er in de alfereerste plaats op aan- dringen, de productieve werkverschaffi-ng teachtig ter hand te nemen, om-dat zij er prijs op stellen te verklaren, dat de werkloo zen li-ever vc-or hun levensbestaan nuttigen arbeid verrichten dan uit de openbare kasser. bedeeld te worden, dat zij in verband met vo-rengenoemde pro ductieve wefkverschaffing de aandacht van Uw College vestigen op de volgende werk- zaamheden die t-egen normaal plaatselijk loon verricht zouden kunnen worden: 1. het sloop-en van de boerenplaats op d< M-o-lenbuurt, 2. verbetering van afwatering van het Vij vertje, 3. oempin-g van de sloot aan de N-oord-er- „lk zal hen vragen, met ons te lunchen, in mijn hut", zeide hij. En nu verlieten zij de b-rug. Naar gewo-nen gang van zaken werd Fitz aan de In-gham-Bakers voorgesteld en Agatha was allerbeminnelijkst. Fitz keek veei naar haar. Eenvondig, omdat zij het hem liet d-oen. Al haar conversatie, en ook haar mooi-e oogen werden op hem gericht. Hij luisterde, en als het noodig was, lachte hij met zijn vroolij-ken, klin-kenden lach. Hoe kon zij weten-, dat hij al dien tijd vergelijkingen maa-kte. Het is juist de eenvoudige man, die de vrouwen het meest i-n de war brengt. Zoo- dra Luke's gelaat bewolkt w-erd veegde zij de opkomende duister-nis weg door hem te betrek-ken i-n haar gesprek met Fitz, waardoor hij op de een of andere wijze nader en Fitz meer op een afstand werd gebracht. Plotseling, toen zij hoorde, dat Fitz bin- nen een week in En-geland hoopt-e te zijn, mengd-e mrs. Ingham-Baker zich -in het ge sprek. „Ik vrees", zeide zij „dat ge onze lieve mrs. Harrington lastiger d-an oo-it zult vind-en om mee om te gaan. Inderdaad hi, hi! ik ben bijna g-eneigd u te raden, het niet te pro- beeren. Maar ik v-ermoed, dat ge niet veel in Louden zult zijn?" Fitz keek haar aan met heldere, scherpe blauwe oogen. „Ik d-enk, daar eenigen tijd te zijn", ant woordde hij. „En ik hoop dan bij mrs. Har rington te logeeren. Mrs. Ingham-Bakker keek naar Agatha en keerde toen, ietwat haastig, terug tot haar ka-de, 4. iierstellen en verbeteren van bruggeu en walmuren, 5. verbeteren van tallooze straten, die in slechten to-estand verkceren, 6. opruiming van oude en slechte wonin- g-en en het daarvoo-r in de plaats bouwen van nieuwe en betere, enz. enz. dat zij er n-adrukk-elijk de aanda-cht van Uw College op vestigen, dat naast gesch-ool- de taj van ongeschooldc arbeiders hierdoor tot nuttigen productieven a-rbeid in staat ge- steld zoudfen worden, waardoor aan den depri m'eerenden invtoed van het ni-etsdoen en de werkloosheidsellende een einde zou komen, dat in het geval, dat Uw College meent geen maatregelen als hierboven genoemd te m-oeten nem-en, zij er bij U op aan-dringen te besluien een hoogere steunuitkcoring aan werkloozen te verstrekk-en, daar deze thans zoo laag is, dat tat van werkloozen tot pau- perisme en maatschappelijke d-emoralisatie vervatlen. VERTROKKEN PERSONEN. C. Hooyboer, R.K., diens-tbode, Oudegracht 299 naar Voors-choten.— A. M Bijvoet, R.K.. bo-uwkundtg teeken-aar, Krelagestraat 37a naar Heemst-ede. W. J. BeentjesIJpe- laan, R.K., Regulierslaan 8 I naar Casricum. J. Ki-eft, N.H., koop-man, Kinheimstraat 34 naar Wieringen. C. Bakker, RX, d'i-enstbode, Meerweg 301 naar Bergen (N.H D. Kamma, N.H., dienstb-ode, Nassaupleiu 32 naar Westdonigera-deel. G. Schutte, N.H., dienstbode, Helderscheweg 33 n-aar Amsterdam. M. Mes, R.K., dienstb-ode, A-chterdam 8 naar Opda-m. H. Smit,.N LL, reiziger, Spoorstraat 62a naar Apel-doorn A. Wii-msen, R.K., di-enstbode, Verdron- kenoord 76 n-aar Dudtschland. M van der Velden, N.H., Konin-gsstraat 3a naar Beem- ster. H. G. Velleman, N.I., Hofddjkstraat 10 naar Amst-er-dam. A. Sp-iekstra, N.H Huls'tstraat 1 n-aar Leeuwardera-deel. J. F. van der Post, D.G., ondermach. N. S., Ber- gerweg 50 n-aar Uithoom. J. Dijkstra, N.H., typ-ograaf, van de Woudestraat 26 naar Rijswijk. W. P. Castricum, R.K., onderwijzeres, Oudegracht 172, naar Lim m-sn. K. Krivackova, R.K., Langestraat 14 naar Amsterdam. A. Zijdewind, geen, dienstbode, La-moraalstraat 7 naar Velsen. W. Pnr-mer, N.H., machinist, Varn-ebroek 5 naar N. O.-Indie. G. Frans-e, R.K., ar beider, Ken-n.straatweg 145 naar Heiloo. - H. J. C. van So est, R.K., dienstbode, Lange straat 55 naar Hilversum. W. Oosterhuis, N.H., gevangenbewaarder, Zuiderhouttaan 18 naar Voorburg. J. Buter, R.K., gevan- genlbewa-arder 11 naar Hoorn. M. Gerbe- hij, geen, timm-erman, Verdronken-oord 17 naar Amsterdam. J. G. de Lan-ge, N.H., Langestraat 66 naar Amsterdam. M. C S. van der Moer, geen, apothekerassis-ten-te, Oudegracht 166 n-aar 's-Gravenha-ge. Ch Schouten, R.K., opp-erman, Wes-ierkotkstraat 14 naar Amsterdam. N. A. Tuinman, geen, I(. van 't Veerstraat 19 naar Schagen. T-h. van Diepen, R.K. O. I. ambtenaar, Spoorstraat 3 naar N. O.-Indie. J. L. M. Jon-ker, N.H., gevangen-bewaar-der, Zuider- houtlaan 12 naar Hoorn. G. Ko-oy, N.H., magazijnbediende, Bleekers-kade 9-5 naar Haarlem. T. Kaptein, N.H., Vaartuig „Petronella" naar Zw-artsluis. F. Wenne- k-es—Wemnekes, R.K., Geest 52a naar Tiel A. Vrijman, R.K., Nieuwesloot 38 naar Amsterdam. C. Mulder, R.K.', Nieuwlan- deTsingel 49 naar Anna Paulowna. P. Willig, N.M., kaashandd-aar, Weskrweg 104 naar Hoorn. J. J. Dirkson, R.K., 'dienst bode, H-oeverweg 7 naar Egmond-Binnen. F. A. S. Kouwenberg, geen, dienstbede, woonsch. „Buesum" naar Vreeswijk. A. BloemendaalKoster, N.H., Oudegrachi 169a naar Amsterdam. N. VendelSmit R.K., Groot Nieuwland 56 naar Texel. Th. EI. Ooms, N.H., kanloorb-ediende, Oudegracht 243 naar Wieringen. B. S. van der BijI G.K., Geest 34 n-aar Helder. M. Rbsenzweig, Ev., dienstbode, Kenne- merstraatweg 79 naar Laren. J. P. JJ Zijlmans, G.K., aannem-er, woonsch. b/d spocrbrug naar Breukekn. F. X. Heukes- hoven, R.K., hoofdvertegenw. „Electro-Lux", Laat 117 I naar Zaan-dam. J. W. Bosboer, N.H., huishoudster, Schermerweg 30 naar Heiloo. J. Go-dschalk, N.H., arbei-der, Heiligland 32a naar Rotterdam. J. Buur, R.K., arbeider, Tulpstraat 17 naar Velsen. R. Konin-g, geen, torpedo-maker, 1-e Landdw.- straat 7 naar Amsterdam. J. Olij, D.G., veeverloskundige, Schermerweg 30 naar Heiloo. G. J. Mill, C.G., Westerweg 56 naar Amst-er-dam. E. Elsinger, R.K., Ver- dron-kenoord 113 naar Amsterdam. Mr. O. W. Sipkes, D.G., adj. com-mies ter secreta- rie, Statio-nsweg 27 naar 's-Gravenhage. E. Pagliarin, R.K., granietwerker, Boezem- si-n-gel 19 naar Parijs T. Szentirmay, prot., Oudegracht 186 naar Hon-garije. G. Piket Roobeek, R.K., Uitenboschstraat 69 naar 's-Gravenhage. H. Romijn, N.H., concier ge, Oudegracht 34 naar Aalsmeer. J. Ph. de Mun-k, R.K. huisknecht, Emmastraat 12 naar Beverwiik. C. de Jong, geen, ass mach. groote vaart, Westerkolkstraat 2 I n-aar Rotterdam. P. Kroon, N.H., bouwk. opzicht-er, Westerhofje 28 naar Bussum. A. Kamp, N.H., diens-tbode, Kenn.straatweg 51 naar Delfzijl. H. G. Ludter, Ger„ wijn- hiandelaar, Dij-k 13 naa-r Amsterdam. B. Preijer, E.L., suikerdi-emiker, Krugerstraa-t 11 naar Haarlem-merli-ede en Spaarnwoude. J. Hendri-ks, N.H., stoker 2e kl. Wagenma. kerstr. 20 naar Helder. M. E. Janse, N. H., kinderjuffrouw, Emmastraat 95, naar Zaandam. J. Ch. A. Sweerts, N.H., sla-gerknecht, Stationsw-eg 8 naar Ha- renkarspd. F. van Dartel, geen, si-garen- maker, weenwagen Alkmaar 23 naar Haar lem. H. Krivackova, R.K., ass. huishou- ding, Sta-iionbs-traat 55 naar Amsterdam. A. J. M-eerma-n, R.K., slagersknecht, Nieuw- pocrtsl-aan 88 naar Scbermerhorn. J. A. A. Sch'lattmann, R.K., winkelbediiende, Ka- naal-kade 46 naar Hoorn. D. Duinker, N.H., koopman, Ver-d-ron-ken-oord 33 inw. n-aar Bergen (N H.). E. P. Duinkervan der Lip, N.H., Verdronken-oord 33 inw. naar Am sterdam. A. van Rietschote, N.H., B-erger- weg 22 n-aa-r Bergen (N.H.). J. Holman van de Graaf, N.H N-ieuwpoorslaan 59 naar Bergen (N.H.). F. J. Si Verschuur, RX, s-mid, 2d-e Landdw.straat 28 naar Helder. P. J. F. M. Worm, R.K., Hou-ttil 54 naar 's-Hertogenbosch. A. M. C. Wolteri-ng, R.K., Mient 9 naar N-ijmegen. A. H. de Mun-k, R.K., winkelbedi-ende, Koorstraat 39 n-aar Wervershoof. J. A. Hoffs, R.K koopman, Molenbuurt9 n-aar H-e-iloo. J. Govers, H.A., c-onducteur, Boezemsingel 51 naar Ou-do-rp (N.H.). T. Govers—Ristig, N.H., Paternosterstraat 16 naar Ou-doip (N.H J. C. Janken, R.K., Wagenmaker- straat 22 naar 's-Gravenhage. K. Bim- mvrm-an, Ger., Sta-tionsweg 36 naar Duitsch- lan-d. F. H. W. Zaadnoordiik— Broos N.H., W-est-erweg 4-5 naar N. O.-Iridie. lllllitlllSIIII!l!il!lllllf|[!!linilili!!!I!(!il!fl[i!l!!!ll!!!!!lllll!!l{|[i[llli!ll!!illlll!li!!!!!lliil|[l!]|f|[lil!!!!{i!!!l!!nii!!ili!i!llllli!Ii ll!aii!!li!!!l!!i!lli!!!lll»!! galantine -de veau. Agatha t-rommeld-e met haar vingers op tafel. HOOFDSTUK XII, i Een g e s c h u i f e L De „Croonah" voer om Europe Point. Het weer was mooi, en de v-erstandige oude ka- pitein die de pols van de groot-e kajuit met on-feilbare zekerheid voelde von-d het oogenbli-k gekomen om voor den volgenden avond een bal aan te kon-diigen. Dit was een daad, die van veel wereldkennis getuigde. Nog had-den de passagiers de lucht van Euro- pa in hun long-en, de energie van Europa in hun iedem-aten. Niels brengt een schip vol mensch-en zoo krachtdadig tot ei-kaar dan een -bal. Niets neem-t zoozeer de gedachten in be slag en geeft zooveel bezigheid aa-n die vrou- wel-ijke geest, die an-ders hopeloos on-heil zou stichten.. Bovendien waren zij nu vijf da- gen op zee geweest, en de kapitein wist, d-at meer dan een talentvol m-eisje, in luiheid neer- gezeten op het dek, zi-ch verdiepte in vage voorspellingen met betrekking tot de vrou wen -en k-r-eukels in haar japonnen, wreed weg- geborgen in h-et ruim. De passagiers kond-en zich n-u inderdaad vrijelij-k op het dek bewegen, het-geen, van het stand-punt van den kapitein, beteekende, dat het inwendig-e van de mannen en het uiterlij-k der vrouwen, dagelijks meer oplet- tendheid zou vragen en verkrijgen Dus zeide hij een enkel woord tegen den hoofd- kok, en tot den vierden officier mompelde hit* „Laat de vrouwen hun koffers hebben!" Toen op den cvond van het bal Agatha aan de deur van haar moeder's hut ver- scheen, keek de goede dame zeer teleurgesteld. „Ja, lieve, mij.n oude zwarte". antwoordde d-e eerbiedige dochter. Zij was bezig een klein bouquetje viooltjes voer op haar japon te bevestigen een bouquetje, dat zij in haar hut gevond-en had, toen zij zich ging kiee- den. Luke had het ongetwijfeld in Gibraltar laten halen en er was iets van de onbe- ■kende vage mogelijkheid in de manier waar- op hij het, zond-er een enkel woord, op haar -k-leine toilettafel had geplaatst, die tot haar verbeelding sprak. Er was een zekere roekeloosheid in Aga tha's hou-ding iets, dat i-n de salons van Lond-en nooit was vertoond. Het meisje sprak op korten. bitsen toon, die nieuw was voor d-en bevelhebber der achterhoede. Aga tha had nog dienzelfden toon, toen Luke haar om een dans vroeg. „Ja", antwoord-de zij, kortaf, terwijl zij hem haar kaartje gaf en zijn oogen verm-eed. Hij deed een paar stappen achterwaarts om te profiteeren van een zwaaiend-e orkaan- lamp en ieunde tegen het d-ekzeil, dat rend- om gesloten was, „Hoeveel mag ik er hebben?" vroeg hij. Zij bleef in alle richtingen kijken, behaive in de zijne. Toen he-el onverwacht, begon zij te Hehen. „Wat? riep hij. met stokkende adem. „Je mag ze alle hebben 'Word! vervolgd.) iisiffiiii!:!!-; -MiuiiiiinmniiiiiiiiiMiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiUi ik iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiin:iiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuii:i!iiiuiiiiiuumuiiiiiiimiimiiiiimuiiiuumiiiuuu<iiiiumuiiiHLnuttiiuuuur' iiiiiiiiiii)i:iiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiii[iiii!iiiiiiiniiiiiiriiiiiiiiiii!iiiiii!!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiuiiiiiiiiinuitB ALS ER EEN TIJD IS, BIJ UITSTEK GESCHIKT VOOR HET MEER BEKEND MAKEN VAN UW ZAAK OF UWE ARTIKELEN, DAN IS HET ZEER ZEKER WEL DE TIJD VOOR EN NA KERSTMIS. ZOU DIT VOOR DE NOG NIET ADVERTEERENDE ZAKENMENSCHEN NU GEEN PRACHTIGE GELEGENHEID ZIJN, OM HET MET EEN PAAR PLAATSINGEN TE PROBEEREN? WIJ WETEN ZEKER, DAT ZIJ NA EEN PAAR MALEN ZEGGEN„HAD IK HET MAAR EERDER GEO AAN". aniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuiniiiiiiiiiiiini]iiiiiiiiniiiiiiiiiiiii!iiniiiiiiiiiiiiiiiu iMniininniuiinninnnmmiu „A1 !-e*

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5