Voordam €3 Telefoon 3 10EEHMD1L ED VERTENTIE-BUREM. D R U K K E RI J. 1 Bioscopen iijl korten titd. toefde. Hij heeft zich de planken, die voor de verisiers warea gestagen, wedeiboiitdijk toegeeigend: Eisch 30 boete of 15 dagen hecht. Von- lis 5 boete of 5 dagen hecht. VEHN'IELING VAN GELAGJES. De met verschenen verdachte Jan de J. te Alkmaar heeft in den nacht van 8 op 9 October in het cafe „Po>pulak" een zestal ge- l'agigiaasjies vernielti door het zijn vuist op het Wad met gevulde glaasjes, dat door den te ll near werd aangebracht, een slag te geven. Verdachte was beschonken en had voor de tweede maal een rondje besteld, dat hij niet wenschte te accepteeren. Eisch J 40 boete of 40 dagen hecht. Von- nis 25 boete of 25 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Volgens dagvaarding heeft de niet versche nen verdachte Nic. V. te Warm-enhuizen op 17 October den getuige jonker een gemeenen hufter genoemd. Verdachte, die winkelier is, ging uit van de meening, diat Jonker hem nog 1.50 schuildig was en heeft hem toen ten huize van diens zwager op de bovenomschre- ven manier beleediigd. Verdachte was nietverschenen, doch heeft het feit toegegeven. De off icier vorderde 12 boete of 12 da gen hecht. Vonnis 10 boete of 10 dagen hecht ONTTREKKEN VAN GOEDEREN. P. J. B. te Hel-der werd voor dit feit voor- waardelijk veroordeeld tot 1 maand voorw. gevangenisstraf met 1 jaar proeftijd. Hierna sluiting. Met anfo-oiipvfi! aan Kennemersinyrel. fie Zooals wij destijds berichiten had 24 Sep tember de heer Jan Stroonx-r van Bergen aan Zee het ongeluk om des avonds bij de Kneppelbrug de echtgenoote van den heer de Vries, die, met een parapluie voor zich uit iter bescherming tegen den door den wind .voortgezwiepten regen, aan te rijden, met het ongelukkig gevolg dat de vrouw, die wat doof was, overleeo. Heden stond de jonge man, die 22 jaar oud ds, voor de Arrondissementsrechtbank te- rccht. Hem was in de dagvaarding ten laste geiegd: dat hij op of o nisi reeks 24 September 1927 te Alkmaar door zijn schuld heeft veroor- zaakt dat Richtje Taekema, huisvrouw van Albertus de Vries is gedood, aithans zwaar licham lijk letsel heeft bekomen, door ierwijl hij als bestuurder van 'n vierwielig motorrij- tuig reed over den openbaren weg den Ken- nemersingel ter hoogte van de Kneppelbrug hcogst roekeloos en onvoorzichtig en zonder voidoende acht te slaan op bovengenoemde vrouw, die voor zijn motorrijtuig den weg overstak, betgeen hij kon zien aithans als vcorziehtig en oplettend bestuurder had moe- ten zien en in verband waarmede hij ds zoo- danige voorzorgsmaatregelen had moeten ne- rnen, die maatregelen niet te nemen, doch tege.n die vrouw aan te rijden, waardoor zij tegen den grond viel, een" dubbele schedel- breuk bekwam en even daarna is overletien. in deze zaak trad Mr. Judeil uit Bergen ais verdediger op, die vijf geiuigen a dechar- ge had doen dagvaarden, terwijl a charge vier getuigen werden gehoord. De Iste gtuige Dr. Sluijir.tr verklaarcfe als medicus van de 72-jarige vrouw, dat zij aan- vankelijk nog Isefde. Hij liet haar naar zijn spreekkamer brengen, waar zij evenwel den geest gaf. Getuige constateerde een schedel- -fractuur bij haar. Getuige onderzocht nog haar hart, doch het kek hem niet waarsehijn- lij'k, dat ze door den schrik zou zijn gestor- ven. Ze bloedde uit neus en ooren. Haar klee- ren waren in desorde. D-e verdachte zeide, dat hij gevoeld had dat hij tegen de vrouw was aangeredsn. Mr. judeil vroeg of de vrouw aan beid-e ooren doof was. Dr. S 1 u ij m e r zeide, dat ze naar zijn meeaing^tan beide ooren doof was. Op een vraag van Mr. judeil verklaarde getuige, dat hij den indruk had, dat de vrouw was aangsreden en niet overred-en. Ook verklaarde hij verder een en ander over de schedelbreuk. De volgende getuige rnej. Blom—Dijk- man fietste met haar man langs den Singel. Er woei een nogal harde wind. Ze zag dat de vrouw den Singel overstak en door de auto, die een matige vaart reed, werd aangegre- pen. Signaien had ze niet gehoord en als ze waren gegeven, was zij er vlak genoeg bij om die te moeten hooren. Een der omstanders riep nog„die kerel toeterde niet". Verdachte herinnerde zich niet, dat dit was gezegd geworden. De p r e s i d e nt, Mr. Ledeboer, vond het opmerkelijk, dat hij dit niet gehoord bad om-dat dit min of meer een beschuldiging in- hield, Mr. Judeil vroeg aan getuige of ze gezien nan door welk vcorwiel de vrouw was aangeredsn. Getuige antwoordde: door het rechter voorwiei. Mr. Judeil oordeelde dat er dan geen sprake van oVersteken kan zijn geweest. De pr e s i d e n t oordeelde dit wel moge- lijk. Hiero-p volgde een beschouwing van een schets, die de verdediger aan de recht°rs oyerlegde. Dit ter verduidelijking van de situatie ter plaatse. Ook de getuige gaf op de schets een toelichting van het gebeurde. De chauffeur Petrus v. d. Heijden uit Oisdorp had alleen den slag gehoord en zag de vrouw voor de radiateur liggen. De aan- rijding had hij niet gezien. Signaien had hij niet gehoord. De verdediger vroeg getuige, of hij1 als chauffeur als hij niet oplet, hoort als er signaal gegeven wordt. Get u i g e: Zou meenen van wel. De verdediger vroeg hoeveel paaltjes er voor den ingang van de Kneppelbrug staan om vast te stellen, dat Sfetuiue niet steeds op- let. Getuige antwoordde van cen. Ds president oordeelde deze vrag-en niet terzake dienende. Ook hij wist wel, dat er twee staan. Getuige Lantinga had gezien, dat de vrouw uit de kerk overstak naar de Kneppelbrug en halverwege den weg door de auto werd aangereden. Na de aanrijding volgde een bons en een gil. Getuige snelde toe en zag de vrouw onder de auto liggen. Ook deze getuige had geen signaal ge hoord. Hij stond te wachten op zijn meisje, zag de auto tevoren aankomen en lette scherp op. Als signaal gegeven was dan had hij het moeten hooren. Op een vraag van den verdfediger verklaarde getuige, dat hij ter plaatse alleen onder ten boom stond. De le getuige a decharge N. Schneyders bevond zich den bewusten avond in het Nas- saukwartier vlak bij het gebeurde. Het licht van de auto had hij tevoren reeds zien aan komen Signaien noch een gil had hij ge hoord. Getuige d e M ce 1, hande-lsreiziger, kwam met zijn rijwiel vanuit de Vrouwen- straat gereden en zag op de Kneppelbrug het ongeval. Of het op het moment van de aanrijding gelicht had1 kon hij niet met z-e- ksrheid verkiaren, wel dat dit het g-eval was geweest toen hij in de Vrouwenstraat reed. Mevr. K oppen liep in den avond van het gebeuren, met haar man en dochtertje op de Kneppelbrug. Halverwege op de b-rug hoorde zij een auto-signaal, dat naar haar meening gegaan moet zijn op den hoek van het Nassauplein. Het was dien avond1 nood- weer. Even nadat zij het signaal gehoord bads, gebeurde het ongeval. Getuige Va n W ij n g a a rde, directeur van de Nassaugarage, had met oe auto van verdachte op een avond, dat het ook slecht weer was, ter plaatse gereden en geconsta- teerd, dat hij daar niets zien kon door den weerschij-n van een daar g-eplaatsre lantaarn. Hij leed met gedoofde lichten, zooals in de bebouwde kom is voorgeschreven Hij verduidelij'kte de situatie op de kaart. Getuige verklaarde nog, dat op een mo ment van een ongeval, om iedere seconde te benutten, een autorijder instinctief met zijn voet naar de rem tast en met zijn hand naar d-e rem grijpt en- niet naar een claxon of hoorn. De heer v. Schalkwijik, autobusondernemer te Bergen, eveneens als getuige a decharge gehoord, had 9 November m-et d-en heer Van Wijngaarden in de auto van verdachte ook ter plaatse gereden Hoewel de ruitenwasscher werkte, zag hij ook door het schijnlieht van een lantaarn niets. Op een vraag van den president ver klaarde verdachte, dat hij den bewusten avond vanaf bet St. Elisabethgestich-t reed met dames, die hij -naar Bergen bracht. Het was hem niet bekend, dat er iederen avond in de St. Josephkerk dienst is. Hij meende wel signaal te h-ebben gegeven en te voren had hij zich overtuig-d, dat er zich geen fietsers op de Kneppelbrug bevonden. Mr. M u 11 e r Of je -kan niets zien en moet voortdurend toet-eren, of men kan zien en geeft signaien, als men ietuand ziet Verdachte had voorzichtig gereden. Het woord was hierop aan den officier, die verklaarde, dat het den bewusten avond in- derdaad zeer slecht weer was. Spr. zag voor het laam, dat de bui voorbij was. Hij woont in de omgeving. De kerk ging, doordat er iets bijzonders was, om 9 uur uit Plots zag hij een sterke lichtbuiidel. De auto reed la-ngzaam, doch gaf geen signaal Dit blij-kt uit d-e getuigenverklaring. Toen de auto even voorbij de Kneppel brug stil stond, maakte dit op spr. den in druk, dat de auto een linkerlamp had ver- loren Op een gegeven moment zag hij echter iemand diagen naar het huis van Dr. Sl-ui- mer. Spr. constateerde, dat.de lantaarns een schel licht afwierpen. Spr. rapporteerde den com-missaris, die spoedig overtu^ werd, dat er geen schuld was bij verdachte. Spr. ging daarom er mede accoord, dat er geen sectie op h-et lijk plaats had. Spr. -helde naar de onschuld van be-klaagde, doch het proces-verbaal bevred-igde niet, zoo- dat hij de zaak in handen van den rechter- commissaris steld-e. Spr. kon zich niet voorstelfcn, dat Stroo- me-r, die kalm reed, de vrouw g-ezi-en zou hebben. Hij had maatregelen moeten nemen om de juffrouw wel te zien en dus aithans moeten trachtten, te voorkomen, de vrouw aan t-e rijden. Spr. sloot zich gaarne bij- Van Wijngaarden aan, dat oo-k hij liever rijdt op een weg, die niet verlicht is, dan op een weg, die zoo verlicht is. Verdachte maakte echter van den weg ge- bruik en mag zich niet beroepen op een oog-enblik van duisternis. Als men niets kan zien, is het onverantwoordelijk, om te blijven rijden. Spr. gaf toe, dat er ook schuld is bij de- gene, die overreden is, d-och als men de schuld tegenuvH. elkancer weegt, dan- is die van de overredene niet groot. Van een automob-ili-st mag er een grootere mate van oplettendheid gevord-erd word-en. Vast staat, dat de persoon door de auto met geweld tegen den grond is geslagen. Spr. achtte het ten laste g-elegde w-ettig en overtui-gend bewezen. Spr. vorderde een voorwaardelij-ke ver- oordeeling van 14 dagen, h-echtenis met een p-roeftijd van 2 jaar. Mr. Judeil bracht den Officier een woord van dan-k voor zijn mild requisitoir. Spr. was dankbaar en niet voldaan en her- innerde d-en officier aan het spreekwoord: „Men moet niet te veel hooi op zijn vork hal-en". Pleiter ging de dagvaarding na en be- streed d-eze Men kan van iemand de bdewaamheid niet eischen om iemand te moeten zien. Spr. ging accoord met de kwalificatie van bo-ogst roekelo-os en onvoorzichtig. Van een garagehouder kan men niet vor- deren dat hij zijn clienten alleen rijdt, als men voor donker thuis kan zijn. Dit zou een vcorzorgsmaatregel zijn in den geest van den officier, doch dat zou tevens een chaos brengm in net maatscbappclijk ver- keer. Cok kan men gt- n - in met. ecu v'ag voor een auto laten loopen. De remmen waren goed en eveneens -de lamp-en. bovendien werd er voorzichtig gere den en dat iemand in 'n normaal geval door de aanrijding een dubbele schedelbreuk zou hebben gekregen, wilde er bij spr. niet in. Voor wat betrof de causuaiiiteitsleer releveer- be spr. zich aan hetgeen prof. Simons ten dien aanzien in zijn s-tandaardwerk beto-ogt. Hoe kan in deze zaak schuld worden aan- genomen als men zich van de.situatie op den bewusten avond, toen het tragisch ongeval gebeurde op de hoogte h-eeft gesteid. De sa- men-loop van omstandigheden was dit ge val bijzonder sterk. Ten aanzien van het signaal meende s-pr. dat het signaal inderdaad gegeven is als een ter goed-er trouw bekend staand persoon ver- zekert, dat het wel gegeven is. Het is eerder onbestaanbaar, dat een een signaal -hoort, dat niet gegeven is, dan dat 99 een signaal dat gegeven is, niet hooren. Spr. wees op het boekje van de Amerikaan- sche Petroleum Compagnie, voor automobi- listen, waarin staat: signaien zoo min moge- lijk en tracht bij ziekenhuizen en kerken zon der signaien te rijden. Als de juffrouw langzaam alleen den weg was overgestoken zo-u er geen sprake van een aanrijding zijn g-eweest. Pleiter demonstreerde met een speelgoed- auto en pop-petjes hoe het z. i. gebturd was. Men moet rekening h-ouden met de omstan digheden, de vrouw liep met afgewend gelaat van de auto en de wind, was aan bei-de ooren doof en hield nog bovend-ien een parapluie voor zich uit. De statistiek van de ongevallenwet luidt, cfiat person-en-ongeval-len van het grootste deel door onvoorzichtigheid van voetgangers word't veroorzaakt. Aan de hand van de defi- nitie van prof. Simons over schuld, oordeelde spr. dat hier van schuld niet ges-proken kan worden. P-leiter spra-k hierna nog een woord van waardeering en deernis met de nab-estaan- den. Hij herinnerde er aan hoe hij in 1916 tijd-ens een vacantie in Sn-eek van den echtge- noot van den aangeredene van wien hij een boot huurd-e voor een tocht op de Friesche Meeren en bij een feestelijke gelegenheid, diens vrouw als Moeke met de Friesche kap op leerde kennen en geroerd wer-d door de hartelij-kheid dien hij van de stugge Friezen mocht ondervinden. Deze verdachte had jaren willen geven als het niet gebeurd was. Van schuld is geen sprake. Het is hier een droeve sam-enloop van omstandigheden die een einde aan het leven van de vrouw maakte. Pleiter vroeg vrijspraak. De officier stel-de zich op het standpunt van de familie van de vrouw, waarmede hij groote deernis had. Spr. verdedigde nader zijn dagvaarding. Met het stelsel van den verdediger kon hij zich niet vereenigen. Met a lie respect voor diens demonstratie geloofde hij niet, dat h-et zoo gebeurd was. Uitvoerig gaf hij zijn lezing van het ge beurde. Z. i. had verdachte de vrouw moeten zien en als hij haar niet kon zien had hij de noodige voorzorgsmaatregelen moeten ne men, deze zijn extra signaal geven, uitwij-k-en door de Nassaulaan of desnoods het water in te rijden en snel remmen. Een snelheid van 15 K.M. is niet groot doch niet zoo laag dat niet lager gereden kan worden zonder dat de motor stoot. Mr. Judeil geloofde dat het wel in het duister zal blijven hoe het precies gebeurd is. Zijn demonstrati-e had hij alleen tegenover d-e lezing van den officier willen geven. Al leen remmen was mogelijk en dit deed ver dachte De au-to is op 1 M. afstand blijven stil staan. Pleiter wees er voorts nog op dat de offi cier een goede hu-urauto niet mocht vergelij- ken met een prima luxe wagen. Voor een huurauto, die dagelijks in gebruik is, is 15 K.M. de minimumsnelhei-d waarmede gere den kan worden. D-e uitspraak werd bepaal-d op heden over 8 dagen. sinsiiiaraci ADRESSEN VAN gepEnsionneerden AAN DE TWEEDE KAMER. Het comite van actie der samenwerkende ou-d-militairen van Land- en Zeemacht en Kolonien geeft in een adres, gericht tot de Tweede Kamer, met leedwezen te kennen, tennis te hebben genomen van die mem. van antw. dat de minister niet voornemens is een verdere verhooging voor te stellen van de pen- si-o-enen der oud-gepensionneerden en dat de minister steunverl-eening voor hen het meest aangewezen acht. In een ander adres aan de Tweede Ka mer verzoekt het comite van actie te bevorde- ren, dat alsnog wordt beslote-n, de thans ge- stelde leeftijdsgrens van 60 jaren, om in aan- merkimg te ko-men v-oor pensioensverhooging te doen vervallen en voorts aan d-e oud-offi- cieren en ooderofficieren het voile vers-chii tusschen het pensioen, dat zij genieten en hetgeen zij zouden genieten bij gelij-kstelling, als verhooging toe te kennen. PIET KREEG MET DE GART. Te Velp zijn twee Sinterklazen werkzaam geweest, vergezeld van bun onafscheid-elijike Zwarte Pieten. Ieder van hen had zijn zetel opgeslagen in een manufactuurwin-kel. Van- daar maakten ze geregeld wandelingen door het dorp. Een der Pieten, die te veel overlast van de jeugd ondervond, achtte het noodig, zijn gart op onza-chte wijze op een lastigen jongen te d-oen nederdalen. Zwarte Piet trof het niet, want de vader van den getuchtigden knaap zag juis-t hoe zijn zoontje er van langs kreeg. Een Velpen-aar duldt niet, dat het kastijdinigsrecht door anderen dan door den wettigen vader wordt uitgeoefend, al is die an-dere ook Zwarte Piet. En zoo g-ebeurde het, zonder dat de waard'ige bisschop ver- moeht tusschen beide te treden, dat Zwarte Piet op zeer hardhandige wijze een aframme- ling on-tving, welke hem nog lang een herin- nering, maar dan niet van oe aan-genaamste, aan zijn functie van dienaar van Sinterklaas zal doen behouden. DRANKSMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Zondagavond w-erd in de gemeente Tubber- gen onder Lan-geveen een berucht smokkelaar aangehoud-cn, die reeds meermalen gevat is, nu wegens het smo-ktelen van 30 L. gedistil- leend. De aangehouden-e was pas een paar dagen uit de geva-ngenis ontslagen. Het smokk-elen van dramk neemt ook in deze streek den laats-ten tijd onrustbarend toe DE PETROLEUMKACHEL. In het peroeel Groot Hertoginnelaan 171 in Den Haag is gist-eravo-nd een 86-jarige dame, mevr. P., die zie-k was en op een divan lag, in brand geraakt, doordat een petro- leumkachel die naar haar ston-d te brand-en, omviel. Mevr. P. woont daar bij haar bree der Familieleden schoten toe om het vuur te doven, d-och kond-en niet verhi-nderen, dat de oude dame ernstige brandwond-en kreeg. De geneeskundige dienst heeft haar naar het zie- kenhuis gebracht. WAT IS EEN GEHOEDE KOE? De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Van Lier, concludeerde gisteren tot verni-etiging van het vonn-is van de rech-t- bank te Dordrecht, waarbij P. V. was ver oordeeld tot 15 boete, wegens het niet in bedwang houden van een koe, die hij onder zijn hoede had, en tot verwijzing der zaak naar het Haag-sche Hof, teneinde op het be- staa-nde hooger b-eroep te worden berelh-t en afgedaan. Do Directour (lor (Jomeonfeworlccn Alkmaar, maakt bekend dat de BOOM- BItU(i bij de IJzergic erij vanaf 7 Decern- ber a.s. tot nadere aankoudiging vooj alle rijverkeer ZAL APUKSLOTEN ZIJN H I N~D ElTwirT~ BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ten nis, dat heden op de Gemeente-Secretarie t:n inzag-e is geiegd het aan hen ingediende verzoek met bijlagen van de BATAAFSCHE IMPODT-MAATSCHAPPIJ te 's-GRAVEN HAGE, om vtrgunning tot het opi"ichten var. een ondergrondsche bcnz-incbewaarplaats ri een aftapinrichting voor het perceel KA- NAALDIJK No. 21. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mcndeling op Dinsdag 20 D.cembei a.s., 's voormiddags te elf uur, en s-chrif telijk voor of op d-ien tijd. G-edurende drie dag-en voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de S-ecretarie dezer ge meente van de ter zake ingekomen schrifturen ken-n-is nemen. Alkmaar, 6 December 1927. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Mr. Van Lier oordeelde, dat requi-rant de koei-en niet zonder toezicht naa-r den dijk had laten gaan en zijn zoon had meegezonden. Waar nu feitelijk vaststaat, dat die zoon toen toezicht over de koeien had, had d-e recht- bank behooren te motiveeren, waarom requi- rant b-eschouwd dient te worden als degeen. die de koe onder zijn hoede had. Arrest 16 Januari. ABORTUS. De Hooge Raad heeft verworpen het cas- satie-bero-ep van rnej. L. P. E., huisvrouw van P. S. te Rotterdam, die in hooger be- roep door het Gerechtshof te 's-Ha-ge tot 1 jaar en 6 maand-en gevangenisstraf was ver oordeeld wegens het misdrijf, genoemd in art. 251 bis Sr. (het opzetelijk een vrouw in be- handeling nemen, de verwachting opwekekn- de, dat daardoor zwan-gerschap kan worden verstoordj. Het slachtoffer, rnej. C. P., was na de behandeling aan buikvliesontsteldn-g overl-ed'en. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- MARKT. AMSTERDAM, 6 Dec. De prijzen warer heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen. zijnde 580 H.L. STAATSLOTERIJ. Hoofdiprijzen. Trekking van heden No. 19718 2000. No. 5234 5000. No. 15799 200. Ns. 1050, 4654 en 9957 100 T Alkmaarsch Bioscoop Theater. De soldaat van Marie. Tot en met Donderdag draait deze alter- geestigste soldatenklucht in het A'kmaarsch Bioscoop Theater. Harry Liedtke, die in niet minder dan drie creaties op het witte dock verschijnt en de bekoorlijk filmster Xenia Desni geven in de vele komische situaties van hun meesterlijk spel te genieten. Aller- leukst zijn de verwikkelingen, waarin de graaf van Karsendorp geraakt, doordat hij de drie levenslustige dochters van den in schuiden geraakten molenaar Zweefm-ans het hof maakt, zonder dat hij zelf weet dat zijn liefjes zusters zijn. Voor de een verschijnt hij in zijn hoedanigheid van graaf, voor de twee de als oppasser, terwijl bij nummer drie weer een ander uniform hem siert. Zoo verschijnt hij, dan bij deze, dan bij die, maar zijn hart wordt het meest naar Marie getrok-ken, ten wiens pleiziere hij zelfs aan het slachtfe-est in een logement deelneemt, waarbij zich allerlei dolle situaties voordoen. Zoo moet hij, de edele graaf, de plaats van den dronken tromm-elslager in het orkestje innem-en, wordt door den wachtmeester Knoopje opgemerkt en als een gceden echlge- noot voor zijn d-ikke schoonzuster bestemd. Inmiddels zijn ook Zweefmans met een ri j te weduwe in het logement gearriveerd, waar Marie dient. De graaf vergis-t zich in de vensters en klimt in de kamer van de we duwe, terwijl Zweefmans in den corridor plots-^ing tegenover Marie komt te staan Onder voortdurend-e protesten leert mcvrouvi Zweefmans ten laatste al haar dochters ken nen. Den graaf blijft niets anders over dan zich te vermommen als lakei om zoo uit de penarie te geraken. D-e beschonken en b-edrogen Knoopje wil hem echter laten gevangen nem-en, doch op welke manier hij aan deze gevangenschap ontsnapt en welk gelukkig einde hem wacht, verraden wij niet. Een amusant bijprogramma gaat deze ko mische rolprent, die ten he-elen avond van (iit 'fflM Xu ,1 - - 1 A' N,V. Boek- en Handelsdrukkerij voorh. HERMs. COSTER ZOON, I -IAj V; V-'-' ,v.XVf, V- ..vi 1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8