m Buitentandscli gemsngd nieuws. doen fi/dvcot'n AliCMABIA I. HELDEK 1. Caravellis ALGMAR1A VICTR1X. watering in Louisiana en voornamenjK 011 'New Orleans moet geheei herzien worden en op vele plaatsen moet naast de rivier een af- wateringskanaal gegeraven worden, of de be- staande kanalen gestabiliseerd. De kosfen zullen ongeveer SCO miljoen dollar bedragen en de werken zullen 15 jaar duren. DURE BEENEN! Br wordit aitijd h-oog opgegeven van de deenen van Mistinguett, de Parijsche revue-- ster, die zoo fraai zijn, dat zij een groat deel van haar succes en populariteit vorinen en dan ook door de eigenares hoog verzekerd zijn. Doch thans treed't er in een cabaret m Broadway te New York een danseres op. Eleanora Ambrose, die haar beenen voor 60.000 gulden verzekerd h - ft. 't Is nu de vraag of de beenen sterk genoeg zijn om d'eze weelde te dragen. De sensatie van het optreden d'er danseres wordt nog uergroot doordat zij tot partner hieeft Charles Sabin, de j-epgdige zoon van een bekend New Yorksch banfeer. EEN PREDIKANT SLUIKHANDELAAR IN VERDOOVENDE MIDDELEN. Voor het politie-hof van Zuidwest-Londen heeft gisteren een zaak gediend tegen men- schen, die een sluikhandel dreven in verdoo- vende middelen. Een van de beklaagden was zekere Howard Barron, die onder dezen naam bij verschillende zaken betrokken was. De ambtenaar, die de vervolging leidt, bracht eergisteren uit, dat d'it een sehuilnaam was vror Franc's Bacon, den predikant van de Allerheiligenkerk in Buxton-street. De juridische secretaris van den bisschop ran Londen was als „waamemer" bij de be- handeling tegenwoordig. Een inspecteur van Scotland Yard vertelde, dat hij „B~arron" in zijn pastorie had opge- zocht en hem vragen gedaan had naar een zaak, die hij in Southend dreef. Barron had hem bevestigd, dat hij die zaak had, maar er dit jaar slechts 10 mee had verdiend. Voorts had hij verzocht, om in het proces on der zijn aangenomen naam te mogen verschij- nen, opdat opspraalc vermeden kon worden. Alle brieven, cheques enz. waren met dien naam geteekend. Een vrouw, die als medeplichtige vervolgd wordt, werd tegen borgtocht op vrije voeten gelaten en de behandefing daarna tot Dins- dag verdaagd. ct. BESCHADIGT HET SCHERP DEP. PAARDEN DEN WEG? M enschrijft uit Apeldoorn aan de N. R. Het gebeurde dezer dagen, terwijl de we- gen spiegelglad waren, dat een der rijks- wegwerkers, op last van den hooidopzichter Van 's rijkswaterstaat, op den Rijksweg tus sehen Beekbergen en Loenen eenige voerlie- den (melkrijders) bekeurde, die hun paarden van scherp fceslag hadden voorzien, waar dioor z. i. de weg wed beschadigd. De melk rijders moesten met hun paarden den weg veriaten en konden huiswaarts keeren Het procesverbaal werd opgezonden, doch de ambtenaar van het O. M. bij het kanton- gerecht alhier, mr. baron Speyart van Woer- den, achtte dergelijke zaken niet vervolg- baar. De wegen zijn er om gefcruikt te wor- dien en behooren dan in een toestand te ver- keeren, dat zij gebruikt kunnen worden. Bij voorkomende gladheid bestaat er bij paarden- tractie geen ander middel dan de dier-en van scherp te voorzien om ze voor vallen te be- hoeden. Bij invallende dooi blijft het gewoon- lijk nog eenigen tijd .glad, terwijl bovendien vorst en dooi soms om het uur afwisselen. Kan het procede van den kunstweg niet te gen scherp beslag, dan moet maar naar an der worden omgezien. Art. 12 en 13 b en c van de vijfde aanvuliing van het Rijkswegen- reglement, 1 September 1927 in werkmg ge- treden, spreken trouwens alleen van wegbe- schadiging door het vervoer van eggen, p!oe- gen en dergelijke werktuigen of doordat cie widen voorzien zijn van ijzeren banden met uitstekende deelen. Ook voor een lading met scherp uitstekende deelen bestaan beperkende bepalingen. Over de bespanning wordt geen woord gerept. OVERREDEN. Gistermorgen om 7 uur kwam een 25-jarig werkman uit Naarden j3er fiets de Galgebrug oprijden, maar bij het maken van de bocht raakte zijn klomp vast tussehen het pedaal en het spatbord, zoodat hij z'n stuur kwijtraakte. Op datzelfde oogenb-lik kwamen twee aaneen gespannen wagens met steenen de hooge orug afrijden. De man raakte er onder en de widen van de beide wagens gingen over zijn lichaam. In hoogst bedenkelijken toestand werd de jonge man in de Majellastiehting te Bussum opgenomen. ZWAAR GESTRAFTE STROOPERS. Dezer dagen werd te Bergen op Zoom een vonnis geveld inzake stroopen met een licht- bak, waarbij de ambtenaar de overtreding zoo zwaar rekende, dat hij 400 subs twee maanden hechtenis eischte. De uitspraak is wel eenigszins zachter, want -deze is 150 of 40 dagen hechtenis, maar in elk geval van dien aard, dat door de strocpers er wel reke- ning mee gehouden zal worden. DE BOEKHOUDING DER DORDTSCHE GASMETERFABRIEK. Naar aanleiding van een bericht in „Het Volk", dat de Dordtsche gasmeterfabriek haar boekhouding naar Parijs zou hebben overgebracht, had de Tel. een onderhoud met den directeur der ondememing. Deze deelde mede, dat het bericht onjuist is. De geheele boekhouding is nog te Dordrecht. AUTOBUSDIENSTEN. Ged. Staten van Noord-Holland hebben goedgekeurd, cat de aan de fa. Scheer en Akkerman, te Abbekerk, verleende autobus- concessie voor de diensten HoornMedem- blik, HoornTwisk, HoornAbbekerk, Ab bekerkPurmerend (op Dinsdag) en Twisk Purmerend (op Dinsdag) wordt overgedra- gen aan J. Akkerman te Abbekerk 45 CENT STRAFPORTO VOOR 1 CENT. Dezer dagen kreeg een inwoner van Her- kenbosch een kennisgerving van een aange- jeekende zending. Hij begaf zich met de ken- aisgeving naar het hulppostkantoor om de lending in ontvangsf te nemen. Hier werd hem de mededeehng gedaan, dat de zending een brief uit Keulen was, die te Herkenbosch, ex-van verdacht geld in te houden, was aange- teekend. De postambtenaar deelde den ge adresseerde mede dat hij, alvorens den brief te ontvangen, 45 cents strafporto moest beta- len. Wanneer echter de brief in tcgenwoordig- heid van den ambtenaar geopend werd en blij- ken zou, dat er geen geld in den brief was, zouden de 45 cent strafporto worden terug- betaald. De brief werd daarop in tegenwoor- digheid van den ambtenaar geopenaen de kapitale som van cent kwam aan het dag- licht. De geadresseerde wenschte zijn 45 cent strafporto terug te ontvangen doch de ambte naar hield vol, dat het toch werkelijk geld was, al was het dan nog zoo weinig. Met een lang gezicht, aldus de „Limb. K.", waaraan wij dit ontleenen, verliet geadresseerde het lo- ket. HERV. KWEEKSCHOOL MARIeNBURG. De heer L. Blom, vroeger directeur der Hervormde Kweekschool op den Marienburg te Leeuwarden is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke M.U.L.O. school te Go- richem. De al of niet aaanenung van deze benoeming heeft geen invloed op de stappen welke door den heer Blom zijn en worden on- dernomen tegen het fcestuur der Hervormde Kweekschool en de commissi® van beroep. De heer Blom blijft zich als wettige directeur der kweekschool beschouwen. EEN STEKER. Dinsdagavond is een juffrouw, die op den Koningweg te Velsen fietste, door een man, die haar achterop reed, in het been gestoken. De politic vermoedt dat het dezelfde is ge- weest, die te Beverwijk meisjes gestoken heeft HULDEBLIJK GENERAAL SNIJDERS In een der zalen van Pulchri Studio te 's-Gravenhage is gistermidd'ag aan den oud- opperbevelhebber generaal Snijders, namens de vereeniging van onderofficicren ,,Ons Belang" een schilderij aangeboden, voorstei- lende een militaire revue tijeiens die mobihsa- tiejaren, vervaardigd door den schilder A. M. Luyt te Wassenaar. Bij deze aanbieding wa ren naast hoofdbestuurslecitn van „Ons Be lang", bestuursleden van de afd. Den Haag en tal van gewone leden ook tegenwoordig de heer v. d. Wal, secretaris van „Ons Le- ger", en de schilder, de heer Luyt. In een van groote waardeering getuigende rede heeft de bondsvoorzitter, de heer w. Wijlc, het schilderij aan den oud-opperbevel- hebber aangeboden. Vervolgens gaf generaal Snijders aan het bestuur in overweging het schilderij in het vereenigingsgebouw van „Ons Belang" een plaats te geven en droeg het daartoe weder aan dat bestuur over. DE JUWEELENDIEFSTAL TE AMSTERDAM. Thans is een opsomming gegeven van de voorwerpen, welke zijn gestolen bij de m- braak bij de firma Kan, Reguliersbreestraat, en welke nog worden vermist. Daaronder !co- men voor ruim 50 gouden horloges, ruim 25 gouden ringen met kostbare steenen bezet en voorts nog een paar honderd fantasievoo-r- werpen, waaronder paarlen, platina en an- dere dingen van groote waarde. TEWERKGESTELDEN EN DE VORST. De minister van binnenlandsche zaken heeft afwijzend beschikt op het door de ar- beidersoTganisatie gedane vcrzoek om steun te verleenen aan de tewerkgestelden in de door het rijk gesubsidieerde werkversehaffin- gen. die in de laatste week van Novemb r wegens vorst niet konden werken. Mocht ech ter dezen winter de werkversehaffing ten ge- volge van vorst opnieuw en voor langeren tijd worden stopgezet, dan is de minister be- i-eid nader te overwegen wat ten behoeve van de betrokkenen kan worden gedaan. DE GASCORRUPTIE. Te Oosfzaan duurt het onderzaek nog wort. In de raabsvergadering van Oostzaan deelde de voorzitter na een langdurige be- sloten zitting mede, dat B. en W. naar aan leiding van vermoedelijke corruptie handelln- gen van den directeur van het gasbedrijf in samenwerking met de gascommissie een on- derzoek heeft ingesteld. Bij dat onder- zoek is drie maal de directeur gehoord, waarvan eenmaal in tegenwoordigheid van cien heer Van der Stel, die hem beschuldig- de. De directeur bleef echter schuld ontken- nen. De heer Van der Stel trachtte tever- geefs aan de hand van rekeningen het wettig en overtuigend bewijs van de schuld te be- wijzen. Van den officier van justitie te Haarlem is nu bericht ontvangen, dat in de boekem van een der leveranciers iets gevonden is, dat vermoedelijk betrekkir heeft op het uit- keeren van een retourcom.K.ssie te Oostzaan; dit moet echter nog nader onderzocht wor den. In verband hiermede besloot de raad om het onderzeek van de justitie af te wachien. De directeur te Dordrecht on schuldig. In de gisteravond te Dordrecht gehouden veertiende begrootingsraadzitting heeft de wethouder Jansen meegedeeld, dat B. en W., zoodra de berichten over corruptie bij de gas- bedrijven in de gasbedrijven verschenen, een zeer breed onderzoek hebben ingesteld. Niet omdat zij aanleiding tot twijfel hadden, docli omdat bij de corruptieve handelingen den naam genoemd werd eener fabriek, die ook groote leveranties aan het Dordtsche gasbe drijf heeft. Over het onderzoek zijn uitgebrei- de rapporten gemaakt, die echter niet voor publiciteit bestemd zijn. Het verheugt spr. te kunnen mededeelen dat het onderzoek g;en feiten aan het licht gebracht heeft, die aan leiding tot verdenking geven, zoomin van den directeur als van een der ambtenaren. Daar verschillende raadsledcn nadere in- lichtingen over de uitgebrachte rapporten wenschten., werd een geheime zitting gehou den. Na een uur en twintig minuten werden de deuren heropend en deelde de burgemees- ter mede, dat de raad in geheime zitting vol- doening heeft uitgesproken over het ernsiige onderzoek, door het Co1 lege van B. en W in gesteld en dat hij heeft waargenomen dat van corruptieve handelingen bij het gasbedrijf te Dordrecht niet gebleken is. De procedure-van der Stel tegen de Vereeniging van gasfabrikanten. Voor de Haagsche rechtbank worden heden de pleidooien gehouden in de civiele proce dure Van der Stel contra de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland. Voor den heer Van der Stel zal pleitenmr. Duys, advocaat en procureur en lid der Tweede Kamer. Zoowel mr. Nothorn als ae confrere, die naderhand voor hem zou pi el- ten, zijn onderscheidenlijk wegens dringende ambtsbezigheden en familieomstandigheden, vcrhinderd. Ook op het herhaald verzoek van mr. N5t- horn was de president, naar de Tel. vernam, niet gen eg/' een anderen pleitdag te bepa- len, hoewei de advocaat van gedaagde .geen bezwaren er tegen had. DIEFSTALLEN MET BRAAK IN ZUID LIMBURG. Men schrijft aan de N. R. Ct.: Het wordt nu toch al te bar met de nachte- lijke diefstallen met braak te Spekholzerheide, gem. Kerkrade. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn de dieven weer eens op meer dan brutale wijze aan het werk ge- weest. Op 10 a 12 plaatsen js ingebroken, nl. bij winkeliers, herbergiers en slachters, die alien in de kom der gemeente wonen in de nabijheid van de kerk of op emkele meters afstand van het politiebureau. In sommige woningen was alles nauwkeurig onderzocht. In enkele cafe's hebben de dieven een borrel gedronken. Vrij zeker kan worden aangeno men, dat de dieven Duitschers zijn, die over- dag komen speculteren. De vermoedelijke hoofddader van de Ver schillende inbraken is gisternaeht^te Heerlen arresteerd. Het is de 36-jarige C. E. S., uit Keulen afkomstig. Omstreeks 1 uur in den afgeioopen nacht keerde de kostganger van der Heyden in zijn woning, gelegen op den Schelsberg, gem. Heerlen, terug. Hij trof daar een man aan, die bij zijn komst op de vlucht sloeg, het muurtje van den tuin overklom en verciwten. Van der H. riep daarop twee medekostgan- gers. L. B. en F. W. genaamd, en te zamen zetten dezen den vluchteling na. Deze keerae zich eenskiaps om en loste twee revolverscho- ten. De eene kogel doorboorde het dijbeen van L. B. en F. W. kreeg een kogel door den reehtervoet. De mannen wisten echter de ma- reehasseekazerne te bereiken en zij vertelden daar, wat hun was overkomen. O.m. deel den zij mee, dat de vluchteling een- lichte overjas drbeg. Onmiddellijk vertrokken een wachtmeester en twee manscliappen naar het aangegeven pand. De vluchteling was evenwel nergens meer te vinden, Teruggaande naar de mare- chausseekazerne, werden de mannen aange- spr-oken door twee agenten van de Heerlen- sche politic, die in het pand Schelsberg 5 wa ren geroepen, waar juist wederom een in- braak had plaats gehad. Deze agenten ver- zochten de marechaussee assistentie te gaan halen, aan welk verzoek gevolg werd gege ven. In gezelschap van den hoofdinspecteur van politie en een inspecteur vertrok de wachtmeester wederom naar den Schelsberg. Toen zij op den Schelsb-ergerweg waren ge- komen, kwam hen daar een man tegemoet, die er verdacht uitzag. Op hem gestelde vragen antwoordde hij, dat hij op weg was naar zijn werk op staatsmijn Wilhelmina, dat hij Ber tram heette en in Aken woonde. Op de vraag wat hij in Heerlen kv/ain doen wist hij geen antwoord. De politiemannen gingen hierop tot fouilleering over en hij bleek toen in het bezit te zijn van een met zes scherpe patro- nen geladsn browning, een dolk, benevens een aantal inbrekerswerktuigen en een groo te hoeveelheid guldens, kwartjes en ander kleingeld, den buit van den nacht. Deze man echter droeg een donkere overjas. Het bleek evenwel, dat hij na zijn ontdekking door den kostganger hij de inbraak, die hij daarop nog gepleegd had, een donkere over jas had meegenomen en deze had aangetroK- ken, ten einde zoo herkenning te voorkomen. De man is in arrest gesteld. Hij moet in de uren, voorafgaande aan het hierboven ver- haalde, nog op drie plaatsen aan den Sit- tardweg te Heerlen hebben ingebroken. Denzelfden nacht is ook een poging tot in side. -/i:, braak gedaan te Spekhoizerheic DE BEGRAFENIS VAN JHR. DR. VAN VREDENBURCH. Bij de begrafenis van jhr. dr. Van Vreden- burch was de Koning der Belgen vertegen- woordigd door den heer Leon de Nemry, zaakgelastgde van de Belgische regeering hier te lande. Voorts werden opgemerkt: jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, oud-minister van buiten- landsche zaken; ridder Van Rappard, lid van de Tweede Kamer, graaf Rene van Bylandt, jhr. de Pesters, uit Zeist, jhr. Hooft, uit Huis ter Heide; luitenant-geneiaal De Quay, oud- militair attache te Brussel; luit.-gen. Muller Massis, commandant van het veldleger, gene- raal-majoor Insinger, gouverneur van de rest dentie, oud-luit. gen. Van Terwisga. Verder waren op de begraafplaats nog vele andere autoriteiten aanwezig. Even voor twee uur kwam op de begraaf plaats aan Prins Hendrik, die vergezeld was van zijn adjudant majoor jhr. Laman Trip, en even later arriveerden de vertegenwoordi- gers van het Koninklijk Huis. Onder k'okgelui werd de kist met het stof- felijk hulsel uit de rouwkapel gedragen en grafwaarts gebracht. Achter de met bloemen bedekte lijkbaar werden nog drie baren vol bloemstukken ge dragen. Direct hierachter sioten zich aan de fa- milie, Prins Hendrik, de vertegenwoordigers van koningin, koningin-moeder en de heer Nemry, namens den koning van Belgie, de minister-president, jhr. De Geer en de oud- minister jhr. Van Karnebeek. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den minister-president jhr.- De Geer, om dat de minister van buiteaandsche zaken niet aanwezig kon zijn. Spreker legde namens de regeering een krans met linten in de Neder- landsche kleuren op de baar. De zoon van den overledene verzocht in de eerste plaats aan de vertegenwoordigers van koningin en koningin-moeaer den dank der familie over te brengen voor de betoonde groote sympathie en speker betuigde diep ge- troffen te zijn door de persoonlijke aanwezig- heid van den prins. De woorden van den mi nister-president hebben een diepen indruk bij de achtergeblevenen achtergelaten. Ten slotte bracht de zoon dank aan den mi nister van buiten'andsche zaken voor diens vertegenwoordiging ter begraafplaats. Mi nister Beelaerts was een groot vriend van zijn vader. Aan Uw cigarette kent men Uw smaak. Houdt ge van een werkelijk bijzondere cigarette, dan is er maar din merk, dat bij U past: Neemt eens proef met: Rgve d'Or 3 Cts. Specials 2'h y> Prime (Stroo-mondstak) Verder bracht spr. dank voor de vertegen woordiging van den Belgischen koning door den zaakgelastigde te's Gravenhage, waarna hij besloot met algemeenen dank aan de aan- wezigen. Op verzoek van de weduwe sprak daarna ds. Vermeer eenige woorden. Ten slotte ging ds. Vermeer voor in gebed. Alvorens de aanwezigen het kerkhof ver- lieten, werd nog een krans gelegd door een vertegenwoordiger van het Studentengezel- schap Tres faciunt Collegium te Utrecht. Hiermede was de plechtigheid geeindigd. Tot de vele kransen behoorden nog die van de vereeniging Schuttevaer en van den Neder- landschen Voetbalbond. KORTE BERICHTEN. De jaarlijksche groote prijs voor letter- kunde van de Academie Goncourt is toege- kend aan Maurice Bedel. CORRESPONDENTIE. 77. T. en de 77. alhier. U zult zelf wel be- grijpen dat dit stukje all-erminst in het alge- meen belang geacht kan worden. Wij kunnen daarvoor onze plaatsruimte niet afstaan Red. Alkm. Cri. RADIOFO'NiSCH WEERBER1CHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 December. Medegededd door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.0 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 749.3 te Blacksod. I Verwachting (geldig tot den avond van 10 December) Zwakke tot imatige oostelijke tot zuidelijken wind, nevelig tot betrokkien of zwaar be- wolkt, weinig of geen neerslag, weinig ver- andering in temperatuur. ZO.VI»A« A.S. AAN VANG 2 UUR. Donateurs-, Tribune- en lste Rang- kaarten uitsluitend 2de ingang. GESLMGD. Onze oud-stadgenoct, de heer B. W. Valk, is in Indae geslaagd voor lste Stuurman bij de Groote Vaart. Voor het diploma A electrotechnisch teeke- nen is onze vroegere sfadgenoot, de heer G. Oudes, geslaagd aan het Koninklijk Atheneum te Antwerpcn (Belgie). LOKET OP HET POSTKANTOOR OPEN. Naar wij tot ons genoegen bemerkt heb ben, is thans het giro-loket voor stortingen elken dag iets la-nger opengesteld. Werd het vroeger te 12 uur gesloten, thans blijft het open tot half een. Waar tegen een uur steeds de grootste drukte op het postkantoor geconstateerd wordt, is het zeker te hopen, dat men besluit, het tij-dstip van sluiting niet op half een te stelen, maar het loket ook later open te hou den. PORTO-KOSTEN. Een onzer lezexs maakt de opmerking, dat Woensdiagavond, naar uit het desbetieffen- de verslag blijkt, in de Kamer van Koophan- del wel gesproken is over vermindering van het drukwerktarief, maar niet over het feit, dat brieven, die boven de 20 gram zijn - van 20 tot 100 gram na de eerste 7 y2 cent direct het dubbele 15 centen kos- ten. Het verschil is nu dus IVz cent en vroe ger slechts 2 i4 cent. Wat dit vraagt hij niet een onder- werp, dat ook eens in bespreking had moe- ten komen IN HOOGSTE INSTANTIE BESLIST. Naar wij verniemen, is het indertijd zoo druk besproken proces tussehen de heeren H. Jansen en J. Lind Hzn., in hoogste in« stantie door den Hoogen Raad te 's-Graven hage ten guns to van den heer Lind beslist. RECTIFICATIE. In het verslag van de vergadering der K. v. K. (zie ons nummer van gister) staat o a.: Goedgevonden werd dat het Bureau van Advies der Kamer alle diensten zal ver;ee- nen, die zouden kunnen worden gevraagd in verband met de droogmaking der Zuiderzee. Men leze hiervoorGoedgevonden werd, dat het Bureau van Advies, dat door de Ka mer is opgericht, eenvoudige adininistratieve adviezen zal verleenen, die in verband met de uitvoering der Zuiderzee-steunwet door het departement van Arbeid, Handel en Nij- verheid zullen worden gevraagd. INGEKOMEN PERSONEN. J. Brouwer, H.A., metselaar, Prins Hen- drikstraat 28 I, van Heiloo. J. M. Ad- miraal, R.K., kruidenier, Zilverstraat 2, van Heiloo. J. Trijbetz, N.I., pensionhouder, Langestraat 33 boven, van Bergen. M. Doffer, R.K., Bergerweg 7>0, van Hoorn. C. Dekker, N.H., dienstbode, Kennemer- straatw-eg 95, van Bergen. E. Dekker, R.K., dienstbode, Nasaulaan 19, van Scher- merhorn. V. Padberg, R.K., religieuse, v. Everdingenstraat 18, van Amsterdam. J. Bergsma, N.H., Nieuwpoortslaan IbO, van Doniawerstal. A. Engeler, N.H., dienstbode, v. Everdingenstraat 13, van Har- lingen. M. G. Stegerhoek, R.K., hulp in de huishouding, Scharloo 17a, van Doom. C. H. Th. H. van Dijk, R.K., banketbak- ker, Spoorstraat 17, van Utrecht. G. Su-u- renbroek, R.K., koopman, Luttik Oudorp 7, van Edam. C. P. van Leeuwen, R.K., tuinarbeider, Nieuwstraat 10, van Naald- wijk. T. Klaver, G.K., Landstraat 9, van Marum. A. C. Winder, R.K., dienstbode, Lamoraalstraat 7, van Zuidscharwoude. W. J. van Leeuwen, N.H., monteur, Kenne- merstraatweg 16, van Haarlem. Th. A. Koesen, R.K., koopman, Scharloo 11a, van Heemstede. A. Dudink, R.K., liefdezuster, Emmastraat 12, van Delft. G. Clement, R.K., novice, v. Everdingenstraat 18, van Delft. A. M. Tonis, R.K., verpleegster, v. Everdingenstraat 18, van Delft. G E. Molenaar, N.H., dientsbode, Mient 3, van Schagen. S. van Buren, N'.H., landbouw- consulent, Snaarmanslaan 79, van Span- broek. H. J. Veldman, geen, banketbak- kersknecht, Langestraat 63, van Opsterland. j. Porte, N.H., Prins Hendrikstraat 36, van Winkel. A. C. J. Simons, R.K., krui- deniersbediende, Fnidsen 103, van Amster. dam. M. E. Dirks, R.K., verkoopster, Steijnstraat 8, van Amsterdam. N. H. Pleune, N.H., Nieuwesloot 99, van Elker- zee. J. Schuijt, N.H., Kennemerstraatweg 55, van Bolsward. H. Meijer, N.H., boe- renknecht, Limmerhoek 30, van Steenderen. D. Kuys, N.H., dienstbode, Noorderkade 3-8, van Castricum. W. de Ruiter, N.H., winkelchef, v. Leeuwenhoekstraat la, van Hoorn. P. Hoefnagel, N.H., v. Leeuwen hoekstraat 20, van Heiloo. G. M. Venuik, N.H., dienstbode, Verdronkenoord 15, van Akersloot. P. Koger, H.A., timmerman, Tuinstraat 29, vap Amsterdam. C. Adam- se, N.H., waterbouwkundige, Kerkplein 9, van Helder. A. Middelkamp, N.H., Kerkplein 9, van Schagen. C. J. van der Hoven, R.K., onderwijzeres, Oudegracht 204, van Noorwegen. S. Porter geb. van De- venter, E.K., Emmastraat 12, van Hengelo (O.) G. Breg, R.K., Oudegracht 204, van Enschede. A. J. Kool, geen, letterzet 9 2

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2