Rechtszaken ■tfaaraan gesTSTde verwach'ffrigen voldoet en de ervaring hiermede opgeclaan pieit voor electrificatie der beide andere polderafdee- lingen. De rapporteur herinnert er aan, dat inder- tijd besloten is uitvoering te geven aan het zoogenaamd gewijzigd plan A, voorkomende in het rapport ders, de neerei van de adviseurs van de pol- eer-en W. C. en K. de Wit, d.d. Juli 1924, aan welk plan volgens rapporteur zonder bezwaar algemeene goedkeuring kan worden verleend. Hij raadt echter aan met het oog op het verkeer de breedte van brug- gen in de voornaamste verbindingswegen niet smaller dan 6 meter te doen uitvoeren. De vraag, of het verantwoordelijk geacht mag worden, dat tot amoveering van de be- staande windbemaling moet worden overge- gaan bij de electrificatie der bemalingsinrich- tingen, moet ernstig onder de oogen worden gezien. Uit aesthetisch oogpunt is het aldus de rapporteur te bejammeren, dat alle molens Van de Sehermeer verdwijnen, iets wat een noodzakelijk gevolg zal zijn van de uitvoe ring der mecanische bemaling volgens ae ingediende plannen. Bestond het groote nadeel, dat door het ver dwijnen van de molens aan het Hollandsch natuurschoon zal worden toegebracht, niet, dan zou aan de goedkeuring van de plannen dus niets in den weg staan. De vraag dient nu beantwoord te worden of terwille van de groote aesthetische beteeke- nis van de molens een oplossing te verkrijgen is, waarbij deze gesipaard kunnen blijven. Ook al zou technisch een oplossing te vin- den zijn, die met behoud van de molens bij de voorgestelde niet ten achter stond. dan nog aldus besluit de heer Reigersman zouden Gedeputeerde Staten z. i. de bevocgd- heid missen op gronden aan de benadeeling van het natuurschoon ontleend, hunne goed keuring aan de plannen te onthoudec. Hij adviseert Ged. Staten zich tot de tech- nische en economische overwegingen te be- Ealen en aan de hand daarvan tot goecl earing van de ingediende plannen te be- sluiten. Het rapport van den Watersiaat. I Naar aanleiding van dit rapport werden bij Ged. Staten bezwaarschriften ingediend van de Vereeniging de Hollandsche Molen" en een van een zestal Ingelanden van ae Schermer. In het request van „De Hollandsche Mo len" wordt uitgegaan van de opvatting, dat, gelet op de cultuurhistorische en aesthetische bcteekenis der Schermer-molens, het op den weg van Gedeputeerde Staten ligt een op lossing te zoeken, waarbij deze molens worden behouden, zonder dat nochthans afbreuk wordt gedaan van de eischen van economie en techniek. Het bestuur van „De Hollandsche Molen'- zou het gewenscht vinden, als de beslissing nog een drietal jaren werd aangebouden, teneinde bet resultaat van de eiectrische be- maling van polder II aI te wachten. Is dit laatste niet noodig en zijn Ged. Staten van oordeel, dat de eiectrische bemaling aan de gestelde eischen beantwoordt, dan zou deze vereeniging in overweging genomen wen- schen te zien, in hoeverre door bijdragen uit publieke kassen het behoud der molens ware te verzekeren. De Ingelanden wijzen in hun request op het steeds groeiend verzet tegen de plannen tot electrificatie, terwijl zij nogmaals de aandacbt vestigen van afbrokkeling van de oevers tengevolge van de uitdieping der tochten. De heer Reigersman antwoordt hierop in zijn volgend rapport aan Ged, Staten, dat het polderbelang belangrijk geschaad zal worden, indien de electrificatie. van de pol ders I en III nog eenigen tijd wordt uitge- gtcldi Van een „groeiend verzet" beeft hij bij zijn herhaalde bezoeken aan den polder nooit iets bemerkt; wel beeft hij geconsta- teerd een groeiende mate van wrevel over het feit, dat een deel van den polder reeds me- chanisch bemalen wordt en de overige deelen nog niet. Wat de afkalving van de waterloopen be- treft, merkt hij op, dat dit verschijnsel zich slechts plaatselijk voordoet en dan nog ter hoogte van de waterlijn voorkomt, zoodat van afscheiding, tengevolge van de uitge- voerde verdieping geen sprake is. Belemme- ring van den toevoer naar het gemaal is er niet door ontstaan. Evenmin aldus Ir. Reigersman als het adres van de Vereeniging „De Hol landsche Molen", geeft het bezwaarschrift van de zes Ingelanden mij aanleiding, mijn meening, vervat in mijn rapport dato 16 Juli te herzien. Hij acht geen deugdelij-ke motieven voor Ged. Staten aanwezig om de windftiolens van de Schermer te behouden en handhaaft zijn meergemeld advies. Voor het behoud van de molens. In een schrijven van Nov. 1927 verdedig- tfen de zes Ingelanden nogmaals het behoud van de molens, die zij een goede bemaling noemen, welke nog nooit gefaald heeft, om den Schermeerpolder droog te houden. Al- leen bij hoog water in den Schermeerboezem kan het gebeuren, zooals een paar jaar gele- den, dat de molens lang moeten stilstaan, om het buitenwater gelegenheid te geven, weg te stroomen. Toen is er hocg water ge weest; een gedeelte van den Sehermeer lag onder water; doch ook van den Beemster lag onder water. Met een machine-bemaling zal dit echter ook plaats vinden. De Schermer, aldus adressanten, kan trotsch op zijn be maling zijn; steeds is het water, ook bij zwa- ren regenval, na korten tijd op peil gebracht, terwijl Beemster en Heer-Hugowaard nog half onder water stonden. In de laatste 30 jaren is maar eenmaal hoog water in den Schermer voorgekomen, waardoor enkele landerijen onder water lagen; dit was n.l, in September 1925. In September 1927 bleek verder dat de molens het water veel vlugger meester wa- ren dan de machines. Als man-nen van den practijk- wijzen de In- Eelanden op het gevaar van het loopzand bij et op diepte brengen van een gedeelte der bestaande vaart voor de bemaling van Pol der III. De bodem van den Schermer is veel losser en kruimeliger dan die van den Beem ster en den Heer-Hugowaard; hij is hier en daar veenachtig en vermengd met loopzand. Zij waarschuwen ten ernstigste tegen ver- andering van bemaling van den Schermer- 1 bracht had, en alles In de beste orde was (toegangswegen, enz.) Spr. hoopte, dat het De noogsre noreermgen waren TT^ eh WTY^ft"Wj^aTffe_wao«fifg miea'e fe IleCPea g«i In het da* gelijksche leven komen vaak kwetsuren, brand-, snijwonden, enz. voor. Verwaarloozing baart dan dikwijls groote zorg. Behoedt U daarvoor met VASELINE'CHESEB ROUGH (spreek uit: Tschiesbro) want deze is de eenige zurenvrije ter wereld. 'n Doosje, tube of fleschje in huis is een hutp in den nood. Vraagt altijd met nadruk naar VASELIN E-CH ESEBROUGH Het beste middel voor de huid! Gebruikt ook Chesebrough Cold Cream en Chesebrough Vanishing Cream de ideale vetvrije huid-cream. polder, welk werk tienduizenden meer zal kosten, afgezien van het feit, dat dit stuk Hollandsch Landschap van zijn schoonste sieraad beroofd zou worden. Indien echter de eischen van de practijk voor de theorie moeten wijken en het be sluit tot de eiectrische bemaling wordt ge nomen, dan is er nog een wijziging in het be- malingsplan van Polder III mogelijk, waar door he reusachtige, misschien onoverwinne- lijke moeilijkheden van het huidige plan worden vermeden. Deze wijziging zou dan bestaan in het in tact houden der bestaande vaart en het vor- men van een tweetal „polders", die elk door middel van een electrisch gemaal op die vaart zullen loopen. Van de vaart zou dan een electrisch gemaal het water op het boe- zemwater moeten brengen. De kosten zijn dan wel hooger door den bouw van twee kleine eiectrische maalinrich- tiugen, maar op den duur zullen ze veel klei- ner blijken, doordat de vaart intact blijft en veel minder onderhoudskosten moeten wor den uitgegeven aan het op diepte houden der aanvoertochten, die trouwens reeds da- delijk geringer diepte behoeven. De vaart zal dus geen stinkende poel worden en ae bemaling zal veel meer zekerheid geven. Hier- van willen adressanten gaarne een gede- tailleerd plan indienen. Naar aanleiding van de argumenten van de Hoofdlngelanden, als zouden de molens verouderd en verslechterd zijn, merken de adresseerende Ingelanden op, dat deze mo lens, bij normaal onderhoud, nog menschen- geslachten kunnen overleven. De Ingelanden verklaren zich tenslotte niet overtuigd door de argumenten van de beide rapporteurs van den Hoofdingenieur en zij dringen er opnieuw op aan, dat den kleinen man geen hoogere lasten worden opgelegd, terwijl tegenover het voOTdeel van meerdere zekerheid talrijke en onbetwijfelbare nadeelen staan. De meening van Prof. Scheltema. In verband met het rapport van den hoofd ingenieur, waaruit blijkt, dat deze zich op het standpunt stelt, dat Ged. de vraag alleen op technische en economische gronden hebben te beoordeelen, heeft de Vereeniging „De Hol landsche Molen" zich tot Prof. Scheltema ge- wend, die betoogt, dat volgens art. 5, van de verordening van toezicht op de verordeningen van Waterschappen in Noord-Holland, een Waterschapsbestuur voor het vervangen van een windmolen door een eiectrische be- malingsinrichting de goedkeuring van Ged. St. op het ontwerp van het werk behoeft. Op de vraag, of Ged. St. hun goedkeuring kunnen onthouden aan het ontwerp op grond, van het aesthetisch belang, indien dit aesthe tisch belang als algemeen belang kan getden, zegt hij, niet te aarzelen met de meening, dat zulks inderdaad het geval is en hij stelt zich dan ook tegenover de meening van den hoofd ingenieur, die zich op het standpunt heeft gesteld, dat op grond van art. 5 Ged. St. slechts rekening zouden mogen houden met het belang van het watersehap, dat de goed keuring vraagt. Hij meent, dat naar ons gel- dend Waterstaatsrecht, ten aanzien van een watersehap, op tweeerlei wijze het hooger toe zicht wordt uitgeoefend en wel, door goed keuring of door vernietiging. De gronden, waarop vernietiging kan plaats vinden, zijn in art. 22 der waterstaatswet gencemd Een daarvan is: „in strijd met het alge meen belang", en hij oordeelt het dan ook niet twijfelachtig, dat dit motief ook bij de gevraagde goedkeuring tot vernietiging van het besluit zou kunnen leiden en zelfs in. ieder geval tot onthouding van goedkeuring moet voeren. Deze zienswijze wordt door Prof. Scheltema uitvoerig in zijn schrijven uiteen gezet en zijn conclusie is dan ook, dat het wel degelijk mogelijk is, de gevraagde goedkeuring op andere gronden te onthou den dan die van direct waterschapsbelang. (Wordt ve^volgd). LANGEREISVEENHUIZEN. De ijsclub Langereis—Veenhuizen verga- derde Zaterdag bij den heer Modder. Aanwezig waren 7 leden, benevens de heer A. Visser, districts-voorzitter van den IJsbond Hollands Noorderkwartier De voorzitter, de heer Gayaard, heette al ien en in't bijzonder den afgev. van het be stuur van den IJsbond hartelijk welkom en biacht in herinnering, dat de ijsclub dit sei- zoen haar 25-jarig jubileum vierde Tengevolge van een buurpraatje, nu 25 jaar geleden tusschen mevr. De Jong en mevr. Meyer was het idee ontstaan tot op- richting eener ijsclub 1 :r ter plaatse en 't waren meester De Jong, Meyer en P. Brug- man Jr., die dit denkbeeld verder uitwerk- ten en zoo de vereeniging in't leven riepen Spr. was van oordeel, dat de ijsclub alhier al veel tot nut en vermaak der burgerij had bijgedragen. Daar de heer A. Visser niet te laat wilde vertrekken, werd eerst het in de vorige vergade-"ing genomen besluit, om zich van den IJsbond af te scheiden, in 't breede besproken. De heer Visser, het woord verkrijgende. zeide, dat er beweerd werd, dat de IJsbond niet veel presteerde. Dit leek wel zoo, maar in werkelijkheid liet de Bond naar buiten niet zoo veel van zich hooren, omd.at zij na jaren onvermoeid werken haar taak vol- "Ti mocht gelubken, de afdeeling weder tot loctreding tot den Bond te bewegen. 10. Omdat, als andere afdeelingen het voorbeeld van Langereis volgden en zich af- scheidden, het mooie banennet verbroken zou worden en alles, wat de IJsbond ver- richt had, in duigen zou liggen 2o. Omdat het lidmaatschap zijns inziens financieel niet te bezwaarlijk voor de afdee ling was, hetgeen spr. uitvoerig toelichtte. 3o. Omdat het lidmaatschap zeer groote voordeelen had ten opzichte van de ver- zekering van de arbeiders in dienst der Ijs club. Van de aangesloten afdeelingen zijn al die werklieden voor een g<ering sommetje collectief verzekerd. En hoe is't nu met Uwe vereeniging? Uw bestuur is persoonlijk aan- sprakelijk voor elk ongeluk, een der arbei ders overkomen en de financieele gevolgen ervan. Spr. toonde met voorbeelden aan, hoe zoo'n ongeval soms belangrljke bedragen eischte, veel te bezwaarlijk voor de kas der Ijsclub. Verder beloofde spr er met klem op aan te dringen, dat de toegangsbaan (binnen- door) naar Nieuwe Niedorp beter onder- houden zou worden en dat omliggende af deelingen ernstig op haar plicht gewezen zouden worden, haar banen beter in orde te houden. Spr. vertelde, dat was voorgesteld, den afgevaardigden naar de algemeene ver- gadering elk 2.50 tegemoetkoming in de kosten te geven en dat de bondskaarten met 1 cent per stuk verlaagd zouden worden. Op een klacht, dat steeds te veel bondskaarten, 150 inplaats van 75, werden ontvangen, ant- woordde spr., dat telken jare voor 1 Nov be- hoort opgegeven te worden, hoeveel kaarten er noodig zijn, daar anders hetzelfde aantal als het vorige jaar wordt verstrekt. De aanwezige leden voelden er veel voor, zich weder bij den IJsbond aan te sluiten, vooral met het oog op de collectieve verreke- ring der arbeiders. Het punt: Weder-aanslui- ting, zal voor een eerstvolgende vergade- ring op de agenda gebracht worden. Nu kwam het verslag van den penning- meester, den heer J. Benit, aan de orde De rekening, die een ontvangst van f 110.53. een uitgaaf van f 27.83, en alzoo een batig saldo van f 83.55 aanwees, werd door de heeren E. Stapel en C. v. Twuiver nagezien en in orde bevonden. Het geheele bestuur werd eenstemmig her- kozen. Besloten werd, bij houdbaar ijs, eerst een kinderfeest te houden en daarna verder te be- raadslagen Nadat nog eenige zaken van huishoude- lijken aard besproken waren, ging men huis- waarts. SCHERMERHORN. Zondag hield de gymnastiekvereeniging „Voiiharding" van hier haar eerste openbare uitvoering in dit seizoen. De voorzitter, den heer J. Kluft, opende en heette welkom aan de talrijke aanwezigen die de geheele zaal bezet- ten. Door het zware verlies wat de vereeni ging in dit jaar leed, doordat alle toestellen enz. waren verbrand is zij natuurlijk sterk gehandicapt. Verder sprak spr. de hoop uit, dat de samenwerking met den heer Schreuder in wiens nieuwe zaal zij voor het eerst ten tooneele traden even goed zou zijn als dat met de vorige eigenaar het geval was. Hiema volgde de opmarsch. Vrije oefeningen heeren, toestelturnen meisjes, knotsoefeningen, brug jongens, le afd. tremplin brug (heeren) en vrije oefeningen meisjes afgewisseld door een heel aardige voordracht. De groepen der hee ren waren keurig en uitstekena verzorgd. Verder kregen_we nog een tweetal dansen te zien, n.l. een Eifendans van de dames en Poppendans van de meisjes, welke beide num- mers een glanspunt van den avond waren. Voorts kregen wij voor het eerst op de gymnastiek uitvoering de reuzenzwaai te aan- schouwen, daar op het vorige tooneel wegens een te lage zoldering dit niet mogelijk was. Zeer aardig was te z!en het bokspringen door de jongens waarbij werd aangetoond, dat zeer kleine kleuters in een korten tijd aardige vorderingen kunnen maken. In de pauze werd nog een taart verloot welke ten deel viel aan O. Baas te Beets. Na een paar leuke voor- drachten sloot de voorzitter de uitvoering, waarbij hij de ouders aanspoorde de kinderen lid te laten worden van de gymnastiek ver eeniging. Tevens dankte hij mej. G. Schreuder uit Alkmaar, de heeren S. Ran en J. Schreuder voor de belanglooze medewerking. Als blijk van waardeering werd door mej. S. Hartman mej. Scheuder een bloemstuk overhandigd. Ook de burgemeester dankte spr. voor de be- langstelling. Een gezellig bal besloot de avond, waarin de zwaar beproefde vereeni ging, die langen tijd zonder toestellen was, liet zien, dat zij onder goede leiding staat en de naam „Volharding" met eere draagt. NOORDSCHARWOUDE. De Markt. Met ging onzen tuinders in de afgeloopen week weer uitstekena naar wensch. Het is vooral de roode kool die het best doet, waarvan het gevoig is, dat ondanks de veel mindere productie veel meer aangevoerd wordt, dan het vorig jaar in dezelfde weken het geval was. De roode kool bracht tot 12.20 op ter wijl de laagste noteering 8.90 was. Dit is nog weer ongeveer twee gulden hooger dan de vorige week. Ook de tweede soort bracht zelfs meerma- len boven 10 op, terwijl beneden de b geen roode kool verkocht is. De aanvoer was nog weer een tiental wa-- gons grooter dan het vorig jaar. Ook met de gele kool gaat het goed al is de verhooging dan ook in mindere mate. Ze zijn deze week tot ten hoogste f 6.60 op- gelcopm, wat juist het dubbele is van de noteering van het vorig jaar. Met de Deensche witte kon het nog wel wat beter worden. Wel is ook hiermee eenige stijging waar te nemen, maar die is niet van dien aard dat van een loonende opbrengst ge- sproken kan worden. Elke verhooging van aanvoer wreekt zich in de prijzen, zoodat het afzetgebied blijk- baar zeer beperkt is. De hoogste noteering was nu f 4.60. De opbrengst van de uien was ook nu allcssinds bevredigend. Ze werden verkocht van 8.70—/ 10, terwijl de drielingcn nog iets hooger opbrengst hadJen. De hoogste noteering van de nep was 6.50. De peen prijsi vry goed, <*och koa beter, laagste liepen niet beneden de 3. ags Voor gewone witte kool is het seizoen afge loopen, evenals voor bloemkool. De laatsten werden het vorig jaar nog de geheele maand aangevoerd, doch de vroeg mgevallen vorst heeft dit jaar het einde be- spoedigd. Rapen en Rammenas werden slechts een maal aangevoerd. Ze brachten beiden bij de 3 op. In totaal werd 114 wagons kool en 10 wagons andere producten aangevoerd. SCHOORL. De tooneelvereeniging „Thalia" gaf Zon dag in het lokaal van den heer Scnuijt de aangakondigde uitvoering van het tooneel- spel „de Krekel". De opkomst van het pu- bliek liet eenigszins te wenschen over, wat jammer is geweest voor de uitvoerende ver-' eeniging, caar de recette wel niet van dien aard zal geweest zijn, dat de aanzienlijkc kosten, welke een goeae uitvoering van een stuk als „de Krekel" medebrengen, gedekt zullen zijn. Overigens kan men uit onderstaandc af- leiden, dat de aanwezigen hebben genoten, dat de uitvoering dus geslaagd is. Over den inhoud van het stuk schreef ons blad reeds de vorige week. We kur.nen dus volstaan met te zeggen, dat de historische aankleeding over het algemeen in overeen- st.cnming was met tijd en plaats. De decors waren prachtig verzorgd, voor al die tooneelen, waar de oude Tadet, de-heks zich bewcog, de rotspartij met rusticke bru, enz. heeft een heele bewerking gekost en a leen daarom zou't jammer zijn als dat alles slechts voor deze eene uitvoering dienst mcesf doen. Doch ook het spel was over het alge meen goed en gaf reden om te veronderstd- len, dat „Thalia" nog eens hier of elders met dit stuk uit zal komen. Het mag bij deze eene keer niet blijven. Alle medespelendien konden goed voldoen. We zullen geen namen noemen, dcch een paar artisten hopen we nog eens rolvaster te zien, waardoor de natuurlij'kheid van hun spel alleen kan winnen. In het bijzondnr d:ent echter genoemd mej. A. Bakker, welke als Heks een type uitbeeldde, zooals men dat gaarne ziet; ook mevr. Peetcom-de Keijzer gaf een natuurgetrouwe typ.ering van Fanchon Virieux, „de Krekel", het kleinkind van de Heks en aan deze twee figuren pasten de overigen zich waardig aan. Met de verteed ring van het hart van .den ouden vader Barbeaud kwam het spel van liefde en strijd in de beste banen terecht en eindigde tot alter tevredenheid. WIERINGEN Maandagmorgen om 2 uur is brand uitge- broken in het dubbele woonhuis, bewcond door de gezinnen van S. Jonker en J. Ren- gers te Tippolytushoef. De brand is vermoe- delijk ontstaan in den schoorsteen van het perceel van eerstgencemde. Beide pcrceelen zijn totaal uitgebrand. Aileen de inboedel van Rengers is grootendeels gervd. Alles is verzekerd. De enderbouw van de uitwaterings- en schutsluizen voor de Zuiderzeewerken te Den Oever alhier is Vrijdag j.l. gereed ge- komen. Wanneer met den bovenboitw wordt begonnen is nog niet bekend. BEVERWIJK. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de R«.K. kerk aan de Breestraat alhier. Alle offerbussen waren ledig, zoodat de buit, die de daders aantroffen, al heel mi- niem was. In de sacristie werden de offer- blokken bewerkt, doch ook hier was geen geld aanwezig. De opbrengst van de colTecte van Zondag, ruim 500, was juist des avonds tevoren door den pastoor in bewaring genomen. Van de daders is tot nog toe geen spoor gevonden. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 12 December. Pclitierechter Mr Krabbe. VOORTGEZETTE ZAAK TEGEN EEN KANTOORBED1ENDE De zitting ving aan met de voortgezette behandeling contra P. C. O. De heer V' lggers bracht een reclasse.ringsrapport uit. Het be trof hier schending van het briefgeheim, ge- pleegd door een kantoorbediende cier Ned. Posterijen, vroager te Barsingerhorn werk- zaam. Gerequireerd werd thans een voorwaarde- lijke straf van 3 maanden gev. met 2 proT- jaren, op grond dat het rapport niet ongun- stig is. Mr. de Groo-t verheugde zich over het re quisitoir en sloot zich daarbij als verdediger aan. Mr. Krabbe, politierechter, wees onmid- dellijk schriftelijk vonnis en veroordeelde verdachte tot 3 tnaanden voorw. gev. met een proeftijd van 3 jaar Officier en verdachte deden afstand van het recht tot hooger beroeo. Politierechter Mr. Dr. Muller. WEDERSPANNIGHEIE>. De bcerenknecht Corn. A. uit, Wimmenum, gem. Egmondbinnen, bevond zich op een bal- avond in het cafe van den heer Terburg tr Schoorldam en stelde zich daarbij zoo onor- dcliik aan, dat het noodig was hem uit het cafe te verwijderen. Kijksveldwachier Kra nenburg, thans glansvol geslaagd voor het brigadiers-examen, belastte zich, geassis- teerd door een gemeente-collega, met dit kar- weitje, waartegen Cornelis zich zoodanig ver- zette, dat zeilfs de gummistok bij deze kunst- bewerking moest worden aangewend om den verzetteling tot kalmte te brengen, daiar hij om zich heen sloeg en beet als cen dolle kat. Hij is met veel moeite in een niet offic;-^ schuurtje opgeborgen. Ter zake deze wederspannigheid stond Cornelis A. heden terecht. Verdachte staat niet ongunstig bekend en werd veroordeeld tot 40 boete subs. 40 da- gen hecht. De eisch was 21 dagen gevange nisstraf. VERVALSCHINO VAN EEN REISPAS. De 24-jarige reiziger Leonard N., thans ge- detireerd, stond terecht omdat hij in het na jaai van 1926 zijn naam in een aan hem urigereikte reiepas heeft veranderd, alsmede den datum van zijn geboorte. De verdachte bekende, dodh beweerde er had. Hij deed het voor de aardigheid. De officier accepteerde dezen uitleg niet eo vorderde 75 boete of 60 dagen hecht. Mr. de Groat, toegevoegd verdediger, pieit- te op verzoek van den politierechter zea kort, aangezien de politierechter deze zaalj naar de meervoudige strafkamer verwees. VERZET. De verdachte Bastiaan T. was niet verscbe* nen, zoodat wij het genoegen van de eerste kennismaking moesten missen. Hij heeft zidt te Enkhuizen met geweld verzet tegen den politieagent Weijland. Het feit is gepleegd Zondagavond 16 October. Verdachte was be- schonken en zijn overbenging naar het poli* tiebureau was niet alleen zeer gewenscht, doch zelfs hoogst nodig. Eisch 25 boete of 25 dagen hecht Vonnis conform den eisch. EEN VRIENDELIJKE BEGROETING. De g.pensionneerde verdachte M. J. H. te Helder heeft op 5 October den deurwaarder der gemeentelijke belastingen, die hem een dwangbevel tot voldoening der hondenbelas- ting presenteerdie, niet zeer beleefd toege voegd: Jij kan van mijn part naar je ouwe moer looper. Verdachte, die aan hardhoorigheid labo- rcert, ontkende deze uitdrukking te hebben gebezigd. De politierechter noemde het meer onpas- send dan beleedigend, dit optreden van ver dachte. De officier achtte bet een grensgeval ea vorderde 15 boete of 15 dagen hecht. Daarop volgde vrijspraak, hoewel dit von nis den politierechter speet. Het optreden van verdachte was in hoogie mate ongepast ALWEER EEN VERZETJE. Ditmaal was het de 28-jarige visschers- knecht Alexander Wilh. N. te Helder, die zich op Zondagavond 23 October met geweld heeft verzet tegen den agent Nijhof, die hem ter zake openbare dronkenschap wenschte aan te houden en over te brengen. Het was een bevig verzet, zoodat assistentie noodig was. Verdachte is in beschonken toestand iastig en ruzieziek. Hij bekende dat zelf trouwens ook. Eisch 30 boete of 30 dagen hecht. Uit- spraak 25 boete of 25 dagen hecht. VERBODEN HAZAkDSPEL. De lanobouwer Abram 8. te Siompetoren heeft op 30 October op net terrein der Ken- nttner aportcmb, het Sportpark te Alkmaar, ter gelegenheid der draverijen, mej. K. v. d. Hagen,. geb. N. Sehoai, getegcnheid gegevca tit wedden. Verdacnte bekende. Mej. v. d. H. wedde op „Monte Carlo", welke edele draver, trotsch het vertrouwen in hem gesteld, het echter leelijk aflegde. Eisdi 25 boete of 25 dagen hecht. Von nis 60 boete of 30 dagen hecht. HUISVREDLBREUK. De verdachte Berend W. te Wieringen, niet aanwezig, heeft op 23 October, ondanks her haalde verzoeken, de woning van mej. 8. de Vries niet willen verlaten. Een kostganger heeft deze vordering ook gedaan op last van den rechthebbende, waarop verdachte zich heeft verwijderd. Eiscli 15 boete of 15 dagen hecht. Von nis conform den eisch. VERNIEL1NG VAN EEN GLASRUIT. Een kosiganger van het iogemeut van W. Wit te Schagen, de 23-jarige los werkman P. C. de G., heeft woorden gekregen met zijn kostbaas over een afakening en toen in drift een glasruit vernield. Vooraf heeft hij Wit nog met den doo-d bedreigd. Mej. Wit trad op als eerste en eenige ge- tuige. Verdachte heeft zijn logementschuld; die hij maaktc, niet voldaan. De aangerichte schade bedraagt 1.35. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Von nis 15 boete if 15 dagen hecht. NET VOLDOEN AAN EEN VCRDE- RING OM VAN ZIJN RIJWIEL AF TE &1APPEN. De niet verschenen verdachte, Jac. v. d. G^ te Bovencarspel, heeft zich in den avond van 1 November aan bovenomschreven strafbarr feit schui-dig gemaakt. Hij reed op den Zwaagdijk per njwiel, zonder licht, en werd gesommeerd door een rijks- en gemeente- politieambtenaar. Verdachte werd achter- haald en bekwam een veroordeeling wegens rijden zonder licht. Hij werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. NOGMAALS VERNIELING. De niet aanwezige Wieringer dekkneclit Arie Jansen St. heeft in den nacht van 29 op 30 October een ruit uau het arrestantenlokaal op het Scliiereiland verbrijzeld. Hij was w# gens dronkenschap ingesloten. Eisch 12 boete of !2 -dagen hecht. Von nis 10 bo-ete of 10 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Mej. Trijntje N., huisvrouw van D. Klomp te Koedijk, is op 1 November d-oor haar buurvrouw, mej. Geertje N., huisvrouw van R., beleedigd, bij een ruzie over de resp. kin deren. Haar is toegevoegd het van weinig respect getuigende woord „Lel". Getuige Trijntje is ook bedreigd door den heer R. en durfde nu niet goed meer buiten te ko-men. Gevorderd werd 10 boete of 10 dagen hecht. Vonnis 5 boete of 5 dagian hecht MISHANDELING VAN EEN CAFeHOUDER. De heer H. Sjoers, sinds korten tijd eaM- houder te Alkmaar, heeft, behalvc de lusten, ook de lasten van zijn nieuw beroep onder- vonden, doordat hij van een klant, den 22- jarigen fabrieksarbeider Wouter K.. bij eett kwestie over de betaiing van de verteripg, op heeft ont vangen. Dr. Straver heeft de bcschadigds 3 November, een gevoeligen schop neel ver heeft de bescha scheen behandeld. De cafehouder verkecrt in de meening, dat Wouter niet gescliopt doch gestoken heeft. Wouter K. zeidfe, dat hij van den caffihon- der een „gof" heeft ontvangen. Een getuige ten voordeele van verdachte, A. Smit, 18-jarige expeditieknecht, tweft den heer Sjoers een duw zien geven. Verdachte schopte toen terug. Van snijdten heeft ge. tuige absoluut niets gezien. De officier eischte 15 boete of 15 dagnh hecht., waarop verdachte vwroortfeeWl. tot die geeiHste straf. ,.-5

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6