S- Provinciaal nieuws ICunst f^arkiibepiehten Telegpatumen van 14 December 1927. Opgave van i oeidfcoilandscti LandkonworeiRet DE RIJP. D,oor stemgerechtigden werden als leden van 'het kiescollege der Ned. herv. kerk geko- zen de heeren A. Zwaan, D. Polman en A. Middelveld. In de vergadering van het kiescollege wer den als ouderling en diaken herkozen de hee ren T. P. van Houwelingen en K. Humer, en in de vacature Tuyn als ouderling de heer J. H. Siebrands. Door de kerkvoogden der Ned. herv. kerk alhier, wordt met ingang van 29 Fe- bruari eervol ontslag verleend aan den heer tjoh. Kroone, welke alsdan 60 jaren de tunc tie van organist dezer gemeente zal hebben waargenomen; met behoud der daarvoor ver- bonden jaarwedde in den vorm van pensioen. iVan het Doopsgezinde Mennofonds is met October uitgeloot serie no. 12. De obli gation dezer serie zijn met 1 Maart a.s. be- taalbaar bij de ontvang- en betaalkas te Amsterdam. De heer L. Walch, sluiswachter van de Sluis- en Dambrug, kan wegens zijn hoogen leeftijd zijn functie niet langer waarnemen, zoodat B. en W. deze sluis wederom verpach- ten. De inschrijving sluit 23 December a.s. en gaat voor den tijd van drie jaar. GRAFT. Door de Nederl. herv. gemeente werden herkozen als ouderling de heer W. H. Jan- knegt, als diaken de heer K. Renses, als re- gentesse van het weeshuis mej. J. Ooms en als regent de heer J. Besse. De 4 jaarlijksche verhuring der gemeen- telanderijen alhier heeft wederom plaats ge- had. De uitslag is als volgt: Hartog-land J. de Jong 300 (onveran derd); Tuin nabij perceel I Th. Duin 15 (onveranderd)Grasland a. d. Zuid P. Roe- mer 18 5); Tuin ten Z. der N. H. kerk A. van Petten 29 31); Gedeelte Scher- merpad Jac. Schrama 20 30); Bullen- akkertje K. Klijn 30 33). Dezer dagen werd alhier door (ten heer W. Slooten opgevangen een ballon gemerkt no. 52 afkomstig uit Genck (Belgie). NOORD-SCHARWOUDE. De afd. Langendijk van het instuuiit voor arbeiders ontwikkeling hield Dinsdag den 4en avond in dit seizoen. Als spreker trad op de heer J. Ratte van: Rotterdam, met het on- derwerp: „Trusts en kartels". De spreker bewees vrij diep tot het inwen- dige van het groote bedrijfsleven te zijn door- drongen en toonde met diverse voorbeelden aan, op welke wijize in vele gevallen de dis- tributie over de geheele wereld geregeld is. Het was een mooie en leerzame avond. De tooneelvereeniging „Concordia" gaf een tweetal goed geslaagde uitvoeringen in „Concordia". Opgevoerd werd „Het Offerlam", blijspel in orie bedrijven. Het publiek heeft genoten van het vroolijk spel en menige guile lach klonk dan ook uit de zaal. Het bezoek had be- ter kunnen zijn. CASTRICUM. De verbetering van den Rijksweg is tot stand gebracht tot even voorbij de R. K. Kerk. De bestrating is vanaf Menige 100 M voorbij die kerk in de riehting Lmnmen op- nieuw bsstraat en de breedte van die bestra ting aanzienlijk verbeterd. Voorts zal aan beide zijden van den weg een rijwielpad aangelegd worden, dat zeer zeker een groot voord'eel zal zijn voor het verkeer. A TEXEL. Aan den dienstplichtige A. C. Dros, uit deze Gemeente, bestemd voor de officiers-op- leiding, is vrijstelling van den dienstplicht iverleend. BEVERWIJK. Zaterdagmiddag is er een ortbeteekenend brandje geweest ten huize van De B. alhier. Toen de politic het geval o-nderzocht, kreeg zij vermoeden, dat hier opzet in het spel is geweest. Zij hieeft dan ook De B. in arrest gesteld. De man moet reeds hebben bekend den brand te hebben gestieht. In de Maandagavond gehouden verga- dering van den gemeenteraad is het voorstel van den voorzitter tot aanvulling van het re- glement van orde met een bepaling, waar- door het mogelijk zou worden een lid, dat herhaaldelijk de orde verstoort, desnoods met behulp van den sterken arm uit de zitting te doen verwijderen, dcor den raad afgewezen. Deze beslissing was in overeenstemming met het terzake door de commissie uitgebrachle rapport. De raad besloot op voorstel van B. en W. aan de uitgetrokken werkloozen en onder- steunden een dubbele uitkeering te verlee- nen met het oog op het Kerstfeest. Over een voorstel, aan de politie een grati- fcatie te verleenen voor bijzondere diensten, door haar verricht tijdens de herdenkings- feesten, werd uitvoerig gediscusieerd. Het werd ten slotte verworpen. Afgewezen werd een voorstel-Tromp om de publieke tribune uit te breiden. De voorzitter legde uit. waarom hij de vra- gen van het raadslid Eijkeng niet wenscht te beantwoorden. Dat is alleen, wijl de heer Eijking er een te persoonlijk karakter aan gegeven heeft. Besloten werd, aan de op 1 October j.l. geopende school voor buitengewoon lager on- derwijs een tweede leerkracht te benoemen, en een crediet toe te staan van 960 voor de kitbreid'ing van leermiddelen. BEEMSTER. Door het kiescollege der Ned. herv. ge meente is tot ouderling herbenoemd de heer I J. Schuijtemaker en tot diaken benoemd de heer G. Kleiterp. Damrnn. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de damclub „Ons Genoegen" te Edam, heeft deze club voor het spelen van neder- laagwedstrijden met een tiental daarvoor uit- genoodigd de damclub van Enkhuizen en „Aris de Heer, alhier. Door „Ons Genoegen" zijn medailles als le en 2e prijs beschikbaar gesteld. Enkhuizen heeft reeds gewonnen met 13 7. A. s. Donderdag speelt „Aris de Heer" te Edam, die om te winnen nu minstens 14 pun- ten moet maken. Het zal een spannende strijd worden. De, politie verbaliseerde de vorige week slechts 16 huiseigenaren wegens niet aan- sluiting van hun perceelen bij de Waterlei- ding. Hier is't ook al zoo gezellig. Door het Fanfarecorps „Koningin Wilhelmina" zal van Vrijdag tot en met Zon- dag een bazar georganiseerd worden. Naar wij vernemen zijn de baten voor het bekostigen van nieuwe instrumenten, en als er genoeg overblijft, een muziektent. Er zijn reeds bijzonder veel toezeggingen gedaan voor het schenken van goederen op verschillend gebied, niet alleen van Beemste- naren, maar ook van groote firma's uit de Zaanstreek, Alkmaar enz. Wij zullen hopen, dat „Koningin Wilhel mina" een groot succes kan boeken. GROOT-SCHERMER. De heer P. G. Slooten, alhier, dienstpl der lichting 1928, zal met ingang van 18 Juni s.s. worden in-gelijfd bij de 2e Schoolcom- >agnie, korps Luchtd-oelartillerie, garnizoen le Utrecht. OUDKARSPEL. Ten opzichte van de radio distribute is over den geheelen Langendijk een zoodanige regeling getroffen dat de firma Hart en Kuit den oostkant en de heer Schuitenmaker den Kgstkaat zal bedienen. KENNEMERLAND. In de afgeloopen week is de aanvoer van groente vrij groot geweest, atthans groot van den aanvoer van de hoofdproducten als an- dijvie, diverse koolsoorten en peen. Andiivie is duur 5 a 6 oenten voor een „ge- bleekte d. w. z. gele krop, is lang niet goed- ko-op en zij die de moeite niet willen doen om hun waar to-onbaar te leveren, moeten maar ondervinden dat ze nog niet de h-elft van den bovengenoemden prijs kunnen krij-gen; de orijzen varieerden van 0.75 tot 1.35 per cist. Bospeen (wortelen) werden aangevoerd in aHe mogelijke sorteering. Dit is verklaarbaar, want dat er tegen Kerstmis nog zulk een aan voer van peen plaats heeft, is een unicum. We noteerdeo hiervoor 8 a 25 per 100 bos. Boerekool is gewild en hoewel de vorst ge- weken is, doet dit niets af aan de prijzen, die sinds een 10-tal dagen zich in stijgende lijn bewegen; de noteering was 0.80 a 1.30 per fast. Een extra mooie prijs! Prei is een gewild artikel en het zijn voor- al de Amsterdamsche kocplieden die hiervan groote kwantums afnemen, hierdoor is de rooge prijs verklaarbaar, die opliep van 13 tot 27 per 100 bos. Minder goed was de vraag naar het soe- ciaal Wijksdie product, groene kool. Trots den niet grooten aanvoer ging de prijs terug, de noteering was /3a 6 per 100. Spruiten gaat of't gesmeerd is, vooral in Beverwijk en hierdoor is de aanvoer steeds grooter, want er komen vrij groote partijtjes van elders los en het zijn vooral de mooie, vaste spruiten, die steeds oploopen en wel tor een prijs van 22 a 27, terwijl afwijkende kwaliteit 13 a 17 opbraclrt, alles per 100 Kg. Roode en gele kool is duur, vooral de eer- ste. Dit komt tchier van een tekort op de markt en men begrijpt eigenlijk niet best, waaTom men de koo lvasvnoudt, blijkbaar is 25 a 30 cent voor een roode kool nog niet ge noeg. Froewel er momenteel nog al vraag is naar witlof, is de aanvoer klein. Dit is wel ver klaarbaar, daar de Amsterdamsche kooplie- den zich met het ongesorteerde Beigisch pro duct behelpen (dat bij reuzenkwantums in Amsterdam wordt aangevoerd) en de „trek- kers" hier geen vergoeding van kosten be- taald krijgen en daarom liever het voorjaar afwachtende noteering was 24 a 28 per 100 Kg. Uien, wortelen, rapen en bieten zijn een wekelijks tfcrugkeerend artikel, wat aanvul- lend werkt, prijsverandering bleef uit, alleen uien zijn-iets meer in trek. Vruchten en aardppelen werden in kleine partijtjes aangevoerd, de prijzen ondergin- gen geen verandering. Een meer en meer aangevoerd artikel is de schorseneer, die in mooie partijtjes werd aan gevoerd, de prijs is vrij goed, n.l. 15 a 20 voor lste soort en 10 a 14 voor 2e sobrt, alles per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. De raad dezer gemeente vergaaerde Dins- dagmiddag voltallig. Na opening met gebed sprak de voorzitter er zijn genoegen over uit dat ook de heer Smaic weer aanwezig was, hersteld van ten ziekte, die zich in den aanvang ernstig liet aanzien. Goedkeuring was ingekomen op de veror- dening betreftende heffing van kaaigelden. Volgens bericht van den inspecteur is het bedrag aan gem. opcenten op de grondbelas- ting 1360.76. De kas bij den gemeente-ontvanger was op 7 Dec. in orde met een inhoud van 1022.32. Omtrent radio-distributie hebben B. en W. in overleg met het hoofdbestuur der Voorstel voir de begrooHnj* gekomen was of tot de begrooting van het volgend jaar ge- wacht was geworden. De voorzitter gaf de heer Koedijk volko- men gelijk, doch het is toen niet gebeurt en naderhand bleek de noodzakelijkheid. Mededeelingen werden gedaan betreflen- de conversie van geldleeningen. Een leening groot 12.500.van 1920 zal nu gesloten werden tegen 47/s pet. Een andere leening van 1924, toen geslo ten bij de Levensverz. Utrecht tegen 554 pet. zal nu 43/» pet. moeten kosten als drie maanden rente extra betaald wordt. Voor een andere leening, groot 3COO, bij Conserfatrix besloten tegen 53/4 pet. waren de voorwaarden te hoog om tot conversie over te gaan. De gascorruptie. Betreffende de lichtbedrijven is in verband met de berichten in de bladen over gas. or- ruptie bij de fabriek te Noordscharwoude een uittreksd ingekomen uit de notulen van ce commissievergadering van Dinsdag 6 Dec. Daarin wordt gezegd, dat naar aanleiding van een indertijd ingekomen adres van eeni- ge raadsleden van Oudkarspel, welk adres toen op voorsel van het bestuur voor kennis- geving is aangenomen, een onderzoek is in- gesteld naar de houding van den directeur dezer fabriek. Daaromtrent zijn toen mededeelingen aan de commissie gedaan. Het bestuur was van oordeel dat niets is gedaan, zoodat toen het voile vertrouwen- in den directeur behouden bleef Een nader onderzoek bij de firma Elster en Co en bij de Derts-che fabriek ingesield bewees dat hier nooit kortingen genoten zijn. Nu ook deze fabriek genoemd wordt moet een misverstand in het spel zijn, waarom de directeur zich tot mr. Leesberg gewend heeft met verzoek de zaak bij den officier van justitie aanhangig te maken. Daarna heeft de directeur van de firma Wilson uit den Haag een v-erklaring in han- den gekregen, dat hij van die firma nimme-r een gift heeft aangenomen. Vervolgens werd een resume van de be- spreiingen gegeven, waarbij bleek, dat men van de onschuld van den directeur overtuigd was en alle vertrouwen stelde in het onder zoek der justitie. Daarna sloot de voorzitter deze vrij zeker laatste vergadering in dit jaar, met dank voor de samenwerking. posterijen vergunning verleend aan de fiima Hart en Kuit en den heer D. Schuitemaker. Deze heeren zijn overeen gekomen dat de heer Schuitemaker de Westkant en de fiima Hart en Kuit de Oostkant voor zijn rekenmg zal nemen. Op ten verzoek van den Kon. Ned. PoFtie- hondvereeniging om subsidie werd op voor stel van B. en W. afwijzend beschikt. Een verzoek van dtn heer Goudsblom om plaatsing van een lantaarn in de bocht bij zijn woning aan de Sluiskade werd in han- den van B. en W. gesteld. Ingevolge bespreking door bet raads'id Koedijk zijn aan de Sluiskade reeds twee lantaarns bijgeplaatst. Een voorstel van B. en W. om de school- banken in het lokaal van de hoogste klassen te vernieuwen werd goedgekeurd. Voor de laagste klassen zu'len de rugleuningen ver beterd worden en van het middenlokaal zijn de banken het vorig jaar vernieuwd. De banken zullen worden gemaakt door een plaatselijk timmerman voor 20 p. stuk. In een ingekomen fabrieksopgave werd 28 genoemd. En zijn 16 banken noodig Daar de begrooting pas was vastgesteld vonden B. en W. geen vrijheid daartoe zon- der toestemming van den raad toe over te gaan. De beer Koedijk had liever gezien dat het AMSTERDAMSCHE AARDAPPELRPIJZEN. AMSTERDAM, 14 Dec. 1927 Friesche borgers 5.26f 5.50; Spuische eigenhei- mers f 5.30f 5.50. Overige prijzen onver anderd. Aanvoer 3 ladingen (2950 H.L.) AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Dec. 1927. 203 Vette kalveren le kw. 1.08—/ 1.20; 2e kw. f 0.94— f 1.0614; 3e kw. f 0.80—/ 0 90 p. K.G. lev. gew.; 41 Nuchtere kalveren f 12 20 per stuk; 720 Varkens FIoll. Overz en Geld, le kw. vleeschvarkens f 0 73f 0.74 per K.G. slachtgewicht; 1 prima varken boven noteering; Holl 2e kw. 0.710.72; Vette varkens 0.71f 0.72. (Uedeeitemk geiorngeerd.) EERSTE KAMER. 's GRAVENHAGE, 14 Dec. Zonder hoofde.ijke stemming werd aangenomen de ins telling van een Postraad- en onteige- ning ten behoeve van stationsemplacemen- ten te Arnhem, Bovenkarspel en Assen. Daarna werd behandeld het ontwerp tot wijziging van de Prov.-wet. TWEEDE KAMER. DEN HAAG, 14 Dec. Naar aanleiding van een adres van eenige mobilisatieslacht- offers inzake afwijzing van een verzoek om uitkeeringen stelt de heer K. ter Laan voor, het adres naar den minister te zenden om nadere iniichtingen. De heer Suring stelt voor het adres voor kennisgeving aan te neiuen, daar het geen toepassing van een wettelijke rege.ing vraagt. Het voorstel-Siinng, gedaan na- mens de commissie voor de verzoekschrif- ten wordt aangenomen met 6724 st. Het voorstel van dezellde commissie om voor kennisgeving aan te nemen, het adres v. d. Commercieele Bank te Den Haag, waarin gevraagd wordt schadevergoeding voor de naasiing van peulvruchten, werd aangenomen met 4941 stemmen. Het wetsvoorstel-Albarda iazake instel- ling van het 7e leerjaar werd verworpen met 52 tegen 39 stemmen. Voor de soc.- dem., de vrijz.-demde Vrijheidsbonders en de heer Arts. EEN D1EF OP URK ONTSNAPT. URK, 14 Dec. Hedennacht werd de echt- genoote van J. v. d. B. wakker door eenig gestommel. Zij zag, dat zich ieman-d in de slaapkamer bevond. Onmiddellijk sprong zij het bed uit, doch de dief greep haar bij de keel, waarna een korte worsteling ont- stond. De indringer slaagde er tenslotte in zich los te rukken en te ontsnappen, v. d B. door het geraas ook wakker geworden, kon hem nog juist zien vertrekken. Bij onderzoek bleek bij een geldkistje met 110.te hebben medegenomen. Daar hij zijn gelaat zwart had gemaakt, is om treat zijn identiteit niets bekend. BRAND BIJ ELST. EL ST, 14 Dec. In den afgeloopen nacht is brand ontstaan in de kapitale boerderij „De Moordakker", toebehoorende aan dr. v. d. Hoeven te Leiden De boerderij ge- legen bij Herfeld (Betuwe) brandde geheel uit. Vier en twintig stuks stamboekvee, drie kalveren, zes paarden en een trekbok gin- gen verloren, evenals een groote hoeveel- heid landbouwwerktuigen, een auto, een groote partij tarwe en het veldgewas. De bewoners konden met moeite worden gered. fe sfellen nog op 15 Dec. de uitspraak van den scheidsrechter te vernemen, in verband met de eventueele onts 1 ag-ver 1 eemng tegen 1 Januari a.s. DE TOESTAND TE KANTON. SJANGHAI, 14 Dec. Voigens berichten uit Hankau hebben de nationalistische troe- pen Kan ton heroverd op de communis ten De communists moeten vreeselijk heb ben huis gehouden. Het aantal dooden en gewonden bedraagt ruim 4000. Alle vreemdelingen zijn in veiligheid. Daar de verwoesting zeer groot is, zijn duizenden personen dakloos geworden. DE STUDENTEN-ONLUSTEN IN ROEMENIe. BOEKAREST, 14 Dec. De regent- schapsraad heeft heden den voorzitter van de Joodsche vereeniging, den afgevaardig- de Schilderman in audientie ontvangen en dien gemachtigd tot de verklaring, dat d? regentschapsraad het optreden der studen- ten ten stelligste veroordeelt en alle noodi- ge niaatregeien zal nemen. Tegelijkertijd heeft de raad een wetsvoor- etel in-gediend tot het verleenen van een crediet van 88 millioen lei, voor het verlee nen van schadevergoeding aan de slacht- offers te Gross Wardein en Klausenburg. Van de 200 gearresteerd studenten zullen er 49 voor den krijgsraad terecht staan, terwijl nog tegen 60 andere personen een vervolging zal worden ingesteld. De studenten te Boekarest hebben als proest tegen de houding der regeering een algemeene staking van 24 uur afgekon- digd. Deze staking is echter mislukt. Gisteravond overriden een drietal stu denten twee Italianen, wijl zij in de mee- ning verkeerden met Jcden te doen te heb ben" Door de politie zijn de Italianen in vrijheid gesteld. GRANAAT ONTPLOFT. BOEKAREST, 14 Dec. In de vesting Senembria is gisteravond een 30.5 c.M. granaat uit den oorlogstijd ontploft. De ontploffing was zoo hevig, dat een nabij- gelegen spoorwegstation en een trein ernstig werden beschadigd. In de stad wer den honderden ruiten verbrijzeld. GEEN KERSTMIS- EN NIEUWJAARS- GROETF.N AAN MUSSOLINI. ROME, 14 Dec. Mussolini heeft heden een communique gepubliceerd, waarin hij verzeekt, zoowel de aivtorifeiien als parti- culieren-, hem geen Kerstmis- en Nieuw- jaarsgroeten te zenden. Voorts heeft Mus solini dezer dagen bekend doen maken, dat hij geen giften meer zal accepteeren. WOLDEMARAS TE PAK1J8. PARIJS, 14 Dec. De Fransc'.e manisfet van buitenlandsche zaken zal heden den Lithauschen minister-president Woldema ras een lunch aanbieden. MONARCH ISTISCH GOMPLOT IN PORTUGAL. PARIJS, 14 Dec. Volgens telegrammen uit Lissabon is men daar op het spoor ge komen van een complot tot herstel van°d< monarchie langs revolutionairen weg. D< sameuzweerders hadden reeds een grooi aantal royansusche viaggen veraeelu, dw op de openbare gebouwen moesten worden geheschen, zoodra het sein tot de revolutie zou zijn gegeven. EEN ANII-FASCISTISCH BLAD VERBODEN. PARIJS, 14 Dec. De minister raad heefi op voorstel van het ministerie van binnen- landsche zaken het anti-fascistisch blad „Gorriere aegli Italian/' verboden. D« oorzaak van dit verbod zijn verschillmde artikeien, waarvan het laatste op 11 De- cember tegen Mussolini. ALBERT SLUIJTER~ Deze violist, reeds meermalen in Alkmaar opgetreden, geeft morgen in de Harmon wi-derom een viool-avond, waarvoor hij d< medewerking heeft verkregen van de Weea sche pianist Hildegarde Falkner. Behalve klassieke werken zal hij ook twN* bciangrtjke composities voordragen, n.l. dt riymne van Alphonse Diepenbrock en de eer- ste sonate (in 1919 gecomponeerd) van Wd- lem Pijper, die hem op een concert te Utrecht zeer veei succes brachten. De Utrechtsche Courant schreef over de uitvoering der sonate o. m.: „Violist is Albert Sluijter ongetwijfeW, musicus in hooge mate. Van Piiper's sonate heeft hij inderdaad een verklanking ge- oracht, welke monumeniaal er zijn mag. Hij heeft ons doen doordringen in de mm of meer abstracte gedachtenwereld van den componist. Het aanhooren van dit werk kest groote inspanning, doch wordt rijkelijk belo-ond. Pijper brengt ons veel schoons en wat zeer belangrijk is nieuwe gedach- ten enz. En over den violist schrijft het blad: Het it een niet te onderschaten verdienste van den heer Albert Sluijter, dat hij zich geestelijk heeft in gewerkt in deze compositiie. Hij hedt werkelijk een loffelijke vertolking gegeven en heeft zich ontegenzeggelijk een voortreffelijk violist geto-ond. A. K. G HET DUITSCHE STAALGONFLICT DUSSELDORF, 14 Dec. Hedenmorgen zijn de onderhandelingen door den bemid- delaar in het conflict in de Duitsche staal- industrie hervat. De werkmers deelden mede er prijs op ..«J 13 41% -w-t (Oiilvun^en per draadlooze teleioon). STA ATS1.EENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANtrilNSTELLlNGEN. KoL Bank lndische Bank Handel Mpij l-ert. v. 100o n n Resc. 1NDUSTR ONI) BINNENL. Centr Suikcr Aand. Holl Kunstzijde Jur^ens Gew. Aand. N A, M B. Maekubee V 0 Nederl Kunstziide 0 Philips Unci' m nen t 0 9 Gem. Bezit INDi I'R <NL>. BUITENL. Anaconda 9 Steel con m t a 0 Zweedsche Lucifers 0 CUl.loUK MAA1SG14. H. V. A 9 9 Java Cultuur 9 Cult VorstenL t 9 0 Dito actions 0 0 Poerworedjo V MIJ NBOUW. Rediane l.ebon;) PETROLEUM Dordtsche Petr. 0 Gee HolL Olie 9 0 Kon. Petr. t t 0 RUBBERS. Amsterd Rubber 0 Bandar Rubber 0 0 Deli Rat Rubber 9 Hessa Rubber 9 0 Lamponfi Sum Rubber 9 Rotterd Tapanoeli 0 0 Serbadiadi 9 Silau 0 0 Wai Sum Rubber 0 0 lnterc. Rul er 3CHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Scheenvaart Unie 0 0 0 Stoomvaart Mii. Nederland 0. 0 0 Paketvaart 0 0 9 Oude Boot 0 0 0 Holl. Stoomboot 0 0 0 N'iev Goudriaan Rotterd Llovd 0 0 SCHEEPVAART BU1TENL. Marine comm. 0 0 9 Marine pret. 0 9 9 TABAKKEN. Oostkust 0 0 Oude Deli c 9 9 Senembab Deli Batavia 9 9 AMF-RIKA. Union Pacific Wabash 0 9 PRO I OVCT \TIE ro W i .sv Londen Berlun P»rijs Brussel (Belga) Bazel Weeneo p Sch, 100 Kopenhageo Stockholm Oalo New. York NIET OFFICIEEL. Italic Koers van heden te Vori gt- Koerb iroj 101 /i, 271. 1727/8 173 1139, 151 2331. 98 v« 97 99'i 116 382 503 499 103'/, 145 348 807 435 177 161 1257/t 329 3541'. 323 239 255 432. 233) 172/, 329 160 331 20 '/j 80 77 194 192 96 75", 128 5''u 411 260 473 501 568 194 65 t -: t 1; i" pLm 1.30 272 177* 173 173 7, 151 w, 229 117 9, 384 510 500 808 435 177/, pl.na. 1.45 pl.ra. 2.— pLm 2.15 173 1511 228-30 117-J 384'/, 103 150-1 230- 383 9, 512 502-4 150", 230-1 383 806 8 805 177-/, 352 -3 251 -3 321 238 254 231 171 32S 20 195 222 96 5 41. 259 9, 471 500 569 320 -1 238 252 159 I, 20 194". 127i/, 259 V, IV, 569 £05-6 1 K 161 351-2 321 330 351 -1 3219« 323 A 194 A t 194 667, neden DAM Vorige koers 12 07'Vi, 59 07 9 74 34 61 47 77 91 34 00 66 65 66 779» 65 82 9« 2 47Vlt <70 497 469 493 5 Ct. Koert op iirdea 3 uur 12 07 i/, 59 09 9 74 34 61 47 78 34 90 66 37 A 66 77 66 85 2 47%

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8