DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het Par»i©ment Pagaiiikscln overzfcht. IS is It© unlaid! No 29R Dit nnmtner bestaat nit 2 bladeffc Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 p Deze Conrant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- cn Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaaar /2»—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnumiwers 5 cents. PRUS DER OEWONE AD VERTENTlfeNt Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrufmfe. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerlj vjh HERM§. tPOSTBR ft Voordam C9. Qitfucisun G< H> KRAK. Telef.nr« Administratie 3L Telefoonnt. Redactie 33. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA. Postgire 37060. Den Haag, 15 December 1927 De Tweede Kamer heeft heden op voorstel van den Voorzitter besloten Dinsdag a.s. de jnoties van de heer en Oud en Van Rappard betreffende de afschaffing van den vleesch- aocijlns in behandelinig te nemen. Daarna Icomt aan de orde door de Regeering voorge- stelde verlaging der Inkoxiisten-kelasting. Van sociaal-democratische zijde werd wel daat- tegen geprotesteerd onder voorgeven, dat het voorstel od een rustiger oogemblik moest wor den behandeld dan vlak na een beg-rootings- camipagne, doch de Voorzitter decide-mede, dat de regeering prijs stelde op een spoedige behandeling omdat er nog bed wat maatre gelen zijn te treffen voor de wet met 1 Mei a.s. in werking kan treden en de Kamer zwichtte daarvoor, nam het voorstel tot in be handeling neming met 49 tegen 16 stem-men aan. Daarna heeft de Kamer in vlot tempo een dertigtal ontwerpen, conclusies enz. aige- daan. Alleen bij de wij'ziging der Rijwielbe- lasting, waar'bij de belasting met een kwartje zal worden verlaagd, kwam het tot een debat omdat de heer Hiemstra (S.D.A.P.) dat wel wat weiniig vo-nid en een verlaging van een gulden voorsteJ,de. De minister maakte er een einde aan door het amendment onaanneme- lij;k te verklaren en toen werd het met 56 tegen 18 stemmen verworpen, waarop het ontwerp zelf zonder stemming werd goedgekeurd. Hierna kon de Kamer weer voortgaan met de behandeling van de Oorlogsbegrooting en vervolgde de minister van Oorlog, de heer Lambooy, zijn rede. Had hij in het eerste ge- deelte van zijn rede een nog al heftigen toon aangeslagen tegenover de ontwapeningsrede van den heer Zadelhoff (S.D.A.P.), thans kon hij zakelijk blijven en zijn gewone leger- beleid verdedigen. De minister heeft dit uit- voerig gedaan en getoond, dat hij volkomen op de hoogte is van cnze legerorganisatie tot in hare kleinste bijzonderheden. Wij zullen hem niet' in aide bijzonderheden volgen, slechts een paar punten aanstippen. In de eerste plants heeft hij geweigerd Nederland het eerste land te doen zijn om het protocol tegen gifgassen te laten onderteekenen. Het zou te dwaas zijn ons land weer loos te maken tegenover een vijand, die dit protocol niet heeft willen onderteekenen. De materieele verzorging van ons leger is in orde en al zijn de kosten v-oor onze luciht- vaartafdeeling sterk gedaald, de heer Van Rappard, die, daar in het bijzonder tegen op gekomen was, zij gerust, die kosten zijn daar cm laag omdat er nog geld van vorige jaren besdiiikbaar was. Er zijn thans 185 gevechts- vliegtuigen en 57 schoolvliegtuigen. Het aan- tal vliegers bij land- en zeemacht bedraagt 112, terwijl er.48 in opleiding zijn. Voor een wijziging van de Dienstweige- ringswet ten bate van hen die eerst als zij herhalingsoefeningen moefen meemaken dienstweigeraars worden, gevoelde de mi ni-ster niets. De huidige uniform vond de mi nister doelmatig, ook de staande kraag. Een winter-, naast een zomeruniform laten's lands finaneien niet toe. Met de verdediging van de vesting Holland is het in orde: zij regelt zich naar de omstandigheden, al naar de richting van waar de vijand oprukt. Het kader is vol- doende in grootte en geo-efendheid, terwijl het aantal beroepsofficieren op een enkele na in overeenstemming is met de voorgeschreven sterkte. Na de rede van den minister hebben een aantal leden behoefte gevoeld om te replicee- ren, waanbij niets nieuws is te vermelden, of men mocht het al-s curiositeit willen aanteeke- nen, dat de heer Zadelhoff met luider stemme bij zijn herhaald protest tegen het handha- ven van ons leger uitriep: „Wij doen niet meer mee aan den oorlog!" Dat is in den tijd voor 1914 ook in allerlei toonaarden beweerd, maar toen puntje bij het paaltje kwam, deden de aa-nhangers der sociaal-demoeratie even hard mede als de bourgeoisie cm het land weerbaar te maken, en zoo zal het wel weer gaan, wanneer het ongeluk mocht willen, dat er een oorlog uitbrak en wij er ditmaal in ge- mengd weraen. Hedenavond behandelt de Kamer de Indi- s-cbe begrooting. Intusschen heeft het opke- den van den heer Zadelhoff hierna nog heel wat bespreking uitgelokt, zonder praktisch gevolg evenwel. De Eerste Kamer heeft hedenmorgen even vergaderd om te stemmen over het ontwerp tot wijziging der Provindale Wet, welke gis- ter is behandeld. Het is, nadat een paar leden hun stem kortelijk hadden gemo-tiveerd, aan- genomen met 27 tegen 12 stemmen. De Ka mer is daarop tot Dinsdagavond a.s. uiteen- gegaan. KORTE BERICHTEN. De groote driejaarlijksche Staatsprijs voor Vlaamsche Letterkunde, groot 10,000 francs, werd, voor de jaren 1924—1925— 1926, toegekend aan St-ijn Streuvels voor zijn roman „Werkmenschen" met drie tegen twee stemmen. Deze twee stemmen werden uitge- bracht op Cyriel Buysse voor „Uleken". HEEFT DUITSCHLAND KOLONIEeN NOODIG? Een interessante enqueie. Het pro en het contra. Nog altijd kunnen ta-llooze Duitschers en per slot van rekening is dit begrijpelijk het niet verkroppen, dat hun vaderland na den wereldoorlog beroofd is van al zijn over- zeesche bezittingen. En dientengevolge blij ven massa's personen zich bezig houd-en met de vraag, of Duitschland het al dan niet zon der kolonien kan stellen en zoo neen, of het Rijk dan geen pogingen dient aan te wenden om opnieuw in het bezit te komen van buiten- Europeesche gebieden of mandaten. In dit verband is het de moeite waard, de aandacht te vestigen op een in het te Ham burg verschijnende maand.schrift gehouden enquete, waarbij aan een twee-honderd-tal voora-anstaande personen hun meaning ge- vraagd was over deze kwestie. Vijftig der ondervraagden zonden een ant- woord. Zooals bijna vanzelf spreekt, beplei- ten de oude koloniale politici, als de ex-gou- verneurs Schnee en Seitz, een nieuwe Duit- sche koloniale politick, zoo ook Alfred Hu- genberg, Adenauer, dr. Bell, e.a. Maar, wat men wellicht niet zou hetben verwacht, de meerderheid der antwoorden zijn gekant te gen het weder verwerven van kolonien. Het soc.-dem. rij-Ksdaglid Hermann Muller- Franken is van oordeel, dat het Duitsohe rijk uit practische overwegingen niet naar het herkrijgen van kolonien moet streven. Het Duitsche bedrijfsleven heeft reeds gebrek aan kapitaal, hoe zou men dan de kolonien moeten exploiteeren? Bij de ontwakende kolo niale volken, die streven naar zelfstandig- heid, staat Duitschland in hoog aanzien, juist omdat het niet meer betrokken is bij de koloniale exploitatie van vreemde volken. Dit moet ook op het gebied der handelspolitiek gunstig voor Duitschland zijn. Om dezelfde reden ziet Miiller geen redeh voor het verwer ven van een mandaat. In de mandaatscom- missie kan Duitschland opkomen voor de vol ken in de mandaatgebieden. Het moet echter wel streven naar volkomen gelijkgerechtigd- heid. Dit streven vindt ook opper-president Nos- ke het eene noodige. Prof. dr. Bonn is tegen koloniaal bezit, omdat de verdediging en het bestuur veel moeilijker en kostbaarder zijn dan vroeger. Zonder vloot is Duitschland bovendien af- hankelijk van de welwillendheid van andere landen. En het heeft voorloopig nog genoeg met zich zelf te doen. Duitschland heeft niet tot taak met ontoereikende middelen een ver- dwijnend stelsel te steunen, maar het moet a-ls vertrouwensman der door de kolonisatie be- dreigde volken en als leider der staien zonder kolonien al het mogelijke doen om het tijd- perk der kolonisatie zonder wrijving te doen overgaan in dat der „tegenkolonisatie". Prof. Eindstein gevoelt meer voor binnen- landsche kolonisatie dan voor kolonisatie over zee. Gep. generaal v. Deiml'ing f is evenals dr. Bonn van meening, dat de ko'lonisatie zich- zelf heeft overleefd en dat ook op dit gebied een nieuwe tijd is aangebroken. Duitschland moet het zelfbeschikkingsrecht, ook der ge- kleurde volken, eerbiedigen. Verder verklaren zich nog de rijksdagleden dr. Paul Hertz en Erich Koch-Weser en de schrijver Thomas Mann tegen koloniaal bezit voor Duitschland. Zooals men ziet loopen de meeningen da- nig uiteen. Duitschland zal echter verstandig doen niet al te spoedig daadwerkelijk op herkrijgen of aanwijzen van nieuwe koloniale gebieden aan te dringen. Het wil ons voorkomen, dat de gematigde ideeen, die tot uiting gebracht worden in het fcovenstaande, verreweg de beste zijn. En dat de Duitsche Rijksregeering dit standpunt eveneens huldigt, bewijst wel de houding van het dezen zomer benoemde Duitsche lid in de manda-tencommissie van den Volken- bond. Of in de toekomst veranderingen gebracht zullen worden in den thans bestaande toe- stand, dient men af te wachten. VOLKENBOND. DE ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN POLEN EN LITHAUEN De Poolsch-Lithausche onderha-nddingen zullen waarschijnlijk 15 Januari te Riga be- ginnen. Volgens enkele bla-den is het niet uit- gesloten, dat d-e besprekinge-n echter te Dune- berg in Letland zullen worden gehouden. DE DRAADLOOZE ZENDER. Een bijeenkomst van deskarcdigm. De Verkeerscommiissie van den Volken- bond heeft tegen den 28en Januari vijf des- kundigen op het gebied der draadlooze tele- grafie bijeengeroepen om een studie te ma ken van de eigenschapperr waaraan de Vol- kenbondszender moet voldoen. Een di-er des- kundigen is een Nederlandsche ingeniieur van de draadlooze telegrafie te Den Haag en Eindhoven. Na ontvangst van het rapport der deskun- digen zal de verkeerscommissie een - bouw- plan ontwerpen en offertj-es vragen van on- dernemingen, die voor d-en bouw van den zender in aanmerking komen. De zender moet den Volkenbond in staat stellen een zoo .groot mogelijk aantal led-en van den Bond' te bereiken. CHINA. RUSSISCHE BELHAMELS TER DOOD GEBRACHT. Arrestaiies. De regeering van Kanton heeft dertien Russen gearresteerd, die verantwoordelijK zijn voor de jongste onlusten. Drie hunner werden inmiddels reeds terechtgesteld. De overigen worden thans door de stad rondge- leid alvorens doodgeschoten te worden. De poiitie te Hongkong heeft als voor- zorgsmaatregel tal van communistische agi- tatoren uit Kanton gearresteerd, die stakin- gen organiseerden en oproerige pamfletten verspreidden. DE COMMUNISTISCHE POGING TE KANTON. Drastische maatregelen. Het gezag over Kanton is thans weer ge- heel in handen van de troepen der Kanton- neesefae regeering, welke troepen uiterst dras tische maatregelen nemen tegen de commu- nisten en anderen, die verantwoordelijk zijn voor den jongsten coup. De meesten hunner zijn gevlucht, maar degenen, die gepakt zijn, zijn op summiere wijze behandeld, zooals dat in China te doen gebruiikelijk is. De straten liggen dan ook vol lijken. De uitbarsting van de „rooden" was een van de hievigste opisodes uit de jongste geschied.nis van Kanton. Groo te stadsgedeeiten zijn verbrand, honderden lieden die met bestuur en poiitie sympathi- seerden werd gedood1; de plundering was al- gemeen. Ofschoon de Centrale Bank door brand vernield werd, bleef de b-randlcast, waarin zich het gou-d en de bankbiljetten bevonden, onbeschad'-igd. Ook de gebouwen van de dbuane en het postkantoor hebben geen schade geledcn. De regeering heeft een proclamatie uitge- vaardigd waarin de bevolking wordt aange- spoord tot het aangeven van de communisten, die zich verscholen houden. Tijdens den duur van de uitbartsing zijn de buitenlanders ongemoleste-erd gelaten. Er wordt geen schade gemeld, die zou zijn toe- gebraeht aan Britsche eigendonunen. DUITSCHLAND. HET TEN TOONEELE BRENGEN VAN DEN EX-KEIZER. De vierde kamer van het Landgericht te Berlijn heeft gisteren uitspraak gedaan in het proces van den ex-keizer tegen den leider van het Piscator-tooneel, Erwiwn Piscator, we- gens het ten tooneele brenigen van den voor- maligen Duitsehen Keizer in het Tolstoi-stuk „Raspoetin." De rechtbank besliste,, dat de gedaagde het ten tooneele brengen van den persoon va-n den ex-Keizer in de voorstellingen van ge- noemd stuk zal moeten nalaten, in overeen stemming met het verlangen van eischer. VEE MGE RICHTSMOO RDE NA ARS. Het rijiksgerechtshof te Leipzig heeft het dcodvonnis bekrachtigd, dat 26 Maart j.l. te Berlijn was geveld tegen de veemgericht- moordenaars, Schulz en F-uhrmann en de on- derofficieren Klap-roth en Umhofer, die in ge- meenschappelijk overleg den soldaat Wilms van den zwarte rijksweerbaarheid zouden hebben omgebraeht. Na hun veroordeeling waren ze in hooger beroep gegaan. VADER EN ZOON TER DOOD VEROORDEELD. Moeder en dcchter in de gevangenis. De juryrechtbank te Neu Riippen in Pom- mere-n heeft vonnis gewiezen in het strafproces tegen d'e familie Peest. Op 1 December 1926 hebben Willy Peest en zijn vader den arbei- der Sunder in een boseh bij Cuhlsdorf ver- moord1, nadat Sunder gedreigd had gtmeen- schappelijk begane diefstallen aan te geven als hij Peest's dochter niet tot vro-uw kreeg. Vader en zoon Peest werden ter dood ver- oordeeld, moeder Peets kreeg 2 jaar en 8 maanden gevangenisstraf wegens verheime- lijking van een moordplan en zware koppe- larijde dochter kreeg 1 jaar gevangenisstraf wegens verzwijging van den moord nadat deze had plaats gehad. STIGMATA. In een variete zal te Berlijn weldra een mijnwerker uit Silezie, Paul Diebel, op tre den, die, indien hij zich concentreert, geheel gevoelloos is en in.alle willekeurige plaat- sen van zijn lichaam naalden kan laten ste- ken. Diebel beschilct echter nog over andere hoedanighcden, die in zekereri zin herinne- rcn aan het raadsel van Konnersreuth. Hi] kan naar believcn overal op zijn lichaam boledende wonden te voorschijn roepen. Wenscht men bijvoorbeeld dat Diebel op Ue borst een bloedcnde wonde in den vorm van een hart krijgt, dan verschijnt een dergelijke wonde binnen twee minuten. Diebel zal voor hij in het variete optreedt, eerst door een aan tal geneesheeren worden onderzocht. HET PROCES-BARMAT. Nieuwe faze. Het proces-Barmat, dat nu welhaast een jaar heeft geduurd, zou geheel in het vergeet- bck raken, als nu en dan de pers geen gewag maakte van een nieuwe faze. Van de behan deling wordt al lang geen verslag meer ge- geven en de Berlijnsche correspondent van de Trankf. Ztg. constateerde dezer dagen, dat er van belangsteliing bij het publiek geen sprake meer is. Het proces is een ener a boire gewcrden, waarin alleen de rechters, de oe- klaagden en de verdedigers zich nog weten te orienteeren. Sedert Woensdag is er weer een nieuwe faze. Het betreft die omkooping door Julius en Herschel Barmat van den in- specteur der douane Stachel, die te Bentheim bc'last is geweest met de controle op reizigers van en naar Nederland. Hij moest in den in- flatietijd vooral letten op den uitvoer var. buitenlandschie valuta's uit Duitschland. Hij zou echter de Barmat's altijd ongecon- troleerd hebben gelaten en daarvoor herhaal- delijk geschenken hebben ontvangen, niet al leen van de gebroeders Barmat, maar ook van twee Nederlandsche ondernemingen. HET GESCHIL IN DE WEST- DiUITSCHE METAALINDUSTRIE. De uitspraak over de kronen. Het oordeel der werkgevers. De scheidsrechterlijke uitspraak inzake het geschil in de West-Duitsche metaalindustrie waarvan wij reeds in het vorig blad mel- 'ding hebben gemaakt, bep^alf omtrent de bankwerkers een verhooging van 2 pet, van het uurloon; dat dan voor vakarbeiders van en boven 21 jaar 78 pfenning zai bed'ragen en voor hulpkrachten boven 21 jaar 60 pfenning. De twee partijen moeten voor 19 Decem ber, 's avonds 6 uur verklaren of zij de uit spraak aanvaarden of niet. Van werkgeverszijde verneemt Wolff uit Dusseldorf, dat deze uitspraak zeer zware lasten op de nijverheid legt. Voor Maan- dagavond a.s., als de termijn van aanvaar- ding afloopt, zullen de patroons hun stand punt wel niet bekend maken. De bedrijven hebben evenwel, om de be- middeling niets in den weg te leggen en elke verscherping van den toestand door hun toe- doen te voorkomen, besloten voorshands tot de voorgenomen opzeggingen niet over te gaan, aangezien toch de in het begin van de ze maand aangekondigde stopzetting der be drijven nog tot 31 Januari 1928 van kracht is. DE „FAUST"-FILM. Voor de jeugd verboden. Naar de „B. Z." verneemt heeft de Com- missie voor filmkeuring op aanwijzing van de Pruisische regeering de film „Faust" voor jeugdige personen verboden. Volgens de regeering moeten de in de film voorko- mende verleidingsscenes verwarrend werken op de moreele opvattingen van de jeugd. ENGELAND. GOUVERNEUR-GENERA'AL VAN DEN IERSCHEN VRiJSTAAT. Officieel wordt medegedeeld, dat de ko- ning de benceming heeft goedgekeurd van James Mac Neiil tot gouverneur-generaal van den lerschen Vrijstaat als opvolger van Healy, wiens diensttijd binnenkort afloopt. Mac Neil] was lid van de commissie, die de grondwet voor den lerschen Vrijstaat: tot stand bracht in 1923 en zooals gemeld, werd hij daarna hoogecommissaris van den Vrij staat te Londen, wielke positie hij tot nu toe bekleedde. DE SNEEUWVAL. Tal van deelen des land de sneeuw. onder Een groot deel van Engeland ligt onder de sneeuw. In verschillende districten van Noord-Engeland en de Midlands ligt de sneeuw verscheidfene duimen, op sommige plaatsen zelfs een voet dik. Ook in Hampshire en het Noorden van Londen, waar het vijf graden vroor, heeft het flin'k gesneeuwd. SCHEPEN OP DE ENGELSCHE KUST IN NOOD. De gevaarlijke kuststrook bij Yarmouth Is in den storm van Woensdag weer noodiottig geworden voor de scheepvaart; gelukkig zijn geen mensehenlevens te betreuren. De rea- dingboot van Cromer, die bij de bemannmg van de onlangs bij Norfolk gestrande Ne derlandsche tankboot „Georgia" in dankbare herinnering staat, is in een snerpend kouden Oostewind weer uitgevaren, in antwoord op een S, O, S.-sgin van een onbekend schip, dat 1© DECGnBER 9 K. M. van de kust in nood verkeert. Het schip schijnt een kabelschip van de Engel- sche regeering te zijn; de machines zijn blijkbaar onklaar geraakt. De bemanning van de reddingboot van Yarmouth, die ook bij de redding der be manning van de „Georgia" een groote rol heeft gespeeld, volbracht een kranige red' ding. Een klein Engelsch zeilschip, met viet personen aan boord, werd om 5 uur's mor- gens door de hooge zee losgeslagen en op een zandbank bij de haven geworpen. Vijf bange uren moesten de opvarenden zich in het want vastklemmen, voordat zij veilig aan wal gebracht konden worden. FRANKRIJK. EEN SPAANSCHE PRINS VOOR DEN RECHTER. Te M-elun heeft Woensdag de Spaansche prins don Fernando van Bourbon, een neef van den koning van Spanje, terecht gestaan voor de weinig vorstelijke misdrijven van landlooperij, oplichting en vervalsching van paspoorten en het gebruik maken daarvan. De prins, die als grande van Spanje het recht heeft het hoofd gedekt te houden in tegenwoordigheid des konings, had een week of zes geleden te Fontainebieau een hotel- houder opgelicht door zonder geld te bezit- ten in diens hotel te logeeren. Hij was met een huurauto uit Nice gekomen, in gezel- schap van eenige anderen onder wie zijn „ad- judant", don Jaime de Orican y Zilueta y, Reina. Het had te Fontainebieau klachten tegen het tweetal geregend, doch, zooals een der Fransche bladen het uitdrukt, waren de meeste benadeelden door een zeer adellijke en zeer anonieme hand schadeloos gesteld, zoo- dat slechts de bovengenoemde beschuldigln- gen overbleven. En tijdens de zitting kwam er een telegram van den garagehoduer, wiens auto de prins gehuurd had zonder te betalen, dat hij van zijn klacht afzag. De prins was vroeger uit Frankrijk gezet wegens een zedenschandaal en was nu hef land weer binnengekomen met een valsch paspoort. Hij werd vrijgesproken, zijn „adjudant" kreeg dlrie maanden. AMERIKA. KATHOLIEK WEESHUIS IN CANADA AFGEBRAND. Vijftig kinderen gedood. Zooals wij reeds gister in't kort meldden, is Woensdag brand uitgebroken in het Saint Charles Hosoice, een Roomsch-Katholiek weeshuis, te Quebec. In het gebouw, dat vier verdiepingen telde, bevonden zich op dat oogenbiik 371 kinderen en veertig nonnen. De brand brak uit in den kelder van het gebouw en plantte zich van daar uit snel naar de slaapzalen voort. De nonnen begon- nen onmiddellijk met het reddingswerk en legden daarbij de grootste heldhaftigheid aan den dag. Zij slaagden er in, tal van kin deren te redden iangs ladders; anderen wer den uit de vensters van het in lichtelaaie staande gebouw in netten geworpen, Welke beneden werden opgehouden. Niettemin staat het vast, dat een groot aantal slachtoffers in de vlammen is omgeko- men. Spraken de berichten aanvankelijk van zeventien kinderen en een non, later blek het, dat nog tal van kinderen vermist wor den, zoodat men reden heeft om te vreezen, dat er minstens vijftig levens te betreurea zijn. Urenlang woedde de brand vcort om drie uur's morgens was het gebouw nog een vuurzee Pogingen om het te behouden moch- ten niet baten; het brandde tot op den grond af. f NIEUWE OVERSTR00MINGEN5 Het gevaar dreigt, Thans worde er weer gevreesd voor over- stroomingen in het noorden en het midden van den staat Arkansas. Zware regens heb ben de Arkansasrivier en de Witterivier doen zwellen. Het regenweer heeft veel schade toe- gebracht aan het nog te velde staande gewas en vele boeren pakken hun boeltje bij elkaaz en zoeken hooger gelegen terrein op om in veiligheid te wezen, indien onverhoopt over- stroomingswater moeht afkomen. ROEMENIe. EEN HONGAARSCH-ROEMEENSai STUDENTENDUEL. De Hongaren dagen de Roemenefi uit wegens de relletjes te Grosswar- dein en Klausenburg. De bend van Hongaarsche studenten heeft een uitdaging gezonden aan de vereeniging van Romicensche srudenten om te duelleeren wegens de schanddaden, door de Roemenen tegen de Hongaarsche optanten in Zevenber- gen gepeegd. De Hongaren verzoeken de Roe- menen twee der hunnen aan te wijzen voor het duel. D? krijgsraad te Boekarest heeft reeds eeni ge studenten, die aan de relletjes deelgeno- nomen hadden, verooi'deeld. De regering heeft den Amerikaanschen gezant medegedeeld, dat den Amerikaanschenf kapitein Keller, die ook mishandeld is, een schadevergceding zal worden uhgekeerd^ KMAARSCHE COBRANT. x— immfeujiK

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1