GESCHENK SasifewEawsS Sfadsviieuws GERO RUSLAND. SCHEURING IN DE OPPOSITIE? Zinowjew zou den strijd rrvcede zijn. Dezer dagen zal het comite van 63 leden, dat een onderzoek beeft ingesteld in ver- band met het optreden der oppositie in de communistische partij, de resultaten mede- deelen aan het partij congres en naar aanlei- d.ng daarvan een voorstel doen, zoo meldt de correspondent te Moskou van 't ,,Berl. Tag." Intusschen zijn meeningsverschilkn cnt- staan onder de leiders der oppositie, welke wel eens tot een scheuring zouden kunnen leiden tusschen Trotzky eenerzijds en Zinow- jew en Kamenew anderzijds. De oorzaak daarvan ligt in den eisch van Stalin, dat de oppositie volkomen zal afzien van het pro pageeren harer denkbeelden en dat zij haar geheele organisatie zal uitleveren. (Zij had zich alleen bereid verklaard zich te onthou- den van optreden in de fractie). Zinowjew nu schijnt bereid tot een onderwerping welke de vervulling der eischen van Stalin zeer na- bijkomt, de andere meenen, dat van het in- dividueele recht op vrije meeningsuiting Din- nen de partij niet kan worden afgezien. De correspondent sehrijft de houding van Zi nowjew toe aan het feit, dat hij lichamr'ijk lijdende is. Hij verwacht, dat het grootsk gedeelte der oppositie zich thans achter Trotzky zal scharen. PEN JOODSCHE STAM ONTDEKT. De academicien Wisjnjewsky heeft aan de Pussisc.he Academic van Wetenschappen me- degedeeld, dat hij in Samarkand een jooa- schen stam van 10.000 zielen heeft ontdekt, die nog nooit door iemand is beschreven. De- ze Joden hebben zich tijdens de regeering van koning Salomo in Midden-Azie gevestigd en hebben tot nu toe hun oude gewoonten weten te behouden. De leden van deze stam lev en voor een groot gedeelte van den ver- Ikoop van kunstnijverheidsproducten, die zij zelf vervaardigen. Veien hunner zijn land- bouwers. Ter bestndeering van den ontdekten stam heeft de Academie den Joodschen eth- nograaf Loerie naar Turkestan gezoncten. Loerie wordt vergezeld van verschiilende ge- leerden, die hem zullen bijstaan bij het ver- richten van zijn werkzaamhedena FRANKRIJK. DE COMMUNISTISCHE PORTE- EEUILLE. Onze lezers weten, dat het lid van de com munistische partij, Marrane, te Parijs in een taxi een portefeuille heeft verloren en dat ult de documenten, die zij gevatte, is gebleken, dat Moskou allerki organisaties in Frank- rijk en ook leden van den linkervleugel van de socalistisebe partij met geld skunk De Parijsche bladen publiceeren nu een heel lijstje met de communistische uitkeeringen. Daaruit blijkt dat het aan den linkerv-eu- gel van de socialistische partij toegekende bedrag 54.000 frank bedraagt. Ook bevatte de portefeuille iets als een a; rekening van het aan cammunistische otga- nisaties en voor de communistische propa ganda versrekte geld. Zoo komt daarop een post voor van 360,892 frank voor het ,„poli- tieke personeel"; bijzondere kosten der com munistische secties in Frankrijk bedragen 91,592 frank; reiskosten 116,463 frank; on- dersteuning aan plaatselijke afdeelingen: 449,318 frank; aan het leger: 113,000 frank. HEVIGE KOUDE. Vcrscheidene sterfgevallen te Parijs en elders. In geheel Frankrijk heerscht hevige koude. Het vriest overal, behalve te Perpignan, waar de temperatuur in den loop van den dag tot 10 boven 0 steeg. Te Parijs en in de provincie had de koude verscheidene stengevatlen ten gevolge. Een merkwaardig gevolg van de vorst te Parijs was heden te zien rp de Pont du Ca rousel. Het ijzer, waarvan de brug geconstru- eerd is, was zoo sterk gekrompen, dat het hou- ten plaveisel op de brug geheel naar buiten was geperst, zoodat het verkeer over deze brug onmogelijk was. Gistermorgen is er aan de Fransche Rivie ra een dik pak sneeuw gevallen. In de straten van Cannes lag de sneeuw gemiddeld 20 c.M. hoog. Sneeuwba lengevechten vielen zeer in den smaak en waren een bron van groote vreugde voor de kinderen, die nog nooit sneeuw hadden gezien. De telefoonverbindingen langs de geheele kust ondervonden groote stoornis. Vrijwel alle treinen uit he't Noorden kwamen uren te laat aan. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Flendrikus Johannes, z. van Hend'rikus Jo hannes Zandvoort en Trijntje Neeltje Moeijes. Maria Helena Johanna, d. van Gerardus de Wit en Maria Leurs. OVERLEDEN: Jacobus Wilhelmus van den Aa'kster, 26 jaar. Joseph Levi Trijbetz, 74 jaar. Klaasje Zandbergen, 4 maanden. Josina Bras, gehuwd met Gerhard Ferdinand Brou- wer, 62 jaar. Janke Kcoistra, gehuwd met Herke Winder, 78 jaar. Antonius Bcrnardus Elfring, 84 jaar. Gerrit Ens, 75 jaar. Levinus Johannes Schouten, 85 jaar. §chaa(sen onder! Een paar oudcrwetsche ijsdagen. - Overal in den lande wordt ge- reden. Wedstrijden in. zicht. De eerste ongevalien. Het krijgt er veel van weg, of we elndelijk weer eens een ouberwetschen winter gaan krijgeu, of er eindelijk weer eens flink ge- schaatst zal kunnen worden! Een beetje sneeuw, een paar dagen strenge vorst en de ijsliefhebters konden hun veelal roestig- geworden schaatsen te voorschijn halen, de riemen en banden nazien, de ijstruien aan- trekken en de banen opzoeken. Overal in Nederland is gister gezwierd, in Amsterdam, Rotterdam en den Flaag even goed als in de kleinere steden. Ook Alkmaar, waar de Heiloosche baan een der eerste in den lande was die geopend werd, heeft kun nen genielen. Honderden trokken naar bui ten, de schaatsen op de fiets gebonden of losjes over arm en schouders. En niemand voelde de koude meer als eenmaal de ijsvlak te bereikt was. Op het ijs kent men geen verschil tusschen sterken en zwakken. Daar wenden de zwak- sten hardnekkige pogingen aan om de ster ken in behendigheid te evenaren en de ster ken schieten in pijlsnelle vaart tusschen ae zwermende massa door. Hier zweven sommi- gen in sierlijke bochten, daar trekken a-nde- ren lange, forsche, van kracht getuigende, diepe voren in het ijs. Hier wagen, kleineren de eerste, al te dikwijls maslukkende pogin gen op de spiegelgladdie baan, alleen, en tel- kens tot de conclusie komend, „dat't nog zoo gemakkelijk niet is" en wat verder tracbten meergevorderden de „in't vak volleerden" na te volgen in hun prestaties. En op het ijs kent men ook geen sfanden- verschil meer. Men zegt wel eens, dat wan- neer er twintig Hollanders bijeen zijn, zij zichzelf verdeekn in minstens 17 standen. Op het ijs is daar geen sprake van, is de een niet meer dan de ander, zijn alien gelijk! Hol land ontdooit blijkbaar eerst, wanneer de grachten en slooten zijn dicht gevroren! Wij zijn nu de Kerstweek in gegaan. Zal het ditmaal een echte, witte kerst worden? Zullen we ook op die beide dagen de schaat sen onder kunnen binden en zwieren tot het donker wordt om dan huistoe te gaan en onder kerstkaarsen pas tot rust te komen en dubbel te genieten van de traditioneele kersc- vreugdc? Het begint er op te gelijken. Maar voor het zoo ver is, hopen we dat de ijspret niet onderbroken wordt Ons volk im- mers wordt anders, wanneer het, zooals thans, eindelijk weer tens schaatsen kan. We vergeten onze stijfdeftige beheerschtheid en niemand schaamt zich, wanneer hij of zij op het ijs eens niet, zooals in het leven-van-alle- dag, de beste of de eerste zijn kan. Nog enkele dagen flinke vorst en de ijs- clubs zullen de schaatsvreugde niet meer al leen in pacht hebben. Dan zullen ook de vaarten en grachten berijdfcaar zijn en zal een ieder van de wintersport kunnen genielen. Op de Heiloosche Baan. Op de Heiloosche ijsbaan is het zoowel Zaierdag ais Zonaag buitengewoon druk ge- weest Van 's morgens 10 tot laat in cien avond, toen bij kunstlicht werd gereden, is het een voortdurend komen en gaan geweest. In totaal hebben des Zondags ruim 1600 schaatsers de banen bezocht. 's Zaterdags waren er ruim 200 betalende bezoekers! De groote baan voor het publiek was alge- sloten van die van de trainingsbaan Ook van deze laatste werd druk gebruik gemaakt, wat wel te begriipen valt, als we nagaan, dat er in Noord-Hol'land een vrij groot aantal goede rijders gevonden worden. Dinsdag zal een gedeelte der baan gere- serveerd worden voor de IJsbond Hollands Noorderkwartier, die hierop wedstrijden voor de Fleiioosche jeugd zal organiseeren. Het bestuur bereidt wedstrijden voor, die vermoedelijk Vrijdag en Tweeden Kerstdag gehouden zullen worden. Getracht zal ech- ter worden reeds voor Woensdag wedstrijd- vergunning van den Ned. Sehaatsenrijders*- bond te verkrijgen. De schaatsenliefhebbers wacht dus, wan neer het weer wat mode wil werken, een week van prachtige wintersport. Ook te Bergen is op de vaart druk ge- schaatst. Men kan reeds van Bergen naar Alkmaar rijden. Voor naaere bizonderheden verwijzen wij naar het nieuwe onder Bergen. De banen in de groote steden. In Amsterdam is de ijsvreugde nog niet on- verdeeid geweest De banen van de A. IJ C. waren nog slechts voor de jeugd geopend, maar deze heeft dan ook dubbel geno+en 't Was er echter ook niet zoo vol als anders, maar wel heel gezellig, ie meer, daar men tegenwoordig moeilijk aan iemands uiterlijk kan zien, hoe oud gij precies zijt, zoodat ex ook wel eenige groote kinderen doorgeglipt waren. Waarschijnlijk zullen de banen echter he den reeds ook voor de ouderen geopend wor den. In den Haag daarentegen was de ijspret algemeen. De vijvers van hU Haagsche Bosch en de banen der Haagsche IJsclub zijn wel de centra der pret en derwaarts trokken den ge- heelen dag onafzienb'are scharTl. Voorai te- gen den middag geleek het een uitocht zonder eind, trams, auto's en fietsen brachten tien- duizenden naar de geliefkoosde oorden. In het Haagsche Bosch zag men op de vijvers vanwege de drukte zoo goed als niets van het ijs en bewondering verdienen die kunstenaars die nog kans zagen staaltjes van schoonrij- den te laten zien. In Rotterdam geloofden velen blijkbaar nog niet, dat na de eindelooze kwakkelwinters van vorige jaren eindelijk de winterkoning had gezegevierd en al waren alle clubs open, het bezoek was niet zoo als men had kunnen verwachten. Toch hebben honderden ook daar genoten! In de kleinere plaatsen, waar de banen sneller dicht liggen, was de ijsvreugde na- tuurlijk wel algemeen. Het zou ons echter te ver voeren daarop uitvoerig in te gaan en wij volstaan dus met bovenstaande mededee- lingen. De eerste ongelukken. Helaas vallen reeds eenige ongelukken te memoreeren. Allereerst een in Egmond. Zondagm. werd hier door velen van de in de laatste jaren zoo spaarzaam toebedeel- de gelegenheid gebruik gemaakt om van het ijsvermaak te profiteeren. Door den heer P. van der Schinkel alhier werd dit echter duur gekocht. Bij het passeeren van een juffrouw kwam hij in lichte botsing en kwam daardoor en door een scheur in't ijs zoo ongeiukkig te vallen, dat hij kermend bleef liggen. Daar het hem on mogelijk was zich te verplaatsen, werd door ijlings toegeschoten helpers een ladder ge- haald om hem naar den kant van de Hoever- vaart te dragen. Elke andere wijze van hulp was door de ontzettende pijn onmogelijk. Tot overmaat van ramp bleek het ijs nabij den kant niet sterk genoeg, zoodat plotseling alle dragers er door zakten, sommigen tot aan de heupen. Gelukkig hadden zij tegenwoordig- heid van geest genoeg om den hulpeloozen man,die aldoor kermde, vlak en boven te hou- den. Na een moeiTjken marsch werd Egmond aan den Hoef bereikt, waar gelegenheid was den heer v. d. S. met een auto naar het Stads- ziekenhuis te Alkmaar te vervoeren, waar in tusschen geneeskundige hulp ontboden was Naar wij vernemen heeft de heer v. d. S. het dijbeen ongeveer ter halver hoogte gebroken. De heer v. d. S., een uitstekend zwemmer en schaatsenrijder, is dus wel ongeiukkig terecht gekomen. Ook dcor het bestuur van dte IJsclub te Oudkarspel is Zondagavond b.sloten, be- houdens toestemming en ijs en weer dienen- d>e, het kampioenechap hardrijden voor Noord-Holland Donderdag a.s. te laten ver- rijden. Heden (Maandbg) worden de eerste werk- zaamheden aangevat. Het ijs is echter nog niet voldoende be- trouwbaar. Het is echter mooi. Besloten werd aan het gemeentebestuur te verzoeken een zuurstofapparaat aan te schaf- fen. Zondagmiddag kwam een 18-jarige jongen, die aan het schaatsenrijdten was, na bij den Sl'Oterdijkermeerweg te Amsterdam te vallen. Hij kwam met het achterhoofd op het ijs terecht, tengevolge waarvan hij een her- senschudding opliep en naar het Wilhelmina- Gasthuis moest worden vervoerd. Te Oudkarspel is Zondagmiddag het zes- jarig zoontje van den heer K. Moienaar in de bijt achter de woning verdronken. Een opmerking: Tot onze verbazing ver- namen wij, dat de schooljeugd van Alkmaar nog geen vrijen middag heelt gekregen om te profiteeren van het ijs. Moet daarmede nu beslist gewacht worden tot de Singel be- rijdbaar is? Op vesrchillende slooten bij de stad en op de baan te Heiloo is volop gelegenheid voor de jeugd om te genieten en zeer zeker zou dus het geven van een vrijen middag gerecht- vaardigd zijn geweest. Zie veraer telegrammen, NUTSSPAARBANK. Op verzoek van de Directie der Nutssoaar- bank verwijzen wij naar eene advertentie •roor komende in het nummer van heden, waarin wordt medegedeeld, dat de Spaarbank even- als in vorige jaren tijdelijk (van 22 Dec. tot het einde van het jaar) voor de inleggers is gesloten. Deze sluiting geschiedt in verb^nd met het berekenen der over 1927 verschuldig- de rente. DE VARKENSMARKT IN 1927. De aanvoer van vette varkens op de weke- lijksche markt alhier over het jaar 1927 be draagt 32881 stuks. Verleden jaar bedroeg dit 24734 stuks. De grootste aanvoer, bedra- gende 1004 stuks, geschiedde 28 November. VOOR DEN PAARDENSTAL. De collecte ten behoeve van het bouwen van een stal voor paarden, welke inzameling uitging van de Afd. Alkmaar van den Bond voor Dierenbescherming, heeft opgebracht 697, terwijl bovendien een stadgenoote nog 100 heeft toegezegd, te betalen zood— met bouwen wordt begonnen. Vandaag werd door den inspecteur der af- deeling nog op ons bureau afgedragen 1.05K door hem ontvangen voor den stal- bouw. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en moorrijtui- gen en andere voertuigeu te 4.05 uur licht op. GYMNASTIEK. Een schitterende turnavond. Eon zoo mooie gymnastiekavond, als Zater- dag in de Harmoniezaal is gegeven, heeft men in Alkmaar nog niet meegemaakt en het bestuur van de Ver. de Halter verdient een woord van hulde voor haar initiatief in deze De belangstelling was buitengewoon groot Niet alleen uit Alkmaar, maar uit tal van andere plaatsen en andere provincies waren de turnlief'hebbers opgekomen om het optre den te zien van de voorl. Olympische ploeg en het voor de laatste maal medewerken van de Zwitsersche leiders Miez en Wezel, die naar hun land terugkeeren. De zaal was zoo vol, dat velen, die geen plaats meer konden krij- gen, moesten worden teruggestuurd. Toen omstreeks kwart over acht de gordij- nen vaneen gingen stonden de keurturners opgesteld en brachten de vaandrigs van „de Halter" den vaandelgroet, Luld applaus klonk den tuiners tegen. De heer Mensink, voorzitter van de Halter, trad daarna naar voren en heette alle aanwe- zigen op dezen bijzonderen avond hartelijk welkom. Hij bracht zijn dank aan de turners, die bereidwillig waren geweest om aan den oproep om hier te demonstreeren de groote beteekenis der lichamelijke opvoeding, gevolg hadden gegeven. Dat spreker mede in ver- band met de komende O ympiade in't kort de groote beteekenis van de zorg voor een krach- tig lichaam vanaf de oudste tijden schetste, spreekt bijna van zelf. Spr. dankte het K. N. G. V. dat voor dezen avond zijn toestemming en medewerking in ruime mate had verleend. Ook gevoelde hij zich gedrongen zijn oprech- ten dank te betuigen aan het Gemeentebe stuur voor de moreelen en daadwerkelijken steun, die men van de overheid mocht ontvan gen. Ook bracht spr. woorden van dank aan de pers, die krachtig medehelpt de zaak der lich opvoeding die kracht en fiere ze'fbewustheid kweekt, te propageeren (luid applaus). Met de afwerking van het programma werd daarna een aanvang gemaakt Zes tur ners van de Halter gaven op kranige wijze een zeer moeilijke vrije oefening. Daarna kwam de voorl. Olympische ploeg, met het paardnummer. Met de beide Zwitsers werkten hieraan mede de heeren: Licher, v. d Vinden, Jongeneel (Rotterdam), Melkman (Bergen op Zoom)), Pouw. Jacobs (Amster dam) en K. Boot (Oudkarspel). Bij de andere nummers waren cok de Haagsche turners Van Dam en Winia. In't geheel dus negen van de keurploeg. Struyvenberg ontbrak Uit deze ploeg moeten ten slotte de zes vertegen- woordigers met twee reserves worden aange- wezen. Het paard was langen tijd bij onze turn- vereenigingen een toestel, dat niet werd aan- gekeken. De buitenlandsche turners lieten zien, wat er echter ook aan dit toestel te be- reiken is. En toen onze turners ook aan't oefenen gingen bleek hun al spoedig hoe geweldig moeilijk het paardwerk is. Met ver- rassing zagen wij dan ook hoever deze tur ners het reeds hadden gebracht. Daar werden oefeningen gedaan waar men vroeger niet over dacht en de heeren Miez en Wezel lieten fraai en soepel werk zien en telkenmaal klonk luid applaus. Nadat eenige dames van de eerste afd. van de Halter 'n nummer ringzwaaien hadden gegeven en de heeren 'n sterk nummer trem- plio-brug, sloten de dames van „Voorwaarts" te Koedijk de eerste helft van het programma af met langzame vrije oefeningen. Zeer jam mer was het voor de keurig werkende dames, dat de totaalindruk ten zeerste bedorven werd door de treurige begeleiding der muziek, door een trio uit Koedijk. Dat deze uitvoerenden, die tcc-h ook wel gehoord zu'len hebben dat het mis giog, de begeleiding niet alleen aan de piano overlieten, kwam ons onbegrijpelijk voor. Wij wijzen er in dit verband nogmaals op, hoe belangrijk de indruk van gymnastische oefeningen door muziek kan worden ver- hoogd. Maar laat men dan toch voorai zor- gen, dat die muziek ook uitstekend is. Ook bij het eerste nummer na de pauze: knotszwaaien door dames van de Halter, was eerst een misverstand tusschen 'urnsters en bege'eidcrs. Doch dat was spoedig in orde. Een zesta! dames van „Voorwaarts" te Stompetoren lieten daarna zien hoe hoog zij wel met de veerplank springen konden. Voor de beste onder hen waren de staanders niet hoog genoeg. Toen kwam wederom de volle- dige keurploeg. En thans lieten de heeren aan de brug een r- eks van fraaie oefeningen zien die alter bewondering wegdroegen. Hul de aan Miez en Wezel voor hun keurige pres taties, maar eveneens hulde aan de Holland- sche turners, die inderdaad bewezen hoe sterk bet toestelturnen in het laatste jaar is voor- uitgegaan. Er is nog verschil met de Zwitsers Voorai in keurige afwerking der onderdeeien Maar zoo groot als vroeger is het verschil toch lang niet meer. Dat bleek eveneens aan het hoogrek. Hieraan gaven de heeren turners staaltjes van hun bedrevenheid te zien, die het eene applaus na het andere deden opklinken. Ieder rechtgeaard turnliefhebber was verrukt over dit keurwerk. Wat fijn was Wezel aan dit toestel. Hoe krachtig de blonde Miez. Van onze turners was een enkele wel eens even gelukkiger dan een ander, maar wat zij alien te zien gaven, was in Alkmaar nog niet gedemonstreerd. Ons comp'iment. Na het nummer brug, werd het woord ge- voerd door Alkmaar's burgemeesterDeze begon met zijn groote bewondering uit te spreken voor het bestuur van de Halter, dat steeds zooveel energie en doorzettingsver- mogen aan den dag legt als het er om gaat om Alkmaar iets bijzonders te brengen. Ook voor dit turnfeest der Olympische" turners brengt hij het bestuur en speciaal den heer Mensink gaarne alle hulde. Zich daarna richtende tot de Holl. turners roemde spr. bun tcewijding om te trachten in den vreed- zamen strijd der volkeren in 1928 Neder land zoo goed mogelijk op turngebied te vertegenwoordigen. Wij zullen "alien uw prestaties volgen. en al moogt gij er niet in slag en den prijs te winnen, wij zullen dan toch trotsch zijn op datgene wat gij door energie hebt weten te bereiken. Onmiddellijk in het Duitsch overgaande sprak de burgemeester de beide Zwitsers toe Hij herinnerde hoe uit Alkmaar de eenige vereeniging was gekomen op het groote Bondsfeest te Geneve en hoe de ontvangst aldaar grooten indruk had gemaakt. Met ge- noegen heeft men de Zwitsers thans hier ge zien. Hij dankte beide turners voor al het- geen zij gedaan hadden om het turnpeil alhier omhoog te brengen en opdat zij aan de stad, waar zij afscheid van Holland namen een aangename herinnering zouden behouden, bood hij beiden een zilveren lepel met af- •beelding van den Waagtoren aan. (Daverend applaus). De Zwitsersche turners waren onder den indruk van deze officieele hulde. Voor het nummer hoogrek nam het K. N. G. V. afscheid van de Zwitsersche leeraren, bij monde van den beer Sommer, bestuurs- ldd. Allereerst echter zegde deze nam ens h et Verbond den Burgemeester dank voor zijn sympathieke huldiging. Het Verbond stelde deze oTicieele hulde op hoogen prijs. In het Duitsch richtte hij zich daarna tot de leiders. Met genoegen memoreerde spr dat men er nog steeds verheugd over was, zich tot Zwitserland te hebben gewend, toen het besluit gevallen was, buitenlandsche hulp te zoeken tot verhooging van het turn peil. Hij roemde hun toewijding en wetendc dat beiden een officieele erkenning van hug verdiensten op een diploma, ten zeerste op prijs zouden stellen, bood hij beiden een zak formaat van deze diploma's aan. De origi- neele zullen volgen. (Luide toejuicbingen) Spontaan stonden de aanwezigen op en zon- gen het Zwitsersche Volkslied. Wat op deze turners een diepen indruk maakte. Een mooi moment. Nadat de heer Jongeneel uit Rotterdam namens de voorl. Olympische turners aan hun leider Miez nog een mooie reistasch had aangeboden, nam Miez zelf het woord. Hij sprak hartelijke woorden van dank voor alle vriendschap en sympathie, die hij en Wezel in Holland hadden mogen ondervinden. Dan dankte hij de spr. van dezen avond en de personen, die hen tijdens hun verblijf zoo goed verzergd hadden. Voor de Olympische ploeg had hij nog tal van raadgevingen, die het bewijs leverden, hoezeer hij met de Holl. turners medelceft en hoe hij er een eer instelt dat hun werken zoo goed mogelijk zal zijn. Hij eindigde zeer geestig met een toe- speling op de reistasch, waarin hij toezegde de helft bij zijn terugkeer naar Holland zou reserveeren om Zwitsersche turnlucht mede te nernen Daarna drukte hij alle turners de hand. Het geheel maakte een zeer sympathie ke indruk. Een nummer van het programma moeten wij nog vermelden. De dames van de Halter geven n.l. een herhaling van het Droom- sprookje. Deze mooie en geslaagde afwisse- ling werd zeer op prijs gesteld en voldeed daarom nog meer, omdat ditmaal de com- ponist. de beer Melchert Schuurman, de mu- zikale begeleiding (met anderen) op zich had genomen. Na afloop offreerde hij mej. Jon- ker, de ontwerpster. bloemen. Met bijzondere animo bleven de talrijke aanwezigen nog bijeen op het bal, dat den avond besloot. Ondar.ks de volte was de re- geling uitstekend. De leiding van den heer Groen maakte, dat ook het laatste nummer van het programma Lest slaagde. De versterkte Cheese-Town Band zorgde gedurende de uitvoering en op het bal voor zeer goede muziek. De vereeniging de Halter kan deze uit voering met groote voldoening in ha?* ge- schiedenis aanteekenen. 't Was een groot succes. j HET KEGELCONCOURS. Zondagavond genooten de' wedstrijden van den A. K. B. op de uitstekende banen van de Unie bijzondere belangstelling, wat alleszins verklaarbaar was, daar op dezen avond het concours gesloten werd. Wij geven hieronder de einduitslagen weer, waaroij wij in 't bij zonder wijzen op den eere- wedstrijd, waarin Onze Club I over Koe- koek I, wist te zegevieren. In den korpswed- strijd had Koekoek I zich boven Onze Club weten te plaatsen, doch in den eere-wedstrijd gelukte haar dat niet, het verschil dat slechts 5 punien bedraagt, bewijst echter wel, hoe groot de spanning geweest is! Men verzoekt ons verder mede te deelen, dat de hier volgende uitslag de officieele is, opgegeven door den secretaris, en dat de le den de prijzen in ontvangst kunnen nemen op Maanciag 26 Dec. a.s." in de Harmonie, 's avonds 8 uur. Eere-wedstrijd. le pr. Onze Club I 279, 2e pr Koekoek 1 2/4, 3e pr. Kakoek II 264, eereprijs P. J. Oolders 66. Eerste serie j. Metz 218, tweed? serie H. v. d. Made 215. le pr enkele kaart M. J. Philips 96 (30), 2ie pr. id. P. Modder 96 (14), 3e pr. id. Mr. C. A. de Groot 92, 4e pr. id. F. "lels 88, 5e pr. id. L. D. Boom 87, 6e pr. id. Jac. M. Boom 84 (24), 7e pr. id. S. Jaring 84 (18), 8e pr. id. G. J. Geneiaas 80. Darn.s personeel: Serieprijs mej. E. Thijs- sen 183. le pr. enkele kaart Mevr. Klaverweijden 76, 2e pr. id. mej. N. Rol 70. Parenwedstrijdle pr. mej. N. Rol en Th. van Gijzen 45, 2e pr. id. echtpaar G. Geus 44, 41 2 X, 3e pr. id. mej. E. Thijssen en Jon. Diepen 44, 41, 4e pr. id. echtpaar P. J. Oolders 44, 39 3 X, 5e pr id. mevr. M. Schenke en W. Scheepmaker 43, 42 2 X) f)e pr. id. mevr. Mei-Swager en A. Hekket 43, 7e pr id. echtpaar H. F. Buijs 42, 39, 8e pr. id. mevr. de Munk en G. J. Geixfaas 42, 37. Vrije Baan (Senioron)le pr. G. J. Gene- faas 45 2 X, 44, 43 4 X, 2e pr. J. Diepen 45 2 X. 44, 43, 3e pr. W. Th. Matthijsen 45 2 X, 44, 41, 4e pr. A. Koilmano 45, 44 2 X, 5e pr. E. S. Hamburger 45, 44, 6e pr. C. de Beurs 45, 43, 7e pr. H. F. Buijs 44 2 X, pr. J. M.iz 44, 41 2 X, 9e pr. L. D. Boom 43, 42 3 X, 10e pr. job. D. Appel 43, 42, 41. Dames Vrije Baan: le pr. mevr. Klaver weijden 40, 2e pr. mevr. Geus 38 2 X, 3e pr. mevr. de Lange 38, 37, 4e pr. mevr. de Munk 38, 36, 35, 34 3 X. 5^ P'r- mevr- Oolders 38, 36, 35, 34, 6e pr. mej. E. Thijssen 38, 36, 32, 7e pr. mevr. Met-Swager 38, 8e pr. mevr. v. d. Schilden 37. Vrije Baan (Juniores): le pr. Jb. Witte- brood 45, 2e pr. C. van Hamersveld 44 2 X> 3e pr. C, A. Witte 44. 43 2 X> 4e pr. M. Olie 44, 43, 5e ur. P. de Beurs 44, 6e pr. C. Sieu- werts 43 2 X, 7e pr. Th. de Visscr, 43, 42 2 X, 8e pr. W. Nordemann 43, 42, 9e pr. J. Bakker 43, 40 2 X, 10e pr. A. G. Lensen 43, 40. Dagprijzen: Op baan A.: W. Scheepma ker 40 Op baan B.: W. Scheepmaker 38. Op baan C.: Th. v. Gijzen en mej. Rol 45 Op baan D.Th. de Visser 43, H. F. Buij' 42 2 X- Op baan E.: W. Th. Matthijsen 45. Op baan F.: Mevr. de Lange 38. VERBETERING. In ons nummer van Zaterdag is het ver- slag over de leerlingenuitvoering van den heer Kramer ongecorrigeerd geplaatst gewor- den. Vcor Sonature leze men Sonatine, voor Drabelli: Diabelli en vcor Dussch: Dussek. Het laatste gedeelte plaatsen wij opnieuw. Na de pauze waren de oudere leerlingen aan de beurt. Velen gaven mooi spel te ge nieten. Wij noemen b v. de Griegnummers van mei. Ooykaas en mej. M. Ero, Claire d< Lune (Debussy) en Fruhlingsrauschen (Sin- ding) door mej. Brugman. Zeer mooi was de Rondo Capricioso (Mendelssohn) van mej. wanrtl evoke cassette.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2