llloiiKStSt Coiraat. Nieuwjaarswenschsn. m Gemeenieraad van Alkmaar. mil I.IITO.N. De grijze Dame. Radio-hoekje Frankenberii's Kantoorhoeken Stadsnieuws Ro. 299 1927 4onderu Negen en Twinti*ste 'aar^ang, Dinsdag* 2© December. ZIJ, DIE ZICH MET 1 JANUARI A.S. VOOR MINSTF.NS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. IN HET NUMMER, DAT ZATERDAG 31 DECEMBER VERSCHIJNT, ZAL WE- DEROM GELF.GENHEID BESTAAN TOT HET PLAATSEN VAN NIEUW- JAARSWENSCHEN, a 50 CENT a CON- TANT. DE DIRECTIE. Woensdag 21 December. Hilversum, 1060 M. 12.— Paitieberich- ten. 12.352.Lunchmuziek door het A. N. R O.-trio. 3.4.Maak het zelf: Rubriek van Mevr. SchaakeVerkozen. 6.307.15 Concert door het A. N. R. O.-orkest. 7.15— 7.45 Gezondheidshalfuurtje door D. A. van Voorthuysyen: Zorg voor het achterlijke kind. 7.45 Politieberichten. 8.10 Kamermuziek door het Kreutzer-Trio (L. Kreutzer, piano. J. Wolfsthal, viool. G. Platigorsky, cello. 10.Persberichten. 10.3012.N. O. V. Dansmuziek door Gricha Nakchounian and his „Russian Nortn Star Orchestra", yanuit Hotei des Indes te's Gravenhage. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.301.45 N, C. R. V. Concert. F. Kloek, orgel. Danskoortje onder Hiding van F. Kloek. 5.156.15 N. R. R. V. ICinderuurtje onder leiding van Mej. G. Ingwtrsen. Da- meskoortje uit Amsterdam. 7.7.30 N. C. R V. Lessen. 7.308.5e les in pluimvee- teelt, door Joost Sluis. 8.N. G. R. V. Uit- zending vanuit de Parkxerk te Amsterdam, vanwege de Evangelisatiever. „De Zaadkor- rel". Spr. Dr. J. G. Geelkerken: Democra- tisch Christendom. Dr. M. J. A. de Vrijer: Aristocratisch Christendom. Dr. P. Stegenga Azn. :Universeel Christenaom. Met meaewer- king van leerlingen van de muziekschool van de dames Frank. J. C. Westering, orgel. Mevr. T. Verkruisen, Ravenstein, zang. Daventry, 1600 M. 11.20 Daveniry-kwar- tei en London dansband. Variete. 1.202.20 Orkestconcert. 2.50 Concert voor scholen. 3.35 Balladenconcert, mezzo, cello en tenor. 4.05 Causerie. 4.20 Licht k'assiek concert. Daventry-strijkkwartet en soli, piano en te nor. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventrykwar- tet. 6 40 TuLrpraatje. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Landbouwpraat- je. 7.35 Mendelssohn's pianomuziek. 7.45 Causerie. 8.05 Variete. 8.20 „Rigoletto'" opera in 3 acten van Verdi. (Om 9.35 onder- broken door een causerie van Andre Mau- rois). 10.55 A. J. Alan: The visitors book. 11.2012.20 Dansmuziek Pariis "Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Concert. Blanco Bachicha-orkest. 5.05 5.55 Solistenconcert (piano, viool en cello. 8.5011.20 „L'Enfance du Christ", voor orkestkoor en soli. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkest concert. 3.304.30 Fen kerstsprookje. 5.20 6 20 Concert. Weragkoor en soli, viooO, cello en harp. 7.40 Concept. Dr. Castelle en W. Wahl, dec'amatie. E. Duis, Liedjes b. d. luit. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. K dnigswusterh arisen1250 M. 11 20 7.30 Lezingen en lessen. 7 50 „In der Weih- nachtsstube", Kerstconcert. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3 35 Orkestconcert. 5 20 Kerstmuziek door het orkest. 6.45 „Der Troubadour", opera in 4 acten van Verdi. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Piano en vioolsolates. 8.35 Cel'oconcert. 8.5010.35 Orkestconcert. munten uit door zuivere liniatuur, prima banden en eerste kwaliteit regis! erpapier. Uit het Engelsch van Henry Seton Mernman. 36' Zij had geschreven om geld te verdienen. en daar 00k geen geheim van gemaakt. Doch toen zij haar eerste kleine poging aan John Craik zond, had zij die niet doen vergezeld gaan van en lang epistel met verklaringen en juist deze stilzwijgendheid had er hem ton gebracht, het manuscript te lezen. Eva las den brief van den grooten man nog eens hardop voor, terwijl de kapitein haar, nadenkend zijn hoofd krabbend, nauw- lettend aankeek. En", zeide hij zachtzinnig, „wat ctenk je te doen?" Eva keek op met een gelukkigen glim- Inch „Wat hij mij zegt", antwoordde zij „0, ik ben zoo blij, 00m; ik kan u niet zeggen, hoe blij ik ben." Onhandig schuifelend stond de kapitein op. ,Ik ben meer dan blij", zeide hij. „Hr ben een soortement trotsch." Hij trok zijn jas naar de laagte en stapte naar het venster. „Ja", zeide hij terwijl hij in de straat keek. „Zoo is het. Ik ben trotsch. Het is een groote gave te kunuen schrij ven Een groote gave", De Burgemeester van Alkmaar roept de le- den van den Gemeenteraad op ter bijwoning eener vergadering op Donderdag 22 December 1927, nam. 1 uur, ten einde te beraadslagen en te besluiten om- trent de hieronder vermeide punten. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming en aanvulling van commis- missien en besturen; verdeeling van den Raad in afdeelingen (bijlage Nr. 160). 3. Voorstel tot het verlcenen van financiee e medewerking voor den aankoop van de Heilocer bosschen (bijlage nr. 167). 4. Idem tot oprichting van een wegenteer- distillatie-inrichting bij de Gasfabriek (bijlage Nr. 130). 5. Idem inzake vermindering der schuld aan de gemeente van de N.V. Exportvei- ling van Land- en Tuinbouwproducten (bijlage ni. 136). Hierbij zal tege ijker- tijd plaats hebben de beantwoordmg van de door den heer Veen in de Raadsverga- dering van 13 October j.l. gestelde vraag betreffende genoemde veiling. 6. Idem inzake het bepalen van de waarde van in't Grondbedrijf gebracht en wedcr daaruit genomen gedeelten van de ge- dempte Zandersloot aan de Nieuw- poortslaan (bijlage Nr. 131). 7. Idem betreffende het nemen van eigen- dommen uit het Grondbedrijf (bijlage Nr. 133). 8. Idem inzake arbeidsbemiddeling voor handels- en kantoorbedienden (bijlage Nr. 140). 9. Idem tot aanvulling van de Algemeer.e Politieverordening met een verbod voor jeugdige personen tot het bezoeken van dansgelegenheden (bijlage Nr. 144). 10. Idem inzake stichtirg scholen voor voor- bereidend lager onderwijs (bij'age Nr. 149). 11. Idem tot het verlcenen van medewerking voor den bouw van een school voor neu- traal voorbereidend lager onderwijs (bij lage Nr. 163). 12. Idem tot aanvu'ling van het Reglement voor het Burgerliik Armbestuur en van de Verordening op het bestuur van het Burgerweeshuis met een bepalirg o-m- trent de uitbesteding in gezinnen (bijla- gen Nrs. 150 en 170). 13. Idem tot wijziging der Verordening in zake de beta-ling van bijdragen door de buiten.gemeenten vcor het bezoeken van de openbare school voor buitengewoon lager onderwiis door leerlingen uit die gemeenten (bijlage Nr. 151). 14. Idem inzake de eindafrekening van den bouw der 35 gemeente-woningen (bijla ge Nr. 152). 15. Idem tot aanvaarding van een legaat (bijlage Nr. 147). 16. Idem betreffende het aangaan van kas- leeningen (bijlage Nr. 153). 17. Idem tot afwijzing van een verzoek in zake de levering van het drukwerk der gemeente (biilage Nr. 154). 18. Idem om in beginsel te besluiten tot bouw van een nieuwe openbare lagere school en om daarvoor een terrein aan te koopen (bijlage Nr. 155). 19. Idem tot verkoop van grond aan de Ver- doesstraat (bij'age Nr. 156). 20. Idem tot het uit de huur nemen van een stuk wei'and behoorende tot de boerderij ,.Oostwijk" (bijlage Nr. 157). 21. Idem tot afwiizing van een verzoek in zake de tewerkstelling van werkloozen (bijlage Nr. 158). 22. Idem inzake het onderboud van den foe- gangsweg Afgesneden Kanaalvak (bij lage Nr. 159). 23. Idem betreffende de uitkeering van jaar- wedden van boventallige onderwijzers aan bijzondere 'agere scholen over 1926 (bijlage Nr. 161). 24. Idem inzake de gemeentelijke vergoeding over 1924 en de driejaarlijksche afreke- ning bijzondere scholen (bijlage Nr 162). 25. Idem tot verkoop van grond aan het Zeglis aan de N.V. W. F. Stoel en Zoons Bouwmateriaalbedrijf (bijlage Nr. 164). 26. Voorstel tot het aangaan van een over- eenkomst tot beeindiging van de huur van een perceel wei and aan den Kenne- merstraatweg (bij'age Nr. 165). 27. Idem tot vaststelling eener suppletoire begrooting van het Grondbedrijf, dienst 1926 (bijlage Nr. 166). 28. Voorloopige vaststebing der gemeente- rekening over 1926 (bijlage Nr. 169). Eva lachte. „0!" antwoordde zij. „Ik ben bang, dat ik geen gave heb. Het is een heel, heel klein talent. Dat is alles. Ik heb altijd veel van boe- ken gehouden, maar ik heb niet de gave ze te schrijven Kapitein Bontuor had Eva nooit er van verdacht een groot schrijfster te zijn en even- min schreef hij haar eenig verlangen toe, dat twijfelachtig toppunt van beroemdheid te bereiken. Maar heel duidelijk zag hij het on- metelijk voordeel, dat in dezen tijd van haar talent vie! te plukken. En in zijn eenvoud hoopte hij dat zich 00k voor hem nog eens iets mocht voordoen, in een wereld, die noch medelijden, noch liefdadigheid heeft voor wat oud is en versleten en uit de mode. „Ja", zeide hij, na diep nadenken, „wij moeten doen, wat hij ons zegt. Daar steekt geen kwaad in." Eva lachte. „Ik dacht", zeide zij, „dat wij in Spanje en Malorca wisten, wat trotsch was, maar zulk een trotsch caballero als u heb ik nog nooit ontmoet." Met strenge uitdrukking op zijn gdaat bleef hij uit het raam kijken. Eva was achter hem gaan staan, haar beide handen op zijn breede schouders rustend. „Ik veronderstel", ging zij voort, „dat u een of tweemaal uw trots zoover vernederd hebt tot het aannemen van een schip, dat u aangeboden werd. U zeide, dat er genoeg waren, die u geen commando wilden geven John Craik geeft mij een schip, dat is alles." De kapitein knikte. RAPPORT BETREFFENDE HET ONDERZO'EK DER GEME'ENTE- REKENING EN DER BEDRIJFS- REKENINGEN 1926. Bij brief van Burgemeester en Wethouders d.d. 20 September 1927 is den Raad ter voorloopige vaststellinig aangefcoden de ge- meenterekening 1926 met als bijlagen daarbij fvoegde rekeningen van de verschillende be- ijven. De diverse rekeningen zijn blijkens daarop- gestelde verklaringen aile geverifieerd door het gemeentelijk burea 1 voor verificatie en controle en accoord bevonden met de gehou den administratien en daabbij behoorende bescheiden. De behandeling van de mgediende reke ningen in de vergadering van ommissie tot naziening der gemeente- en .^rijfsreke- ning heeft geen aanleiding gegeven tot het maken van banerkingen, behalve dat naar hare meening ten onrechtc op volgnummer 75 onder jjivstrumenten" is gebracht gewor- den de uitgaaf voor een radiotoestel voor de politic;. ommissie is van oordeel, dat on der „tns-r isrrten" alieen kunnen worden verstaan :en voor persoonlijk gebruik der politiec'icn ss, hetwelk volgt uit de omschrij- ving van dit volgnummer, luidende: „Klee- ditig en uiTusting der politiedienaars." ler vo'.coening aan cte betreffende bepalin- gvn der genrcentewet stelt de commissie den Raad voor tot voorloopige vasistelling van bedoelde rekeningen te besluiten door te ne men de reeds in ontwerp in bijlage Nr. 113 vnd., opgenoman Raadsfcesluiten. VERKOOP GROND ZEGLIS. De naamloo'ze vennootschap W. F. Stoel en Zcon's Bouwmateriaalbedrijf gevesiigd alhier, heeft gevraagd te rrogen koopen een perceel grond, gelegen nabij het Zeglis, ka- desiraal be ken d gemeente AKsnaar sectie F nr. 2031 gedcelielijk, ter grootte van pl.m 2G20 M2. voor den pdjs van f 2.75 per M2 Een gedoelk: van dit terrein ter groctle van pl.m. 1563 M2. heeft de N. V. krachiens Raadsbesluit van 13 October 1921 nr. 13, goedgekeurd door Gedeputeer'de Staten van Noordholland bij besluit van 2 November 1921 nr. 91, sines 1 Maart 1922 van de ge meente in huur, terwijl het resteerende gedeel- te ter grootte van pl.m. 1057 M2. tot nu to" deel uitmaakte van dte aldaar gelegen volks- tuintjes. Tegen den gevraagden verkoop bes'taat noch bij B. en W. noch bij de Commissie van bij&tand voor het GrorxSbeJxirf, blijkem het bij de stukken ter inzage gdegd advies, be- zwaar, zoodat B. en W. voorstellen tot den verkoop te besluiten. AANKOOP HEILOOeR BOSSCHEN. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 167: Den 17 Juni jj.l. werd aan de leden van Uwe Vergadering mededeeling gedaan van de onderhandelingen inzake den verkoop der Heilooer bosodien. Toen reeds was een voor loopige overeenstemming bereikt met de N. V. Nijemmrgh op dezen grondslag, dat de bos- schen ten Westen van den Rijksstraatweg zouden worden overgedragen aan de Vereeni- ging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, die zou traohten zidh den finan- cieekn steun te verzrekeren van het Rijk, de Provincie en cle gemeenten Alkmaar en Hei- loo. Met den hedr en mevrouw de Lange Van Forecst zijn eveneens onderhandelingen gevoerd over den verkoop der bosschen, welke onderharvdeiincen tot ons leedwezen niet tot een gunotig resultaat hebiben geleid. Met de N V. Nijenfcurgh daarentegen, welfe N. V. is gevormd' door de meerderheid der erven van wij'len Jhr. Mr. P. van Foreest, zijn de onderhandelingen vlot verloopen. Een woord van dank aan de faanilie van Foreesi voor de wijze, waarop zij bereid was om af- stand te doen van de haar loobehoorende bos schen, welke als bouwgrond groote mogelijk- heden bieden, teneinde oft bosch als een na- tuurmonument tot in verre toekonrst te bewa ren, is hier dan ock zeker op zijn plaats. De prijs, waarvoor genoemde N. V. de bosschen wenscht af te staan, bedraagt 300.C'0'0, irdts de overdracht voor 1 Januari a.s. plaats vindt. De oppervlakte van het aan te koopen bosoh booraagt ongeveer 69 H.A. Het strek zich uit van een Rijksstraatweg tot bewester. de spooriijo AlkmaarUitgeest. De waard is ongeveer anderhalf iaar geleden door he. Staaisboschbchser gescnat, te weten de stroo- ken langs den Rijksstraatweg als bouwgronc en de rest als bosch met inbegrip van der houiopstand, op ongeveer 277.000. Het be- hoeft geen betoog, dat de weTkelijke waard' in verband met een eventucele verkaveling als bouwgrond grooter is. De Vereeniging tot behoud van natuurmo numenten vertrouwt, dat Heiloo 100.000 voor den aankoop van de bosschen beschik- „Ja", zeide hij, „zoo is het, zoo is het. Jij hebt je eerste schip gekregen," HOOFDSTUK II. Een overeenkomst Het tegenwoordige geslacht is geneigd achter de schermen te zien. De wereld wordt oud en de menschelijke natuur is bijna door- gesleten; wij beginnen de naakte beenderen er van te zien. M.aar een vreemd overblijfsel uit de jeugd is die m-erkwaardige bekoring van het ongeziene de wensch om achter de schermen te gaan en zelfs het buskruit te zien. Als een man den kost verdient met het opheffen van zware voorwerpen, dan willen wij onmiddellijk bijzonderheden weten over zijn particuliere leven, een voorkomend jour nalist interviewt hen. Als een ander een boek schrijft, willen wij terstond weten hoe hij het doet, waar, wanneer, en waarom. Ook wenschen wij zijn portret op het schutblad te zien of hij wil het daar zien, Eva Challoner was jammerlijk ten achter bij den geest van den tijd daar zij niet wist hoe zij een reeks artikelen schreef, bestemd om vermaardheid te verkrijgen. Maar daar zij nooit uitging om den interviewer te ont- moeten, kwam hij nooit bij haar. Zij maakte zich tot gewoonte lange wandelingen in haar eentje te doen, en op deze zwerftochten be- paalden, als vanzelf, haar gedachten zich tot haar schrijverij. Kapitein Bontuor bleef, tMens deze lange wandelingen, alieen thui», of hij voegde zich aankoop Daar zal stellen, wanneer Alkmaar daarvoor een even groot bedrag voteert. De resteeren de 100.000 zal moeten gevonden worden door de Vereeniging tot bdioud van natuur- monumenten van de Provincie of (en) het Rijk. Opgemerkt wordt in dit verband, dat een eventueele bijdrage van het Rijk niet in min- dering komt van het door Alkmaar beschik- baar te stellen bedrag. Wij hebben gegromde verwachting, dat de Vereeniging bij de Pro vincie een willig oor zal vinden. De Vereeni ging tot behoud van natuurmonumenten is bereid de kosten op de overdracht vallende voor hare rekening te nemen. Behoud van de aangeboden bosschen als wandeloark in de oumiddellijke nabijheid der stad Aikmaar zal van buitengewoon groote waarde voor deze gemeente zij n, niet alieen uit een hygieniach en uit een cultureel oog- punt, maar ook uit economische overwegin- gen. Een centrum-gemeente als deze behoort te zorgen, dat zij van alle voorzieningen, die haar als handels- en industrieplaats en als wooniatad aanirekkelijk kunnen maken, profi- teert. Wij zijn ook van oordeel, dat het be houd van ongeveer 69 H.A. bosch nabij de Zuidgren3 der gemeente en als het ware aan- sluitend aan den Hout, dat altijddurend als publieke wandeling voor deze gemeente be stemd blij ft, zeer zeker een belangrijk gelde- lijk offer waard is. De beroodigd; gelden zouden dezerzijds kunnen worden gevonden door het sluiien van een grldlecning eventueel voor den duur van 75 jaar, zooals zulks vroeger ook door de gemeenie H-ennsiede bij een soortgelijken aankoop is gedaan onder goedkeuring van Gedrpuleerde Staten dezer Provincie. Kezumeerende geven wij U in overweging ons College eon crediet toe te staan van J 100.000.voor bovembedoclden en daarioe te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Ovcrwegende, dat het gew^enscht is, dat de Heilocer bosschen als openbaar warrdelpark behouden bfijven en dat de Vtr -eniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederiaad in siant befioort te worden ges Id voor dit doe-1 genoemde bosschen aan te koopen; Overwsgefflde, dat met den aankoop 300.000 gemoeid is en een bijdrage daarin van 100 000.van de zij tie der gemeente Alkmaar rede'ijtk is te acivten; Getet op het vocratel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage Nr. 167 tot het verslag van's Raads hajtdelingen en het Ra.ydsbesiu.it van 30 Juni 1927 nr. 27; B-esluit I. aan de Vereeniging tot behoud van Na tuurmonumenten in Nederland, gevts- tigid te Amsterdam, 100.GO0.als rcnteloos vcorschot te verstrekken, als gedeelte van het bedrag, waarvoor die Vereeniging zal aartkoopen van de N. V. Nijenburg'h, te Heiloo, een gedeeMe der Fkilooer bosschen, gelegen ten Westen van den Riikstraatweg en ten Noorden van de Kentelaan in de gemeente Heiloo, groot ongeveer 69 H.A. en zulks op de navolgende voorwaarden: a. de Vereeniging verplicht zich het aan. gekodite gedeelte bosch altijddurend te bewaren en te onderhouden als openbaar wan-delpark, voor zoover dat fhans als zoodamg in gebruik is en waarvan zij de instandliouding op zich n.emt; b. het vo-orschot is niet opvorderbaar be halve in de hierna gatoemde geval- cie Vereeniging verthndt zich tegen over de gemecn-te Alkmaar, en even tueel tege-nover de gemeente Heiloo en de Provincie Noordholland het aan- gekcchte gedeeite bosdt noch geheel, noch gcdSe.lteiijk te zull-esi vervreem- ■ten, bezwaren, noch daaromtrent oa- dingen te zullen aangaan of daarop te zullen v-estigen ert-diemibaarheden behoud ens die, voortapruitende uit de overdracht door de N. V. Nijtnburgh ingeval de Vereeniging in strijd han- deit .met de voorwaarde sub c, wordt het verstrekte renteloes voorschot da- delijk opeisch-baar en zai de Vereeni- itig aan Alkmaar, en tventueel aan eiloo en de Provincie het redit ver lcenen het aangekochte gedeeite bosch van haar terug te koopen tegen de waarde, die het aisaan bij taxable zal blijken te bezitten. Deze schatting zal plaats hebben door drie dee-kunoigen, waarvan elk der pariijen er een aanwijst, terwijl deze beide den derden deacundige be- noernen. Met afwijkmg van het vorenstaan- de is de Vereethging in dit geval be- voegd om het bosch over te drag en tegen de waarde, waarvoor zij het oorsprotekelijk heeft aangekocht; e. het renteioos voorschot is mede opvor- d. bij een troepje confraters op het grasveld voor d-e eewcamer. Als Eva dan thuiskwam. haar geest vol stof cm op papier gezet te worden, ging hij wijselijk wacht h-ouden op dek h-een' en terug op het ptaveisel voor het venster. T-elkens a'.s hij om-draai-e, bleef de ouo-e z-eernan staan om zijn oogen over den geheeien horizon te laten gaan, op zee- mansmanier, a.sof hij Somarsh door de Noordzee stuurde. Zoo vervielen deze 00m en nicht in een leefwijze, die eenionig genoemd wordt, en die sommige verstandige lieden als de beste wijze van bestaan beechouwen. Sciiets num- mer twee was geschreven, overgesch-reven, goed bevonden, afgekeurd, en tenslotte naar John Craik g-ezonden, met begei-eidend schrijven, waarin werd v-erklaard, dat de schrijfster in Suffolk woonde, en op't oogen- bli-k niet in de gelegenh-eid was naar Londen te komen. John Craik was een man, die het dru-k had. Hij antwoordde niet, doch een paar dagen later verscheen de drukprocf van numroer een, met enk"ie getypt-e aanduidin- gen over nazien en tcugsturen. Eva haatte haar eigen werk in druk, zooals wij alien onze eerste overwin-ningen haten. Later dra- gen wij het met gelatenheid evenais het gezicht, dat wij in den apiegel zien Dit was het tijdstip, waarop kapitein Bon tuor begon te begrijpen, dat het zijn plicht was, zich, h-oewel wat laat in zijn leven, ernstig op de litteratnur te gaan toeleggen. „Nu", zeide hij tegen Eva, op zekeren avond, toen de eerste diukproef bijna door- gswtrkt was, w«lke schrijver zou jij aanbe- derbaar zoodra de Vereeniging in staat van faillissement verkeert en wanneer zij wordt ontbonden, alsook in gevallen van overtreding van de palingen genoemd onder a en f; f. en voorts op de verdere voonvaarden., welke Burgemeester en Wethouders mochten bedingen. II. Burgemeester en Wethouders te machti- gen de wijze van uitbetaling van het voorschot te regelen. III. De onder I genoemde uitgave nader bij suppletoire begrooting te regelen. ONDERHOUD TOEGANGSWEG AFGESNEDEN KANAALVAK. Krachtens de ter uitvoering van het raads' besiuit van den 28sten Juni 1917 nr. 4, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van den 18den Juli 1917 nr. 101 en dat van den 4den October 1917 nr. 14, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van den 24sien October 1917 nr 33 met de N. V. Alkmaarsche Exportveiling van land- en tuinbouwproducten gesloten overeenkomsten van huur en verhuur respectievelijk dd 17 Novemler 1917 en 25 Januari 1918, is deze naam.ooze vennootschap belast met het on- derhoud van den toegangsweg naar het z.g. Eiland (afgesn-ed-en Kanaalvak). Bij de tot stand koming van deze contrac- ten is er geen rekening nkde gehouden, dat deze weg te eeniger tijd ook voor andere on- dernemingen van belang zou worden. De toegangsweg krijgt met de vestiging van ondernemingen op het Eiland, in het bij- zoncter sedert daar een depot van de Bataar- sche Import-Maatschappij is opgeri- lit, steeds meer beieekenis. Het verdient daarom naar het B. en W voorkomt aanbeveling, dat deze openbare, aan de gemeente toebehooren- d-e, weg bij de gemeente in onderhoud wordt genomen, evenais zulks met de andere ge- meentewegen het geval is. '1 eneinae den weg voor het verkeer met zware voertuigen geschikt te maken moeten daaraan eenige vcrbeter:ngen worden aange>- bracht, waarvan de kosten op 600 worden geraamd. De Bataafsche Import-Maaischap- pij heeft de kosten van den straataanleg vooi haar depot voor eigen rekening geno men, waardoor de koshn, welke 'en laste der gemeente komen, tot J 400— warden terug- gebracht In verband hiermede .stellen B en W. den Raad voor, de Exporiveiling ;e ontheffen van het bovenbedoTde onderhoud en voor het verbeteren van den weg 400 toe te staan. SUPPLETOTRE BEGROOTING 1926 VAN HET GRONDBEDRIJF. B. en W. bieden den Raad aan eene sup pletoire begrooting voor het Grondbedrijf, dienst 1926. De baien en lasten zijn resp. 7011.61, de kapitaals-inkomsten en -uitga- ven resp. 1400.hooger geraamd. ADRES WERKLOOZEN- COMITe. Bij adres, ingekomen 7 December 1927, richt het Werkloozencomite alhier zich tot den Raad met het verzoek om de tewerkstel ling van werkloozen bij de werkverschaffing te rege'en met, zooals het Comite het onge veer uitdrukt, uitschakeling van alle bestaan- de bevoorrechting en onfcillijkheden en de werkverschaffing krachtig ter hand te nemen, waartoe het Comite een 6-tal productieve werken opsomt, subsidair, wanneer de Raad geen maatregelen als hierbovengenoemd meent te moeten nemen, de steunuitkeeringen voor de werkloozen te verhoogen. Op dit adres reeds dadelijk dienende van advies wenschen B. en W. op te merken, dat de volgorde der tewerkstelling, in dc Raadsvergadering van 13 October 1927 vast- gesteld, nu reeds eenige jaren ge'dende is. Zooveel mogelijk becogt de vastgestelde re- geling om alle werkloozen aan de beurt te la' ten komen, voorzoover zij gehuwd zijn o! kostwinners, met dien verstande, dat van di4 categorieen achtereenvo'gens voorgaan: a uitgetrokken georganiseerden; b. georganiseerden, die 4 weken hebben ge- trokken of gedurende dien termijn nog geen recht op ui'keering nadden; c ongeorgai:searden. Er is naar B. en W. meenen, geen aanlei- dirg, in dit stels-el wijziging te brengen. Het tempo, war rin de werken worden uit« gevoerd, wordt zooveel mogelijk bespoedigcL In uitvoering zijn thans het verlagen van bermen van wegen. het scheonmaken van rio- len, bet uifbaggeren van f-ingels en vaarten, a'srrcde verschi'enlde werken ten dienste van de p'antsoenen, terwijl zeer binnenkort zullen worden uitgevoerd het aanleggen van straten nabii de Juliana van Stolberglaan en dt Bte-t-re'oot langs de Van Houtenkade, als* mede bet doortreH-en van de Uitenbosch. straat. De aanbestedjng van die werken heeft. vaorzoover nog met geschied, plaats op 2<f. December a s. De stand der gemeente-finars. velen aan een man, die van nature veel van lezen houGt, maar dank zij de omstandigv heden zijns levens, geen g-eiegenhtid ha<( dien smaak t-e ontwikKelen." „Wel, 00m. dat zou voor een groot deej afhangen van zijn geneigdheid of hij hiekj van poezie of verdichte verhalen of van m-ee* ernstige lectuur." „Natuurlijk, natuurlijk", stemde kapit-eij Bontuor toe. terwijl hij de tabak in zijn pijj met zijn duim aandrukte, „dat beeft er in. vloed op. Er is t-egenwoordig van all-erica soort te krijg-en, niet waar poezie en ver dichtsels en romans? Ik geloof eigenlij-k, dat de stijl er niet zooveel toe zou doen, als als de druk maar mooi en duidelijk was." Eva gaf behoorlijk haar meening ten beste zonder nader op de vraag in te gaan, en al* zij uit was op haar lange wandelingen: kweekte kapitein Bontuor ijverig zijn ver- waarloosden smaak. Hij zat in de venster- bank, hoogst ernstig en haalde in, door ver- dubbelden ijver, wat hij aan jeugdige vlug- heid miste. Beslist weigerde hij van zij^ boek op te kijken, als hij afwisselend d* bons en de itap hoorde van zijn intiemea kameraad, Mark Standon, wiens andere beep in zee begraven lag. Het woordenboek ha^ hij naast zich, en als de schrijver het een di ander welluidend klinkend, maar or.begrijpe- lijk woord bezigde, zocht hij het met grooten ernst op. (Wordt yervolgd.Y F"1 1- "e--_ - t.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5