DAQBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. StoomerB Ververij S. KROBL VOLKSUmVERSITEIT. Uit het Pavement Stoomt alle Wintercostnums. No 300. Blf mimmer oesraat olf 2 blaffetf. Honderd negen en twlntigste Jaargang 1927 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, faehalve Zon- en Feestdagennitgegeven. Abonneraentsprijs bij vooruitbetaling per 3 maaoden voor Alkaaar franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnnrnmera 5 cents. PRIJS DER QEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar piaafsftfntife Brieven franco aan de N. V. Boek« en Handelsdrukkerfj v/b HBRM& 008TBR ft ?00Ni Voordam 0 9. Dire^Asuri Q. H, KRAK. Telef.nr. Adralnistratie 3. Telefoonnr. Reriadie 33. Hoofdredacteurs Tj. N, A DEM A. §»AO Postgiro 37060. Den Haag, 20 Dec. 1927. Bet is de laatste week voor de Kerst- vacantie begi-nt, maar de voorzitter schijnt groote dingen te verwachten van den ar- fceidslust van de Tweede Kamer. \Vant teIj" wiil er nog heel wat op de agenda staat. heeft hij vanmiddag toch nog bet Vaccinatie- Wetje er aan toegevoegd. Wij zijn benieuwd, of de Kamer het zal aandurven om dat in een vloek en een zucht af te handelen! Hedenmiddag is zij begonnen met af te etemmen de motie van den heer K. ter Laan (S.D.A.P.) om de Regeering te verzoeken de wet op de zoogenaamde mobilisatieslachtof- fers te herzien. Zij werd verworpen met de eociaal-democraten, de Vrijzinnig-democraten, den heer L. de Visser en den heer Braat (Plattel.) als voorstemmers (52 tegen 28). Daarna is de laatste afdeeling der Oorlogs- begrooting (Kosten der luchtvaartafdeeling) behandeld, waarbij bijna uitsluitend gespro- ken is over een motie van den heer K. ter Laan om het rapport over de onregelmatig- heden in het kamp te Soesterberg in handen te stellen van een speciale kamer-commissie. De minister van Oorlog verzette zich kracht- dadig tegen deze motie, niet omdat hij vrees- de dat er dan dingen aan den dag zouden kq- men welke hij liever verheimelijkt zag wie zoo iets denkt kent minister Lambooy niet! maar omdat hij de noodzakelijkheid er niet van inzag, dat een deel van het Parle- jnent, de Tweede Kamer, op zich zou nemen, wat de taak is van de uitvoerende macht Hij veridaarde, dat hij niet van plan was het rap port voor fcennisgeving aan te nemen, maar de daarin vermelde tekortkomingen en iou- ten te zullen keeren en dit had voldoende moeten zijn. Doch de heer Ter Laan meld vol,- zelfs toen de trouwe bondgenooten van de S. D. A. P., de Vrijzinnig-democraten, hem in den steek lieten en het gevolg is ge- weest, dat zijn motie werd verworpen met 56 tegen 20 stemmen, met de soc. democraten stemde enkel de heer Braat voor De Begrdoting van Oorlog is daarop aan genomen met 52 tegen 24 stemmen. Met de S. D. A. P. stemden de Vrijzinnig-democra ten tegen. Toen kwamen de twee moties tot afschaf- fing van den accijns op het geslacht in be- handeling, een van den heer Oud (V. D.) om den accijns eenvoudig op te heffen en een van den heer Van Rappard (V. B.) om wette- lijke maatregelen te vragen, welke tot die af- schaffing kunnen leiden. Doch voor de behandeling daarvan kon -beginnen bebben we eerst nog een paar stem- mingen moeten doormaken. In de eerste plaats werd verworpen een motie van den heer J. ter Laan (S. D. A. P.) om beide mo ties te behandelen tegelijk met het volgende print op de agenda, de door de regeering voorgestelde verlaging van de Rijksinkom- stenbelasting, ho-ewel minister De Geer zich uitdrukkeiijk verklaard had tegen eenig ver- band tusschen het regeeringsvoorstel en de beide mo.ties. Na vrij wijdloopige discussie werd dit verworpen met 54 tegen 24 stem- men. Daarna heeft dezelfde afgevaardigde zich verzet tegen het voorstel des voorzitters om aan elken spreker 20 minuten spreektijd te gunnen. Hij wil-de geen beperking, doch toen de voorzitter dan voorstelde om een half uur aan elken spreker te geven, deed hij het voorstel om er drie kwartier van te ma- ken. De meerderheid van de Kamer (54 tegen 24) schaarde zich evenwel aan de zijde van den Voorzitter en daarop konden de beraad- slagingen tegen vier uur beginnen. Daarover zullen we het evenwel morgen hebben. De Kamer kon er heden toch niet doorheen ko- men. Hedenavond voortzetting van de behande ling van de Indische Begrooting. Dagelijkscfs overzicht. HET MILITAIRE VRAAGSTUK. IN BELGIe. Kamerdebatten. Twee voorstel- len. Reliefjes te Brugge. Gngetwijfeld zal men zich herinneren, dat eenige weken geleden het Belgische kabinet eenige wijzigingen onderging, na afgetreden te zijn, doordat de legervoorstelkn strandden. De socialistische ministers zijn toen uit de regeering getreden en aan de rood-zwarte coalitie kwam daarmede een einde. Later is er een gemengde commissie inge- steld ter bespreking van het militaire vraag- ituk. En gister werden in de> Kamer de voor stel len tot goedkeuring van het jaarlijksch legercontingent besprolten. Vandervelde, de oud-minister, zette daarbij let standpunt der socialisten uiteen. Hij be- vestigde het recht en den plic'ht der verdedi- ging van het grondgebid tegen een mogelij- <en inval, maar verklaarde met de samenstel- iing van de gemengde militaire commissie jeen genoegen te kunnen nemen; hij achtte aet een gevaar, van militaire zijde alleen echnid in deze commissie te zien zefelen, velke technici een natuurliike neiging hebben om geen rekening te h oud en met de buiten de techniek vallende feiten en beschouwingen. Indien men in 1921 naar generaal Mag- linse 'had geluisterd, zou men een langeren d'iensttijd hebben gehad, dan voor den oorlog, en waarom? Om redenen van uitsluitend po- litieken aard, ingegeven door het militair ac- coordi met Frankrijik, dat ons overigens derge- lijke verplichtingen niet oplegt. Het is de re geering, steunend op de meerderheid van h-t parlement, die het vraagstuik moet oplossen, daarbij rekening houdend met de financieele niogelijkheden en de imminentie van oorlogs- gevaar en die tevens de keus heeft te doen van een legertype, dat zidh het best aanpast aan ons diemocratisch regime. Vandervelde wees verder op de beteekenis van de verdragen van Locarno, die de on- schemibaarheid der gxenzen in het Westen Waarborgen, maar de Duitschers hebb.n steeds geweigerd zich te verbinden voor wat de grenzen in Oost-Europa betreft; dit betee- kent, d'at het Duitsche volk begrijpt, dat het nietm ogelijk is den status quo in het Westen te wijzigen. maar het meent dat dergdijke wijzigingen in het Oosten wel mogel'ijk mo- gen geacht wordien. In geval van een Duit- schen aanvai op Polen zou Frankrijk omge- twijfeld zijn bcndgenoot ter hulp Snellen, maar ook dan nog meent de oud-minister, zou Duitschland "geen onverwachten aanvai in het Westen tegen Frankrijk en Belgie kunnen ondernemen en zal het zijn heele militaire macht in het-Oosten noodig hebben. Aan het slot van zijn rede betoogdie Van dervelde, dat, zoo de socialisten langen tdjd van de zes maanden niet spraken, dit ge- beurde, cmdat zij hoopten samen met de twee ander groote partijen dit vraagstuk van na- tionaal bdang op te lossen; deze hoop is thans bedrogen en daarom ook zal de soci- aal-democratische partij teg-en de goedkeu ring van het contingent stemmen. Vermoedelijk zal heden over de voorstellen warden beslist. Door de so ci aa 1-democraten wordt thans een reorganisatieplan, het heele legerstielsel en defensiewezen omvatiend, voorbereid, met, als kern, het reeds ingedliendie voorstel- Van de Meulebroucke tot terugbrenging van den diensttijd op zes maanden. Het door den liberalen afgevaardigde Buyl ingediende voorstel tot wijziging van de mili taire wetten is aan de Kamerleden rond'ge- deeld. Volgcns de toelichting wil de voor- steller een groot reservekader van lagere offi- cieren en onderoffieieren tot stand zien ko- men, den diiensttijd op zes maanden brengen voor al wie het bewijs levert onmiddellijlk na zijne inlijving de functie van korporaal of onderoffider te vervullen, terwijl voor onge- veer twee vierden der miliciens die, hoewel voor deze functie niet geschikt zijnde, toch blijk geven van een voldoende militaire voor- bereidng, aan cen verkorting van den dienst tijd op negen en in sommi-ge gevallen zelfs op zes maanden zou kunnen wordien gedacht. Verder wil de heer Buyl O'3-k nog een spe ciale militaire belasting zien betalen door al de, cm een of andere reden, in vraiestijd van diienst vrijges'telde personen. Te Brugge, waar gen>eraal Pontus, die te- genstander is van diensttijdvermindering, voor de katholieke conservatieven het woord voerde, ontketenden de aanwezige Vlaamsche oud-strijders en studenten een geweldig ka- baal; toen na eenigen tijd de oppositie door politie uit de zaal was verwijderd^ kon de generaal vcor een vijftigtaf personen zijn be- tcog voortzetten en eindigen. Suiteniand DUITSCHLAND. DE ONGELDIGE VERKIEZINGEN. De landdag van Mecklenburg- Strelitz reeds ontbonden. Ingevolge de uitspraak van het Staatsge- rechtshof, waarvan wij gisteren melding maakten, heeft de regeering van Mecklen- burg-Strelitz den Landdag ontbonden en te gen 28 Januari a.s. nieuwe verkiezingen uit- geschreven. De Landdag zou aanvankelijk op 22 Dec. nog eenmaal bijeenkomen om over een soc.- dem. motie van wantrouwen te stemmen, wel ke vrij zeker zo-u zijn aangenomen, ten ge- volge waarvan,gie rechtsche regeering zou hebben moeten aftreden. Dit is thans voorko- men door de spoedige ontbinding van den Landdag, ofschoon een schriftelijke mededee- ling van de uitspraak waarschijnlijk nog niet is ontvangen. De voorzitter van den landdag heeft echter gedecreteerd, dat de landdag toch op 22 December zal bijeenkomen. HET GROOTE ARBEIDSCONFLICT. De arbitrate uitspraak b'mdend verklaard. Naar vernomen wordt, heeft de rijksminis- ter van Arbeid de door den arbiter dr. Jotten gevelde beslissingen over de werktijd- en de loon-regeling in de West-Duitsche ijzerindus- trie bindend verklaard. Daarmee wordt wellicht het uitbreken van een gevaarlijk sociaal conflict voorkomen. Plisseeren 20 verschillende vormen. Plisseerboek in den winkel aanwezig. DE VOR'ST. Naar het W. B. meldt, voert de Rijn zoo- veel drijfijs mee, dat de schipbrug bij Ko blenz moest wirden gelegd. De Moezel is be- neden Winningen over een afstand van 4 K. M. dichtgevroren, de Lahn en de zijrivieren van de Moezel geheel. Ook de Main voert veel ijs mee. Tengevolge van de vorst is het verkeer op vele punten gcstoord. De treinen komen veel te laat aan, daar men betrekkelijk langzaam moet rijden en vele wissels vastgevroren zijn. Het eilandje Riiden in de Greifswalder Bodden bij Stralsund is tengevolge van den ijsgang volkomen geisoleerd. De bewoners zitten reeds 14 dagen zonder melk en thans ook zonder andere levensmiddelen, doch men tracht te helpen. In Bresbau een nog lagere tempe- ratmir dan in ret jaar 1895. Gisteren heeft het te Berlijn flink gevro- ren. In de stad bedroeg de temperatuur 12 graden, in de buiten wij ken echter 16 tot 18 graden. De grootste koude is geregistreerd in Bres- lau. Hier daalde de temperatuur tot 24 gra den onder nul. Dit is de laagste temperatuur, die in deze streek tot dusver werd waargeno- men; totnogtoe was het jaar 1895, waarin de thermometer tot 22,6 graad onder nul daal de, niet overtroffen. ONGEVAL MET EEN ARRESTEE. Twee dooden. Te Naumburg aan de Saale is een arreslee met drie dames en een koetsier omgeslagen, doordat dte paarden schrokken voor de stocm van een rangeerende locomotief. Van de inzit- tenden, die uit dte slee werden geslingerd, zijn twee dames op slag gedoodl De dterdte en dte koetsier zijn gekwetst. FRANKRIJK. DE KOUDE. Tun ntenscHen bezweken. Tengevolge van de vorst zijn in Frankrijk fcal van menschen, Maandag alleen 10, be zweken-. BELGIe. HEVIGE BRAND TE ANTWERPEN. Gisteravond te ca. half elf is een brand uitgebroken in Antwerpen's grootsife waren- huis „Innovation", voorheen Tietz. Debrand- weer stond vrijwel machteloos tegenover het vuur, dat gelukkig voorloopig in de boven- verdiepingen woedt; men kan den brand slechts met -een paar stralen aantastcn, daar door den strengen vorst de waterleiding goeddieels is bevroren. Op de Keyserley re gent het stukken hout en steenen. Mocnt de brand zich verder uitbreiden, dan zijn de ge- volgen niet te overzien. RUSLAND. OONTRA-REVOLUTION'N'AIRE ACTIE. Een momrchistische orgamsutie ontdekt. Te Odessa is een monarchistische organl- satie ontdekt, die zich „De lijfwacht van Ni- kalai Nikolajewitsj" noemde. De organisatie had ten doel aanslagen te plegen tegen treinen, het laten springen van spoordijken en verder het bedrijven van ter- roristische daden tegen sovjet-ambtenaren. Alle leden der organisatie zijn gearres- teerd en aan de justitie overgeleverd. ZWITSERLAND. HEVIGE KOUDE. Tot 35 gr. onder het vriespunt. Sedert eenige dagen heerscht in Zwitser- land een buitengewone koude. In sommige gedeelten des lands daalde de thermometer zelfs tot 36 graden onder nul. Sinds gisternacht valt er op vele plaatsen sneeuw. AMERIKA. ONTPLOFFING OP EEN MOEDERSCHIP. Brand op de Lang ley". Te San Diego (Cal.) aan boord van het Amerikaansche moederschip voor vliegtuigen „Langley", ongeveer in het midden van het schip, had gisterochtend tegen tien uur een verschrikkelijke ontploffing plaats. De „Langiley" lag in de baai van San Diego voor anker. Er brak direct een brand uit, die het schip in dikke rookwolken hulde. Drijvende brandspruiten werden uitgezon- den, doch voordat zij aankwamen had de be- manning van de „Langley" het vuur al met stoom gebluscht. Twee mannen werden ge- dood, vijf gewond. Gemeend wordt, dat de ontploffing in de benzine-opslagplaats plaats had. DE MOORD TE LOS ANGELES. Draadloos wordt uit Los Angeles gemeld, dat er no-g drie verdachten,'twee mannen en en vrouw, gearresteerd zijn in de nabijheid van de pick, waar Zaterdag het verminkte lij'k van de 12-jarige Marion Parker tegen een losgeld van 1500 dollars werd uitgewis- seld. Een man, die ever het algemeen beant- woordde aan de beschrijving van George Fox, die het kind van school meenam, werd het eerst gearresteerd. DE RAMP DER DUIKBOOT. Weinig hoop op redding van de overlevendm, Reddingsbooten met duikers aan boord werden door de zee gedwongen, hun pogin- gen om den zes overlevenden in de duikboot S 4 te huip te komen op te schorten. Men kan ternauwernood de geluiden, binnen in de duikboot gemaakt, onderscheiden, daar de overlevenden waarschijnlijk te zwak zijn om geregelde seinen te geven. De orkaan wordt heviger, zoodat men nog maar weinig hoop koestert de mannen te redden. Bini^eoiagisi RUMOERIGE N. W. B. VERGADERING. De najaarsvergadering welke Zoridag in Hotel die l'Europe te Utrecht plaats had, is ongetwijfeld een der meest bewogen en ru- moeirige bijeenikomsten geweest, welke ooit door den Nedierlandschen Wielerbond is ge- houden, zegt de Tel. Toen dte voorzitter, de heer Kolfschoten de vergaderiug openite met eenige woorden, ge- wijd aan de nagedachtenis .van wijlen den heer S. Zwiep, den onlangs overleden voor zitter van de A. W. V. „De Peddelaar", wees d!it allerminst op de heftige tooneelen, welke zich naderhand in de vergadtering zouden af- spelen. Spreker noemde het jaar 1927 eeu fataal jaar voor den N. W. B., die niet vol doende gepresteerd had naar verhouding van de groote uitgaven, welke gedaan waren. Hij achtte het zijn plicht bier een openlijke en ernstige critiek te doen hooren op het door den secretaris-penmingmeester den heer Hirschman, gevoerde beleid. Spreker kon niet andters zeggen, dan dat het afgeloopen jaar een „zwart jaar" was geweest, waarin op roekelooze wijze met de gelden was omge- sprongen; een simpele wegwedstrijd op de Veluwe o. a, had meer gekost dan't Wereld- kampioenschap op den Weg in 1925. Voorts beklaagde spr. zich over de ondeskundige bcekhouding, alsm-ede over t' feit, dat de ge- noemde functionnaris blijkbaar een lijdelijk verzet pleegde, hetgeen zich openbaarde in het weigeren tot het geven van in'ichtingen, het niet voldoen aan opdrachten, het voortdu- rend te laat verschijnen op bijeenkomsten en vergaderingen, zijn weigering om, ondanks de destijds gegeven verzekering, het secreta- riaat naar Amsterdam te verplaatsen, enz Op dteze wijze gaat het verkeerd metden bond, zeidte de heer Kolfschoten met klem. Wij constateeren een geweldigen financieelen achteruitgang, daar er minstens 6000. meer is uitgegeven dan het vori,ge jaar, de be grooting was door den heer Hirschman met ongeveer 100 overschredien, waarvan het bestuur onkundig was gebleven. Verder moest spreker tot zijn diepe teleurstelling wijzen op een minder goedte verstandhouding met het N. O. C. Interpellatie. De heer Stout (Gelderland) kreeg gelegen- heid te interpelleeren over het voorgenomen plan tot wijziging van het traied voor den Olympische wegwedstrijd in 1928. Het N. W. B.-bestuur besloot daarover met 't N. O. C. nader te confereeren. De heer Stout gaat daarmede aecoord. Het jaarverslag van den secretaris gal geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Het verslag der Financieele Commissie toonde aan, dat er het afgeloopen jaar in de bondsfinancien een achteruitgang viel te con stateeren, vergeleken bij het vorige jaar, van 4600. En hiefibij was dan nog geen reke ning gehouden met verschillende niet speciaa' vermelde, d-och in elk geval nadeelige posten, zoodat de totale geldelijke achteruitgang op 6000 a 7000 werd1 getaxeerd. Tot dezelfde conclusie kwam ook de Kas- commissie, die in haar rapport opmerkte, dat dteor een niet juiste boekhouding een behoor- lijke controle in den korten tijd welken zij daarvoor ter beschikking had, niet mogelijk was geblteken, waardoor zij niet tot een be hoorlijk gerubriceerd overzicht had kunnen komen. Dit rapport lokte onmiddellijk vele heftige discussies uit. De gedelegeerd'en van Ovcrijsel, Geldterland en Noord-Brabant hid den scherpe pleidooien tegen het wanbeleid van den heer Hirschman en drongen met 2i EHefB^IHER Het NIEUWE PROGRAMMA der Cup. sussen en Lezingen is verschenen en gratis verkrijgbaar aan de Openbare Leeszaal te Alkmaar ea bij de meeste boekhandelaren te Alkmaar en omliggende gemeenten, alwaar tevens gelegenkeid bestaat tot INSCHRIJYING. klem aan op een zoo spoedig mogelijk ontslag van dezen functionnaris. Nadat nog de heer De Wijs verschillende punten uit het betoog van den heer Hirsch man had weerlegd, kwam de heer Swaab de Beer aan het woord. Hij zegt o.m. dat decla- raties van onkosten door bestuursleden zijn ingediend, welke door drie bestuursleden be- hoordten te worden getoekend (den indiener zelf en twee andere bestuurderen), maar hij verweet o.a. den heer Jansen (vice-voorzit- ter) dat dteze nota's had ingediend, welke door slechts twee bestuursleden waren getee- kend. i De heer Jansen tot den heer Hirschenman: „Kom op nu met die nota voor den dag er mee!" En uit een stapel declaraties haalde de heer Hirschman een nota te voorschijn en het bleek, dat hierop inderdaad slechts twee handteekeningen voorkomen, n.l. die van den heer Jansen zelf en die van den heer Darm stadt. Dan nam onder doodsche stilte der verga dtering dte heer Kolfschoten het woord en zegt: „Mijne heeren, deze nota van den heer Jansen is in het bijzijn van alle bestuursleden aan den heer Hirschman indertijd ter hand gesteld met het verzoek hierop als derde ver- plichte handteekening de zijne te plaatsen. De heer Hirschman en ook dit zullen alle bestuurderen kunnen getuigen zeide toe, dit zcoals gebruikelijik te zullen doen. Hij deed dit echter, zooals thans blijkt, niet, berg- de de nota op in zijn archief, en ziedaar dus de verklaring, waarom op deze nota slechts twee hand teekeningen voorkomen! De vergadering overtuigd dat zij hier met een intrigue te doen had van de ergste soort, stak haar gevoelen niet onder stoelen of ban- ken. Oorvexdoovend werd het tumult. Voorzitter Kolfschoten nam dan voor de laatste maal het woord om nog eens zijn per- soonlijke en algemeene grieven jegens den heer Hirschman naar voren te brengen. Het uit de school klappen hinderdte spreker, ter wijl hij den genoemden functionnaris met in zijn bezit zijnde brieven kan bewijzen, dat deze zich zelfs niets ontziet hem (den voorzit ter) in discredited te brengen. Spreker besloot met de verkfai-ing, dat hij bereid was veel, heel veel voor den N. W. B. te geven, maar zich geheel opofferen kan hij niet. Alle overige bestuursleden met uitzon- during natuurlijk van den heer Hirschman sloten zich bij het betoog van den heer Kolf schoten aan, waarop dteze de vergadering verliet en de heer Jansen de leiding overnam. Noord-Holland diende een motie in, waar in werd uitgesproken, dat: De algemeene vergadering besluit: ten spoedigste over te gaan tot het uitschrij- ven van bijzondere provinciale vergaderin gen, gevolgd door een algemeene vergade ring, voorts de heeren Hirschman en Swaab de Beer te schorsen, resp. te ontzetten uit hun fun-dies, totdat de N. W. B.-ledlen zich op de bedoelde a-lgemeene vergadering hiero-ver zul len hebb-en uitgesproken en inmiddels over te gaan tot het stellen van eventueele nieuwe candidat-en voor de functie van secretaris- penni-nigmeester. M-et slechts de stemmen van Zuid-Holland tegen werd deze m-%tie aangenomen, waarna het bestuur de to-ezegging deed aan het ver- lanigen, in deze motie uitgesproken, te zullen voldoen. Mr. van Hooff aanvaardide de opdracht voorloopig het secretariaat te zullen waarne- men. In verband met het vergevorderd uur werden alle andere punten van de agenda (men had er slechts drie van de tien afge- daan) aa-ngehouden. GASCORRUPTIE TE BAARN. I Gistermiddag twee uur kwam de Raad del gemeente Baarn in spoedvergadering bijeen. Reeds bij den aanvang der vergadering ging de Raad over tot een bijeenkomst met geslo- ten deuren. Om halfzeven werd de openbare vergadering heropend. De voorzitter deelde mede, dat de directeur van gemeentewerken, de heer F. F. de Boois, zich schuldig had ge maakt aan overtreding van art. 14 zijner in- structies en art. 18 van het Ambtenarenregle- ment (aanneming retourcommissies), dat de Raad daarom van meening was, dat deze functionaris in geen leidende functie in ge- gemeentedienst gehandhaafd kon blijven en met algemeene stemmen besloten had, ge noemden heer met ingang van denzelfden dag te ontheffen uit zijn ambt als directeur van gemeentewerken. De houding, die deze functionaris had aangenomen, had den Raad echter aanleiding gegeven, in dit geval niet ALRMAARSCIE COORANT DE %1LD - ALKMAAR Laat over de Boterstraat. Telefoon 34 en 35. Bekende RUITER, Akkrum SCHAATSEN Montuur Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoop.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1