DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. i Uit het Pavement Bi nn en I a nd Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 ITbonnciMeTitsprljs hij vooruitfoetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adyertcnticpr. 25 ct. p. regel, grootcre letters naar plaatsmfinfr. Brieyen franco N.V. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam CD, TeL Adminlstr. No. 3. Itcdactie No. 33. DOIDERDAG 22 DECH9IBER B&slfeniand NO. crtft D!f trammer Fesfaaf tiff 2 bfadeu. Direct eur: G. H. KRAK. Hoofdredactenr Tj. N. ADEMA. mm Den Haag, 21 December 1927. De sprekers in eersten termijn bij de alge- meene beschouwingen over de Indische be- grooting hebben alien gisteravond het woord £evoerd, zoodat de minister van Kolonien >onderdagavond aan het woord komt om hen te beantwoorden. Veel moeite zail hij daarbij niet hebben, want over het algemeen was het oordeel nogal gunstig omtrent het beleid zoowel van den minister als van den Gouverneur-Generaal. De eenige die andere klanken deed hooren was de communist L. de Visser, maar daarvan was niet anders te verwaehten en wat hij zei klonk vrijwel als verleden jaar. Meer zullen we er maar met /van zeggen. Hedenmiddag heeft de Tweede Kamer de ibehandeling van de beide moties betreffende de afschaffing van den accijns op het ge- slaeht voortgezet. De minister van Finan- cien heeft geen van beiden aanvaard. Wat de motie-Van Rappard betreft, waarin de rcgeering in overweging werd gegeven na ,te gaan of bij de volgende begrooting niet tot afschaffing van dien accijns kan worden overgegaan, verklaarde minister De Geer, dat het nu nog onmogelijk was na te gaan, of er een volgend jaar een overschot zal wezen en zoo ja, of dat dan niet moet gs> hruikt worden voor een andere verlaging, zij is een anti-inkomstenbelastingsverlagingsmo- tie, maar al werd die belasting niet verlaagd, dian zou dat voor den minister nog geen re- dien zijn om den vteeschaccijns te schrappen. De door de regeering voorgestelde belas- tingverlaging zal volstrekt niet enkel den rij- ken ten goede komen. Zij is voor het oogen- blik de beste sociale voorziening, waarvan in breeden kring voordeel zal getrokken wor den, zij het niet overal in gelijken mate. Dus bleef hij vasthoudem aan aanneming van het voorstel. Wij zullen het debat niet op den voet vol- gen, het eindresultaat zal vermoedehjk den lezers wel het meeste beiang inboezemen. De Kamer is begonnen met een motie van den heer J. ter Laan om niet tot belastiqg- verlaging over te gaan, doch het overschot in de staatskas te besteden aan sociale en cultureele maatregelen, te verwerpen met 65 tegen 21 stemmen. Daarna verwrerp zij met 51 tegen 31 stemmen de motie-Van Rappard ien met 57 tegen' 28 stemmen de motie van den heer Oud. Alsnu kwam het voorstel der regeering aan de orde. De Kamer onder den druk van een dreigement des Vooizitters, dat, als men er in de middagzitting niet gereed mee kwam, hij een avondvergadering zou uitschrijven, maakte spoed met de zaak en, nadat zij aan genomen had een amendement van den heer Suring, waarbij de hoofden van groote ge- zinnen ietwat meer zullen worden ontlast, heeft zij het wetsontwerp tot verlaging der Inkomstenbelasting aangenomen met 61 tegen 18 stemmen. Tegen waren enkel de sociaal- democraten en de katholiek prof. Veraart. De Eerste Kamer heeft heden mede verga- derd en behalve een aantal kleinere wetsont- worpen goedgekeurd het ontwerp tot rege- ling van de collectieve arbeidsovereenkomst alsmede de wettelijke regeling van den Hoo- gen Raad van Arbeid Van sociaal-democra- tische zijde, door de heeren Danz en Mendels, werd en wel eenige bezwaren geopperd, doch zij waren niet zoo ernstig of beide ontwer- pen werden zonder stemming goedgekeurd. Dsggelijjlcs©ii owerzicht- EEN IDEAAL. Frankrijk en Amerika willen den oorlog uitbannen. Bespre- kingen. De beteekenis van de plannen. Er worden de laatste maanden ernstige po- gingen in het werk gesteld tusschen Frank rijk en Amerika om de oorlog in den ban te doen, en zulks wel voornamelijk tengevolge van het feit, dat in Februari a.s. het arbitra- ge-verdrag tusschen deze landen afloopt. Een nieuw verdrag zou dan noodzakelijk worden, maar reeds in April heeft Briand door middel van de Amerikaansche pers de Fransche bereidwilligheid kenbaar gemaakt cm verder strekkende maatregelen te nemen en „voor eeuwig" den oorlog in den ban te doen. In den beginne heeft men aan deze verkla ring weinig of geen aandacht geschonken. De moeilijkheden veroorzaakt door Frank- rijks weigering om deel te nemen aan de door Amerika bijeengeroepen vlootconferentie wa ren destijds actueeler. Naderhand echter is men deze plannen, die inmiddels vasteren voim aannamen ernstiger gaan beschouwen om ten slotte tot de conclu- sie te komen, dat het denkbeeld nog zoo kwaad niet was. En thans is het reeds zoover gekomen, dat men nadat in officieele krjngen tot rijpelijke overwegingen was overgegaan, de wederzijdsche mededeeling deed, dat de re- geeringen bereid waren tot besprekingen tus schen de diplomaten onderling. Deze beraadslagingen 1 ebben plaats ge- had en thans houden de Fransche regeerders zich bezig met de bcstudeering van een ont werp voor een anti-oorlogsverdrag van den Amerikaanschen minister Kellog. Volgens de mededee'ingen, die in de Ame rikaansche en Fransche bladen over den in- houd van dit ontwerp worden gedaan, zouden de beide verdragssluitende landen wederkee- rig zich verbinden tegen elkaar geen oorlog te voeren en al hun geschillen, indien zij niet langs den gewonen diplomatieken weg kun- nen worden opgelost, door arbitrage te doen beslissen. Alleen echter zou de Amerikaan sche regeering enkele reserves maken ten aan- zien van zekere bijzondere kwesties, die op frond van de Monroeleer als vraagstukken er Amerikaansche binnenlandsche politiek zouden worden beschouwd. Wat de beteekenis van deze reserves is, .zal eerst kunnen blijken als men kennis zal kunnen nemen van den inhoud van het ont werp. Maar in elk geval is het toch al van beiang, dat de Vereenigde Staten bereid zijn met Frankrijk een verdrag te sluiten, waarbij de oorlog „in den ban" wordt gedaan. Het denkbeeld van Briand krijgt aldus een practische strekking. En beide landen zouden zoo een goed voorbeeld geven van de mo- reele ontwapening, die de grondslag moet zijn van elk vredessysteem zal het van werkelijke waarde zijn. Het zou inderdaad een goed voorbeeld zijn van moreele ontwapening. Maar de vraag rijst, of het practisch van eenig beiang zal kunnen wezen. Men dient ten opzichte hier- van niet al te optimistisch te oordeelen. Want in de eerste plaats doen de geruchten over Amerikaansche reserves nog te veel den- ken aan beveiligingsmaatregelen voor het trans-atlantische imperialisme. En in de tweede plaats is een uitsluitend FranschAmerikaansch verdrag in den oceaan van dreigende conflicten niet meer dan een wel zeer kleine druppel. Niet eerder dan wanneer andere mogendheden soortgelij- ke verdragen zouden sluiten en het denk beeld der oorlogsuitbanning algemeen in- gang zou vinden, kan van practischen voor- uitgang gesproken worden. Dat echter andere staten het eventueele AmerikaanschFransche voorbeeld in groo- ten getale zullen volgen, mag men o.i. niet verwaehten. CHINA. DE DUITSCHERS WAARNEMERS VAN DE RUSSISCHE BELANGEN IN ZUID-CHINA. De liquiaatie dier belangen door de Chineezen. Naar Wolff verneemt, heeft de sowjet- regeering de Duitsche regeering verzocht de beschenning van haar beiangen in Zuid- China op zich te nemen. Wegens de onze- kerheid van de toestanden in China heeft de rijksregeering in dien vorm aan het verzoek gevolg gegeven, dat zij haar consuls in Z'uid-China opdracht heeft gegeven, voor zoover hun bevoegdheid strekt en het hun mogelijk zal zijn de belangen van Rusland en de Russische onderdanen te behartigen. De nationalistische regeering heeft een commissie van vier Chineesche ambtenaren benoemd om toezicht te houden op de af- wikkeling van de zaken der Russische han- delsagentschappen te Sjanghai. E)e regee ring stemde er in toe, dat de Russische con- sul-generaal zijn vertrek tot Zaterdag uit- stelt, daar hij meende, dat de sowjetregee- ring aan een anderen Europeeschen staat de behartiging harer belangen zou opdragen en instructies uit Moskou wilde afwachten. ENGELAND. DE BETREKKINGEN MET RUSLAND. Voorlcopig geen nieuwe besprekingen. In het Lagerhuis heeft Chamberlain op een vraag geantwoord, dat hij niets had toe te voegen aan het onmiddellijk na zijn onder- houd met Litwinof verspreide communique, behalve, dat hij geen afspraak voor een vol gend persoonlijk onderhoud gemaakt had, en dit ook niet van plan was, zoolang de omstandigheden zich niet zouden wijzi- gen. DE DOOI TE LONDEN. VeerUenhonderd gewonden. Het aantal personen, dat gister tengevolge van de gladheid der straten is gevallen en gewond werd, is in den loop van den dag tot 1300 gestegen. Reuter meldt nader dat het aantal perso nen, dat in de ziekenhuizen werd opgenomen, tot 1400' is gestegen, van wie meer dan hon- derd een of ander lichaamsdeel braken. In Hydepark had tengevolge van de gladheid een housing plaats tusschen drie automobie- len, waarvan er twee werden vernield, voor- namelijk tengevoil'ge van het feit dat de ben zine ontvlamde. Bij dit ongeval werd nie- mand gewond. DUITSCHLAND. DE VORST. Stijgende temperatuur In Duitschland en over het algemeen in Oost-Europa houdt de koude nog stand, of- schoon de temperatuur iets minder laag was dan gisteren.. Vannacht echter is het wel buitengewoon koud geweest, te Berlijn vroor het 15 graden en daarbuiten zelfs 24 graden. Dit is de laagste temperatuur die men sinds 20 jaar in de Mark Brandenburg heeft waargenomen Overdag vroor het te Berlijn ongeveer 10 graden. Ook in het rijk blijft het nog steeds koud. In den omtrek van Hamburg vroor het gister- nacht 25 graden, gistermorgen 14 graden. Opmerkelijk is het dat in Oost-Pruisen, waar totnogtoe de laagste temperaturen van Ehiitschland heerschten, de thermometer gis termorgen belangrijk is gestegen, zoodat er nog slechts 24 graden vorst was. Merkwaardigerwijze is op het oogenblik de koude in Duitschland grooter dan in cen- traal-Rusland. In Moskou wees de thermo meter 12, in Leningrad1 9 graden. Wel heel eigenaardig is dat op Greenland een temperatuur heerscht van 7 graden boven nu, RUSLAND. DE OPPOSITIE. Zij schaart zich om de figuur van Trotzky. Naar in ons blad van Dinsdag reeds stond vermeld, hebben een aantal oppositioneelen nog na hun royement uit de communistische partij opnieuw een verklaring bij het presi dium van het Congres dat inmiddels is ge- eindigd ingediend waarin verzocht werd dit royement in te trekken. Thans meldt men ons nader uit Berlijn, dat de correspondent van de „Berl. Ztg." te Moskou mededeelt, dat slechts elf leden der oppositie, o. w. Zamencw en Zinowjew, die verklaring hadden onderteekend. Het Con gres wees overigens, naar men weet, hun ver klaring van die hand. Dat echter slechts elf oppositie-mannen bereid gevonden zijn op zulk een jammerlijke wijze bakzeil te halen, bewijst overigens, dat de invloed van Trotzky in de oppositie veel sterker is, dan die van Zinowjew of van den vroeger zoo populairen Zatnenew. Hun aanhangers zullen zich in het vervolg natuurlijk achter Trotzky scha- ren. ROEMENIe. NA DE STUDENTENONLUSTEN. VAN DE ONLUSTEN IN ZEVENBURGEN. Ernstige beschuldigingen aan het adres der regeeringdeze stelt de quaestie van vertrouwen. In de Roemeensche Kamer heeft de afge- vaardigde Madgearu van de Nat. Boeren- partij opnieuw de studentenexcessen in Ze- venburgen ter sprake gebracht. Hij bracht, naar aan het „BerI. Tag." wordt gemeld, ernstige beschuldigingen te gen de regeering in. Hij zeide, dat een lid der regeering te Klausenburg was geweest, waar hij op het congres de atmosfeer had doen ontstaan, wefke later tot de rellerjes had geleid. Een ander lid der regeering had gelden onder de deelnemers aan het congres verdeeld, terwijl een vooraanstaand lid der legeeringspartij het congres bijgewoond en een rede gehouden had. De regeering had verder extratreinen gratis ter beschikking der deelnemers gesteld. Spr. stelde de vraag, hoe het mogelijk was, dat, in weerwil van de aanwezigheid van sterke garnizoenen en gendarmerie-afdeelin- gen te Groot-Wardein en Klausenburg, de onlusten niet in de kiem waren gesmoord. Minister Duca antwoordde, dat de houding van het kabinet volkomen duidelijk was. Geen verstandig mensch gel oof de, dat het dergelijke infame gebeurtenissen zou dulden. Aan de slachtoffers is schadevergoeding ver- leend. Overigens zou de regeering vragen over deze kwestie niet meer beantwoorden. Wat men te zeggen had, was gezegd. Madgearu repliceerde, dat hij het ant- woord van den minister niet aanvaardde. De zaak was niet gesloten, de orde was niet her- steld, de schade, die het aanzien van het land had geleden, evenmin. Onder den bijval der oppositie verklaarde Madgearu, dat de re geering in elk geval verantwoordelijk was. Zij had of het congres georganiseerd of het leger, de gendarmerie en de politic hadden zich, in weerwil van den staat van beleg, onbekwaam voor hun taak getoond de orde te bewaren, en als de regeering de gewaoende macht niet meer in de hand had, wat deed zij dan op de regeeringsbank? Minister Duca antwoordde hieroo met het stellen der vertrouwenskwestie. Vijf politie-ambtenaren ontslagen. De vijf commissarissen van politic te Klausenburg zijn naar aanleiding van de re- sultaten van het ingestelde onderzoek naar de studenten-onlusten van hun functie ont- heven POLEN. EEN NOODLOTTIGE BRAND. Een oud ridderslot met vele kunst- schatten in de asch gelegd. Men- schenlevens te betreuren. Het oude slot van graaf Tarnowski in Dzikovv (Klein Polen) is gister bijna geheel in de asch gelegd. Gedurende het reddingswerk kwamen 9 per sonen, onder wie een gymnasiaste en twee studenten, om het leven. Ongeveer 20 perso nen liiepen verwondingen op. Het Blus schingswerk duurde tot laat in den avond en werd zeer bemoeilijkt door de hevige vorst en door gebrek aan water. Het afgebrande slot is een zeer oud Poolsch riddergoed en bevatte groote kunst- historische verzamelingen, oude schilderijen en groote bibliotheken van Polen met meer den 20.000 boekdeelen. OOSTENRIJK. De sterke vorst in Oostenrijk, vooral te Weenen, hield ook gister aan. Te Weenen stond de thermometer gistermorgen 21 gr. on der nul, een temperatuur, die sedert 34 jaren daar niet is voorgekomen. Het spoorwegverkeer ondervindt overal in het land aanzienlijke vertraging. AMERIKA. HET WRAK VAN DE S. 4 ZOEK GERAAKT. De admiraal, die belast is met het red dingswerk van de gezonken onderzeeer S. 4 heeft gistermiddag laat medegedeeld, dat het wrak verloren is geraakt, daar de lijn, die er aan was bevestigd, is stukgeslagen door den storm. Men kon geen spoor van het schip meer vinden. DE MOORD OP HET ONTVOERDE MEISJE TE LOS ANGELES. Een 17-jarige jongen de dader? In vervolg op hot bericht in ons vorig num- mer kan thans medegedeeld worden, dat de politie nu vrijwel zekerheid heeft, wie de moordenaar van het meisje is. Zij heeft vin- geraidrukken waargenomen op een rad van de auto, waarin het lijk van 't jonge meisje naar haar vader terug werd gebracht. De vingerafdrukken correspondeeren met die van den 17jarigen Edward Hickmann, een vroe ger employe op de bank van Parker, den vader van het meisje. Haar onderwijzer heeft in een portret van den jongen dengeen her- kend, die Marian van school is komen halen. De politie neemt aan, dat Hickmann zich op Marian's vader heeft willen wreken. Hick mann werd zes maanden geleden op de bank ontslagen en gvarresteerd wegens valschheid in geschrifte. Hij kwam niet in de gevange- nis, daar hij moest zorgen voor zijn moeder. Hickmann moet het nu aan Parker geweten hebben, dat hij met den rechter in aanraking kwam. Men is naar Hickmann gaan zoeken, toen bleek, dat hij van zijn kamer was wegge- vlucht. Zijn moeder in Kansas City zei, dat hij ge durende eenige weken niet thuis was ge weest. De politie is hem nu op het spoor, nadat een garagehouder vertelde, dat hij 5 bussen benzine verkocht had aan een man, die aan Hickmanns signalement beantwoordde. De auto, waarin „Fok" het lijk van het meisje naar haar vader terugbracht, be- hcorde aan een dokter, die vlak bij Hiclunann woonde in Kansas City en was in Novem ber gestolen. Onbevestigde geruchten, dat men den moordenaar te pakken had, maakten het pu- bliek razend. Terwijl d'e menschen nog voor het bureau stonden. werd een verdachte daar binnen gebracht. De man bl'eek later niets met de zaak uitstaande te hebben, maar men had hem bijna gelyneht. DE MOORD OP MARIAN PARKER. Een onjuist bericht. Gisteroehtend wist te Los Angeles een man, die naar wordt geloofd William Ed ward Hockman heet en door de politie wordt verdacht van den moord op het 12jarige meisje Marian Parker, door het dichte net der politiebewaking been te komen. Korten tijd later bereikte de politie het bericht van zijn arrestatie, doch dit bleek onjuist te we zen. Zevenhonderd politie-beambten uit Zuid- Californie zetten de jacht voort. INGESNEEUWD. Draadloos wordt gemeld, dat aan den zuidelijken oever van het Eriemeer 200 mannen, vrouwen en kinderen waren inge- sneeuwd en gedurende 48 uur van de buiten- wereld afgesloten. Een reddingsploeg wist een pad door de sneeuwopeenhoopingen te maken om hulp te bieden. DE DUITSCHE EIGENDOMMEN. Teruggaaf aan de eigenaars. Het Representantenhuis heeft met 223 te gen 26 stemmen het wetsontwerp op den ei- gendom van vreemdelingen aangenomen, dat voorziet in de definitieve teruggaaf van alle Duitsche eigendommen, die gedurende den oorlog in beslag werden genomen, en in de vereffening van alle aanspraken door Ameri kaansche burgers op Duitschland. BRANIDKASTDIEVEN. De Utrech'tsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de twee gebroeders uit Rotterdam die te Oudewater uit het sta- tionsgebouw een brandkast hadden gestolen. De oudste werd conform den eisch tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld, terwijl de jongste twee jaar tegen zich hoorde eischen. Wegens poging tot diefstal in een melkfa- briek te Woerden werden zij veroordeeld resp. tot een jaar conform den eisch en zes maanden (eisch 9 maanden) met aftrek der preventieve hechtenis. BERUCHT INBREKER TE 's-GRAVENHAGE ONTSNAPT. Een berucht inbreker is uit het Ziekenhuis in den Haag ontsnapt. Men herinnert zich nog wel hoe 'n paar maanden geleden de po litie een inbreker greep, die bij Meddens bin nen gedrongen was. Toen de politie hem ont- dekte, verstopte hij zich in den liftkoker. Hij gaf zich over met een zware revolver in de hand, ,,'t Is dat jullie met zoovele waren, verklaarde hij, anders had ik geschoten." De man werd veroordeeld en ingesloten. Onlangs slikte hij een steel van een lepel in. Opneming in het ziekenhuis bleek nood zakelijk. De lepel moest langs operatieven weg verwijderd worden. De man was nu weer aan de beterende hand en heeft de wijk geno men. Alle Haagsche stations zijn afgezet. De grenspolitie te gewaarschuwd. De motorpoli- tie is de stad in om hem te zoeken. DE DUBBELE MOORD MET ROOF TE CULEMBORG. Nieuw licht in deze zaak? Volgens het Volk is thans komen vast te staan dat een der anonieme brieven over de moordzaak te Culemborg is geschreven door Arnold Colle. Deze man heeft ook reeds be- kend, de schrijver te zijn, Dit is dus, zoo schrijft het blad, lijnrecht in tegenspraak met de door hem voor het gerechtshof onder eede afgelegde verklaring. Indien onze inlichtingen juist zijn, komt, schrijft het Volk verder, over de moordzaak 'n heel nieuw licht. Dan krijgt ook de geloof- waardigheid van vrouw Haveman, die ver klaarde, dat de Code's de brieven hadden ge- schieven, 'n stevigen steun en wordt de waar- schijnlijkheid, dat de 2 menschen, die thans reeds zoo lang. gevangen zitten, de yerdach- ten S. en V. onschuldig zijn, grooter. Het blad verneemt, dat inmiddels bij de justi- tie nog eenige mededeelingen zijn ingekomen, die voor de familie Colle zeer bezwarend zijn De gemeente-werkman C. de Kruyf heeft n 1 verklaard, dat op den dag, waarop Haveman zich van het leven beroofde, Auke Obdam, Arnold Colle en de oude Colle een geldldstje hebben begraven achter zijn huis. Eenige da- gen daarna heeft AukeObdam op deze plaats staan graven. Het blad weet verder nog te melden, dat de verdachte S., die te Arnhem in hechtenis zit, ernstig ziek is. Hij is gedurende zijn gevan- genschap 60 pond afgevallen en ziet er heel slecht uit. Hij wordt thans met lichte kost, voornamelijk pap, gevoed. OMKOOPING BIJ DE RAADS- VERKIEZINGEN. Voor de Arnhemsche Rechtbank stond terecht G. J. v. d. B. terzake, dat hij in de maand Mei 1927 of daar omtrent te Veenen- daal bij gelegenheid van, en voor, de op 18 Mei 1927 krachtens wettelijke voorschriftec uitgeschreven verkiezing van leden van den raad der gemeente Veenendaal Willemijntje van Veenendaal, weduwe van de Pol, die des tijds kiezeres voor gemelden gemeenteraad was, heeft omgekocht om haar kiesrecht uit te oefenen door op hem, verdachte, die voor voormelde verkiezing candidaat was gesteld^ te stemmen, door, nadat deze vrouw hem ge- vraagd had of zij weer eens schapekoppen van hem kon krijgen, ze voor niets schapekop pen bij hem kon halen en haar kortentijd daar na, maar nog voor den dag der stemming, eenige schapekoppen te geven, althans toe te staan, dat zij deze in zijn slagerij haalde, zonder dat zij hem daarvoor iets behoefde te betalen. Er waren van de zijde van het O. M. vijf getuigen gedagvaard. Als verdediger van verdachte trad op jhr. mr. H. Lamaii Trip te Arnhem. Verdachte erkende, dat hij bij gelegenheid van de ver'kiezingen aan verschillende men schen heeft gevraagd aan hem te denken. Dat is in Veenendaal de gewoonte. De schapekop pen waren waardeloos; verdachte gaf ze meestal weg. Ze worden voor hondenvoer ge- bruikt. Verdacht noemde verschillende namen van personen, die buiten den verkiezingstijd schapekoppen van hem hadden gehad. Hij verklaarde desgevraagd, dat hij tegen de ver kiezing niet speciaal veel schapen had ge- slacht. Verdachte herinnerde zich, dat Wille mijntje van Veenendaal eenige malen bij hem was geweest om afval. Soms betaalde ze dat, soms kreeg ze het. Bij dat afval waren ook schapekoppen. Dien keer heeft ze niet be- taald. De president, mr. Fockema Andreae, vroeg, of het dien keer de bedoeling was, dat ze de schapekoppen gratis kreeg. Verdachte heeft niet bij deze vraag stilge- staan. Hebt u niet gezegd: „Je kunt ze wel krijgen als je om me denkt?" Ja, maar dat sloeg niet op de verkiezing. Ik moet nog geld van die vrouw ontvangen. Bovendien liep ik toen met den heer Van Son Die was ook candidaat voor den raad. Hij is o.a. wethouder geweest. De president: U bent wel herkozen, hij niet. Ja, zoo is het. Ik had stemmen genoeg over. Ik wist wel, dat ik herkozen zou wor den. Dus het was voor u ook zeker niet noo* dig om de menschen om te koopen met scha pekoppen? Neen volstrekt niet. Het getuigenverhoor kon niet plaats heb ben, daar geen der getuigen was verschenen. De zaak werd uitgesteld tot 10 Januari 1928 HET WEGENNET EN DE BEDRIJFSAUTO. 1 De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne« derland heeft aan den Minister van Water- staat een request gezonden, waarin o.a. be- to ogd wordt, dat de Wegencommissie van den B. B. N. met voldoening en waardeering van het Rijlkswegenplan heeft kennis genomen, maar waarnaast verschillende aanwijzinger en wenschen gegeven worden, waannedie defl minister verzocht wordt rekening te houden. KORTE BERICHTEN Henri ter Hall's „Revue 1927" is in haar geheel aangekocht door een Engelsohen impressario, die er tournees mede zal maken in Engeland, Schotland en Ierland. ALKMAARSCHE

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1