DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. CENTRUM-HOTEL, Gezellig Strijkje. 24, 25 en 26 Dec, w. H. m. PELS ZOOK WMNHAIIDEL, No 302. **-'( noramer besfaaf tiif 3 bladen. Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uiigegeven, Abonnementsprijs bij vooruiibelaling per 3 maanden voor Alkaaar /2»— franco door let geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bev«Tjsrtinnmer9 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfcNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafarufmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdrukkeriJ v/h HBRMo. fOtii Voordam C9. Di^eteura Q. H, KRAK. VRIJUAG Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA. 23 »£€EMBER U5i het Parlement Den Haag, 22 Dec. 1927. Ter aanvulling en deels ook ter verbetering van het bericht omtrent de aanneming van de verlaging van de Rijksinkomstenbelasting diene, dat de heer Van Vuuren (R.K.) voor- stelde den kinderaftrek voor een gezin van ten minste vier kinderen met een vierde te yermeerderen voor elk kind meer, waarop zijn partijgenoot Fleskens voorstelde dien aftrek voor alle kinderen van toepassing te verklaren wanneer een gezin meer dan vier kinderen telt. Hoewel dit aan de schatkist ongeveer ne gen ton zou kosten, had de minister van fi- nancien er geen principieel bezwaar in en werd zoowel het subamendement-Fleskens als het amendement-Van Vuuren met groote meerderheid aangenomen. Het wetsontwerp is daarop goedgekeurd met alleen de sociaal- democraten, den communist en de katholie- ken Veraart en Kuiper als tegenstemmers. Heden heeft de Tweede Kamer in de eerste plaats hare goedkeuring geschonken aan een aantal kleinere wetsontwerpen en conclusies en vervolgens zich eenigen tijd bezig gehou- den met een voorstel der regeering om belas- tingverlichting te schenken aan eigenaars van landgoederen, wier bezitting meer strekt om het natuurschoon in eere te houden dan er winst uit te trekken. Volgens het voorstel zal voor landgoederen welke voor dergelijke verlaging in aanmerking komen de belasting niet geheven worden naar de verkoopwaarde doch naar de gebruiks- of bestemmings- svaarde. Een lastig karweitje om te beslissen of ;enig landgoed onder de gunstige bepalingen valt, maar de Regeering heeft in dezen het laatste woord en niet de fiscus. Algemeene instemming vond het wetsvoorstel echter niet, al waardeerde men er de goede bedoeling van. Maar minister Kan heeft het op zijn gewone ietwat joviale wijze verdedigd en er vooral op gewezen, dat er veel afhangt van de toepassing en dat men dus goed zal doen in dezen eenig vertrouwen in de regeering te stellen. Het ontwerp is ten slotte na een ver- geefsche poging van den heer Braambeek (S. D. A. P.) om er door een paar amende- menten wat meer dwang voor de eigenaars in te brengen, zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Daarna heeft de Kamer zich weer verdiept in de Indische begrooting en was gedurende thjna twee uur de Minister van Kolonien aan het woord tot beantwoording van de ver- schillende sprekers. De minister heeft daarbij onder meer me- degedeeld, dat hij het voornemen koestert om een wetsontwerp, dat beoordeeld moet worden door den Indischen Volksraad eerst naar den Raad van State te sturen. Nadat deze zijn oordeel er over zal gezegd hebben, gaat het naar Indie, naar den Volksraad, en, vandaar terugontvangen komt het weer bij den Raad van State om dan ten slotte bij de Tweede Kamer te worden ingediend. Hierna besprak minister Koningsbergen het Indische beleid in het algemeen. De snelle evolutie, welke Indie doormaakt uit zich in de eerste plaats in een opleving van het nationalisme, daarnaast uitbreiding van het onderwijs en opkomst van de dagblad- pers. Een ander verschijnsel is de sociale evolutie op Java, waarbij Java van land- bouwstaat verandert in een industriestaat. Een derde verschijnsel is ten slotte de kwaad- willige actie tegen het gezag. Welken invloed hebben deze drie verschijnselen op de bevol- king? De nationalistische opleving vertoont zich voornamelijk bij het ontwikkelde deel der bevolking, dat goeddeels uit goedwillige elementen bestaat. Maar daarnaast heeft het nationalisme ook inwerking op een groep van droomers en dwepers, die meer vraagt dan gegeven kan worden. Hoe de bevolking reageert op de maat- schappelijke ontwikkeling blijkt uit de op- richting van de Sarekat Islam, welke een bindmiddel moest worden tusschen de ver- schillende volken van den Archipel. Men heeft daarbij als grondslag gekozen den Is lam, doch daardoor is de nationalistische or- ganisatie in een verkeerd daglicht komen te staan en heeft zij hare werking gemist. Tegenover de nationalistische beweging heeft de regeering intusschen een zeer wel- willende houding aangenomen en alles ge- daan wat in haar vermogen was om de volks- cultuur vooruit te helpen, gezorgd voor de maatschappelijke opvoeding, de decentralisa- tie van het bestuur bevorderd, aan het Indi sche element een grootere plaats ingeruimd in het landsbestuur en zelfs getracht voeling tp blijven houden met de non-cooperators en ontevredenen. Maar met kracht is zij opge- treden tegen de elementen, welke op revoluiie aansturen met hulp van buitenaf en het is haar gelukt aan die beweging den kop in te drukken. Na enkele wenschen van verschil- iende sprekers hierna kortelijk beantwoord te hebben, heeft de minister ten slotte nog een berisoino" toegediend aan den communisti- schen afgevaardigde, den heer L. de Visser, voor de krachtuitdrukkingen welke hij ge- bruikt bij de schildering van volgens hem steeds even afschuwelijke toestanden. Dat hij daarbij voortdurend overdrijft, heeft de mi nister hem even duidelijk gemaakt door te genover zijn fantastische voorstellingen van het inlandsche onderwijs de werkelijkheid, onder cijfers gebracht, uiteen te zetten. Daarop zijn de noodige replieken gevolgd, welke des avonds wel zullen worden voortge- zet. Het was intusschen het vaste voornemen van den Voorzitter om in de avondzitting de Indische Begrooting af te handelen. Dan komt de Kamer morgen om elf uur bijeen tot behandeling van het veelbesproken vaccine- wet je en reeds heden sprak de Voorzitter als zijn overtuiging uit, dat de Kamer zulk een spoed met de behandeling er van zou maken, dat de heeren om vier uur met Kerstreces naar huis zouden kunnen gaan om uit te rusten van harden arbeid. Ik help het wen schen! DageBijksch overzichf. EEN MAL GEVAL IN CHINA. Het Engelsche Lagerhuis is gesloten tot zeven Fe'bruari. En veel belangrijks is er gedurendte de laatste zittingsdagen niet meer aan de orde gekomen. Het eenige, dat de aandacht waard was, was een mededeeling van Sir Austen Cham berlain, die voor den thans heerschenden toe- stand in China wel zeer kenmerkend is. Te Lin-tsing in Sjantoeng is een vaartuig met Britsehe goederen gel a den, aangehou- den en in beslag genomen. De motiveering van deze infoeslagneming was, dat van deze goederen niet de versehuldigde belastingen waren betaald. Hoewel de Britsehe verladter der goederen er in wilde toestemmen, deze eigenmachtigd door de autoriteiten in Sjan toeng ingestelde belastingen te betalen, werd niettamin die inbeslagneming der goederen gehandhaafd. Het geval is van algemeen belang voot den handel, omdat de aanhouding geschiedde op het scheepvaartkanaal dat> Tientsin met het Zuiden van Tsjili venbindt. De Britsehe gezant te Peking wendde zich dan ook tot den minister van buitenlandsche zaken te Peking om tegen deze inbeslagne ming, die feitelijk op roof neerkomt, te pro- testeeren. De minister toonde zich zeer we!- willend maar moest verklaren in Sjan toeng geen gezag te kunnen uitoefenen. tlier worden de lakens uitgedeeld door den mili- tairen gouvemeur, die zich van de Peking- sohe regeering niet het minste aantrekt. De Britsehe regeering verlangt nu dat Tsjang tso lin, die dan toch zelf beweert en doet alsof hij in het noorden van China de baas is, zijn „gezag" zal doen gelden, en de vrijlating van de goederen zal weten te ver- krijgen. Hier is er dus nu eens een geval dat kan dienen als proefsteen voor de waarde van Tsjang tso lins werkelijike macht. Maar in het lioht van de verklaring van den Pekingschen minister van buitenland sche zaken, dat zijn regeering in Sjantoeng niet het minste te zeggen heeft, hetgeen trou- wens, zooals we reeds lang weten, volstrekt niet alleen voor Sjantoeng geld't, is het toch wel opmerkelijk, dat nog steeds aan de fictie eener Chineesche regeering, die tegenover het buitenland recht van spreken heeft, wordt vastgehouden. De Chineesche voorzitter van den Volken- bond verkeert wel in een zeer bijzondere posi- tie nu hij een minister van buitenlandsche zaken vertegenwoordigt, die zelf moet ver klaren buiten Peking niets te zeggen te heb ben. Ook in andere opzichten blijkt trouwens herhaaldelij'k. dat de Noord-Ohineesche regee ring op buitenlandsch gebied een zeer eigen- aardiige plaats inneemt. Thans is dit wederom het* geval, doordat de Zuid^Chineezen, die steeds van b'edenke- lijk-communistische neigingen werden be- schuligdt, de betrekkingen met Moskou hebben opgezegd, terwijl de anti-boisjewistische_, vol gens velen zelfs conservatieve Noorderlingen deze nog goedimoedig blijven handhaven. Biiiiit©fBlawd CHINA. HONOERSNOOD IN' CHINA. Groote ellende. Men moet met berichteo uit China altijd wat voorzichtig zijn, want gewoonlijk blijkt het later dat men er wat af had moeten doen. Zoo zal het ook wel zijn met het be richt dat wij in een Amerikaansch blad aan- treffen over een zeer ernstigen hongersnood, welke op het oogenblik het westelijk deel van Sjantoeng en het zuidelijk deel van Tsjili teitsert Het zijn ditmaal niet de menscheli]- ke sprinkhanen, d.w.z. de legers, die het 'and hebben kaal gevreten, doch de werkelijke sprinkhanen. Er is in de genoemde gedeelten van de beide provincies een sprinkhanen- plaag gewccst, die enkel maareindelooze kaalgevreten vdden had achtergelaten. Vol gens het hier door ons gegeven bericht uit een Amerikaansche courant, zouden in de beide genoemde provincies thans tengevolge van die sprinkhanenplaag 4,000,000 men- schea door den hongersnood worden be- dreigd. Niet minder dan 70 diistricten zijn op dfe vermelde manier geteisterd. De betrokkenen hebben zich tot het Roode Kruis gewend met een bede om steun; en de ze organisatie, die haar hoofdzetel heeft te Geneve overweegt het plan 500.000 bijeen te brengen voor eerste hulp. Hoewel nu het genoemde aantal 4,000,000 wel wat overdreven zal zijn, behoeft men er toch niet aan te twijifelen of er heerscht barre ellende. Duizenden ongelukkigen ontvluchten de geteisterde streek, en stroomen naar de naburige groote steden. In Tsjinanfoe, de hoofdstad van Sjan toeng, hebben de autoriteiten soep-keukens geopend. Het heet, dat er in die stad reeds 25.000 vluchtelingen door den honger zijn aangekomen. De China International Fami ne Relief Commission is ter plaatse werk- zaam om hulp te verstrekken. Zij werkt reeds in negentien van de meest noodlijdende dis- tricten DUITSCHLAND. HET GESCHIL IN DE METAAL- INDUSTRIE. De werkgevers schikken zich. Naar de correspondent van het Berl. Tagebl. te Dusseldorf in industrieele kringen verneemt, zullen de werkgevers in de West Duitsche metaalnijverheid zich schikken in de bindendverklaring van de arbitrale uit- spraak en deze loyaal nakomen. HULP VOOR OOST-PRUrSEN. Door het rijk en Pridsen. De gemeensehappe'lijke zitting van het rijks- en het Pruisische kabinet, welke Woens- dag onder leiding van president Hindenburg en onder deelneming van den president der Rijksbank dr. Schaeht, is gehouden, heeft tot een grootscheepsche steunactie voor Oost-Pruisen besloten. Deze zal in hoofd- zaak bestaan uit het verleenen van credieten, verlichting van de openbare lasten en verbe- teringen in het verkeer. HERMANN MOLKENBUHR. Zijn levensLoop. Gisternacht is, naar reeds gemeld, een der oudste leden van de Duitsche sociaal-demo- cratie, Hermann Molkenbuhr, 77 jaar oud overleden. Hij was oorsipronke'lijk sigarenmaker en zegde zijn- beroep pas op 40-jarigen leeftijd vaarwel om zich geheel aan de politiek te wijden. Lang voordien echter speeld'e hij in de sociaal-democratische beweging reeds een actieve rol, zoo actief, dat hij op grond van de z.g. socialistenwet in 1884 uit Hamburg werd verbannem en naar Amerika emigreer- de. Na zijn terugkomst werd hij redacteur, later zelfs hoofdredacteur van de „Ham- burger Echo". In 1890 werd hij tot lid van den rijksdag gekozen, waarin hij, met een onderbreking van slechts enkele maanden in 1900, gedurende 34 zitting heeft gehad. Pas in 1924 legde hij zijn mandaat neer. Sedert 1904 was bij lid van het sociaal-democrati sche partijbeshmr. Jarenlang gold Molkenbuhr in partij en fractie als specialiteit in de sociale politiek. Ook bij zijn politieke tegenstanders stone hij in hoog aanzien. TER DOOD VEROORDEELD. Na 4 jaar vrijgesproken. De vrouw van een landbouwer uit Bischofsreut in Beieren werd in 1923 door de rechtbank van Passau ter dood veroordeeld. Zij kreeg echter gratie en de doodstraf werd gewijzigd in levenslange gevangenisstraf4 jaar lang heeft de vrouw tevergeefs herzie- ning van het proces gevraagd. Thans heeft de zaak voor de tweede maal gediend. De vrouw werd ditmaal vrijgesproken, terwijl haar zuster en een gewezen minnaar van deze laatste in de zaal in hechtenis genomen wer den, verdacht de misdaad te hebben gepleegd. ENGELAND. DE GLAD HE ID TE LONDEN. Gisteren werd gemeld dat ongeveer 1400 personen tengevolge van de gladheid der straten te Londen waren gevallen en met meer of mindere ernstige kwetsuren naar de ziekenhuizen waren vervoerd. Thans verluidt draadloos dat dit cijfer nog te optimistisch was. Het aantal bedraagt 2000 meerendeels patienten met gebroken ar- men en beenen, die in zestien verschiller.de hospitalen zijn- ondergebracht. FRANKRIJK. EEN ADVIESJACHT IN EEN STORM Drie deaden, drie gewortden. Tusschen Cherbourg en Brest werd het ad- viesjacht „Remiremont" door een storm ge- grepen. De stoomkamer liep vol stoom tenge volge van het breken van de buizen. Drie per sonen werden gedood, drie gewond. De „Re- miremont" koa uit eigeg kracht Cherbourg hereiken. GRIEKENLAND, DE POSITIE VAN GRIEKENLAND en zijn verhouding tot Itali'e. De te Rome vertoevende Grieksche minister van buitenlandsche zaken, Michalakopulos, heeft bij de ontvangst van Italiaansche iour- nalisten verklaard, dat het zijn bedoeling is om zeer hartelijke betrekkingen tusschen Griekenland en Italie te vestigen. Evenals Italie, dat de lire stabiliseert, zal ook Grie kenland binnenkort tot den gouden stan- daard terugkeeren. In de kwestie van Saloniki kan Grieken land geen concessie doen, die zijn souvereini- teit over Saloniki zouden aantasten. Tenslotte sprak de minister over de moge- lijkheid van een Locarno van den Balkan. DE ARMEENSCHE VLUCHTELINGEN. Een belangrijke toezegging van de Grieksche regeering. Nadat de vorige week de Roemeensche re geering aan den Volkenbond had laten weten, dat Roemenie bereid is 1000 bij te dragen voor de kosten van de verplaatsing der Ar- meensche vluchtelingen naar de republiek Erivan in den Kaukasus, heeft thans de Grieksche regeering een mededeeling aan het Volkenbonds-secretariaat doen toekomen, die de kansen op verwezenlijking van het plan- Nansen belangrijk verhoogt. De Grieksche regeering heeft namelijk medegededd, bereid te zijn 25 pet. van de totale kosten te willen dragen. POLEN. DE BRAND IN HET KASTEEL TE DZIKOW. Bij den brand in het kasteel van Graaf Tarnowski te Dzikow in Oost-Galicie zijn in het geheel 11 menschen omgekomen en wer den 8 zwaar gewonden onder het puin wegge- haald. De 90-jarige moeder van Graaf Tar nowski kon worden gered. Graaf Tarnowski bezat een der fraaiste verzamelingen van kunstvoorwerpen van ge heel Polen, o.a. een zelfportret van Rem brandt. Het is nog niet bekend wat kon wor den gered. Een paar duizend boeken en auto- grammen konden in veiligheid worden ge bracht. Onder de slachtoffers beyond zich Freyer, een bekend Poolsch hardlooper, die bij de aanstaande Oiympische Spelen zou behooren tot de Poolsche deelnemers. EGYPTE. HET CAPITULATIE-STELSEL. Een not a der regeering. Het blad „Alahram" meldt, dat de minis ter van buitenlandsche zaken den vertegen- woordigers der capitulatie-mogendiheden een nota zal overhandigen, waarin het belang in het licht wordt gesteld, hetwelk de Egypti- sche regeering aan de rechten en belangen der bui'tenlanders hecht. Zij legt er echter den nadruk op, dat het capitulatiestelsel den vooruitgang des lands belet, en stelt dus voor verschillende secundaire kwesties te re- gelen in afwachting eener internationale con ference. Verschillende vertegenwoordigers der ca- pitulatie-mogendheden zouden in interviews het vertrouwen hebben uitgesproken hun land te kunnen overtuigen van de nocdzake- lijkheid Egypte recht te doen. AMERIKA. DE GEZONK EN DUIKBOOT. Het departement van marine heeft geen emke'l bericht ontvangen, dat er nog iemana aan boord van de S. 4 in leven zou zijn. De berging zal onafgebroken worden voortge- zet, totdat de boot aan de oppervlakte zal zijn gebracht. Gistermiddag moesten de marine-autori. teiten met een bezwaard hart toegeven, dat er geen hoop meer scheen, dat er aan boord van de S. 4 nog iemand in leven zou zijn. KORTE BERICHTEN. Van de 15 gasfabrieken, die in Rusland voor de revolutie besfonden, werkt er op het oogenblik slechts een, die te Moskou, en die nog zeer onvoldoende belast. Het gas is te dour en kan niet coneurreeren tegen hout als brandstof. Men wil nu probceren de gasfabri- cage weer uit te breiden en het gas goedkoo- per te maken, aUereerst te Moskou. De Valera, de leider van derepublikein- sche partij in den Ierschen Vrijstaat, is te New-York aangekomen. Hij heeft te kennen gegeven, dat zijn bezoek beoogt, studie te maken van handels- en nijverheidsaangelegen- heden, hetgeen hem dienstig zal kunnen we- zen voor het opstellen van een politiek, die leidien moet tot de economische onafhankelijk- heid van den Ierschen Vrijstaat. Naar Wolff uit Rome meldt, bedraagt het aantal politieke bannelitigen, dat de Uatste dagen voprwaardeliik ia yriiheid ge- KOORSTRAAT 49-51. TEL1F00N 207. ALKMAAR. steld is, 300. Onder hen bevinden zich tal van gewezen afgevaardigden van de commu- nistischie en de cocialistische partijen en van de katholieke volkspartij. De Grieksche Kamer heeft de opheffing van de parlementaire onschendbaarheid van de negen communistische Kamerleden, tegen wie een vervolging is ingesteld wegens aan- tasting van het staatsgezag, goedgekeurd. Oinnegiiianei KAMPIOENSCHAP SGHOONRIJDEN VAN O'VERIJSEL VOOR DAMES. Gisteren is op de baan der Deventer ijs- club een wedstrijd gehouden om het provim eiale kampioensehap in schoonrijden van Overijsel voor dames, le prijs mej. J. v. d. Wijngaarden te Utrecht; 2e pr. mevr. Wol- dringh-v, d. Hoop te Westkappelle; 3e pr- mevr. Esser-de Leeuw te Zwolle, 4e pr. me- vrouw v. d. Lande-Van Doren te Deventer. Laatstgenoemde kreeg den extra prijs voor de bestrijdende Deventer dame. Voorts werd nog een nationale wedstrijd in schoonrijden voor paren gehouden. le prijs mej. J. v. d. Wijngaarden en de heer G. T. van Dalen; 2e pr. mevr. Woldringh- v. d Hoop te Westkappelle en de heer J. E. de Ruiter te Velp, 3e pr. mevrouw Esserde Leeuw en de heer C. F. Esser, Zwolle. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP KORTE BAAN TE GROUW. In demi-finale maakte Klompmaker een ge- middelden tijd van 16.00, Slof 16.09, de Leeuw 17, Nauta 1745, Dijkstra 18, de Groot 18.15. In de finale reden daarop Klompmaker en Slof, waarbij Klompmaker in beide ritten Slof sloeg met flink verschil. Geen hunner wist in de finale den tijd te verbeteren, zoo- dat het nationaal kampioensehap door Klompmaker prachtig gewonnen is. Tweede werd Slof, 3e de Leeuw, 4. Nauta, 5. Dijk stra, 6 de Groot. DOODSLAG. Vor de rechtbank te Maastricht hieeft te- recht gestaan C. A. N., uit Hoensbroek, die in den avond van 6 November, nadat hij we gens dronkenschap uit een herberg was ge- zet, op den weg met een mes om zich heen heeft geslagen en daardoor J. M. Egge hi de borst heeft getroffen, tengevolge waarvan Egge op 13 November is overleden. Het O. M. eisehte tegen verdachte ter zake van doodlslag 4 jaar gevangenisstraf. SCHAATSRIJDEN Vanwege den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrijdersbond zijn Woensdag te Gro- ningen de nationale wedstrijden gehoudeni voor amateurs om het kampioensehap der provincie Groningen voor 19271928 op af- standen van 500, 1500 en 5000 Meter. Er hadden zich 43 deelnemers aangemeld', onder wie de bekende rijders Boot van Pur- merend, Lex Haag en Han Haag, beiden van Amsterdam, W. K. Kos van Ouakarspel, K. Haan, Bergen (N.-H.) Het weer was uit- stekend; er stond een scherpe Oostenwind. Het ijs was in prachtige conditio De uitslag op de 500 M. was als volgt: 1. W. Kos, van Oudkarspel, die het allerlaatst alleen de baan reed met prachtigen slag en onberispelijk de bochten nemende. Hij deed! er 51 second en over. 2. G. Elema, Bierum 51 4/5 sec. 3. Hooftman, IJselmonde 52 4/5 sec. 4. J. Kuipers, Stadskanaal 53 sec. 5. T, Boot, Purmerend 53 5/10 sec. 6. Lex Haag, Amsterdam 53 9/10 sec. 1500 meter: 1. W. Kos, Oudkarspel, 2 min. 46 1/5 sec.; 2. Hoofdman, IJsselmonde, 2.49; 3. H. W. Jongbloed, Rotterdam, 2.49; 4, Roelfsema, Voorburg, 2.514/5; 5. G. Elema, Bierum, 2 52; 6. A. van der Scheer, Zutphen, 2.52 3/5. Doordat uitsluitend op tijd werd1 gereden, leverde de 1500 meter evenmin als de 500 m. veel spannende series op. Op beide afstan- den reed Kos schitterend, vooral op de 1500 meter behaalde hij een fraaie zege op zijn ernstigsten concurrent van den korten af- stand. Elema, die met groot verschil werd! geklopt. 5000 M.: 1. W. Kos, Oudkarspel, 10 min, 25 sec.; 2. Hoofdman, IJsselmonde, 10 min. 36 1/5 sec.; 3. Lex Haag, Amsterdam, 10 min. 48 1/5 sec.; 4. H. Toxopeus, Bierum, 10 min. 49 1/5 sec.; 5. A. T. van der Scheerj Zutphen, 10 min. 51 sec. De wedstrijden, die des morgens om 11 uur waren begonnen, konden wegens de zeer groote deelneming eerst tegen 6 uur worden beeindigd. De 5000 meter werd dientenge- volge bij kunstlieht verreden. Kos bezette op alle drie afstanden de eerste plaats en behaalde daardoor den pro- vincialen kampioenstitel en de daaraan door den K;N.S,B. yerbonden beker. De heer J, ALKMAARSCHE COURANT,

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1