DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Monflerd negen en twlntigste laargang BialienEaeid No 304. D!f numinef besfaaf nil 2 bfatfen. 1927 Deze Couranl wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, uftgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar 2.— franco door bet geheele Rfjk /2.50. Afzonderlijke en bewysnmnmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfiN. Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsraffflte. Brieven franco aan de N. V. Bock- en Handelsdrukfrerfj v/h HM& GO8TBRRI00W Voordam C9. Dbepteuri G. U, KRAK. Telcf.nr. Administratis 3. Telefoonnr. Redacf's 33. Hoofdredacteuri Tj. N, A DEM A. DIliDAG Postgiro 37065. 21 DECEMBER Dagelijkscii overzichi. De oorlog buiten de wet. Een paging die wel met gelukken zal Een pieidooi voor wijziging van het verdrag van Trianon. De Itaiitinen in Zuid Tirol. Sprekende over Briands voorstel inzake het sluiten van een verdrag tusschen Frank- rijk en Amerika tot het buiten de wet stellen yan den oorlog, heeft Borah, voorzitter van de Senaatscommissie voor buitenlandsche za- ken, voorgesteld aan Briand te vragen zijn voorstel tot andere mogendheden uit te brei- den. Borah opperde het denkbeeld, dat de (Ver. Staten besprekingen met Groot-Brittan- liie, Frankrijk en Italie zullen openen voor een soortgelijk verdrag. 't Is jammer, dat het bericht, waaraan wij bovenstaande ontleenen, direct al zegt, dat men in welingelichte kringen te Washington iweinig optimistisch is ten aanzien van het slagen van Borah's voorstel. Ook wij geloo- ven voorloopig nog niet dat pogingen om den oorlog buiten de wet te stellen veel suc- ces zullen hebben. De besprekingen in Geneve, de onderlinge naijver der volken en hunne bewapening en het dikwijls ontbreken yan den wil tot verbroedering tusschen de yoormalige vijanden schijnen om evenzoo- yele ernstige beletselen voor het inderdaad gelukken van het buiten de wet stellen van den oorlog. Zeer veel en zeer vaak is er door Honga- rije geklaagd over het verlies van belangrijke deelen van zijn grondgebied. Een dezer was iZevenburgen, dat bij den vrede van Trianon aan Roemenie werd toegevoegd. En dit land behandelt de in het veroverde gebied wonen- de Magyaren niet altijd even zachtzinnig, al imag men aannemen dat de Hongaren in hun Magerx' daarover wel eens hebben overdreven, omdat immers het doel van die klachten al tijd washerziening van het vredesverdrag. Thans is het de Engelsche krantenkoning lord1 Rothermere, die het voor den beroofden staat opneemt. De New Yorksche correspon dent van de Az Est heeft een onderhoud met hem gehad en daarbij heeft' de lord gezegd idat er bij de uitspattingen in Zeven- burgen zulke gruwelen gepleegd zijn, dat imen moet streven naar een inmenging van de groote mogendheden tot bescherming van de minderheden. De gebeurtenissen toonen de iwereld het ware Roemenie en bewijzen, dat het volkomen onbekwaam is de van Honga- rije afgescheurde gebieden te regeeren en de yeiligheid van de daar wonende Magyaren Ste beschermen. Deze daden van geweld ma Iken een herziening van het verdrag van Trianon onvermijoelijk. Als Roemenie de Hongaren geen voldoening schenkt, zou men een financieele blokkade tegen het land moe- ten organiseeren, aldus de Engelschman. De steun, dien Hongarije op deze wijze krijgt, een steun die des te meer indruk kan maken omdat hij komt uit een der landen van de vroegere vijanden, zal in Boedapest zeker iwelkom zijn. De geest van onverzettelijkheid op den na- tionalen bodem, zoo besloot de spreker, moet als antwoord dienen op de verwoedheid, waarmede men van over de Alpen tracht de positie der Duitscbers in deze provincie te verdedigen. Gelij'k de Tirolers, Beieren, Ber- lijners en Weeners zich er alien eendraehtig op toeleggen het werk der Italianen in Opper Etsch in de somberste tinten af te sehilderen, zoo zijn de Italianen verplicht eendraehtig het doel, dat zij zich voor oogen gestelc hebben, na te streven Ook in het andere deel van de oude Donau-monarchie is men niet gesticht over het optreden der tegenwoord'ige heerschers in't vroeger tot de monarchic behoorend ge bied. Wij bedoelen het optreden van Italie in het van Oostenrijk afgescheurde Zuid-Tirol, sinds dien omgedoopt in Opper-Etsch (Al to Adige). Italie heeft niet nagelaten om een spoedige veritaliaansching van de nieuwe provincie te bevorderen; namen (voornamen zoowel als familienamen) moesten •Itali aansch worden, steden en dorpen kregen Ita liaansche namen, scholen werden gebduwa uitsluitend om overal onderwijs te kunnen geven in de Italiaansche taal, gedwongen verhuizingen uit Italie naar het veroverde gebied hadden plaats om een kern van Itali anen te krijgen, Italiaansche politic en justi- tie werden ingevoerd, enz. enz. In hoeverre Zuid-Tirol nu werkelijk Itali- aansch is geworden, heeft Giarratana, de buitengewone partijeommissaris der provin cie, uiteengezet op de jaarlijksche vergade- ring van de fascio te Bozen, toen hij sprat: over den politieken toestand in zijn gebied en over het werk door het fascisme in de nieuwe provincies verricht. Met trots verklaarde hij, dat van de 36,400 inwoners van Bozen er thans al niet minder dan 13.200 Italianen zijn, daarvan zijn er 4500 Trenten, die een levendige penetratiekracht vormen, terwijl de 8700 overigen uit de oude provmcien des xijks komen. Voorts kunnen 20.000 van de overige inwoners Italiaansch spreken en iwcldra zal er, dank zij het doeltreffend werk van de scholen, niemand meer zijn, die geen Italiaansch kent, Wij zijn dus, zei Giarrata na, al een heel eind op den goeden weg, on- danks de 2500 vreemdelingen, die er thans ■log te Bozen wonen. in de provincie zijn bovendien nog tenmin- rte 18,000 menschen, die Italiaansch kennen. Giarratana vertelde vervolgcns wat er tie laatste vijf jaren alzoo verricht is om de [neuwe provincie, overeenkomstig den wensch /an den minister-president, zoo spoedig mo- telyk te veritaliaanschea. CHINA. DE JACHT OP DE COMMUNISTEN. 't Tramverkeer te Shanghai dat den len Dec. werd stopgezet in verband met de schiet- partij door terroristen, werd Zaterdagoch- tend hervat. Het personeel is thans behulp- zaam bij het arresteeren der agitatoren, daar zij blijkbaar overtuigd zijn dat het gevaar voor represailles voorbij is ten gevolge van het vertrek der sovjetagenten, ten getale van zeventien, o.a. de consul-generaal ROO'VERS IN ACTIE. Een telegram uit Itsjang meldt, dat het onder Fransche vlag varende s.s. „Sjoe- heng", dat op weg was naar Sjasi, nabij Its jang door roovers is aangevallen. Het schip werd volkomen leeg gepiunderd. Vele pas- sagiers werden gedood of gewond. De bisschop van Parma heeft als opriehter van het instituut voor de Franciscaner-mis- sie in China mededeeling gekregen, dat drie Italiaansche missionarissen in China door roovers gevangen genomen zijn en als gijze- laars worden vastgehouden. Voor hun vrij- lating wordt 'n hoog losgeld geeischt. De desbetreffende onderhandelingen zijn reeds begonnen. ONTPLOFFINGEN EN BRAND. Het Noord-Chincescbe hoofd-depot van de Standard Oil Cy. te Tientsin is met alle tanks in de lucht gevlogen De ontploffing is ver- oorzaakt door een brand in een nabijgelegen munitie-depot. In de aangrenzende Belgisohe concessie zijn talrijke huizen verwoest. Tientsin is gehuld in dichte zwarte rook- wolken. In de stad heerscht een paniek, daar men vreest dat de enorme brand zich zal uitbrei- den. Het aantal slachtoffers is nog onbekend. De materieele schade zal stellig meer dan 50 millioen dollar bedragen. De Standard Oil Cy. zal waarschijnlijk ONGELDIGE VERKIEZINGEN. Ontbinding van den Landdag van Mecklenburg-Strelitz. In den Landdag van Mecklenburg-Stre litz heeft de president dr. Foth voorlezing ge- daan van de uitspraak van het Staatsge- rechtshof waarbij de verkiezingen van 3 Juli 1927 ongeldig worden verklaard, daar de jongste wijziging der kieswet in strijd was met de Mecklenburgsche en de rijksgrond- wet. De president wees er op, dat het Staatsge rechtshof het dus aan het land overliet uit deze uitspraak de consekwentie te trekken, dat de Landdag zich als ontbonden heeft te be- scihouwen. N Na voorlezing dezer verklaring werd de zitting gesloten. EEN RECORD ALS RIIKSKANSELIER. Op den eersten Kerstdag vierde dr. Marx een jubileum, dat zeker de moeite van het vermelden waard is. Het Hbl. herinnert er aan, dat Marx toen namelijk in vier verschil- lende kabinetten op den kop af 1000 dagen rijkskanselier was. Hij houdt daarmee een record in de republiek. Dr. Wirth was 559 dagen rijkskanselier, dr. Luther 471, dr. Fehrenbach, die intus- schen overleden is, 324 dagen, de soc.-dem. Bauer 280 dagen, dr. Cuno 265 dagen, Scheidesnann 130 dagen en dr. Stresemann 111 dagen. Herman Miiller was slechts 86 dagen rijkskanselier. Ebert, die van het uitbreken van de revolu- tie af tot zijn verkiezing tot rijkspresident aan het hpofd van de regeering stond, maar geen eigenlijke rijkskanselier was, bekleedde dit ambt 97 dagen-. AANSLAG OP EEN BRIEVEN- BESTELLER. In het Westen van Berlijn heeft een jonge man, die zich verdekt had opgesteld, een brie- venbesteller aangc .-alien, die aangeteekende brieven bestelde. De roover sloeg hem met een hamer een paar rnaal op het hoofd; eer hij er echter in slaagde het slachtoffer zijn tasch te on'trukken, was hij gedwongen te vluchten. Hij zocbt een schuilplaats in een woning, dooh werd weldra door do politic ge- vonden. Het is een 2'1-jarige werklooze metse- laar. Hij heeft bckend zijn plan, den brieven besteller uit te plunderen, zorgvuldig te heb ben voorbereid. De brievenbesteller is in be- wusteloozen toestand naar een ziekenhuis ee- braoht. door dezen brand genoodzaakt zijn haar werkzaamheden in Noord-China voorloopig stop te zetten. DUITSCHLAND. EEN GELDTRANSPORT OVERVALLEN. Gisterochtend in de vroegte is in een der voorsteden van Leipzig en brutale aanval op de begeleiders van een geldtransport der ge- meentetram gepleegd. Twee gemaskerde mannen, die naast een taxi stonden, tracht- ten den auto met het geld door wenken en geroep van „Benzine, asjeblieft!" tot staan te brengen. De geleiders van den geldauto be- grepen echter tijdig het dreigend gevaar Een hunner trok zijn revolver en vuurde eenige schoten op de gemaskerde bandieten af. Iloewel een der aanvallers in de schcrn- derstreek en aan de linkerhand werd getrof- fen, wierpen de kerels zich op de trambe- ambten. In den loop van het daarop volgend handgemeen slaagden de beambten er ech ter in de bandieten van de treeplank te drin- gen en ze vervolgens van den straatweg af op een open veld te werpen. Daarna reden de tranibeambten zoo snel mogelijk naar het naastbijgelegen politiebureau om hulp te gaan halen. Intusschen hadden de bandieten zich even- wel met hun auto uit de voeten gemaakt. Zij bleven echter onderweg in de mcxlder ste- ken en konden dientengevolge gemakkelijk gearresteerd worden. Het bleek, dat men met twee chauffeurs uit Leipzig had te doen. EEN ZEILTOGHT OM DE WERELD. Na een zeiltocht om de wereldi die bijna twee jaar gedtiurd heeft, is Maandagmiddag leap. Kircheis met zijn schip, de zeilkotter „Hamburg" op de Elbe aangekomen. Kap. Kircheis vertrok in Januari 1926 voor een zeiltocht om de wereld uit Hamburg over Spanje, Middtellandsche Zee, via Britseh Indie, ging naar Sumatra, Borneo, De Phi- lippijnen, China en Japan. Van daar zeilde hij in 53 dagen naar Honoloeloe. Van daar gig hij via Mexico en Panama-kanaal naar de Oostkust van Amerika en bezocht als laatste overzeesche haven New-York. Op den 16en November van dit jaar vertrok hij van New- York en kwacn na een moeilijke reis van IS dagen in het Kanaal aan. Als gevolg van de weersomstandighieden werd hij hier eeniige dagen opgehouden, alvorens hij naar Ham burg kon terugkeeren. In totaal heeft kap. Kircheis met zijn schip 34.000 zeemijlen afgelegd. Hij werd tt Hamburg op enthousiaste wijze door de me- nigte begroet. Er had een officieele onttvangst plaats. OM EEN KERSTGESCHENK TE KUNNEN KOOPEN. Roof in een trein. De Berlijnsche pohtie is er in geslaagd den man te arresteeren, die dezer dagen in een coupe van de stadsspoor een jonge vrouw heeft aangerand, haar bewustelocs had ge- slagen en haar vervolgens een handtaschje, inthoudend een bedrag van 55 mark, had ont- nomen. Na de arrestatie verklaarde hij de miisidaad te hebben gepleegd teneinde vol- doende geld te hebben om een kerstgeschenk voor zijn meisje te koopen. Het slachtoffer is overleden, zonder uit haar bewusteloosheid te zijn ontwaakt. MASSAVERGIFTIGING. Te Srihwerin zdjin meer dan 30 personen na het gebruik van gehakt onder vergiftigings- verschijinselen ernstig ziek geworden. Polftie en gezondheidsdienst hebben terstond een on- derzoek ingesteld, maar de oorzaak der ver- giftiging kon nog niet worden vastgesteld1. De slager, waar het vleeseh gekocht is, heeft zijn winkel onmiddellijk gesloten. Tot dusver is nog geen der patienten overleden. EEN BLOK DER OPPOSITIE. De Volkischen in actie De „Deutsch-V61kische Freiheitspartei" pu- bliceert een verklaring, waarin zij zegt, dat een groot aantal „vaterlandische" en „volki- sche' verbonden en groepen het, met het oog op de a.s. verkiezingen, als een dringende noodzakelijkheid beschouwen, naast de par- tijen een blok der oppositie te vormen, gericht tegen de vervullings- en ontwapeningspoli- tiek en het daaruit noodgedwongen voort- vloeiende verval van het geheele Duitsche volk en de verarming van het economische leven. Tot de oprichting van dit blok is op 22 Dec. besloten, de opridhtingsvergadering zal op 22 Jan. te Berlijn worden gehouden. „De georganiseerde onmacht" zet het „Berl. Tag." als eenig commentaar boven dit berioht. BELGIe. MOORD OP EEN SCHOOLJONGEN. Een schoolmakker de dader. Te Zeelhem in Belgisch Limburg is een achtjarig weesjongentje uit de staatsvak- sahool door een zestienjarigen medeleerling vermoordhet lijk werd sdiandelijk verminkt in een bosch teruggevonden. De school is op hooger bevel gesloten. WOLVEN IN HENEGOUWEN. De wolven of zwervende honden, die in het Noorden van de provincie Henegouwen reeds yerscheidene schapen en damherten yer- scheurden, hebben de laatste nachten te Cot- tignies bij Soignies niet minder dan dertien schapen zoo zwaar gewond, dat zij moesten afgemaakt worden; een veertiende schaap is verdwenen. ENGELAND. SIC TRANSIT Van eerste rangskotel tot hantoor. Het Grand Hotel, een van de oudste Lon- densche hotels op de Northumberland Ave nue, heeft voor goed zijn deuren gesloten. Het hotel werd in 1880 gebouwd gn was het eerste moderne luxe-hotel. Het is dit lange jaren gebleven, totdat het door nieuwe en grootere overvleugeld werd. Gedurende den oorlog waren er verschillende regeerings- bureaux in gevestigd Het hotel zal nu in kantoorlokalen worden onderverdeeld. FRANKRIJK. YERDWIJNENDE M01.ENS. Ook in Frankrijk, in het noorden des lands, Picardie, Artois, Vlaandeien, begint het aan tal mo-lens te minderen. De boeren uit die streken gaan niet meer met hun graan naar den mulder: zij koopen hun brood zooals ze hun soaker koopen. Ook de oorlog heeft oprui- ming onder de oude molens gehouden: wat verwoest was, werd niet meer opgebouwd. De schilderachtigste molens stonden en staan voor een klein deel nog in Fransch Vlaanderen, dicht bij de Belgische grens. Vele dier eerbiedwaardige bouwsels missen hun wrekenze zijn niet meer dan rui'nes. Cas- sel, in Vlaanderen, bezat vroeger 13 molens thans staan er nog maar drie; Cayeux had er achttien, op het oogenblik nog maar een DE AUTONOMISTISCHE GEWEGING IN DEN ELZAS. De politic heeft te Straatsburg ver schillende huiSzoekingen gedaan in ver band met de autonomistische beweging, o.a. bij Rosse, de voorzitter van de autonomis tische partij. Te Miilhausen deed de politic een huiszoeking bij Brogly, vroeger afge- vaardigde van het departement van den bo- ven-Rijn. Flet gerucht loopt, dat een autori- teit bij de Elzas-Lotharingsche spoorwegen gearresteerd is. AMERIKA. DE RAMP MET DE DUIKBOOT. De reddingspogingen worden toch nog voortgezet. Wilbur, de staatssecretaris van marine, die de hoop niet wil opgeven, dat zich nog over- levenden in de S 4 bevinden, heeft zich met vi'Oe-admiraal Hughes naar Provincetown begeven, ten einde met de leden der reddings- brigade over leg te plegen. Wilbur zeide: Zoo lang wij de operaties op de plek, waar de duikboot is gezonken, kun nen voortzetten, zullen wij het doen. DE MOORD TE LOS ANGELES. Het bhjkt achteraf, dat William E. Hick man, de waarschijnlijke moordenaar van 12-jange Marion Parker te Los Angeles negentien is. De jongeman is natuurlijk soherp ondervraagd, maar hoewel hij toe- geeft de ontvoerder van het meisje te zijn ge- weest, ontkent hij de moordenaar te zijn. Hij kent dien echter wel (zegt hij!) en hij noemde ook den naam: Andrew Cramer." Men zoekt nu in Los Angeles naar een Andrew Cramer. Hickman toch de moordenaar? De „Chicago Tribune" komt, na Hickman's verhaal, met een even verbluffende als af- doende mededeeling. En wel deze: dat de re cidivist Cramer, dien Hickman als bedrijver van den moord aanwijst, reeds sinds Augus tus preyentief gevangen zit in de politiege- vangenis van Los Angeles. De polite beperkt zich dan ook thans nog slechts tot het na- speuren van de vrouw Dunning, met wie Cramer volgens Ffickman zou samenleven, overtuigd als zij is dat Hickman en de ont voerder en de moordenaar is. Nu blijkt, dat hij zijn hals wel niet meer redden kan, neemt Hickman een uitdagende houding aan. Hij praat luidruchtig en laoheng met degenen, die hem in zijn voor- arre.st bezoeken en stelt veel belang in de pu- bliciteit die aan zijn naam wordt gegeven; ja hij beklaagt zich dat men minder aanda'cht aan hem brsteedt dan aan de knapenmoorde- naars Loeb en Leopold. Rondom de gevangenis is een uiterst stren- ge bewaking ingesteld om te voorkomen dat de onverminderd-razende bevolking den el- lendeling lyncht. De premie van 100.000 dollar, die op de aanhouding van Hickman was gesteld, komt waarschijnlijk voor de helft ten goede aan het winkeliertje te Pendleton, dat het eerst de autoirteiten verwittigde van Hickman's aan- wezigheid en voor de rest aan de twee agen- ten, die den boef arresteerden. Kerstdag tot een bloedige botsing gekomeu: tusschen politie-agenten van het graafschap Marion en van South Pittsburgh. Een oude veete werd hierbij uitgevochten. Bij het ge< vecht dat vijf minuten duurde, losten alle be- trokkenen hun revolvers. Zes agenten werden gedood en drie gewond. De gespannen verhoud'ing was den laat- sten tijd nog verslechterd, doordat tijdens een staking beide partijen elkander ervan beschul- digden, de wenkwilligen te helpen. SINTERKLAAS ALS AUTO-BANDIET. De spaarduiten toch nog gere'd. Op vreemde wijze is Santa Claus", de Amerikaansohe kerstman, in de stad Cisco in Texas verschenen en het zou niet te verwon- deren zijn als de Cisco'sche jeugd voortaan, al ware het wat vroeg, niet meer aan den goeden weldoener geloofde. Toen burgers van Cisco Vrijdagmorgen bij de First National Bank hun spaarduiten voor Kerstmis kwamen opvragen en er in het kantoor een groote dru'kte was van ouders en kinderen, verseheen plotseling Santa Claus, vergezeld door een viertal mannen. De kinde ren joelden om hem heen ieder was verrast, ieder keek met bewondering naar den eerbied- waardigen grijsaard en men wachtte op de vriendelijke woorden, die hij zou zeggen, toen Santa Claus plotseling twee revol vers te voorschijn haalde en riep: „handen omhoog." De onthutste ouders hieven hun ar- men omhoog, zij vergaten van ontstelteniS hun spaarduitjes, die op de toonbanken la gen, de kinderen s'taarden verstomd naar de moordtuigen: de kerstman met een revolver? Een vtouw, die niet betooverd was door den Sint in oorlogsgedaante, wist de deur van het gebouw uit te slippen en kon de politie waar- schuwen. Inmiddels hadden de vier knechts van Santa Claus overal op de toonbanken geld bij elkaar gegrist, tot een bedrag van lO'.OOO dollar. De politie kwam binnen, juist toen de Sint- bandiet er met z'n helpers vandoor wikte "gfeatt. Nu liet de Sint zijn laatste heiligheid varen en dwong de kinderen voor hem te gaan staan, in de hoop, dat de politie dan niet zou durven te vuren. Maar de politie vuurde over de hoofden der kinderen heen, toen de boeven het op een loopen zetten. Een werd gedood, de anderen ontkwaraen in eeiL auto, mei achterlating van den buit BOMONTPLOFFING. I Dooden en gewonden. In de plaatselijke filialen van de National City Bank en de First National Bank of Boston te Buenos Ayres zijn Zaterdag bom- men ontploft die daar, naar men meent, door communisten waren geplaatst. De ontploffingen hadden plaats even voor twaalven, toen er zich veel menschen in de bankgebouwen bevonden. In de National Bank City vielen twee dooden en twintig ge wonden, waaronder de directeur en vijf be ambten. De bom, die in de Bank of Boston ont- plofte, maakte geen slachtoffers. DE POLITIEMACHT IN NICARAGUA. Onder Anterihannsche hidings David Mrmzo, Amerikaansch zaakgelas- tigde te Managua, en dr. Carlos Muadra Pasos, gouverneur van Bluefields, hebben een overeenkomst geteekend inzake de in- stelling eener nationale garde in Nicaragua, welke de eenige politiemacht der republiek zal vormen, onder leiding van Amerikaan sche officieren. STERKE DRANK EN PRESIDENTS- VERKIEZINGEN. Nog altijd alcohol te krijgen. In den Senaat heeft een der leden onthuld dat er door een New Yorksch syndicaat van bootleggers alcohol verstrekt wordt aan de hoogere klassen der bevolking voor meer dan 20 millioen dollar, per jaar. Hij las een brief voor, dien hij vervolgens aan den lei- der van den drankverbodsdienst heeft doen toekomen, waarin hij de methodes der smok- kelaars beschrijft. Intusschen hebben 31 vooraanstaande „droge" organisaties, verontrust door de snel toenemende kracht der „natte" propa ganda door de geheele Vereenigde Staten, besloten op 3 Januari a.s. een groote mee ting op touw te zetten te Washington al- waar een poging in het werk gesteld zal worden om alle krachten te mobiliseeren, ojv dat er een „uitgesproken droge" president gekozen zal worden. ALS POLITIE AGENTEN VECHTEN. Zes dooden en drie gewonden. In de hoofdstraat van Soutlr Pittsburg in dm staat Tennessee is bet den eersten ZWEDEN. DE DREIGENDE UITSLUITING. Steun uit Rusland. In verband met de dreigende uitsluitin-o- van 21.000 arbeiders in de pulp- en koleiT- Industrie in Januari a.s., heeft zich eenigen bjd geleden een vertegenwoordiger der Zweedsche mijnwerkers naar Moskou be geven. I hans wordt gemeld, dat, wanneer een uitsluiting zal plaats hebben steun uit Rusland zal worden geboden. MAARSCHE GOURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1