DE LANCE DE MORAAZ Deposifo BiranenBand UNSESIRAAT 49 - ALKMAAR Stadsnieuws De nieuwe winter. A-vanVALKMUR HET GEMEENfE-BUREAU VOOR BEROEPSKEUZE ZAL OP 28 EN 29 DECEMBER GESLOTEN ZIJN. Een tragisch auto-ongeval. en Drie personen, vader,, moeder dochXer omgekomen. Op Zondag, eersten Kerstdag, is in Haar femmernicer een tragisch auto-ongeluk ge- beurd, waarbij drie personen uit een der voor name Amsterdamsche families bet slachtof fer zijn geworden. De heer en - mevrouw Dr A. S. van Nierop wonende in de van Eeghem straat te Amsterdam waren met hun herd- dodders Marjanna en Emilie omstreeks uur met hun auto, merk Dodge uit Amster dam vertrokken. De oudste dochter, de 20-jarige Marjanna die Ankle genoemd werd, zat aan het stuur Het doel van den tociht was den Haag, waar een bezoek aan de familie gebracht zou wor- den. Nabij Halfweg Haarlem werd om streeks half twee de Haarlemmermeer inge reden, waar de auto in de Ringvaart is te recht gekomen. Op dat oogenbli'k, dat het ongeluk plaats greep, bevond zich niemand op den Ringdijk, doch spoedig kwam hulp opdagen. Een jongen, die op de fiets langs kwam merkte de auto op en zag uit den wagen die bijna omgekanteld was, den arm van een vrouw uitsteken. Hij slaagde erin de jonge dame die bewusteloos was uit de auto te trek- ken en op het droge te brengen. Maar toen hij zag, dat nog meer personen in den auto lagen, spoedde hij zich heen om van uit den omtrek hulp te ontbieden. Met boerenkarren en wagens 'kwamen verschillende lieden van hit land aanrijden. IJlings werden touwen aan ide auto bevestigd en poogde men met behulp van paarden, den wagen uit het water te trek (ken. Na lang zwoegen gelubte dat en toen •{Week, dat in de auto nog drie personen wa- iren gezeten die door een gniwelijken dood om ihet leven waren gekomen. Inmiddels was ook Dr. Melchior uit Half fweg ter plaatse verschenen, die probeerde de Igeredde jongedame tot bewustzijn te bren- Igen, hetgeen echter niet gelukte, hoewel de ademhaling nog normaal bleef werken. Men bracht daarop de jongedame over naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, waar ze iserst laat in den avond tot bewustzijn kwam Ook werden de drie lijken naar het Wilhel minagasthuis vervoerd. Na raadpleging van de lijst der autonummers ter Provinciale Igriffie te Haarlem wist men wie de slachtof- ters waren. Ze bleken te zijn dte 50-jarige dr. A. S van Nierop,. directeur van de bekende choco- iade-fabriek Bensdorp en Co. te Bussum, idiens 44-jarige edhtgenoote mevr. van Nie-' ropPolak Daniels en him beider dochter Ankle. Hun 18-jarige dochter Emilie, die gered ffs, verkeerde in zorgelijken toestand. Zij iheeft een longontsteking bekomen. Oortrent de oorzaak van het tragisch ongeval is niets Ibekend. Men vermoedt dat dte wagen geslipt us De verongelukte dr. A. S. v. Nierop was een izoon van het vroegere Eerste Kamerl id, wijlen rnr. F. S. van Nierop. Hij had in Delft gestu- deerd en promoveerde in Heidelberg tot doc tor in de chemie. De overledene was vroeger directeur van de Koninklijke Stoomwasscherij „Nijverdal" te Almelo en werd later direc teur van de Bensdorpfabrieken te Bussum. E>e Telg. heeft met den 21-jarigen Bertus Eggermondi, den eenige, die lets omtrent dit tragische auto-ongeluk wist mede te deelen, een onderhoud genad, waarbij hij het vol- gende wist te vertellen: Toen ik gistermiddag om even voor 2 uur een boodschap in de richting van Halfweg had gedaan en daarvan terugkeerdte, werd ik terwiji ik met mijn fiets op ongeveer 100 M. van onze woning was gekomen, rakelings g.passeerd dcor een grijzen auto, waarin ik ycorin twee dames kon zien zitten, van wie een cien wagen chauffeerde. Ik dacbt toen: „wat doet die wagen geld', maar schonk verder geen aandacht aan het vocrbijrijden van den auto. Inmiddels was ik bij ons thuis gekomen, waar ik het gehaalde pakje algaf, en mij ge- reed maakte om naar het pl.m. 4 K.M. verder aan den weg gelegen huis van mijn meisje te fietsen. Ter hoogte van de fabriek van Kaub geko men zag ik op pl.m. 25 Meter afstand de 4 wielen van een op den kop in het water lig- genden auto boven het water uitsteken. De wagen lag heel dicht bij den kant en het voorstuk wees in de richting Halfweg. Ik dacth toen„Zou die nu vannacht er in gereaen zijn of zou dat nu pas gebeurd zijn?" en zoo moest ik onwillekeurig weer denken aan den auto die mij enkele minuten geleden gepasseerd had. U kunt zich mijn gewaarwording mis- schien voorstcllen toen mijn vermoeden be vestigd werd en ik dicht bij den wal uit een der voorportieren de vingertoppen van een hand boven het water uit zag' steken. De hand hield niets vast en werd waar- schijnlijk do hoogte in gehoudten door den steun van het micascherm, waar de arm doorgestoken was. Ik b.gon te trekken, maar de hand gleed weer wcg en door de veroorzaakte deining kon ik het hoofdhaar van een meisje ender- scheiden. Eerst greep ik het haar, toen het hoofd en de sehouders en zoo gelukte het m;j na veel inspanning het bewsutelooze meisie aan wal te trekken. Hoewel ik weinig weet van kunstmatige at. mhajing heb ik deze toch toegepast cn met succes; een halve minuut later onge- veer begon het meisje te kreunen en over te geven en op dat zelfde moment ik was nog steeds alleen m wist eigenlijk geen raad zag ik in de verte eenige mannen op fietsen aankomen. Door gebaren en door gil- len heb ik hen toen tot spoed aangemaand en ze, toen ze op de plaat van het ongeluk waren aangekomen, toegevoegd: „Vlug er zitten nog menschen in". Ik wilde daarna dr. Melchior gaan halen, maar kon van zeuuwachtigheid niet meer dan een 40 meter fietsen. Daarna bin ik naar de timmerfabriek te- waar we toen met zijn vijftienen geweest zullen zijn. Na veel moeite kregen we den wagen weer recnt overeina in net water en hebben wij -— poilitie was nog niet aanwezig de overige passagiers, 2 dames en 1 heer, uit den auto gehaald. De voorruit was gebroken en de kop van den auto was aan flarden. Ik schat, dat het meisje dat ik op cien weg trok, wel 4 of 5 minten onder water heeft ge zeten. Een paar uur later was ik nog zoo van stock, dat ik nog niets van heb gebeurde wist te vertdlen. KORTE BERICHTEN. Onder groote belangstelling heeft te Leiden mej. B. C. J. Numan, sedert 190<6 direetrice der H. B. S. voor Meisjes met 5 em 6-jarigen cursus, die om gezondheidsre- den genoodzaakt was deze betrtekking te ver- laten, officieel afscheid genomen van autori- teiten, docenten, oud-docenten, leerlingen en oud-leerlimgen. mjSTELLING Bij beschikking van den Minister van Oor- log is aan de dieostplichti^en J. Peereboom en P. A. Jacobse, beiden uit de gemeente Alk- maar, vrijsMling van den dienstplicht ver- leend. CORRESPONDENTIE Correspondent te Heiloo. De benoeming van den heer B. als ambtenaar ter Gemeente- Secretarie hebben wij reeds op den dag der benoeming vermeld. Red. Alkm. Crt. ALKMAARSCHE KEGELBOND. Het dezer dagen gehoudein coocours van- wege den Alkmaarschen Kegelbond vond gis- teravond in de Harmonie zijn officieele einde door de prijsuitreiking. Waarschijnlijk tengevolge van het slechte weer, de sneeuw en de gladds, glibberige straten, waren er niet zooveel menschen in de groote zaal als men had mogen verwachten. Het minder drukke bezoek deed echter aan de gezelligheid geen afbreuk. De humorist Louis Contran, te Alkmaar zeer goed1 bekend1, doordat hij hier reeds meer- malen optrad, wist die gezeliige stemming nog hooger op te voeren door eenige liedjes, terwiji hij zich bovendien en goed conferen- cier too-nde. Daarna kwam die officieele opening van dten avond door den voorzitter van den Alkmaar schen Kegelbond, den heer Joh. Diepen. Deze richtte een woord van welkom tot de aanwezigen, waarop hij liet volgen een harte HET KERSTFEEST DER WOON- WAGENPAARDEN. Toen laatst de lijsten ter inzameling van gelden voor een stal aan de burgerij gepre- senteerd werden, waren er nog enkelen ge- lukkig nog maar heel enkelen die er om geiachen hebben. Wat mcesten paarden met een stal, kon men het geld niet beter gebrui- ken? Maar gelukkig, talloos velen, alien, die iets voelen voor't hulpbehoevende dier, heb ben spontaan naar vermogen geofferd en het resultaat is geweest, dat er thans zooveel geld bijeen is, dat een eenvoudige stal voor 10 paarden kan gebouwd word en. In tal van gemeenten zorgde men van over- heidswege voor een dergelijken stal. Hier heeft men, na den telkens gebleken onwil van de zijde van B. en W. en de 1- gelukkig nog maar kleine raadsmeerderheid aan conser- vatieve zijde, zelf de hand aan den ploeg ge- slagen. Het geld is er en men heeft nu nog slechts toestemming gevraagd op eigen kosten dezen stal op het terrein van het woonwagenpark te mogen bouwen. Het verzoek is reeds geruimen tijd geleden aan B. en W. verzonden, die er, zooals ge- woonlijk, den tijd voor nemen. Week na week laat de beslissing op zich wachten. En inmiddels komen ijs en sneeuw los en verkeeren de arme dieren der woonwagenbe- woners in een vreeselijken toestand. Het is een schande, en meer dan dat, zoo als men willens en wetens deze dierenkwelling laat voortduren, het is een schande van hen, die onwillig zijn toe te geven aan wat ieder als een allereerste eisch van menschelijkheid gevoelt. Het rapport van den inspecteur der Afd. Alkmaar van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, dat wij hedenmorgen op ons bu reau ontvingen, is kort en zakelijk als volgt: Eersten, Kerstavond vervoegden zich te zij nen huize zeven hewoners van het woonwa genkamp, met verzoek in te grijpen, daar hun dieren het niet langer konden uithouden. Op kosten van de afdeeling zijn de paar den daarna in den stal van den heer Bloot- hoofd ondergebracht. Waar hier voor „kost en inwoning" 1.50 per paard en per etmaal moest worden be- taald een weelde, die de afdeeling zich niet kan veroorloven werd spoedig naar een stal uitgezien waar de dieren zonder voe- dinsr konden ondergebracht worden. Zij zijn daarna naar den stal van den heer Bakker, in de Lindelaan, overgebracht. Een der dieren had bEjicbaar al te veel van de vorst geleden en kon slechts met moeite over- eind geholpen worden. Van alle paarden waren de staarten bevro- ren. Een dier dat geheel verstijfd was moest op het woonwagenpark worden achtergelaten, daar de eigenaar het vervoer niet aandurfde. De afdeeling zal heden trachten het ver voer per as te doen geschieden. Commentaar is verder overbodig. VEREENIGING „OUD-ALKMAAR" Vrijdagavond 23 December had in de Re- gentenkamer van Het Stadsziekenhuis de jaarlijksche ledenvergadering van de Ver- eeniging „Oud-Alkmaar" plaats. De Secre- taris bracht het jaarverslag uit, terwiji de penningmeester rekening en verantwoording deed van zijn over het afgeloopen jaar ge- voerd beheer. De aftredende fcestuursleden Mr. H. G. J. Maas Geesteranus en Mr. M. Moens werden herkozen. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer G. Vos, directeur van Bouw en Woning- toezicht te Alkmaar, lij'k bedankje aan het adres van align, die voor het contours prijzen haddten beschik- gaar gesteld. Dan sprak de heer Diepen een woord van dank aan de dames en heeren ke- gelaars, die hadden megewerkt om de wed' strijd te doen slagen en die elkaar meerma- len zoo zwaar de zege hebben bestredien en aan den heer de Lange, die gisteravond de zaal gratis afstond. Daarna werden de op het coucours gewon- nen prijzen uitgereikt. De heer Diepen had hier wel een aangenatme, maar toch ook moeilijke taak, omdat het niet maar een paar, doch een heel lange lijst gold (gepubliceerd in ons nummer van verleden Maarldag). Bij el- ken prijs, door, de corpsen gewonnen, zoo- wel als bij de eereprijzen, had hij een spe- ciaal woord van felicitatie en opwekking tot volhouden voor volgendte wedstrijden. De heer Diepen deed zich hierbij kennen als een zeer geestig spreker. Voor de winners van de personeele prijzen was de keuze wel eens moeilij'k, doordat er zoo veel en zoo mooie prijzen waren, maar ten slotte hadden toch alien een keuze ge daan. De prijsuitreiking werd nog een keer on- derbroken door den heer Contran, die een aardige afwisseling bracht met het declamee- ren van een paar vroolijke liedjes. Het verdere van den avond en een deel van den nacht waren gewijd aan dte vroolijikheid. De heer Kroon had op de piano dte leiding, daarbij later gesteund door een goede jazz- band, op welker tonen natuurlijk lustig ge- danst werd. Gerust mag worden gezegd, dat deze avond van prijsuitreiking voor den Alkmaar- schen Kegelbond een avond is geweest, die evenals de voorgaandte dtergelijke feesten, in prettige herinnering zal blijven. DE KLGKKEN IN DE WAR. Hoe laat het van morgen precies was wis- ten weinigen te vertellen'. De klok van den kerktoren wees kwart voor elf, terwiji die van den Waagtoren aan ledereen wou doen gelooven, dat het drie mi nuten over half zeven was. Het dwaaste was dat speel- en slag- werik bl ijkbaar in orde waren, tenminste op het oogenblik dat wij dit schrijven precies een uur laat de toren heel toepasselijk het Zonnelied booren, gevolgd door een dreuneil- den slag. Maar de wijzers blijven' hardnekkig ver- kondigen, dat het drie minuten over half zeven is. Wellicht zal het zwalcke winterzonnetje ze vanmiddaig weer in beweging kunnen bren gen. LICHT OP! Herlenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.06 uur licht op. Toen de vorige week de dooi zoo hevig lntrad dat het ijs en de sneeuw nog sneller verdwenen dan ze gekomen waren en het Meteriologisch Instituut lakonisch berichtte „onderbreking vorst" hebben velen gedacht, dat de natuur weer eens alles wat de mannen der wetenschap hadden vastgesteld door elkander smeet. Dat het nog een witte Kerstmis zou wor den hebben wij allerminst gedacht en dit te meer niet omdat het Zaterdagmiddag nog zoo zacht was, dat men het gevoel kreeg of men het voor jaar tegemoet trad. Het nieuwe leven was reeds in de knoppen der boomen waarneembaar en met verwouc dering zagen velen zich voor het feit gesteld dat reeds de eerste Kerstdag een witte Kerst dag werd. Te sneeuw was aanvankelijk nat doch werd toch langzamerhand van een deraeliike substantie, dat ze liggen blee*' Toen. het begon te vriezen, werd elk boom- takje met een laag ijs bedekt. Zelfs het land vertoonde een aanblik van een ijsveld met scherpe ijspeilen. Ook de huizen leverden een fantastischen aanblik op, doordat de wind en de ijzel de gevels in ijsgevels had veranderd. In onzen bout, die een wondermooie aan blik biedt, heeft ook menige boom het zwuar te verduren gehad. De bekende statige reuzeniep in bet Ken- nemerpark, heeft thans de mooie arm, die reeds vroeger gestut moest worden, aan den ijzel moeten oft'eien. Van tal van andere boomen gingtn eveneens takken verloren. Gemeente plantsoenen was er dadelijk bij om de gebronen takken, die gevaar oplevei den, te verwijderen. Ook de Gc-meentereioigirigsdienst was dadelijk mobiti om de weg en zooveel moge iijk gaanbaar te houden. Van nacht om 12 uur werd reeds een ran vang gemaakt om de straten met de motor a van de overtollige sneeuw te verwijderen, ter wiji om twee uur ook een drietal paarden a's in werking werden gesteld. Bovendien werden hedenmorgen een 50- tal werkloozen, naast een 20 vaste arbei- ders bij de smeeuwopruiming aan het werk gezet. Doordat het bleef ijzelen en vriezen, kon er geen mooi werk gemaakt worden, doch voor de aan den dag gelegde activiteit komt Gemeentereiniging zeker een woord van lof toe, aangezien daardoor in ieder geval be- reikt werd, dat men hedenmorgen niet door de sneeuw behoefde te baggeren. Wie van de onvergetelijken schoonheid van het winterlandschap wil genieten, ver- zuime morgenmiddag niet, wanneer de zon schijnt, een waudeling in onzen hout te maken. In het bosch was het gister een wonderwe- reld. Zwaar bogen de met sneeuw en ijzel bedekte takken zich naar de aarde. Wij zagen zelfs jonge berken, die ons aan de pas in Afrika ontdekte boom deed denken, welke boom's avonds plat ter aarde gaat lig gen om 's morgens bij het opkomen der zon weer te herrijzen. De boomen en vooral de luguster hagen hadden dan ook zwaar te lijden. Vele takken knapten af en vernielden hier en daar de telefoon, telegraaf of electrische lichtdraden. De met ijzel en sneeuw bedekte zwaar neerhangande wilgen om de eenzaam staan- de boerderijen, maakten den indfuk van pal- men in Oostersche landen. Vooral hedenmorgen, nadat het vannacht vrij streng had gevroren, leverde het land- schap een bijzo'nderen aanblik op. Langs den Helderschen weg, waar de telefoon-, telegraaf- en lichtdraden op vele plaatsen gebroken waren en door den wind voortbewogen voor het verkeer gevaar op- leverde over'den weg zwiepten, v/erd men bij het glinstercn van de zon op de ijspieken, waarmede huizen, palen, boomen, ja zelfs het land1 bedekt was, herinnerd aan Chakle- tons film over de gebieden van sneeuw en ijs. De natuur was in alle opzichten grootsch en de aanblik van het Winterlandschap wero nog verhoogd door de sleden en arren die zich langs de wegen voortbewogen. De sehade, vooral door d-en ijzel veroor- zaakt, is niet gering. Over groote trajecten werden de telegraaf-, telefoon- en electrische lijnen vernield. Aan den Koogendijk braken zelfs een paar electrische palen. Vooral het baanvak H.-Hugowaard—Uit- geest had veel van den ijzel te lijden. Het te lefoon- en telegraafverkeer op dit gedeelte werd geheel verstoord en vooral doordat de dradten over de baan lagen, ondervond het treinverkeer belangrijke vertraging. De trein die alhier om 10.15 uit Amster dam aanfcomt arriveerde pas 12.20 uur. De daarop volgendte trein was ooik een uur te laat, terwiji de trein die alhier vanuit Am sterdam om 12.30 moet aankomen, pas om 2.13 uur binnenliep. Heden mag de treinenloop regelmatig ge noemd worden. Het telefoon- en telegraafverkeer met Am sterdam en de omgeving is nog verstoord. Er is nog alleen verbinding mogelijk met H.-Hu gowaard, Castricum en Heiloo. De tram naar Bergen had dan ook lang werk om gister in Bergen te komen, aange zien de baan hier en daar van de draaen moest worden bevrijd. Oistermorgen en Zondagavond konden de autobussen, die heden weer rijden hun dien- sten niet gaande houden. De bussen Alk maar—Bergen rijden veiligheidshalve over den Koogendijk. Vooral in Bergen is de noodzakelijkheid van een ondergrondsch net gebleken. Daar, waar de draden door de zwaarte van den ijzel niet knapten, werd de lichtvoorztening verstoord, door de afbrekende en neer- buigende takken, zoodat op tal van plaatsen de straatverlichting gisteravond geen dienst kon doen. Dank zij een intense arbeid van de lijnwer- werkers, gelukte het hen om de huisverlich- ting aan den Loudelsweg, de Karel d'e Groo- telaan en op andere plaatsen weer te her- stellen. De wenschelijkheid om ook de telefoon- en telegraaflijnen door ondergrondsche kabels te vervangen werd thans ook weer duideiijk in het licht gesteld. •LEEU WARDEN- Juist op zulke dagen van gewone verkeers- belemmering is de behoefte aan draadverkeei het grootst en wordt het inconvenient van het gemis aan draadlverkeer sterk gevoeld. Voor vele bezitters van een radio-toestel, die Zondag van de heerlijke muziek, die zoo veelvuldig werd uitgezon-den, was de ijzel ook geen prettige verrasing, aangezien ook tal van antennedraden braken. In Noord-Holland ondervond het treinver keer, vooral Zondagavond (eerste Kerstdag) nog al vertraging. Op het electrische spoorwegnet Velzen— Haarlem waren eenige voedingsdragen ge broken, waardoor het verkeer met de electri sche treinen- gehandicapt werd en elders kos» den ook de stoomtreinen hier en daar niet verder door de sneeuw, die op verschillende plaatsen 2 a 3 voet hoog lag. Maandag was het spoorwegverkeer in Noordholland echter weer vrij normaal. Het gevolg van den ijzel was, dat Maan dag alle telegrafische en telefonische ver- bindingen met het grootste gedeelte van de provincie Noordholland verbroken waren. Uit Amsterdam kon men slechts via een lijn over Groningen verbinding krijgen met Leeuwarden. Alle andere verbindingen met Friesland en Groninge ware gestoord. Ook met verscheidene andiere plaatsen in het land, vooral ten Noord'en van de groote ri- vieren kwamen hedenmorgen storingen voor. Van bet Koninklijk Meteoroligsch Instituuf te De Bildt vernamen wij Maandagmorgen, dat uit het Noord-Noord-Oosten een koude luchtstroom over ons land trok. Hierd'oor had allereerst in de Noordelijke provincien ijzelvorming plaats. Hedenmor gen was in het Zuiden van ons land de tem- peratuur nog ver boven het vriesput, te Maastricht b.v. nog 8 graden. Door den kou- den luchtstroom zal tegen den avond 00b center in het Zuiden van ons land de tempe ratuor dalen. De weersverwachting is voor loopig matige vorst. KERSTFEEST DER ZONDAGSSCHOOL' DER VER. VAN VR1JZ. HERV. „DE EVANGELISCHE UNIE", Men schrijft ons: Zondag, eersten Kerstd-ag, vierde deS avonds 6 uur in de Kapelkerk de Vrijz. Herv. Zondagsschool haar Kerstfeest. In het midden van het geheel gevulde kerkgebouw straalde de rijk versierde boom in tallooze lichtjes, die een tooverachtigen glans wierpen op ruim 200 blijde Hnderge- zichtjes. Na den gemeenschappelijken zang van Gezang 229 Vers 1 „Daar is uit's werelds duist're wolken" en het ,,Collecteliedje" der kinderen sprak Ds. Baar zijn openingswoord, hopende dat alien dezen avond met de kinde ren kind zouden zijn, gedachtig aan Christus' woord: „Wie Uwer niet wordt aan een kin- deke gelijk, hij zal bet Koninkrijk Gods geenszins binnengaan". Verschillende liede- ren, alle uitstekend gezongen, onder leiding van mevr. Baar, met piano-begeleidiog vaa mej. Winkelman, wisselden de talrijke trac- taties af. Bij het altijd weer schoone en boeiende geboorteverhaal gaven de kinderen, zelfs ook de kleinsten, door hun rake ant- woorden blijk van met vrucht genoten on- derwijs. Ook de Kerstvertelling „Het Klokje van Vredesveer" had een en al gehoor. Aan het eind van den avond was natuurlijk het hoogtepunt voor de kleinen, bij wie het al- door was geweest: „Vol verwachting klopt ons hart" en wier gretlge oogjes voortdu- rend schuin hadden gegluurd naar het vele moois, aan den voet van den boom uitge- stad. En toen de boeken en presentjes rond- gedeeld werden, kwamen de tongen eerst recht los en gonsde het van blij kinderge- luid door het kerkgebouw. Ook de dames-onderwijzeressen ontvingea ieder een kleine verrassing, in 't bijzonder mej. H. Winkelman, d'e juist 15 jaar aan de Zondagsschool werkzaam was. 't Spreekt ook vanzelf, dat de heeren Harmsen, koster, met zijn kerkelijk personeel, Slinger, orga nist, Wiese en Bruin, bij wie zich dit jaar ook gevoegd had de heer J. van Dalen, die als zoovele jaren tevoren weer geheel belan- geloos hun medewerking hadden verleend bij het plaatsen, versieren van den boom enz., niet vergeten werden. De jongens en meisjes, die de school gin- gen verlaten, moesten bovendien, met een aansporing om toch vooral ook de catechi- saties te bezoeken, een bijbeltje in ont- vangst nemen. Aan het slot spoorde Ds. Baar alle aan- wezige ouders aan om hun kinderen trouw ter Zondagsschool te zenden, daar juist het jonge kinderlijk gemoed zoo vatbaar is voor godsdienstige indrukken en zij daarmede handelen in den geest van den grooten Kin- dervriend, die zei: „Laat de kinderkens tot mij komen en verhindert hen niet, want hun- ner is het Koninkrijk der hemelen". Hij wees toch dat het ti;id wordt dat Marietje een bril krijgt. Ze verwart steeds maar de auto met haar nieuwe popponwagen (Passing Show). J

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2