DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ^ageiijks©^ overzicht BugtesiiaBicfl No 306, DM nirmmer Beslaaf uit 2 bfatfen. Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 Deze Couranl word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, nitgegeven. Ibonnementsprijs bij vooruilbelaling per 3 maanden voor Alfcaaar /2.—franco door bel geheele Rljk 2.50. Afzonderlijke en bewnjsnutnmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfcNi Per rege! 0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaafsrnfmfe, Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERM3 COfllMt &)0R< Voordam C 9. Direcfeeun G. H* KRAK. Telef.nr, Adrainlstratfe 3, Telefoonnr. Redactfe 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N, ADEMA. •ANTI-BOLSJEWISME. Een Baltisch blok. Polen en Litauen. Na het uitstooten van eenige leden der eppositie hebben de tegenstanders van het regiem-Stalin c.s. in Rusland het hoofd blijikbaar niet in den schoot gelegd. immers de sovjet-autoriteiten bebben het noodig ge- oordeeld nog een groot aantal menschen te royeeren als lid van de communistische par- tij, omdat zij Trotski gevolgd waren in zijn oppositie. En al is het waar, dat een twaalf- honderd royementen zooveel zijn het er thans, maar meerdere zullen nog verwacht mogen worden weinig beteekent op een partij van millioenen, het bewijst toch dat er' een vrij groot legor is van hen, die het niet met het huidige directorium eens zijn. De vereering van hetgeen in het Kremlin wordt gedaan, schijnt afgeloopen en als men alle berichten dienaangaande mag gelooven Is dat de schuld van Stalin en de zijnen zelve, doordat zij alleen maar op eigen macht en aanzien en minder op het landsbelang zouden letten. Zou dat misschien ook oorzaak zijn voor de anti-bolsjewistische strooming, die zicli rneer en meer doet kennen ook in de landen rondom de sovjet-republieken, landen die vroeger deel uitmaakten van het groote tsa- renrijk? Van het bestaan van zulk een stroo ming beeft de sovjetgezant in Estland, dezer dagen op bezoek in Moskou zijnde, mededee- ling gedaan. Hij verzekerde, dat er pogin- gen gedaan worden om te komen tot de vor- ming van een Baltisch blok met Polen aan het hoofd, welk blok een sterk anti-bolsje- wistiseh karakter zou dragen. Tijdens de jongste zitting van den Volkenbondsraad is, naar het heet, tusschen Pilsoedski en den chef van den generalen staf van Finland, die speciaal daarvoor naar Geneve was overge- komen, een militair verdrag gesloten, dat wmm DKCEMBEK den grondslag zal vormen voor het nieuwe blok. Dit verdrag wint aan beteekenis, nu in Finland een nieuwe regeering is opgetreden, die sterke sympathieen voor Pokn gevoelt. Naar Petrofski verder verzekerd zou hebben, is in de allernaaste toekomst ook een toena- dering tusschen Polen en Litauen te ver- wachten. De betrekkingen tusschen Pokn en Estland zijn reeds lang van zeer vriencl- schappelijken aard en te zamen voeren bel- de Staten een krachtige anti-fcolsjewistische actie. Resteert dus alleen Letland, dat zich echter uit den aard der zaak ook wel bij het blok zou dienen aan te sluiten. Intusschen schijnt het met dit Baltisch blok voorloopig toch nog zoo'n vaart niet te zullen loopen. Immers, eerste voorwaarde daartoe zal moeten zijn een vriendschappelij- ker betrekking tusschen de Rand-Staten en al heet het nu ook in bovenstaande dat toena- dcring tusschen Polen en Litauen in de al lernaaste toekomst is te wachten, de Litau- sehe president Woldemaras schijnt daarvan minder stellig overtuigd. Hij heeft Dinsdag tegenover een vertegenwoordiger van de „Kurjer Warszawska", die eenigen tijd uit- gewezen was, maar nu weer in Litauen is t'oegelaten, verkiaard, dat de kwestie van WiTna de spil van het Poolsch-Litausch con flict is gebleven, ondanks alles, wat daar- oyer te Geneve is besproken. Indien Pokn niet bereid is de onderhandelingen uit te breiden tot een rev'sie van den tegenwoordi- gen toestand van Wiina, dan zal het geheele complex van het Pools^h-Litausche conflict niet te regelen zijn. Voorts meent Woldemaras dat de onder handelingen niet al te spoedig moeten begin- nen, maar dat zij goed moeten worden voor- bereid, hetgeen een of twee maanden zou kunnen duren. Dat zij half Januari begin- nen, behoeft men dus niet meer te verwach ten. Ook in zijn blad schrijft Woldemaras over de onderhandelingen. Naar aanieiding van de omstandigbeid, dat men in Polen de kwes tie van Wiina als opgelost beschouwt, zegt hij, dat dit niet het geval is. Er blijft Litauen niets anders over dan den Volkenbond te verzceken de rol van be- middeiaar tusschen Litauen en Polen, welke hij reeds eenmaal op zich heeft genomen, te blijven spelen. En wanneer dan Poien een voor Litauen aannemdijk voorstel zal doen, zai Litauen zien. of het uaarop kan ingaan. Overigens is Woldemaras van oordeel, dat het besluit van den gezantenraad door de uitspraak van den Volkenbond is vernie- tigd, daar deze is onderteekend door verte- genwoordigers der groote staten, van welke de gezantenraad zijg instructies ontvangt. KORTE BERICHTEN. Te HermaHe bij Hoei is een oVerzet- boot in de Maas gezonken; de veerman en twee arbeiders verdronken. Te Parij® heeft men uit Moskou verno- men dat Loenatsjarski, sinds het betsaan van de sowietrepublieken volkscommissaris van onderwijs, Kamenjef als gezant te Rome zal opvolgen. Al eerder heeft het gerucht geloo pen, dat hij voor dezen post was bestemd. VOLKENBOND. DE ONTWAPENINGSCOMMISSIE. Vcorbertiding van het definitieve rapport. Eind' Januari zal, naar de correspondent van het „Berl. Tagcbl." te Praag meldt, al- daar het voorbereidende comite van de ont- wapeningscommissie van den Volkenbond bij- eenkomen. Aan de besprekingen zal worden deelgenomen dcor Politis (Griekenland), Rutgers (Nederland), Holsti (Finland) en Bensj (Tsjecho-Slowakije). De bijeenkomst zal vermoedelijk verscheiden dagen duren en heeft ten doel het definitieve rapport op te stellen voor de op 20 Februari te Geneve plaats vindende zitting der voorbereidende ontwapeningscomimiissie. CHINA. GEVANGEN GENOMEN GEESTELIJKEN. De Britsche torpedojager „Seraph" heeft een groep Italiaansche priesters en nonnen bevrijd, die 22 December door de commu- nisten te Swatau werden gevangen genomen wegens het belijden en bedrijven van den christelijken godsdienst. De groep bestond uit drie priesters (twee Italianen en een Chinees) en zeven geestelijke zusters. Zij waren opgesloten in een smerig kerkerhol, vanwaar zij elken dag naar buiten werden gebracht onder bedreiging dat zij doodge- schoten zouden worden. Het missiegebouw, het klooster en het weeshuis te Swatan wer den geplunderd. De communisten leverden de gevangenen uit zonder dat er gevochten tehoefde te wor den. DUITSCHLAND. PANIEK IN EEN WARENHUIS. In een warenhuis te Kiel ontstond gister- middag een groote paniek. In de lichthal waren doozen met Bengaalsch vuur door zelfontbranding ontvlamd. Ontelbare andere stukken vuurwerk, in de nabijheid uitge- stald, ontploften, waardoor baien stof in brand geraakten. Er ontwikkelde zich veel rook. De bezoekers van het warenhuis vreesden het ergste en bestormden de uit- gangen of begaven zich naar de vensters om op straat te springen. Toen de oorzaak van den brand was vastgesteld, kon het vuur met brandbluschapparaten worden gebluscht D. V. P. EN DUITSCH-NATIONALEN. In Mecktenburg-Strelitz geen sa- menwerking meer. De Duitsche Volksparlij in Mecklenburg- Strelitz maakt bekend, dat in haar jongste algemeene vergadering met' algem^eene stem- men het besluit is genomen, dat de partij niet meer zal samengaan met de DuiTsch-natio- nalen, daar de samenwerking siechts ernstige teleurstelling heeft gebaard, aangezien de D.-nat. siechts een belangenpolitiek voeren, welke reeds tijdens het keizexrijk een gevaar voor den staat was. De partij behoudt zich het recht voor eventueel met links samen te werken. De „Voss. Ztg." zegt naar aanieiding hier- van, dat deze verklanng een groote verras- S'ing is. In Mecklenburg loch was de D. V. P steeds een willoos aanhangsel der D.-nat. partij. EEN PzlAR BOEVEN. 500 inbraken op hun geweten. Men meldt uit Berlijn Ongeveer drie weken geleden werden twee inbrekers, een Pool en een gewezen Russische kf'jgsgeraflgene, <Jie na den oorlog niet naar zijn vaderland was teruggekeerd, gearres- teerd door de Berlijnsche politie. Daar deze vermoedde, dat de beide misdadigers heel wat meer op hun kerfstok hadden, dan haar reeds bekend was, werd het onderzoek in alle stilte voortgezet. Daarbij Neek, dat de gearresteer- den een enorm aantal inbraken hadden ge- pleegd. Ze hebben thans reeds bekend meer dan 500 diefstallen en inbraken op hun gewe ten te hebben. Ze stonden aan het hoofd van een goed georganiseerde bende. Burski, de Pool, is sinds 1921 reeds 7 maal gepakt, maar telkens slaagde hij er weer in te vluch- ten, nog enkele maanden geleden ontsnapte hij uit de gevangenis van Brandenburg. De meeste hunner misdrijven hebben ze in de Westeiijken voorsteden van Berlijn gepleegd. Drie hunner medepiichtigen zijn gisteroch- tend in hechtenis genomen. Men acht het niet uitgesloten, dat de beide leiders der ben de in Silezie ook moorden op hun geweten hebben. letarische regeeringen in de drie groote Euro- peesche landen het volgend jaar bij de verkie- zingen om harentwil strijden, de volikenbonc gered zou kunnen worden. Als daarin geen overwinning beihaald wordt, valt er niet veel meer van den vredesarfceid te verwachten. DE OOMMUNISTISCHIE KAMER- LEDEN. Vier communistische Kamerleden, Marcel Cachin, Doriot, Marty en Duclos vallen, nu de zitting van het parlement gesloten is, in de termen in de gevangenis te worden gezet. Zij waren naar men zich herinnert bij het be gin der zitting krachtens besluit der Kamer vrijigeliaten, om ben in de gelegenheid te stel len de vergaderingen van het parlement bij te wonen. Nu de zitting gesloten is, hebben zij het niet noodig geoordeeld zidh aan te midden en zij hebben zelfs de voorzorg geno men niet in hun woning terug te keeren. Het wordit waarsohijnlijik geacht, dat zij zich niet in het openbaar zullen vertoonen voor 10 Januari, den datum van het weder bijeenko- men van het parlement, wanneer hunne in- vrijiheidstelling opnieuw zal worden ge- vraagd, zelfs als zij er gedurende de parle- m-entaire vacantie in siagen te ontkomen aan een nieuwe gevangenneming. HET EINDE DER REPUBLIEK NADERT? In een interview met Leon Daudet, te Brus- sel opgenomen en door „Paris Midi" gepubli- ceerd, toont de royalistische leider zich zeker- der dan ooit van de aanstaande overwinning der „Action Francaise." „Ik heb altijd gedacht", zeide hij, „dat de zaak van mijn zoon tot den val der republiek zou leiden, maar sedert veertien dagen denk ik het meer dan ooit." En hij voegae er aan toe, dat hij er zich in Nederland van over tuigd had, dat de financieele politick van Poincsre een decor is dat morgen den dag door een zuchtje zal worden omvergeblazen BELGIe. BESCHERMiING DER CIVIELE BEVOLKING TEGEN DEN CHEMISCHEN OORLOG. Naar onze correspondent te Brussel meldt, komt 16 Januari te Brussel de internationale commissie van deskundigen voor de bestu- deering der middelen tot bescherming der civiele bevolking tegen den chemischen oor log bijeen; deze commissie zal uit en dertig- tal personen bestaan, welke verslag hunner werkzaamheden moeten uitbrengen bij het internajionaal comite van het Roode Kruis te Geneve. FRANKRIJK. TEGEN HERZIENING DER VER DRAGEN. Op het socialistisch congres heeft Paul Boncour gezegd, dat de socialistische partij waken moet tegen herziening van de verdra- gen. Hij meent, dat de crisis in den Volken bond veroorzaakt wordt door de tegenstel- lingen in de regeeringen, waaruit afgeleid mag worden, dat als de democratieen en pro- NOORWEGEN. POSTZEGELDIEFSTAL. Aan die politie te Oslo is het gelukt een groot aangelegden postzegeldiefstal op te helderen. In den laatsten tijd werden aan post- zegelhandelaars groote posten misdrukken van Noorsche postzegds aangeboden die, zooals vastgesteld werd, uit de staatsdrukke- rij afkomstig waren. Aan een ambtenaar was de opdracht verstrekt een groote hoeveelheid onbruikbare postzegels te vernietigen. On danks de strengste controle gelukte het hem edhter voor ten minste 14.000 kronen mis drukken ter zijde te leggen en in den handel te brengen. De misdrukken vertoonen zoo ge- rinige afwijkingen, dat alleen kenners ze van de juiste kunnen onderscheiden. ITALIe. EERST BUITENGEWONE KOUDE, TOEN BUITENGEWONE WARMTE. Wij hebben verleden week gemeld, dat er Vrijdag over Zuid-Italie en Napels een siroc co gewaaid heeft, die nogal wat naar 't schijnt alleen stoffelijke schade heeft aan- gencht. Een ander gevolg dezer sirocco is geweest, dat de temperatuiur snel steeg. Napels, dat pas een vinnige kou had ondervonden en den Vesuvius in een krans van sneeuw had mogen bewondereni, had1 nu ineens een buitengewone warmte te doorstaan. BRAND IN EEN AUTOFABRTEK. Naar de Neue Freie Presse uit Milaan ver- neemt, heeft daar met de Kerstdagen een brand gewoed in de automobielfabriek Isotta Traschine, welke zeer groote schade heeft aangericht, doordat zoowel de teekenkamer als de opslagplaats van modellen der motoren vernield zijn. De rechtstreeksche schade be- loopt een half miljoen lire, doch de schade, die het ver lies van de kostbare teekeningen en modellen voor deze groote auto- en motor- ploegenfabriek beteekemt, is niet te schatten. EEN DALEND GEBOORTECIJFER Het aantal gebodrten in Italie daalt. In 1924 bedroeg het 1.173.204, in 1925 1 J56.428, in 1'926 1.134.500 en in de eerste tien maanden van dlit jaar 942.445, zoodat het dit jaar vermoedelijk weer iets lager zal zijn. Deze cijfers komen in het geboorteover- sobot, het versdhil tusschen sterfte- en ge- 'boortedjfer minder duidelijlk uit, daar ook de sterfte geregeld daalt. Het verschijnsel is ech ter, naar de Corriere dolla Sera dezer dagen opmerkte, ibedientoelijik, ook al blijlt bet geboor- teoverschot vrijwel constant, en wel hierom, dat de verhoudrngseij fers tusschen jeugd en ouderdom ongunstiger worden1, d.w z. dat het land percentsgewijs over minder jonge krach- ten komt te beschrkken, waaraan het in dezen tijd van „wedergeboorte" zoo'n behoefte heeft. De Popolo dTtalia merkt dan ook op, dat het parool van het fascisme is een maxi- maal geboortccijfer en een minimaal sterfte- cijfer. De regeering, die in de vijf jaar van haar bewind al versdhillende maatregelen tegen het nieuw-malthusianisme en den trek naar de groote industriesteden heeft gen j men, zal, naar de Popolo aankondigt, nog weer nieuwe maatregelen treffen om het euvel van die gei'coortebeperking te bestrijden. Of zij er inderdaad succes van verwacht, zegt het blad er niet bij. RUSLAND. DAT ZIJN JE AMBTENAREN WEL. Een rooverbende terroriseert viji jaar lang een dorp. In het gouvernement Rjazan, tusschen Moskou en Samara, is aan het licht gekomen, dat in die streek een rooverbende van 1922 af, dus vijf jaar lang, huisgehouden heeft. Ze persten de boeren onder bedreiging geld af, en als men niet wilde betalen werd de hoeve geplunderd of in brand gestoken, het vee af- gemaakt enz. Een dorpscorrespondent van Het Boerenblad, die het een en ander daar- omtrent in zijn blad mededeelde, werd door de bandieten vermoord. Bij het onderzoek kwarn aan het licht, waarom de roovers zoolang ongestraft hun werk hadden kunnen voortzetten. Ze hadden n.l. verbindingen met de partij- en sowjetor- ganen van het district, zelfs met leden van de controle-commissie der partij en van het ge- rechtshof in het gouvernement Rjazan. Drie der voernaamste bandieten zijn thans ter dood gebracht volgens het vonnis van de rectitbank; leden der partijeomite's, die erbij betrokken waren, zijn tot tien jaar gevange- nisstraf veroordeeld, maar de boeren verkla- ren, dat er nog verschilk n.de leden van de bende vrij rondlocpen en vreezen, dat die in het vervolg hun actie'zullen voortzetten als de waakzaamheid op den duur verslapt. Tot degenen,, die gestraft zullen worden behoo- ren ook twee vice-presidenten van het provin- ciaal gerechtshof, die tezamen met-beschul- digden in het openbaar drinkgelagen aan- richtten. Sneeuw en overstroomingen in het huiteniand. Berichten uit Madrid deekn mede, dat de overstroomingen in Spanje verontrustende afmetingen aannemen in de provincies Sara- gossa, Salamanca en Zamora. De schade Is onberekenbaar. In Portugal hebben stormen en overstroo mingen groote schade aangericht. Gisterochtend waren in heel Engeland nog tat van buitenwegen door ontzaglijke sneeuw- banken versperd en- vele kleine steden en dorpen van de buitenwereld afgesneden. lal van booten moesten nog binnen blijven in de havens aan het Kanaal, omdat de storm aanhoudt. De storm die nog altijd in het Kanaal woedde, was een Noordoosterstorm. Dins- dagavond hield het op met sneeuwen, maar nu is het gaan vriszen. De Kerststorm is de hevigste geweest dien men in vele jaren beleefd had en het verkeer werd er geheel door ontredderd. In geen zeven jaar heeft men zulk een stoornis in de Kanaai-diensten bijgewoond als nu plaats had. In Canterbury, dat Dinsdlg plotseling door de rivier Stour blank werd gezet, stroomde het water in driehonderd huizen binnen. Het stond in sommige straten 2 M. hoog. In het Theemsdal zijn de laagliggende ge- deelten ondergeloopen. Een plotselinge dooi zou het overstroomingsgevaar verergerr> hebben, zoodat de aan de rivier wonenden de vorst met instemming hebben begroet. Uit Sebastopol wordt gemeld, dat op de Zwarte Zee een geweldige storm woedt. Tal van visschersschepen zijn vergaan. Een groot aantal visschers verdronk. De Sovjetregeering heeft tot leniging van den ergsten nood onmiddiellijk 400.00i0 goudroe- bel ter beschikking gesteld. Alle Russische Z| arte-Zeehavens zijn gebloMceerd. Boven het gebied van Noord-Frankrijk heeft Dinsdag den geheelen dag een hevige sneeuwstorm gewoed. Men vreest voor over stroomingen. Tengevolge van den hevigen storm, die langs de Fransche kust woedde, waren ver- scheidene schepen gedwongen de haven weer binnen te loopen. Onder deze bevond zich ook de Nederland- sche sleepboot „Vlaanderen" uit Rotterdam. De haven van Bratislawa (vroeger Press- burg) heeft door den ijsgang op den Donau enorme schade geleden; er zijn sleepschepen gebarsten, veel goedteren vernield, ook de ka- den leden veel. De sdhade bedraagt naar schattmg 10 millioen Tsjechische kronen en het herstel zal ten minste een half jaar duren. Er staan 700 wagons gereed om bij voort. gaande stijging van den Donau de opslag. plaatsen bij de haven leeg te maken. De Donau wordt onophoudelijk door vliegk tuigen waargenomen, die's nachts met zoek« lichten werken. Tusschen Bratislawa en Komorn steken ijsbergen van 3 M. hoogte naar boven; met artillerie of met bommen uit vliegtuigen zal men ze zien te verwijderen. Een militaire commissie onderzoelct wat het beste zal zijn. Tsecho-Slowakije heft hiertoe de toestemming van Hongarije noodig, waar om reeds verzocht werd. Naar uit Triest wordt gemeld, woedt daar sedert gistermorgen een hevige storm. De schepen, die in de haven voor anker la- gen, moesten met extra kabeltouwen worden vastgemeerd. Te Napels is door een geweldige vloedgolf de Via Carracciolo over een afstand van 300 meter weggeslagen. De kelders van de aan de kust gelegen huizen liepen onder. Ook in Pozzuoli veroorzaakte een vloed golf veel schade. Uit Milaan wordt meegedeeld, dat het ook aan de Italiaansche Riviera buitengewooa koud is. De strenge vorst en de sneeuw heb ben groote schade aangericht. Uitgestrekte bloemenvelden zijn vernield Tusschen Savo- na en Oneglia is de asperge- en artisjokken- oogst volkomen vernield. De schade loopt in die millioenen. Naar gemeld wordt, woeden sinds eenige dagen in verschillende deelen van Europeesch Rusland hevige sneeuwstormen. De sneeuw ligt op vele plaatsen twee meter hoog. Tal- rijlke spoorwegen zijn geheel geblokkeerd, vele verbindingen zijn verbroken. In totaal zijn op verschillende plaatsen 30 treinen in de sneeuw blijven steken. De passagiers zouden gebrek hebben aan levensmiddekn en ern- stig van de koude hebben te lijden. Ten gevolge van den zwaren regen en deu sneeuwval is de Belgische rivier Lesse over het grootste deel van haar loop buiten de oevers getreden; maatregelen zijn getroffen oin de bedreigde overbewoners in veiligheid' te brengen. Te Eprave heerscht een typhus- epidemie onder de bevolking. De Sombre is aanzienlijk gestegen, te Charleroi is het ge- wone waterpeil met ongeveer 2 M. overschre-- den. Aan de kust was het weder gister minder ruw dan den dag te voren. Te Oostende ;s men nog steeds zonder nieuws omtrent 9 vis- scherssloepen. In de omstreken van Oudenaarde staat de Sciheldevallei mijlen ver geheel blank. Ten Zuiden van Brussel is het de Senne, die voor- al nabij Halle overstroomingen heeft veroor zaakt. Omtrent het noodweer, dat in Belgie heeft gewoed, meldt men nog uit Brussel dat de sneeuwstormen van een heftigheid waren als sedert jaren niet vocrgekomen is. Voor het ruimingswerk de sneeuw ligt hier en daar zelfs een meter hoog moesten militairen gerequireerd worden. De internationael treinen hadden veel ver- traging. T-e Wervick, aan de Fransch-Belgi- scihe grens, is een brug ingestort. Zeer ruw is het weer aan de kust, waar tal- njke schepen op drift geraakten, en S.O.S.- semen naar Oostende zenden. In de cmgevinig van Kortrijk is de Lys bui ten haar oevers getreden. Men vreest dat de sneeuw, als zij eenmaal begint te smelten, groote overstroomingen tengevolge zal heb ben. Door de hevige koude verlaten de wolven de bosschen in de Ardennen. In de provincies Henegouwen en Brabant werden vele wolven ncergeschoten. Ook gisteren bleef het ongunstige weer in het Kanaal voortduren.* 1 usschen Dover en Calais bleef de dienst onderbroken. Wel poog- den twee schepen op de lijn Folkestone—Bou logne te varen. De „Engadme" was echter, nadat het schip 650 passagiers te Folkestone aan land gezet had, niet meer in staat naar Boulogne terug te keeren en zal gedurende eenige weken buiten dienst gesteld moeten worden. Gedurende eenige dagen zal een normale dienst over het Kanaal nog wel onmogelijk blijven. De diensten tusschen Ntewhaven en Dieppe en tusschen Southampton en le Havre wor den voortgezet. Alle vliegdiensten van Croy don naar het continent moesten nog ge- staakt blijven; wel is een vliegtuig uit Oostende te Lympne aangekomen. Het telegraaf- en telefoonverkeer is nog overal gestoord. De verbinding met Parijs is weer in orde. Nog steeds zijn er in London 3600 defecte telefoongeleidingen, geknapt door weer en wind, en het is meer dan moeilijk intereom- munale verbindingen te krijgen. Voor het eerst sinds Zondag is er een voertuig in Sint Albert aangekomen, nadat de sneeuwbanken, die den weg versperd en, waren doorgegra- ven. De Greatnorth Road is ten Noorden van Hantfield nog geblokkeerd. Bij Wear is een sneeuwbank van vijf voet hoog, zoodat langs den weg Cambridge nog niet te bereiken k KMAARSCHE COURANT, BHHilB JIsea 1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1