Kunst AllSTEItDAIIfSCHi: BEER Binnenland Marktbepichten oCHAGEN. Uit Nijmegen word gemeldt: Sedert den ,'ersten Kerstdag des n.m. te vijf uur woxdt /lhier vermist mr. H. J. bunschoten, oud 49 iaar, griffier van het Kantongerecht te Schagen. Hij werd te Nijmegen verpleegd. Men vreest, dat hem een ongeluk is overge- tomen. Zijn signalement luidt als volgt: lang on- jeveer 1.70 M., normaal gebouwd, glad ge- ichoren, donker blond haar, in het midden sen scheiding. De heer B. was gekleed in bruin-grijs costuum en lidht bruine loden jverjas. Hij droeg een grijzen slappen hoed En vermoedelijk zwarte schoenen. De commissaris van politie te Nijmegen rerzoekt zijn opsporing. Een belooning van f 100 is uitgeloofd voor de opsporing. KOEIEN DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Dinsdagmorgen, zoo vertelt de N. R. Ct jmstreeks helf-elf stierf te Woensel bij den landlbouwer J. v. d. Velden plotseling een koe, zonder vooraf ziekteverschijnselen te hebben vertoond. De dierenarts kon aan het dier ook geen teekenen vinden, die wezen op een be- paalde ziekte. In het begin van den avond stierf er wen een koe; nu in het bij zijn van den eigenaar Van der Velden en enkele andere personen. In allerijl werd de dierenarts telefonisch ontbo- den. Deze, de heer T. A. Pulles, en zijn assis tant, de dierenarts Van der Graaf, waren spoedig aanwezig. Terwijl zij nog bezig wa ren met hun onderzoek, werd onverwacht het raadsel opgelost. Onder hevig geloei begon- nen de overige negen koeien plotseling te val- flen of te springen, zoodat er een groote con- Bternatie in den stal ontstond. Dit duurde on geveer een minuut; daarna werden de dieren weer kalni. Maar er bleek weer een stervende te zijn, die na enkele minuten dood was. Men ikwam nu tot de overtuiging, dat er een electri- ische stroom door de dieren was gegaan. Hoe dit mogelij-k geweest is, is nog niet opgehel- derd. Wei was er een stoornis in de stalver- iichting, doch hoe de electrische stroom op de Sjzeren stalpalen, waaraan de koeien door piiddel van een ijzeren ketting om den hals vastgebonden stonden, gekomen is, kon nog oiet verklaard worde. De dierenartsen hebben vermoedelijk groot gevaar geloopen. HET PERM. HOF VAN INT. JUSTITIE Het Permanente Hof van Internationale ljustitie te 's-Gravenhage zal, naar het Hbl. uneldt, 6 Februari 1928 bijeenkomen voor zijn dertiende zitting (buitengewone) In den loop van deze zitting zal het Hof zich in de eerste plaats bezig houden met het verzoek om advies, dat het bereikt heeft kraehtens een besluit van den Volkenbonds- raad van 22 September 1927. Het verzoek heeft betrekking op somimige aangelegenhe- den betrekkelijk de bevoegd'heid der Dantzi- ger rechtbanken om kennis te nemen van pro- cessen ingesteld door bepaalde categorieen van Dantziger spoorweg-ambtenaren tegen het Poolsche spoorwegbestuur. De nieuw gekozen president, de heer Dio- nisio Anzilotti, hoopt deze dagen te 's-Gra venhage aan te komen ten einde zijn nieuwe functie na 15 Januari 1928 te aanvaarden. Daar de griffier van het Hof, de heer Ham- marskjold, de eerstvolgende weken met verlof is, zullen de griffie-aangelegenheden tijdens zijn afwezigheid geleid worden door den ad- junct-griffier, den heer Ruegger. BANKBREUK. Een failliete koopman uit Venlo, die yoort- vluchtig was naar Duitschland, werd bij zijn terugkeer in het vaderland aangehouden en naar de gevangenis te Roermond overge- bracht, als verdacht groote waarden aan den boedel onttrokken te hebben. Een Duitscher, verdacht van medeplichtig- heid, werd reeds voor veertien dagen gearres- teerd. Ds. C. VAN DEN HOEVEN. t In den ouderdom van 59 jaar is plotseling overleden ds. C. van der Hoeven, Ned. Hierv. predikant te Enkhuizen. De overledene werd in 1895 candidaat tot den Heiligen Dienst en diende de gemeenten van Domburg en Enk huizen, waar hij 18 October 1903 zijn intrede fleed. DRAMA BIJ EEN BEGRAFENIS. Qistermorgen werd een bewoner van de Koestraat begraven. Toen men het stoffelijk overschot uit het sterfhuis bracht, volgde daarachter een aanspreker, die twee bransen droeg. Op die stoep gekomen viel de man plotseling neer. Toen men hem opnam en bij een slager had binnen gedragen, bleek, dat de levensgeesten reeds geweken waren. De Ge- neeskundige Dienst heeft het lijk naar het gasthuis overgebracht. Gebleken is, dat de aanspreker ten gevolge van een hartverlam- tning was overleden. BRUG DEFECT. Gistermiddag ongeveer drie uur, toen de spoorbrug aan den Haagweg geopend was geweest, kon men haar niet weer dicht krij- gen. Eenige chefs in dienst van de Staats- spoor, die te hulp waren geroepen, probeer- den op verschillende wijzen de brug te doen sluiten, doch steeds tevergeefs. Na een klein uur kwam er eindelijk beweging in de brug en slaagde men er in, haar te sluiten. Intus^ schen had zich aan weerszijden een file van auto's, rijtuigen, wielrijders en voetgangers gevormd. Toen deze file zich in beweging zette, onstond er een geweldige verkeerschaos. Twee auto's liepen op elkaar en werden ern stig beschadigd, terwijl verschillende perso nen letsel kregen. Van een en ander werd proces-verbaal opgemaakt. POGING TOT VERGIFTIGING. Dinsdag is te Hattem gearresteerd een ze- kere B., onder verdenking, dat hij gepoogd heeft een zijner huisgenooten, een 21-jarige jongeman, Bijsterveld geheeten. door vergif- tinging om het leven te brengen. Vermoed wordt, dat deze daad verband houdt met een brand, welke eenige maanden geleden het huis van den dader in de asch heeft gelegd. Hedenmorgen zou hij naar Zwolle getrans- porteerd word;n. Waarschijnlijk betreft het hier een geval van loodwit-vergiftiging; gehoopt wordt dat het slachtoffer de gevolgen nog te boven kan komen- PROF. Dr. G. DUBOIS, Naar wij vernemen zal prof. dr. G. Du bois, de bekende anthropoloog, den 28sten Januari a.s. den 70-jarigen leeftijd hebben bereikt en aan het einde van den cursus het hoogleeraarschap aan de Amsterdamsche Universiteit neerleggen. LICHTSCHIP „HAAKS" BINNENGESLEEPT. Gistermorgen heeft de sleepboot „Drente" het lichtschip „Haaks", dat in den storm van Dinsdag een anker en 120 vaam ketting ver- loor, binnegesleept. VIJF DUIZEND WERKLOOZEN TE UTRECHT. Op het oogenblik zijn te Utrecht niet min der dan 5000 werkloozen. Vijfhonderd van hen zijn door de vorst zonder werk geko men. Ook de arbeiders die in Overijsel werkten, zijn naar men weet hier terugge- keerd. Zoodra het weer guntig wordt kunnen zij daar weer te werk worden gesteld. Op 't oogenblik vindt een aantal arbeiders werk bij het sneeuwopruimen. DE MOORD TE CULEMBORG. Dinsdag heeft het gerechtshof te Arnhem een zitting in raadkamer gehouden in ver band met de Culemborgsche moordzaak. Het resullaat dezer zitting is geweest, dat de vrijlating is gelast van C Sweris en J. Vroege, die verdacht werden in December 1923 te Culemborg den moord te hebben ge- pleegd. Beiden hebben sedert Maart 1926 in voorarrest gezeten. Vanmorgen is Sweris op vrije voeten gesteld. J. Vroege is echter vast- gehouden, daar hij nog verdacht wordt van een ander misdrijf. Naar men zich zal herinneren werd in de zitting van 30 September j.l. door het ge rechtshof alhier een nieuw onderzoek in deze zaak gelast. Van bevoegde zijde ver nemen wij, dat de zaak eventueel in een der eerste zittingen in Februari opnieuw door het Hof zal worden behandeld. Wij melden reeds, dat het Gerechtshof te Arnhem de vrijlating gelast heeft van C. Sweeris en J. Vroege, die verdacht werden den moord te Culemborg te hebben gepleegd De tijdiing werd gistermiddag tegen 12 uur aan Sweeris en Vroege, door een ambtenaar van het Huis van Bewaring alhier medege- deeld. Beiden verklaarden, steeds te hebben vertrouwd, dat zij voor deze zaak in vrijheid zouden worden gesteld. Zooals men weet heeft de arrondissementsrechtbank te Tiel ieder van hen veroordeeld tot 15 jaar gevan- genisstraf. Wij herinneren er nog aan, zegt de Telg., dat, zooals wij destijds reeds meldden, een der twee verdedigers, mr. Roobol, die zich zeer veel moeite voor de zaak heeft gegeven, reeds bij den aanvang der zitting van het Arnhem- sche Gerechtshof aan de persvertegenwoordi- gers mededeelde, overtuigd te zijn, dat Swee ris en Vroege de rechtszaal zouden verlaten, zonder opnieuw de boeien aan te krijgen. Het Hof heeft toen een nieuw onderzoek in deze zaak gelast. Het ontslag uit het voor-arrest beteekent, zooals gezegd, nog geen vrijheid voor Vroege Deze heeft nog een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar te ondergaan wegens het plegen van abortus. Het was dan ook alleen Sweeris, die gister als vrij man het huis van bewaring verliet. Hij begaf zich onmiddellijk naar zijn verdediger, Mr. Roobol, die zeer verrast opkeek, omdat van de zijde van het Gerechtshof den verdediger geen enkele mede- deeling over de invrijheidstelling van den verdachte was gedaan. Sweeris, die verklaart eras tig in zijn zenuwen geschokt te zijn, heeft het voornemen een verzoek om schadeloosstel- ling in te dienen. Gister nog is hij naar Tricht bij Culemborg, waar zijn gezin woont, vertrokken. De verdediger, Mr. Roobol heeft, naar hij mededeelde het voornemen voor Vroege een verzoek om gratie in te dienen voor kwijt- scheld'ing van de hem wegens abortus opge- legde straf. In den loop van den midriag heeft de Telg ten huize van den verdediger, Mr. Roobol, een onderhoud gehad met Sweeris. Ik zal zoo tegen een uur of 12 in de eel te lezen, toen er een ambtenaar van het Huis van Bewaring binnenkwam, zoo vertelde hij ,,Ik feliciteer u", zei de ambt., „U wordt direct in vrijheid gesteld!" He, antwoordde ik, dat valt me tenminste een paar dagen mee, want dat ik vrij zou komen, daar was ik vast van overtuigd. Mr. Roobol heeft me dat trouwens ook al verzekerd, toen hij eenigen tijd de zaak in handen had. Vandaar ook de uiting van dezen advocaat tijdens de zitting voor het Hof: „die mensohen krijgen de boeien niet meer om." En straks, volgde Sweeris, over een uurtje ga ik weer naar huis in Tricht, naar mijn vrouw en mijn beide kinderen en naar mijn zaken. Ik heb n.l. een fietsenzaak en een metaalbedrijf, die nu natuurlijk zoo goed als verloopen zijn. Maar ja, 't voornaamste is dat ik weer vrij ben en, vervolgde hij aange- daan, dat heb ik te danken aan Mr. Roobol, die alles voor mij heeft gedaan en dag en nacht voor mij in de weer is geweest. VERMOEDELIJKE VERDUISTERING BIJ HET CENTRAAL BUREAU VOOR DE STATISTIEK TE 's GRAVENHAGE. Naar het Corr. Bur. meldt stelt de politie een onderzoek in naar een vermoedelijke ver- duistering, gepleegd bij het Centraal Bureau voor de Statistiek, gevestigd aan de Oostduin- laan te's Gravenhage. Dit onderzoek richt zich voornamelijk tegen een der hoofdambfenaren van het bureau, die het Rijk voor vele duizenden guldens bena- deeld zou hebben. Naar wordt medegedeeld zou deze verduistering gepleegd zijn op de afdeeling Huishoudelijke Dienst en Compta- biliteit. De betrokken hoofdambtenaar is sedert eenigen tijd met ziekteverlof en voornemens binnenkort den dienst te verlaten. In verband hiermede moest hij de beseheiden, welke hij onder zich had, overdragen. Het aanzienlijk tekort werd toen al spoedig geconstateerd. De hoofdambtenaar in arrest gesteld. De politie heeft den hoofdambtenaar gis- teravond gearresteerd en in verzekerde bewa ring gesteld. Het eigen'ijke verhoor van den verdachte moet nog plaats hebben, maar de aanwijzin- gen van schuld moeten zoo overstelpend zijn, dat ontkennen geen zin kan hebben. Het mag dan ook wel zeker geacht worden, dat een ver- volgfng tegen dren hoofdambtenaar zal wor den ingesteld. Omtrent de motieven, welke hem tot het plegen van verduisteringen hebben geleid, kan, zoo lang het verhoor niet heeft plaats gehad, uit den aard der zaak weinig met ze- kerheid worden medegedeeld. Van een leven op grooteren voet dan stand en positie hem toelieten, schijnt volgens de Telg. geen sprake te zijn. Het bedrag, dat verduistoid is, kan nog niet met zekerheid worden opgegeven. Waarschijnlijk zal het ongeveer 20 a 25 duizend gulden bedragen. De verduistering is gepleegd op zeer eenvoudige wijze, name- lijk door gelden, welke de hoofdambtenaar onder zich had, niet te verrekenen. WEDSTRIJDEN KON. NED. SCHAATSENRIJ DERSBOND. De Koninklijke Nederlandsche Schaatscn- rijdersbond heeft de volgende wedstrijden uitgeschreven Nationale wedstrijd voor amateur's voor het Provinciaal Kampioenschap Schoonrijden voor Dames voor de provincie Groningen, gevolgd door een wedstrijd voor paren op Vrij dag 30 D ecember a.s. op de baan der „IJsvereenigiing Hoogezand" te Hoogezand, des morgens te 12 uur. De nationale wedstrijd voor amateurs in het hardrijden over afstanden van 500, 1500 en 3000 M. op Zondag 1 Januari 1928 op de baan der IJsvereeniging „Sappemeer" te Sappemeer, aanvang 12 uur des middags. Nationale wedstrijd voor amateurs, Pro vinciaal kampioenschap hardrijden voor de provincie Noord-Brabant over afstanden van 500, 1500 en 5000 Meter, op Zondag 1 Ja nuari 1928, te houden door de Tilburgsche IJsclub te Tilburg, welke wedstrijd om 11 uur des morgens aanvangt. Nationale proefwedstrijden in het hardrij den (eerste serie: 15, 16 en 17 jaar en tweede serie: 18 en 19 jaar) op Dinsdag 3 Januari 1928, te houden door de „IJsvereeniging Sap pemeer" te Sappemeer. BOND VAN NEDERLANDSCHE ONDERW1JZERS. In de „Twee Steden" te 's-Gravenhage werd gistermiddag een aanvang gemaakt met de tweedaagsche algemeene vergade- ring van den Bond van NtuLTTlTdsche On- derwijzers, ditmaal onder leiding van den heer j. J. Lamers uit Amsterdam, in plaats van den heer Ossendorp, aan wien door den president in zijn openingswoord hulde wera gebracht voor hetgeen hij in een lange reeks van jaren voor den bond gedaan heeft. Met groote vreugde constateerde spr. voorts, dat de beangstigende daling van net ledental tot staan is gekomen en dat thans voor het eerst een stijging, die de gewone Novemberafschrijving met enkele honderden vooral onder de jongeren overtreft, is waar te nemen. Het jaar 1927 gaf ons te zien het gemar- tel om het zevenae leerjaar, vastgelegd in de wet van 1920, terug te krijgen, zeide spr. De verpilchting voor de gemeenten voor de schooibesturen tot invoenng van het ze- vende leerjaar kwam, maar de daarbij be- hoorende zevenjarige leerplicht bleef achter- wege; deze zal moeten wachten, indien ten minste geen nieuwe uitvluchten zullen wor den gezoi.ht en gevonden voor uitstel, tot Juli 1928. De regeering heeft zich bereid verklaard met de centraie commissie te discussieeren over de memorie in zake herziening van het bezoldigingsbesluit door de gezamenlijke centrales in het overleg vertegenwoordigd. Dat beteekent, dat zij haar standpunt moest prijs geven en dat de algeheele salarisher- ziening aan de orde is. Ook al klampt mi nister De Geer zich vast aan den eisch, dat deze herziening slechts een technisehe zal zijn. De onderwijzers hebben bij deze herziening buitengewoon groot bealng, merkte spreker op. Goede verzorging van het onderwijs en van de onderwijzers is niet een zaak van ons alleen, maar van het geheele Nederlandsche volk. Gelukkig mogen wij in den laatsten tijd een hernieuwde activiteit bij onze afdeeling en opmerken, zeide spreker. Het werk onzer grootere en kleinere afdeelingen in zake kin- dervoeding en kinderkleeding, St. Nicolaas- en vacantie-kinderfeesten, schoolartsen enz., mag niet worden onderschat. De volledige emancipatie van den klasse- onderwijzer, die zelf de verantwoording kan en moet dragen voor zijn werk, dat was, is en blijft het groote doel van den bond. Na deze levendig toegejuichte woorden opende de heer Lamers net 53ste congres, waarbij 123 afdeelingen aanwezig waren. Als eerste spreker trad op de heer Sten- huis. De heer Stenhuis zeide, dat de bond der onderwijzers zich thuis voelt in de vakbewe- ging en de vakbeweging aanvaardt gaarne de deskundigheid van den onderwijzersbond op het gebied der opvoeding. Hierna nam de heer Van Hinte het woord. Deze memoreerde de salariskwestie. De algemeene secretaris, de heer Posthu- mus, merkte hierna op, dat 1 Januari 1928 het ledental 6517 bedraagt, hetgeen 309 meer is dan in den aanvang van het vorig jaar Hierna kwam het beleid van het hoofd- bestuur in bespreking De voorzitter beantwoordde de diverse sprekers. De heer Lamere kwam met kracht er tegen op dat de „Bode" zoo slechts geredigeerd zou worden, menig ander blad op onderwijs- gebied kan er een voorbeeld aan nemen. (Applaus) 's Avonds kwam aan de orde het bekende strijdpunt of hoofden van scholen lidmaat van den bond mogen worden. Hiertoe wer den voorstellen ingediend door het hoofdbe- stuur, Hilversum, Leiden, Rotterdam, Schie dam en Zuidhorn en cmstreken om het be sluit te nemen, hoofden als lid toe te laten. Als eerste spr. trad op, de heer Thijssen namens het hoofdbestuur. Spr. sprak de hoop uit, dat de bond zou besluiten tot toelating der hoofden (Applaus I>e stemming over het voorstel van het hoofdbestuur had tot resultaat dat met groote meerderheid werd besloten om de hoofden van scholen als lid toe te laten. Een voorstel van den heer Th van Woer- koim van de afdeeling St. Jan om tot een fusie van den bond met den Bond van Ne derlandsche Schoolhoofden te komen, werd met bijna algemeene stemmen verworpea. KORTE BERICHTEN. Woensdagmiddag is pastoor Van Kelck hoven te Edam bij de bediening van een van zijn parochianen plotseling overleden. Kalenders. De Kipolin-kalender geeft elke week een blad met duidelijke cijfers. De aanwijzing van den dag wordt zeer gemakkelijk ge maakt door een verschuifbaar metalen raam, dat om het vakje van elken dag sluit, zoodat men zich nooit behoeft te vergissen. Het schild vermeldt, evenals de drie daar- op voorkomende schilders op hun witte kic- len, de goede kwaliteiten van de Ripolin- verven. BIJDRAGEN VOOR DE COKES-VERSTREKKING. Er bereikten ons heden van particuliere zijde weer verscheidene bijdragen voor de cokes-uitkeering aan arme gezinnen. Dank aan de milde gevers. Wij zullen het geld aan een der comite-leden overdragen. EEN KINDERTOONEELSPEL. Wij ontvingen ter aankondiging De Kleer- maker en de Kabouters, een kindertooneel- spel in 4 bedrijven door J. Buma. Het werkje ziet er heel aardig uit en lijkt ons vlot en onderhoudend gesenreven. De heer Buma, hoofd der school te Knol- lendam, berichtte ons, dat het in verscheidene plaatsen reeds met succes is opgevoerd o.a. te Amsterdam, Meppel, Beverwijk en Andijk. De plaatselijke pers heeft de diverse uit- voeringen met voldoening besproken. HOORN, 29 Dec. Op de heedn gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 stapels kleine fabriekskaas 49; een stapel fabriekscommissiekaas 40; 2 stapels boerencommissiekaas 44, totaal 16 stapels, wegende samen 18328 kilo. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 28 Dec. 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roo- de Kool 10—/ 14.40; Gele Kool 3.50— f 7.80; Uien f 3.80—/ 13.10; Wit Lof le f 24—f 34; Witlof 2e s. 822; Prei 7.40—/ 12.90; Spruiten 9—/ 34; Boer* Kool 7.90— f 11.20. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Decem ber 1927. Langedijker Groentenveiling. Roo- de Kool le s. 8.70f 14.10; Roode Kool 2e s. 7.10—/ 12.30; Gele Kool 6 30— 8.90; Deensche Witte Kool 4.605.40; Uien 10.30—/ 10.70; Drielingen f 920; alles per 100 K.G. Aanvoer: 85000 K.G. Roode Kool; 35000 K.G. Gele Kool; 35000 K.G. Deensche Witte Kool; 3000 K.G. Uien. PURMEREND, 28 Dec. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Aardappelen 1.40 per zak, 25 KG.; Witlof 10—/ 29 per 100 K G.; Witte Kool 8—/ 14.20 per 100; Savoye Kool 6.20 10.40 per 100; Spruitkool f 2.40—/ 6.25 per 15 K.G.Boerekool 46.50 per 100 struiken; Rapen f 2.70—3.30 per 100; Wortelen 1—/ 1.15 per 25 K.G.; Uien 1.90—/ 2.74 per 25 K.G.; Prei 18— 28.20 per lOb bos; Appelen: Bramley Seedling 10—/ 14; Present van Engelana 14f 18, alles per 100 K G. Peren: Win ter jan 8.20—/ 12.30, per 100 K G. ZWAAG, 28 Dec. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 50; Winterjan 2.503.70; Present van Engeland 8.208.40; Goudreinette 5.40; Roode Kool 5.10—/ 9.90; Gele Kool 5.20— 9.30; Spruiten 11.10f 16.10; Witlof 26—/ 30; Uien 4—/ 4,60. NOORDSCHARWOUDE, 28 Dec. 1927. Uien 10.10—/" 10.40; Drielingen 9.50; Roode Kool f 10.1013.40; Doorschot 9.90—/ 12.70; Gele Kool 7.20—/ 9; Doorschot 6.508.10; Deensche Witte Kool 44.40; Doorschot 3.60 f 4.10, alles per '00 K.G. Aanvoer: 3200 K.G. Uien; 59200 K.O. Roode Kool; 20400 K.G. Gele Kool; 11200 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 28 Dec. 1927. Roo de Kool le s. 10.90—/ 14.70; Roode Kool 2e s. 1114.10; Roode Kool (Uitschot) 3—/ 5.90; Gele Kool le s. 7.70—/ 8; Gele Kool 2e s. f 5.40; Gele Kool (Uit schot f 2.50—/ 4.30; Witte Kool le s. 4.50—/ 5.10; Witte Kool (Uitschot) 2.50—/ 3.20; Uien 10 40—/ 10.80. Aanvoer: 67700 K.G. Roode Kool; 4900 K.G. Gele Kool; 19000 K.G. Witte Kool, 2800 K.G. Uien. van 29 December 1927. Opgave van Foerdhollandsch Landbonworediet. Koers van heden te ST A ATSI.EENINGEN. Vori Kotrs HELAKTIV SiJ'/iA H K¥ - BDEHKKOVTHOLi: Het Accountantskantoor van S. i. A. KEESORH STEENE3IBRUG - TEL. 152. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 6 Nederl. 1923 A 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indiscbe Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BiNNENL. Centr. Suiker Aand Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A. B C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Steel comm Zweedsche Lucilers CULTUUR MAATSCH. H. V, A •Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Gee. Holl, Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Sterbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli i Senembah Deli Batavia AMERIKA, Southern Rails Union Pacific Wabash 1001/8 101 l/o 2741/, 179 176i/8 1771/s 105 1493/8 236 100 98'/, 1021/s 1 91/8 410 546 541 115% 1533/, 358 823i/o 444i/o 184i/o 1273/, 3303/, 1933/, 355 3223/, 240% 2563/, 426 233 1721/, 3,0% 160 342 211/g 813/, 791/8 2003/, 1961/, 229V, 97i/o 761/0 133i/o 1808,4 41 2753/, 4783/, 514 566 66 pl.tn 1.30 274i/2 179 176i/o 1481/, 236-7 115-6i/o 40 '-3 549i/o 539i/o 823i/o 443 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- 1481/, 236-7 i/s 236 533/, 323 240 257 233 173 330 160 228 98 272 47/1/0 514 569 193 65 116 7 400 5 545-9 535-9 112i/o 823-4 184 165 353U4 3221-3 344i/o 2OV2 83 79-80 199 541-3 535 823 354% 323 174 Dl.m. 2.15 150 -1/3 1151/3 5331/3 359i/3 354i/o 322-V, 2561/3 330 272 478 514 5 569 Vs 20i/« 79V* 98 133-4Vo 5671/3 271-21/j PROLONGATIE vorige k -rs 5 pCt., heden 5y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Italie Vorige koers 12.065/j 59.06 9.73 34.59 47.781/2 34.90 66.30 66.80 66.80 2.471/a 13.041/s Koers op heden 3 uur 12.07 59.1/06 9.731/, 34.58i/o 47.781/2 34.921/j 66.30 66.821/j 65.80 2.473/s

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8