DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. W. H. Ki. PELS ZOON WIJ1VIIAIDEL Buitenlandscli gemengd nieuws. No. 307 Honderd negen en twintigste Jaargang loorniomeTitgprijs t>ij vooruithetaling per 3 maanden f 2. Brieyen franco N.Y. Boek- en Handelsdr, fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adyertenticpr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrnlmtc, y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactle No. 83. 30 DECEMBER liiichtvaart. Dff nominer besfaaf nit 2 blades r»27 Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredadeur Tj. N. ADEMA. Uit lief Par»E®gwear5 Den Haag, 29 December 1927. De Eerste Kamer is heden enkele uren bij- cen geweest tot afdoening van eenige zaken, we Ike voor het begin van het vol'gende jaar haar beslag moesten krijgen. Een groot aan tal ging onder den voorzittershamer door, 'n paar leverden evenwel stof tot dcbat, dat in- Jusschen niet altijd even noodig scheen. Het eerste punt, waarbij de Kamer stit- stond, was de verlenging voor een jaar van jhet zoogenaamde Stopwetje, het nocdwetje, dat indertijd is aangenomen om met het oog op de rijksfinancien een rem aan te brengen aan den lust om bijzondere scholen in het leven te rcepen ten koste natuurlijk van de staatskas. De katholieke senator De Jong vond dien rem hedemaal niet meer noodig, nu er wel geld is om aan andere onder wij s- eischen tegemoet te komen, doch hij bleef in zijn bestrijding alleen staan en kreeg zoowel van den beer Ossendorp (S. D. A. P.) als den heer Smeenge (V. B.) en ten slotte nog van den minister Kan, die tijdelijk de leiding heeft van het Departement van Onderwijs, zoolang zijn collega Waszink ongesteld is, te hooren, dat hij de dingen verkeerd aankeek Zeker, dat Stopwetje is een noodwet en het is wel zeer noodig, dat er een regeling komt, die het onnocdig maakt. Maar er is een com- missie-RuUjgrs aan het werk om een techni- sche herziening der wet op het L. O. voor te bereiden en daarom moet men nu geen ver- endering brengen in den bestaanden toe- stand, wil mgij haar het werk niet moeielijker maken. Daartoe is handhaving van het wetje gewensciht, in den hoop, dat dit niet nogeens moet verlengd worden. Zoo sprak de Minis ter. De heeren Ossendorp heeft hem duid'elijk gemaakt, dat het wetje nog steeds goed werk verricht, terwijl de heer Smeenge hem ver- weet, dat hij heterogene belangen over een kam schoor: tegenover de invoering van het zevende leerjaar en den leerplicht voor dat zelfde jaar zakt de dwang aan het bij zonder onderwijs om gepaste zuinigheid te fcetrach- ten vrijwel in het niet. De heer De Jongh gaf natuurlijk geen kamp, maar bij de stemming kreeg hij slechts het grootste deel zijner par ti}genooten aan zijn zijde en met 21 tegen 10 8temmen ging het er door. Daarna hebben wij twee antipoden ge- hoord: den heer Wibaut (S. D. A. P.), die rich als een vurig tegenstander van de Rij- wielbelasting deed hooren bij de bespreking van het regeeringsvoorstel om die belasting met twee kwartjes te verlagen en op een rijks- daalder te brengen, en den heer De Vos van Steenwijk (C. H.), die deze belasting voor- treffelijk vond en het betreurde, dat de regee- ring een verlaging er van had voorgesteld. Het was een curieus debatje, vooral omdat ten slotte beiden er in berustten. De heer Wibaut kon moeielijk op.verwerping aandringen, om dat dan de toestand voor de wielrijders niet zou verbeteren. De heer De Vos wilde niet tegen het ontwerp stemmen, omdat hij teveel eerbied had voor zijn partijgenoot-mmisier, dien hij huldigde voor zijn belastingontwerp strekkende om de „brutale deserteurs" (dat zijn de Nederlanders die zich in den vreemde metterwoon gevestigd hebben) te pakken. Het voorstel is daarop zonder stemming goedge- keurd. Dat was ook het geval met enkele finan- ciede ontwerpen betreffende de Locking van het batig saldo van de N. U. M. enz., waar bij wij getuige waren van een spiegelgevecht tusschen den heer De Gijselaar (C. H.) en den minister van financien, dat te technisch- financieel is voor een leek om het ten voile te snappen. Ten slotte zijn een aantal naturalisatie-ont- werpen goedigekeurd, nadat dezelfde heer De Gijselaar eenige kritiek had laten hooren over de wijze waarop de Regeering de aanvragen om naturalisatie behandelt. Tot de ontwerpen, welke onder den hamer des voorzitters doorgingen behoorde ook de goedkeuring van den onderhandschen verkoop van de voormalige Cadiettenschool aan de ge-- meente Alkmaar. De Eerst Kamer is tot 10 Januari uiteen- gegaan. DageSiJksch overiiciif. DE VERHOUDING TUSSCHEN DE VEREENIGDE STATEN EN MEXICO. Verb'etering merkbaar. Ge- lukkig optreden van cen gezant. Maandenlang is het homeles geweest in de vernouding tusschen de Vereenigde Staten en Mexico, zoo zelfs, dat in Washing ton rekening werd gehouden met de moge- lijkheid van een gewapenden strijd. Men herinnert zich de oorzaken: het in- beslag nemen van Amerikaansche eigen- dommen op aandringen van de Mexicaan- sche arbeiderspartij, voorts het toelaten van vestiging van Japanners langs Mexico's heele Westkust en dan de petroleumwet geving. Dit waren voor de Vereenigde Sta ten zeer belangrijke punten, waartegen de gezant dan ook met klem opkwam, echter zonder eenig resultaat. Daar kwam nog bij de kwestie met Mexico over het optreden der V. St. in Centraal Amerika, zoodat de spanning, nog voortdurend toenam en, zoo- als boven gezegd, de mogelijkheid van oor- log door den Amerikaanschen staatssecreta- ris van buitenlandsche zaken, Kellogg, on der oogen werd geziep- Gelukkig is het zoover niet gekomen. Als laatste middel om dit uiterste te vermijden, werd de vervanging van den gezant te baat genomen en deze nieuwe functionnaris heeft waarschijnlijk een andere wijze van optreden gevolgd dan zijn voorganger. Daarbij kwam ook van Mexicaansche zijde de wensch naar verbetering der verhoudingen, en zoo is het mogelijk geworden, dat de regeering van Mexico een nieuwen koers heeft ingeslagen. Bewijs hiervoor is een wijziging in de petroleumwetgeving, die in staat zal kunnen zijn, den weg te etfenen voor een verbete ring in de betrekikingen. Van den kant der Vereenigde Staten is aan de Mexicaansche regeering vergunning is verleend om de Fordvliegmachine aan te koopen, waarmede mrs. Lindbergh onlangs naar Mexico is gevlogen om zich bij haar zoon te voegen. Deze gebeurtenis beschouwt men volgens den Washingtonschen corres pondent van de „Times" als een teeken van een „besliste verslapping" van de streng- heid, waarmede gedurende eenigen tijd het embargo op den uitvoer van wapens en mu- nitie van de Vereenigde Staten naar Mexico is toegepast. Het ligt echter niet onmiddellijk in de bedoeling om het embargo op te hef- fen. De toestand kan over het algemeen wor den gekarakteriseerd als een van een voor- zichtige stap in de richting van algeheele vrijheid van handel, die de Mexicaansche re geering wenscht. Het resuitaat van de vermindering van de spanning in de betrekkingen der beide landen zal waarschijnlijk blijken op de Pan- Amerikaansche Conferentie, die 16 Januari te Havanna begint. Maandenlang achtte men het waarschijnlijk dat deze conferentie in een hevigen strijd zou ontaarden tusschen Mexico en de Ver. St. Thans zal, naar men verwacht, de conferentie in veel rusti- g.er banen worden geleid. Als derde punt, dat de spanning kan ver- minderen komt het bericht, dat een bankiers- groep te New York zich bereid heeft ver- klaard nog eens te zullen nagaan wat ge- daan kan worden ten aanzien van Mexico's financien en spoorwegen, een vraag die reeds eerder met onbevredigend resultaat onder oogen was uezien. Het feit, dat de Mexicaansche regeering dringend steun in d-ezen behoeft, doet verwachten, dat de ban- kiers een zeer belangrijke rol kunnen vervul- len in verdere' verbetering van de betrekkin- g?n. lioltejilapd CHINA. DE STRIJD OM KANTON. De troepen van Li Tsjai Soem, die gouver- neur van Kanton was tot den staatsgreep van 17 November, zijn te Kanton aange- komen en hebben de controle van de stad aan de troepen van Li Foek Lam zonder in- cidenten ontnomen. De troepen der gematig- den patrouilleeren thans in de stad. De troe pen van Li Foek Lam hebben zich naar het eiland Honan tegenover Kanton terugge- trokken. FRANKRIJK. DE VEROORDEELDE COMMUNISTISCHE KAMERLEDEN. De communistische Kamerleden Cachin, Doriot, Marty en Duclos waren door de Kamer gedurende den zittijd op vrije voeten gesteld. Terstond na de shiiting van het Parlement voor Kerstmis, toen de begrooting aangenomen was, hadden ze opnieuw in de Sante-gevangenis opgesloten moeten zijn. Dit is niet gebeurd. Men had erop gerekend, dat ze zich vrijwillig zouden aanmelden. De communistische partij heeft hun bizondere opdrachten gegeven. Bepaald schuil schijnen ze zich echter niet he houden. Volgens het Journal bestudeert Cachin de petroleum- kwestie; Marty houdt zich met vlootzaken en Duclon met die van de oud-strijders bezig. Doriot rust uit. De politie heeft nu in last hen op te spo- ren en gevangen te nemen. DUITSCHLAND. TEGEN VERMINDERING DER JOODSCHE BEVOLKING. Wegens de vermindering der Jcodsche be- bevolking in Pruisen, heeft het bestuur van den Pruisischen Joodschen bond het voor- nemen een fonds te stichten om het aangaan vaawroeger huwelijken te bevorderen en een prijsvraag uit te schrijven over het onder- v>^erp: „Het woningvraagstuk van de groote steden en zijn invloed op de Joodsche be- volking".. EEN INCIDENT. Profl Lubarsch, directeur van het Patho- logisch-anatomisch Instituut aan de univer- siteit te Berlijn heeft na den dood van Kutisker den studenten een demonstratie ge geven van de organen van bet lijk en daar bij den naam Kutisker genoemd De Duitsche Liga voor de rechten van den mensch heeft daartegen bij minister Becker geprotesteerd en gewag gemaakt van de lezing, die onder studenten de ronde deed, dat Lubarsch zou hebben gezegd „dit is ,lmt lijk van den Jood Kutisker". De minis ter heeft in verband met het protest een on- derzoek ingesteld en deelt nu mede dat van een anti-semitische uiting niets is gebleken. Niettemin acht 'hij het noemen van Kutisker's naam een schending van het beroepsgeheim van den medicus, die blijk geeft van gebrek aan takt". Dit oordeel is ter kennis van prof. Lu barsch gebracht. Of het besluit van den hoogleeraar om met het einde van het win- tersemester met pensioen te gaan hiermee samenhangt, blijve in het midden. Officieel heeft het dat prof. L. den leeftijd van af- treding heeft bereikt. EEN VERGIFTIGINGS-GEVAL. De familie van den vroegercn waard Na der te Theilheim, welke uit acht personen bestaat, is na het gebruik van z.g. „G6tters- nesse" ernstig ziek geworden. Er deden zich vergiftigingsverschijnselen voor. De 19-jarige zoon en 28-jarige dochter zijn reeds gestorven. Men betwijfelt of men de andere leden van de familie in het leven zal kunnen behouden. RUSLAND. NIEUWE CONTRA-REVOLUTIONAIRE ORGANISATIES. De Gepeoe in de Oekraine heeft dezer dagen een tweetal monarchistische orgam- saties ontdekt te Kief en Odessa. De leden waren zonen van vroegere tsaristische offi- cieren, alle jonge menschen. De .organisatie te Kief stelde zich ten doel terroristische aan- slagen te plegen. Van de samenzweerders te Odessa waren drie ingeschreven als studen ten aan de universiteit- en twee werkten als arbeiders op een fabriek, een was zelfs lid geworden van de jeugdorganisatie. De laat ste organisatie gaf vlugschriften uit onder het mom der oppositie en had de arbeiders opgewekt den 7 November niet mee te doen aan de feesten, maar thuis te treuren. ROEMENIe. DE POLITIEKE STRIJD. Volgens een bericht uit Boekarest zal pa triarch Mirin Christea uit den regentschaps- raad word:n gezet en vervangen worden door generaal Prezam, het hocfd van den ge- neralen staf. Deze wisseling wordt in poli- teike kringen te Boekarest beschouwd als een open aankondiging der regeering van een strijd om de macht met de -boerenpaxtijl GROVE CORRUPTIE D oud-afgevaardigde Floresco richt in een hoofdartikel, dat veel opzkn baart, ernstige beschuldiigingen tot lddende persoonlijkhe- den van de Roem eensch-Ameri kaansche pe- troleu m-maa tschapp ij (de Romana- Ameri cana) Zoo zou met medewcten van de overheid in een bosch van het petroleumgebied 80 hectaren grond afgepaald zijn, waardoor den staat een schade van ongeveer 1.800.000 gulden zou zijn berokkend. Foresco beschuldigt de maatschappdj van voortdurende onregelmatigheden en beweert, dat men ook het aandeel van 30 pet. in de petroleumproductie, dat bij contract is toege- wezen, als regel niet aan den staat heeft doen toekomen. Met de bedragen, waarvoor de staat bij de petroleumproductie is benadeeld, zou, volgens Foresco, de geheele staatsschuld van Roemenie kunnen worden gedelgd. DE STUDENTEN IN VERZET. Volgens een bericht uit Boekarest, is er tusschen d'e Roemeensche regeering en de stu denten opnieuw een ernstig conflict gerezen. De studenten hebben zich solidair ver- klaard met hun negen tot gevangenisstraf veroordeelde kameraden en eischen hun in- vrijheidstelling. Geschiedt dit niet, dan wij- zen zij alle verwikkelingen voor den verderen loop van zaken af. De regeering heeft daar op veertig gearresteerde studenten in vrijheid gesteld, maar de unie van christelijke studen ten verklaart, dat zij hiermede geen genoe- gen neemt. LITAUEN EEN NIEUW COMPLOT. Naar de „Kurjer Warszawski" uit Kowno meldt, heeft de Lithausche politie opnieuw een uitgebreid communistisch complot ont dekt. Bij het onderzoek is veel materiaal in beslag genomen, voornamelijk bij een der be- stuursleden van de Lithausche communisti sche partij. Verder is een drukkerij gesloten, waar communistische geschriften werden gedrukt. Een agitator op non-actief. De Poolsche gezant te Riga, Loekasiewicz, gaat voor geruimen tijd met verlof, zoo wordt aan de ,,Voss. Ztg." gemeld, welk blad ver wacht, dat hij ten minste de eerste maanden niet naar zijn standplaats zal terugkeeren. Voor de Lithausch-Poolsche onderhande- lingen acht het blad de tijdelijke verdwijning van Loekasiewicz uit de Poolsche diplomatic een voordeel. Ook de keuze van Riga als plaats der onderhandelingen wordt daardoor weer mogelijk. AMERIKA. TACHTIG MENSCHEN VERDWENEN. Tachtig Indianen, onder wie vele vrouwen en kinderen, zijn verdronken, toen zij probeer- den om de rivier de Cautin in Chili te paard over te steken. DE BC MAANSLAGEN IN ARGENTINE*. Omtrent de bomaanslagen in de filialen te Buenos Aires van de National City Bank en de First national Bank te Boston melden de Engelsche bladen, dat algemeen wordt aan genomen dat de bommen door communisten in de gebouwen werden geplaatst en dat de daad een wraakneming was in verband met de terechtstelling van Sacco en Vanzetti. Het gebeurde heeft groote verontwaardi- ging gewekt en de politie wordt tot meer acti- viteit aangespoord. Alle communistische bu reaux worden streng bewaakt. Vermoed wordt dat er zoolang met de aanslagen is gewacht totdat de in verband met de executie van Sacco en Vanzetti ingestelde bewaking der banken wat was verslapt. Intusscben worden te New York alle open- bare gebouwen bewaakt, daar de politie een anoniemen brief heeft ontvangen met de be- dreiging dat de Criminal Courts spoedig door bommen in de lucht zullen vliegen. Alle zeventig personen, die werden gearres- teerd en verhoord in verband met de bomont- ploffing in twee banken op 24 December, zijn in vrijheid gesteld. Het onderzoek duurt voort. KERK EN STAAT IN MEXICO. De Amerilcaansche Nationale Raad voor Vrouwen heeft een brief geschreven aan pre sident Coolidge, waarin hij protesteert tegen „de onchristelijke en onbeschaafde vervol- ging, die in Mexico wordt uitgeoefend door de regeering van Calles". FOKKER IN AMERIKA. De stad Wheeling in West Virginia heeft aan onzen lar.dgenoot Fokker, die voorne- rnens is aldaar binnenkort op groote scha'al vliegtuigen te gaan produceeren, een bedrag van 750.0C0 dollar gegarandeerd voor zijn bedrijf. Fokker is voornem.ns zich voorname lijk te gaan toeleggen op den bouw van een licht sporimodel, dat voorzien zal worden van een Franschen Anzani-motor van 35 P.K. Met een dergelijk monoplaan-model is reeds meer dan een jaar geexperimenteerd. ITALIe. DE LANDVERHUIZING De landverhuizing uit Italie, waar de re geering zich zoo krachtig tegen verzet, is de laatste maanden niettemin toegencmen. In September was het getal dergenen, die over de zee een nieuw bestaan zochten, 19.398, vergeleken bij 16.731 in Augustus en 16.256 in September 1926. De landverhuizing naar Europeesche landen beliep 8388 tegen 6921 in Augustus. PALESTINA. EEN GRENSKWESTIE. Op 6'/, K.M. van Jeruzalem aan den weg naar Jaffa is tusschen Arabieren en honder- den gewapende dorpelingen uit Ainkarem bij de vermeende geboortepiaats van Johannes den Dooper hevig gevochten omdat de eene partij beweerde dat de andere de grensaf- scheiding tusschen de plaatsen voor ieders eeredienst veranderd had. Ook aan den kant van de politie die de rust kwam herstellen, vielen er gewonden. Een sterke afdcelmg be- reden politie uit Jeruzalem dempte de onlus- ten en nam d'e belhamels in hechtenis. KORTE BERICHTEN. Naar de Zwitsersche bladen uit Zer- matt vernemen zijn bij een bestijging van den Matterhorn vijf Zwiisersche studenten dcor een iawine beaolven. Met veel moeite hebben te hulp gesnelde gidsen hen gevonaen. Ze leefd'en alle vijf nog, doch twee zijn vrij ern stig gekwetst. De honger en de felle vorst hebben de wolven in Zevenbergen naar de dorpen ge- dreven, waar zij groote slachtingen onder de schapen aanrichten. Twee personen werden te Buffalo (Ver eenigde Staten) gedood en drie gewond, toen de achtste verdieping van een huis door de zeven lagere verdiepingen naar beneden sloeg. Men zoekt nog naar meer slachtoffers. Een Spaansche treiler, die door den or- kaan ontredderd was, is bij Rabat (N.-Afrika) op de kust geworpen. Drie leden van de be- manning zijn verdronken. De heer Cozzio, vice-consul van Italie te Odessa, is door roovers vermoord. Het lijk werd van de kleeren en gouden tanden beroofd. Gemeld wordt, dat het zelfportret van Rembrandt, dat verloren heette bij den brand in een kasteeel in Galicie, toch nog gered is met eenige schilderijen van andere oude meesters. De Banca Economica si Ipotecara Uni ts te Cluj, een Roemeensche instelling, het vorige jaar ontstaan uit de fusie van twee lokale banten, heeft haar betalingen ge- staakt. Het totale deficit wordt op 50 mil- lioen geraamd. Naar men meent heeft de bank ook buitenlandsche crediteuren. De tweede dochter van den gewezen advocaat Geiss te Miinchen, die op Kerst- avond met zijn gezin zelfmoord pleegde, is gisteravond in bet ziekenhuis overleden. De ouderwetsche winter heeft in tal van gedirijven toenemende werkloosheid tengevol- ge gehad. Het aantal werkloozen in Duitsch- land is in de eerste helft van deze maand met ongeveer 25 pet. gestegen en bedraagt thans circa een millioen. Te Moskou zal een nieuwe automcbie- lenfabriek worden gebouwd, die, wat om- vang en inrichfing aangaat, tot de meest vooraanstaandie fabrieken der wereld zal moeten behooren. De kosten van den bouw en inrichting zullen 40 a 50 millioen roebel bedragen; de jaarlijksche productie zal 25.000 stuks bedragen. Simon Stepitsj, oud-kassier aan het mi- rtisterie van binnenlandsche zaken te Bel do, die terecht heeft gestaan wegens veri igra- duis- KOORSTKAAT 49-51. TELEFOGN 207. ALKMAAR. terig van 1.600.000 dinar, is veroordeeld tot 23 jaar gevagenisstraf. De „Daily Herald" meldt, dat Philip Snowden zijn lidmaatschap. van de Onafhan* kelijke Arbeiderspartij heeft opgezegd, om dat hij van meening is, dat deze partij niet langer mesr noodig of nuttig.is, sedert de Arbeiderspartij op socialistischen grondslag staat. KGUDE, SNEEUW EN STORMEN. De koude in Scandinavie duurt voort. Op sommige plaatsen in Denemarken is de tem- peratuur gedaald tot 17 graden onder het vriespunt. in Zweden tot 22 graden en in Finland tot 23 graden onder het vriespunt. In het noordelijk gedeelte van het Kattegat en in de Sond heeft ijsvormihg plaats. De kleine scheepvaart wordt reed's ernstig be- moeilijkt. De Noord-Ooster storm, die gister over het Kanaal gierde, was heviger dan hij in jaren ooit geweest was. Verschrikkelijke zeeen slaan over de stoomschepen been. De loodsen kunnen niet aan boord komen of van boord gaan. De passagiersboot „Engadine", van Boulogne naar Folkestone, had het geduiende den overtocht vreeselijk te verantwoorden. Zij werd door de golven van de boeg tot het achterschip schoongespoeld en soms leek het alsof het schip door het overhellen geheel zou omslaan. Iedere passagier aan boord was ziek en velen moesten bij aankomst aan land gedragen worden. Uit vele plaatsen in Engeland wordt ge meld, hoe de menschen door de sneeuw po- gen te worstelen om aan voedsel en brand- stof te komen. Zelfs Londen werd bedreigd met gebrek aan voedsel en brandstof. De kolenhande- laars konden per trein genoeg brandstof krijgen, maar door de bevroren straten is het moeilijk ze onder de bevolking te dls- tribueeren. In Covent Garden is een gebrek aan groen- ten, die meesi langs de wegen moeten aan- gevoerd worden. De melkaanvoer was ook gestremd, maar dien heeft men nu weer kun nen regelen. In de verbinding met het vasteland komt een beetje meer beweging. De autoriteiten hebben gister vliegtuigen gebruikt om voedsel te brengen naar Wester- ham en naburige dorpen in het graafschap Kent, die in gesneeuwd zijn en waar de be- woners geiscleerd werden. Door de hoogc sneeuw konden de vliegtuigen echter niet landen. Men heeft toen het voedsel in zakkeu aan parachutes laten zakken. ONTaARDE vader. In het Noord-Fransche grensplaatsje Feig- nks heeft 'n vader een monsterachtig vergrijp gepleegd. De smid Raoul Hubert, een dronk- aard, placht zijn vrouw en zijn drie jeugdige kinderen te mishandelen telkens wanneer hij beschonken thuiskwam. Midden November was de arme vrouw het moede en vertrok met haar jongste kind naar Parijs, waar zij familie had. De andere klei- nen liet zij onder de hoede der grootmoeder achter. Op 22 December werd zij door de oude vrouw dringend teruggeroepen. Bij haar aan- komst te Feignies deelde deze haar toen me de, dat den dag na haar vertrek de man zijn twee kinderen was komen weghalen. Toen zij later, den 22sten November, eens in's mans nieuwe woning naar de kleinen ging kijken, vond zij ze tot haar onuitsprekeiijke ontzei- ting opgehangen en reeds bewusteloos: aan spijkers naast het raam hangen. De „va- der" moet daarna, zonder zich om het lot der kleinen te bekommeren, in den tuin zijn gaan werken, en van zijn afwezigheid maakte de bejaarde vrouw gebruik, de twee kinderen, meisjes van 6 en 5 jaar, af te snijden en tot bewustzijn terug te brengen. Zoodra de jonge vrouw dit ontzettende re- laas had vernomen, nam zij de kinderen mee uit het oord der verschrikking en vestigde zich met ze te Vincennes bij Parijs. Tevens diende zij een klacht in bij de politie. De gen darmerie te Feignies rapporteerde, dat de man naar onbekende bestemming -vertrokken was; ten slotte wist men hem te vinden te Issy-les-Moulineaux, aan den anderen kant van Parijs, waarheen hij was gevlucht. Voor- geleid, ontkende de man strak en stijf, de af- schuwelijke daad te hebben begaan. Het re« laas van de twee kinderen klopt intusschen precies met dat der grootmoeder, terwijl om de halsjes der kleinen een diepe roode striem is waargenomen. In afwachting van zijn be- rechting is thans de ontaarde vader achter slot en grendel gezet. DE VERMISTE MEVR. GRAYSON C.S. De Amerikaansche torpedojagers Stuyve- sant en Mahan die waren uitgezonden ter opsporing van het vermis te vliegtuig Dawn met mevr. Grayson en de beide vliegers aan boord, hebben bericht gezenden, dat zij de kust hebben afgezocht van New York tot aan Sable Island', doch niets hebben gevonden. RMAARSCHE CODHANT. sbsesk

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1