(llimsfstls CiiiiiL Nisuwjaarsw&nschsn. VI SITE K AARTEN Hadio-hoekje mii.UlTON. De grijze Dame. mmmm VrUda^r IIO December. llllllll]®®®®®®®!©] HI No. S07 1927 bonders Ne^en en Twintipste Jaargang, IN HET NUMMER, DAT ZATERDAG 51 DECEMBER VF.RSCHIJNT, ZAL WE- DEROM GELF.GENHEID BESTAAN TOT HET PLAATSEN VAN NIEUW- JAARSWENSCHEH, a 50 CENT a CON- TANT. DE DIRECTIE. Zaterdag 31December. HUversum, 1060 M. 12 Politieberichten. 12.352.Lunchmuziek door het A. N. R. 0.-Trio.2.4.—r FLmmuziek uit de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest onder leiding van Hugo de Groot. 4.— Italiaansche les. 4.30—5.15 Fransche les. 5 156Duitsche les. 6.7.45 Concert door het A. N. R. O.- orkest. Stella Seemer, humoriste. 7.45 Politie berichten. 8.10 V. A. R. A.-programma. Oudejaars- avondviering met medewerking van het Sym- Thonie orkestje van den Alg. Ned. Diamant- oewerkers Bond, onder leiding van Meyer de Haas. 8.10 1 Orkest: Ouverture Egmont, Beethoven. 8.25 Jeanne Baci'ek. a Aria van diolette uit „Traviata", Verdi, b. Chanson kidoue, Rimdky, Korsakow. 3 Orkest: a Mo- jient musical, Schubert, b Hochzeits.'Marsch, Mendelssohn, Bartholdy. 8.50 4 Jo Stern- aeirn, voordracht: Wrokkend^ Gedicht van Sam. Falkland. 5. Orkest: An d.er schonen jlauen Donau, Joh. Strauss. 9.25 6 Liedjes oij de luit door W. Dumont. 9.5010. Pauze. 10.8 Oudejaars-revue en nieuw- jaarswensch, in alouden trant door C. v. d. Lende, voor te dragen door Jet Bonn en Iro- nicus. 9 Orkest: Ouverture Kalif von Bag dad, Boieldieu. 11.— 10 Voordracht door jo Sternheim: Slotfragment uit den roman van Herman Robbers „Een voor een". 11.15 11 Jeanne Bacilek: a. Aria van Dinorah, Meyerbeer, b. Ave Maria, Gounod. 11.30— 12.— Toespraak van den heer A. B. Kleere- koper, lid van de Tweede Kamer. 11.45 13 a Orgel en vioolsolo door Joh. Jong en Hugo de Groot. b. Voordracht door Jo Sternheim: De echo van het Jaar, Adama van Scheltema. c. Orgel en vioo'.solo. 12.— 14 Inluiding van het nieuwe jaar. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 Al.) 12.301.30 Concert door Trio Winkels. 3 4.Kinderuurtje K. R. O. Mej. Ria Mul der. Mej. Janny Leeflang en Hr. Jac. Sue- rink. 5.6.30 Dinermuziek. Gramofoonmu- ziek. 6.30—7.— K. R. O. Spr. W. G. Nieu- wenhuis: Terugblik op het afge'oopen jaar. 7.7.3o Cursus Hollandsch door D. G. van Rineglestein. 7.309.— N. C. R. V. Dienst in de Zuiderkerk (Geref.) te Rotterdam. Voor- ganger: Ds. J. A. Tazelaar, geref. pred. 9. 11.45 K. R. O. Uitzending uit Vo1endam van het Weihnachtsoratorium. Naar woorden u. d. H. Schrift voor soli en gem. koor met be- geleiding van orkest. Compositie van H. Fi- delis Miiller Domdechant in Fulda. op. 5 en 7 Solisten: Jules Moes, tenor. G. J. Moes, sopraan. Mej. Heemskerk Veekens, alt. F. Meyerse, bas bariton. Arn. Miihren, leider. 12.Oudejaarsnacht. 12.— Klokslagen en beieren van de klokken van de St. Vitustoren te Hilversum. Daventry, 1600 M. 1.202.20 Dansmu ziek. 3.50 De Mi'itaire band en solisten, so praan en bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 In- strumentale soli door het Buchanan Trio. 7 20 Een nieuwjaarsvertelling. 7.35 Piano- composities van Mendelssohn. 7.45 Lezing: Skating. 8.05 Herinneringen uit 1927. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Miss Sheila Kaye Smith leest uit eigen werken. 9.50 Nieuwsbe richten. 8.55 Clapham en Dwyer, humoris- ten. 10.50 Dansmuziek. 11.50 Nachtdienst in York Minster. 12.30 „Grand Good night". Pariis „Radio-Paris"1750 M. 10.50 11.Concert. 12.50—2.10 Klassieke trio's. 5.055.55 Concert door de „Rosati". 8.50 Kinderuurtje. 9.20 Variete en dansmuziek tot 3.20. Langenberg, 469 M. 12.25—1 50 Kamer- muziek. Dusseldorfer strijkkwartet. 5.20 Uit het Engelsch van Henry Set on Merriman. 44) Agatha keek den anderen kant uit, toen Fitz bij haar kwam en hij moest haar aan- raken en zijn verzoek om een dans herhalen, voor zij zich van zijn ontniddellijke nabijheid bewust werd. „Zeker," antwoordde zij eenigszins achte- locs, „als je er een wilt h ebb en. Ik even een goed berekende pauze en neerkijken op haar eigen japon „ik dacht, dat je boos op mij was." Fitz keek ietwat verbaasd. „Wat een dwaasheid om zoo iets te den- den!" zeide hij. Brutaal coquet keek zij op. „Dus het was slechts vergeetachtigheid of •nver schi 1 li gh eid „Wat was vergeetachtigheid of onverschil- ligheid?" vroeg hij giimlachend, terwijl hij de kaarten vergeleek. Het zeer in 't oogloopend uitstellen van je komst," antwoordde zij. „In aanmerking genomen, dat wij eikaar gekend hebben van- af dat wij kinderen waren, is het niet meer dan natuurlijk, dat ik met je zou willen dan- ®en." „In aanmerking genomen, dat wij eikaar gekend hebben vanaf, dat wij kinderen wa nes", lierhaakle hii haar woorden en toon. 6.50 Werken van de Strauss-dynasrie. Orkest. 7.50 Vroolijke avond. 10.5011.20 Het oude jaar gaat. 11.20 Nieuwjaarswenschen. 11.30 1.20 Dansmuziek en koorzang. Konigswusterhausen, 12.50 M. 11.20 3.Lezingen en lessen. 3.506.20 Orkest. concert. 7.50 Otto Reuter zingt met orkest- begeleiding. 9.50 Dansmuziek tot 1.20. Hamburg, 395 M. 3.35 Oudejaars-dans- muziek. 7.20 Vroolijke avond. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek 8.3510.35 Concert met een oudejaarsschets. ProviwciaaB nieuws INDEELING VAN ZLTDERZEE- GEBIED. De ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Waterstaat hebben bij de Tweede Kamer ingediend een ontwerp van wet tot gemeentelijke indeeling van Zuider- zeegebied. In de toelichting wordt er op ge- wezen, dat bij de wet van 30 Juli 1926 onder meer het gedeelte van de Zuiderzee, waarbin- nen de afsluitdijken tusschen de gemeente Wieringen en de Noord-Hollandsche en Frie- sche kust liggen of zullen komen te liggen, gemeenteiijk is ingedeeld, in afwachting van nadere gemeentelijke indeeling, welke het ge- volg zal mceien zijn van de afsluiting en droogmaking van deelen van die zee. Bij de behandeling van het ontwerp dezer wet in de Tweede Kamer heeft minister Kan toegezegd, dat zco spocdig mogelijk zou worden voorbereid een verdere gemeentelijke indexing van Zuiderzeegebied, waardoor ook de uitvoering der werken tot indijking en droogmaking van de Wieringermeer zou plaats hebben binnen ingedeeld gebied. Tot deze verdere indeeling strekt het thans ingediende ontwerp van wet. Vcorgesteld wordt, overeenkomstig het ad- vies van den Directeur-Generaal der Zuider- zeewerken, het gedeelte van de Zuiderzee, waarbinnen de bedoelde werken zullen wor den uitgevoerd, toe te voegen aan de gemeente Medemblik, voor zoover dit gedeeTe niet reeds bij de bovenvermelde wet bij de gemeen- ten Wieringen en Anna Paulowna is inge deeld. Hierbij wordt uitgegaan van de gedachte, dat het aanheveling verdient, eenvoudigheids- halve en ter vermijding van moeilijkheden het geheele gebied bij een gemeente te voegen, waarvoor de gemeente Medemblik het eerst in aanmerking komt; van daar uit is bedoeld gebied gemakke'ijk per vaartuig te bereiken. Een uitzondering wordt slechts gemaakt voor een strook van 300 meter langs de bui- tenzijde der bestaande zeedijken van Nieuwe- sluis tot Aartswoud. Deze strook ware in te deelen onderscheidenlijk bij Barsingerhorn en Winkel, voor zoover gelegen langs de kust van beide gemeenten. De gemeentebesturen van Medemblik, Bar singerhorn en Winkel hebben medegedee'd, geen bezwaar te hebben tegen dit plan van voorloopige indeeling, waarmede niet wordt vooruitgeloopen op de definitieve indeeling van de afgesloten en droocrgelegde Zuiderzee. PETTEN. De raad dozer gemeente hield 27 Dec. een openbare vergadering. Aanwezig alle leden met uitzondering van de heeren Nottelman en de Graaff. De voorzitter opende de vergadering waar- na de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Van Gedeputeerde Stalen was ingekomen een besluit tot verdaging van hun beslissing op de pensioensverhaalverordening. Voor kennisgeving aangenomen. De rekening van het Electriciteitsbedriji 3e kw. 1927 leverde een batig slot op van 50.87. De straatverlichting heeft gekost 61.32. Over de eerste drie kwartalen 1927 was er gevormd een batig slot van 205.04. De straatverlichting had over dat tijdvak ge kost 171.68. Na eenige bespreking over het al- of niet rendabel zijn van een eventueele uitbraiding van het net, waarvoor het batig saldo was bestemd, werd ook dat voor kennisgeving aangenomen. Van d:n Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen was bericht ingekomen dat de over 1924 ingehouden pensioensbij- drage van de onderwijzers ad 556.90 nog moet worden afgedragen. L&\ ingehouden worden. Naar aanleiding van een schrijven van den Pensioenraad werden enkele pensioensgroncj- slagen vastgesteld. De gemeente was voorts aan den Pensioenen nog schuldig 1987 90 rente en aan inkoop 230.49. Het restaur der leening van f 14000 zal daarvoor ge- bruikt worden. Lidmmelijke oefeningen. B. en W. stelden voor om met het oog op de groote kosten aan de invoering verbonden, ontheffing te vragen van de verplichting tot „Mag ik een derde hebben?" „Ja", met een ongedwongen knik. „En" zij hield op, en terwijl zij rondkeek zag zij Luke in de tegenovergestelde richting gaar. met mrs. Harrington „en wil je even een kop koffie met mij drinken? Ik ben wel geen- gageerd voor dezen dans, maar dat doet er niets toe." Fitz boo'd haar zijn arm en keerde zich even, om zijn degen wat hooger aan te ha- ken. Hij vergewiste zich of het lemmet goed op zijn plaais zat, daarbij insluitend het kleine roode plekje, dat roest verzamelde een traan. Toen zij eindelijk een rustig plekje in een kleiner vertrek hadden gevonden, keek Aga tha met onverholen bewondering op tot Fitz, terwijl hij haar haar koffie aanreikte. „Weet je", zeide zij, „dat je een groot gun- steling van mrs. Harrington bent?" „Zij is altijd heel vriendelijk tegen mij". Tot het houden van gewone beuzelpraatjes was Fitz de man niet, daartoe was hij te be- daard, openhartig in zijn manier van doen. Agatha ging dus wat verder en zeide op luch- tigen toon „Zooals zoovele vrouwen denkt zij, dat zee- lieden verheven zijn fcoven de rest van het menschdom". Maar zij slaakte een zuciht voor zij haar koffie dronk. Fitz had nog niet uitgemaakt of dit allc-s op hem of op Luke sloeg. Hij hoopte eigenlijk, dat Agatha haar pijlen op hem gericht had, want van zichzelf was hij zeker, over Luke was hij in twijfel. Bij wijze van nieuwsgierigs- heid vervolgde hij het besprek. „En jjj", zeide hii, „kiikt m«t ita mtiwc- het geven van onaerwijs in lichamelijke oefe ningen. De voorzitter deed mededeeling omtrent het daarover gesprokene in de te Barsinger horn gehouden vergadering van de vereeni- ging van Burgemeesters en secretarissen in net kanton Schagen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Emigratie naar Canada. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid was medegedeeld dat het Rijk bij emigratie van om en minvermogenden naar Canada een belangrijke bijdrage verstrekt in de zeepassagekosten, als ook de gemeente daarin een gering bedrag bijdraagt B. en W. stelden voor in een eventueel voorkomend geval bij te dragen. Aldus werd besloten. Verschillende ingekomen verslagen werden overgelegd en zullen circuleeren Keuring van we en vleesch. Overgelegd werd de ontwerp-overeenkomst voor cen keuringsdienst in den kring Barsin gerhorn, benevens een raming der exploita- tie van een te stichten centrale noodslacht- plaats met verwerkingsinrichting. B. en W. stelden voor op deze voorwaar- den in te gaan. De heer Hollander vend het eigenaardig dat het Kring Barsingerhorn was, hoewel de inrichting in Schagen komt, z. i diende de administratie te zijn daar waar de inrichting gevestigd is. De hcei- Blom was ook die meaning toege- daan. De voorzitter mcende ook dat de adminis tratie bij het gebouw hoorde. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Benoemd werden: tot lid van het Burger- lijk Armbestuur de heer P. Hollander (hcr- benoeming); tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer FI. S. Eriks, in de vacature-H. Bijlsma; tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs de heer J. P. Geensrn (herbenoeming). De rondvraag leverde niets op. Met een woord van d3nk voor de aangena- me samenwerking in het bijna afgdooper jaar en met de beste wenschen voor het nieuwe jaar, sloot de voorz de vergadering. SCHERMERHORN. Vergadering der plaatselyke commissie en leden van den Bijzonderen Vrijwiiligen Land- slorm op VTijdag 23 December. De cpkomst was zeer goed. De voorzitter, de heer Zuidersma, fcurgemeester, heette alien harte- lijk welkom, in 't bijzender den heer Holders, hoopt, dat de besprekingen tot nut der afdee- ling mogen zijn. Daar de Bijz. Vrijw. Land- storm in 1928 al 10 jaar zal bestaan hoopt spr. dat ze door mag hlijven groeier, en b:oei- en voor de orde en rust in ons vaderland en opende de vergadering, waarna de prijzen van den plaatselijke schietwedstrijd werden uitgereikt. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Dolders, secretaris gewestelijke commis sie die in het midden bracht dat de bedoeling in het 10-jarig bestaan feestelijk te herdenken met een landdag in den Kaag, w'elke, naar hij hoopte, goed zou slagen, door een groote opkomst ook van deze aidceiing. Daar elk lid in de gelegenheid moet zijn er heen te gaan zal er een reiskas gevormd worden, welke na eenige besprekingen gevormd zal worden door het rondgaan met lijsten. Daar de leden zich bij onrust in het land vrijwillig beschik- baar stellen en huis en erf verlaten, hoopte spr., dat ook de burgers die vcor orde en rust zijn een geldelijx offer willen brengen. Ook werd een vaandel voor de afdeeling besproken, waartoe werd besloten nadat bleek dat het zoo eenvoudig mogelijk zou zijn. Van de rondvraag wera geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter den heer Dolders dankte vcor zijn tegenwoordigheid en de leden voor de opkomst en hoopte dat de schietoefeningen steeds een amussement mochten blijven voor de leden en dat het nooit tot een oprcepen ter beiden mocht komen en daarna de vergade ring sloot. BROEK OP LANGENDIJK. Tweeden Kerstdag, des namiddags te 4 uur, werd in de Doopsgezinde kerk het Kerstfeest gevierd van de Zondagsschool. De Kerstboom was prachtig versierd, de kinderen zongen heel mooi en de predikant vertelde het Kerstverhaal„Het klokje van Vredesveer". Bovendien werd het feest nog opgeluisterd door den solczang van mej. St. de Boer en d!en heer J. Koeman uit Zuidscharwcude, met orgelbegeleiding van Gr. de Bakker. Het was een recht mooi en blij feest. De predikant bracht aan het einde van het feest warm on dank aan de dames-onderwijzeressen der Zondagsschool, aan wier groote toewijding't vooral te dan ken was, dat zulk een Kerst feest kon gehouden worden. ling van medelijden en verachting, die zij ver- dienen, neer op zulke verkeerd beoordeelde menschen „Noen," antwoordde zij, met onbesc'haam- de kalmte, „ik denk er ook zoo over." Handig benam zij hem de gelegenheid tot antwoorden en drong all-sen door de menigte, het aan hem overlatend haar te volgen. Voor zij weer met hem danste, danste zij met Luke en nu scheen haar humeur totaal veranderd. Er zijn mannen, die evenals de zalm nooit teruggaan. Zij drijven voort, en houden zich vast aan dat, wat zij verkregen hebben, al zou het hun het leven kosten. Zulk een man was Luke Fitz Henry, en Agatha kwam tot de ontdekking, dat zij in de balzaal in Londen niets kon terugnemen van wat zij aan boord van de „Croonah" gegeven had. Voor Luke was de reis naar Malta en wat daarbij was voorgevallen, onvcrgetelijk, tot verbazing van Agatha, die aan flirtations van enkele dagen, hoogstens voor een week, gewoon was. Ook was het iets geheel nieuws voor haar te hooren, dat slechts de dansen, die hij met haar had, voor hem van beteekenis waren, de anderen telden niet mee. Voor hem was er slechts een vrouw in de zaal. Onder meer vertelde hij haar dit. En zij was ten hoogste verbaasd. Want die moderne jonge man maakt niet ernstig bet hof aan vrouwen als Agatha Ingham-Baker. HOOFDSTUK VI. De Graaf op zijn hoede. „Ik zou gaarne een uitnoodiging vau h ki iiwaen. om te komen dineeanen!" BEVELEN WIJ ONS ZEER GAARNE AAN. 3 HANDELSDRUKKERIJ C j N. V. v h. HERMS. COSTER ZOON Maandag 2dcn Kerstdag, des avonds t€ 5 uur, werd het Kerstfeest der Chr. Zondags school govierd in de Ned. Herv. Kerk, welk feset onder leiding stend van den heer IJts- ma, die de kinderen het bekende Kerstverhaal uit Lukas 2 vertelde, terwijl door de onder wijzers, ce heeren J. Kouwen en K. Bak, eveneens een Kerstvertelling werd gegeven, waarnaar door de kinderen met aandacht werd geluisterd. Ter afwisseling werden eenige Kerstlied:ren gezongen en versnape- ringen rondgedeeld, waarna aan het slot aan ieder kind nog een mooi boek of spel werd uitgereikt. Dank brengende aan onderwijz:rs_en on- dei*wijzeressen voor hun werk bij de Zondags school verricht, werd deze heugelijke avond door den heer IJtsma op de gebruikelijke wijze gesloten. Aangenomen is het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier door ds. A. C. van Baalen te Kaag. DE RIJP. Gisteren is de Balkenhaven weder in orde gemaakt vcor ijsbaan. Als de vorst aanhoudt, zullen de wedstrijden, die met de Kerstdagcn afgeiast werden, kunnen docrgaan. Op Let programma staat alsnog: Schoon- rijden vcor dames, spekrijden, hardrijden en sehconrijden voor heeren, enz. Wij verwachten dan ook, dat de baan des avonds weder verlicht zal zijn. BERGEN. Door het R. K. Gemengd Koor „St. Caeci- lia" werd Maandagavond in het R. K. Veree- nigingsgebouw eene uitvoering gegeven, wel ke, gezien den korteren tijd van het bestaan dezer vereeniging, buitengewcon goed ge- slaagd mag heeten. Opgevcerd werd het Kerstoratorium. De verschillende tableaux en grorpen waren uitstekend verzorgd. Wat den zang betreft, hierover hebben wij niets dan lof Als soiisten traden cp de heer j. Moeskops, alsmcde de dames Gr. Blanken- daal, lr. v. d. Stcen en M. Kuijs. De heer Druijven, de bekwrtne en ijverige directeur, heeft met zijn jeng koor uitermat. goed werk geleverd. Regisseur was de heer J. de Rooij uit Limmen, terwijl de grimage do-or den heer Jac. Groothuizen werd geleverd. Ver- melden wij ten slotte, dat het orgel op keu- rige wijze werd bespeeld door den heer A. Blankendaal, dan meenen wij voldoende te hebben docn uitkoimcn, dat de bezoekers Maandagavcnd een buitengewoon genotvol- len en mooien avond hebben gehad. In verband met het groote succes, zal al- les Vrijdagavond nog eens worden herhaald. Wij twijfel en er niet aan of alien, die op iets mcois gesteld zijn, zullen deze gelegenheid benutten en ook eens gaan zi:n en hooren. Het belooft weder een buitengewoon mooien avond te worden. CASTRICUM. Broodleverantie. De leverantie van brood voor het prov. zie- kenhuis Duin en .Bosch alhier is voor het eerste habfjaar 1928 opgedragen aan den heer H. Hemmer als laagste inschrijvers. Openstelling Postkantoor. Met ingang van 7 Januari a.s. zullen de uren..v?n opening! van het hulpkantoor alhier gewijzigd worden en wel zoodanig dat de openstelling met een naif uur per dag wordt ingekromp-en. Als dat op een half uur per dag moet worden gevonden is het wel treurig met enze posterijen gesteld. Indien hier veel personeel een half uur zou moeten werken konden we dat indenken maar nu. De openstelling was tot heden van 814— 12y3, van 14—16 en 18—1914 uur. Thans is dat laatste half uur vervallen. Alleen de Graaf de Lloseta boog, terwijl hij deze op merking maakte, en keek met een glimlach naar mrs. Harrington. Met een flikkering in haar onbestemde grij ze oogen, zag zij hem aan. Toen lachte zij, maar scheen toch niet geheel op haar malk. „Waarom?" vroeg zij grijnzend. „Ben je eindelijk verliefd?" Zij wist, dat dit schamper gezegde hem zou kwetsen. Bovendien schepte zij er beha- gen in, het te werpen naar de nagedachtenis van een vrouw, die zij had gchaat de over- leden echtgenoote van Cipriain de Lloseta. „Ik zou vanavond gaarne van de partij zijn", zeide hij kalm. Weer lachte zij spottend, met dien boosaar- digen klank, die dikwijls trilt in de stem van enkele bejaarde vrouwen, als zij over jonge meisjes spreken. „Eva komt vanavond ook", zeide zij. „Ach dat zou te bespottelijk zijn. Evenwel, wij dineeren om acht uur, en het zal mij aange- naam zijn je te zien." De Lloseta nam zijn stok en hoed. Mrs. Harrington was ongeveer de eenige in Lon den, tegenover wie hij nog de stijve Spaan- sche vormen in acht nam. Hij boog zonder de hand te drukken en verliet haar. Mrs. Harrington koud, berekenend, door en door wereldsch keek naar de gesloten deur met een peinzende uitdrukking in haar oogen. Het waren harde oogen in het gelaat van die vrouw, die geen greintje menschen- liefde had opgedaan op haar kngen weg door het leven. Tom keek 'Hi near br'iV-i openstelling voor verbindingen per telffoooi blij.ft bestaan. Voor hen die alleen in de avonduren hun pestzaken kunnen behartigen en dan denken we in de eerste plaats aan de arbeiders die des avonds niet vcor 6 uur kunnen zijn er dan zich nog moeten opknappen is dat niet gemakkelijk geworden. Vooral klemt dit te meer nu ook het belasting betalen hoofdzake- lijk ten postkantore moet plaats hebben. Bebouwnig Puikman. De bebouwing van den Puikman waartoe onlangs het stratenpian is vastgesteld schijnt door de exploitanten met kracht te worden aangepakt, want reeds zijn de aanvragen voor den bcuw van een drietal villa's en een zestal landhuisjes ter gemeente-secretarie in gediend. De meeste van die perceelen zullen aan den Rijksweg worden gebouwd doch ook cen ander gedeelte wordt gebouwd in het wes- telijk gedeelte van het weiland. Ook schijnt men in onderhandeling te zijn omtrent den verkoop van het geheele middenvak waar een veertienfal aardige huizen kunnen wor den gebouwd. De bouwer is voornemens bouwvakarbeiders uit de plaats aan te stellen zoodat in het komende eerste halfjaar wel meer dan voldoende werk zal zijn te vinden. Dat ook het stratenpian spoedig zal moe ten worden uitgevoerd blijkt wel "uit boven- staande. Spoorwegen. Naar ons wordt medegedeeld is de weg- werker A. v. d. Linde alhier overgeplaatst naar Uitgeest en aldaar bevorderd tot ploeg- baas op het lijnvak UitgeestBeverwijk. Te- vens is de wegwerker A. J. Dekker overge plaatst van hier naar Deventer. NOORD-SCHARWOUDE. De Raad vergaderde Woensdag voltallig. De Voorzitter bracht hulde aan de brand". weer voor hun actief optreden onder zeer on- gunstige omstandigheden bij de laatste brand. Bij de laatste kasopname bij den ge- meente-ontvanger waren de ontvangsten 104.016,111^, de uitgaven 99.862,0314, alzoo het kasgeld 4.154,08. Bij de uitgaven is een bedrag van 24.000 welke op de Boerenleenbank geplaatst zijn. Verschillende ingekomen stukken als dank- betuigingen enz. werden voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek betreffende vloekverbod werd op voorstel van B. en W. afwijzend be- schikt. Aan Me'j. BruinBakker werd ontheffing voor hondenbelasting verleend. Besloten werd het reglement van het Bur- gerlijk Armbestuur aan te vullen met de be kende bepaling inzake huisverpleging van ar-mlastigen. Een verzoek van het R.-K. kerkbestuur oni gelden voor het maken van een schoeiing, voor het beleggen van het schoolplein met tegels en voor het bezetten van de muren met tegels, werd in har.den van B. en W. gesteld om prae-advies. Afwijzend werd beschikt op het verzoek om subsidie voor het R.-K. militair tehuis. Besloten werd ter beteugeling van die open- bare dronkenschap een zwarte ldjst aan te leggen. Aan de orde kwam hierna de beschuldigmg van gascorruptie alhier. Overgelegd werden de- notulen van de laatstgehouden gascommissievergadering, waarin mededeelingen omtrent een gedaar. onderzoek werden meegedieeld, waarbij geen beschuldigde feiten aan het licht kwamen en een adres van de Ned. Fed.-bond van arbei ders in openbare dienst, waarin gevraagd werd benoeming van een commissie waarin pond, dat hij haar, bij den aanvang van het gesprek met zwijgende Catalonische verach ting over de tafel had toegeworpen. „Fk vond hem vandaag nog al handelbaar", zeide zij, terwijl zij het bankbiljet nauwkeu- rig bekeek. „Ik dacht wel, dat hij wat wensch- te. Dit heeft hij betaald voor zijn diner." Het genot scheen den graaf niet te duur betaald. Om acht uur kwam hij dienzelfden avond, namelijk, met een buitengewoon opge- wekt voorkomen het salon binnen. Vroolijk begroette hij mrs. Ingham-Baker, die zich, met het hoofd omhoog, een air van gewich- tigheid trachtte te even, en hem een zeer ge- distingueerd uitziend man vond. Op Agatha's achteloozen knik en handdruk mompelde hij een beleefd'heid. Eva gaf hij zwijgend de hand. Toen keerde hij zich vrij plotseling, met uitgestoken hand tot Fitz. „Ik feliciteer je", zeide hij. „Toen ik onlangs het genoegen had je te ontmoeten, vermoed- de ik niet dat ik mij onbewust met een groot man onderhield ge waart te bescheiden". Onwillekeurig- keek Fitz naar Eva, hij be- greep, dat de spreker een bijbedoeling had. Eva sloeg eenigszins nieuwsgierig den graaf gade, als wilde zij zien hoe hij. Fitz zou be- groeten; trouwens iedereen in het vertrek had het oog op den Spanjaard, die blijkbaar een factor in het leven elk hunner was. Het gesprek nam een algemeene wending, toidat mrs. Harrington naar binnen ruischh en de bediende aankondigde dat het diner reed wa«. (Wordt vervolgd.)' VOOR HET LEVEREN VAN U W

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5