P >e eetrste daad in 1928 'nZoenen....n Carcwellis! lijd vow Sciipal© Lippen PUROL Hunsf Oiffi&sggep e m Tijeisisiiplft©^ IJiet t®swalii§ SfadsnleiLiws Ruwe Huid, Springende Handen Winterhanden, Wintervoeien en Huidwondjes geneest men snel met Doos 30-60-90, Tube 80 ct. IDENTITEIT VAN DEN GEVATTEN DUITSCHER. Het vermoeden, dat de te Rijssen gearres- teerde Duitscher, die verdacht werd van een inbraak bij de familie Lansink te Hengelo, de verleden week uit het Haagsche zieken- huis ohtsnapte inbreker zou zijn, is onjuist gebleken. De door hem opgegeven identiteit... hij noemcie'zich Foerster.... is bij nader on- derzoek juist bevonden. De man is naar Utrecht overgebrarht in verband met het feit, dat hij de voorwaarde, waarop hem indertijd gedeeltelijke kwijtschelding van gevangenis- straf was verleend, n.l. dat hij Nederland verlaten, en niet weer terug zou keeren, niet gehouden heeft. Hij zal nu alsnog het restant van zijn straf moeten uitzitten, afgescheiden natuurlijk van de straf, die mogelijk kan voortvloeien uit de tegen hem gerezen ver- denking van nieuwe strafbare feiten. DRUK REIZIGERSVERKEER. De sfvorwegen doen goede zaken. Voor, tijdens en na de Kerstdagen is't op de verschillende lijnen der Ned Spoorwegen dit jaar bijzonder druk geweest. Hoewel de ©fficieele cijfers van het reizigersvervoer nog niet binnen zijn, kon toch reeds worden medegedeeld, dat de spoorwegen ditmaal meer reizigers hebben vervoerd dan het vo- rig jaar. Ook met Oud- en N'ieuwjaar wordt een groote toevloed van reizigers verwacht. Reeds zijn maatregelen getroffen, om plaats in de treinen te verzekeren. Zaterdag zullen in totaal vijftien extra treinen worden inge- lascht, Zondag (Nieuwjaar) zeven en Maan- dag zestien. WACHTERES VAN EEN OVERWEG GEVERBALISEERD. Meldtien wij, zegt de Telg., eenigen tijd geleden, dat bijna een groot ongeluk was ge- beurd door het geopend houden van de sluit- bocmen aan den bewaakten overweg aan den Handweg, thans heeft zich wederom zulk een geval vcorgedaan bij de halte „Amstelve£n- scihe Weg" op het baanvlak Amsterdam-Am- stelveen. Een wonder mag het heeten, dat geen voer- tuig door den trein is gegrepen, daar het snel- verkeer van autobussen, vrachtauto's enz. langs den Amstelveeiischeweg zeer druk is. De marechaussee heeft het treinpersoneel en diverse getuigen gehoord, met het gevolg, dat tegen de wachteres van den bewaakten overweg proces-verbaal is opgemaakt. WIEKEN VAN EEN MOLEN AFGEWAAID. Met luid gekraak en een zwaren slag kwa- men Woensdagavond omstreeks halftien de wieken van den watermolen, waarmede de Stomimeerpolder onder de gemeenie Aalsmeer wordt drooggehouden, naar beneden. De mo- lenaar A. Zwartendijk, die juist aan de ach- terzijde van den molen bij de z.g. „vang" vertoefde fcemerkte nog juist bijtijds het ge- vaar en kon zich nog in veiligheid brengen De zware as is doormidden gebroken en door den val zijn de wieken ernstig bescha- digd. LAGE WATERSTAND OP DE WADDEN. Uit Nes op Ameiand wordt aan de Telg gemeld De lage waterstand op de Wadden is oor- zaak, dat de postboot elk watergetij slechts 6en reis kan dcen. Zij vertrekt's morgens van Nes en kan eerst het volgend getij weer te Ameiand komen. De beurtschepen liggen reeds meer dan 14 dagen te Hariingen. Ook zij kunnen door den 'agen waterstand niet op de reede te Hollum komen. RIJN EN LEK BLIJVEN WASSEN. Uit Wijk bij Duurstede werd gister ge meld: Het water in Rijn en Lek is nog 42 c.M. gewassen. De lage uiterwaarden staan reeds wider water. VERZEKERINGSPLICHTIGHEED VAN EEN DIRECTEUR. De wnd. kautonrechter te Leiden heeft uit- spraak gedaan in de zaak tegen den heer J. J. de C., directeur van de N.V. „Houvast", wien ten laste was gelegd, dat hij aan een eontroleur van den kaad van Arbeid gewei- gerd had inlichtingen te verstrekken omtrent de verzekenngsphchtigheid van zijn pcrso- neel, op grond van het feit, dat er bij de jonge vennootschap nog geen personeel in dienst was. E>e ambtenaar van het O. M., mr. Van der Elst, overwvgende datveraachte als dlrecteur zelf in dienst der vennootschap en dus verze- keririgsplichtig was, zoodat hij wel inlichtin- gen had moeten geven, eischte een boete van 10 subs. 10 dagen hechtenis. E)e wnd. kantonrechter overwoog echter, dat niet de directeur maar de commissaris- sen der Vennootschap daaromtrent inlichtin- gen verschuldigd zijn en sprak verdachte op grond van art. 21 der Arbeidswet vrij. TRAGISCH ONGEVAL TE.HAARLEM. Meisje onder het ijs geschoven. Gistermorgen tegen 8 uur is op den Leidschevaartweg, bij de Schouwtjesbrug te Haarlem een treurig ongeluk gebeurcl, dat een jongedame het Teven heeft gekost. De gezusfeis Bennekom, wonende Bosch-en- Vaartstraat 13, beiden in Amsterdam in be- trekking, gingen dien morgen, zooals ge- wconlijk, naar de halte der E. S. M. aan de Schouwtjesbrug, om met de tram naar de hoofdstad te gaan. Zij waren blijkbaar wat laat, want toen de tram reeds in beweging was, wilden zij er nog opspringen. I en der dames, de 20-jarige H. H, H. Bennekom, had het ong.luk uit te glijden en tegen een ijze- ren mast van de tram te vallen. Door den schok gleed zij van den wal op het ijs. Het meisje zakte er door en verdween onmiddel- lijk in de diepte. Dit gebeurde alles zoo snel, dat de zuster, die nog om de tram moest heen loopen, cm te kunnen instappen, niet wist of het bewuste meisje al in de fa-am zat. Toen zij haar miste liep ze dadelijk naar den por- tier der E. S. M. op het remiseterrein aan de Leidschevaart om hulp te halen. Helaas wa ren juist de telefoontoestellen in de perceelen aan de Leidschevaart weer defect, zoodat er niet getelefoneerd kon worden. Ter plaatse w&*t het meisje van den walkant was gegle- -den zag men een aamesraschje op fiet ijs lig gen. Toh kon men niet vermoeden, dat iemand er door gezakt was, want men zag bij het taschje slechts een klein gaatje in het ijs. Iemand spoedde zich met zijn fiets naar de Tempelierstraat om te vragen of het meis je in de tram zat. Hier bleek, dat dit niet het geval was. Hij ging ijlings toen terug. Een politie-agent had inmiddels geprobeerd het meisje, dat blijkbaar rechtstandig door het ijs gezakt was, met een reddingshaak te vin- den, maar dit mocht niet gelukkcn. Daarna gingen twee politieagenten met dreggen aan 't werk. Het gelukte hun om de drenkelige, die ongeveer zeven meter onder het ijs weg- gezakt was, op te halen. Zij had toen reeds een uur in't water gelegen. Toen haar zus ter deze vreeselijke tijding vernam, raakte zij zoo overstuur, da-t zij het bewustzijn ver- loor. CR'EMATIE VAN DE FAMILIE DR. A. S VAN NIEROP, MEVROUW VAN NIEROPPOLAK DANIeLS EN HUN DOCHTER. Zeer groot was gistermiddag de belang- stelling bij de crematie van het stoffelijk overschot van Dr. A. S. van Nierop, Me- vrouw Van NieropPolak Daniels en hun dochter, Marianne van Naerop, die Zondag bij het auto-ongeluk ter hoogte van Halfweg op zulk een droevige wijze om het leven zijr. gekomen. Honderden hadden zich op de be- graafplaats Westerveld verzameld om getui- ge te zijn van deze droeve plechtigheid. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de directeuren van Bensdorps Cacao- en Choco- lade-fabrieken, de heeren L. Bensdorp en H. Nijdam, de proouratiehouders P, r. Anink en Van Solt, vele hoofden van het fabrieks- personeel, de heer Bakker, hoofd van den Buitendienst, Dr. I. H. J. Vos, wethouder van Amsterdam, Dr. N. M. Josephus Jitta, voor- zitter van den Gezondheidsraad in den Haag, Mr. P. H. Hofstede de Groot, directeur van de Amsterdamsche Bank, de heer Ed. Kann, bankier te Den Haag, Ed. Enthoven uit Baarn, Ir. Hijmans uit Eindhoven, Dr. I. Mortier Hijimans uit Den Haag en vele ver- tegenwoordigers uit den kring van Amster damsche ind'ustrieelen. Vocrts waren er nog tal van belangstellen- den. Toen de stoet op het crematorium was aan- gekomen, werden de drie lijkkisten naast el- kander op de catafalk geplaatst; het stoffelijk overschot van den heer Van Nierop links, van zijn vrouw in het midden en dat van Mej Van Nierop rechts Allereerst werd gesproken door den heer E. Bensdorp narnens de directie van Bensdorp's Cacao- en Chocoladefabricken. Spreker her- dacht de tragische gebeurtenis. Hij zeide, dat Dr. Van Nierop in de ruim elf jaren van zijn directeurschap steeds blijkt heeft gegeven van groote plichtsbetrachting. Ir. A. Heldring, directeur van het Algc- meen Handelsblad herdacht ook het diep tra gische van dit verscheiden. Spr. zeide namens tal van Amstc -da.msche families, die in het huis van de familie Van Nierop kwamen, te wil'len danken voor het vele goede en harte- lijke, dat zij daar hebben ondervor.den. Daarna voerde de heer W. Bouman uit Al- melo het woord, die o.a. zeide, dat in de za- kenwereld de naam van Dr. Van Nierop steeds in hooge eere gehouden zal worden. Verschillende anderen voerden nog h"t woord. De heer PolakDaniels uit Den Haag, zwager van Dr. Van Nierop, bracht ook nog een laatsten groet. Deze spreker wilde hier in het bijzonder verklaren, dat de gelukkig ge- spaard'e dochter hem had medegedeeld, dat haar zuster niet de minste schuld trof. Ten slotte dankte een broer, de heer L. van Nierop, voor de .groote belangstelling en de hartelijke bewijzen van sympathie. Er was een groote schat van bloemen. Toen de stoet het crematorium verliet deed de orga nist „Es ist bestimmt" van Mendelssohn hoo- ren. Al onze labellarische boeken zijn voor- zien van u tslaand lioofd zouder prijsver- hooging. lie hoo;den behoeven slechts een- maal te wor en imrcvuld. L. FRASilC^NESERG, Aikmaar. KORTE BERICHTEN. De Vereeniging van Ambtenaren der Gemeente-financien, Gemeentebedrijven en Gemeentediensten zal in April of Mei 1928 te Rotterdam een tweedaagsche congres hou den op het gebied der Gemeente-financien. Door onbekende oorzaak is de timimer- wei-'kplaats van den heer S. W. Visser te Mak- kum uitgebrand. De aanwezige houtvoor- raad en machinerieen werden een prooi der vlammen. Het pand was verzekerd. De Koninklijke familie wordt 6 Januari voor eenige dagen op het Loo verwacht. Het indertijd reeds in uitzieht gestelde ontwerp-Bedrijvenwet is thans inged'iend. De 10-jarige Thijs Has te Krommenie is Dinsdag door het ijs gezakt en verdronken. Aan het Departement van Marine werd Dinsdag aanbesteed de aaubouw en opleve- ring van en opium-jager voor N'ederl. Indie, met complete machine-installatk. Het laagst werd imgeschreven door de Maatsehappij Feijenoord voor 878.000. Verschenen is de Memorie van Ant- woord (Tweede Kamer) op het Ontwerp tot Wijziging van de Dienstplicht. Het ligt in het vcornemen de loting ruim een jaar te vervroegen. Woensdag is in „Parkzicht" te Amster dam opnieuw een cenferentie gehouen tus- schen vertegenwoordigers van de pairoons- en arbeiders-organisaties uit de bouwbedrij- ven. De bouwvakpatroons hebben hun voorstel tot lconsverlaging tot enkele plaatsen be- perkt. Het resultaat van de conferentie is, dai de tbtstandkoming van een nieuwe collectieve arbeidsovereenkonrst nog niet is uitgeslotcn. St. CAECILIA. Het jaarlijkseh donateursconcert van het R. K. Harmoniekorps „St. Caecilia", gister- avond in de Harmonie gegeven had, als al- tijd cen eivolle zaal. Een zevental nummers werden, onder lei- ding van den heer Willy Kohler uitgevoerd en mochten, te oordeelen naar het appiaus 4«t na elk slgtaecpord weerklonk de groote belangstelling van het publiek ondervinden. Het is ook niet te ontkennen dat er blijk baar nauwkeurig gewerkt wordt, dat is aan menig gedeelte in elk nummer zeer goed te hooren. Niet te ontgaan is't dat er ook min der geslaagde oogenblikken te voorschijn tre- den, doch daar zijn de uitvoerders dilettan- ten vcor. Bijv. het begin van de wais uit de operette „Les Cloches de Corneville" had zuiverder gekund, in het Bruidskoor van de opera „Lohengrin" kwam en ook nog al eens ongerechtigheden voor, daarentegen slaag- de derde wals zelf (bovengenoemd) zeer gced, ook het gedeelte waarin de saxophone de melodie had en de begeleiding daarbij zeer bescheiden klonk: De" Ballet Suite uit de opera comique „Marian" van Vlessing aardige korte stukjes slaagde bijzonder ('t Intermezso was het minst) en in de fan- taisie uit de opera „Robert le Diable" van Meyerbeer, met verschillenc> solo's, kwam het mij voor dat men in dergelijk werk voor- uitgegaan was bij 'n vorig concert. Met 'n opgewekte marsch „Flcur de Horgrie" van Popy, in 'n pittig tempo gespeeld sloot het eerste deel van het programma dat begon met Marche des Snobs" van Rousseau, ge- volgd door de ouverture „Elvira" van Werk- man. Deze stukken waren echter al ten ge- hoore gebracht toen ik de zaal binnen kwam. Na de pauze zou er een verloting plaats hebben, gevolgd door de opvoering van de Hollandsche soldatenklucht „Haring" van Overste Bom (C. Benema) door de R. K. tooneelvtreeniging „Vondel". A. K. Programma's van Vrijdag 30 Dec. 1927 tot en met D onder dag 5 Jan. 1928. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: De straatzendeling. (Ko- misch). Hoofdrcl: Harold Lloyd. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon dag: le Hoofdnummer: Een weduwe van Perry, of de avonturen van een Pleegzuster, (komisch). 2e hoofdnummer: Stormwind. Hoofdrollen: resp. Syd Chaplin en Reed Howes. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: Wapens neer. (Oorlogs drama). Hoofdrollen: Brigitte Helm, Albert Stein- riich, Wilhelm Dieterle en Viktor Janson. Victoria Theater. le hoofdnummer: De gevaren eener wereld- stad. (rom. 8 acten). Hoofdrollen: Mary Philbin en Norman Kerry. 2e hoofdnummer: Dwars door de woestijn. (sens, sportdrama, 7 acten). Hoofdrol: Priscilla Dean. DIERENBESCHERMING. Wij ontvingen een speciaal nummer van het Maandblad „Dierenbescherming", waar- voor verschillende deskundigen interessante bijdragen hebben geleverd. Dat ook tal van autoriteiten hier van hun belangste.ling in den arbeid der Vereeniging getuigen, stemt zeker tot dankbaarheid. Het zijn zeker niet de slechtsten, die hier van hun liefde, voor het hulpelooze dier g.tuigen. In het bijzonder wordt hier het werk be- sproken van de commissie ter verbetering van toestanden bij de exploitatie van Vee- en Pluimgedierte. Bijdragen op verschillend gebied werden o.a. gegeven door den kolonel Paardenarts Van der Burg, Dr. K. H. M. van der Zande, J. G. J. Kakebeeke, Dr. Molhuysen, Ir. V R G. Crcesen, prof. dr. H. M. Kroon, prof, dr J. H. Hartog, dr. A. van Leeuwen, Dr. G. M. van der Blank, Dr. G. van Rii, prof. dr. G. Krediet, prof. dr. L. de Blieck en baron van Heemstra. is het, dat iedereen bij verkoudheid zijn winkelier steeds vraagt naar het nieuwe hcestmiddel Italiano. Tot nu toe was het meestal niet aangenaam om een middel tegen de hoest te gebruiken Dat ITALIAIO zoo'n succes heeft, moet juist wor den toegeschreven aan het feit, dat het naast de heilzame werking een genot is om Italiano te gebruiken. Italiano is verkrijgbaar bij Uw winkelier in de bekende Italiano- zakj-es a 20 cent per ons en in rollen van 10 cent. Bij een fijn souper behoort een fijne sigaret.... CARAVELLIS Zorgt, dat ge ook bij deze gelegenheid Uwe gasten iets fijns kunt aanbieden! FEMINA 4 cents RfiVE D'OR 3 cents FINE FLEUR 3 cents SPECIALS 2'/«cents Bij al Uwe plannen voor het Nieuwe Jaar, neemt alvast een besluit:.. ROOKT CARA VELLIS. Tal van aangename oogenblik staan U dan tc wachtcn De leus voor Engros bij de fa. J. F. v. G. Kuyper Alkmaar. Lieshout en fa. NUTSSPAARBANK. ALKMAAR, In 1927 aan spaargelden meer ingelegd dan teragbetaald f 131.000.— Totaal aan de spaarders verschuldigd f 1.700.0G0. Bij de Nutsspaarbank alhier werd in 1927 aan spaargelden ontvangen 1.119.988.55 (vorig jaar 1.012.881.80) en terugbetaald 9d8.080.65 (v. j. 848.042.30), zoodat meer werd ingelegd dan terug betaala 151.007.90 (v. j. 164.839.50). Voorts werd per 31 December aan rente over 1927 on de spaarrekeningen bijgeschre- ven 46.177 42 (v. j. 40.938.80). Het te- goed aan de spaarders bij den aanvang van 1927 groot 1.516.141.88 steeg dientenge- volge met f 197.185 32 tot 1.713.327.20. In 1927 bedroeg het aantal posten van in- leg 11405 (v. j. 9702), dat van terugbetaiing 5281 (v. j. 4454), tezamen 16686 (v j. 14156). In 1927 werden 918 nieuwe boekjes uitge- reikt (v. j. 591), terwij! 307 boekjes werden ingetrokken (v. j. 274). Bij den aanvang van 1927 bedroeg het aantal spaarbankboekjes 3936 Het steeg dientengevblge in den loop van het jaar met 611 tot 4547. Het gemiddeld tegoed per boekje bedraagt thans 376.80 (v. i. 3S5.2.0t UITSLAG VERLOTING De uitslag van de verloting, der R.K. Harmonie St. Caecilia is voor de hoofd- prijzen als volgt: le pr. salon ameublement, lot no. 3044; 2e pr. pluche tafelkleed lot no 3199; 3e pr. schilderstuk lot no.pi 10 en 4-e pr. thee- servies iot nr. 3814. De prijzen kunnen afgehaald worden bij den heer Lans op de Laat. TELEFOON-VERBINDINGEN. De volgende teleioonverbinJingen met Alkmaar zijn thans weer bereikbaar: Amsterdam, Rotterdam, Broek op Lan- gendiik (2 lijnen), Hoorn, Heer-Hugowaard (Zuid), Castricum, Egmond, Heiloo, Hens- broek, Obdam, Limmen, St. Pancras, Zuid- Scharwoude, Noord-Scharwoude, Blokker, Westwoud, Enkhuizen en Bergen. VERKOOP DER V.M. CADETTEN- SCHOOL TE ALKMAAR. Zondcr hoofdelijke stemming heeft gister middag de'Eerste Kamer het wetsontwerp aangenomen tot goedkeuring van den onder- handschen verkoop aan de gemeente Alkmaar van de voormalige Cadettenschool alhier. JAARVERGADERING VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE UIT DE VELINGEN IN NOORDHOLLAND. Deze werd Donderdag in het Landbouw- huis te Alkmaar gehouden. De voorzrtter, burgemeester Slot, van Broek op Lamgendijk, opende de goed be- zo-chte vergadering, o. a. wijzend. op de voortgaande pogingen van het buitenland om het buiten ons te stellen, op de gevoerde re clame en de noodzakdijkheid daarvan, enz. Hij sprak zijn leedwezen er over uit, dat men met het tuinbouwonderwijs zooveel ten ach- ter staat en beveelt het bezoek van lageie tuinbouwscholen aan, welke het le jaar ge- durende 40 wek:n 2 dagen, het tweede jaar 40 weken 1 dag en het aerde jaar 30 weken 1 dag moeten worden bezocht. Appiaus was de dank voor d-e omvangrijke openingsrede. De notukn worden gelezen en goedge- keurd. Uit het verslag blijkt, dat de 35 aangeslo- ten veilingen een totaal omzet hebben gehad van 18353145.26, wat ondanks meerdere productie belangrijk minder is dan het voor- gaande jaar, wat de goede stemming bederft en men zich wel eens afvraagt of het zoo niet moet vastloopen. Onder alle omstandigheden zal aldus het verslag door meerdere verseheideniieid min der risico voorkomen en het dius voor veleu noodig is verandering in de teelt te bren gen. Noodig is het zoo veel mogelijk aan de tischen der afnemers te voldcen, wat ten deele mogelijk is door de producten onder controle te stellen en te zorgen voor goede sorteering, deugdelijke en uniforme verpak- king, goede kwaliteit en meest mogelijke zui- verheid. Verder wordt gewezen op het nut van de Radio en de meest dcelmatige reclame op al- lerlei gebied en cte glascultuur. De medewerking der provincie wordt ten zeerste op prijs gesteld. Na een overzicht te hebben gegeven van de vcorraden, de toename van het gebruik van het U C B. merk ,van de vele bestuurs- verrichtingen en veranderingen, gewezen is op een getroffen regeling betreffende het vei- len van gotdgekeurde poters, en de mededee- ling dat thans 234 tuindersvoorschoten zijn afgelost tot een bedrag van 110930, waac- door het totaal afgeloste bedragen is geste- gen tot 179115, besluit het verslag. Het financieel verslag geeft aan een bn- lanscijfer van f 47661.2634 en een kassaldo van 2926.06. Het restant der vorderingen op de N.-H. bank is 5789.93, terwijl het uitgekeerdi percentage 65 is. De winst en verliesrekcning geeft aan een eindcijfer van 4797.57 34 cnet een saldo ver- lies groot 1012.9334. De contribitie is 1/70 pet. van den omzet der veilingen. Voor cuituurbelan-gen is 2582.81 gereser- veerd en voor algemeene kosten een bedrag van 2843.501/2- Na een kleine wijziging worden de versla- gen goedgekeurd. De commissie had alleen de opmerking dai door de verliespost verhooging van contribu- tie noodig is. Gevraagd wordt verder of het door het omvangrijk werk niet noodig is het salaris van den secretaris-penniingmeester te verhoe- gen. (Wordt vervolgd) PREDIKBEURTEN. Alkmaar. Zaterdag 31 Dec. (Oudejaarsavond'). Kapelkertt, avond 7 uur, Ds. Deetmaft (wegens ziekte van Ds. Baar). Doopsgezinde gemeenie, avond 7 uur, Ds. Westra. Remonstr. Geref. Gemeente, 's avonds 7 uur, Ds. Houtgast. (Colkcte voor de vre- desbeweging). HEILOO, Evangelisatielokaal, avond uur, Ds. Verwaal van Alkmaar. KOEDIJK, avond 6.30 uur, Da. Hau- mersen. GROET, avond 7 uur, Ds. Boeke. EGMOND a. d. HOEF, 7 uur Ds. E. D, Spelberg. 1 Januari. Groote kerk, 10 uur, Ds. Deetman bev. kerkeraadsleden. Zangkoor. Kapel, 10 uur, Ds Verwaal. Bed. van den H. Doop. Rent. Geref. Gem., geen dienst. Qereformeerde kerk, 10 uur, Ds. Meijer. i Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zond 13. Collecte v. d. Evangelisatie. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussairti- straat. Voormiddag 10 en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. „Waakt en Bidt", Woensdag 4 Januari, 7 uur, Ds. Hak. Tuinzaal Harmonie Vereen. Calvifn, Don derdag 5 Januari a.s des avonds 7 uur de heer ae Redelijkheid, Ned. herv. godsdieiwt- onderwijzer. LEGER DES HEILS. Zaterdag 31 Dec., n.m. 8 uur, saxnenkoroet, Nam. 11 uur, halve nacht van gebed. Zondag 1 Jan.: v.m. 10 uur, Heiligingn dienst. N.m. half 4, Verblijdingssamenkomst. N.m half 8 Verlossingssamenkomst. Dinsdag 3 Jan. Soldatenmeeting. Donderdag 5 Jan. Openb. samenkkomst. UIT DE OMGEVING. BERGEN, 4 Jan., avond 7 uur, Ds. v. 4 Kieboom. Ned. Rechtz. Herv. E. V. Maranatha, 10 uur, de heer Scholtz van Amsterdam. Ned. Herv. Evangelisatie „Looft den Heer Kapel Rarel de Grootelaan 9, 10 uur, de heer Ditmar. Geref. kerk, 10 uur, Leesdienst. Nam. 5 uur, Leesdienst. Voorber. H. A. EGMONDBINNEN, 10 uur, Ds. Spd- berg. - HEILOO, geen dienst. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. Halt, VM Alkmaar HENSBROEK, niet opgegeven. OUDORP, geen dienst. OTERLEEK, geen dienst. URSEM, geen dienst SCHOORL, avond 7 utrr, D»- Baelte. ftev. Kerkeraadsleden. WARMENHUIZEN. a^en dienst

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7