illniiiscis Caarant. Leelyke tandaanslag Wekelijkscb 0v«rxfcht Rra&g en Aanbod. 5 i Zaterday 31 llccember. ®e BiIekS dle(§tal, No. 308 1927 HqiM sepn es twinti*ste Jaargang. 1NSCHRIJVING VOOR DEN D1ENSTPLICHT. Dt BUfiGEMEESTER van ALKMAAR fcrengt aoginaals ter kennis van de personal, die gefeoren zjjn in het jaar 1909 en derhalve voor den disnstplickt moetea werden inge- stiijevea, dat voor aangifie ter inschrijving in het bsjzoader telegeaheid zal worden ge- geven ter GEMEtNTE-SECRETARIE, voor hen, wier geslaehtsnamen aanvangen met dc letisra: A—C cp Dinsdag D-G H-J K-L VI—F Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag van 3 Janaari 1928. 4 5 tot des namid- lelkeas des morgens dags half een. vcor seholieren zal bovendien gelegenheid worden gegeven op WOENSDAG, 4 Januari 192#, des namiddags van 34)4 anr. Bjj de inschrijving gelieve men mede te brengen het tronwbcekje der onders of an dere faailie-papieres; zij, die in aanmerking komen voor vrijstelling wegens broeder dienst, legren tevens over alle stukken betref feade den dienst hunner oudere broeders. Voor verdere bijzonderhelen wordt ver wezOn naar de openbare kennisgeving van 14 December j.l. Alkmaar, 31 December 1927. I De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat zjj bij hun besluit van heden vergun ning hebben verleend aan de American Pe troleum Company te's Gravenhage, tot het eprichten van eene ondergrondsche benzine- bewaarplaats met 2 aftapinrichtingen voor het perceel Kanaalkade Nr. 51, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in Sectie A. Nr. 3994. Alkmaar, 30 December 1927. Burgemeester en Wethonders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat bij hun college is ingekomen een ver- zoek van P. J. GOUDSBLOM, a-Miier, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank voor ge- bruik ter plaatse -, an verkc op in het perceel ZANDERSWEG Nr. 1. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaten tegen het verleenen van dit verlof bij hun college in- dienen. Alkmaar, 31 December 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, t. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Door W. Kerremans. Eindelijk was Kaasmin's dag gekomen en Velmaakt rustig besloot hij tot de uitvoering. Dat hij zoo kalm was bij het volvoeren van het feit, dat over zijn verder leven beslissen zou, kwam, omdat hij jarenlang aan de voor- bereiding had gewerkt en nu zoo zeker was van zijn voortreffe'ijke organisatie dat hij voor geen mislukking vreesae. Kaasmin was procuratiehouder op een bank en de bovenbedoelde voorbereiding en organisatie betrof het zich toe-eigenen en daarmee zich uit de voeten maken van een. groot bedrag. Een heel groot bedrag noest het zijn, dat '-em zekerheid gaf om een royaal renteniersleven te kunnen leiden. Hij had dikwijls genoeg gelegenheid gekregen om met eenige tienduizenden guldens te verdwij- nen, maar dat was lang niet genoeg. Hij wachtte geduldig op den dag waarop hij een greep zou kunnen doen naar een paar ton. Zoo iets kwam niet dikwijls voor en nu de kana en de kas openstonden voor 180.000 aarzelde hij niet, te minder omdat het lot hem nu een dag voorsprong gaf. 'tWas Za- terdag, als hij straks met het geld heenging. zou hij 1Y> dag voor zich hebben voor de diefstal werd geconstateerd. Hij bleef aan 't werk tot ieder het kantoor had verlaten, deed toen het geld in zijn tasch en frok voor de laaiste maal de deur van het bankgebouw achter zich dicht. Met blijdschap constateerde Kaasmin dat er geen zweem van angst of zenuwachtigheid ia her* was. Hij had het gevoel of h met verlof ging en hij verheugde zich er op, dat hij nu zijn tot in de uiterste details voorbe- reid plan ksn gaan volvoeren. Hij wist dat hij nieta vergeten had, dat alles gereed lag en dat hij door zijn herhaalde repetities en oefeaingea geen fouten kon maken. Kaasmin wandelde naar zijn kamer, at met sraaak zijn tweede ontbijt en zeide aan zijn hespita dat hij tot Maandag naar Am sterdam ging. Nadat de juffrouw zich had verwijderd, s.cot hij de cieur achter haar en haalde uit zijn bureau eenige honderden guldens aan bankpapier, dat daar altijd renteloos gelegen had, voor de volvoering van het plan. Van het geld van de bank, dat hij zich had toe- geetgend, wilde hij in de eerste weken niets uitgeven, hoewel hii zorg gedragen had om uit het boek waarin de nummers der bankbil- i^ten en de '-tels der eff.cten genoteerd stonden, de bladzijde te scheuren waarop zijn onrecntmatig bezit stond genoteerd. Bij het geld lag een lijstje, waarop in less veer hem begrijpelijke woorden, werkzaaiaheden geschreven stonden, die aca tereefi vol gens moest doen en waaraan db begon. Hij si sot twee maanden huur in een briefje aan zijn hospita en plaatsfe den brier tusschen de boeken op zijn sehri.ftafel. I as als die boeken werden weg de kospita den brief met h«t ce ai de hg eggehaald reld vinden. zou Nu een koffer in een overtrek, dat hij onderweg zou wegwerpen in een of ander water. De ging hij zijn koffer pakken. He: was 'ffer ii sfeen om het overtrek te lafen zinken, lag ge reed. In de koffer deed hij een licht co:tuum, waarin nooit een bekende Kaasmin; die altijd donkere kleeren droeo-. had gezien. Toch had hij gezorgd, dat het niet door zijn nieuwheid opviel; buitenslands had hij het elk jaar eenige dagen gedragen. Een bruine deukhoed ging er bij, om ziin traditloneele dophoed te vervangen, lage schoenen in plaats van hoo- ge, een haarkleurmiddel, een zwarte snor en Henri IV baardje, een uilenbril, een kleur- middel om zijn huid eenigszins bruin te tin- ten, visitekaartjes, waarop gedrukt stond W. L. Harmsen, c -\ horloge met ketting, een an der soort boord dan hij gewoon was te dra- gen, een das, handsehoenen alles s'ond gereed in een zorgvuldig ges'oten kist en al die artikelen waren gekocht in tal van ver- schillende plaatsen. Op zijn wandelingen had hij zich geregeld geoefend in een arderen gang en ook zijn stem had hij in bedvang om die een nieuwen klank te geven. Kaasmin ging naar't station, vertelde on derweg aan twee kennissen, dat hij tot Maan dag naar Amsterdam ging en nam ook een kaartje naar die stad. Van de hoofdstad reisde hij naar Utrecht, kocht daar een plaatsbewijs le klasse voor Zwolle. Op het avonduur, waarop hij langs den trein liep die hem naar Zwolle zou brengen, waren er weinig reizigers voor die richting en Kaas min kreeg wat hij hebben moest, een coupe zonder medereizigers. Toen hij in Zwolle den trein verliet, zou niemand in hem den voort- vluchtigen procuratiehouder hebben he-kend. Kaasmin overnachtte in Zwolle, reisde den volgenden dag, Zondag, naar Maastricht en keerde van daar vroeg terug naar zijn woon- plaats. Zijn berekening was, dat men overal zou zoeken, behalve daar en hij wilde daar een of twee weken blijven, tot de waakzaarnheid wat zou zijn verslapt, omdat geen spoor van hem te vinden was. Voor hij het perron verliet om de bekende stad in te gaan, herhaalde hij nog eens na- drukkeliik bij zich zelf de suggestie dac hij niemand mocht kennen, nooit vrees toonen, van niets verschrikken en dat hij zich vol- maakt veilig moest gevoelen. Hij riep een witkiel en droeg dien op zijn valies te brengen naar het hotel „De Kroon". Aan den besteller vroeg Kaasmin ook den weg naar het hotel. Nu nam hij zijn kunstmatigen gang aan en betrad de stad. Een politieagent stond bij den uitgang en Kaasmin's eerste indruk was, dat die hem scherp opnam, maar onbeva-gen kijkend liep Kaasmin voort en repeteerde vol- gens de Coue-methode: „Ik ben veilig, want niemand kent mij hier. Hij had dien geestelijken steun wel noodig, want't leek of een aantal zijner beste ken nissen afgesproken hadden om hem c, den weg naar het hotel te ontmoeten. Niemand, echter lette op hem en het onbehagelijke ge voel dat, trots Coue, hem in keel en borst hinderde, week geleidelijk. Een wissellooper van zijn bank, een man dien hij dagelijks sprak, keek hem bij 't passeeren aan,maar zonder eenige blijk van herkenning op zijn gelaat. Een oogenblik was Kaasmin van plan zijn bank binnen te gaan om een of andere inlich- ting te vragen, maar dit gevaarlijke experi ment wilde hij toch eenige dagen uitstellen. Als een vreemdeling die voor't eerst de stad zag, ging hij door de straten, bleef voor eenige winkels staan en bekeek aandachtig de groote gebouwen die hij passeerde. In het hotel gaf hij op een of twee weken te zullen blijven. Hij wilde, vertelde Kaasmin aan den eigenaar, op het gemeente-archief eenige onderzoekingen doen naar den daar geboren 17en eeuwschen zeeheld Volckertsz. De hotelier gaf hem inl'chtingen over den ar ch ivaris en over een assistent die zich bijzon- der met Volckertsz' leven had bezig gehouden en Kaasmin antwoordde, dat hij dan maar oadelijk naar het archief zou gaan. Hii deed zoo en verveelde zich uren lang met het lezen van oude folianten over iemand, die hem niet inferesseerae. Om 3 uur werd het archief gesloten en dc assistent hood Kaasmin aan om een der boe- cen mee te nemen, dan kon hij in zijn hotei de studie over de zeeheld voorzetten. Dank- haar aanvaardde hij dat voorstel en zeiie voorleopig genoeg daaraan te hebben. Kaasmin had zich zoodanig in zijn rol ge- dacht dat hij in een prettige onbevreesde stemn ing door de stad wandelde, later in een cafe ging zitten en daar voor het eerst zijnt naam bocrde noemen, zonder dat't hem' eenigszins aandeed. Hij zat bij het raam en aan een naburig tafeltje kwamen twee heeren zitten, die hij vluchtig kende. .Kennelijk had den zij onderweg reeds van hem gesproken. „Ik had't nooit van dien securen, bedaar- den Kaasinin kunnen denken", zei de eene. ,,Stcmme streek", antwoordde de ander. „Die lui worden immers altijd gepakt. Waar kan hij heen? Binnen een week zit hii in de nor?" >7 Als naar den onbekende, achteloos Keek Kaasmin even in zijn richting en boog zich toen weer over zijn bord. 's Avonds begaf hij zich naar het cafe, waar hij gewoon was te komen en waar zijn vrienden zouden zijn. Hij zette zich aan een tafeltje bij het raam, welke plaatsen door cen gordijn waren afgescheiden van het overige deel van het cafe. Zoo kon hij beluisteren wat er over hem gezegd werd en den gehee- len avond bijna ging het gesprek over Kaas min's diefstal. Glimlachend en welgemoed hoorde Kaas mm de beoordeelingen en voorspellingen en toen de gesprekken naar andere onderwerpen overgingen, riep hij den kellner, betaalde en ging door het cafe naar buiten. Op den derden dag van zijn verblijf als Harmsen in zijn \toonstad ging Kaasmin naar zijn bank. Hij deed het niet als bra- vourstukje, maar om door dat bezoek zijn gevoel van veiligheid nog te doen toenemen. Zijn veranderde stem was hem reeds zoo tot gewoonte -eworden dat hij daarvan geen herkenning vreesde. Aan het loket „Inlichtin- gen' vroeg hij aan den bediende die hem te woord stond, een zakelijke informatie. Nie mand keek op toen hij sprak en de bediende, dien hij zoo goed kende, richtte het woord tot hem als tot een vreemdeling. „De zaak is gezond, de slag is gewonnen", zei Kaasmin Lij zichzelf toen hij het gebouw verliet. Op dat oogenblik passeerde hem de ge- meente-archivaris. Kaasmin groette den amb- tenaar. Daarbij beging hij de fout, het verzuim, de nalatigheid, waaraan geen enkele misdadiger schijnt te kunnen ontkomen. Aan alles had Kaasmin gedacht, alleen niet aan ziin wijze van hoed afnemen en die was juist nogal on- gewoon. Als Kaasmin na den groe* zijn hoed weer op het hoofd zette, liet hij zijn arm niet recht omlaag vallen, maar zwaaide dien eenigszins wuivend uit. Zoo deed hij ook nu en dat zag de drecteur van de bank die voor het raam met iemand n gesprek was. Alle duivels", riep hij en liet zijn bezoe- ker onthutst staan. De directeur greep zijn hoed en volgde Kaasmin: figuur, hals en ooren van den man voor hem deden den di recteur sterk aan zijn ontvluchten procura tiehouder denken. Eenige mint ten later kwam de kellner hem zeggen, dat er twee heeren waren om hem te snreken. De twee heeren stonden in zijn na- bijheid, 't waren de directeur en een fnspec- teur van politie „Hij is 't", mompelde het hoofd van de bank.- „Ik ben zelf Kaasmin als hij dat niet is." Kaasmin had er geen vermoeden van hij gevolgd werd en zette blijmoedig weg naar het hotel voort. De verstijvende schrik op Kaasmin's laat was zooveel als een bekentenis. „Meneer Kaasmin", zei de directeur vroo- lijk, „wilt u zoo goed zijn met ons mee te gaan?" •^at zijn ge- Alkmaarsch Bioscoop Theater. De sierke kapitein. Het A. B. T. presenteert heden een pro- gramma, dat olidanks het snel-projectie apparaat nog uitgebreid kan worden ge- noemd. Bijna 5000 meter film worden heden voor de lens gebracht; zonder dat kan wor den gezegd, dat men van het goede te veel heeft ontvangen. Want de kost, die men opdischt is luchtig en gezond en overlaadt de maag dus niet. Het eerste nunimer, „De sterke kapitein". werkt al zoo geweldig op de lachspieren, dat de kunstgebitten als hagelsteenen door de zaal vliegen. De rollen zijn dan ook toebe- deeld aan een stelletje grappenmakers, die de kunst verstaan het publiek volop te amu- seeren. Nadat een reciamefilm voor „Persil", een wonderbaarlijk waschmiddel, waarvoor op even wonderbare wijze door wolkenschrift propaganda wordt gegeven, is geprojec- teerd, wordt men vergast op het optreden van: Syd Chaplin als weduwe van Perry. De rasartist. door velen nog boven zijn befaamden broeder Charley gesteld, krijgt in deze 7 acter ruimschoots gelegenheid, zijn onmiskenbaar talent als vertolker van vrou- wenrollen aan te toonen. De film, die eenigszins gelijkt op de be kende klucht „De tante van Charley" even- eens een succesnummer van Syd Chaplin, geeft door het sublieme spel van Syd als pleegzuster, overvloedrg stof tot dol-komische situaties en de lachsalvo's daveren onafge- broken door de zaal. De geschiedenis zelf is nogal ingewikkeld en kan niet in een paar woorden worden saamgevat, dus geven we liever den bezoe- kers de eer de intrige te ontrafelen. De toning van d>e renbaan. Deze renbaanfilm, gelukkig r.iet gehan- dicapt door hazardspelwetjes, geeft magni- fieke hippische sport te genieten, gegarneerd door een interessante liefdesgeschiedenis tusschen twee jonge harten, die elkander trots kinderachtige familiehaat en financieele tegenspoed, toch met onfeilbare zekerheid gevonden hebben. Het is een goed verzorgde film, met een aannemelijk scenario en voor- treffelijk spel van alle medewerkenden, zoo- als Reed Howes, zijn allerliefste partnerin en het oer-komische trio negerbediend-en. Summa Summarum een pakkena slot van een vermakelijk programma. Uifshiitend 2e handsgocderen. <C?en dienstaaTibiedincon enz TE KOOP CEVRAAGD NET GEDRA GEN KLEEDING door J. STROOKER, St. Annastraat 25. HAND-NAAIMACHINE TE KOOP GEVRAAGD mits in goeden staat. RITSEVOORT 32. AANGEBODEN zoo goed als nieuw AARDAPPEL WEEGSCHAAL met ge- wichten, z. g. a. n. zw. geem. FOR'NUtS, lste klas DAMESRIJWIEL. Adres ZAADMARKT 62. Ouderwetsche. of gebruikte MEUBELEN TE KOOP GEVRAAGD oo]f witte Ind. pakken. Brieven onder letter C 473 bureau van dit blad. "TE KOOP GEVRAAGD FLINK KONIJ- NENHOK 10 a 12 afdeelingen, prijs franco Egmond aan Zee. Brieven onder letter B 472 bureau van dit blad. TE KOOP 5000 EUR. POSTZ. met deelig IJv. Eur. alb. BOTMAN, Stations- straat 6 of Rijkstelegraafkan'toor. lE KOOP AANGEBODEN een zoo goed als nieuw DAMESRIJWIEL geheel com- pleet. Adres RITSEVOORT 25. Kaasmin", hrnam de eerste, „deze onderneming heeft opgezet met de nauwge- zetheid waarmede hij altijd werkte, dan zal het een toer zijn hem te achterhalen." Kaasmin glimia-chte gevleid. „Weet je hoeveel hij meegenomen heeft". vroeg de bewonderaar van zijn accuratesse „Ik heb gehoord van drie ton". „Allerrachtig, wat een slag voor de bank „Hoe is't met hun reserve". Het gesprek ging verder over den finan- cieelen toestand van de bank, waarbij Kaas m-in gaarn-e op eenige onjuistheden zou heb ben gewezen. Er kwamen meer bezoekers op het bitteruur en Kaasmin zat zich te verkneu- teren over de algemeene belangstelling die zijn persoon genoot. Tegen het uur van dineeren keerde hij terug naar zijn hotel en toen hij de etezaal binnentrad was de eerste, dien hij aan een tafel bij't raam zag zittende president-com- missaris van zijn bank, wiens felle blik Kaas min even deed s-chrikken. Kaasmin hoestte even om zich een figuur te geven en nam toen bedaard plaats aan een tafeltje achter den gevreesden man. Gedurende het maal, zoo dicht bij iemand, die hem goed kende en die naar hem zocht, merkte Kaasmin dat zijn hand beefde en hij had alle hulp van Coue nocdig om zich te hsrstellen. De president was eerder klaar met eten dan Kaasmin. Als hij opstaat, had Kaasmin zich voorge- nomen, kijk ik hem onbevreesd aan en eet kalm door. De president wierp een vluchtigen blik TE KOOP wegens vertrek een zoo goed als nieuw HEERENRIJWIEL B. J. A. voor 40. Adres Overdiestraat No. 38. TE KOOP GEVRAAGD een tweedehands SCHRIJFBUREAU. Adres Bureau v. d. bl. flioscopen Theater Cinema Americain. De Middernacht-Zendeling. Eindelijk is Harold Lloyd, die reeds zoo menigmaal de bioscoopzalen heeft doen dave ren van den lach, weer eens in de Cinema te- ruggekeerd. Hij heeft zich steeds onder de komische filmacteurs als een eerste kracht weten te han-dhaven en dat is begrijpelijk, want steeds zit hij vol eenig leulce en origi- nee'e invallen. In deze nieuwe zes-acter treeds hij op als een zeer gedistingeerd Amerikaansch mil- lionnair, die na diverse avonturen betrokken wordt in een tehuis voor dakloozen, waar ook een lief meisje aan verbeteringswerk doet. Er komen echter nog te weinig menschen en Ha rold zal eens zorgen, dat er meer bezoek komt. Op welke wijze hij de zaal liet volloo- pen is met te vertellen, dat moet men zien. Leuk gevonden zijn de tafreelen met de po litie en de vreugde stijgt ten top, als hij de vijf ceremoniemeesters voor zijn huwelijk, na de schaking, weer behouden thuis moet bren gen. Wat een typen, deze fijne heeren! Maar Harold brengt alles in orde en het huwelijk met het lieve meisje kan plaats vinden. Harold is even schitterend op dreef als ge- woonlijk en Jobina Ralston is een lieve part nerin. De verschillende typen voor de en tourage zijn prachtig gevonden. Journaal, teekenfi'm en komische twee-acter met den titel „Ik zie je liever niet" gaan vooraf. Er is echter in het bijprogramma ook nog een heel ernstig nummer, dat zeer zeker zal voldoen. De geschiedenis van den jeugdi- gen straatviolist met zijn bond, maakt mede door de muzikale begeleiding veel indruk. Een interessant programma Victoria-Theater. In het Victoria-theater is deze week voor elck wat wils te vinden. Het eerste hoofdnum- mer is getiteld Dwars door de Woestijn en hoewel het als een drama wordt aangekon- digd, kan men er met droge oogen naar kij- ken, ja zelfs is het hier en daar niet onver- dienstelijk humoristisch. De oude heer Morgan houdt er een auto- fabriek op na en komt tot de overtuiging, dat er schatten geld te, verdienen zijn, mits er maar een airto met motor zonder gearing wordt uitgevonden. Hij lost het probleem heel eenvoudig op door zijn twee neven aan het uitvinden te zetten en een er van is wer- kelijk zoo ingenieus, dat het hem gelukt de verlangde motor te construeeeren. De ander, Walter Moorland, weet met een handlanger de werkplaats van zijn neef John Steele binnen te dringen en de teekeningen te stelen, hoewel hij daarbij verrast en duchtig afge- ranseld wordt door Morgans typiste, de lcra- nige Flossy, die hem evenwel in het donker niet herkent. Morgan, die voor zijn gezondheid in Cali- fornie zit, telegrafeert, dat de nieuwe auto dadelijk naar de tentoonstelling in Los \n- geles moet worden gezonden en beide neven brengen hun wagen naar den trein. Moor land zorgt er voor dat Steele onderweg aan- gereden wordt, zoodat deze een arm breekt en de auto defect raakt. Maar Flossy redt de situatie door den wagen dadelijk te laten herstellen. Zij besluit het te^en den sneltrein op te nemen en komt na vijf dagen en nach- ten rijden als eerste in Los Angeles aan, waar inmiddels ook Steele per vliegmachine gearriveerd is. Het gevolg is natuurlijk een huwelijk, dat tevens het einde van de film beteekent. De gevaren eerier wereldstad is een van die aardige films uit het Weenen van voor den oorlog. Luitenant Freiherr von Aichlinger v/ordt ingekwartierd bij een paar verdroogde typen, die een schat van een kleindochter hebben, waarop hij verliefd wordt Maar zijn regiment trekt weer weg, de grootouders sterven en Roserl, de kleindochter, komt bij haar nicht Mizzi te wonen, die balletdanseres bij den Keizerlijken schouwburg is. D~ar ontmoet zij opnieuw den luitenant, die kortaf Poldi genoemd wordt. De banden der liefde worden weer sterker aangeknoopt, maar op nieuw vertrekt het regiment en door finan cieele moeilijkheden komt Roserl in kennis met professor Dingshofer, die de eerste jeugd al gepasseerd is, maar haar door zijn rijkdom en goedheid imponeert. Zij zal hem trouwen, maar juist op dat oogenblik komt Poldy weer in haar leven. Juist op den dag, dat zij haar huwelijk zal vieren, breekt de oorlog uit. Poldy's regiment moet naar het front en Roserl laat alles in den steek en snelt naar het station, waar juist de militaire trein vertrekt. Poldy krijgt drie dagen verlof om te trouwen, hoewel hij maar tien minuten voor een oorlogshuwelijk gevraagd heeft. De eenige, die gedupeerd is, is de professor, die wel een beefje zielig en eenzaam achter- blijft. Mary Phibin en Norman Kerry geven in deze prettige film, die aan Weenen, aan Strauss en aan den Donau doet denken, keu- rig spel te genieten. Wii verzuimden nog te melden, dat Pris- cilla Dean, in het eerste hoofdnummer de bekoorlijke typiste is, die zulke kranige staaltjes van chauffeurskunst te bewonderen geeft. Een paar verdienstelijke komische films, waarin ook de bekende filmbaby weer ten tooneele verschijnt en een aardige revue vol- tooien het programma. Provisteiaal nifuws INLIJVING. Op 16 Januari a.s. zal eene inlijving van dienstplichtingen der lichting 1928 plaats hebben voor: de Onbercoen-Artillerie (2i Regiment en Regiment Kust-Artillerie), en de Bereden-Artillerie (6e Regiment en Rij- dende Artillerie). SCHIERMONNIKOOG GEISOLEERD. Heden zal een poging gcdaan worden het eiland Schiermo-nnikoog, dat momenteel ge heel van de buitenwereld is afgesloten, uit zijn isolement te verlossen, door aidaar een vliegtuig te laten landen, indien teneninste een bruikbaar landingst-errein aanwezig is BERGEN. In de laatste raadsvergadering verklaar- den de wethouders zich tegen het verzoek van de arbeiders-organisaties om in de bestekken van de gemeente en voor door de gemeente uit te voeren werken het landelijk contract- loon tusschen werkgevers- e-n werknemers- organisaties gesloten, geldend te verklaren, met het gevolg, dat dit verzoek werd verwor- pen met 6 tegen 5 stemmen. Bij de bebandeling van deze aangelegen- heid betoogde wethouder Apeldoorn dat een loon van 40 cent per uur, dat door de ge meente bij de werkverschaffing betaald wordt, een mooi loon is. Het R. K. arbeidersraadslid, de heer Dirkson, heeft hierin aanleiding gevonden em het volgende voorstel bij den raad in te dienen. De ondergeteekende, Dirkson, lid van uwen raad, indachtig de woorden van wethouder Apeldoorn, dat 40 cent per uur al een heel van ter Amsterdamsche enrze geneteerie feadsen, verstrekt door NoordAoQandseh Lanibeawerediet. 1 104# 3U V-Z 6 7 n 9 10 10 \f.. 1u I r. ontsiert het gelaat. Onaangenaam ruiken uit den mond is weerzinwekkend. Dezesohoonheidsgcbre- ken worden spoedigverholpen door bet poetsen met de heerlyk verfrissehende Chlorodont 'I'nnd- pnsta. Detandenkrygeneenschitterenden,ivoor- kleungcnglans.ook aan de zykanten.by gelyktydig gebruik van den speeiaal voor dit doel geschikten nlorodontTandenborstel, waarop deharen in den vorm van de tanden geplaatst zyn. Rottende spysresten, welke onvermydelyk tusschen de tanden acbterblyven en de hoogst onaangename iucbt veroorzaken, worden geheel verwyderd. Probeert U eerst een kleine tube van 35 cent in rerpakking met garantiestrook en meisieskopje. hloroilont Tandenborstel voor kinderen 45 cent, voor dames (middelhard haar) 75cent, voor heeren (bard haar) 75 cent, in de bekende blauw- groene Chlorodont-doos. Alom verkrygbaar. 65 mm F O N D S E N. f hi 24 Dec. I 26 Dec. 27 Dec. 28 Dec. 29 Dec. 0 Dec, 6 6 5 4Y. 4 obi. N.W.S. 1000 1922 idem idem idem idem O.-Ind. idem idem idem idem Bank Hand. Bank 1000 1923 1000 '18 1000 '17 1000 '16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 D 1000 '17 4% 6 6 5K 5 Koloniale Ned. Ind. Ned. Handel Maatii. Holl. Kunstzijde Jurgens gew. aand Maekubee Ned. Kunstzijde Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific obi. Holl. Spoor '15/'25 obi. Staatsspoor '15/'25 Union Pacific Prolongatie Exdividend. f Exclaim. 106 105# j 105ylc 100/ 1001,# i 100# 102-1 1023/4 102# 1C0| 1007/jg 1007/16 95 f 96 96Vi 9116/16 981/ic 98 1043/16 1041/8 10411/16 1043/, 104# 102i5/16 102% l°2l3/ir, 1009/16 100n/16 274# 100n/16 274 275 178 179 178 1763/, 176# 176 149f 149# 149# 233 236 235# 128# i!9#t U4# 414| 410 404# 541 546 540" 536 541 532# 119# lt55/8 112# 58 57# 56* 59# 59# 58* 15313/16 153# 151 356# 358 358* I82f 184# 1841 824# 823# 822" 447 44 440 334# 330# 331 3593/s 355| 355 345Vo 345 345 322# 322# 322# 331# 330# 330 79 i 81# 84 131# 133# 133 200V» 200# 199# 194#" 196# 196 564 566 567# 478 478# 477" 276# 275# 272# 513# 514 513 101# 10U/16 101# 101# 101# 101# 124# 125# I 125 193 193 193 5 5 i 10513/16 1001/is 102/ lOOf 96Vi 98i/g 104'As 104 J 102i3/16 100| 275j 177 176i 150" 235 11H 496 547 541-J 113i 56^ 58-J 152| 363 183f 827 444 332 356i 345 323 331J 84i 133 200^ 195 579J 479-1- 278j 516i 101J lOlf 125 192 5

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5