dm Yljcfsehpiften mooi loon Is voor een arbeider en wij raadsle- den toch maar doodgewone arbeiders zijn in dienst van de gemeenschap, stelt den raad voor uit bezuinigingsoogpunt het presentie- geld voor de raadsleden te brengen op 0.40 per uur, met een maximum van 3 uur per ver- gadering en het salaris van de wethouders te bepalen op 40.per jaar voor elk, aan- gezien zij toch allebei rentenieren en dit een besparing geeft van 961.60 per jaar. Het bestuur van de Berger IJssportver- eeniging besloot gisteravond orn Zondag- middag 2 uur op den Hofvijver 'n onderlinge wedstrijd in het schoonrijden voor leden de houden. Aangifte tot deelname te richten tot een van de bestuursleden en het liefst tot mevr. v d. Berg, Schoollaan. Donderdagmiddag, eveneens om 2 uur, wordt het gecostumeerde ijsfeest gehouden met's avonds prijsuitdeeling en een dansje in de Rustende Jager. DIRKSHORN. De ouderwetsche winter doet hier ook ta- melijk zijn invloed geleden. Kon het personee! van het P. E. N. de lichtstoring weer gauw vethelpen, minder voorspoedig gaat het bij de telefoon. Versdheidene draden en palen zijn gebroken en gedurende den vorst zal a an herstel wel niet kunnen worden gedacht. Vopral de groentenhandel ondervindt van deze storing grooten last. De gladde wegen belem- meren nog steeds het geregeld verkeer. De gedeelten, waar de sneeuw van den ijzel is afgewaaid, zijn beslist gevaarlijk te noemen. Zoo reed Donderdag de heer Biesboer met zijn veewagen op den Abbachtsdijk, toen hij door een vrachtauto werd aangereden, tenge- volge waarvan hij bij den dijk neergleed'en door het ijs van den bermsloot zakte N? lang tobben slaagde men er in, het faard nog levend op het droge te halen. Een alf was echter verdronken, terwijl de varken- ties een goed heenkomen hadden gezocht. de vrachtauto was na de botsing kalrn doorgereden Moge het spreekwoord: „Strenge heeren regeeren niet lang", ook thans weder be- waarheid worden. PREDIKBEURTEN. 1 Januari 1928. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, mm. 2 uur, ds. DRIEHUIZEN, nm. 2 uur, ds. Boerendonk. EENIGENBURG, 10 uur, ds. van Loon. NOORDSCHARWOUDE, nm. 7 uur, ds. Staal. DE RIJP, nm. 7 uur, ds. Zillinger Mole- naar. WINKEL, 10 uur, ds. de Leeuw. (Gedeeltelijik ontleend aan Kerk en Volk.) L A NDBOUW HUISHOUDONDE RWIJ S IN NOORD-HOLLAND. In de dezer dagen gehouden algemeene ver- gadering der Vereeniging voor Landbouw- huishoudonderwijs in Noord-Holland decide de voorzitter, de heer G. Nobel, mede dat het aantal leden thans 2®8 bedraagt. Voor de cursussen bestaat groote belangstelling. Nieuwe cursussen zijn geopend te Schagen, Purmerend, Hoom, Alkmaar en Nieuwer- Amstel. De rekening over 1927 beliep 33.399.82 met een batig saldo ad 219.39. De hegroo- ting voor 1928 werd vastgesteld met een eindbedrag van 38.444,39. Tot bestuurslid werd gekozen in de vaca- ture mej. Blauwboer (niet herkiesbaar) mej C. Leguit. ging ze en tilde een rofsblok, zoo groot als een wateremmer, op het hoofd. Ik schrikte uit toorn en uit medelijden. Moet het jongemeisje dan het lastdier van dit cuand zijn, dit eiland, dat geen kruiwagen en geen handwagen kenf, op welks steenige, stei- le wegen de voetganger met den lichten last van den lediggang genoeg te torsen heeft? Maar reeds kwam zij mij tegemoet. trots omihoog gericht; de zware steen scheen' haar vocrhoofd niet meer te drukicen dan een konin- ginne-kroon. Zij glimlachte op mijn groet.- Lang keek ik haar na en in het na-turen moest ik aan den smidsjongen denken, die mij zoovele jaren had geholpen den blaasbalg trekken. Mijn smidsjongen zag eruit als een meisje en dit meisje zag eruit als een smids jongen. Zij is man en vrouw ineen, evenals de jongen vrouw en man was. En zooals het ondoorgrondelijke leven God en wereld ineen is. Ook heb iik nu ontdekt, dat de vlijtige Gina, voordat zij boodschapsdiensten voor de ande- ren en de vreemden doet, bouwsteenen van Monte Saiaro naar 't werk in de Campagna sleept en als zij feestdag heeft, draagt zij voor vader, die het huisje bouwt, kalk en wa ter aan; draagt den mortel, dien ze zeive mengde, langs de zwiepende. ladder om- hoog, draagt de steenen den steiger op Het is nazomer geworden en de druiven rij- pen in de tuinen. Vaker dan anders ontloop ik nu mijn werk om mi; in de koele steen°Toe- ven te verfrissChen. Niemand in huis wee.", wat dat zeggen wil, als ik vraag, wie de drui ven gebracht heeft; niemand vermoedt mijn vreugde als ze zeggen: „Wie zou ze nu wel brengen? Gina brengt ze uit de Campagna, die tegenover de Grotta Azurra ligt Gisteren zei mijn vrouw: „Gina was hier en heeft den Signor Enrico en zijne Signora met de Bambini uitgenoodigd; haar Cam- pagna-huisje is klaar gekomen en er wordt een klein feestie van gemaakt." Nu is ook dat voorbij. Nadat wij de kinde ren naar bed gebradit hebben, zitten wij op het terras en hooren altijd nog de donkere ■ocarina tusschen de lustige mandoline's door zingen. Steeds nog dansen zij op de open ruimte voor 't versierdie huisje; door de groote vij ge-bladeren sehijnt de maan. De ouders zitten met hunne buren om de ronde tafel en drinken wijn uit Ischia. Hunne elf kinderen spelen en zingen, maar niemand, die zoo mooi de Ta rantella danst als Gina. Ik was blij, dat zij voor Jongeling danste en haar vriendinnen't hof moest maken. Had gen en moet, zwakike vrouw als ze Is, een eeuwig-yerliefden poeet verdragen!" iuifenland Viiichtvaarf. AMERIKA. DE MCCRDENAAR VAN MARION PARKER. Hickman, de man die te Los Angelos het jonge meisje Marion Parker heeft vermoord, zou, naar wordt gemeld, bekend hebben, dat hij nog een moord op zijn geweten heeft. Vol- gens politioneele mededeelingen zou hij schrif- telijik hebben bekend, dat hij- het vorig jaar December een apotheker, genaamd Thorns, in zijn apotheek zou hebben doodgeschoten Hickman noemde als medeplichtige aan deze misdaad een zekeren Welby Hunt, een joim- mensch, dat te Alhambra, in Californie, woont. Hunt is gearresteerd, en gemeld wordt dat hij zou hebben bekend dat hij medeplich- tig was aan den moord. De weduwe van Thorns werd naar de gevangenis gebracht om Hickman te identificeeren. Zij zou hem heb ben herkend als een dergenen, die haar man hehoen doodgeschoten. Hickman zou ook hebben bekend, dat hij, terwijl hij des daags ais boodschaplooper voor de bank werkte, waarin Marion Parker's vader een positie bekleedt, in de avonduren vaak deelnam aan gewapende invallen in wrnkels. DE OCEAANVLUCHT VAN MRS. GRAYSON. De hoop zoo goed als opgegeven. A!!e mogelijke opsporingspogingen zijn ge- daan, zoowel op zee als in de lucht, om de vermiste „Dawn" te vinden. Het zoeken zal thans spoedig geheel worden opgegeven. Het bestuurbare luchtschip, de „Los Ange les" is naar zijn hangar teruggekeerd1 °en ook twee torpedobootjagers en andere schepen zijn teruggekeerd zonder eenig nieuws om- trent mrs. Grayson en haar drie metgezellen Vijf torpedobootjagers zetten liun naspo- ringen nog voort, doch men verwacht, dat zij die eveneens zullen staken. Z@e$ijeii3?f$era De Poeet. „Maar dat is alles romantie'k!" zei de vrouw tot den dichter. „Z6o iets bestaat heele- maal niet meer! Een verliefd dichter? Aller- eerst heb je je boek te schrijven, ten tweede heb je met de schoonheid van Italie te dwepen en als er dan nog iets van je ruime dichter- hart over mocht zijn, wil dan toestaan, dat je vrouw en kinderen daar iets aan hebben. Van de vrienden spreek ik niet eens!" De aldus afgescheepte dichter stond ra- deloos voor zijn vrouw en hield zijn liefde staande. ,Jullie hebt ook a He dagen andere smar ten", spotte zijn vrouw. „Welnu, vertel eens, hoe ziet de benijdenswaardige schoonheid er uit? Is zij een Indische prinses, een Ameri- kaansche met_ eigen jacht of een vetkaars- etende Eskimo-juffrouw, die het Noorderlicht harer gespleten oogen op je wierp?" De belachelijk-gemaakte' artiest keerde zic'h op zijn hielen om en zoog uit een Chianti- flesch zoeteren troost dan dien de lippen zijner vrouw hem boden. Hoe zwaar deze'lief- de-ontkenning hem trof, weet ik alieen te v-er- texlen, want ik zelf was de verliefde dichter Ik zocht nu troost en mee-gevoel bij de man- nen en nam mijn beide jongens bij de hand. Ik zocht n plaatsje onder den grooten boom die bij hotel Paradiso staat, naast den turn van Eeden. Wij zagen haar komen. Wat mijn verrukt hart niet doen durfde, deden mijn jongens: zij ijlden naar haar toe, namen haar hand en liepen met haar op. ,,Gina!" riepen ze, „Gina, wij gaan inee." lie hep tnest er achter aan, zag hoe zij ons huis binnenging en ik vond later den grooten zak met houtskool, dien zij op het hoofd drceg, in onze keuken staan. Op zekeren middag vond ik een heelen korf sinaasappelen,waarvan de jonnens smulden. „Van wie komt die mand sinaasappelen'" vroeg ik. „Gina heeft haar gebracht," schreeuwden de twee en stopten appelen, als kinderkopjes zoo groot, in mijn wijde jaszakken. Of er nu pomodoren, paradijsappelen, honing-gele peperoni en donkerhuidlge melansata op tafel staan als ik vraag „van wie komen die yruchten?" boor ik altijd: „Gina heeft ze o-e- bracht!" Gina, jij groote Brengster, waarom zal ik jou niet liefhebben! Eens voelde ik geen lust in't werk, hoewel het vroeg in den morgen was en de dauw nog in het licht der jonge zon glansde. Ik ging zonder zelfverwijt aan mijn werkkamer voorbij, zag door de open ramen de eenzame schrij fmachine staan en voelde niet het minste medelijden met haar. Door de tuinen liep ik naar den Monte Saiaro. Daar, op den weg tusschen de lage muren, zie rk een meisje, als een Grieksch knaap, vocrwaarts schrijden, in de schouders even breed als in de heupen. Naar de steengroeve zij in het oeroude, eeuwige-jonge liefdespei als meisje dien jongeling met "haar onschul- dige oogen moeten lokken, dan zou ik ja- loersch geworden zijn. De groote, milde sterrennacht omspant nu berg en zee Gina danst geheel alleen in het maanlicht nog, als de broedei's met de zusters het huis zijn binnengegaan en de ou ders de buren een eind wegbrengen. Zij danst alleen onder den grooten sterrenhemel, voor de olijfboomen, de wijnstokken, de cactus-vij- gen, die als woestijn-spoken over de wijnbem- muren uitsteken. Zij danst den dans van den rij-penden wijn in de bessen, der zee-golven bij maanlicht, den dans der zinkende maan, die weldra de zwar- te pracht van het zwijgen mee omlaag trekt uit het wereld-al. En den volgenden morgen vroeg wordt Gi na, de ziel van boom en rank, van berg en zee wederom het lastdier van het eiland. De vreemdeling zal schrikken, als hij ziet, wa1 van het zeventienjarig kind wordt gevergd. Als deze slanke, Grieksche schoonheid den koffer, een mans last, op het hooid naar den oever brengt. Morgen zal ook de bark uit Napels met de houtskolen aanleggen en Gina zal de man een op het hoofd de rotstrappen opdragen, naar de hotels, de huizen in. Als korven vol donkere rozen zal zij de las- ten dragen. Dikwijls ben ik jaloersch op mijn vrienden. De blonde schilder heeft de Amerikaansche met het jacht Lef en hij zeilt met haar over de Golf. De Duitsche handwerksgezel werd door een Egyptische ontvoerd en is nu heer over duizend fellahs en dat alleen, omdat hij zoo mooi viool kon spelen. De Duitsche barones kuste den teekenaar met een been op de Piazetta; nu teekent hij alleen nog maar haar slanke gestalte op alle witte muren, de dwaas, en zingt als een be- schonken smidsgezel „Aennchen van Tharau" door de nachtelijke straten. Waarlijik, hoe weten ze te pronken, die vrienden van mij, met hunne geliefden! Als zij vertellen van de schoone vrouwen, die zij bemind hebben; moest ik, dichter, schaamrood worden. Maar daar verdedigt mijn vrouw mij. ,,Wat beteekenen ju 1 lie schoonen tegenover de beminde van den dichter? Er is er geen, die zich met Gina kan meten. Gina is krach- tigcr dan al jullie vrouwen bij elkaar. Gina neeft het huis van haar vader van den Monte Saiaro op haar hoofd heelemaal alleen naar beneden, naar de Campagna, gedragen!" „Oho!" riep de schilder, „dat meisje zou rk wel eens willen zien. dat met haar vaders huis op het hoofd wandelen gaat." verdedigde mij verder mijn vrouw, 'hij heeft altijd vrouwen bemind, die iets on- geloofelijks volbracbten. In onze woonplaats uad hij Christina lief, die heeft, totdat ze ging trouwen, 42.000 kinderpakjes genaaid Een zijner beminden was v :efster, die heeft in tien jaren meer dan 60CO meter linnen o-e- weven, terwijl zijn eeuwige bruid nu nog aan de spmmachine staat en meer aan draden ge- sponnen heeft dan er meridianen om de aar- de loopen. Och, jullie arme liefde-brodde- laars, die niet meer dan een, hoogstens twee beminden tegelijk kunt hebben! Mijn dichter daarentegen heeft alle jongemeisjes lief tus- scjien 14 en 80 jaar alle krachtige en vlijtige vrouwen tusschen de Noord- en de Zuidpool, de blanke en de bruine en de zwar te. Maar hij werd door het noodlot dan ook daarvoor bestraft! Ik ken alleen nog maar een enkele zwakke en luie vrouw en in "die zal" hij zich spoedig verlieven; deze vrouw, die ik zelf liefheb en bewonder, is sterker dan Gina, die haar vaders huis op het hocfd dragen kan. die is vlijtiger dan de spinster." Aldus verdedigde mij mijn vrouw en nie mand kan tegen haar op. „Wie is dan die luie vrouw, die vlijtiger is dan Gina?" vraag ik nieuwsgierig. Trots klopt zij zich op de borst en zegt: „Deze vrouw hier; die moet met bijenvlijt de dwaze gedachten van den dichter navlie- DUITSCHLAND. DE A L CO HOL. Z W E N D E L - Z A A K In het alcoholzwendel-proees tegen het Sirnke- en Stahlconcern, dat in October voor de groote scliepenrechtbank te Berlijn be- handeld werd, is gister vcnnis geveld. wegens bedrog en het niet betalen van orandewij-n-monopoliereehten, evenals voor het omkoopen van beambten, zijn de voor- naanistebeklaagden Robert Simke tot 3 maanden gevangenisstraf en een boete van 2.-75O.OO0 Mark en een sdiadevergoeding van 960.0'D Mark en Leopold Simke tot een lfr,ArAgevansenis' 2y- milli°en boeten en 900.000 Mark sdiadevergoeding veroordeeld Verder kreeg de leider van het concern we- gens medepl ichtiglieid 6 inasnd'en gcvano'e- nisstraf en boeten tot een totaal van 310.000 Mark. Ten slotte werden wegens het zich Iaten omkoopen en medepliehtigheid de hoofddoua- ne-inspecteur b. d. en zeven douane-beamb- ten tot gevangenisstraffen van 1 tot 8 maan den en boeten va 30.000 tot 662.000 Marl: benevens enkele handelsbedienden tot oerin- gere gevangenisstraffen veroordeeld. GRIEKENLAND. MAATREGELEN TEGEN DE GRIEICSCHE COMMUNISTEN. De kamermeerderheid heeft tegen negen communistische- afgevaardigden een straf- vervolging doen instellen wegens een hunner- zijus gestelde eisch tot autonomic voor Ma- cedcme, waarvan men aanneemt, dat dit op inspiratie van Moskou is geschied. KORTE BE RICHTEN. Drie Duitsche onderofficieren, behoorend tot de missie van instructcurs, wel'ke te Dani- zig werd aangeworven, zijn naar den krijgs- raad verwezen, beschuldigd van hoogverraad jegens Bolivie. De stormen der laatste dagen hebben in net woudgebied nafcij Trier en in de bosschen van het Saargebied groote schade aangericht De telegraafverbindingen zijn op vele plaat- sen gestoord. De eerste ondergrondsche spoorweg in het Verre Oosten is gistennorgen in Tokio geopend. De spoorweg heeft een lengte van 2Vi K.M. Het Estlandsche parlement heeft zonder debat een wetsontwerp aangenomen tot overgang tot den eenjarigen dienstplicht, een verkorting van zes maanden. De mogelijkheid voor studenten, om uitstel van dienst te krij- gen tot na den afloop van hun studie, is op- geheven. Het verbond van christelijke studenten in Roemenie wekt alle studenten op zich uit protest tegen de bestraffing van de deelne- mers aan de relletjes te Grosswardein 20 da gen achtereen van het bezoek van alle open- bare gelegenheden te onthouden. Het te Parijs gehouden congres van de Eransche socialistische partij heeft de bij de Kamerverkiezingen in dit voorjaar te volgen takiiek vastgesteld. Zij zal niet samengaan met de communisten. STOOMVAARTLIJNEN. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Ajax, 29 Dec. v. Vinaroz n. Valencia. Ares, uitr., 29 Dec. te Barbados. Eos, 29 Dec. v. Alicante n. Barcelona. Hector, 29 Dec. v. Veile te Korsor. Juno, 29 Dec. v. Liverno n. Civita Vecchio Odysseus, 29 Dec. v. Malage n. Faro. Perseus, 29 Dec. v. Kopenhagln n. Aarhuis Poseidon, 29 Dec. v. Bremen te Hamburg. Proteus, 29 Dec. v. Danziig n. Amsterdam. Sigli, 28 Dec. te Belawan. i heseus, 29 Dec. v. Coruna te Oporto. Venus, 29 Dec. v. Lissabon te Cadix. Zeus, 29 Dec. v. Catania n. Messina. KON. NED. STOOMB. MIJ. Ariaddne, 30 Dec. v. Arnst. n. Rott. Baarn, 30 Dec. v. Chili te Duinkerken. Tellus, 29 Dec. v. Vigo n. Amsterdam. Breda, thuiSr., 28 Dec. v. Tocopilla. llos, 30 Dec. v. Amst. n. Rott. Nereus, 30 Dec. v. Arnst. n. Peraeus. Renate, 30 Dec. v. Amst. n. Stettin. Amsterdam, 27 Dec. v. Valparaiso n. Amst. Orion, 24 Dee. v. Kingston n. Jacmel. CHINA. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein 30 Dec. v. Algoabaai te East Lond. Billiton 29 Dec. v. Hamburg n. Antwerpen. Gilkerk 30 Dec. v. Dar-es-Salaam n. Zanzi bar. Klipfontein 29 Dec. v. Algoabaai n. East Londen. Randfontein, uitr., 28 Dec. v. Suez n. Port Sudan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Deli 29 Dec. v. Bremen n. Hambrg. Garoet 29 Dec. v. Batava 1. v. Londen te Rot terdam. Insulinde (thuisr.) 30 Dec. te Marseille. Modjokerto 30 Dec. v. Hamburg n. Rotter dam. Sitoebondo 30 Dec. v. Hamburg te Bremen. Soekaboemi (uitr.) 30 Dec. v. Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Hoogkerk 30 Dec. v. Antwerpen te Rotter dam. Schiekrk (uitr.) 28 Dec. v. Madras. STOOMVAART-MIJ. CCEAAN. Ajax 30 Dec. v. Amsterdam te Rotterdam. Demodocus, v. Japan n. Amsterdam, 29 Dec. v. Pen-ang. Orestes, v. Japan n. Rotterdam, 29 Dec. te Shanghai. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Algenib (uitr.) 29 Dec. v. Bordeaux. Helder (uitr.) 28 Dec. v. Fernando Po. Kilstroom (uitr.) 28 Dec. v. Cotonou. Mohesi, sleepb., 28 Dec. v. Carthagena r,. Gibraltar.* HOLLAND—AMERIKA LIJN. Cardiganshire, Pacific-kust, 1. v. Liverpool n. Londen/Rott. 29 Dec. te Southampton. Drechtdijk, v. Rott. p. de N.-Pacific, 28 Dec. te Colon. Eemdijk, v. de N.-Pacific n. Rott., arr. 30 Dec. te Londen. KON. PAKETV. MIJ. Cremer 30 Dec. v. Belawan naar ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki (uitr.) 29 Dec. <v. Rio Janeiro. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Ijisalak 27 Dee. v. Shanghai n. Dairen. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (uitr.) 29 Dec. te Montevideo. Gaasterland (uitr.) 30 Dec. v. Santos. Flandria (uitr.) 29 Dec. v. Las Palmas. EMZETCO LIJN. Jonge Maria 29 Dec. van Rotterdam naar Napels. vaart". Hen jaar is hetrekkelijk kort, hoew! dit voor de vele periodieken, die de laatste ja ren zijn verschenen, niet steeds gezegd kan worden. De meeste ervan verdwijnen imniers net zoo snel als zij gekomen zijn. Met he; weekblad „De Binnenvaart" staat het even- wel anders en de oorzaak daarvan behoeft men niet ver te zoeken. Uit het laatste aum- mer van den tienden jaargang blijkt zeer dui- delijk hoe hard er in deze tien jar-en door het Ondervvijsfonds voor de binnenvaart is o-e- werkt en hoe, in dezen hetrekkelijk korten tud, het blad is geworden tot een uitstekend ver- zorgd weekblad voor den schipper en alien, die met de seheepvaart te maken hebben, zoo-' wel wat betreft algemeene en tcehnische voor- lichting als het onderv/ijs (vak- en lager) voor schippers en schipperekinderen. Het jubileumnummer, dat bedoeld is als propaganda voor het onderwijs aan dchip- persldnderen de winsten van het blad ko men aan dit doel ten goede bevat behalve artikelen van den hoofdredacteuf en de overi- 'enae vooraanstaande personal in den lande. lBig@aE©s«i©M sffiekken (Bmttn vera.nwQprdelijkhficl van de Redac tie. De opnnme m deze rubriek bewijst gee/is- utis dat de redactie er mede instemt. Groote troepen wolven, opgejaagd door honger en kou, hebben in Polen vele boeren gedood; buiten den beganen weg hebben zij twee vrouwen en vier smokkelaars in de buurt van de Russische grens verslonden Er zijn troepen gestuurd om op de wolven te jagen. Op Kerstavond is te Wedlitz bij Bern- burg de alleenwonende weduwe Strothmann vermoord gevonden. Diefstal was de beweeg- reden De recherche heeft den 22-jarigen tuchtschoolleerling Willy Alsleben uit Nien- buig aan de Saale als dader gearresteerd. De jongen heeft bekend. T. Elj is jhg€groken in het gerechtshof te Karlsruhe. De dieven hebben een brandkast kunnen openen en ongeveer 10.000 mark aan geld gestolen. KOU, SNEEUW, OVERSTROOMING Volgens een officieel bericht van het com- missariaat van verkeer woeden sinds gisteren in het gebied van Moermansk (Noord Rus- land) hevige sneeuwstormen, gepaard gaan- de met een hevige koude. Aan de kust zijn 24 visschers omgekomen. Sledhts een beperkte spoorwegdienst kan in stand worden gehou- den. Te Samara kon de expresstrein van Sibe- rie de reis niet voortzetten. ACROBAAT DOODGEVALLEN. In het Palace-Theatre te Wellingborough is een trapeze-werker, Fred Greenlagh, die placht op te treden als „Aapmensch". Tijdens een van zijti toeren is hij tusschen het pu- bliek van de stalles terecht gekomen. Hij brak zijn nekwervel. Hij had denzelfden toer reeds meer dan 30 iaar met goed gevolg ver- rteht. Wij ontvingen ter aankondiging „De Ster". Dit maandblad, waarvan thans net eerste nummer is verschenen, is bestemd in Neder- land de denkbeelden van J. Krishnamurti te verspreiden; tot dat doel brengt het in de Nederlandsche taal de mededeelingen, welke het internationaal hoofdkwartier der Orde van de Ster (gevestigd te Omrr.en) regel- niatig in alle landen der wereld verspreidt. HET ONDERWIJS AAN SCHIPPERS EN SCHIPPERS KINDE REN. Deze week is verschenen het laatste num mer van den tienden jaargang van het offi cieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, het weekblad „De Binnen- DENKT AAN DE VOGELS! M. de Redacteur. Mcgen wij de lezers van uw blad aan onze vogels herinneren, die bij deze winierkou verstoken zijn van alle voedsel en geheel aangewezen op de hulp van ons menschen? Lezers, strqoit zooveel gij missen kunt if uw tuinen, op uw stoepen, plaatsjes en cons voor onze geved-erde vriendjes neer. AC- Its is welkom zij,zijn nu wezenlijk niet kieschkeurig. Maar wilt ge zeker zijn, dat ge. hen werkelijk voedt, strooit dan afval van miadageten, brood, kaaskorstjes en wilt ge hen tracteeren zaad, spek of ander vet en alle soorten nooten. Zelfs op rotte appe len zijn sommige soorten dol. "Bedenkt, dal ge liiermee dubbel goed werk verricht, want ge helpt er ook aan mee, de verarming van de natuur, die toch al zoo groot is door vrou- wenmode, lekkerbekkige en wreede liefhebbe- rijen, beperken. In een kouden winter sterven er duizenden vogels door gebrek aan voed sel. Hept, eer het zoover komt! Het bestuur der afd. Alkmaar en omstreken der Ned. Ver een. tot Bescherming van Dieren WINTER! WINTER! De winter is teruggekeerd. Was hij maar v/eggebieven i De wintersport zij overigens alle vreugde gegund. Moge voor haar de zou nog lang niet in het water schijnen! Maar ,,Hulp voor Onbe'huisden" kan de wititerkoude missen. Want felle koude beteekent physiek lijden- voor hen, die er zich niet vcldoende tegen kunnen beschutten. Felle kou beteekent huiveringwekkende ellende voor wie in lompeii gehufd, hongerig en geldloos, geen ander'tehuis hebben dan de straat of den weg. „Hotel de open Lucht" mist thans alle com fort! En de nachtasyls van „Hulp voor. Onbehuisden" zijn nu elken avond dicht bezet. Van overal trekken zij de dakloozen aan, zooals de magneet het ijzer'aantrekt. En vanzelf gro-eit daardcor ook het aan tal dergendn. die in de werkverschaffjpg moeten worden bpgenomen, Al die menschen lijden Zij hebben daar- door recht op bijstand. Dat kost geld. Meer geld- dan de kas der Vereeniging op het Oogenblik bevat O gij alien, die den winter niet behoeft te vreezen, scbenkt in dezen barren tijd nog eens een extra bijarage voor de dakloozen, die tot .Jiuip voor Onbehuisden'' komen om warmte, voeding en onderdak! Geeft, epdat ook wij kunnen blijven geven. Maardoe het heel spoedig! Flier volgen adres en gironummers: Vereeniging Hulp voor Onbdmisden". 2e Constantijn Huijgenstraat 35, A'dam. Postcheque- en Girodienst No. 32o34; Girokantoor der Gemcenie A'dam No V 207 Bankrekening: Assoeiatie Cassa, A'dam. Hoogachtend, G H. HONING, Hoofd-directeur van „HuIp voo: Onbehuisden''. ALKMAARSCHE PADVINDERS. Verkenners. Zondag 1 Januari 1928, 's avonds 7 uur, bijeenkomst in het trocplokaal. Mok meene- men. Woensdag 4 Januari 1928, 's avonds 7 uur, patrouille-avond. Daarna troepraad (behalve als er ijs is). We 1 p e n. Zondag 1 Januari 1928, 's avonds 7 uur, troeplokaal. Mok (beker) meeiiemen. Woensdag 4 januari, 'smiddags 2 uur, troeplokaal. Jf De bestuurder, die in het water geslingerd is: 0, den hemel zij dank, jjj bent tenminste veilig. (London Opinion) J

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6