BOEKHANDEL ADTERTENTIE-BBREAU. DRUKKERIJ. Buiteniandsoh gemengd nienws. Blsimsnland S t s d s n i m w s Bet gelukwenech lira korten ti- DE AMSTERDAMSCHE GEMEEN- TEBEG'ROOTING 1928 GOECGE- KEURD. De Amsterdamsche gcmeen-teraad heeft gistermiddag na 53 begrootingszittingen met 34 tegen 5 stemmen goedgekeurd de begroo- ting 1928, sluitende in ontvangsten en uitga- ven op den gewonen dienst met een bedrag van f 106,059.715. DOODGEVROREN. De reeds bejaarde waciitsman Zwaan, die des nachts toezicht houdt bij bet herstellings- werk van een remming in de Visschershaven te IJmuiden en daartbe verlblijf houdt op een in de nabijheid liggend vlot, is gisternacht daarvan te -water geraakt. Hij wist zich zel! te redden en oan zijn kleeren te drogen zette hij zich nabij een kachel, die in een hokje op het bedoelde vlot stond, neer. Vermoedelijk is de man versuft geraakt, want gistermorgen troffen c'.e werklieden hem door de koudeV- vangen geheel verstijfd aan. Onmiddellijk trachtte men de levensgeesten weder ,op te wekken, doc'h het mociht niet meer baten, daar hij' inmiddels overleden was. DE TELEFOONSTORING IN NOORD- HOLLANiD/ Het hoofdbestuur P. en T. deelt m-ede: Geheel Noord-Holland is thans weder tele- fonisch bereikbaar, met uitzondering van Helder en Medemblik, wel'ke plaatsen nog zon- der verbinding zijn. KOEIEN DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Bij onderzoek is gebleken, dat in den stal fan den landbouwer J. v. d. Velden te Woen- sel, bij Eindhoven, waar drie koeien door den electrisehen stroom zijn gedood, de eleetrische leading niet good was aangelegd; een aard- leiding was er niet. Er zijn nog meer boerderijen in die om^e- ving, met eleetrische stalverlicfating, waar ook geen aardleiding bes'taat. HOLLANDSCH—INDISCHE OUDEJAARSAVOND. Aneta meldt ons: Op Oudejaarsmiddag, Zaterdag 31 D? eember, heeft het Hoofdbestuur van de Tele grafie in samenwerking met het daartoe uit genoodigde persbureau Aneta eene verras sing bereid voor Nederlandsch-Indie. Van 13.20 tot 15.20 uur, dus in Indie van des avonds ongeveer half negen tot omstreeks naif elf zal Kootwiik zich daarginds doen hooren met een speciale uitzending ter gele- genheid van den Oudejaarsavond. Het geheel zal het karakter dragen van een huiselijken Oudejaarsavond naar goed-Hollandsch ge- bruik: een hartelijk woord, muziek, koorzang, en nog een kleine voorstelling waarbij Tho- masvaer en Pieternel voor het eerst in de va- derlandsehe geschiedenis hun wenschen draadloos-telefonisch aan Indie zullen over- brengen. Er worden geen officieele redevoeringen gehouden, maar een groepje menschen die van Indie houden en de Indische Nederlan- ders een prettigen avond willen bezorgen hebben zich vereenigd tot samenwerking. Medewerkenden zijn Dr. N. Koomans, de bekende radii-,ygenieur en Mevr. Koomans Ruys, de verdienstelijke pianiste. Voorts de Haagsche violist Starrenburg en dan Cor Ruys en Tilly Lus, die voor de microfoon een Nieuwjaarswensch van Melis Stoke zullen zeggen. De heer H. Salomonson, de leider van het Aneta-bedrijf in Europa zal, afgewisseld door Melis Stoke medewerken aan het speci- aal voor deze gelegenheid geschreven schets- je, en de verschillende nummers inleiden. Het programma is dezer dagen reeds in de Indische pers gepubliceerd. Men heeft het een goede gedachte geacht, de famiiieleden in Nederland van hen, die in Nederlandsch-Indie op den Oudejaarsavond het verre moederland zullen hooren, tegelij- kertijd te doen medeluisteren. Daarom zal de uitzending van Kootwijk tevens worden gedistribueerd in Nederland, door Scheveningen-haven op een golflennte van 1950 Meter. Zoo mogen dan Nederland en Indie, de verwanten hier en ginds, eenige uren in geza- melijke aandacht doorbrengen in Oudejaars- avondstemming en elkander gedenken in de uren, waarop men zich zoo dikwijls zoo ver gescheiden gevoelt. Wanneer de uitzending zal zijn afgeloopen, omstreeks half vier des namiddags, Holland- schen tijd, dus in Indie omstreeks half elf des avondSj zal men daarginds ge'egenheid heb ben om voor het uur van twaalven het moe derland te gedenken. O.a. in het Anetagebouw te Weltevreden is een aantal genoodigden voor deze uitzending' vereenigd. deTaren alhier in de Nieuwe Haven te Schie- clam gereden. De drie irtzittenden verdwenen mede in de diepte. Zij wisten zich echter ze'rf te redden en werden in het nabijgelegen po- litiebureau van droge kleeren voorzien. De auto werd vrij ernstig beschadigd. EISE EISINGA. Te Franeker is een comite gevormd, dat plannen zal ontwerpen om den ste-rfdag (27 Auguutus 1828) van Eise Eisinga, den be- roemden ontwerper en vervaardiger van het alom bekende planetarium aldaar op 27 Aug. op een waardige wijze te herdenken. Of- schoon alle plannen nog slechts voorloopig zijn, kan nu wel worden medegedeeld, dat ter gelegenheid van deze herdenking een ge- illustreerd gedenkboek zal verschijnen over Eise Eisinga en zijn kunstwerk. In deze uit- gave wordt o.a. opgenomen een lijst van alle in Nederland aanwezige en vervaardigde planetaria, een vertaling van Huygens Auto maton Planetari; tevens zal worden voldaan aan een door Eisinga tijdens zijn leven zoo dikwijls geuiten wensch, dat de door hem op schrift gestelde beschrijving van zijn pla netarium nog eens zou worden gedrukt. Ook worden in dit werk opgenomen de belang- rijke brieven, welke Eise Eisinga tijdens zijn ballingschap te Gronau heeft geschreven. RHINOCEROSSEN. De heer P. Vogelpoel uit Bandoeng was onlangs op de jacht bij de Zuidkust van Ga- roet, niet zooheel ver van Tjilatoet Eureun. Het was in die buurt, dat hij aan den kant eener nvier de overblijfselen van vijf badaks aantrof. Vier er van waren zijns inziens be- slist geen natuurlijken dood gestorven, bij het vijfde dier kon dat wel het geval zijn. Van inlanders, in den omtrek wonende, ver- nam de jager, dat de vier rhinocerossen in- derdaad het slachtoffer waren van verboden jacht. De administrateur van een der naburi- ge ondernemingen had op de beesten gescho- ten en ze zwaar vc-rwond, waarna ze zich tot aan de kali hadden voortgesleept, om daar hun einde te vinden. Nu zijn rhinocerossen zeer zeldzame dieren reden, waarom de jacht er op geheel ver boden is. Het was daarom, dat de heer V. het geval aan den betrokken wedana rapporteer- de. Naar raming is thans aan Garoet's Zuid kust slechts een drietal badaks overgebleven, meldt het „A. I. D." DADERS VAN DE INBRAAK TE MARSUM AANGEHOUDEN. Een dezer dagen werd te Marsum inge- brcken in den kapperswinkel van den heer Gieren' aldaar. Een bedrag van f 100 werd vermist. Van de dieven was geen spoor te bekennen. De politie te Zwolle heeft licht in deze duistere zaak ontstoken. Op het bureau meldde zich namelijk een tweetal mannen aan, die beweerden te Heerenveen ■een beurs met geld te hebben verloren. De zaak kwam de politie door verschillende om- standigheden verdacht voor, waarna zij de mannen aan een scherp verhoor onderwierp, en spoedig vieien beiden door de mand en bekenden de gebroeders A. te zijn uit Frane ker. die reeds van de inbraak te Marsum verdacht werden en wier opsporing deswege was verzocht. Zij leg-den daarop een vol led He bekentenis af. Het zijn M. A. en H. A., die in het Huis van Bewaring alhier zijn ingesloten. BUITENGEWOON LAGER ONDER- WIJS. De Prov. Staten van Noord-Holland heb ben in hun laatst gehouden vergadering be- sloten, nadat Ged. Staten een motie-Bruch hadden overgenomen, tot subsidieering op ruimere schaal van het buitengewoon lager onderwijs. Naar thans wordt vernomen is een com- missie van advies in het leven geroepen op grond van art. 17 der Verordening op het Buitengew. L. O. in Noord-Holland, door Ged. Staten samengesteld. De commissie be- staat uit de heer en K. Brants, hoofdinspec- teur van het L. O. in de 4e hoofdinspectie, voorzi-tter; mr. A. Bruch. P. Hoogland, Kl. de Vries, leden van de Prov. Staten, en dr I. J. H. M. Klessens, zenuwarts te Amsterdam. KORTE BERICHTEN. Gisteren is aangehouden de boekhouder van het waterleidingbedrijf der gemeente Linschoten, de 24-jarige J. A. v. d. M., wo nende te Woerden. Hij was belast met de in mng van de gelden van de waterleiding en heeft in korten tijd een aanzienlijk bedrag verduisterd. Door onopgehelderde oorzaak is gister- avond op de Spoorbrug over den Rijn nabij de Vink onder Voorschoten een circa 55-jarig los-werkman O. uit Leiden door een sneltrein overreden en op slag gedood. De toegang tot de spoorbrug is verboden. De politie stelf een onderzoek in. De landbouwer A. Barrevoets is in de Zoom verdronken. Zijn lijk is naar het alge- meen burgergasthuis te Bergen op Zoom overgebracht. E>e. schipper van den gistermorgen te JI mu id en aangekomen stoomtreiler Y. 179 Holland III rapporteert, dat de 35-jario-e S j P' FlliPP° de thuisreis vermist werd, zoodat moet aangenonen worden, dat hij op de Noordzee overfcoord geraakt en' ver dronken is. DOOR HET IJS GEZAKT. Iiedenmiddag omstreeks 12 uur geraaktc de ongeveer 6-jarige Piet Knip, v/onende aan oe Oudegracht, aldaar te water in de bijt van het badhuis, ter hoogte van het Klein Nieuw- land. Door den heer Fodder, die in de daar lic- gende wconschuit woont en zich op het ijs be- vond, werd de jongen uit de bijt getrokken, zoodat dit ijs-ongeval goed is afgeloopen. HALSTERENS GEMEENTE- SECRETARIS. Donderdiagavond werd te Halsteren in be- sloten vergadering de kwestie betreffende den gemeente-secretaris behandeld. Na herope- ning deelde de voorzitter mede, dat de ge- meenteraad na het gehouden onderzoek nog met de overtuiging heeft gekregen, dat de bedragen, door den gemeente-secretaris be- taaald wegens kostwinnersvergoed-ing, jui&t zijn Spr. zeide verder, dat de raad nog geen teslissing kan nemen, omdat hij niet over vo-'- doende gegevens beschikt. Met vijf tegen vier stemmen werd daarom besloten het raadsbestuit van 17 Nov. j.l., om den o-e- meente-seeretaris met ingang van 1 Jan. ont- slag te verleenen, te herzien en dit aan te vullen met een verlenging voor den tijd van een maand. De notulen van de besloten zitting werden vrijgegeven en de geheimhpudirig, den leden opgelegd, opgeheven om zooveel moge- lijk openbaarheid te kunnen geven aan het verhandelde. VRACIITAUTO IN DE HAVEN TE SCHIEDAM. Gistermiddag ongeveer halfeen is een Ziachtauto van de Vereenigde Steenkoolhan- NIEUWE HOOGLEERAREN TE AMSTERDAM. Curatoren der universiteit te Amsterdam stellen voor, in de vacature, onfstaan door het overlijden van prof. jhr. dr. J. Six, te voor zien door benoeming van twee buitengewone hoogleeraren, waarvan de een zal worden be- last met het onderwijs in de archaeologie, de ander met het onderwijs in de nieuwere kunst- geschiedenis. Voorgedragen worden: voor buitengewoon hoogleeraar in de archaeolo gie: dr. G. A. S. Snijder, te Utrecht en dr. G van Hoorn, te Utrecht; en voor buitengewoon hoogleeraar in de nieuwere kunstgeschiede- nis: prof. dr. W. Vogelsang, hoogleeraar aan de Rijfesuniversifeit te Utrecht. B. en W. kunnen zich met deze voordracht vereenigen en stellen den Raad voor, tot de benoemingen over te gaan. WORDT 1928 EEN GOED JAAR? In Amerika veel waarde gehecht aan de meening van den Neder- landschen zakenman. i Een te Boston verschijnend blad bevatte ciezer dagen de volgende vleiende meaning 0ve\vr ec^r^nctecli inzicht op zakengebied: Wanneer Winston Churchill zegt, dat En- gelamd een tijd van ineer welvaart tegemoet gaat, aan bestaat al tijd de mogelijkheid, dat hij hoop met werkelijke overtuiging verwart. riansche, Italiaansche en Duitsche uillatin- gen van dien aard dient men met dezelfde re serve te aanvaarden. Maar als de voorzichtige NederlarU'che bankers zeggen, dat Europa gezonder is, dan beteekent dit veel. Amsterdam meent re'Vn te hebben te gelooven, dat het Continent niet over de moeilijkheden heen is, maar dat 1928 het beste jaar op zakengebied belooft te wor- den sedert het einde van den oorlog. Deze hoopvolle uitlating is meer waard "dan de meeste soortgelijke voorspellingen, daar de Nederlanders meer weten van zaken dan de meeste Europeanen MALARIA OP BARBADOS. Op het eiland Barbados, waar tot voor korten tijd gean malaria voorkwam, heerscht deze ziekte thans op kwaadaardige wijze, op zoo groote schaal, dat de overheid zich ge- drongen ziet, tot stelselmatige bestrijding er- van over te gaan. In October van dit jaar trad de malaria er voor het eerst op en eind November waren reeds meer dan drie hon- derd gevallen vastgesteld, waarvan een twin- tig een doodelijk verloop hadden. Bij deskun- dig onderzoek bleek, dat in het moerassig ge- deelte van Barbados vrij veel malariamuskie- ten voorkwamen. Thans worden krachtige po- gingen gedaan om de verdere voortwoekering van de malaria tegen te gaan. de juryrechtspraak. De jury te Weenen heeft weer een uiterst vreemde uitspraak gedaan. Men zal zich misschien nog herinneren, dat in April een architect en eenige medeplichtigen aangehou den zijn, die dollarbiljetten vervalscht en in omloop gebracht hadden. Deze hebben thans /terecht gestaan. Zij verklaarden uit nood- druft gehandeld te hebben en dat schijnt de juiy zoo bewogen te hebben, dat zij hen op alle punten vrijsprak. GENEZING VAN DOOFHEID. Majoor Vincent Nesfield, een specialist in Harleystreet te London en oogarts aan het Queen's Kind&rziekenhuis, doet op het oogen- bl'ik, volgens de Daily Chonicle, veel van zich spreken door een nieuwe operatie voor genezing van doofheid. Mag men dit blad gelooven, dan heeft hij het gehoor terugge- geven zelfs aan menschen die 30 jaar lang doof zijn geweest door zijn operatie waarmee hij een „n;euwen luchtweg naar het midben- oor maakt". Hij deelde zelf mede dat de uit- slag van- 200 operaties bij personen wier leeftijd van vier tot zeventig jaar wisselde, verschillend was geweest. Bij somm-ige ver- kreeg hij prachtige genezingen, bij anderen was de uitkomst vrij goed en „geen van de patienten word er erger door". „Maanden lang zoo verklaarde hij vol gens het verslag van een interview met een medewerker van de Daily Chronicle 'heb ik al mijn gedachten aan het probleem ge- wijd, terwijl ik mij specialiseerde in het lich- ten van de staar. Ik kwam tot de conclusie, dat, gelijk het doel van staaroperaties is licht tot het oog toe te laten, het ook in gevailen van doofheid mogeiijk moet zijn lucht tot het oor toe te laten". Daarombedacht hij een middel om door een andere buis dan de buis van Eustachius lucht van het uitwendi- ge oor maar het middenoor te brengen. Het is een moeilijke operatie, erkende hij, en zij vergf veel physdeke inspanning van den chirurg. Hoe hij er toe kwam, zijn eerste operatie te verrichten, beschreef hij als volgt: „Op zekeren dag toen ik in Indie was, lichtte ik een ouden Sikh aan beide oogen van de staar. De man was geheel blind en daarna kon hij uitstekend zien. De oude man was zoo overblij dat hij zich verbeeldde dat ik wonderen kon verrichten. Hij zeide dat ik hem nu ook nog van zijn doofheid moest ge- nezen Ik verzekerde hem dat dit onmogelijk was. Op een goederr dag vond ik hem op de operatie-tafel in het ziekenhuis liggen. Hij had een gelofie gedaan dat hij zich niet zou verroeren en zich dood zou laten hongeren, tenzij ik iets deed om hem van zijn doofheid af te helpen. Toen besloot ik de proe'f te ne men en mijn theorie in praktijk te brengen. De uitkomst was eenvoudig verbazingwek- kend. De oude man ging ziende en hoorende naar huis en stortte zegeningen over miin hoofd uit." Men zal opgemerkt hebben dat de doktei erkent dat de operatie geenszins in alle ge vallen uitkomst brengt. HET PALEIS VOOR DEN VOLKEN- BOND. Het Berl. Tagebl. verneemt uit Geneve, dat de architecten, die gezamenlijk het ontwerp voor het paleis van den_ Vclkenbond zullen uitwerken, op 5 Januari a.s. aldaar zullen bijeenkomen. Als het mogelijk is, het nieuwe ontwerp (zonder bibliotheek) in twee rnaan- den gereed te hebt en, zouden het secretariaat van den Volkenbond en de commissie van vijf het reeds in Maart aan den Volkenbondsraad ter goedkeuring voorleggen. Het secretariaat en de commissie wenschen voor de bibliotheek een eigen gebouw, waar- voor vier millioen Zwitsersche francs wordt bestemd uit het Amerikaansche geschenk van twee millioen do'lsrs. De deskundigen op het gebied van het fcibliotheekwezen, die moeten adviseeren over de inrichting van het gebouw, komen binnenkort bijeen. zij niefs meer van hem, totdat haar vaaer haar op een goeden dag vertelde, dat haar man te Genua was geweest zonder haar op te zoeken. Het jonge vrouwtje waande zich nu door haar man verlaten. In 1924 werd uit de haven te Genua het lijk van een onbekende opgevischt. Het sig- nalement had overeenkomst met dat van Stefani. Baetrice zag het lijk en meende er dat van haar man in te herkennen. Het werd onder dien naam begraven en men sprak niet meer van de droqvige geschiedenis. Een paar maanden geleden stierf Beatrice's vader. Achter een boekenplank vond men eenige paperassen, waaronder ook een brief aan Beatrice StefaniCecionesi uit Enge- land. De brief, die haar dadelijk ter hand werd gesteld, was al van 1925 en bleek tot haar groote verbazing van haar man afkom- stig, die dus niet in 1924 verdrdnken kon zijn. De vrouw wendde zich tot de justitie, die een onderzoek instelde en haar weldra kon meedeeien, dat haar man nog leefde en nog altijd in Engeland verbleef. Beatrice schreef hem een brief, waarop hij ant woord- de, dat hij blij was weer iets van haar te hooren, daar hij haar niet had kunnen ver« geten, doch alleen niet meer geschreven had-, omdat zijn briev-eh onbeantwoord bleven, zoodat hij meende, dat zij hem verlaten had. Klaarblijkelijk had de vader zijn docht-er bij zich willen houden en haar daarom in den waan gebracht, dat haar man haar eerst had verlaten en vervolgens omgekomen was. De vrouw, die er naar hunkert, haar man weer te zien, zal zich naar Londen begeven, zoodra de papieren voor haar en haar d'och- t-ertje in -orde zijn. GEVOLG VAN HOOGE VERMAKE' LIJKHEIDSBELASTING. Bij de behandeling van de begrooting in den Weenschen raad hebben de burgerlijke partijen het sccialistisch gemeentebestuur heftig aangevallen, omdat het do-or zijn ver- makelijlcheidsbelasting de slaafschouwbur- gen voor reusachtige tekorten stelt. De socia- iisten antwoordden hier slechts op, dat het gementebestuur bereid is de staatschouwbur- gen over te nemen en weer or> gezonde basis te stellen. Naar men weet, is dat al eerder verklaard, doch weigert de staat afstand var, d-e schouwburgen te doen. Het heeft er vee! van of de gemeente op deze wijze den staat tot afstand dwingen wil. NA DE SACCO-VANZETTI-RELLET1ES TE PARIJS. In den avond van 23 Augustus heeft, naar men weet, het gepeupel, vooral op den boule vard Sebastopol, buiten en in vele winkels, den boel kor-t en klein geslagen uit woede en wraak over het aan Saoco en Vanzetti vol- trokken v-onnis. De schade beloopt 450.00C frank en de stad Parijs moet waarvoor opko- men. Wettelijk zou d-aarvan slechts 20 pro- cent voor haar rekening moeten ko-men en de rest voor dien van den'staat, maar in de eer ste plaats pleegt Parijs zulke bedragen voor te schietcii. waarna de regeering vergeet ze terug te betalen en in de tweede plaats kan de regeering dit in dit geval f-orm-eCl weigeren op grond van het erkende tekort aan politic - macht. Terstond na het oproer van 23 Augus tus is voorgesteld daarin v-erbetering te bren gen. De staat kan zich crop beroepen, dat die schade met gepleegd zou zijn als de politie op de hoogte van haar taak ware geweest. EEN ONBESTORVEN WEDUWE. Che zelfzuchtige vader. In 1920 was m-ej. Baetrice Cecionesi, pia niste in een bio-scoop t-e Genua, getrouwd met haar landsman Ang-elo Stefani. Spoedig" na hun huw-elijk vertrokken zij naar Schot- land, waar Angelo familie had wonen Een paar maanden later werd Beatrice ziek en keerde tot herstel van gezondbeid naar haaV familie te Genua terug. Intusschen was haar een dochtertje geboren. Aanvankelijk schreef Angelo zijn vrouw geregeld en zond hij haar ook geld toe, doch na een i pen fiid hnnrrle DE ECONOMISCHE VOLKENBONDS- COMMISSIE VAN ADVIES. Onder hen die de uitnoodiging van den Volkenbondsraad om zitting te nemen in de nieuwe econom. commsisie van,advies ontvin- gen behoorenLoucheur en Fontanelle (Fr bononi (Italie), Mendelssohn en Lammers (Duitschland), Colijn en Serrarens (Neder land) Theunis (Belgie), Hodac (Tsjecho Slowa-.aje), (Laur Zwitserland) en Maye- resell (Luxemburg). DE VEROVERDE LOCOMOTIEF. Een „Wild Westtooneel in het Burgenland. In een civiel proces te Weenen is een ge schiedenis aan het licht gekomen, die doet denken aan een of ander avontuur in het wil- de Wes-tcn van Amerika, maar die zich tocb ondei den rook van Weenen heeft afgespeeld. Een paar arbeiders en een paar koopvrou- wen eischten schadevergoeding van de spoor- wegen op grond van het feit, dat zij door sehtild van den spoorweg letsel hadden be- komen, waarvoori zij zich onder geneeskun- aige behandeling hadden moeten stellen. Den 25en Juli 1926 was er op de lijn Oedenburg- Koszeg een arbeiderstrein blijven steken, om dat de locomotief niet sterk g-enoeg was om den langen trein te trekken. Men deelde toen den trein in tw-eeen. De locomotief bracht eerst het eerste stu.k weg en keerde toen terug om d-e rest te halen. Daarbij reed hij zoo hard teg-en de stilsfaande wagens op, dat ver- scheidene reizigers door den schok kwetsuren opiiepen. De advocaat van de spoorwegen betwist-te de vordering. De spoorwegen had den aan het g-ebeurde geen schuld. Toen de locomotief zich met het eerste deel van den trein in beweging zette, was plotse- iing een deel van de passagiers op de machi ne geklommen, hac den machinist met een pale slaag gedreigd, hem de kranen en ban- dels uit de hand gerukt en -de locomotief laten rijden zoo hard als het maa kon. Nabij de eerste halte sprongen -de mannen van de loco motief af, maar toen deze ierugkeerde, sprongen zij er .terzelfder plaatse weer op en lieten weer de locomotief loopen. Pas vlak bij het achtergelaten treindeel was de machi nist er in geslaagd zich los te rukken- en te- genstoom te geven. waardoor een ernstig on geluk voorko-men was. In eerste instantie had de viciele Kamer den eisch toegewezen, doch dit vonnis was in tweede instantie -vernetgd en bij de her- ni-euwe behandeling van de zaak kwam uit het getuigenverhoor aan het licht, dat d^ zaak zich inderdaad had toegedragen, gelijk Piervoor beschreve-n is. De rechtbank besliste nu. dat noch de spoorwegdirectie, noch het ueinpersoneel aan het gebeurde schuldig was FDWPPc: rlAn 1i

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7