/oIKs-Anthraciet II (30|50) DE UNGE DE MGRAAZ f 2.35 per H.L. thuisbezorgd, Gredicten - Deposits Efiocten Suitenlandsch semengd nieuws. LANGESTRAAT 49 - ALKMAAR ft.V. Vereenigde BrandstofFenhandel. Koningsstraat 6. Tel. 23 (2 lijnen). (flat het water op sommige wegen 40 c.M. lioog staat. Niet alleen de overstroomingen Veroorzaken voor het verkeer groot ongemak, doch ook kleine lawines, die op vele plaatsen yoorkomen als het gevolg van den oooi, die veroorzaakt dat de sneeuw van hooger gele- ven terrein naar de wegen afglijdt. Ook de toestand in het Engelrch Kanaat fls weer slecht. Er staat een krachtige Zuid- Westeiijke storm, die de golven hoog op- rweept Een R e u t e r-fcericht me'.dt nog, dat door de overstroomingen op vele plaatsen huizen wibewoonbaar zijn geworden en in sommige gevallen heele dorpen zijn geisoleerd. TR WAS EENS EEN SCHOENPOETSER D:e voor 10.000 dollars aan paarlen vond. Chicago is een stad, waar nog romantische iingen kunnen voorkomen. Zoo heeft daar >en Orieksche schoenpoetser in een hoop .ruilnis aan den ingang van een spoorwegsta- lion een paarlensnoer gevonden. Hij had geen fdee van de waarde van zijn vondst en pro- ijeerde hflcir te verkoopen s&n den dichtst bi, wonenden juwelier voor twee dollar. De juwe- ilia- belde de politie op, die tevergeefs pogin- fren deed om den rechtmatigen eigenaar op te Itporen Men sdhatte de waarde van de paar- Den op 10.000 dollar, maar het kon best veel [peer zijn, daar ze prachtig geslepen waren. De arme schoenpoetser, die plotseling njk tjvas geworden! Nog niet dadelijk, want ja- Hoersche individuen deden pogingen om hem bet reohtmatig bezit van zijn vondst te be- ftwisten op grond van het feit, dat hij nie', Itooals de wet eischt, zijn vondst in de kranten igeadverteerd had. Maar de rechtbank beet, bet sprookjewezenlijkheid doen worden en de luweelen werden krachtens haar beslissmg den schoenpoetser overhandigd. Wat zou ei rou met den schoenpoetser gebeuren? In de verhalen keert hij altijd ten slotte weer bi] zijn schoenbak terug. rELEFOONVERKEER. l Door net telefoonkantoor werd ons heden morgen medegedeeld, dat de lijnen met Win- kel, Schagen en Helder weer in orde zijn. Over de lijn Winkel zijn wederom tc berei- ken de plaatsen: Iiippolytushoef, den Oever, Oudesluis, 't Zand, Wieringerwaard, Hau- IN EEN BIJT GERAAKT. Gistermiddag is de 10-jarige Jan Bek, uit de Keetkolkstraat, die zich op den Singel bij de Kneppelbrug bevond, tengevolge van een rukwind in een bijt gewaaid. Hulp voor red ding was niet noodig, de jongen wist zichzeli weer op 't droge te werken. Geheel doornat en koud spoedde hij zich naar huis, waar moeder hem direct van droge kleeren voor- zag. DE IJSWEDSTRIJDEN TE HEILOO. Voor de wedstrijden om het proyinciaal kampioenschap dames schoonrijden, die heden op de baan te Heiloo gehouden worden, hadden zich 29 deelneemsters opge- geven. Voor den wedstrijd voor paren gaven zich 22 deelnemers op. T De jury bestond uit de heeren C. J. Ooms, W. J. Teerink en Joh. Wijdema. Namens he_t bondsbestuur was aanwezig de heer A. J Stikkel De 300 M. lange baan, waaraan vanmor- gen door 10 man gewerkt werd, verkeert naar omstandigheden in goede conditio meer van de geexposeerde werken verkocht zijn. Het bezit van dergelijke schilderijen heeft het voordeel, dat men er niet op uit ge- keken raakt en er steeds weer iets moois in blijft ontdekken. Wie niet kan koopen, bezoe- ke de tentoonstelling maar eens eenige malen om dezen indruk op te doen. Zaterdag werden de geexposeerde werken nog verrijkt met een mooie aquarel, voorstel- lende een Noord-Hollandschen boer, welke aquarel destijds door H. M. de Koningin werd aangekocht en door haar voor de ten toonstelling tijdelijk werd afgestaan. De kop van dezen Noordhollandschen boer is die van 'n rasechten Westfries, terwijl de compositie, door de broerderij op den ach- tergrond geslaagd genoemd mag worden. LOiE FULLER t Levende vlammen en dansend licht. Loie Fuller, de bekende danseres, is te Pa- rijs overleden. Zij had het voornemen Parijs te verlaten toen zij door een doodelijke ziekte werd aangegrepen. I Zij debuteerde met haar dansen, versierd door bijzondere lichteffecten, omstreeks de tachtiger jaren, en maakte tevens een wereld- naam als serpentine-danseres. Ten onzent werd zij bekend door haar eerste optreden in het Grand Theatre te Amsterdam, terwijl ver- leden jaar een troep, door haar geschoold, in het theater Tuschinski te zien was. De ultslag luidt als vo'gt: le. pr. Mevr. j. Kraak—Kroon te Amst.; 2e pr. mej. G. Koster, Berkhout; 3e pr. mej. E. C. Schoorl, Barsingerhorn; 4e pr. me] M. Booij te Purmerend; 5e pr. mevr. van der Klashorst—Verbeek te Aerdenhout. No. 3 en 4 hadden een gelijk aantal pun- ten. Op het oogenblik dat wij dit schnjven is de wedstrijd voor paren begonnen op een andere baan. Er nemen een 30-tal paren aan deel. Naar het oordeel van de rijders was de oor- spronkel'ijk gebruikte baan minder geschikt. Ongecorrigeerd). LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorijtui- gen en andere voertuigen te 4.26 uur licht op- Stadsnieuws STAATSLOTERIJ. No. 5139 5000. No- 18188 2000. No. 3585 1500. Ns. 1919 en 14441 1000. Ns. 1868 en 1982 500. Ns. 3182, 6590, 9920, 11688 100'- en 13613 VOOR HET LAND VAN MAAS EN WAAL. Een onzer lezers vraagt ons of wij ook niet eens een goed woordje voor de slachtoffers van de overstroomingen in het land van Maas en Waal willen doen. Waar het hier hoofdzakelijk een actie van de Telegraaf betreft en dit blad met zijn meer dan 100.000 abonne's o.i. best in staat is over het geheele land de 100.000 te verza- melen, die er nog noodig zijn om aan hon- derd „vergeten" gezinnen een nieuwe wonmg te verschaffen, hebben wij ons tot dusver van medewerking onthouden. Evenwel, de Telegraaf heeft tot dusver nog maar f 40.000 verzameld, al komen er dan ook den laatsten iijd mooie giften in, o a. van den heer en mevrouw Philips te Eindhoven en van de Nederlandsche Handelsmaatschap- pij, die elk 1800 voor den bouw van een hu'isje hebben geschonken. Wij hebben, met het oog op het goede doel, geen bezwaar ons bereid te verklaren giften voor dit goede doel in ontvangst te nerr.en en zullen die dan overmaken aan het comite-Ke- telasir, dat zich voor deze actie gevormd heeft. Wij brengen hierbij nog even in herinne- ring. dat de toestand in Maas en Waal thans zoo is, dat een vijftigtal gezinnen in schuren en keeten huist, die absoluut onvoldoende zijn om in dezen kouden en guren tijd de noo- dme beschutting te bieden. Dat daaronder al- lereer'st de kleine kinderen lijden behoeft geen betoog. De regeering is niet van plan nog meer geld voor Maas en Waal te verslrekken en daarom hebben particulieren besloten ge- zamenliik te trachten aan den ongelukkigen toestand een einde te maken. Een vijftigtal houten keeten moeten in een- voudige steenen arbeiderswoningen veran- derd worden waarvoor een bedrag van plus minus f 100.000 noodzakelijk zal zijn Wie hiervoor een steentje wil bijdragen zal thans zijn gave ook aan ons redactiebu- reau kunnen afdragen. Wij zullen de eventueel binnenkomende giften zoo snoedig mogelijk aan het comite Ketelaar afdragen. EEN JUBILEUM. Hedenmorgen woei van ons stationsge- bouw de vlag, ter eere van het feit, dat de heer j. Ruling 25 jaar bij de Sporwegen werkzaam is. De tegenwo-ordige functie van den jubila- ris is se'inhuiswachter, terwijl de heer Ruling voor- dim - 13 jaar rangeerder is geweest. Als bijzon.i rhr-d vermelden wij nog, dat hij gedurende zijn 25 ambtsiaren steeds aan het station Alkmaar verbonden was. Dcor den statibnschef werden hem met eenige tcepasselijke woorden hedenmorgen uit naam van het personeel een elcctrische lamp en blcemen aangeboden. UITSTEL. Bij ceschikking van den Minister van Oor- log is aan den dienstplichtige C. Picket en W. Aopel, beiden uit de gemeente Alk maar, benoemd en aangesteld tot reserve- tweede-luitenant. BENOEMING. Bi: kon. besluit zijn de vaandrigs N. Bruin Weeserik, uit de gemeente Alkmaar, uitstel van eerste-oefening verleend. NOG NIET AFGEHAALDE PRIJZEN. Het bestuur van de afd. Alkmaar van het Ccntraal Genoatschap vcor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies deetl ons mede, dat verschillende prijzen van de onlangs ge houden verloting nog niet bij den heer Frankenberg zijn algrhaald. Zoo staan daar o. a. nog de le en de 3e orijs (de Nos. 3886 en 2086) een dameshor- rge en eei: klokje). In totaal zijn nog 16 prijzen niet afge- haald. Men controleere dus nog eens zijn loten en die trekkingsliist Spo^t DE ZWEMTOCHT OVER DE STRAAT VAN GIBRALTAR. Zoo juist is een bericht binnengekomen, dat de poging van de Londensche typiste, R4iss Gleitze, om de' Straat van Gibraltar over te zwemmen, is mislukt. Dit was haar tweede poging. Zij ging gistermorgen te 3 uur te water, en werd vergezeld door tngei- sche consulaire vertegenwoordigers, die zou- den optreden als onafhankelijke getuigen. le- gen den middag bevond zij zich half weg tus- schen Tanger en Gibraltar. Later werd zelfs wemeld, dat zij zich slechts nog op 1 mql al- stand verwijderd bevond van Tarifa, en ver- wacht werd, dat zij daar ook aan land zou stappen. Een later bericht maakte evenwel ERNSTIG MET EEN MES VERWOND. Hevige vechtpartij le Rotterdam tusschen vader en zoon. Zaterdagavond heeft op een hofje aan de Willem van Hildegaardsbergstraat een ern- stige vechtpartij plaats gehad tusschen den 42-iarisen J. E. E. en diens 17-]arigen zoon G. E. Reeds geruimen tijd leefde dit tweetal op gespannen voet. De vader maakte veel misbruik van sterken drank en ruzies waren aan de orde van den dag. Zaterdagavond was de man met zijn vrouw alleen thuis, tei- wijl de zoon bij een tante, die op hetzelfde hofje woonde, op visite was. Ongeveer acht uur's avonds hoorde de jongen zijn ouders hevig twisten en daar hij bang was, dat zijn moeder geslagen zou worden begaf hij zicii terstond naar huis. Daar zag hi], dat zqn vader een open knipmes in de hand hielG Hi] slaagde er nog in, den man achterover op een bed, dat in de kamer stond, te drukken. Er onstond een hevige worsteling, waarbij de vader zijn zoon met het mes een erns- vei- wonding in de linkerzij toebracht. De jongen moest in het ziekenhuis aan den Coolsingel tvorden opgenomen. Vermoedelijk is een nier geraakt. De vader is in den loop van den avond gearresteerd. DE VERDWENEN ROTTERDAMSCHE AMBTENAAR. Er wordt nog gomeld, dat gebleken is, dat de heer K verschillende schulden had. Zoo was hij 4000 aan een familielid schuldig en aan enkele collega's totaal een bediag van 3000. Deze verschuldiigde bedragen heeft hij Vrijdag aan zijn crediteuren over- o-emaakt. Ook andere schulden blijkt hi] toen nog voldaan te hebben Men veronderstelt, dat hij van het verduisterde bedrag nog on geveer 15000 heeft overgehouden. De heer K., die geen kinderen heeft, zou over eenige jaren met pensioen zijn gegaan. Hij zou dan een pensioen van ongeveer 3200 hebben genoten. gehuldigd. Verd'er vindt op Zaterdag de hul- digixig' plants door de Noord-Hollancische Maatschappij tot Redding van Schipbreuke- lingen, waarbij ook prins Hendrik tegenwoor- dig zal zijn. Ten slotte zal het gemeentebe- stuur de helden van de „Alhena" Maandag a.s. officieel ten stadhuize ontvangen. HET GEBOORTEHUIS VAN ANTHONIE VAN LEEUWENHOEK Het verzoek van de Ned. Vereeniging voor Geschiedenis der Genees-, Natuur- en Wis- kunde, om het geboortehuis van Anthonie van Leeuwenhoek, aan het Oosteinde te Delft, in stand te houden, is niet ingewilligd. Het staat thans vast, dat het huis zal worden afgebro- ken om plaats te maken voor het bouwen van een nieuwe R.K. Meisjesschool. STRAATROOF. Op oudejaarsavond heeft de 19-jarige ijzer- werker A. C. K. de 42-jarige A. B., huis- vrouw van A. S. uit Klaaswaal, in*de Eben Haezerstraat te Rotterdam een leeren hand- tasch ontrukt. In de tasch zat o.a. een beurs met eenig geld. De dief zette het dadedjk op 'n loopen. Voorbijgangers zetten hem na. Op den Katendrechtsehen Lagendijk heeft de hond van een rijwielhandelaar den dief ge- grepen. De man is aan de politie overgeleverd en opgesloten. OOK DE NED. HANDEL-MIJ. SCHENKT EEN HUISJE. Naar de Tel. verneemt heeft dr. C. J. K- van Aalst heden namens de Ned. Handel- Maatschappij aan het Comite-Ketelaar degedeeld, dat ook door de N. H.-M. huisje voor een der vergeten gezinnen Maas en Waal wordt geschonken. Uiteraara heeft het Comite ook deze schenking in groo- te erkentelijkheid aanvaard. De beide goede voorbeelden zoo spontaan gegeven, mogen nog menige navolging vinden. me- een in Koningsstraat 6, Tel. 23 (2 lijnen), verzoekt hare clienten, die nog geen KALENDER ontvingen, dit even te willen mededeelen Door de bijzondere drukte zijn wellicht enkele adressen vergeten. melding, dat Miss Gleitze haar poging had moeten opgeven, doordat de zee te hoi was. De zwemtocht van Miss Hudson. Zes uren nadat Miss Gleitze was gestart, is ook Miss Hudson van Alcazar vertrokkn, om een zwemtocht over de Straat van Gibral tar te wagen. Ook zij werd vergezeld door consulaire ambtenaren, die haar in een sleep- boot begeleidden, terwijl zich ook een schut- ter aan bocrd bevond, voor het geval dat de zwemster door haaien mocht worden aange- vallen. Volgens latere berichten vordert ziij goed. ICunsf De Ttentoonstelling van Frans Huismans in het Stedelijk Mtt- seum. Gaarne vestigen wij nog eens de aandacht op de tentoonstelling van Frans Huismans die in ons Stedelijk Museum wordt gehouden en dagelijks van 1012 en van 24 uur is geopend. Wij namen er heden nog eens een kijk]e en constateerden, dat de belichting thans veel beter is dan op den openingsdag, waar- door men van de tentoongestelde werken be ter kan genieten. Een beschouwing van het tentoongestelde is voor hem, die eenige liefde heeft voor de schilderkunst inderdaad een genot. Wie zich bovendien op de hoogte wil stellen van het streven van onze hedendaagsche schilders, die begrijpen, dat onzen tijd ook in de kunst zijn invloed laat gelden, mag een bezoek aan deze tentoonstelling al evenmin verzuimen. Wii verwonderen ons er over, dat nog met SMAAD? De Directeur van de gasfabriek te Huizen de heer Roos, heeft tegen een vroeger raads- lid een klacht ingediend wegens smaad. Deze zou beweerd hebben, dat de directeur f 8 a 10.000 voordeel heeft genoten bij den bouw van den gashouder, provisie heeft ontvangen bij de levering van buizen en profijt been ge- trokken van een tentoonstelling, gehouden ter propageering van het gasgebruik. BRANDEN. In den nacht van Zondag op Maandag s het hus Kanaalweg 35 te Helder, bewoond door den heer Vermeud, waarin een lijsten- makerij is gevest-igd, totaal uitgebrand. De bewonicrs waren niet thuis en verbleven bui- ten de stad. Zaterdagavond is de woning, waarin ge- vestigd was de mineraalwaterfabriek De Kampioen te Geervliet, door onbekende oor- zaak geheel uitgebrand. De eigenaar, P. Wolters, was tevens grossier in klompen; duizenden paren klompen, benevens meubi- lair, zijn in vlammen opgegaan. HULDIGING DER BEMANNINO VAN DE „ALHENA". Het s.s. „Alhena", van Van Nievelt Gou- driaan Co.'s Stoomvaart Mij. te Rotter dam, waarvan de bemanning, onder leiding van kapitein Smoolenaars, zich op zurk een heldbaftige wijze heeft gedragen bij de ramp van de „Principessa Mafalda', wordt op Vrijdag te Rotterdam verwacht. Er wordt een grootsc11 huldiging op touw gezet. De leden van de bemanning zullen onmiddellijk na aankomst door dfe directie van Van Nieve.t Goudriaan Co's Stoomvaart Mij. woroen FABRIEK TE ROTTERDAM OPGEV1JZELD. Zaterdag en Zondag is door het ingenieurs- bureau De Ruyter en v. d. Graaf een merk- waardig werk verricht. Een der gebouwen van de Deutz-motorenfabriek aan den Schaardijk te Rotterdam, in na-oorlogs]aren gebouwd was over een lengte van 60 M. zoo- danig verzakt, dat gevaar voor instorting dreigde. Vooral de achtergevel, welke op los- sen grond staat, was geheel uit het lood ge- zakt. Met behulp van kelderwinden is het ge- bouw nu weer recht gezet. Enkele weken ge- leden was men reeds begonnen met het los- breken van de fundeeringen en het aanbren- gen van versterkingen om instorien te vooi - komen. Zaterdag en Zondag is den geheelen dag door gevijzeld, terwijl de achtergevel door 34 jukken weer zoo goed als in het lood gedu^d was. Op het hoogste punt is de muur 46 c.M. omhooggebracht, terwijl de vloer van hetma- eazijn welke over een lengte van 18 M. 30 c.M. h'elde, thans weer waterpas ligt. GASCORRUPTIE. Een commissie van onderzoek uit den ge- meenteraad van Leeuwarderadeel was tot de overtuiging gekomen, dat de directeur van de ^emeentegasfabriek te Huizum rtum 3000 op onrechtmatige wijze, in den vorm van z.g. retourcommissies, heeft verkregen. Up haar voorstel heeft de raad besloten, hem dit be- dratf, vermeerderd met de kosten van het on derzoek, te laten terugbetalen in zeven jaar- lijksche termijnen van 500. Een voorstel van een der raadsleden om den directeur te ontslaan, werd met 8 tegen 6 stemmen verworpen. Gedep. Staten van Gelderland hebben aan den gemeenteraad van Groenlo bericht, dat zii o-een gevolg kunnen geven aan het tot ait college gericht verzoek, om een onderzoek in te stellen naar de beweerde corruptie aan de gasfabriek a'.daar. MGR. CALLIER. Naar men verneemt, is de toestand Mgr. Callier, bisschop van Haarlem, langzamerhand vooruitgaande. ANNEXATIE OF SAMENWERKING VAN GEMEENTEN. Het bestuur van de Nederl. vereeniging voor gemeentebelangen heeft een commissie ingesteld tot het uitbrengen van een rapport over het vraagstuk van annexatie of samen- werking van gemeenten. Deze commissie is samengesteld uit de heeren mr. L. B. J van Oppen, burgemeester van Maastricht, voor- zittermr. dr. J. van der Grinten, hoogleer- aar aan de r.k. universiteit te Niimegen, H. P J Bloemers, burgemeester van Rheden, in De Steegjhr. J. P. W. van Doorn, burge meester van Heemstede; mr. dr. J-E3. ScnalK- wiik, rechter in de rechtbank te Rotterdam; mr dr W. G A. van Sor.sbeeck, burgemees ter'van Breda en mr. W. A. Brouwers, waar- nemend griffier bij de rechtbank te Maas tricht, wonende te Meerssen, secretaris. RELLETJE TE CULEMBORG. In den omtrek van het politiebureau te Cu- lemborg was het Zaterdagmiddag nogal ru- moerig. De aanleiding daartoe was, dat een persfotograaf op straat een foto wilde maken van A. C. Jr., wiens naam den laatsten tijd is genoemd in verband mqt de Culemborgsche moordzaak. C., die op het postkantoor was en daar in de nabijheid werd opgewacht, voelde er niet veel voor, gekiekt te worden en zociu, toen hij uit genoemd kantoor kwam en de be- doeling van den fotograaf bemerkte, zijn toe- vluchtTn het politiebureau, voortdurend zijn hoofd naar beneden houdend. Dit ontging niet aan de aandacht van het publiek, dat in de buurt van het bureau samenschoolde en telkens door de politie tot doorloopen werd aangemaand. Intusschen bleef C. binnen, zoo- dat de fotograaf geen kans kreeg, een foto te maken. A. O., in dienstbetrekking bij C gaf tegen- over den fotograaf ziin afkeuring omtrent diens hardc1-" - -nnen en er werden n. Toen ten slotte nogmaaTs door den burgemeester last werd gegeven, dat het publiek zich zou verspreiden. kreeg A. O. kans, het ioestel van den foto graaf te beschadigen. Deze stelde den burge meester hiervan in kennis en de zaak werd op het politiebureau onderzocht. In dien tusschentijd had A. C. Jr. de gele- genheid, het politiebureau te verlaten. Hij ging langs een omweg naar huis. KORTE BERICHTEN. Te Meppel is de 19-jarige Stardt bij het schaatsenrijden in een wak gereden en ver- dronk.n. Bij het snijden van biezen geraaktsw de gebroeders L. te Doesburg in de Drempt- sche Kok door het ijs. De een werd gered, d« ander verdronk. Ingediend is een wetsontwerp tot wij- ziging der Arbeidswet 1919, hoofdzakelijk in verband met de bevoegdheden van de amb tenaren ter opsporing van overtredingen. Men meidt uit Kampen, dat de uitgaan- de postboot wegens den lagen stand van het zeewater 1 K.M. buiten den mond van den Ketel aan den grond is geraakt. Uit een perceel in de Joden Houttui- nen te Amsterdam zijn 57 bunzinghuiden en: 5000 a 6000 mollenvellen voor een gezamen- lijke waarde van 4101 a f 455 gestolen. In een adres aan de Tweede Kamer van Nederlanders in Oostenrijk wordt tegen de voorgestelde belasting van Nederlanders in het buitenland geprotesteerd. Zondagochtend vertrok de heer J. Lud- lage uit Alphen a. d. Rijn per schaats naar Oegstgeest, met het doel - zijn vader een be zoek te brengen. Hij is daar evenwel niet aangekomen en kwam des avonds ook niet thuis. Gistermorgen.is zijn lij-k gevonden na- bij het „Zweiland" onder Warmond, waar hij in een wak is gereden en verdronken. Te Delft heeft de politie aangehouden de werkster L. wegens diefstal van twee gou- den tientjes, een schilderstuk, snuisterijen, handschoenen, zakdoeken, etc., ten nadeele van verschillende families, waar zij vverk- zaam was. De gemeenteraad van Dokkum heeft met -zes tegen vijf stemmen (rechts tegen links) besloten de kermis af te schaffen. Aan den Harmenjansweg te Haarlem is de 84-jarige weduwe M. van de trap ge- vallen en met haar hoofd op den grond necr- gekomen. Zij is aan de gevolgen overleden. Sedert Nieuwjaarsdag zijn'twee meis- jes, genaamd A. M. Brantjes, oud bijna 18 jaar, en M. A. Brantjes, oud 16 jaar, beiden wonendoe te Wormer, spoorloos verdwenen. Het laatst zijn zij gezien's middags om half vier aan het station. De burgemeester ver- zoekt opsporing. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de christelijke school te Emmer-Erfschei- denveen (Dr.) zijn 97 sollicitanten. Pro¥§isciaa! nieuws van thans HENSBROEK. In het cafe van den heer Mantel werd Zondagavond j.l. een onderlinge biljartwed- strijd gehouden, waarvan de uitslag was als volgt: le Jac. Bas; 2e pr. Jn. v. Leijen Kz; 3e pr. C. Gunder; 4e pr. W. Leegwater; 5e pr. P. de Vries; 6e pr. P. de Vries; 7e pr. Jb. Schotsman; 8e pr. P. de Does; 9e pr. G. de Boer; lOe pr. Jac. Bas. BERGEN. Heden slaagde onze plaatsgenoote, mej. Lydia Koning te Haarlem voor het diploma heilgymnastiek en massage. HEEMSKERK. Het Oostelijk deel van Kennemerland met zijne ondiepe en steeds in beweging zijn- de wateren geniet tegenwoordig van het schaatsenrijden wat maar hoogst zelden gebeurt. Door den sterken drang ook uit het duin liggen onze plassen maar zelden toege- vroren en wanneer eindelijk het ijs betrouw- baar is treedt gewoonlijk al heel spoedig de dooi in. De banen naar Uitgeest zijn niet mooi en ook hier op de binnen- en buiten- meer, die zeer diep is, zijn de banen slecht en tevens nog onbetrouwbaar. Van hier uit kan men bij goed de-ugdzaam ijs mooie tochten maken naar de Zaan en Purmerend. BEEMSTER. De omzet van de 1 uinoouwveiling der ver» eeniging „Beemster, Purmerend en omstre- ken" bedroeg dit jaar 850.000. Het vorip jaar werd voor 813.000 geveild. WARMENHUIZEN. Vrijdag 30 December 1927 had de open- bare aanbesteding plaats van de woning bij het Tuinbouwbedrijf dezer gemeente. De inschrijvers waren: J. Nieuwland Besse, van Schoorl voor 3789.— J. den Das G. J. Schuit van Schoorl voor 3666.C. Schotvanger van Schoorl voor 3549.P. Wildeboer van Schoorl voor 3759,— P. den Das Jbz. van Schoorl voor 3430.— J. van Wonderen van Bergen voor 3250.S. Wever van Schoorl voor 3409. Gegund aan J. van Wonderen. Hefc sehi, derwerk aan Jac, van Baar voor 236. PURMEREND. Toen de brugwachter J. van Weste gis termorgen den trein van 8.12 van hier naar Enkhuizen liet passeeren, rneende hij een vreemd geluid te hooren boven het leven wat de trein maakte, die over de Wherebrug ging. Het bleek, dat een stuk rails, aanslui- tende aan de brug, doorgebroken was, het dek was van het voetstuk der rails afge- knapt. Gelukkig liep geen der wagens uit het spoor. Onmiddellijk nam de brugwachter de noodige maatregelen, met hetgevolg dat de trein van 8.56 richting naar Amsterdam werd opgehouden. De reizigers moesten naar het station Purmerend loop.n. Een stuk rails werd ingelascht, waarna d» trein zeer langzaam over de gtvaarlijke plek kon rijden, om de passagiers weer verdcr naar Amsterdam te vervoeren. BROEK OP LANGENDIJK. Loop der bevolking over het jaar 1927. Geboren 33 jongens en 25 meisjes, totaal 58. Overleden 13 mannen en 7 vrouwen, to taal 20. Levenloos aangegeven: een. Iluwe- lijken 14. Erkenningen: 1. Ingekomen personen 62 mannen en 68 vrouwen, totaal 130. Vertrokken personen 54 mannen en 75 vrouwen, totaal 129. Op 1 Januari 1927 bedroeg de bevolking 1142 mannen en 1186 vrouwen, totaal 2328 1 oersonen. HL it

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2