wA k I Binnenlancfi PUROL EGYpte. lOETENCHAMON. De vierde graf kamer Ut Cairo wordt gemeld: Naar de plaatse- lijke pers mededeelt heelt de heer Howard Carter in de vierde kamer van koning Toe- tenchamons graf blijken van plundering ge- vonden. Een aantal'belangrijke voorwerpen is er intusschen gebleven. Daaronckr een fraai versierde houten kist voor de boot, die in den Egyptischen cultus het teeken van op- standing na den dood is. Verder een aantal statuetten en votiefbe.ldjes, een gouden beel- tenis van Toetenchamon en een gouden bet ting, bevestigd aan een afbeelding van Toe- tenchamon's grootvader. Zij is vermoedelijk gedragen door diens genial in. ^tlat,!!ne^nP' ZaaiC Werd op wr"! Cnd-ergeteekende is hereto, tot fastening f PHnSofflS Srheren zoek van den verdediger verwezen naar het eener romimisftip ale im «GlT8ereira IiiicSilvaart. DE MISLUKTE OCEAANVLUCHTEN. Filatelistische curiosa. De Duitschers die voor de curiositeit brie- ven of briefkaarten hadden toevertrouwd aan de Junkers-vliegtuigen Europa en Bremen, die in den afgeloopen zomer vruchteloos heb- ben getracht naar de Ver. Staten te vli°gen, zijn thans door het postbestuur verrast met een aardige herinnering. De brieven die met 25 Mark en de kaarten die met 12 Mark gefrankeerd waren, zijn pas dezer dagen in Duitschland teruggekeerd. Zij waren, na de eerste mislukking meegege- ven aan de D 1220 en de D 1230, die de po- ging ora den Oceaan over te steken hebben hernaald, doch op de Azoren zijn blijven ste ken. Een ervan is in de haven van Horta ge- zonken, de andere is op een mailboot naar Hamburg teruggebracht. De afzenders hebben nu hun stukken te- ruggekregen met de officieele stempels zoo- wel van den eersten als van den tweeden tocht en met den overdruk: „Terug, aange- zien de tocht niet is volbracht". Zij kunnen desgewer.scht de porti terugkrijgen, maar moeten dan de couverten inleveren. Van deze faciliteit zullen wel weinigen gebruik maken omdat de zegels, als filatelistische curiosa een veel grootere waarde hebben dan 25 of 12 Mark. MRS. GRAYSON'S VLIEGTUIG. Het laatste, wat er van gehoord is. De schipper van een visschersvaartuig van Nicuw-SHiotland deelt mede, dat hij gedu rende den storm op den avond van 23 Decem ber het gedampte geraas van een vliegtuig- inotor hoorde en daarna het geluid van een zwaar lichaam, dat in zee viel. Men gelooft, dat dit Mrs. Graysons vlieg- tuig is geweest. Engeland. VERPLAATSING RIJKSLANDBOUW- PROEFSTATIONS. Op de vragen van den heer Braat, lid van de Tweede Kamer, betreffende verplaaising van de Rijkslandbouwprceistations voor vee- voeder en zaadcontrole van Wageningen naar Delft, heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: Het is dsn ondergeteekende niet onbekend. dat er te Delft rijksgebouwen zijn, waaraan thans nog geen besiemmmg is gegeven; ook, dat behoefte bestaat aan ruimere localiteit ten behoeve van de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Of om bezuinigingsredenen de verplaatsing van een of van beide landbouwproefstations (voor veevoedercnderzoek en voor zaadcon trole) gev. enscht is, wordt onderzocht. De ondergeteekende is echtar van meening, dat met het oog op de kleine afstanden m ons land het verschil in ligging van Delft en Wageningen op den tijdsduur voor de ver- zending van monsters van weinig of ge.n in- vloed zal zijn en als motief voor verplaatsing van een oi beide prcefstations bezwaarlijk zal kunnen gelden. BRAND. Te Bergumerheide is Maandag de wo- fling van den landbouwer P. K. afgebrand. DE CULEMBORSCHE MOOROZAAK. De Culemborgsche moordzaak zal Donder- dar 2 Februari wedercm in openbare behan- deling komen voor het Arnhemsche gerechts hof. VALSCHE Z1LVERBONS. In den aanvang van 1926 heeft voor de zechtbank te Rotterdam terecht gestaan de gaswerker P., ter zake van het in voorraad hebben van valsche zilverbons van f 2.50. Verdachte zou geweten hebben, dat deze bons valsch waren en het oogmerk hebben go had ze als echt en onvervalscht uit te geven. Op 11 Februari 1926 sprak de recht- bank dezen man van het hem ten laste ge- legde vrij. Tegen dit vonnis teekende de of- ficier van justitie echter hooger beroep aan en daarna diende de zaak voor het gerechts hof te s-Gravenhage. Op 5 Mei 1926 vernie- tigde dit Hof bet Rotterdamsche vonnis en legde het, opnieuw rechtdoende, verdachte twee jaren gevangenisstraf op. Nu was het verdachte, die van dit vonnis in cassatie ging. De Hooge Raad verwierp echter het verwezen naar het gerechtshof te Amsterdam. Gister vond de behandeling plaats. Nadat elf getuigen waren gehoord, was het woord aan den advocaat-generaal, mr. Bauduin. Uitvoerig ging spr. het gebeurde na. Hieruit bleek, dat verdachte en twee andere personen in aanraking waren gekomen met een inmid- dels voortvluchfigen Duitschen communist Deze man, die van Dordrecht naar Rotter dam was gekomen en het beroep van minia- tuurschilder uitoefende, had verschillende vervalschingen gepleegd. Zoo wist hij val sche rijwielplaatjes na te maken en door deze ,,gave" blijkbaar aangetrokken, namen verdachte en zijn twee kameraden hem in dienst. Na de vervaardiging van valsche rijwiel plaatjes volgde het maken van zilverbons, om. mocht deze vervalsching gelukken, tot den aanmaak van bankbiljetten over te gaan. Voor het echter zoover kwam werden alien door de Rotterdamsche politie gearres- teerd Bezwarend voor verdachte is dat overal na de arrestatie valsche zilverbons in beslag zijn genomen; voorts zou hij een deel der zilverbons verbrand en een ander deel in opdracht van den Duitscher naar een andere bewaarplaats overgebracht hebben. Spr. was van oordeel dat verdachte meer van deze Zaak heeft geweten en hij eischte daarom ook dat bet arrest van het Haagsche Gerechtshof zal worden gehandhaafd. Waar het mogelijk h dat verdachte naar het buitenland zal vluchten, wijl hij daar blijkbaar vele relaties heeft, vroeg de advo caat-generaal eveneens verdachte's onmid- dellijke gevangenneming. De verdediger Mr. Blom uit Rotterdam, zeide ervan overtuigd te zijn dat verdachte ten onrechte is veroordeeld. Wat het verzoek tot gevangenneming van zijn client betreft, gelooft pi., dat verdachte niet de minste mceite zal doen om te ont- snappen Vervolgens begaf het Hof zich in raadka- mer. Teruggekeerd, deelde president mr. Bijleveld mede, dat het Hof, gezien den ernst van het feit en de kans op ontvluchting, ver dachte's onmiddellijke gevangenneming nood- zakelijk oordeelde. Verdachte, die deze mededeeling kalm op- nam, werd hierna door twee veldwachters gevankelijk weggeleid. Uitspraak over 14 dagen. eener commissie, als in de vraag bedoeld, over te gaan. DE GASCORRUPTIE. De raad van de gemeente Doetinchem kwam gistermiddag bijeen ter bespreking van de houding van den directeur van het gasbe- drijf tegenover de commissie van onderzoek inzake eventueele corruptie bij de gemeente- bedrijven. Zooals bekend, heeft de directeur geweigerd voor de commissie te verschijnen in tegenwoordigheid der heeren van der Stel en Ndthorn. Na een debat van eenige uren werden ten slotte twee moties ingediend, de eerste om B. en W. op te dragen den directeur te schor- sen en hem te gelasten voor de commissie te verschijnen tot het geven van alle gewensch- te inlichtingcn, de tweede om den opzichter te schorsen, die eveneens geweigerd had voor de commissie te verschijnen. Beide moties werden aangenomen met 9—5 stemmen. HET JUB1LEUM VAN HET ALGEMEEN HANDELSBLAD. Nieuwe Zijds Voorburgwal 234. Amsterdam. Wij wenschen den jongeren broeder, die heden in onzen kring van honderdjarigen treedt, van harte geluk. Provinciale Groninger Courant. Leeuwarder Courant. Provinciale Drentsche en Asser Cour. Provinciale Overijselsche en Zwolsche lug Scherssi Schoon Scher&n RADIOFON1SCH WEERBERICHT, naar waarnem'ingen, verricht in den morgen van 4 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorolcgisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773.6 te Clermont. Laagste barometerstand 734.5 te Isafjord. V-erwachting (geldig tot den avond van 5 Januari) Matige zuidwestelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, lichte tot matige dooi. correspondentE D. S. de V. te Heiloo. Uw stuk is ons vol- komen onbegrijpelijk. Welk algemeen be- lang beoogt U eigenlijk? OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJf LANGESTRAAT 85. Geopend alle werkdagen van 1010 uur. 's Maandags van 2—10 uur. De boekerij werd met de volgende werken uitgebreid: Nederlandsche letterkunde. 810 V 41 B. Verhoeven. De zielegang van Henriette Roland Hoist. Gedichten. 811 C 33.3 g. A. v. Collem. Liederen dei gemeenschap. 811 C 33.3 opOpstandige liederen. 811 C 33.3 nNieuwe liederen dei gemeenschap. bunciel. 811 L 43 li J. H. Leopold. Verzen; 2t X., alhier. Als de naam van den inzender ons niet bekend is, kan een ingezunden stuk niet geplaatst worden. Red. Alkm. Crt. Arnhemsche Courant. Provinciale Geldersche en Utrechtsch Provinciaal Courant. Nijmeegsche Courant. en Stedelijk Dagblad. VRIJSTELLING. Aan de dienstplichtigen J. Mans en T. Vis ser, beiden uit de gemeente Alkmaar, is voor den tijd van twee jaren vrijstelling van den dienstplicht verleend. Alkmaarsche Courant. Oprechte Haarlemsche Courant. Dordrechte Courant. Middelburgsche Courant. Provinciale Noordbrabantsche en 's-Hertogenbossche Courant, PLAATSING. De dienstplichtige-sergeant P. J. de Iange, uit de gemeente Alkmaar is als fourier ge-' plaatst bij het 21 e Regiment Infanterie te Amersfoort. AUTO IN EEN KOLK. Tuschen Zevenaar en Doesburg is een auto van de firma Van Dijk en Witt-e in een kolk gereden. De wagen kantelde en de be- stuurder geraakte te water. Hij wist zich te redden door op den kap van de auto te klim- men en daarna a.an den kant van de kolk te springen. Hij was door de koude bevangen; op zijn hulpgeroep werd hij door een post- bode, naar een cafe gebracht, waar hij van droge klecren werd voorzien. De zwaar be- schadigde auto is uit de kolk opgevischt. Bonboeken, Ooorschrijfboeken, Alfabetbseken, Notuignboeken, Copieboeken, Contributieboeken. L._FBAIIKEIiBERC, Alkmaar. DE OPVCLGER VAN PROF. EINT- HOVEN. Naar de „Msb." verneemt is prof. dr. Paul Hofmann, hoogleeraar in de physiologie te Heidelberg, door de medische faculteit te Lei den aangezocht voor het bezetten van den leerstoel in de physiologie aan de Leidsche universiteit als opyolger van wijlen prof. dr. W. Einthoven. VERDRONKEN. Op de Zuiderzee nabij Oosthuizen gingen Maandag twee jongens, van 12 en 13 jaar oud, wonendc aldaar, op het ijs. Zij zijn ech ter in een opening geraakt en verdronken. Na lang dreggen werden zij boven water ge- haald. Hun namen zijn Kloek en Hartog. VALSCHE PASSEN. De politie van de Oranje Nassau-mijnen en de gemeente-politie te Heerlen hebben eenige mijnwerkers aangehouden, werkzaam op de Staatsmijn Emma en op de Oranje Nassau 4, die in het bezit bleken te zijn van een val- schen pas. Naar aanleiding van hun yerkla- ringen werd de Oostenrijker H. opgesloten als verdacht van het vervaardigen van deze valsche papieren, HET „C A DE AUSTE'L SE L". Een commissie van onderzoek „,.9p volgende vraag van den heer Van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer: Is de minister bereid, nu de uit midden standskringen aangewende lofwaardige po- gingen tot bestrijding van het cadeaustelsel niet tot bevredigend resultaat hebben geleid, een commissie te fccnoemen, aan welke ware op te dragen het cadeaustelsel en de daaruit voortvloeiende nadeelen aan een nader onder zoek te onderwerpen en na te gaan, welke maatregelen daartegen eventueel zouden zijn te nemen heeft de minister van arbeid, handel en nij- verheid geantwoord: Het bovenstaande telegram is heden, 4 Ja nuari aan het Algemeen Handelsblad ver- zonden. KORTE BERICHTEN. Naar uit Kcnstantinopel gemeld wordt, zijn bij het vergaan van het Italiaansche stcomschip ..Clituno" 22 der cpvarenden om gekomen; 12 wisten zich op de Roemeensche kust te redden. Gistermiddag is in het hospitaal te 's-Hertogenbosch overleden de 61-jarige J. Verhoeven, die Donderdag een trap kreeg van een paard, tengevolge waarvan hij geo- pereerd moest worden. Verhoeven laat een gezin van 4 kinderen achter. De heer D. H. Visser te Boornberguni (Friesland) is vandaag 100 jaar oud gewor- den. GESLAAGD. De heer P. Rijswijk, leeraar aan de Rijks Kweekschool alhier, slaagde gisteren voor het examen Heilgymnastiek en Massage, in- gesteld door het Genootschap voor Heilgym nastiek en Massage onder toezicht van de Ned. Maatschappij voor Geneeskunde. TE WATER. De 6-jarige J. Knossen, Noorderkade al hier, bevond zich heden op een schots in het Kanaal, met het gevolg dat hij bij een schok tegen een bootje in het water terecht kwam. Het ventje wist zich zelf weer op het droge te werken. GERED DOOR ZIJN FIOND. Gistermiddag half 5 had de 9-jarige Du pont het ongeluk in de Oudegracht bij de Keetgracht in een opengemaakte geul om een turfschip terecht te komen. De hond van den jongen wist eerst den van het ventje Nieuwjaansnadit heeft in de woning K grijpen, doch toen het dier bemerkte dat hij van zekeren D. te Kaalheide—Kerkade een daardoor zijn klein baasje nog niet gered had, vechtpartij plaats gehad tusschen verschil- SreeP hij onmiddellijk het 1. uitje van zijn in lene personen. J. L., een gehuwd man, kreeg n°od verkeerenden kleinen meester, die hij op een diepen messteek in den hats. Hij op me- disch adves naar het hospitaal overgebracht; znij toestand is zorgwekkend. De dader is voortvluchtig. Provinciaal nieuws het droge wist te trekken. Dat de familie met dit trouwe dier hoogst ingenomen is, laat zich begrijpen. HOORN. De heer P. Rijswijk alhier is te Haarlem geslaagd voor het examen heilgymnastiek en massage. LIMMEN. In plaats van den heer Jac. Veldt (overle den) is tot armmeester bij het R. K. Armbe- stuur benoemd de heer J. Messelaar. SINT PANCRAS. Ingekomen- 65 personen; geboren 31 per sonen, totale vermeerdering: 96 personen. Vertrokken: 84 personen; overleden 12 personen, totale vermindering: 96 personen. Het bevolkingscijfer blijft derhalve onver- anderd: 1347 personen. BERGEN. De Openb. ILeeszaal en iilbl.s HET BAL-MASQUe VAN T. O. P. De Tooneelvereeniging „Tot Ons Plezier" organiseert Zaterdag 18 Februari a.s. in de zalen van de Harmonie wederom een Bal- Masque T. O. P. nam 't vorig jaar tot 'n dergelijk feest in Alkmaar het initiatief en beleefde dermate een succes, dat het bestuur de zeker- heid heeft verkregen, dat de Alkmaarders een dergelijk feest, dat tot nog toe in het Zuiden werd gevierd, ook in Alkmaar gewaardeerd wordt, en het heeft het daarom aangedurfd voor 18 Februari wederom de Harmonieza- len af te huren. Met het oog op de ondervonden belangstel ling heeft het bestuur gemeend ditmaal het Benoemdi bij kon. besluit van 31 December geheele tooneel voor toeschouwers anphithe- 1927 de reserve le lnit. J. J. Schouten te 1 Bergen tot reserve-kapitein bij het reg. kust- Lakonieke echtgenoot, tot z'n vrouw die vaD de trap valt: ,,0, dat brengt me op het idee; hebben we al aan dat wintersport-hotel geschreven om kamers (Punch). artillerie te Helder. WIERINGEN. De gemeente-geneesheer Dr. H. Piccardt heeft m. i. v. 9 Januari a.s. als zoodanig ont- slag gevraagd. Dr. Piccardt is benoemd tot geneesheer aan het Provinciaal ziekenhuis Meerenberg te Bloemendaal. HEEMSKERK. De 22-jarige B. H. is Zondag zoodanig op het ijs gevallen, dat hij in bewusteloozen toe- stand naar huis gebracht moest worden, waar een ontboden medicus een lichte hersen- schudding constateerde. De patient maakt het op het oogenblik goed. De Heemskerksche damclub opent Don derdag een serie wedstrijden. BERGEN. Het aantal wijkbezoeken, door de gemeente Wijkzuster in 1927 gedaan, bedraagt 2675, verdeeld over 87 gezinnen. Over 1926 wer den gebracht 2734 bezoeken, verdeeld over 76 gezinnen. Een tweetal schapen, eigendom van den veehouder B. in de Bergermeer alhier, zijn door een hond aangevallen en danig toegeta- keld. De eigenaar van dezen bond is bekend. OUDE NIEDORP. Loop der bevolking over 1927, Bevolking op 1 Januari 1927 673 vrou- wen en 600 mannen, totaal 1273. Geboren: 25 mannen en 16 vrouwen, to taal 41. Ingekomen: 55 mannen en 61 vrouwen, to taal 116. Overleden: 6 mannen en 5 vrouwen, totaal 11. Vertrokken: 64 mannen en 65 vrouwen, to taal 129. Bevolking op 31 December 1927 683 m., ■607 vr., totaal 1290. Gesloten werden 10 huwelijken, terwijl 1 echtscheiding werd ingeschreven. Gedurende het jaar werden 4 kinderen le- venloos aangegeven en werd 1 kind erkend. atersgewijze te moeten inrichten. Bovendien is aan de jury opdracht gegeven om den uitslag precies klokke twaalf mede te deel en, opdat op dit middernachtelijk uur het demasque zooals gebruikelijk is, kan plaats hebben. Met het oog hierop zullen de juryle- den zich op verschillende plaatsen in de zaal opstellen en de gelegenheid krijgen om hun beraadslagingen in het kantoor van de Har monie te voeren. Wie zich het allergezelligst feest van het vorig jaar herinnert en de aardige mdeeli.ig van de zalen, alsmede de groote verscheiden- heid in de costumes, weet, dat den bezcekers een avond te wachten staat, die men zich lang als een genotvollen avond zal blijven herinneren. Een van de juryleden, zag het vorig jaar enkele dagen na het Bal-Masque van T. O. P een Bal-Masque in Brussel en tot zijn groote voldoening berichtte hij zijn mede-ju- ryleden dat hij mocht constateeren, dat de Alkmaarders wat vindingrijkheid betrof met de Brusselaren konden wedijveren. Men zorge er voor dat dit ook van het a.s. Bal-Masque getuigd kan worden. Aangezien slechts een beperkt aantal intro- ducties kunnen worden uitgereikt, zal men verstandig doen om zich spoedig van een in- troductie te verzekeren, waarvoor wij naar de advertentie in dit nummer verwijzen. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.26 uur licht op. VOLKSUNIVERSITEIT. In een advertentie op onze voorpagina wordt er de aandacht op gevestigd, dat het nu tijd is zich voor de cursussen en lezin- gen van de Volksuniversiteit op te geven. Volgende week Woensdag houdt dr. J B van Amerongen zijn aangekondigde lezing over Charles Dickens, met voordracht van enkele der mooiste stukken uit de werken van Dickens. Aan deze lezing verbindt hij een kleine tentoonstelling van voorwerpen, boeken, enz. welke op dezen schrijver betrekking hebben Voor nadere bijzonderheden zie men het programma. 811 V 56 C. Vet/i. Klappertjes. 812 R 15 J. W. Rakosoff. Godzoekers (tooneelstuk). Romans. B 21.5 w. LI. Barbusse. Wij menschen. C 33 m J. Cohen. De moord in het den- nenbosch. C 38 ps L. Couperus. Psyche. D 93 S. A. Duse. Het nachtelijk avon tuur. (G.) F 22 k. Edna Eerber. Komedianten. H 93 Eannie Hurst. Apassionata. H 93 s De sloof. M 62 H. Middendorp. De verdwenen do- cumenten. (G.) O 37.3. Elis. Ortiz Echagiie Smidt. De put der oude Estancia. Engelsche letterkunde. 823 K 41.5 h. Ch. Kingsley. The heroes. Duitsche letterkunde. 833 B 45 Alice Berend. Das verbrannte Bett. 833 S 94 so. A. Strindberg. Der Sohn einer Magd. Wetenschappelijke werken. 283 P 90 K- F. Proost en G. Horreils de Haas. Het vrijzinnig protestan- tisme. 283 R 61 v IV R. H. Roesingh. Verzamel- de werken; dl. IV. 330 V 48 C. A. Verrijn Stuart. De grond- slagen der volkshuishouding. 361 V 50 Ver slag v. h. nat. steuncom., stormramp 1925. (G.) 370 V 50 Verslag omtrent den toestand v. h. U. L. O.het L. O.; het bui- tengew. L. O.; het verv. en voor- bereidend onderw. in de gem. Alk maar over 1925 en 1926 (G.) 398 B 93 M. Buber. De legende van den Balsjem. 408 D 58 P. v. Dokkum. Eenv. Esperanto leerboek. Stz. 408 S 34 Schidlof. Zakwoordenboekje; Esperanto. 633 T 31 J. Tichelaar. De Java-suiker- industrie en hare beteekenis voor land en volk. 648 S 97 W. Suyver—Landre. Was- schen en opmaken van allerlei stoffen voor kleeding en huis. 654 S 99 R. Swierstra. Radio-ontvangst in theorie en praktijk. 658 M 11 H.G. de Maar en J. E. de Maar. Ink tot de Eng. handelstaal, 2 din. 720 H 36 III Bouwmeesters, Nederland sche no. 3 J. Havelaar, Dr. H. P. Berlage. Stz. 180 A 31 A. H. Amory. Muziekwoor- denboekje. 792 M 50 H. M. Merkelbach. Over tooneel. 794 B 86 Royal aution Bridge, door Brid get 914.1 J 40 J. A. Jolles. Wandelingen door Nederland, 2 din. (G.) 914.9 W 30 A. J. van Waveren. Belgie als toeristenland. 951.1 H 82 L. H. C. H or sting. Pawiro MOEILIJKE TOCHTEN VAN DE ALKMAAR PACKET. Wij vernemen, dat Maandag 2 dezer een stoomboot van de Alkmaar-Packet beladen met vrachtgoederen's avonds 6 uur van Am sterdam is vertrokken, met het doel Alkmaar te bereiken. Wegens de duisternis is deze boot toen niet verder gevaren dan tot Wormerveer. Vandaar is deze boot toen Dinsdag om 8 uur weer vertrokken met bestemming naar Alkmaar. Er viel een ijskorst te breken van 15, soms van 22 c.M. dikte. Het breken van het ijs schoot maar langzaam op, totdat een tweede boot van dezelfde maatschappij, die om 2 uur van Amsterdam was vertrokken, de eerste had ingehaald. Nu ging het met ver- eende krachten verder. De eene boot duwde d'e andere voort, en zoo zijn beide schepen eerst te 10 uur's avonds in Alkmaar aange- komen. Hierdoor is, mede tengevolge van de ingevallen dooi, de vaart naar Alkmaar we- der open. Het open breken werd van den wal door veel nieuwsgierigen gadegeslagen. Zoo nu en dan liep een der opvarenden van de brekende bootert over het ijs naar den wal en weer te- rug om een praatje te maken of inkoopen te doen. VOOR DE WOONWAGENPAARDEN. De stalcommissie van de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren maakt met dankbaarheid melding van een gift van mevr. N. N. voor dadelijk gebruik voor de woonwagenpaardeni Van dit geld zal een geurige hooi-maaltijd verstrekt kunnen worden. TELEFOONVERKEER. Door het telefoonkantoor hier ter stede werd ons hedenmorgen mededeeling gedaan, dat er naar Helder weer een lijn bijgekomer is. STOOMBOOTVERKEER. Door de stoombootonderneming Esona, voorheen Gebr. Zur Muhler, werd ons mede gedeeld, dat de dienst Alkmaar—Amsterdam weder is hervat. OPENING R. K. SCHOLEN IN HET NASSAU-KWARTIER. Morgen heeft de opening plaats van de R. K. meisjesschool, de R. K. Jongensschool en de R. K. school voor vocrbereideud lager onderwijs, in het Nassaukwartier, welke scho- len Maandag in gebruik worden genomen en op een nader te bepalen diatum vo-or het pu- bliek ter bezichtiging zullen worden openge- steld. Onder leiding van den architect, den heer N Molenaar Jr., (B. N. A.) te Den Haag, en Mr. H. J. M. Kusters bezichtigden wij gis termiddag deze moderne gebouwen-com- zotider dat Uw huid stukgaat of naschr. nt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U s echts voor het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, CO, Tube 80 ct. Lei Langestr. 85, eent uitromanskinderb., wetensch. werken, tijd- schr. Wordt nu lid voor 1928; min. contr, f 2.-, man en vrouw beiden f3.-, kinderen min. 50 ct. p j

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2